béTjesbebichten MARKTBERICHTEN. Laatste Bericht, Voor geest en hart. Zoekt gij 't geluk met God, 't schijnt ■verre, doch gij haalt het in. Nog nooit heeft de waarheid eeu ziele bedrogen; God-zelf is de waarheid: belijd dau uw Heer. Als God ons afneemt wat ons on rust baart, Hergeeft Hij door dat nemen ons den vrede. De vrede is, ook bij onvervulde wenschen, Een rijke bron van heilig zielsgenot. Zelfs de zonnebloem keert zich naar 't licht, dat haar kust: Zal de mensch dan Gods goedheid verachten Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. ESSEN, 8 Mei. Gisteren beeft er eene bloedige botsing plaats gehad tusschen de soldaten eu de werkstakers Lp het mijn werk Graf Moltke nabij Gladbeek. Drie lieden werden gedood en vijf verwond. In de gietstualfabriek van Krupp is ten ge volge van bet gebrtk aan steenkolen het aanmaken van Bessemer stalen rails enz. gestaakt; en ook te Schalke zjjn eenige groote walswerken tot stilstaan gebracht. ontstaat koudezal de thermometer dalen. Be paalt men, terwijl men den thermometer aan een touwtje hangende in de vingers ronddraait om de verdamping te bevorderen, te 8 of 10 uren 's avonds de laagste temperatuur, dan hebben de onderzoekingen in het algemeen aangetoond: dat de laagste temperatuur (nacht-minimum) in den regel slechts 4o C. lager is den de temperatuur die genoemde thermometer onder boven beschreven omstandigheden aanwijst. Lees deze temperatuur dus bij onbewolkte!) hemel af; verminder het aai tal graden C. met 4: is dit getal minder dan 0, dun is de waar schijnlijkheid voor nachtvorst zeer groot. Op een Engelsche dogshow te Londen, werden op eene uitstalling warme spijzen, gekoote pens, cowheels, verkocht. Zoowel meu- schen als honden waren daarvan de consumenten, natuurlijk aan verschillende tafels. In Engeland neemt, dank zij de maatregelen van voorzorg, genomen ter voor koming van ongelukken in mijnen enz.; inge volge de wettelijke bepalingen tot beveiliging van de gezondheid eu veiligheid van den werk man, het aantal sterfgevallen door ongelukken iD de mijnen enz. voortdurend af. In het jongstverloopen jaar daalde het cijfer der verongelukten op 9G0 van de 592,600 ar beiders in die werken. Te Velp heerscht diepe versla genheid door een ongeluk, dat aldaar heeft plaats gehad. Eene jonge dame oefende zich in het Elaubert-schieten. Daar de schijf omgeval len was, liep zij met het geladen geweer onder den arm er heen, om de schijf op te rapen. Onverwachts ging het geweer af, en een jongentje van z(«b jaar kreeg het schot in den rug, zoo dat hij onmiddellijk dood bleef. Te Deventer heeft een meisje van 9 jaar een bewijs van onverschrokkenheid gegeven, dat vermelding verdient. Zaterdag-avond viel een meisje tan 5 jaar, bij het plukken vau bloemen, in eeu kolk op de Ossenwaard. Haar 9-jarig zusje sprong haar na. Beiden zouden verdronkeu zijn, indien niet een beambte van den spoorweg haar had opge merkt. Hij begaf zich spoedig te water, en had het geluk, heide kinderen te redden. Een trein met ongeveer 800 b e d e- vaarlgangers, op weg naar Home, is naar men uit Tfiëst berichtaan verscheidene spoorweg stations aangevallen. De rijtuigen werden met eteenen gebombardeerd eu zwaar beschadigd. Vier-en-twiutig bedevaartgangers werden meer of minder ernstig gewond. Zonder God, is zonder zegen Zoekt Hem 's morgens als ge ontwaakt! Als Hij voor is, wie is tegen? 