MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Postkantoor Haarlem. Wetenschappelijke berichten. Land- en Tuinbouw. buitelden letterlijk ran ang9t en gchrik dooreen. Gelukkig en men mag zeggen wonderbaarlijk, is er echter gtea onheil aaugericht en kwamen onderwijzer (de Heer G. Buist) en kinderen er met den schrik af. Z o n d a g-n acht is de Oranjevlag, die van den Haagschen toren uitstak, door per sonen, blijkbaar socialisten, die den toren zijn welen binnen te dringen, verwisseld voor eene reode vlag. Voor 9 uur wapperde echter weder de Oranjevlag van den toren. De politie doet ijverig onderzoek. In Duitsche bladen wordt het overlijden bericht van den vermaarden „bron- nenvinder" Jozef Veraz. De politie van New- York. D e N e v-Yorksche politie is bizonder goed georganiseerd. Zij wordt bestuurd door vier commissarissen, die zes jaar lang in functie blijven. De voornaamste uitvoerende ambtenaar is de hoofdopziener, die vier inspec teurs onder zich heeft. Onder de inspecteurs zyn vijf-en-dertig kapiteins, die ieder eenjaarlijksch salaris van 360 hebben, en onder ieder der kapiteins staan sergeants, ronde-mannen en patrouille-mannen. De bezoldiging der patrouille-mannen loopt van 160 tot 200 's jaars, en een sergeant heeft 250. De manschappen worden dus goed betaald. Ieder kapitein heeft een district on der zjjn toezicht en een eigen politiebureau, en al de politiebureaus zijn lelegraphisch ver bonden met het hoofdbureau in Mulberry Street. Het totale getal officieren en manschappen is ongeveer 3000. De kleeding der ronde-mannen en patrosille- mannen heeft veel overeenkomst met die van de.Londensche politiedienaars. Zij zijn met stok ken en revolvers gewapend. De stokken zijn niet zoo als de wapenstokkeu der Londensche politie en worden ook niet in eene echeede gedragen. Zij zijn van twee modellen, het eene lang en het andere kort, met een knop er aan en eene lus aan het handvatsel. De politiedienaar slaat die lus om zjjn pols en draagt zijn stok aldus hij laat het wapen aan zijn gordel hangen. Meest al draagt hij zijn revolver in een zak boven de rechterheup, en hij ontziet zich niet er gebruik van te maken als zich eene geschikte gelegenheid voordoet. M t 1 J u n i a. s. zalteFrederiks- berg eene wet wet in werking treden, waardoor de bakkerijen onder scherpe controle komen en die geheel aan de eischeu der hygiène zal voldoen. Op de nagels hijten. Een Loudsnsch dokter deelt een geval mede, dat een gevolg was van een maar ai te algemeen aanwendse), vooral bij zenuwachtige menschen. Eene jonge dame kwam bij hem en klaagde over aanhoudende piikkeling in hare keel. Twee weken geleden had zy zware keelpijn gehad, die door een dokter uit de buurt was behandeld. De ontsteking was spoedig overgfgtan, maar een prikkelend gevoel was er nog gebleven. Bij onderzoek was er in de keel een klein vleeschachtig voorwerp, zoo groot als een graan korrel te zien, dat zich aan het slijmvlies had vastgehecht. Toen het met een tangetje was weggenomen, bleek het eer. stukje vingernagel te zijn, met een kaasachtig afzetsel bedekt. Een afgebrokeu stukje nagel werd ook op dezelfde plek van onder het slijmvlies gelicht. De patiënte bekende toen, dat zij de gewoonte had op hare nagels te bijten en zich kon herin neren, dat zij een paar dagen voordat hare keel pijn begon eea stukje nagel, dat zij had afge beten, had