MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Het bezoek van den Shah. Voor geest en hart. Ter behartiging. Ook 's levens zeereis wordt wel eens door storm gestoord: Dan kraakt de kiel, de diepten gapen. Toch dreigt er geen gevaar; de Meester is aan boord; Hy waakt al schijnt Hij soms te slapen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Zondag-nacht is te dezer stede een rnim BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Land- en Tuinbouw. LONDEN, 18 Juni. Volgens bericht uit Odessa aau de Standard zou de Rus sische Regeering bevel hebben gegeren om 40 locomotieven en 1000 waggons op de lyn Ekaterinoslaw te brengen, waar zy steeds gereed moeten gehouden worden. Uit Weeuen wordt aau hetzelfde blad gemeld, dat er reeds 400,000 Mannlicher- gewereu aan de infanterie zyn uitgedeeld. Voorts wordt aan de Standard nog ge meld: Rusland heeft zich door de pau- slavistische party lateu winnen. Men ge looft evenwel niet aan dadelyke terzijde stelling eener kalme politiek. Wat betreft het denkbeeld eener groote Slavische con federatie der Balkanlauden, aan de ver wezenlijking daarvan valt nog evenmin te denken als aan eene bezetting van Cou- stantinopel, die er aan zou moeten voor afgaan, I mande bekend zijn; Hier in Zeeland noemt men ze gewoonlijk straalkwaUen, d. i. «teekkwallen. Elders noemt men ze ook wel zeenetels of ne- telkwallen. In den zomer ziet men hier aan het havenhoofd niet zelden eene menigte van die zonderlinge dieren, en daaronder die wel 40 a 50 cM. middellijn hebben. De meeste zijn echter niet netelig of stekend; de straalkwaUen zijn eene bizondere soort, die men soms ook bij treepen bij elkaar ziet en die voor baders en zwemmers zeer onaangenaam zijn. Men kan echter de pijnlijke aandoening van dat brandende gevoel, dat hunne aanraking op de huid veroorzaakt, bijna onmiddellijk wegnemen, dooi de pijnlijke plaatsen in te wrijven met ammonia liquida, een eenvou dig middel, dal ook goed is tegen den steek van bijen wespen en andere insecten. De conducteur De R e g t, diejl. Vrij dag het ongeluk had, nabij Beverwijk door een trein overreden te worden, is overleden. Hij laat eene vrouw met een kind achter. Z o n d a g-m iddag is de trein No. 154 van Enkhuizen naar Amsterdam, naby het sta tion te Zaandam ontspoord. De passagiers zijn allen met den schrik er afgekomen. De eenige schade is, dat de locomotief beschadigd en een bagagewagen verbrijzeld is. Eene concessie voor electrisch licht in Pretoria is verleend voor den tijd van 50 jaren, moetende de Maatschappij, welke zich naar aanleiding van deze concessie in stadium van oprichting bevindt, aan de Regeering op daartoe bekomen bevel straatverlichting leveren tegen kostpiijs, terwijl daarop eene premie van 15 pCt. wordt toegestaan voorts moet het ge heel binnen 18 maanden gereed zijn van de goedkeuring der plannen af, door de Regeering met zware boete gesteld op het niet tijdig gereed komen. De concessionaris stelt zich voor eene proefneming in 't klein te houden en zal gedu rende eenigen tijd het Kerkplein en de Volks raadzaal verlichten. Te Maaatricht werd Zaterdag- middag de Heer Ed. De Beaumont, geweerfabri- kant, door een zijner werklieden, met wien hij verschil over de uitbetaliug van werkloon had gehad, op straat aangegrepen, tegen den grond ge worpen en mishandeld. De dader, een Belg, heeft de vlucht genomeu. De Shah van Perzië is Zondag-avond te Am sterdam aangekomen. Te 7,50 stoomde de trein het station binnen. Op het perron was het 7de regiment infanterie opgesteld met de slafmuziek, en waren de burgerlijke en militaire autoriteiten in gala en groot tenue aanwezig. De Shah was zeer eenvoudig gekleed in eene gesloten lange