't Is 't gebed, dat helden maakt. Allerlei. Bij de theorie. Sergeant. Wat zal het gevo'g ziju, rccruut Snaphaan, als je de monding van den loop van je geweer krom buigi? Snaphaan Dat ik drie dagen provoost krijg, Sergeant. Geoorloofd. A. Uwe bruid ziet ecu weinig scheel, als ik mij niet vergis. B. Iemand, dia honderd-duizend gulden bezit, mag dit doen. Omschreven. De Heer Z. heeft op een con cert een buurmau aan zijue zijde, die hem onop houdelijk iets in 't oor fluistert. Eindelijk geeft de Heer Z een teeken van ontevredenheid. „Wat scheelt u?" vroeg ziju buurman. „Ik ben woe dend op dien zanger, die mij aanhoudend belet naar u te luistereD," was het antwoord. Gemotiveerd wantrouwen. Een boer bad een trekos noodig eu gaat naar zijn buurman om er een te leenen. „'t Spijt me zeer," zegt deze, dat ik u niet van dieirst kan zijn, mijne ossen zijn niet thuis." Op hetzelfde oogenblik hoorde men een os in den stal brullen, waarna de hulpzoekende landman sprak: Ik hoor echter duidelijk een os brullen.// //Nu, hoor eens, «Dtwoordde de buurman, als gij meer geloof schenkt aan een os dan aan mij, dan is het met onze vriendschap gedaan.,, Eenvoudig. „Zeg eens dokter, gij zijt een man zeer ervaren in de heelkunde, zeg mij ecus openhartig, wat doet u als u verkouden is? Dok ter. Jan hoest ik, mijn waarde. Bij een wijnhandelaar. Patroon. Welken naam zuileu wij dien wijn geven? Boekhouder. Laten we hem Nijlwijn noemen. Patroon. Waar om? Boekhouder. Omdat we de brou kennen waaruit deze wijn te verkrijgen is. De oorzaak. Eeu heer, die wegens zijne bui tengewone leelijkheid nu en dan in gezelschappen bespot werd, verhaalde onlangs het volgende: In mijne jeugd was ik een schoone knaap, maar eene bende Zigeuners kwam in ons dorp en heeft mij toen verruild. HAARLEM, 8 Mei. Burgemeester en Wet houders van Haarlem brengen ter kennis varr de houders van schuldbrieven ten laste dezer ge meente, rentende 2 VgVo waarvoor Coupons ziju af gegeven, van welke de laatste den lsten Janu ari 1889 leischenen is, dat een nieuw blad Cou pons, waarvau de eerste den lsten Januari 1890 zal verschijnen, in gereedheid is gebracht en te gen afgifte van het ondsr berusting vrn de hou ders der schuldbrieven zijnde bewijs tot het bekomen van nieuwe Coupons tot en met 31 December 1890, en na dat tijdstip op vertoon van den schuldbrief, ten kantore van den Gemeen te-Ontvanger zal afgegeven worden. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zullen op Donderdag 23 Mei e. k. 's nam. te 2 uren, in het openbaar ten Raadhttize aan besteden: Het vernieuwen van eenige Keien- en Klinker- bestratingen, benevens de levering van Straat klinkers voor het gewoon onderhoud der bestra tingen. De voorwaarden liggen ter lezing ter Gemeen te-Secretarie, op alle werkdagen, van 's voorm. 10 tot 's nam. 4 uren, terwijl gedrukte exem plaren daarvan ziju te verkrijgen, tegen betaling van 1 0,50. De keibestrating bedraagt eene oppervlakte van ruim 800 Ms. en de klinkerbestrating eene van ruim 2600 Ms. Plaatselijke, aanwijzing zal geschieden des Vrijdags voor de besteding, des voormiddags te 10 uren, te beginnen op den Jansweg, door den Opzichter over de werken en gebouwen der gemeente, bij wien tevens tusschen den dag der aanwijzing en dien der brstedirrg, dis morgens tusschen 9 en 10 uren, de noodige inlichtingen zijn te verkrijgen (Bureau Koningstraat 2). Jl. Maandag zijn door den keurmeester van visch vier manden met bokking, inhoudende achthonderd stuks, voor de consumptie afge keurd. Gedurende de maand April ziju door de po litie alhier 42 personen vervolgd wegens dronken schap op straat. In de zelfde maand van het vorige jaar was dit getal 30, dus 12 minder. Iu eene jl. Maandag-avotrd gehouden bui tengewone vergadering in de sociëteit De Kroon alhier werden de plannen van het bestuur dier sociëteit om de groote zaal te restaureeren alge meen goedgekeurd. Da voorgenomen werken bestaan in: de linnen muurbekleeding te doen vervallen eu de muren, benevens lantaarns te schilderen, het tooneel 30 centim. te verlagen, de kleedkamers in betere conditie te brengen en den tocht zooveel