MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Een der bezoekers van den toren De historie van een inbreker. Voor geest en hart. God vraagt niet naar den uitslag van onzen arbeid, Hij ziet alleen op de bedoe ling van ous bart. Heeft in de jeugd de tucht ontbroken, 't Verzuim herstelt zich nimmer meer. Die iets deugdlijks aan wil vangen, Moet niet meer in twjjfel hangen. Wees voor 't gespannen net der vleiers op uwe hoede. 't Is eene onbetwistbare waarheid, dat moeilijkheden allengs op den duur ontwarreD, hoe meer men er aan rafelt dat zij de scherpe kanten verliezen, naar mate men er aan vijlt en schuurt. Denken en Spreken. Wij moeteu met de woordeu even spaar zaam omgaan als met het geld. Alvorens men de beurs opent, bedenkt men wel, of men te betalen het ft en bovendien hoe veel? Zoo moeten wij ook, voordat wjj on zen mond openen om te spreken, bedenken of men te spreken heeft en hoeveel. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kathedrale en parochiekerk van den tl. Jozef Maandag en de overige dagen der week, behal ve Zaterdag, eiken avond te 7 uur het Lof met het Rozenhoedje. Donderdag, Hemelvaartsdag, de HH. Missen als des Zondags; s'avonds te 7 uur het Lof. Land- en tuinbouw. Letteren en Kunst. Amsterdam, 24 Mei 1889. Prijzen der onderstaande effecten g8noteM(i pbemib-leenin gen. ai. ÏÖ2'/„ ROME, 24 Mei. Z. H. de Paus beeft in het Consistorie eeue toespraak gehouden, in welke hij zich beklaagt heeft over de lankmoedigheid der Regeering tegenover de ergerlijke aanvallen aan welke de Hei- tige Stoel blootstaat. Hij heeft daarbjj tevens zjjne tevredenheid er over betuigd, dat door de congressen der Katholieken, in verschillende landen gehouden, het vraagstuk van het wereldlijk gezag open lijk aan de orde is gehouden. MADRID, 24 Mei. In de heden gehou den vergadering der Kamer, welke geleid werd door deu Heer Martos als voorzitter, heeft Sagasta het kon. besluit voorgelezen, bij hetwelk de zittiug voor onbepaaldeu tjjd wordt verdaagd. Iu een onderhoud met de Kouiugiu- Regentes heeft Sagasta het ontslag van het ministerie aangeboden, doch de Ko ningin heeft dit geweigerd. PRAAG, 24 Mei. De arbeiders in het district Kladover hebben het werk gestaakt in drie mijnen; men verwacht dat de be weging zich zal uitbreiden. BERLIJN, 24 Mei. De Rijksdag is heden gesloten nadat de Staatsminister Vou Böt- ticher eene keizerlijke boodschap had voor gelezen waarin den Afgevaardigden dank werd gezegd voor hunne bereidwillige me dewerking in het tot stand brengen van een vaderlandslievend werk, de werklieden- erzekering voor den ouden dag. bleven en de Fransche .vSociété Zoölogïque" beeft hierop de aandacht der RegeeriDg gevestigd; het wegblijven der zwaluwen zou voor den landbouw een groot verlies zijn. van Eiffel schreef in het register van de Figaro „Wat zijn mijne schuldeischers klein, gezien van deze hoogte?" Toen ik pas builen kwam wonen, was ik bang voor inbrekers en sliep met eene revolver ondeT mijn kussen. Als ik naar bed ging, schoot ik die af, want indien er dieven waren, dacht ik, zou den zij daa wel van schrik wegloopen. Maar zulke akelige droomen waren daarvan het gevolg, dat ik reeds sinds lang het wapen heb geborgen, als gevaarlijker voor de huisge- nooten dan voor de dieven. Eindelijk redeneerde ik mijne noodelooze vrees weg, en nam de aangename gewoonte aan van zoo gerost naar bed te gaan en te slapen als een onschuldig kind, geen deuren of vensters te slui ten, wat juist in geen geval veel kon helpen om de dieven buiten