donkere jas, zonder eenige mon teering. Desgelijks zijn gevolg, waarvan hij niet te onderscheiden was dan door een grooten schit terenden steen, dien hem en sautoir om den hals bing. Op het hoofd had hij (le bekende ook in Rusland gedragen astrekan-muts, eene toert kroesharigen, zwarten kolbak, zondor ver siering. De Shah schijnt de gewoonte te hebben d«n bril, dien hij draagt, tot op den kolbak te schuiven, gelijk wü dit gewoon zijn op het voor hoofd te doen, als wij den bril een oogenblik buiten dienst stellen. Het eigen gevolg van den Shah bestond uit een stoet, van ruim 40 personen, waarin de kleine pages en de knaap, wiens bij zijn den Sbah een talisman heet te zijn, niet ontbraken. Ook dezen waren naar éan model gekleed in donkere jas en de astrakan-mute op het hoofd. Terwijl de muziek het Perzische volkslied speelde eene zwaarmoedige melodie, naar men itgi eene Oosten rij ksche compositie, waarbij 008 Wien Neerlands Bloed vrooljjk als een polka klinkt stapte Z. M. uit den trein, in gezel schap o. a. van Generaal Verspyck, die den Shah namens onzen Koning reeds aan de grenzen had gecomplimenteerd. Nadat de autoriteiten door den Gezant, Gene raal Nazare Aga, aan Z. M. waren voorgesteld, werd de eerewacht geïnspecteerd, en Z. M. scheen over de houdiug der manschappen zoo voldaan, dat de troep met de muziek aan het hoofd, op zijn wensch voor hem defileerde, hetgeen in goede orde geschiedde. Nog onderhield de Shsh zich op het perron eenige oogenblikken o.a. met Baron Constant Rebecque, wien hij verzocht nogmaals zijn dank over te brengen aan ZM. onzen Ko ning voor de aaubieding, godureude het verblijf alhier, van het paleis, van welk aanbod de Shah echter onder de tegenwoordige omstandigheden geen gebruik wenachte te maken. Daarna be woog de stoet zich naar de wachtkamer lste klasse. De Shab, hoewel reeds 60 jaar tellende, schijnt een man nog in de kracht van zyn leven, en heeft een wel is waar onwrikbaar Oostersch, maar toeh een scherpzinnig uiterlijk. 't Was over achten toen der Perzen vorst het station verliet. Door de Sarphatistraat, Plantage Middellaan, Muiderstraat, Nieuwe Amstelstraat, over de Blauwburg langs de Amstel en de Prin sengracht, door de Utrechlschestraat, over het Frederiksplein en de Hoogesluis kwam de stoet tegen half negen aan het Amstel-Hotel waar eene talrijke menigte den Shah toejuichte. Voor het hotel stond eene eerewacht der mari niers met tamboers en pijpers, en door een haag van mariniers op de treden van de stoep, trad Z. M. het hotel binneo, dra gevolgd door Gene raal Verspyck en den Burgemeester. De Shah ontving spoedig den Burgemeester ter bespreking der plannen voor de bezichtiging van een en ander in de stad. Maandag-morgen te lO'/s uur heelt de Shah bel Stadhuis en de inrichtingen der brandweer bezichtigd. Te 2 unr begaf hij zich naar de in richtingen der Maatschappij „Nederland» eu naar de Ryks-Marinewerf, en keerde van daar naar het Amstel-Hotel terug. Te b uur des namiddags verleende de Shah audiëntie in het Amstel-Hotel en te 6 uur woonde hij het diner bij ten huize van den Burgemeester. Aan dit diner, dat uit 20 couverts bestond, nam ook de Minister Mackay deel. De Shah en de leden van zijn gevolg waren na allen in groot tenue. Op zijne borst schitterde eene groote rij van kostbare diamanten, terwyl het gevest van de sabel mede fonkelde van diamanten. Te 10 uur precies verscheen de stoet waaron- der thans ook Mevronw Van Tieuhoven, naast den Shah in het rijtuig gezeten, zich bevond, aan De Ruyterkade, waar eene salonboot, rondom a ffiorno verlicht, gereed lag om de gasten tegen over de plaats le brengen, waar het vuurwerk werd afgestoken. Het IJ leverde weder een