mogelijk te verbannen door het overdekken der binnenplaats. Da Gemeenteraad van Haarlem heeft in zijue zitt'iDg van gistereu Z. M. den Koning geluk gewenecht met diens herstel. Er werd voorts besloten dat de feestviering «oor het 40 jarig koningschap alhier zal plaats hebben op Zondag 12 Mei na de ochtend-godsdienstoefeningen. Van gemeentewege zal eene illiminatie worden ontstoken. Aan den ingang vau da Dreef zal eene acht meter hooge eerepoort worden opge richt met gas verlicht, waarin bovenaan eene VV. en de jaartallen 18491889 zullen zijn aange bracht. De illumiuatia langs de Dreef zal ge schieden door 24 gassterren. Verder zal de fon tein in den Hout door eene gasverlichting worden omringd. Voorts zal evenals voor een paar jaren de schoone antieke voorgevel van het Raa.ihuis in al zijne lijnen door gaslicht wordeu omlijst. Verder zullen des avonds twee muziekuitvoerin gen worden gegeven: eene in den Hout ea de andere op de Groots Markt, zoodat (1e te ver wachten groote menschenmasta zich te gereeder kan verspreiden. Voor deze feestelijkheden heeft de Gemeenteraad een krediet van f1500 toege staan. Het verzoek van de Hoeren Zuithof en Gay- Jcema om verschillends straten buiten de Amster- damschepoort over te nemen, tegeu betaling hunnerzijds van f 1 per M2, werd toegestemd, onder voorwaarde, dat nog eenige andere straten aldaar nu tegelijk aan de gemeente worden over gedragen en dat zij voor de straten deels f 1 per M3, deels 75 percent van den kostenden prijs zullen betalen. Overeenkomstig het advies der commissie voor de pensioenen werd aan de wed. C. Bak eene gratificatie verstrekt van f 50, terwijl aan den oud-inspecteur van politie den Heer Kan Wol- feren verleend werd een pensioen van f375 'sjaars met eene jaarlijksche toelage van f100. Aan den Heer Figee werd op zijn verzoek grond verhuurd aan den Spaarudammerweg, evenzoo anu den Heer W. Warmerdam grond aan de Leidsctie-vaart,aan den Heer CA. Van de Poll een strookje grond aan de noordzijde van deu Zijlweg en aan den Heer H. Van Amstel een stuk grond aan het Jaagpad langs het Spaarne. Een voorstel kwam van B. en W. om het huis aau de Barrevcetesteeg, behoortnde aan den Heer W. Kooy, te koopen voor f 12 000 rn een daarbij liggend stuk grond, bebooreuds aau den Heer II. Kappelhoff, voor f1500. Besloten werd aan de genoemde Heeren deze sommen voor hunne perceelen aan te bieden. De door B. en VV. opgemaakte kohieren der plaatselijke dirtcte belasting dienst 1889 werden goedgekeurd. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd het aftredend lid de Heer G. Van Egmond. Tol curator van bet Gymnasium werd be noemd de Heer Mr. Joh. Enschedé. De jaarwedde van den onderwijzer 2de klasse den lieer J. B. A. Saeys, werd met ingang van 1 Januari 1889 verhoogd tot f 850. Teu slotte vestigde de Heer Macare er de aan dacht van B, en W, en van de commissie voor den Hout op, dat bet oorspronkelijk plan van den Heer Zocher naar zijne meening uit het oog verloren wordt en er door wegnemiug van hoornen te veel doorzichten in den Hout komen. De Heer De Kanter verzoekt spoed te maken met de pomp aau de Nieuwe Groenmarkt, daar de schutting tot veler ergernis er nu reeds een jaar staat. De voorzitter zegt, dat hij zal doen wat in ziju vermogen is. Hierna werd de vergadering gesloten. Gisteren-middag is de kinderspeeltuin op het Sportterrein „de Phoenix" met r en kinderfeest, onder leiding van den Heer J. G. Martin, geo pend. Een groot aantal leden waren opgekomen om zich in het genot en de vreugde van de kleinen te vermeien. Tal van spelen eu prijskampen had den er plaats en alles liep in de beste orde, ouder uitmuntende leiding, af. Een optocht van alle aanwezige kleinen met vlaggen in de vaderlandsche kleuren en die