MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor gèest en hart. Is door een onvoorzienen stoot Uw kaartenhuis uiteengevallen, De ramp is niet zoo byster groot, En overkomt ons beurtlings allen. In Godes hand te geven Lot, uitzicht, hoop en wensch, Iu dat afhankelijk leven, Is wijsheid in den mensch. 't Ontwikkelen onzer gaven, Geschie door les en leer: Het rechte geestbeschaven, Komt door 't beschaafd verkeer. Ter behartiging. Verduistert soms de levensbaan En rukt eeu onweer nader, Geen slaafsche vreeze grjjpe u aan! De Almachtige is uw Vader. Hosanna, gjj die t' aller uur' Met heil ons overlaadde! Aanbidljjk groot rees in Natuur, Aanbidljjkst iu genade! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. De uitslag van den jl. Zondag gehouden pers. strijd was, dat de medailleprijzen werden toegekend aan de Heeren A. H. Van der Most, van de club Oud- Delftshaven, uit Rotterdam; A. Bonnettemaker van Ons Vermaak, uit Amsterdam, en H. H. W. Van Eyk, van De Krans, te Rotterdam; terwijl de als prijzen uitgeloofde kunstvoorwerpen werden behaald door de Heeren K. Vuyk, P. Meelen- bnnk, Thyssen, A. Roer, A. G. Bosman, Loenes, H. Van Breemen, Boneski, Lasance, Molerman, Lehmhans, Poelman, Kruisheer, Keukeler, Rog mans, Van Haren, W. L. Oets, Kranse, Von Arendsbergen, J. Van Ek Jcbzn.. H. Van Bree men jr.. Bakker, Blok, Van Gestel, Gerder, en Kökin. Kerknieuws. ARROND. RECHTB TE HAARLEM. Letteren en Kunst. Rechtszaken. Amsterdam, 1 Juli 1889. bij den volgenden dag overleed. IJverkucht moet de drijfveer tot dén moord zijn geweest. Van kolen-, goud-, koper- en tin- mijnen heeft iedereen gehoord, maar niet van eene papiermijn. Toch bestaat er eene. Zekere Henry Palmer ontdekte voor jaren in Ogdens- burg (Staat New-York), een veld, dat een kleiachtigen grond vertoonde. Bij onderzoek bleek het een soort van zand te bevatten, dat zich uitnemend leent als grondstof voor het ver vaardigen van papier en dam aan groote sterkte en waterdichtheid geeft. Er worden tegenwoordig 100 ton van deze grondstof per dag uit de mijn gehaald en afgeleverd. De ploegbaas J. Van der Meer, te Slobbegal, is door de Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegen ontslagen. Hij wordt beschuldigd het spoorwegongeluk, dat onlangs bij Stobbegat plaats bad, door een verzuim te hebbeu veroorzaakt. De grooteFransche werktuigen- en kanonnenfabriek van Cail, een geduchte con current van de firma Krupp, loopt gevaar van geliquideerd te worden. Althans er ia een nieuwe raad van administratie belast met het overwegen van de quaestie der liquidatie, en in jongste vergadering van aandeelhouders werd voorts besloten, dat binnen kort eene groote buitenge wone vergadering gehouden zal worden om daarover te beslissen. Ouder de 3000 aan de fabriek verbonden werklieden wekte bet denkbeeld van liquidatie, waardoor zij broodeloos zouden worden, natuur lijk geane geringe opgewondenheid. Bij de ge noemde vetgadering van aaudeelhouders,scheelde het weinig of 400 van hen waren de zaal binnengedrongen om alles kort en klein te slaan. Figaro deelt een onderhoud van een zijner verslaggevers met den directeur der fabriek, kolonel Bange, mede, waarin deze bet drijven van liquidatie weet aan Vorst Voa Bismarck, die, volgens hem, door een dertigtal heipers een groot ge tal aandeelen in de fabriek onderhands heeft laten opkoopen, en op deze wijze Krupp van zyn concurrent wil bevrijden. De fabriek keerde Wel in de laatste twee jaren geen dividend uit, maar zij bracht tcch genoeg op om de uitgaven te