prachtig gezicht op. Tal van pleiziervaartuigen waren van den top van den mast tot op voor- eu achtersteven met ballons verlicht, terwijl tóllooze kleine bootjes op het water dobberden, waar overvloedig Bengnalsch licht in verscheidene kleuren van verschillende steigers werd ontstoken, hetgeen aan het geheel een phantastischen gloed byzette. Te elf uur precies reed de Shah naar het Amstel-Hjtel terug. Hij werd overal op zijn weg met luide hoera's begroet. Gisteren bracht de Shah een bezoek aan het Rijksmuseum, het genootschap „Natura artis ma- gistra", het Panorama en het citcus Carré. Heden zal de Persische Vorst IJmuiden bezoeken. Het verblijf zal waarschijnlijk tot Zaterdag ochtend duren, en het voornemen bestaat om Haarlem en Den Haag te bezoeken. Naar men verneemt, zullen de kosten voor de ontvangst van den Shah van Perzië hier te lande, gedeeltelijk door het Rijk worden gedragen. Waar ziet ooit uw voeten keeren God gaat meê Over bergen, heiden, mereD, Zand eu zee. Op recht te hopen, op erkentelijkheid [te wachten Ie ziekelijk; manlijk is de man, Die recht en dank ontberen kan. En leeft by onafhankelijk plichtbe- trachten. Een rein gemoed, een zedig oog, Een ziel, ootmoedig voor den Heer, Ziet met vertrouwen naar omhoog, En vol van liefde neer. Modern. A. Nu, wat zeg je van zoo'u veel belovende speculatie? B. Ik zal je myoe mcening gaarne zeggen: gelukt zij, dau ben je eeu finan cieel genie, gelukt zij niet, dan ben je eeo schurk. Beis-ontboezemingen. Buiteulandsche rei zen dienen in hoofdzaak om ons geboorteland te leeren beminnen en te achten. De meeste reizigers ktijgen niet zoovetl indrukken als hunne koffers en hoedendoozeD. De onbeleefdheid der menschen leert men 't best in de spoorwagens kennen. Zoker toeken. Tandarts (zijn zoon onderwij zend). Ais ge weten wilt of eene holle kies het plombeeren waard is of uitgetrokken moet wor den, raak haar dan met een sleutel aan. Geeft de patië. t u eene oorvijg, trek hem dan de kies gerust uit. Scherp. Vrouw (van de teekenles thuis ko mende) Lieve Hemel! is 't al zoo laat; wat moet ik nu gauw voor het middagmaal gereed maken? Man. Wel, geef ons de abrikozen te eten, die ge heden-morgen hebt geschilderd. Te laat. Man (in hevige twist met zijne ec'it- genoote). Nu wij zes jaar zijn getrouwd, noem je mij een ezel, had je dat niet dadelyk kunnen Z'ggen, toen wij met elkander kennis maakten? Ook een amusement. A. Kerel, wat is het hier kolossaal vervelend in je woonplaats, hoe kun je 't hier uithouden? B. Met je verlof, amuse menten zyn hier genoeg, gisteren hebben wij nog eene maansverduistering gehad. Ongelooflijke groeikracht. Neen, mijne- heeren, zei onlangs de kunstschilder Kladmeyer, van de verbazende groeikracht in de tropische landen kuut ge u geen denkbeeld vormen. Tij dens mijn verblijf in het Oosten ging ik op zekeren dag des middags te 3 uur aan het werk. Toen ik avonds te 7 uur mijn arbeid staakte, zat ik 4 Meter boven den grond op een dadel boom. Ik had eene dadel gegeten en de pit op den grond laten vallen; in 4 uur tijde had ze zich tot een volslagen boom ontwikkeld. HAARLEM, 19 Juni. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat in de '«eek van Zondag 9 tot en met Zaterdag 15 Juni vier personen alhier aan mazelen zijn overleden. Jl. Maandag is aan de Krocht een voor een teutwagen gespannen paard van den land bouwer W., onder Schoten woonachtig, plotse ling doodgevallen, volgens verklaring van den keurmeester tengevolge van het springen van eene slagader. Het paard is voor verbruik goed gekeurd en aqs een paardenslachter verkocht. 