van het Huis van Oranje en afbeeldingen van den Koning, de Koningin en het Prinsesje viel algemeen in den smaak. Het fraaie weder, de keurige versiering van het terrein en de vroolijke muziek brachten er toe bij om aan dit kinderfeest aller, mogelijken luister te geren. Ruim 600 kinderen wareu op het speelterrein tegenwoordig. De commissie der Vereeniging tot uitbrei ding der kunst en oudheden op het Stedelijk Museum heeft aan de gemeente tea behoeve van dat Museum ten geschenke aangeboden eene schilderij door Jacob Ruysdael, voorstellende „eene hut iu het duin//. Te dezer stede is overleden de Heer Abra ham Van der Linden, gedurende eene reeks van jaren architect vau het krankzinnigengesticht //Meerenberg". Hij bereikte den ouderdom van ruim tachtig jareD. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM- ONDERTROUWD: 8 Mei- A. F. Dekker en J. Hoogveit. J. Van Brugge en C. Zwart. L. H. Vau Giezeu en A. C. Peters. G. H. Terhorst en A. M. Rozen- hart. M. Kleefstra en M. E. Bouven. J. Van der Veldt en H. M. Heetem. J. N. Kok en C. E. Peter son. H. De Boer en G. C. Klop. H. Van der Horst en A. C. Van Dijk. M. S. Hamers en C. M. Pits. J. M. De Droog en J. Van Zntphen. J. Van Nieten R. Van der Werff. GETROUWD: 8 Mei: A. Kokketkoren en A. L. De Wilde. W. Wenning en A. Knegjes. J. W. F. A Kwant en G: Van der Mey. S. Schreur en J. Van Dansig. BEVALLEN: 5 Mei: G. C. M. Roozenkrar.s-Buys, d. R. Idsiuga-Van der Vliet, d. G. Vau Es-Maarsen, z. 6 Mei: C. P. Heemskerk-Vring, z. E. Steffers-Rij- broek, z. A. C. Droog-Van de Pol, d. W. Claudius- Glaudemans, z. en d. 7 Mei: M. J. Koster-De Rooy, d. C. Van Dijk-Stornebrink, d. W. J. Verzijlberg- Boon, z. OVERLEDEN: 5 Mei: N. Van Looy, 13 md. M. S. B. De Rooy-Tavenier, 88 j. A. Steenkist, 34 j. 6 Mei: A. F- Wijdeman, 4 j. S. M. Hulsbosch, 4 md. Op waardige wijze sloot jl. Dinsdag- avond de Mannen- Zaogvereeniging Crescendo de reeks schoone en degelijke uitvoeringen, welke wij, op muzikaal gebied, in het thans afgeloopen concertseizoen hebben genoten. Hoeveel ijverige studie vermag bewees ons wederom dit zeer goed geslaagde concert, 't welk ook thans van den bloei en vooruitgang dezer Zangvereeniging getuige nis gaf. Het keurige programma, voor het meerendeel samen gesteld uit koren en liederen in de Nederland- sche taal door Nederlandsche kunstenaars getoonzet, en, op eene enkele uitzondering na, bestaande uit nieuwe nummers, werd voortreffelijk ten gehoore gebracht, zoodat de directeur, de Heer N. H. Andriesseny met de grootste voldoening op den avond van jl. Dinsdag kan terug zien. Aan zijne uitstekende leiding is dan ook voor een groot deel de bijval te danken,waarin Crescendo zich voortdurend mag verheugen. De keuze der ensemble-stukken was zeer gelukkig: t Was stormig en Aan de lente (woorden van onzen stadgenoot, den Heer W. Goslergecomponeerd door den directeur van CrescendoZomeravond van II. F. R. Brandts Buys, Broederliefde van Gevaert en Nederland en de Zee van C. Andriessen Jr.y bevatten elk voor zich veel .schoons en de uitvoering was hoogst verdien stelijk. Eene uitmuntende nuanceering, eene van Crescen do's goede eigenschappen, liet zich in alle koren waar nemen; bij uitstek in de vertolking van Brandts Buys9 Zomeravond. Het was ons hoogst aangenaam op dit concert wederom met nieuwe toonscheppingen van Crescendo's directeur en van diens Broeder, den Heer C. Andriessen Jr. kennis te maken. De gunstige indruk, welke zij blijkbaar op het talrijke auditorium maakten en vooral de muzikale waarde, die deze conpositiën bezitten, doen ons de hoop uitspreken, dat deze nummers bij herhaling op Crescen do's programma's zullen prijken. Van de solisten niets dan goeds. Mevrouw Orelio-Van 1 Zandt en haar echtgenoot, de Heer