BEURSBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. bij eene snelheid van 39 kilom. per unr, thans voor de buurtspoorwegen alt maximum bepaald die tijd wordt echter tot 35 minuten verkort, als volgens het aanhangige ontwerp de snelheid tot 40 kilometer wordt verhoogd. Voor geest en hart. Betrouwt op Hem iu al uw noodeu, En zoekt zijn hemel blij te moê, Zoo vloeit u al het aardsche toe: Maar houdt Zijn wet eu Zijn geboden. Wat's de schoonste en zoetste traan, Dien de oogen kan doen schitteren Waar een edelmoedig hart Krimpt van onverdiende smart, Zonder te verbitteren. Vreugd en droefheid gaan te zaam In dit hachlijk leven; Ieder maakt op alles staat En schijnt niets te vreezen. Ter behartiging. Waarom hebben wjj onszelf lief boven anderen? Omdat wij onszelf hooger schat ten dan anderen en onszelf dan ook meer liefde waardig keuren. Indien wjj anderen beter vinden dan onszelf, zouden wij hen ook meer liefhebben; maar dat gebeurt maar zeer zelden. Allerlei. Twee slimmerds. Landheer. Als je je paard gezadeld hebt, rijd dan naar den dokter. Knecht. Best, meneer 1 (De knecht zadelt zijn paard en rijdt in draf naar de stad). Dokter. Heb je geen brief van je heer mee gebracht Knecht. Neen, meneer! meneer zsi enkel, dat ik naar den dokter moest rjjden. (De dokter informeert zich zeer of er dan ook iemand ziek is, maar hij kan niets uit den knecht krijgen en eindigt met een britf aan den landheer te schrjjven en dien den knecht mede te geven. Bij het uitrijden van de stad komt deze ziju kameraad tegen en vraagt hem, wat bjj voor een boodschap heeft. Tweede koetster. Ik zou den dokter den brief brengen, dien meneer jou had willen meegeven. Eerste koetsier. Een brief? O, dat hoeft niet, rjjd maar weer mee terug, ik heb het antwoord van den dokter bij me. Warm. Oppasser. Luit'nt, moet ik ook bier balen Luitenant. Neen. Oppasser. U zei toch verleden week, dat ik altijd bier halen moest, als 't warm was, en vandaag ia 't heel warm. Luitenant. Ezel! op den laatsten ia het nooit warm. STEDELIJK NIEUWS. Postkantoor Haarlem. In de week de HH. Missen te half 8, half 9 eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Onderwijs- Kerknieuws. Rechtszaken. Amsterdam, 12 Juli 1889. Prijzen der onderstaande effecten pCt. ÏÖl7, 31'/» BERLIJN, 12 Juli. De Czaar heeft eene gestrenge ukase uitgevaardigd, in welke aan bet Lutherscbe kerkgenootschap wordt verboden voortaan deel te nemen aan eeni- gerlei vorm van bet zendingswerk in Rus- laud, en zelfs om in de Lutherscbe ge meenten geiden in te zamelen voor de zen ding buiten Rusland. Alhier hebben alle broodbakkers het werk gestaakt. TASJKEND, 12 Juli. De stad Tsarkend iu de provincie Semiretsjensk (Aziatisch Rusland), is voor de helft door eene aard beving verwoest. BARCELONA, 12 Juli. Gisteren zijn de octrooi-beambten aangevallen door een 4000 personen, omdat deze beambten een smokkelaar hadden gedood. De oproerlin gen begingen allerlei soorten van balda digheden. Veertien van hen zijn in hech tenis genomen. CIIRISTIANIA, 12 Juli. Het conser vatieve Ministerie heeft zich heden ge constitueerd ouder den Heer Stang als Minister-President. PARIJS, 12 Juli. De Kamer heeft de artikelen 3 en 4 aangenomen van het wetsontwerp betreffende de amnestie, met enkele wijzigingen. In de couloirs zjjn de Kamerleden Thomp son en Laur handgemeen geworden. In verbandmet hetgeen er op de tribune was voorgevallen, heeft Laur een klap ge geven aan Thompson, die door dezen met zooveel kracht beantwoord werd, dat Laur gebracht moest worden