MARKTBERICHTEN BE LJRSBE RICHTEN, Laatste Berichten. De koelbloedigheid van een Amerikaan. Voor geest en hart. Zoo lang ge een woord in 't hart besluit, Zijt gij zijn heer, naar rede en recht; Maar laat gjj 't door uw lippen uit, 't Neemt u gevangen als zjju knecht. Edele daad gaat nooit verloren; Lang miskend Zal ze in 't end Als 't gesternte gloren. Er is een heiligdom in 't hart, Daar woont geweten en gevoel, Bewustheid van een hooger doel, Eu drang naar beter dingen. Ter behartiging. Gij treurt: de tijden deugsn niet! Wat baat dat vruchtloos klagen? Geef beetre mensehen en gjj ziet Ook beetre tjjden dagen. 't Waar reeds vermindering van verdrietj Als we u begiunen zagen. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Retraite in het Missiehuis te Steyl. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. Amsterdam, 22 Juli 1889. ÏÖl'/4 SYRA, 22 Juli. Luidens berichten uit Creta hebbeu de opstandelingen de over heidspersonen weggejaagd uit Vamos eu Sidonia eu de archieven verbrand. De land lieden, door paniek aangegrepen, zijn op de vlucht gegaan. Daar de Porte geene maat regelen neemt om de rust te herstellen, wordt de toestand steeds ernstiger. MADRID, 21 Juli. Er is gisteren te San Ildefonso een ministerraad gehouden. De Minister van financiën heeft het ontwerp betreffende een uniform tarief vau rechten op graan en meel overgelegd. De Raad heeft den Minister van financiën gemachtigd een ontwerp bjj de Kamers op een billjjker grondslag in te dienen. De Ministers van marine en van buitenlandsche zaken zjjn besloten bezuinigingen in het beheer van hun departement tot stand te brengen. ST. PETERSBURG, 22 Juli. De Keizer en de Keizerin hebben gisteren deuGrootvorst Coustautin Nikolajewitsch bezocht, wiens ziektetoestand zorgwekkend is. De Gezant Persiani is uit Belgrado hier aangekomen. Naar men verneemt, heeft hij een brief van dankbetuiging van Koning Alexander vau Servië aan deu Czaar over gebracht. De Grieksche Gezant Mavrocordato is vertrokken eu zal uiet terugkomen. veild was, heeft men hem, by een onderzoek in loco ran het dagelijksch bestuur dezer gemeente, dat den volgenden dag plaats greep, opnieuw opengemaakt en snderzocht. Hierbij werd op het water, dat er weer ingeweld was, eene zeer ge ringe hoeveelheid petroleum waargenomen, ia de verte niet in de verhouding van de eerste ont dekking. Hierdoor is de hoop niet verlevendigd geworden. Terwijl nu sommige geloofwaardige personen verhalen, dat hier vroeger ree Is deskundigen naar petroleum gezocht hebben, ie het ook een feit, dat voor eenige jaren dicht bij dee wat. rput petroleum in vaten is neergelegd geweest. L)e tijd zal moeten leeren, of wij met eene bron van petroleum of van teleurstelling te doen hebben. Het Parijsche congres tegen het misbruik van tabak heeft den wensch uitge sproken: dat eene wet zal worden gemaakt om minderjarigen het gebruik van tabak te verbieden; dat soldaten niet zullen mogen rooken in de ohambréc; dat niet zal mogen gerookt worden buiten op de omnibussen en tramways, wanneer dio niet gesloten zijn; dat koetsiers in de uitoefening van hunne functie niet zullen mogen rooken. Toen Zaterda g-m iddag de wolven in den dierentuin te Londen gevoederd werden, wist een van hen, over het hoofd van den op passer heen, te ontvluchten. Het was er juist vol kinderen. De oppasser gedroeg zich zeer kranig, pakte het wild gedierte beet en wist het weer in de kooi te krijgen. Hij werd daarbij hevig in de handen gebeten, maar voorkwam door zqa moed groote ongelukkeu. Eens weduwe in den Haag waa gisteren-middag bezig met eeue revolver van haar zoon schoon te maken, niet bemerkende dat het wapen geladen was; het