iugesliki; maar nadat het haar eene hoestbui had veroorzaakt, had zij er verder niet aan gedacht, totdat zij het zich nu herinnerde. Amerika is niet slechts groot in bet groote, maar ook in het kleine. Een treffend voorbeeld daarvan leest men in de Amerikaansche bladen. De Minister van Marine heeft den onderstaau- den brief ontvangen: Mr. Tracy. Mijne nicht was op het oorlogs schip en zij zei, dat de matrozen niet zuinig waren met de aardappels en ik dacht dat als ze de aardappels dunner schilden, gij een schip zoudt kunnen zenden naar de plek, waar die anderen zjju vergaan. Ik ben maar II jaar oud, maar ik kan de aardappels dun schillen. Mijne moedor weet niet, dat ik dezen schrijf.// De brief zal in banden gesteld worden van de afdeeling „levensmiddelen en kleeding'', en de briefschrijfster zal een gepast antwoord ont vangen. Door de werkstakingen in de Westfaaleche mijnen kwam dezer dagen noch aan de Riju-, noch aan de Ooaterspoor te Am sterdam steenkolen aan. Het aantal waggons, dat anders daar per dag aankomt, kan op min stens 400. elk van 10.000 kilogram, werden geschat. Indien niet binnen weinige dagen Eugelsche kolen worden aangevoerd, zullen eenige fabrieken te Amsterdam groote belemmering ondervinden door gebrek aan steenkool. Te verwonderen is het zeker, dat groote verbruikers, die 30 a 50,000 kg. kolen per dag verbruikeu en die zyn er te Amsterdam slechts zoo weinig ko len in voorraad hebben, zelfs wanneer t:rrein daarvoor bij hunne fabrieken beschikbaar is. Ter geruststelling van het Amsterdamsche pu- bliak dient zeker, dat de beide gasfabrieken in de hoofdstad welke sinds de laatste jaren ook uitsluitend Westfaalsche gaskolen gebruiken, ingevolge contract met de Gemeente, drie maan den voorraad vau kolen op hare terreinen moeten aanwezig hebben, en dat deze hoeveelheid, naar ons bericht wordt, inderdaad aanwezig is. Te laat noodlottig woord in 't leven Waar niets zoo duur is als de tjjd. Eene lange ervaring doet de maat der kennis rijzen. Wel hem, die iu smait en vreugd de kalmte blijft voeleu, welke geloof, hoop en liefde aan 't hart verleeneu. Een werkloos leven wordt tot zonde, 't Is ballast hoe men 't kleur. Wees toegevend, oprecht en verdraag zaam en oordeel zacht. Spreek zachtziunig. Beter is 't Dat de goedheid zich vergist, Dan door barsehkeid te verbeuren 't Doel te treffen, dat zij mist. Liefde is nooit geheel verkwist; Hardheid sluit zich open deuren. De herroeping. Mijn gezegde, dat er in deze stad vele menschen zijn, die de Heer Bam- melmans heeft geruïneerd, neem ik terug en verklaar daarentegen zeer gaarne, dat er hier veel lieden wonen, die hij niét heeft geruïneerd. Troostend. lieer (kamers zoekend). De ver trekken bevallen mij. Zijn er echter ook kinderen bij u ia buis? Huisvrouw. Ja, een, maar 't is eerst vier weken oud. Ook een jager, 't Is merkwaardig dat de hazen juist daar loopen, waar ik niet schiet. Voorzichtig. Eerste bankier. Hoe kunt ge uwe dochter teu huwelijk geven aan uw kassier Tweede bankier. Uit voorzichtigheid; als hij met de kas op den loop gaat, dau heeft mijne dochter er ten minste nog iets aan. Nobel, Vagebond (die eene welgevulde por- temoncaie vindt). Drommels, dat noem ik eerst een nobele verliezer. Onvrijwillige kritiek. Mevrouw (tot haar kamenier). Mina, kijk tocb niet elk oogenblik in den spiegel! Men zou haast gelooven, dat men er een