naar het vertrek der Kamer, waar medische hulp wordt ver leend. Daar begon het gevecht opnieuw tusscheu de twee heeren Afgevaardigden, die al vechtende over den grond rolden. Zij hebben elkaar hunne getuigen gezonden. MEDEDEELINGEN, a, 10 cents per regel. De groote waarde van gezond bloed voor het meuscheljjke lichaam wordt door het publiek nog lang niet naar waarde geschat. Men ziet niet in dat slecht of niet behoorlijk samengesteld bloed de oor zaak is vau een groot aantal kwalen. Zjj, die ljjden aan Bloedarmoede, Bloedsaan- drang, Bleekzucht, Huiduitslag Aambeien enz. moesten er voor zorgen dat hun bloed versterkt wierd door geregelde voeding en spijs vertering. De Zwitsersche Pillen van den apotheker Richard Brandt bewijzen in zulke gevallen goede diensten. Zjj zjjn bjj de apothekers voor 70 Cents de doos te bekomen, en vooral de vrouwen verkiezen ze boven andere middelen, wegens hare aangename werking. Maar men lette er vooral op en eiscbe slechts de pillen, die voorzien zjjn van den voornaam; apotheker Richard Brandt's Zwitsersche Pillen. Men blij ve er bij dat elke doos echte pillen als étiquet een wit kruis op een rood veld draagt en beschreven wordt als; apotheker Richard Brandt's Zwitsersche Pillen. Alle doozeu, die er anders uitzieu, weigere men. Te verkrijgen bij den Heer P. Raassen, Koningstraat 38, alhier. Eene laatste toevlucht. Ann eene bsnkin- telling iu Zuid-Wales was een groote toeloop om uitbetaliogeo. Reeds begon het er Lelijk uit te zien, toen de directeur eeuklaps iu ziju wanhoop op een gelukkigen inval kwam. Op zija last warmde een zijner klerken eenige sovereigns iu eene braadpan en telde ze aan een der ongeruste opvragers uit. «Dat geld is heet", zeide deze, terwijl hij het opnam. «Natuurlijk", was het antwoord, «het komt pas uit den vorm; wij muuten het bij honder den zoo snel als wjj kunnen." Wordt het hier gemunt!" dachten de een voudige boeren. «Dan is er ook geen nood, dat er tekort zal komen 1 Hun vertrouwen herleefde, de paniek bedaar de en de bank stond den storm door. Een getrouw dienaar. Prins Talleyrand werd eens des nachts door een pistoolschot uit den slaap gewekt en zag zijn kamerdienaar met een afgeschoten pistool midden in de kamer staan. Op zijne vraag wat dat schot beteekende, sntwoordde de getrouwe dienaar: «Uwe Hoog heid, er waa eene muis in de kamer, en omdat ik vreesde, dat zij a in uw slaap zou kannen storen, heb ik ze doodgtschoten.// Voorbereiding. //Wat doe je toch," vroeg iemand aan ziju vrieod, die een stuk zoolleer san kleine stukjes had gesneden en daarop kauwde. //Vriend, ik ga de volgende week naar buiten en oefen mjj nu in het biefstuk eten." Afgetroefd. Een veearts liep onlangs bjj hot omslaan van een hoek een nogal driftig kereltje per ongeluk vrij onzacht tegen het lijf. //Ezel!" riep deze. «PardoD, ik ben geen ezel, maar veearts; mocht ik u soms bezeerd hebben, dan zal het mij een waar feest zijn u onder behandeling ts namen.// Bluf. Muller. Waar ga jij naar toe Meijer. Naar de lommerd, e«B pandje makeD. Muller. Wat 'n blufalsof je nog wat had 1 HAARLEM, 13 Juli. Gisteren had in de groote zaal der sociëteit Vereeniging de plechtige prijsuitdeeling plaats aan de leerlingen der R. K. Parochiale Scholen van deze stad. Het feest werd door den Hoogeerwaarden Heer B. Dankelman en andere leden der Schoolcommissie, alsmede door een groot aantal ouders, wier kinderen de Par. Scholen bezoeken, en vele belangstellenden bijge woond. Bij deze feestelijkheid werden door de leerlingen een aan tal voordrachten