dekken. Dr. Falb, de Oostenrijksche meteo- roloog en weerprofeet, heeft slecht weer voor speld voor 28 Juni, 12 Juli. Dat zijn echter slechts „kritieke dagen van den tweeden graad." De lie Augustus, 19e September en 24e October zullen „kritieke dagen van den eersten graad zijn." De 28e Juni is hier nogal zoo erg niet ge weest. Eene Koningin ineenluchtbal- lon.Aan de Temps wordt uit Madrid gemeld, dat verleden Donderdag bij de Oefeningen der genietroepen met een luchtballon in het park van Casa Campo, overwachts Koningin Christina ver scheen en den wensch te kennen gaf om eens op te stijgen. Dit had dan ook onder het ge juich van troepen en toeschouwers plaats. De ballon werd opgelaten tot eene hoogte van 350 meter. Te Valkenburg is Zondag de ge denkzuil, ter herinnering aan de 50-jarige ver- eeniging van Limburg met Nederland, plechtig onthuld, 23 harmonie- en zsnggezelschappen wa ren tegenwoordig. Feestredenen werden uitgespro ken door den Heer Loissel (Burgemeester), den Heer Plet (voorzitter der vereeniging „HetGeul dal") en deo Zeereerw. Heer Brouwers (pastoor te Bovenkerk). Duizenden woonden deze plechtigheid bij. De vereeniging //Het Geuldal" zond een telegram van huldebetoon aan Z. M. den Koning. Het feest werd besloten door een fraai vuurwerk. Te Scheveningen kreeg Zaterdag middag een Hollandsch jongmenech, die een zeebad wilde nemen bij het verlaten van het koetsje een toeval. Hij stortte neder en was in weinige oogeublikken bezweken. Alle aangewende pogingen tot opwekking van de levensgeesten bleven vruchteloos. Te Leiden werd in den nacht van Zaterdag op Zondag eene ernstige mishandeling gepleegd door een vader op zijne 10-jarige doch ter. De onverlaat, te 2 uren io beschonken toe stand te huis komende, herinnerde zich dat zijne voornoemde dochter den dag te voren een kwar tje ontvreemd had, nam het slapende kind uit bed en smeet het tegen den grond, daarbij als eeD razende schoppende eu slaande. De moeder, door het geschreeuw wakker geworden en ziende wat de ontaarde vader deed, vloog in nachtge waad de straat op en riep om hulp. Al spoedig verschenen er buren en ten politieagent, terwijl middelerwijl het meisje de straat op snelde, o. a. ernstig aan het hoofd verwond. Ter verbinding werd zij naar het academisch ziekenhuis gebracht, terwijl de vader door de politie in verzekerde bewaring werd genomen. Tegen bem wordt proces-verbaal opgemaakt, zoodat hij zich voor den strafrechter zal hebben te verantwoorden. Eergisterennam i d dag steeg te Scheveningen de luchtreiziger Williams met zijn ballon-parachute op achter het hotel Continental. Drie a 4 honderd meter steeg de ballon, waaraan van onderen het valscherm was beves tigd, terwgl daaronder de luchtreiziger op eene trapéze zat. Plotseling zag men het scherm zich van den ballon scheiden. Een oogeublik daalde de aeronaut, aan het schommeltje hangende, met bliksemsnelheid; toen ontplooide zich de parachute en zeer kalm kwam de waaghals op zijue voeten, op den weg naar de wielerbaan, neer, terwijl de ballon de warme lucht liet ontsnappen, waarna bij als een zak in elkaar op den grond viel. Io 2 a 3 minuten waren stgging en daling volbracht. In 't gebergte. Toerist. Op dien hoogen berg zul men wel een scboon uitzicht hebben, niet waai? Gids. Volstrekt niet, mijnheer, men ziet er geen enkel bierhuis. Ook eene ziekte. Dokter. Ik heb u her haalde malen onderzocht eu kan u verzekeren dat u volmaakt gezond is, u mankeert niets, 't is niets dan verbeelding. Patiënt. Welnu, dokter, geef mij dan hiervoor