zeemonster in kan zien. In den ooupè. „Gij gaat zeker naar Zwitser land?" „Vohtrekt niet, daar gaat ieter domme Engdschman heen." „O, pardon, ik dacht dat u er ook een was." STEDELIJK NIEUWS. HAAIILEM, 14 Mei. De Koningsfeesten zijn hier uitmuntend geslaagd. Uit schier alle huizen wapperde jl. Zondag de vaderlandsche driekleur met den Oranje-wimpel. De drukte op straat nam des avonds toe, immers iedereen wenschte de illuminatie te bezichtigen, die hier zoowel van gemeeotewego als van particuliere zijde heeft plaats gehad. Da Groote Markt was het schitte rendst verlicht, aan de eene zijde de gas-illumi- natie langs de lijnen van het stadhuis en aan de tegenovergestelde zijde de langs de lijnen van de lettergieterij der Heeren Joh. Enschede'en Zn. aangebrachte verlichting van lampions. Vele parti culiere gebouwen waren keurig versierd en verlicht o. a. in de Groote Houtstraat de woningen van de Heeren B. Langeveld, Jhr. P. N. Quarles Van UJfordO. J. J. Montagne, Frans Comp, A. W. J. Reeser, O. A. Van der Steur, op de Groote Markt P. H. Schaap en Gebrs. Brink man, iu de Anegang M. Kattenburg en M. M. Hassink, iu de Gierstraat Van Diesen fy Ker- rebijn, aan de Kruisweg M. J. Bolderdijk en W. Becker, in de Scbachelstraat J. G- Martin en C. Van Niel, in de Zijlstraat J. Ruijsenaars, iu de Korte Veerstraat Gebr. Vriesland. Op de Groote Markt prijkte de muziektent met groen, vlaggen en gasilluminatie. Drie vierde gedeelte der Groote Houtstraat was langs de huizen slin- gersgewijze met lampions geïllumineerd. Prachtig vooral mag de illuminatie heeteu, die van ge meentewege was aangebracht in de Dreef. De keurige eerepoort, de talrijke gassterren en de illuminatie vau de fontein in den Hout, een en ander maakte een schitterend effeot; ook de fraaie verlichting langs de lijuen van een groot gedeelte vau de woning van den Heer Cremer en dedgiorno verlichte buiteusociëteit „Trouw moet blij keu" trokken aller aandacht. Op de Groote Markt werdt des avonds eene muziekuitvoering gegeven door het muziekkorps vau de Haarlemsche schutterij. In den Hout litt zich de kapel der Leidsche schutterij hooreu. De politie handhaafde eene zeer goede orde. Bij den aanvang van den feestdag is door deD Burgemeester het volgende telegram verzonden Aan Zijne Majesteit den Koniug, Paleis het Loo, Apeldoorn. Ook namens het gemeentebestuur en da inge zetenen verzoekt de Burgemeester van Haarlem eerbiediglijk Uwe Majesteit zijne hulde en ge- lukweuschen aan te nemen bij het heugelijk feest van heden. De Burgemeester, E. A. Jobdens. waarop in den namiddag het volgende ant woord werd ontvaDgen: Burgemeester Jordens, Haarlem. Zijue Majssteit verzotkt UEdelAchtbare het gemeentebestuur en den ingezetenen s Konings bizonderen dank over te brengen. Adjudant van diens', van de Poll, De gisteren-ochtend om half twaalf op het plein der cavalerie-kazerne aan den Sehoterweg gehouden parade van de schutterij, de infanterie, en de cavalerie hier in garnizoen, werd gecommandeerd door den Majoor der huzaren Loef en geïnspecteerd door den Luit.