gehouden in de Nederlandsche, Fransche, Engelsche en Duitsche taal, die door de talrijke aanwezigen blfjkbanr met het grootste genoegen werden sangehoord en die getnigenis gaven van het degelijk en uitmuntend onderwjjs, 't welk aan de leerlingen der Par. Scholen wordt verstrekt. Uitspraak en accentuatie lieten niets te wenschen over, terwijl de wijze waarop de verschillende leerlingen zich van hunne taak kweten, duidelijk deed uitkomen, dat zij het voorgedragene uitstekend begrepen' Ook de een- en meerstemmige liederen, door de leerlin gen gezongen, vielen algemeen in den smaak der aan wezigen, niet minder de schoone piano-soli, welke door Mejuffrouw L. Van Gemert, op hoogst verdienstelijke wijze werden ten beste gegeven en die telkens met da verend applaus werden begroet, Voor den aanvang van de prijsuitdeeling werd door den Hoogeerwaarden Heer B. DankelmanPresident der Schoolcommissie, eene kernachtige toespraak gehouden, waarin Z. H. E. de kinderen geluk weuschte met de on derscheiding, die hun te benrt zou vellen, hen daarbij tevens aansporende te volharden in den betoonden ijver en in een getrouw schoolbezoek. Voorts bracht Z. H. E. dank aan de weldoeners der Scholen, aan de ouders der leer lingen, die toonden, door hunne kinderen naar de katho lieke school te zenden, gehoor te geven aan den wil der Kerk en daardoor aan hunne kii deren een voorrecht ver schaffen, dat niet genoeg is te waardeeren. Ook aan het Hoofd der Scholen, den Heer U. L. Van Gemert en de overige heeren Onderwijzers bracht Z. H. E. dauk en hulde voor de vele zorgen en moeite, welke zij zich getroosten, daarbij de hoop uitsprekende, dat door hnu ijver ea energie de R. K. Par. Scholen steeds meer en meer in bloei zullen toenemen. Met een woord van dank en waardeering gesproken door den Heer Van Gemert tot den Hoogeerw. Heer Dankelman, tot de leden van de Schoolcommissie en tot de Kerkbsstnren, werd de plechtigheid gesloten. Eenstemmig in den lof, welke aan het Hoofd der Scholen en aan de overige heeren Onderwijzers toekomt, waren de aanwezigen na afloop van de plechtigheid, waar van zij getuige waren geweest, en die hun de gelegen heid had verschaft zich te overtuigen van den voortreffe- lijken paedagogischen tact, die de heeren Onderwijzers bezitten eu van de innige toewijding, welke zij aan den dag leggen bij de uitoefening van hun vaak zeer moeilijk ambt. Eene inrichting voor katholiek onderwijs, waar met zooveel ijver en plichtbesef wordt gearbeid, om katholieke kinderen tot brave Christenen en tot nuttige leden der samenleving te vormen, verdient voorzeker de algemeene belangstelling en waardecring. Moge deze zich dan bij voortduring openbaren in den zedelijken en ook in den stoffelijken steun van alle katholieke ingetetenen, die daardoor zullen bijdragen tot meerdere eer van God, tot zegen van het huisgezin en tot heil van de Kerk, van den Staat en van de maatschappij. Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed: het voortzetten der verbetering van den Omring- djjk op het eiland Marken, bebooreude tot de zeewerken in Noord-Holland. (Raming f3800.) Minste inschrijvers de Heeren Marten de Vries en Leeuwke Zandstra te Lemmer, voor f 3860. Opgave van brieven en verdere stukken, ge adresseerd aan onbekende personen, welke stuk ken door de Afzenders kunnen worden opgevraagd. BRIEVEN. A. A. v. Oostrom, Amsterdam; F. J. Wehr- man, Amsterdam; J. Fefan, Amsterdam; Mej.C. Peuler, Mej. N. Oskamp, Amsterdam; A. v. d. Mees, Amsterdam; A. Grootveld, Amst.; Rasdorf, 's Huge; A. Kuit, 