schot ging af en zij kreeg de lading in het gelaat. Bij de aanstaande verkiezingen in Frankrijk zal eene wetenschappelijke verras sing dienst doen. E»n eenvoudig stukje papier draagt het opschrift: „Revision" en het onder schrift: //Pour i'obtenir, chauffez cdte feuilla et tuivez le conseil qu'elle vous donuera". De arge- looze kiezer, die het papier verwarmt, ziet de beeltenia verschijnen vau Generaal Boulai ger. Deze aardigheid is in Eugeland uitgevonden. De bekende Amerikaansche humorist Mark Twain, beweerde niet lang geleden in een ver makelijk esaai, dat de zoo vermaarde koelbloe digheid der Engelschen langzamerhand begint te verdwijnen, ea plaits maakt voor da ziekte, die in de tweede helft der negentiende eeuw zoo al gemeen heerscht, en wel de zenuwachtigheid. Welk begrip Mark Twain zich omtrent koelbloe digheid vormt, wordt het best aangetoond door het volgende verhaal dat de predikant J. Hyait Smitl, in een Amerikaansch blad heeft medegedeeld. „Ik bracht," dus vertelt hij, //mijn broeder, die te Buffalo woont, een bezoek; juist tegenover zgne woning en slechts door den straatweg ge scheiden, lag de villa ran Mark Twain, die hij met zijne familie bewoonde. Wij zagen deo schrij ver slechts zelden, maar op zekeren morgen toen wij, na het ontbijt, in de warande eene si gaar rookten, ontwaarde wij dat Twain, op pan toffels en in kamerjapon aan zijne huisdeur kwam en naar ons gluurde. Langzaam kwam liy naar buiteD, stond een oogenblik stil, rookte heel bedaard en acheeu over iets te peinzen. Daarop slofte hij over den weg en kwsm bij ons, waarop wij hem een schom melstoel in de warande aanboden; met een zucht van verlichting ging hij zitten. Hy rookte weder een paar minuten en zeide toen: Mooi weder van daag. Heel mooi, antwoordde ik. Toch zoude het mij niets verwonderen als wy regen kregen. Een beetje regen zouden wy best kunnen gebrniken. Dit is een heel mooi huis. Ja het bevalt ons ook heel goed. De familie wel? Daok u, heel wel, en de uwe? Wij zijn gelukkig allen gezond. Wederom volgde eene pauze. Eindelijk sloeg Twain de beenen over elkander, trok eens duch tig aan zgne sigaar, blies eene rookwolk uit eu begon toen weder op onverschillige wijze: „ik geloof dat ge een beetje verbaasd zijt, mij zoo vroeg ia den morgen hier te zien; het is trou wens ook een feit, dat ik de buurschap niet zoo heb onderhouden als ik had moeten doen. Ik cal daarin in het vervolg eene verandering bren gen. Vandaag kwam ik alleen maar omdat ik dacht, dat het n wel belang zoude inboezemen om te weten, dat de vlammen uit uw dak slaan. Het vuur neemt zeer snel toe en toen dacht ik dat. Zoodra wij over brand hoorden spreken, snel den wij met onze familieleden naar boven en het mocht ons met groote krachtsinspanning gelukken het vuur te blusschen. Toen wij in de warande terugkwamen, zat Twain er nog; hg las eene courant en zat dood kalm le rooken. „Kom, du gadk Daar huis,// zeide hij, „neem me niet kwalijk, wanneer ik ongelegen ben geko men, maar ik dacht, dat ge er wel belang in zoudt stellen bonjourals er weder eens eene aanleiding toe is, kom ik nog eer.s een praatje maken." Altijd yakman. Luitenant. Wees zoo goed mij een dozijn boorden te laten bezorgen. Bedien de. Welke halswijdte, mijnheer? Luitenant. Kali ber 42. Omschrijving. A. Hoa komt het, dat het land van BaroB X. Diet meer zoo veel opbrengt als vroeger? Zoeken zijne pachters niet meer het voordeel voor hun heer? B. Zeker, maar als zjj 't hebben gevonden, steken ze het in den zak. Op de kermis. Vader. Zie eens, Karei, hoe goed deze hond kan rekenen, tewjjl gij met zoo'u slecht getuigschrift voor het rekeDeu thuis zijt gekomen. Karei, 't Is