-Kolonel der infanterie Vogel, verge zeld van den Commissvris des Konings ia Noord- Holland, Jhr. Mr J. W. M. Schorer, en den Burgemeester dezer gemeente, de Heer Mr E. A. Jordens, beiden in ambtsgewaad. Na de inspectie voerde de cavalerie eene charge uit en ten slotte werd tweemalen gedefileerd. Het nieuwe stedelijke muziekkorps was aan het hoofd der schutterij opgerukt en het mili taire schouwspel had ean talrijk publiek naar buiten gelokt, dat zeker nog talrijker zou ge weest rijn indien tiet de regen menigeen bad afgeschrikt. De troepen kwamen dan ook doornat in de kazerne terug maar daar wachtte hun een extra maaltijd. Alvorens naar het parade-terrein te marcheeren had op het Doelenveld de installatie plaats vau de nieuwbenoemde officieren der schutterij: lsten luitenant-kwartiermeester W. F. Roosdorp, 2de luitenants: H. C. Van Slooten, Mr. C. F. Pa- hud De Mortanges, Mr. A. J. Heshuysen, J. W. Reehorst, P. C. E. Von Ilemert. Mr. H. Tuymelaar, J. B, Avis en C. P. W. Kriens, alsmede de uitreiking van het eereteeken aan den sergeant Dirk Van Ake en de muzikanten G. Kruyer en T. Postma. Bij deze plechtigheid hield de kapitein waarn. commandant der echuttery, de Heer Mr. W. Jager Gerlings,eón toepasselijke aanspraak. Ter gelegenheid der veertigjarige regeering var. Z. M. den Koning hield de Vereeniging ter bevordering van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning" een onderling concours in de duinen onder Overveen; de prijzen, uit kunstvoorwerpen bestaande, vijf in getal, werden behaald als volgt: le prijs de Hter Joh. Van Waard, met 45 punten; 2e prijs de Heer/. TV. Van der Sleur, met 43 punten; 3e prijs de Heer J. Wijdoogen, met 42 punten, 4e prijs de Heer D. Teekens mtt 39 punten,^Be prijs de Heer B. Voetberg, met 39 punten. Onder de bezoekers van het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden op het Baadhuis alhier werdeu jl. Zaterdag opgemerkt de Heeren A. Baron d' Anethan, buitengewoon Gezant en gevolmachtigd Minister, M. Baron d' Erp, Baad van legatie, en J. Baron ef Anethan, Secretaris van legatie 1ste klasse, allen van het Koninkrijk België, alsmede Monseigneur Rinaldini, Inter nuntius van den H. S. te 's-Gravenhage. Onlangs is aati de Maatschappij tot exploi tatie van meteorologische en annoncen-klokken te Amsterdam (directeur de Heer Aug. Biichen- bacher Hz.) door den Band dezer gemeeute toe stemming verleend tot het doen plaatsen van vier klokken te dezer stede. Vermoedelijk zullen twee van die klokken in de volgende week wor den geplaatst, en wel éene op de Groote Markt eD éene bij de Zijlbrug, welke door de Heeren Gebr. Nobels en M. Uitenbosch alhier zullen worden geëxploiteerd. Jl. Zaterdag is aan elf miliciens der lich ting 1889 alhier het getuigschrift uitgereikt, recht gevende op verminderden diensttijd. Opgave van brieven en verdere stukken gea dresseerd aan onbekende personen, welke brieven enz. door de Afzenders kunnen opgevraagd worden. BBIEVEN. Verschuil, Amsterdam; G. v. Ven Amsterdam; M. Kappeliiof N. Nunnink Wed. Lasschuit D. v. Aken P. Sluikers, 's-Gravenhage; C. Lindeuaar 's-Gra venhage; M. Snoek, Haarlem; W. v. Andel, Haarlemmermeer; Mevr. V. Glijmen, Ilillegom; A. v. Kleefelt; Botterdam; Wed Beentjes M. Bomsle BEI EEK A ABTEN. J. Loman, AmsterdamL. Jacobs, Amsterdam; J. v. Lemel, Amsterdam. BUITENLANDSCHE BBIEVEN. Mevr. J Weil, Parijs; Mevr. Peupin-Koppe naal, Parijs; A. Alblas, Villeneuve; Mevr. P. De Clercq, Batavia, W. P. Stammeier, Tegal. Verzonden geweest door het Hulpkantoor Heem stede: Mevrouw Erank, Amsterdam. BURG. STAND DEK GEM. HAARLEM BEVALLEN: 9 Mei: A. T. Stokman-Henzei, z. P. Van Raaphorst-Van den Hulst, d. C. Kriege-Van