's Hage; Mevr. J. v. d. Heyden, 's HagtP. J. Hogenbuis, Haarlem; B. Willerberg, N. Amstel; N. v. Kessel, I. H. v. Ndlesteijo, BRIEFKAARTEN. P. v. d. Crab, Amsterdam; Duskerhof, Amst.; B. Cats, Amsterdam; H. Zoutman, Amsterdam; W. Sprengers, BUITENLANDSCHE BRIEVEN. P. D. Retel, Anaconda; D. C. Dros, Denver; A. Graaf d' Alcantera, Brussel; Mietje Gesell, Berljju; M. Fillunger, BerlijD; Mej. Herones, Oxford; Mej. C. M. Stam, Towbridgo; M. Cluteau, Candéran; O. Gerson, Gtfle. Verzonden geweest door bet Hulpkantoor te Heemstede. Mej. Hoornstra De Vries, Rotterdam. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozej. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met de Onderrichting. Te 10 unr de Hoogmis en Predikatie. Te 2 uur de groote Cate chismus. Te 3 uur het Rozenhoedje en het Lof. In dtze week, de DH. Missen te half 8, 8, half 9 en balf 10 uur. Maandag te half 11 de plechtige Conventueele H. Mis door het Hoogeerw. Kapittel dezsr kathe drale kerk. Woensdag van 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag de HH. Missen te 4, kwart over 4, 8 en half 10. Te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. De Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van den U. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Ouderrichting, te half 11 uur met Predikatie, te half 3 de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 7 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur de gezongeu H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8 en half 10 uur. De Cathechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, Feest van Kerkwijding, de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De plechtige Hoogmia te hall 11 uur.'s Namiddags te 3 uur de Vespers, en te half 5 de Congregatie der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. BURG- STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 11 Juli: W. F. Bremer en C. Van Cittert. J. E. H. Evertsen en E. Heemskerk. G, Remkes en A. P. Blesgraaf. GETROUWD: 11 Juli: C. A. Kok en J. Pollé. BEVALLEN: 9 Juli: A. H. Kleinenbroeck-De Graaff, i. 10 Jnli: F. J. Ten Brink-Van Gastel, d'.A. Otter- Kostelijk, z. J.1 Juli: B. Krijoe-Henning, z. J.A. Van Doorn-Stomp, z. C. J. Van der Steyle-Van Zijl, z. OVERLEDEN: 9 Jnli: B. Vreenegoor, 6 m. J. M. Knol 10 m. 10 Jnli: W. Bakker, 10 m. W. M. Verklaren 2 m. G. Van Steen-Schut, 35 j. W.Van Starkenburg, 50 j. 11 Juli: O. T. Pape-Van der Wal, 46 j. E. Kan, 11 m. G. A. Van Kessel, 2j. J. M. Kruep-Brinkmeyer, 71 j- Terechtziting van II Juli 1889. 1. J. L. K., zonder beroep en woonplaats (gedet). Land- looperij en Bedelarij. 2 dageu hechtenis en 1 jaar plaat sing in eene Rijkswerkinrichting. 2. J. Z. h/v H. L., zonder beroep te Haarlem. Eenvoudige beleediging. f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 3. C. R. h/v J. B., zonder bekende woonplaats. Feit en straf als voren. Bij verstek. 4. W. F. P., tuinder te Beverwijk. Beleed, ambt. in functie. 4. dagen gev. straf. 5. L. A., boerenknecht te Houtrijk en Polanen. Mishandeling van dieren, f3 boete of 2 dagen hechtenis. 6. G. J., arbeider te Haarlemmer meer. Mishandeling, f3 boete of 2 dagei; hechtenis. 7. H. F. v. V., werkman te Houtrijk en Polanen. Mish. 3 dagen gev. straf. 8. W. L arbeider te Haarlemmermeer. Mish. 3 dagen gev. straf. 9. B. W. N., koopman eD D. H., veehandelaar beiden te Assendelft. Wederkeerige mish. en beleediging. De le f10 boete of 4 dagen, de 2e f 15 boete of 6 dagen hechtenis. 