een afdoend geneesmiddel. Een goed rekenmeester. Zij. Maar, man lief, hoe komt het in je op om 150 gulden voor een ring voor mij te betaleu? Is dat niet over- dreveu? Hij. Volstrekt niet, bedenk toch hoe veel geld ik daardoor aan uwe handschoenenre- keuiug spaar. Andere tijden. Jonge man. Lieve Amalia, de koffie, die ge mjj schenkt, wordt steeds dun ner. Jonge vrouw. Ik geloof dat gij bedieod wilt worden als tnen wij nog waren geëngageerd. Kort en bondig. Hirsch jr. te Berlijn tele— grapheert aan ziju vader te Landsberg: Verzoek uwe toestemming voor mijne verloving; vijfhon derd duizend. Hirsch sen. Mark of Thaler. Hirsch jr. Thaler. Hirsch sen. Mgn zegen. Keukenwijsheid. Mevrouw. Caroline, schaamt ge u niet twee kaarsen te branden. Caroline. Pardon, Mevrouw, 't is maar eene kaars, ik heb haar echter in tweeën gesneden. Een gevaarlijk middel. Mevrouw X. U recommandeert cognac, Mevrouw Z., als een Zeker middel tegen kiespij aZiet ge, ik ben van eene andere meening; vroeger werd mgn man siachts eeu of tweemaal iu 't jaar daarmee ge plaagd, sinds ik echter cognac in huis heb, klaagt bij eiken dag over kiespijn. HAARLEM, 2 Jnli. In de jl. Zaterdag ge houden vergadering van de aandeelhouders in de de Haarlemache Tramwny-Maatschappij is met 33 tegen 13 stemmen bealoteu aan de Heeren Van Houten toe te staan hunne reclameborden betreffende „Van Hoaten's Cacao" op de rijtui gen van genoemde maatschappij te plaatsen. De Heeren Van Houten hebben daartoe voor den tijd van drie jaar f400 'sjaars aangeboden, onder voorwaarde, dat noch langs, noch op ol in de tramwagens andere advertentiën of recla mes betreffende cacaofabrikaat mogen geplaatst worden. Jl. Zsterdag-morgen werd ten huize van de dames Willink, woonachtig op Lindenhoeve te Bennebroek, vermist een gouden dames-horloge. Dadelijk had men vermoeden dat hieraan schul dig waren drie opgeschoten knapen, die even te voren stoffers te koop hadden aangeboden. Daar zg den weg naar Haarlem waren opgeganD, werd de veldwachter geroepen, die met de dienstbode, die hen te woord had gestaan, hen per rjjtuig is nagereisd en daardoor het geluk heeft gehad een der knapen aan te houden in de Anegang alhier, terwijl de twee anderen op de vlucht zijn gegaan. Het horloge hadden zij reeds verkocht bij den horlogemaker W. in de Groote Houtstraat. De aaugehoudene is genaamd Pieter Loedwing, oud 17 jaren, woonachtig te a' Gravenhnge. Volgens achterstaande annonce heeft de Heer Moll, leeraar in het schoonschrijven te 's Gravenhage, het voornemen om in Haarlem, by genoegzame deelneming, lessen te komen ge ven in het schoonschrijven. De Heer Moll hoeft eene methode om in een zeer korten tijd fraai te leeren schrijven, al is het handschrift nog zoo slecht. Met bewondering hebben wg de resultaten gezieu, die uitstekend waren en getuigden van de degelijkheid van zijn onderwijs, ook waren de voideringen in enkele leseeu verrassend. Bij de Heeren Munk, Anegang 38, en Pollé, Groote Houtstraat, zijn een paar tableaux van den Heer Moll geëxposeerd. De uilslag van den jl. Zaterdag op bet sportterrein De Phoenix gehouden kegeiwedstrgd is als volgt; le prijs goud. med., Fidelio, Amsterdam; 2e pr. Unie, Alkmaar en Anti-Poedel, Rotterdam; 3e pr. Voorwaarts, Amsterdam, De Krans, Rot terdam en Vriendschap, Amsterdam. Door de kapel van het stedelgk muziekkorps werden verschillende nummers gegeven. In de pauze werden de prgten uitgereikt. Te 10 ureD wae het schitterend vuurwerk en daarna bal- champêtre. Te half acht begou ook nu weer het concert in