Musscher, z. II Mei: M. E. Van Asteu-Becker, d. S. J. W. Bronsdijk-Bolleurs, d. E. Swart- Dasberg, z. 12 Mei: N. Van 't Hof-Molenaar, z. M. A. Clia- bot-Reramé, z. II. C. Vissers-Van Brugge, z. OVERLEDEN: 10 Mei: H. Brugts, 100 j. L. H. Heuperman, 3 md. J. G. Feye, 19 j. W. Meyer- Gerdes, 64 j. H. A. Prijdcn, 5 md. H. T. Zuren donk, 21 d. 11 Mei: G. Demmenie, 10 md. J. Heidveldt, 9 md. De Vereeniging voor de statistiek in Nederland zal hare gewone aïgemcene vergadering dit jaar te Rotterdam honden op Zaterdag 29 Juni a. s. Uit Loosduinen (Westland) heeft meu de eerste bloera- kool ran dit jaar verzonden. Te Leende (N.-B.) heeft het zoo hevig gehageld, dat ongeveer de helft der te veld staande rogge vernield is; ook leden het gras, de klaver en de vruchtboomen veel. De schade wordt begroot op minstens f 40,000. HAARLEM, 13 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 1 af witte f 6,40 n rogge f a f,— Haver 13,15 a 13,20 gerst f 3,80 bruine booneu f af,—; Gr. erwten f6,50 a f, Capucijners f af.— Oliezaad fKarwijzaad f 9,75 LONDEN13 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2200, schapen en lammeien 13,000 kalveren 50, zwynen 10. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 3/4 a 5/9, kalveren 4/0 a C/0 zwyuen 2/6 a 4/6. LEIDEN, li Mei. De prya der boter was heden pei vat 1ste qual. f46.— A 54.—, 2de qual. 32.— 44.Aanvoer middelmatig en handel stug. Turf aangevoerd vau ,6 tot 11 Mei 8000 dubbele heet. 21 a 24 c. per dubbele heet. HOORN, 11 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet, tarwe f 7,25 a 8,75 heet. rogge f a heet. gerst 4 25 a 5,— heet. haver f 2,75, a f 4,moaterdzaad a —heet. bruine I 9,2a a 17,gele /13 50 a f 18.— beet., paardeboonen f 5,75 a 6.25 heet. erwten f 12,25 a 13,— beet. groene f 11,50 a 14, heet. grauwe j 17,50 a 21,— heet. witte 12,50 af 16.— heet. aardappelen f a manden appelen f a alles per heet. DELFT 11 Mei. Heden werden aangevoerd 44 stapels kaas, wegende te zamen 10731 kilo; prijs f 11 a 1550 per 100 kilo. ROTTERDAM, 13 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 279 ïunderen, 161 vette en gras kalveren, 1nuchtere kalveren, 107 schapen of lamme ren, 372 varkens, 281 biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Ruuderen late qualiteit 66 o. 2de qual. 60 c., 3de qual. 56 e.; kalveren late qual. 105e. 2de qual. 80 a 80 c., schapen 1ste qual. 65c.,2dequal. 55 c., alles per kilo; varkens late qual. 27 a c., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 24 c., licht soort 20 a 21 s. per half kilo; Zeeuwsche eieren f 3.a 2.80. Overmaassche dito l 3.30 3.10 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 875 A 9. Aangevoerd 3 partijtjes. Zoetemelksche kaas, f 15,— it 21— per 50 kilo. Aanvoer 11 partijtjes. ALKMAAR, VI Mei. De aanvoer vau vee, en daarvoor heatede prijzen als volgt: 50 koeien/70 »200, 56 nuchtere kalveren 6 a 10, vette kalveren a 610 schapen 14 a/ 30 varkena fper kilo, 271 ma gere dito 18 a 25, 16 bokken 30. a 60, 5 paarden 90— A 3,50 1611 lammeren f 8 4 17 ALKMAAR, 13 Mei. Ter veemarkt werden ver kocht 2 koeien van f160 a 210, 215 kalveren van f 30 a .96 19 nuchtere dito van f 5, a 12, scbapeu f a 179 varkens s 42 s 49 c. 51 magere 20 s 16. psr kilo. paarden f a AMSTERDAM13 Mei. Ter veemarkt ware» aangevoerd 755 runderen, van welke de prijzeu waren vette 1ste qual. f 0.67. dito 2de qual. 1 0.57 dito 3de qualiteit ƒ0,48 per kilo; melk- en kaifkoeieu 140 a 210, graskalv. a 97— nuchtere kalveren 6 a 11, 170 aehapeu en lammeren 20 a 30 179 vette varkena 42 a 49 c.; biggen beide per kilo. SCHIEDAM, 13 Mei. Moutwijn, per ned. vat/8,50 Jenever f 14.