10. J. S., bierbottelaar A. C., bloemistknecht, J V. K., boerenknecht. De le en 2e te Haarlem, de 3e te Schoten. Mishandeling en vernie ling. Ieder f 15 boete of 6 dagen hechtenis. 11. J. M. F. D. L. wijnhandelaar te Turnhout tijdelijk te Haarlem. Openbare schennis der eerbaarheid, f 50 boete of 14 (lagen hechtenis. 12. J. W. S., bloemistknecht te Haarlem. Diefstal. Bij verstek f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 13. E. J. F., koopman, J. J. G. zonder beroep A. De R. boekbinder, alleu te Amsterdam gedetiueerd. Diefstal en landlooperij. Ieder 14 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing in eene R. W. I., daarenboven de 2e en 3e ieder een maand gev. straf, met vrijspraak van no. 1 en het meer dere hem ten laste gelegd. 14. H. V., zaakwaarnemer te Amsterdam (gedet). Mishandeling van zijne echtgenoole. 2 maanden gev. straf met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd. Jl. Maandag had te Haarlem de jaarlijksche vergade ring plaats van R. K. bizondere hoofdonderwijzers in het bisdom vau Haarlem. Te 10 unr werd in de kapel der kathedrale kerk door Mgr. J. F. VregtVicaris-Generaal van het Bisdom, het H. Misoffer opgedragen voor de over leden leden der Vereeuiging. Te 11 uur werd de vergadering door den Voorzitter, den Heer M.L. Van Gemert, geopend met een treffend woord gewijd aan de nagedachtenis van Mgr. J. A. Van den Akker. Tot eereleden werden benoemd de Hoogeerw. Heer B. Dankelman en de Zeereerw. Heeren II. L. Sloots en J. J. Thünnissen. Aan de orde was de bespreking van het wetsontwerp- Mackay, dat, ondanks de adhaesie, welke de vergadering in het algemeen er aan betuigde, tot het stellen van ou derscheiden conclusiën aanleiding gaf. Op voorstel van een der leden werd besloten dat ook deze vergadering haar protest zon voegen bij de vele in zake het Bruno-schandaal te Rome. Ten slotte richtte de Hoogeerw. Heer Dankelman nog een innig woord tot de vorgadering, waaroa zij met een gebed werd gesloten. De Weleerw. Heer Jos. Sweens, Kapelaan te Vucht, zal als Missionaris naar Algiers vertrekken. Tegen W. Roovers, sigarenmaker te Etten, die ter zake van poging tot moord door de Rechtbank te Breda tot 4 jaren gevangenisstraf was veroordeeld eu die daarvan in hooger beroep was gekomen, is thans door den Pro cureur-Generaal bij het Gerechtshof te 's Hertogenbosch, voor wien hij bekentenis heeft afgelegd, 7 jaren gevan genisstraf geëischt. Nederland. Gertif. Werk. Schuld. 2' 8 8'a Hongerde. OM. Leeuing 1867 5 Goudleeuing5 Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope A Comp. Oude Russeu 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buiteul. 1867. 1871 75 I1 18762 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg.Schuld 1866 SerieD. 5 1869 C. 6 Egypte. Obl. Leeuing 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. 8Utenl876 4', 1877 4 Columbia. Obligation. 4» Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. AI. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. geitemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Italië. Euid-Itil. Spoorw. Obl8 Rusland Gr. pw. Maatsch. Aand.. 5 Baltiaehe Spw. Aand.. ,8 Jelez Griasi Obl5 Kiow Brest Aand5 Knr.k Chirk. Obl. ƒ1000,. 5 Morichanak Syiran Aand.. 5 Riasohk Wiaima 5 Rumenle. Aandeelen Spw. di Amerika Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Brie W. 8. Aand. Illinois Cert. Aand Mist Kansas Texas Obl. Cart.. 7 PRBMIE-LEENIN GEN. Nederland, Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet 8 Belgia. e Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staats! 