J. M. Orelio, zon gen een duet van Richard Hol (Uw naamen een duet uit de onvoltooide Ned. opera Albrecht Beiling van II. F. R. Brandts Buys. Het laatstgenoemde nummer werd door den componist geaccompagneerd. Beide solisten hand haafden hun reeds gevestigden naam en zongen met eene innigheid en gloed, die de algemeene bewondering wekten en die, tot luide bijvalsbetuigingen aanleiding gaven. In het tweede gedeelte hadden de Heer en Mevrouw Orelio gelegenheid om in de voordracht resp. van ee» e baryton- tn van eene sopraan-solo van hunne buitenge wone talenten een schitterend blijk te geven. Vooral Gooiland (zeven sonnetten van Prof. J A. Be Rijk) ge toonzet door den Heer C. Andriessen Jr., genoot eene keurige vertolking. De Heer Orelio heeft zich als't ware in de voordracht van deze juweeltjes van compositie, gelijk de sonnetten door een zeer bevoegd kunstkenner worden geheeten, overtroffen. Het is ons onmogelijk den diepen zin iu enkele woorden terug te geven, zooals de toon dichter, die in zijne compositie heeft nedergelegd en vruchteloos is de poging om te omschrijven hoeveel schoons en edels deze toonscheppiug bevat. Het moet gehoord en gevoeld worden. Als instrumentaal solist trad op dit concert onze talentvolle stadgenoot, de Heer J. Steenman,op. Her haalde malen reeds hebben wij ons gunstig oordeel over dezen kunstenaar uitgesproken. Vreezende in herhalingen te vallen, vermelden wij slechts, dat ook thans de Heer Steenman een groot succes behaalde met de voordracht van zijne viool-soli, eene voordracht die zich kenmerkte door breeden stijl, edelen toon, glans en fijnheid, in een woord door eene hoog te waardeeren virtuositeit. Vooral Gondolier e van Ries eu Sarasate's Sérénade werden door den jeugdigen kunstenaar meesterlijk vertolkt. Ook deze solist had zich niet te beklagen over gemis aan waar deering van de zijde zijner toehoorders. Crescendo's quartet, dat onlangs uit het quartet-con cours te Wormerveer gehouden, gelauwerd terugkeerde, gaf de beide nummers, waarmede het een prijs behaalde ten beste. De voordracht was uitstekend en liet schier niets te wenschen over. Meesterlijk wist het quartet het gevoel tot zelfs in de fijnere nuances weer te geven, dat de componisten in hunne toonwerken hadden neergelegd. Zoowel de directeur, de solisten als de quartet- en koorzangers ontvingen van het talrijk aanwezige audi torium daverende bijvalsbetuigingen. Na de voordracht van het duet uit Albrecht Beiling en de barytonsolo Gooiland werden de componisten, de Heeren H. F. R. Brandts Bwgs en C. Andriessen Jr., ter estrade ge roepen waar zij met stormachtige toejuichingen werden begroet. Met hunne bekende bereidwilligheid hadden de Heeren L. Schlegel en C. Andriessen Jr. de begeleidiug resp. der viool- en zangsoli op zich genomen. Dat het accompag nement uitstekend was, behoeven we nauwelijks te ver melden. Door het talrijke auditorium werd op Crescendo's con cert Daar hartelust genoten; het gaf dan ook, zooals wij reeds aanstipten, herhaald eljjk blijken van warme sympa thie voor directeur en uitvoerenden. Trouwens de hoogte waarop Crescendo het in de beoefening van den zang, onder leiding van zijn voortreffelijken en zeer ervaren directeur, den Heer N. H. Andriesse?iy heeft gebracht, mag ontegenzeggelijk op de meeste waardeering aanspraak maken. HAARLEM, 8 Mei. Aan de veemarkt van hede11 waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt- koeien 12, verkoeht 11 voort 170 a 120 stierverk. voor f a vaarzen 4 verkocht 4 voor f 80 60. pinken verkoeht voor f a fgraskalv verk. voor f a nuchtere kalveren 28 verk. 2— voor t 4 a 8, schapen, 90 verk. 90 voor 30 16 Lammeren 846, verk. 40, f 7 a f 10. Varkens verk. c. per 5 ons. Biggen 5verk. 4 fjlO. a Paarden 1verk. f