te houden, en ze bij warm weer zelfs wijd open te laten. Maar hoewel ik mijzelven tot zulk eene gelukki ge gerustheid overwonnen had, met mijne be schroomde en niet philosophische vrouw was het anders. Mij ie heerlijkste droomen stoorde zij door het Verblijdend bericht dat er dieven in huis waren, en door mij met harde elleboogBtooten en angstig gefluister wakker te houden, om uaar denkbeeldige voetstappen te luisteren. Dan, na welsprekende maar vergeefsche pogin gen om haar gerust te stellen, ben ik genoodzaakt, om, wil ik verder niet in miju slaap gestoord wor- deD, op te staan cn eene huisvisitatie te houden, waarbij ik, natuurlijk, geweld genoeg maak om alle dieven, die er zijn mochten, te verjagen. Laatst op een nacht maakte zjj mij als gewoonlijk wakker, ea voor de variatie ging ik nu eens boven aan de trap staan, riep uaar beneden schertsend: //Goeden avond," en verzocht mijnheer den dief, als hij er was, met spottende beleefdheid, boven te komen en mij dan te laten doorslapen. Ik beken, dat ik wel een weinig schrikte toen mij uit de duisternis beneden met eene grove stem „goeden avond" tot antwoord tegenklonk, waarop mijue vrouw een gil gaf en den grendel op de deur van de slaapkamer schoof, zoodat ze mij met mijn vriend den dief in het donker alleen liet. Ik begreep dadelijk, dat ik nu aan zijne genade was overgegeven en dat eene soort van list noodig was om ons leven te redden. O p een toon zoo moedig als ik kon aaunemen herbaalde ik dus mijue uitnoodiging om „boven te komen," mij verzerkerd houdende dat daar geen ge volg aan zou gegeven worden. Maar tot mijn schrik was dit wel het geval, ik hoorde den veDt op den tast de trap opklimmen, terwijl hij verontschuldi gingen maukte, dat hjj niet vroeger had kunnen komen. Het koude zweet brak mij uit, mijue haren rezen te berge en mijne knieën klapperden tegen elkander. Oogeublikkelijk nam ik een kloek besluit. Den wei nigen mosd, dien ik nog bad, bijeenrapende, terwijl de dief al nader kwam, gaf ik hem een schop tegen zijne maag, wat hem, zooals dan ook mijn plan was, achterover van de trap deed tuimelen. Toen snelde ik naar de logeerkamer, haalde er stoelen, tafels, kussens, lampetkannen en wat ik maar in 't donker grijpen en vangen kon uit, smeet dat alles van boven neer op den verbaasden en ge vallen inbreker, zoodat hij er onder bedolven cn de trap gebarricadeerd was. Voor T oogenbiik althaus had ik dus geen aanval te vreezen. Nu kraaide ik victorie, en riep mijne vrouw toe de deur te opensn, heigeen zij echter niet deed voor dat eene gesmoorde stem, onder den hoop meube len uit, kermend Anna smeekte hem te helpen. Anna is denaam van mijne vrouw, en de stem, welke wij beiden nu herkenden, was van haar broe der, die verdwaald was toen hij onze woning zocht. Hij was door de achterdeur, die op de klink gelaten was, binnengekomen. Hij en de meubelen waren er niet zonder letsel afgekomen, en hij was zoo blijde dat ik wijselijk de revolver had afgeschaft, dat hij, zoo bezeerd als hij was, hielp om eenige van de stoe len naar bo.en te dragen. Maar hot beste van de zaak is, dat mijne vrouw nu niet meer voetstappen van inbrekers hoort en even gerust slaapt als ik. Goedkoop recept. Andries (op straal). Hf, August August. Wat is er, Dries? Ik heb maar weinig tyd. Andries. Wat gaf je onlangs je koe to<n het beest ziek was? August. Een maatje terpentijn (Hij verrolgt zijn weg.) Twee dageo later ontmoette Aodries zijn vriend op nieuw en zegt: „Dat was een mooie raad, dien j<e me gaf.