18544 18605 1864 Rusland. a 18645 18865 Geldkoers prolongatie 27s genoteerd ae koere. 79?/ 957u 1027 947, 897, 70»/, 717» 65 103 »/8 397e "°7» 167, 167, 907, 1047, 125 437, 177, 15'7„ 1277, 1637, 129 857, 1367, 114»/, 97, 6078 1197, 607, 96 32 140 257» 1147, 927, 113»/, 107 105 88 U27, 119»/, 147 165 7, 1497, pet. OOUDA, 11 Juli. Granen. Wittepoldertarwef 5,85 a 610 jarige roode dito f aAngel dito fa J_. a Zeenwsche dito f 7-20 a 7.50, nieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 6.70 a 7. Zceuwsche dito f 5.25 a 5.60 polderrogge f 3.90 a 4.10 f 1 win tergerst f a voor dito (per 70 kilo. a jarige chevalier a zomer dito f—a Haver f 3.50 a 370 dito nieuwe 7.a 7.4O per 100 kilo. Kookerwteu per .heet. dito Mais. Amerik. f 5.40 a 550. Odes 5.70 a 6. Cinquantine f 6.75 a 7.25 per 100 kilo. .a Hennepzaad landsch f 8.— a 8.25 en bnitenlandsch f 5 5.25 pelt .kanariezaad f 6,75 a 7-, Kaas le qual f23, a 25 2e,. qual f 20a 22, graskaas f a Noordhollandsche f 20 a 25,— aangevoerd 97 partijen. Boter met veel aanvoer; handel ving; prija der goeboter f 1.25 a 1,40; der weiboter f 1a 115. Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer vlug, van 21 tot 24 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 207, tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel ving f90,— 1.50 per week. Vette schapen met goeden aan voer handel ving. f 22a 30. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel ving f 8.a 16. Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 18 a 30. Fokkalveren fa DELFT, 11 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qnal. 230 a 260 dito 2de qual. 150 a 180 kalf- koeien. lste qual. j 225 a250 dito 2de qual. ƒ154 a 185, vaarkoeieu lequal. 160 a 190, dito 2de qual. 115 a 140vette kalveren, lste qual. 56 a 64 dito 2de qnal. a vette schapen lsto qual. 20 a 35. dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. a 2de qual. a vette lammeren 18 a 24,-- weilammeren a— magere varkens 20 a 26 biggen f 7,a 14.— nuchtere kalveren f 6 a 20. paarden f 50 a 160 stieren f a ossen f a Rundvlecsch 62, 68 a 73 c.vet kalfsvleesch 65. 75 85 c. schapevleesch 68 a 73 c., lamsvleesch a c. GranenZeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.50 a 8.50 nieuwe dito f 6.25 a 7.75, roode dito f 6.25 a 7.75 min- a rogge f 5.a 5.75, nieuwe dito f. a f winlergerst f 3,25 a f 3,75 zomer dito f 825 3,75 chevalier dito f5,f5,75, haver f8,75 a 4,25, groene erwten f7,50 a 8,50 mestiDg f 6,— a f 7,— paardeboonen f 5.50 6.25, duiveboonen 7.50 a 8,50 brniue boonen f 8.— a 10,koolzaad f a hennepzaad f 8,— a 8.75 kanariezaad f 7.75 a 6.— HOORN, 11 Juli. Ter waag gewogen 387 stapels kaai wegende 105,568 kilo; hoogste prijs per 50 kilo/34,— voor kleine, ƒ29,voor commissie, 27,50 middelbare LONDEN, 11 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 400— schapen en lammeren 7,000 kalveren 90, zwijnen 60. Prijzenbeste runderen 2/4 t 5/0 schapen en lammeren 3/8 a 6/2, kalveren 3/9 a 5/6 zwijnen 2/6 a 4/0. LEIDEN, 12 Juli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f a—42 slieren f60 a f195; 150 ossen f128 a 280 31 melkkoeien f 105 a 262— kalveren dito f .a 23 vare dito f 100 a 220, 96 vette dito f 30 82, 7— graskalveren f 24, a ,46 vette f A a 28 nuchtere dito f 6, a 19, 725 vetteeehapen f 23 a 34, weide dito14 a 27, 256 lamm. f 9— a 15— 86 magere varkens /15 a 24, 156 biggen 6,75 a 13, SCHIEDAM, 12 Juli. Montwiju per Ned. vat a f9 Jenever f14 50 Amsterd. proef f 15,75. Spoeling f0,30 Commissie f 0,50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3