den tuin en daarna het bal-champêtre. Alle bezoekers zullen zeker met genoegen op dit (eest terugzien. De deelnemers hebben zich uitmuntend vermaakt, ieder is tevreden naar huis gegaan, en de directie van het sportterrein heeft bewezen in staat te zijn feesten van grooten omvang op eene uitmuntende wijze te regelen. Ook twea dames namen aan den strijd deel. De directie van het terrein loofde eene gouden medaille uit voor haar, die in dezen strijd den prijs won. De uitslag was, dat aan Mevrouw R., uit Rotterdam, de medaille werd toegekend. In de Jl. Vrijdag gehouden vergadering van de Katholieke Kiesvereeniging alhier, werd beslo ten bij de a. s. periodieke verkiesing van 9 leden voor den gemeenteraad geen candidaten te stellen. In eene gisteren-avond gehouden vergade ring van de Kiesvereeniging Vooruitgangzijn al de negen aftredende leden van den Gemeen teraad wederom oandidaat gesteld, nl. de heeren Cnoop, Koopmans, DerxDe Kanter, Gallandat Huet, 't Hooft, Rethaan Macare, Van de Poll, Sabelis en Waller. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat in de week van Zondag 23 tot en Zaterdag 29 Juni negen personen aan mazelen zijn overleden. Van de gelegenheid tot het verkrijgen van inlichtingen betreffende de arbeidswet, in de zittingen, die dezer dagen te dien einde door den voorzitter en den secretaris vau de Kamer van Koophandel alhier gebonden zijn, werd, Daar ons medegedeeld wordt, door 167 personen gebruik gemaakt. Een 42tal bedrijven bleek onder de bepalingen der wet te vallen. Ouder de aanvragers waren ook inwoners der omliggende gemeente Bloemeudaal (Overveen), Heemstede en Velzen. Ook de voorzitter der Werkliedenvereniging was verschenen, In de vorige maand bezochten 854 perso nen het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het raadhnis, van wie 578 kosteloos. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 1 Juli: Jhr. J. Havtaen eu A. A Then Bergh. BEVALLEN: 27 Juni: M. A. Vau Oploo-De Graaf, d. C. Wernik-Blij: d. G. A. Jochemsz-Lamme, z. C. Groeneveld-Rietveld, z. A. G. Roest-Van Acker, z. J. Woudenberg-Suyk, d. 28 Juni: E. M. Van jGend-Coeree, d. C. M. C. De Hoog-Bielders, z. J. C. Heerens-Vau Dijk: z. E. J. Van Galen- Hoorn, d. M. M. Roosloot- Westhoff. z. C. J. Van Roon Uylenbroek, d. J. M. Vau Eekhout-Joosten, d. 29 Jnni: J. M. Blanskley-Andriessen, z. A. M. H. Ides-Van der Beid, z. M, Van Eeten-Vester, C. M. Pieters-Asmnssen, z. M. E. Möhringer- Msrjee, d. P. A. T. Van Deursen-Kusters, z.— A. M. Van Harcn-Cervet. z. C. H. De Korte-Slikman, d. 30 Juni: J. G. Jansen-Eekhont, d. A. C. Smit- Waalewijn, d.—1 Jnli: A. M, Van Delden-De Haan, z. OVERLEDEN 27 Juni: M. Hangjas, 2 m. J. H. Handgraaf, 24 d. W. F. Planye. 46 j. 28 Juni: P. J. M. Walker, 7 m. W. De Leeuw, 13 m. B. Lubbera-Fokkink, 64 j. A. Linn, 3 m. J. Van Huizen-Botenburg, 67 j. C. Kruyd, 6 m. A. M. Van Alphen, 11 m. F. Wils-Geldorp, 72 j. C. Van Kenlen, 11 m. H. A. Vermeer, 7 m. 29 Jnni: M. Van der Molen, 11 m. S. M. Van Wiennink, 23 m. A. P. Oomen, 6 m. A. E. M. Miezenbeek, 16 m. B. Mnia, 5 m. M. J. Croese, 5 m. 30 Juni: H. Van der Bos-Tollenaar, 81 j. A. Horn, 35 j. 1 Juli: H. Van Halst, 5 m. E.Russ, 3 m. Bij decreet TJrbi et Orbi van de H. Congregatie der Riten is de feestdag van het H. Hart van Jezus voor de geheele H. Kerk verbeven tot den ritus duplex pri- mae classis sine octava. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch, Mgr. A. God schalk, heeft benoemd tot Pastoor te Wijchen den Zeereerw. Pater J. M. A. Eycken, Pastoor te Vragender. Jl, Zondag is de nieuwe Kerk te Nieuwendam door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, op plechtige wijze ingewijd. Terechtziting van 27 Juni 1889. 