// Hoe dat zoo? Wel, ik gaf mijn koe een maatje terpen tijn en ze stierf 1 August. Dat deed de mijne ooki Op de hoogte. „Waarom heb je twee thermo meters buiten je raam hangen?// //Wel, natuurlijk, een voor de kou en een voor da hitte: jij schijnt ook niet veel van sterrenkunde af te weten 1" Do beste gelijkenis. Photograaf. Uw zoon de student heeft lang geleden een half dozijn photographieën laten maken. Hier is een afdruk, dien ik toevallig bij mij heb; goed gelijkend, vindt u niet? Maar tot mijn leedwezen moet ik u zeggen, dat mijnheer uw zoon ze nog niet heeft betaald." De Vader: „Hm dat lijkt nog veel meer op hem." Klinker-variant. Interessant zou het wezen de gelaatstrekken te bestudeeren van een kalen koelie, bij bet outvangen van een paar colli, waarin een kilo kali. Gefopt. In zekere gemeente hield de afge vaardigde van een afschaifersgenootschap eene boeiende redd tegen het drinken. Door het spreken heesch geworden, verzacht hij een glas melk. Een aanwezige grappenmaker bood aan, het gevraagde te gaan halen. Nadat hij het glas half met melk en half met cognac gevuld had, reikte hij het den spreker toe. Deze nam een teugje, smakte met de tong, dronk vervolgens het glas in eens laJig en riep uit: „Gerechtige goedheid, in welken stal staat deze koe? Ik wil haar koopen." In den nood. Student. Drommels, waarom brengt die kleermaker mijn nieuwe jas niet? Ik heb haar zoo noodig voor de Bank van leening. Openhartig. A. Zeg, amice, doe mij het geuoegeu en leen mij vijftig gulden. B. Als ik dat deed, zou je mij uitlachen. A. Integendeel, ik zou je beklagen. HAARLEM, 25 Mei. Door het provinciaal bestuur van Noord-Hollahd is jl. Donderdag b(j enkele iusckrijving aanbesteed: bet herstellen van buitengewone stormschade aan verschillende hoof den op het Noorderstrand van het eiland Vlie land, bebooreude tut de zvewerkeu in Noord- Holland. (ltaming f 16,000.) Minste inschrijver de Heer T. Volker Tz. te Sliedrecht, voor f 14,650. Door Hendrik Visser is volmondig erkend, dat hij schuldig is aan den aanslag op zijne vrouw in deu nacht van 20 dezer, in hare kamer in de Korte Wijngaardstraat. Ook toonde hij berouw over zijne brutale en kwetsende woorden, jegens den Officier van justitie geuit.Dooderdag-morgen is een begin gemaakt met bet getuigenverhoor in deze droevige zaak. H' t vernieuwen van eenige kei- e klinkert- bestratingen, benevens de levering van straatklin- kerts voor het gewoon onderhoud der bestratingen in deze gemeente, door B. en W. aanbesteed en waarvoor 4 inschrijvingen zijn gedaan, is ge gund aan Mej. de Wed. A. Reynders Jz., laagste i .schrijfster, voor f 10,936. Morgen zal iu het Museum van Kuntstnij- verhti 1 alhier nog tentoongesteld zijn eeue merk waardige verzameling platen, betrekking hebbende op de bouwkunst in Spanje; de merkwaardigste monumenten in Gothischeu Arabischen en renais- sance-stijl zijn hierbij vertegenwoordigd. Dien dag is de toegang vrij. KERKBERICHTEN. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen, met Onderrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 3 uur het Rozenhoedje, te 6 uur Lof eu Predikatie. Woensdag van 7 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag te 7 en 8 uur de stille HH. Mis sen. Te 10 uur de Hoogmis. Te half 8 uur het Lof met Predikatie. Eiken avond der week, behalve Zaterdag, te half acht Oefening der Meimaand. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In de week de H. Missen le half 8, 8, half 9 en half 10 uur en da Catechismus volgens ge woonte. Te 3 uur het Rozenhoedje. Parochiekerk van den 11. Antoniu» van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 de Catechis mus, te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter ecre van den H. Antonius. Donderdag de HH. Missen en Vespers als de» Zondags. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10; dagelijks, behalve Donderdag, te 7 uur het Lof enRozeuhoedje. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. MisBen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11. 's Namiddags te 3 uur de Vespers waaronder het Rozenhoedje, te half 5 Congregatie der H. Familie, te 7 uur het Lof met Predikatie ter eere van de H. Maagd. Vrijdag-avond te 7 uur plechtig Lof met Pre dikatie tot sluiting dar Meimaand. De HH. Missen in de week te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 13 Mei: J. J. Van der Vossen en C. H. Van de Laar. GETROUWD: 23 Mei: L. H. Van Giesen er A. C. Peters. J. Timmer en M. J. Eichhorn. E. W G. Eckelaart en L. A. M. Prijden. C. Cramer en A. J. Tit. H. C. Abels en G. M. Van Huiien. BEVALLEN: 22 Mei: G. Buurman-Duits, d. A. Mooyman-Van der Laan, d. G. Drost-Nes, z. M. Van Raaphorst-Deliasen, z. J. H. Bosch-Schouten, d. 24 Mei: C. Kensen-Van Franken, z. N. Van Maanenberg-Maarae, d. (levenloos). A. Haazan-Van der Linden, z. (lerenloos. OVERLEDEN: 21 Mei: E. Wijkhuizen, 20 d. C. Ravelli, 17 d. 22 Mei: J. G. Lammerse, 12 j. 23 Mei: M. Voorham-Belt, 71 j. L, J. J. Willemse, 10 m. 23 Mei: A. M. Brinkman, 5 m. W. C. A. E. H. G. Van dec Broek, 15 m, ABBOND. BECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 23 Mei 1889. 1. M. V. h/v. P. B., zonder beroep te Landsmeer. Eenvoadige beleedigiug. fl boete of een dag hechtenis. 2. W. G. en J. L., arboiders te Beverwijk. Eenv. belee- diging. Ieder éeneweekgev. straf. 3. D. K., olieslager te Zaandam. Mishandeling. Vrijgeproken. 4. J. V., VJetter- man le IJ muiden. Misb. f 3 boete of een dag hechtenis, met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd. 5. P. H., pelder te Zaandam. Openb. dronkenschap en wederspannigheid. f3 boete of 2 dagen hechten is en 3 dagen gev. straf. 6. A. W. R., werkman te Amsterdam. Feiten als voren. Bij verstek, f3 boete of 2 dagen hech tenis en 8 dagen gev. stral. 7. J. O., los werkman te Zaandam. Feiten als voren. Bij verstek f 5 boete of 3 da gen hechtenis en 14 dagen gev. straf. 8. G. G.( C. D. en J. D., allen te Wijk ann Zee en Dnin. Dierenkwelling. Ieder f25 boete of 7 dagen hechtenis. 9. J. M., olie slager te Koog aan de Zaan. Diefstal. Eene maaud gev. straf. 10. H. A. B. zonder beroep of woonplaats. Bede larij. 12 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing in eene R. W. I. De aardbeziënteelt liet in de laatste jaren zoo meldt men uit Beverwijk nogal wat te wenschen over. Thans ia dat geheel anders; het warme weder van de laatste weken, afgewisseld door heilzame regenbuien, beeft de groene velden als het ware in een wit laken herschapen. Zonder onverhoopten tegenspoed kan men een vroegen en overvloedigen oogst verwachten. In Semyervirens wordt de teelt van twee bekende planten in ons land aanbevolen, namelijk van de bitter— of waterkers en van de waldmeister. Omtrent waterkers Nasturtium, officinale [Sisymbrium Nasturtium), woidt medegedeeld, dat het jaarlijksch ver bruik te Parijs |geschat wordt op een millioeu franks, te Londen op tweemaal honderd duizend gulden, terwijl de teelt in de omstreken van Erfurt ruim honderd vijf- en-twintig duizend gulden 's jaara opbrengt. Deze water kers. uit het buitenland