afVeulens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 14 9tapels kaas, 2499 stuks, wegende 1267 kilo, hoog te prijs f 25,middelbare prijs f per 50 kilo. PURMERSND, 7 Mei. Kaas: aangevoerd 175, stapels prijs der kleine kaas 131.50 middelb. prijs/ koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger vlug in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 168 stuks prijs 60 a 80 c. per kilo, handel ving; nuch tere dito: aanvoer 243 stuks prijs f 6 a 16 per stuk, slng- gen handel. Vette varkens: aanvoer 181 stuks, prijs 36 a 54 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 195 stuks, prijs l 14 a 28 per stnk met ituggen handel. Biggen aanvoer: 415 stnks prijs f 7. a 12.—. Do aanvoer van vee en daarvoor betaald pryzen waren; als volgt: paarden van f tot veulens f a koeien van f tot kal veren van tot 2121 schapen van tot lammeren van tot varkens van a zeugen f a biggen van a AMSTERDAM, 8 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 2 157 vette kalveren, 1ste qual. f 1,10 2de qual. 90, per kilo, graskalf /pa 00. nuchtere kalveren, 7, a 12 schapen en lammeren f,—. 186 vette varkens 44 a 48 c. per kilo. ROTTERDAM, 7 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 11 paarden, 1879 innderen, 152 vette en gras kalveren, 257 nuchtere kalveren, schapen of lamme ren, varkens, 281 biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed tor markt van heden waren als volgt: Runderen late qualileit 68 c. 2de qual. 62 c,, 3de qual. 56 c.; kalveren l»te qual. 107'/,®. 2de qual. 80 a 90 e., schapen 1ste qual. 70c.,2dequal. 60 c., alles per kilo; varkens 1ste qual. 25 a c., 2de qual. 24 a c., 3de qual. 23 c., licht soort 20 a 22 per Half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd 158/8 en 101/16 ou; en 1168 stukken per half kilo; prijs le qual. f48 2equal. 42, 3e qual. f 38 per half kilo 55 a 70. SCHIEDAM, 8 Mei. Moutwijn, per ned. vat /8,25 Jenever f 13.75, Amsterd. proef i 15,spoeling f 30. dito commissie f ,50. Amsterdam, 8 Mei 1889. Prijzen der onderstaande effecten gam)leeI(j pCt. ao koers* Nederland. C'ertif. Werk. Schuld. 21 f781/a 3', 5 Portugal. Rusland. Spanje. Turktjo. Egypte. 94% 102 100'/, 95 93>/s 725/s 72'/, 67'/, 102"/, 93 Hongarije. Obl. l,oeuing 1867. Goud leaning5 Italië. Obl. Pausel. Lceu. 1860-64 5 Ooateurljk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope& (lomp. Oude Kuste» 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amit. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 76 1' 18762 binnenl. (Perpelneele)4 Obl. Alg. Sobnld 1865 Serie D, 5 v v v 1869 C. 6 Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amerik«. Obl. Vereen. Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligatien.4* Peru. Doening 18706 18735 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand, M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestomp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1876. 5 Italte. luid-Hal. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. pw. Maatsch. Aand.. 5 Balliscbe Spw. Aand.. .3 Joloz Griasi Obl Kiew Breit Aand5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 Morachansk Sysrsn Aand.. 5 Riaicbk Wiasma 5 Sumsnls Aandeelen Spwdiv Amerika. Chioago N. W. Oert. Aand.. N ïork Laks Erie W. S. Aand. Illinois Csrt. Aand Min Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. ft RotterdamS Gemeente Crediet3 Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. StaaLl. 18544 18805 1864 Rusland 18345 18665 Geldkoers prolongatie 2'/, 43 67 17% 17% 92 106 129'/, 41 16 14'/, 128% 158 129'/, 88'/, 145 115 11% 60% 123% 58'/,, 98'/, 102 31% 31% 136 26'/,. 114'/, 89 112% 106 104 88'/, 117 122% 152 171 155'/, pot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3