1. D. D„ arbeider te Zandvoort. Overtr. Hondenbe lasting. f 4 boete of een dag hechtenis (bij verstek.) 2. L. J. Van E., zonder beroep of huisvesting, (gedetineerd). Landlooperij, 12 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing in eene R. W. 1. 3. J. M., arbeider te Heemstede. Eenv. beleediging. f10 boete of 5 dagen hechtenis, met vrij spraak van het hem meer teu laste gelegd. 4. A. E. dienstbode te Haarlemmermeer, (gedetineerd;. Poging tot doodslag. Ontslagen van rechtsvervolging als zijnde niet toerekenbaar, met last tot plaatsing in een krankzinni gengesticht. 5. H. J. Van H., werkman te Haarlem. Dief stal. f0,50 boete of een dag hechtenis. 6. F. J. N., ar beider te Zandpoort. Diefstal. 3 dagen gev. straf. 7. W. De R., los werkman te Haarlem. Diefstal. 3 dagen gev. straf. 8. N. K., arbeider te Overveen. Diefstal. 8 dagen gev. straf. 9. W. J. B., schoenmaker te Haarlem. Dief stal. 3 maanden gev. straf. Inhoud van het SI. Gregoriusblad No. 6.: Middel- lanösche geestelijke liederen met hnnne zangwijze. 41 nieuwe Missen voor 2, 3 «n 4 gelijke stemmen met en zonder orgel (vervolg). Mededeelingen omtrent de St. Gregorius-vereeniging. Ingezonden stukken. Algemeens berichten. Tot parochiale afdeeling der St. Gregoriusvereeniging heeft zich geconstitueerd het zangkoor te Groenendijk. Dinsdag 9 Juli e. k. zal de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam in behandeling nemen de zaak tegen de plegers van ongeregeldheden op Woensdag 15 Mei te Gouda. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. AMSTERDAM. SI. Jocc/s Getellen-Fereeniging.Uit loot de aandeelen Nos. 88 en 89. Beiaaibaar ten kantore vau den Heer W. N, J. Van der Hulst, aldaar, Van de geldleening ten laste der Landbouw-Inrieh- ting de Heibloem zijn uitgeloot de aandeelen Nos. 1 en 10. Betaalbaar ten kantore van de Heeren E. en H. Van Cranenburch te Amsterdam. VLISSINGEN. Parochiekerk van den H. Jacobus. Uitgeloot de aandeelen No 58 a en b. Betaalbaar bij den Heer L. Th. Ouwerkerk, aldaar. HAABLEM, 1 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6,75 a 6,— rogge f a f,Haver f3,50 a f gerst f bruine boonen f 6,— a fGr. erwten f a f Capucijners f a f.—Oliezaad f.— Karwijzaad f HOOBN, 29 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoereu der granen alsvoigt: heet. tarwe f a heet. rogge f a heet. gerit a heet. haver fa f mosterdzaad a heet. bruine I 8,all,—gele a heet.. paardeboonen f a heet. erwten f n heet. groene f a heet. grauwe 4 het. w tte a f heet. aardappelen 2,50 a 3 manden appelen J a allee per heet. ALKMAAR, 29 Juni. De aanvoer van vee, en daarvoor bestede prijzen als volgt: 3 koeien 200 a 220,15 nnchtere kalveren /12 a 18, vette kalveren a 38 schapen 16 a 31 varken» f per kilo, 226 ma gere dito 13 a 16, 6 bokken 4 8 3 paarden 80— A 150, 68 lammeren f 10 4 16 ROTTERDAM, 1 Jnli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 7paarden, 97 innderen, 179 vette en graa- kalveren, 3 nuchtere kalveren, 931 schapen of lamme ren, 501 varkens, 99 biggen, 1— bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit76 e. 2de qual.68c., 3de qnal. 62 c.; kalveren 1ste qnal. e. 2de qual. 8C a 85 c., schapen 1ste qual. 75 c., 2de qnal. 65 c., alles per kilo; varkens lste qual. 24 a c., 2de qual. 23 a c., 8de qual. 22 c., licht soort 20 a 21—c. per half kilo; Schepkaas per 50 kilo f 725 a 8.50 Aangevoerd 5 partijtjes. Zoetemelksche kaas, f 18,'/. 