aangetoerd, wordt goed betaald. Betreffende de waldmeister, Jsjperula odorata, wordt gemeld, dat er voor de bereiding van Meiwijn veelvul dig vraag is naar deze plant bij bloemisten, kweekers of warmoeziers, maar dat er nergens hier te lande eene noemeuswnnrdige hoeveelheid te vinden is, zoodat zoowel kruid als essence uit het buitenland moet aangevoerd worden. Het Metropolitan .Museum te New-York zal thnns wel de kostbaarste en volledigste verzameling van mu- ziek-iusturoenten der geheele wereld bezitten. Mevr. John Crosby Brown heeft het namelijk onlangs ten geschenke gegeven 266 instrumenten van alle volken, bij name ook uit Afrika, de Zuiderzee-eilanden, Noord- en Zuid Amerika, Alaska, Corea, Japan, China, Birma, Siam, Algiers, Sy rië, Arabië en Turkestan. INGEZONDEN. Aan Heeren Redacteurs van Katholieke Cou ranten en Weekbladen, Secretarissen van Katholieke Vereenigingen en Bestuurders of Bestuurderessen van Katholieke Gestich ten, Hojjes, enz. enz. De Pias-Almanak voor het jaar O. H. 1890 gaat weer ter perse. De eerste vellen worden reeds gezet. Daarom veroorloof ik mij de vrijheid u nogmaala ten driugeiidTe uit te uoodigen uwe opgaven en verbete ringen ten spoedigste iu le zenden. De Secretarissen der Katholieke Kiesveraenigin- gen gelieven zoo goed te zijn op te geven bij welken Bond hunne vereeniging is aangesloten. Heeren PaBtoors zullen mij een groot genoegen doen, zoo zij opmerkzaam maken op de fouten, die in den jaargang 1889 mochten voorkomen. Heeren Redacteurs en allen,die mij bij desamen- stelling van den Pius-Almanak behulpzaam zijo, openlijk dank betuiger.de, verzoek ik de Katholieke Pers beleefd, deze uitnoodiging in hare organen op te nemen. Hoogachtend, Uw dw. Dienaar, H. M. Werker. Amsterdam, 22 Mei 1889. QOUDA, 23 Mei. Granen. Witte poldertarwe f,— a a f roodedito f 6. a 6,25 Angel diio f675 a 7 jarige Zceuwsche dito f a nieuwe dito a 7,20. a 7,60 mindere soort Zeenwsche f .670 a 7. afwijkende dito f 5.50 a .575. polderrogge f .5a 4.75 Zeeuwsche dito f 5.50 a 580. voor dito (per 70 kilo. f 4.— a 4.40. wintergerst f 3.60 a 4.—, zomer dito 3.50 a 3 75. jarige chevalier dito f—a nieuwe dito f5.50 a ,5.75 Haver f 3.40 a 8.70 per heet. dito 6.75 a 7.25 per 100 kilo. Kookerwtcn f a .Mais. Amerik. f 5.40 a 550. Odessa 5.50a 5.90 Cinquantine f 6.90 a 7.50 per 100 kilo. Hennepzaad iulandsch f 8.— a 8.25 en buitenlandsch f 5.— a 5.25 pelt 2.30 2.40. kanariezaad f 7,25 n 8.,—. Kaas le qual f 20, a 2250 2e,. qnal f 17a 19, graskaas fa Noordhollandsche f 26 a 22,— aangevoerd 75 partijen. Boter met veel aanvoer; handel vlug; prye der goeboter f 1.10 a 1,15; der weiboter f —.80. a 90. Melkvee met goeden aanvoer en handel ving. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer ving, van 22 tot 25 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 20 tot 20'/a c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vlug f 1,10 a 1.50 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f 24a 32. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f 6.a 10, Graskalveren met goeden sanvoer, handel matig, van fa Fokknlverenf 10 a 18. DELFT, 23 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee nis volgt: vette koeien le qual. 185 a 250 dito 2de qual. 130 A 160 kalf. koeien. 1ste qual. f 210 A25S dito 2de qual. F60 a 200, vaarkoeien le qual. f 170 a 215, dito ïde qusl. 110 a 140 vette kalveren, late qual. f 60 a 70 dito 2de qual. 34 s 50 vette schapen lata qnal. f 24 a 33. dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. f 40 a 52, 2de qnal. f a vette ammeren f a -- weilammeren 7.