—, Amsterd. proef f 15,50, spoeling f 30. dito commissie f ,50. Amsterdam, 13 Mei 1889. Prijzen der onderstaande effectengsnoteerd pCt. oe koers- Nederland. Certit. Werk. Sobuld. 2' 78'/i, e 8 e e 8' Hongerfje. Obl. I.eeuing 18675 Portugal Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 94'/« 101'VlS lOO'/s 95 90 72%, 72%, 67»/, 102»»/,, 93 Italië. Ballend Rumenie Amerika s s e 4' 5 8 5 S 5 5 S div Goudleeniug. Italië. Obl. Pausel. Loon. 1860-64 Oostenrijk. Obl. iu papier (Mei—Nov.) silver (Jau.—Juli) Obl. üuitenl. 1858-84 bij Hope A Comp. Oude Kuaseu 5 Obl. Nic. Spw. 1867/6#. 6 1877 Amet. L «0-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 76. 1' 1876J binnenl. (Perpetueele)4 OblA Ig. Sobuld 1865 Serie D. 5 »i i 1869 C. 0 Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4' i 1877 4 Columbia. Obligation. 4% Peru. Leaning 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. U. tot Eipl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 187». Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatach. Aand., Baltisehe Spw. Aand.. Jelez Griaai Obl Kiew Brost Aand5 Kurak Chark. Obl. ƒ1000,, 5 Moraohauak Sysran Aand.. Riaaohk Wiasma Aandeden Spw Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. 8. Aand. e Illinois Cert. Aand Mill Kanaai Tezaa Obl. Cert., 7 PREMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Ameterdam /100. 8 Rotterdam 8 Gemeente Crediet 8 Belgle i Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 18605 1864 Huilend. i 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2 BERLIJN", 13 Mei. Iu den gisteren, onder voorzitterschap van den Rijkskanse- lier en in diens paleis gehouden Minister raad van het Pruisische Ministerie, is ook de Keizer tegenwoordig geweest en heeft Z. M. aan de urenlange beraadslagingen over de werkstaking in het Ruhr-kolen- gebied deelgenomen. In den Ryksdag heette het heden-middag, dat delegaties uit de mgn- bestureu en van de arbeiders van daar naar Berlijn opgeroepen waren. Daar de ophoopiug van troepen in de koleudistricteu, waar de werkstaking is uit gebroken, groote ontevredenheid wekt, schjjuen de militairen zooveel mogeljjk te ruggetrokken te worden terwjjl daarvoor in de plaats gendarmes uit de overige dee- len des lauds gedetacheerd worden om den politiedienst te versterken. Ia hel geheel zijn er 7000 man troepen in de werkstakeude districten geposteerd. Op de bekende verklaring der injjube- zitters, dat zjj wel het loon verhoogeu, maar den arbeidstijd niet inkorten willen, antwoorden de arbeiders, dat juist iukrim- piug van den arbeidsduur de driugeuste eisch is, omdat nergens de arbeid zoo zwaar is als iu de Westfaalsche kolen- in jjneu. De meeste beddingen liggen zóo diep in den grond, dat er eene ouverdra- geljjke hitte, vaak meer dan 20° Réaumur heerscht, terwijl stof, uitdampingen en hitte bg een langen arbeidsduur de ge zondheid spoedig ondermanen. 48 67 17% 17% 92 103'/, 129'/, 40% 15»/, 14'/, 128 157'/, 130 88 145 11% 61 122'/, 02%. 98 102'%, 31% 31% 136 28% 114'/, 90 113 1057, 105 88 116 123 152'/, 171 1556 pat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3