30 jarige maD door de politie zwervende op de Grooïe Markt aangetroffeu. Hy werd in het bezit gevonden van ruim 200 gulden. Zyne klee ding was haveloos en hy gaf op dat hij geen geld missen wilde, om zich logies te verschaffen. Niet in het bezit zijnde vau papieren, kon hij zijne identiteit niet bewijzen. Hij gaf op genaamd te zijn Andries Koogeboom, oud 35 jaren, smid, geboren te AchtkarspeleD, laatst woonachtig te Amsterdam. Dat de Nederlandsche schutterijkader- Bond zich ook mag verheugen in de mede werking van de Hooge Regeering, moge blijken uit het feit, dat door Z. M. den Koniug, op voorstel van den Minister van Binnenlandsche Zaken, ten behoeve van den a. s. schietwed strijd alhier is toegestaan de som van f150 voor het aanschaffen vau prijzen, zijnde f50 meer dan het vorige jaar. De gemeente-reiniging alhier heeft in 1888 f56,008.26 uitgegeven en daarentegen 24,529.65Vs ontvangen. Reeds sedert eenige dagen komen dage lijks de kolentreinen uit Duitschland weder met het gewone aantal wagens hier aan. Z. M. de Shah van Perzië zal, naar wij ver nemen, morgen deze gemeente met een bezoek vereeren en vermoedelijk des voormiddags om streeks elf uur bier aankomen, vergezeld van een groot gedeelte van zyn gevolg. Z. M. zal aan het station worden ontvaugen en gecompli menteerd, terwyl eene compagnie infanterie onder commando van deD Kapitein J. M. Van der Koog, den beheerscher aller Perzen de militaire honneurs zal bewijzen. Er is sprake van dat ook het gemeentelijk muziekkorps tot opluistering der ontvangst zal tegenwoordig zijn. Aan het station zullen een aantal rytuigen gereed staan voor de ontvangst van den vorate- lyken gast. De stoet zal worden voorafgegaan en gesloten door een peloton huzaren en zich in de eerste plaats begeven Daar het Raadhuis waar het Stedelijk Museum »ao schilderijen en oudheden bezichtigd zal worden, in welke kunst verzameling de Shah door den Burgemeester zal worden rondgeleid. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan de Groote of St. Bavokerk en zul- leD door den organist, den Heer W. Ezerman, eenige compositiën worden ten gehoore gebracht. Daarna zullen het Museum van Kunstnijverheid en het Koloniaal Museum in het Paviljoen in oogenschouw worden genomen. Na afloop van een en ander zal den Shah en HDi. gevolg door den Burgemeester in de Buiten-Sociëteit „Trou moet Blijckeu" een dejeuner-dinatoire worden aangeboden, waartoe aan verschillende burger lijke en militaire autoriteiten uitnoodigingeo zijn gericht. Eiodelyk zal aaD Z. M. eene rijtoer worden aangeboden door de omstrekeD, Overveen, Bloe- meudaal enz., waaraan door alle genoodigden zal worden deelgenomen. In den namiddag keert de Vorst met tyo ge volg naar Amsterdam terug. {Opr. Haarl. Ct.) Naar aanleiding van de in deze curant vanwege de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier geplaatste annonce, betreffende de nieu we arbeidswet, heeft zij ons uitgenoodigd tot toelichting daarvan nog het volgende te vermel den. Belanghebbende in dezen zijn werkgevers of werkgeefsters (fabrikanten, patroons, bazen enz.) die jeugdige personen in dienst hebben en dis wenschen dat te bunueD opzichte worde afge weken van de bepalingen der wet, betreffende a. de werkuren, vastgesteld op de uren van 5 des voormiddags tot 7 des namiddags (art. 5, tweede zinsnede, van de in dezen bedoelde wet) b. regeling van den Zondagsarbeid voor man nelijke pereonen van 14 tot 16 jaar. (art. 7, derde zinsnede der wet) c. de vermelding der werkuren op de lijst van arbeidende jeugdige personen en vrouwen. Huisarbeid valt ook onder deze wetsbepalingen. Zij die aanvragen om afwijking thms verzuimen en later tegen de voorschriften der wet handelen, worden gestraft, afzonderlijk voor iederen persoon te wieDs opzichte de wet is overtreden, alsme