— «14 magere varkens f 28 s 48 biggen f 7,— a 13.— nnchtere kalveren f 5 s 16. paarden f 36 s 90 stieren f 50 a 175 osaen f s Rundvlecsch 56, 62 a 67 c., vet kalfsvleesch 70. 80 90 e. schapevleesch 62 a 68 e.. lamsvleeich a e Granen. Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.25 a 9.50 nienwe dito f 6.25 a 8.50, roode dito f 6.25 a 8.50 min- a rogge f 5.50 a 6.25, nienwe dito f. a f wintergerst f 4,25 a f 4,75 somer dito f 425 4,75 chevalier dito f5,25 f6,—, haver f 8,75 a 4,25, groene erwten 8,a 10,50 mestiDg f 6,50 a f 7,50 paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 7.25 a 8,25 bruine boonen f 14.25 a 15,25 koolzaad f 11, a 12,— hennepzaad f 8,— a 8.75 kanariezaad f 7.50 a 9.— Aan de stadswaag gewogen van 17 Mei. tot 23 Mei eb op de weekmarkt aangevoerd; pot, 1244/8 en 94/16 vn. boter, wegende te samen 25820 kiloprijs f 44 a 52 58 per 40 kilo a f per kilo. LONDEN28 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, schapen en lammeren 4000, kalvere n 130, zwijnen 20. Prijzenbeste rnnderen 2/4 a 4/8, schapen sn lammeren 3/6 a 5/9, kalveren 8/9 a 5/8 zwfjnen 2/6 a 4 6. ALKMAAR, 24 Mei. Aangevoerd 300 stapels kaaa. kleine f 32,—commissie dito f 24'/i. middelbare f 25.;— LEIDEN, 24 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 4 paarden f35 a 70; 54 stieren f48 a f 245; 94 osaen f 122 a 270 melkkoeien a kalveren dito f .a vare dito f a vette dito f 12 graakalveren f 28, a 51, 98 vette f 32 i 70 a 1 40 nuchtere dito f 2,75 a 5, 50 vette sohapen f 18 a 30, weide dito/ a lamm. f a 86 magere varkeui 17 a 34, 397 biggen f 4,50, a 127 HOORN, 23 Mei. Ter waag gewogen 267 stapels kaas wegende 69,621 kilo; hoogate prijs per 50 kilo/ 35,50 voor kleine, ƒ24,— voor eommitaie, f 23,— middelbare SCHIEDAM, 24 Mei. Moutwijn per Ned. vat a f9, Jenever f14 50 Amaterd. proef f 15,75. Spoeling f0,50 Commissie f 0,50. pCt. ae koers' Nadorlaad. Certif. Werk. Sebuld. 2> 8 Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. ObJ. Lecuing 18676 Goudleeniug5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 OostenrUk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu 5 Obl. Nie. Spw. 1867/6» 4 1877 Amat. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 binneul. (Perpetneele)4 Obl. Alg. Sobuld 186b Serie D, 5 186» C. 6 Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amevik». Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatien4* 4 Peru. Leeuing 1870. 6 1872I Ooatonrijk. Aand. Nationale Bsnk. divM. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Xipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 18756 Euid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Maatxeh. Aand,. 5 Baltisehe Spw. Aand.. 8 Jelex Griaxi Obl.. 5 Kiew Breit Aandt Knrsk Cherk. Obl. ƒ1000., 6 Moraohansk Syxrsn Aand.. Riaxcbk Wiaxma Bumeuie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Oert. Aand., N. York Lake Erie W. 8. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert.. 7 Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente CredietI Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 1 1860..........6 1864 Builend. r 18646 18666 Geldkoers prolongatie 2 8i, 1021/, Helle. Buelend 79"/ia 95 I 6 r - XOOi/s 957, 93 727. 72'Vi. 66*/e 1031/, 927, 48 68 92 105 1291/, 371/, I51/4 14 128'/, 1577, 134 89 140 1161 s/ H»/4 ëï'/is 1227, 627, 99 321/, 32 140 271/4 11674 897, 1131/, 106 IO574 87'V,, II674 1227, 1531/4 173 157 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3