4 24— per 50 kilo. Aanvoer 32 partijtjes. Zeenwsche eieren f 3.S0 a 4.Overmaassche dito f 4.10 4.30 de 100 stuks. LONDEN, 1 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd rnnderen 2700, schapen en lammeren 11000, kalveren 120, zwijnen 20. Prijzen: beste runderen 2/4 a 5/— schapen en lammeren 3/8 a 6/4, kalveren 3/9 a 5/8, zwijnen 2/6 a 4 6. DELFT 29 Juni. Heden werden aangevoerd 50 stapela kaaB, wegende te zamen 18997 kilo; prijs f 18 a 23— per 100 kilo. LEIDEN, 29 Juni. De prijs der boter was heden pe; vat lste qnal. f48.a 54.—, 2de qual. f 40— 46.Aanvoer middelmatig en handel vlug. Turf aangevoerd van 24 tot 29 Juni 14000 dubbele heet. 18 a 21 c. per dnbbele heet. ALKMAAR, 1 Juli. Ter veemarkt werden ver kocht 3 koeien van f200 a 225,304 kalveren van f 40 a 106. 15 nuchtere dito van f 10, s 20,117 sebapen f26 a 31,-283 varkeus a 42 a 5C c. 32 magere 13 a 16. per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 1 Jnli. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 370 runderen,—vette kalveren, lste qual. 2de qnal. per kilo, graskalf /p a 38 nnchtere kalveren, 8, a 14 15 schapen en lammeren 0, f, 323 vette varkens 40 a 47 e. per kilo. SCHIEDAM, 1 Ju i. Moutwijn, per ned. vat/9,— Jenever f 14.50, Amsterd. proef i 15,75, spoeling f 0.30 dito commissie f 0,50. Prijzen der onderstaande effecten gauuU#ia pCt. u« Xo.rr Nederland. Certif. Werk. Sehuld. 8' 79'/, 3 94% 8% Hongarije. Obl. Leening 1867. 5 Goudleening5 Italia. Obl. Patisel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)I silver (Jan.—Juli)5 Obl. buiten]. 18S8-84 8 bij Hope k Comp. Oude Rnsseu 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 80-100 5 Obl. bnitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 biunenl. (Perpetueele)4 OblAlg. Sohuld 1866 Serie D. 5 1869 C. 6 Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4'. 1877 4 Columbia. Obligation. 4' Feru. Leening 1870. 6 18786 .Portugal. Rusland. Spanja. Turkije. Egypte. Ooateurljk. Aand. Nationale Bank. dlvid Nederland Holl. IJl. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aand, Cent. Spw. geatemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wesel Obl4' a a 1875. I ltalle. Euid-ltal. Spoorn. Obl8 Ruelano Gr. pn. Maatscb. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand8 Jeles Griasi Obl5 Kien Breit Aand5 Knr.k Chark. Obl. 1000,. 5 Morichansk Sysran Aand.. 5 Riasebk Wiasma 5 Bumeulo Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Carl. 7 PRSMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Belgle. a Stad Antwerpen 1887. Ooetenrljk. Staal.l. 1854 1860 1864 Rusland. a 1864. 1866 Geldkoers prolongatie 3 102'/» 92'/, 92 70% 71%, 66'/, 103% 90'/, 67 16% «1% 104 125 43% 17 130 151'/, 129 83% 136'/, 115% 0'/s 60% 120 61% 96'/, 100»/, 31'/< 32 140 2«'%, 114»/, 114 106'/, 105'/, 87% 114 118»/, 145 165'/, 160 pet. KIEL, 1 Juli. Het keizerlijke jacht Ho- henzollern met den Keizer en zijn gevolg aan boord, is kort vóór vijf uur in den namiddag oader het saluut van alle oor logsschepen in zee gegaan. LONDEN, 1 Juli. In het huis der Ge meente zeide de Minister Fergusson aau- gaande de Delagoa-aangelegenheid, dat de Portugeesche Regeering verantwoordelijk ge hoaden zal worden voor de schade welke geleden mocht worden door Engelschen, die geld in den spoorweg hebben gestoken. De andere vragen, welke uiï de jongste handelingen van Portugal voortvloeien, worden op het oogenblik onderzocht,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3