de afzonderlijk voor elk etmaal waarin de over treding heeft plaats gehad. Gisteren-avond heeft op het sportterrein „De Phoenix// het zevende abonnements-concert plaats gehad. Door de kapel van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, onder directie van den Heer Joh. Coenen, werd een keurig programma ten gehoore gebracht. De uitvoering van de on derscheiden nummers getuigde, dat dit orkest iB samengesteld uit voortreffelijke musicidie zich van hunne taak uitmuntend hebbeD gekwe ten. Daverend applaus viel ook het Paleis-orkest bij herhaling ten deel. Onze geachte stadgenoot, de Heer P. Van Looy, heeft het goede denkbeeld gehad in de bovenzaal van Weten en JVerlcen" de teekeuin- gen eu eenige stndieB in water- en olieverf, benevens eenige proeven vaD boetseerkunst ten toon te stellen, welke door de leerlingen zijoer teekeoschool in den afgeloopen cursus zijn ver vaardigd. Deze expositie, die blijken geeft van het degelyke ouderwijs, 't welk door den Heer P. Van Looy aan zijne leerlingen wordt verstrekt, is dagelijks van 10 tot 5 uur geopend en is in alle opzichten een bezoek overwaardig. De Arrondissements-rechtbank te dezer slede heeft voor dit jaar de vslgende regeling der vacantie vastgesteld. Civiele zitting op Dinsdag 2, 16, 30 Juli, 13 en 27 Augustus. Zitting voor strafzaken op Donderdag 11, 25 Juli en 8 en 22 Augustus. Aanvang der terechtzittingen des morgens le 10 uur. Afloop der veilling van perceelen, ge houden in „de Gouden Leeuw/' te Haar lem op Zaterdag 15 Juni. Nos. 1, 2 en 3. Elf perceelen bouwterrein, ta Haarlem, aan de oostzijde van den Kleinen Houtweg, en acht stukken daarachter, te zamen groot 17 aren, 65 centiaren voor 9825, opge houden. No 4 tot en met 11 niet geveild. BEVALLEN: 12 Juni: M. J. Zitmam-Bunrman, 4 13 Juni.- M. H. J. Van Staveren-Panlen, z. 14 Jani: C. H. W. Van den Berg-Diemel, d. M. Ver- nont-Rijbroek. z. H. M. Zuurendonk-Lolkama, d. T. C. G. KerkkofT-Kel derman, z. 13 Jnni: A. Eden- Van Rheenen, z. C. Wesaeldijk-Van Nimwegen, z. M. De Geus-Mekelaar, d. 16 Juni: J. Groes-De Boer, z. N. SchoppeDhorst-Gude, d. 17 Jnni: M. A. Oudolf-Wagnum, d. J. E. Kruyswijk-Alberte, z. 17 Juni; W. Verschoor-Jans, z. G. A. Van der Voort- Bijuian, z. (levenloos 18 Juni: C. Waleveld-Luylers, d. OVERLEDEN: 13 Juni: J. D. Kopjes Nieman, 6 m. 14 Juni: M: C. A. Rooyers, 12 m. G. H. C. Elffrink, 7 m. G. Tuinman, 3 j. W. Van der Sleen-Vermeeren, 57 j. H. J. A. Kuyken, 14 m. C. Van Opzeeland, 3 m. 16 Juni: C. Smit-Wiltman, 72 j. W. S. H. Surendonk, 8 m. D. C. Clans, 2 j. E. Engela-Van den Oost, 74 j. 16 Juni: L. Van Aken, 12 m. D. Roeland, 66 j. G.A.Buya, 2 j. G. W. Roos, 12 m. C. H. Franken, 14 m. P. Scbornagel, 3 j. E. M. Groenewegen. 6 m. H. Greos, 16 m. 17 Jnni: E. Ramakers, 12 j. M. A. Gerritsen, 11 j. C. Visser, 6 m. C. Hartel, 2 j. - B. J. Van Homburg, 8 m. Als eene bizon derheid wordt nit den IJpolder ge meld dat bij den landbouwer B. aldaar tegen hoogen prijs, nl. f350 per stuk, twee jonge stieren zijn gekocht, die de volgende week naar China zullen gezonden worden. Op verschillende plaatsen in de Betuwe heersebt op bet oogenblik een arbeidersnood. Door het prachtige voorjaar zijn onderscheidene gewassen veel vroeger rijp dan gewoonlijk, zoodat nu kersen- en bessentyd samen valt met maai- en hooitijd. Voor deze verschillende verrichtingen zijn veel banden noodig, terwijl door het vertiekkeu vau een groot aantal goede arbeiders vau daar naar Prnissn de werkkrachten sterk zijn verminderd. De opeenhooping van werk doet de dagloonen stij gen. Er wordt nu al f2.50 tot f 3 per dag geboden en nog moeten bij sommige boeren klaver en gras on- gemaaid blijven, zeer te hunnen nadeele. Zou het niet mogelijk zijn dat in zulke drukke tijden het geschikte deel van het garnizoen uit naburige plaatsen ter hulp werd gezonden HAARLEM, 17 Jnni. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f a rogge f 4.80 af,Haver f af,—- gerst f 4,10 bruine boonen f 6,— a f Gr. erwten f a f Capucijnersf af.— Oliezaad fKarwijzaad f LONDEN, 17 Jnni. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 3000, schapen en lammeren 12,000 kalveren 80, zwynen Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 3/8 a 6/6, kalveren 3/9 a 6/0 zwijnen 0/0 a 0/0. HOORN, 15 Jnni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen ala vo igt: heet tarwe f 6,25 a 9,— heet. rogge f a heet. gerat 4 25 a 4,75 heet. haver 1 2,75, a f 4,— moaterdzaad a -- —heet. bruine f8,50 a 13,—gele/12,50 a ƒ17.— heet., paardeboonen f 5,25 a 6.heet. erwten 10,50 a 13,— heet. groene 12,25 a 14, heet. grauwe 16,50 20,— hit, w tte 10.50 a f 14.— heet. aardappelen 4, a manden appelen f a alle» per heet. ALKMAAR, 15 Juni. De aanvoer van vee, en daarvoor bestede prijzen als volgt: 12 koeien/ 60 a250, 23 nuchtere kalveien 10 a 20, vette kalveren a 35 schapen 20 a/ 28 varkens fper kilo, 02 ma gere dito 16 a 13, 4 bokken 5.— 10 15 paarden 70— 4/ 300, 177 lammeren f 12 a 18 PURMEREND, 18 Jnni. Kaai: aangevoerd 467, stapels prijs der kleine kaas 31.50 middelb. prijs/—. Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger vlug in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 275 stuksprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; ^nuch tere dito: aanvoer 102 stuks prijs f 8 20 per stak, vlug gen handel. Vette varkens: aanvoer 242 stuks, prijs 40 a 50 e. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 35 stuks, prijs f 12 a 20 per stuk metvluggsn handel. Biggen aanvoer: 206 stuks prijs f 5. a 9.—. De aanvoer van vee en daarvoor betaald prijzen waren all volgt: 61 paarden van f tot veulen» f a koeien van f tot kal veren van tot 1391 schapen van tot BOTTERDAM, 18 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd; 9— paarden, 1403 ïunderen, 143 vette en gras- kal veren, 105 nuchtere kalveren, 13 schapen of Jamme ren, 1 varkens, 102 biggen, 3— bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van beden waren ais volgt: Runderen lste qualiteit76 o. 2de qual. 70 c., 3de qual. 66 c.; kalveren l«te qual. 95e. 2de qual. 85a c., schapen lste qual. 70 c., 2de qual. 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 27 a c., 2de qual. 26 a c., 3de qual. 24 c., licht soort 21 a 22— c. per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd 143/8 en 87/16 ton; en 1118 stukken per half kilo; prijs le qual. f 62 2e qual. 46, 3e qnal. f 42 per half kilo 55 a 70. ALKMAAR, 17 Juni. Ter veemarkt werden ver- ocht 5 koeien van f 200a 2,50 338 kalveren van f 40 a 116. 23 auchtere dito van f 10, s 18, 116 lohapen I 28 a 35,-281 varkens a 40 a 48 e. 23 magere 14 a 18. per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 17 Juni. Ter veemarkt van heden ws- en aangevoerd: 442 runderen, 13 vette kalveren, lste qual. 2de qnal. per kilo, graskslf /p 70 nuchtere kalveren, 9, a 12 18 schapen en lammeren 361 vette varkens 42 a 47 c. per kilo. DELFT 15 Juni. Heden werden aangevoerd 100 stapel» kaas, wegende te zamen 35775 kilo; prijs f 16 a 21— per 100 kilo. LEIDEN, 15 Juni. De prys der boter was heden pel l/4 vat lste qual. f46.— a 54.—, 2de qual. 36.— 44.Aanvoer middelmatig en handel stug. Turf aangevoerd van 11 tot 15Junil200C dubbele heet 21 a 24 c. per dubbele beet. SCHIEDAM, 18 Juni. Moutwya, per ned. vat/9,— Jenever f 14.50, Amsterd. proef f 15,75, spoeling f 0.20 dito commissi e f 0,50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3