waar, Papa, maar vraag den houd eens iets van de aardrijkskunde. Theorie en practijk. A. Inderdaad na uwe laDge afwezigheid zijt ge een gansch ander, een ge zelliger meusch geworden. B. Geen wonder. Vroe ger verlaHgde ik, dat alle menschen goed zouden zyV, thans heb ik mij aan hunne zwakheden ge wend. Vroeger was ik een theoretisch, thans beu ik een practisch man. Wie zijn de grootste dwazen? De slager dia dagelijks in zijn vleesch snijdt; de huiden koopman, die zijns huid ter markt brengt; de kas tanje-koopman in Italië, die de kastanjes voor anderen uit het vuur haall; de kapper, die zijn haar v>rkoopt en de messenfabrikant, die anderen het heft in handen geeft. Ook een pluimpje. Baron. Wel, hoe heeft mijn zoon zich op de jacht gehouden? Heeft hij iets geraakt? Jager. Geraakt? Neen, Baron, dat zon wel een beetje overdreven zijn; maar de jon ker heeft toch voor zijn leeftijd al heel aardig er voorbij geschoteD. Zelfbewustzijn. (In den hoedenwinkel) Win- keiier. Luitenant, ik rnad u ten slotte aao, een anderen hoed te kiezen; deze staat u niet in uw voordeel. Luitenant. Maar hij bevalt mij, de we reld moet er zich dus maar aan gewennen. HAARLEM, 23 Juli. Heden-morgen had de plechtige prijsuitdeeiing plaats in de Scholen der Eerwaarde Zusters van liefde aan het Spaarne alhier. Naar gewoonte waren bij deze gelegenheid de hand werken tentoongesteld, welke door de leerlingen in het afgeloopen schooljaar zijn vervaardigd. Wie deze voor werpen heeft beschouwd, zal het met ons eens zijn, dat ook aan dezen tak van onderwijs de meeste zorg wordt besteed. Onder het geëxposeerde toch was veel, dat onze bewondering in hooge mate heeft opgewekt, zoowel wegens de acuratesse als de sierlijkheid waarvan de verschillende handwerk-producten getuigden. Muzikale en declamatorische voordrachten, de eerste onder leiding van den Heer IV. Robert, zetten san deze plechtigheid grooten luister bij en bevestigden opnieuw de overtuiging, dat de kinderen aau de Eerw. Zusters toevertrouwd, een onderwijs genieten, 't welk boven on zen lol verheven is. De plechtigheid, door een groot aantal belangstellenden, waaronder de Hoogeerw. Heer BDankelman, Kanunnik van het Haarlemsche kapittel en Pastoor der kathedrale kerk en andere Eerwaarde Heeren Geestelijken, bezocht, werd met eeie keurige en toepasselijke redevoering door deu Zeereerw. Heer P. J. Thunnissen gesloten. Met de beste wenschen voor den bloei van deze katho. lieke inrichting van onderwijs vervuld, verlieten de tal rijke aanwezigen de school, waar zij ook ditmaal de altijd aandoenlijke plechtigheid der prijsuitdeeiing met het grootste genoegen en met de meeste voldoening had den bijgewoond. Door het Bestuur van den Volksbond alhier zal dezer dagen eene circulaire worden verzonden, waarin eene gift gevraagd wordt, ten einde in staat gesteld te worden den a. s. verjaardag van H. K. H. Prinses Wil- helmina der Nederlanden met een volksfeest te kunnen vieren, in navolging van de meeste groote gemeenten van ons vaderland, waar men hel voornemen heelt dien verjaardag tot een al- gemeenen feestdag te maken. Door welwillende medewerking van de Directie van het sportterrein i/De Phoenix" is het bestuur van de afd. Haarlem en Omstreken van den Volksbond er in geslaagd, op den 30n Aug. a. s. aldaar volkafi eaten te doen plaats hebben, welke zullen bestaan in een kinderfeest, volksspelen, concert, uitvoeringen door Gymaastiek-Vereeni- gingen en schitterend vuurwerk. Aan het Bestuur zijn nog twee Heeren toe gevoegd om aan de uitvoering van het plan be hulpzaam te zijn. Of er ook niet een Katholiek te vinden was, die aan het tot stand brengen van zulk eene nationale zaak had willen mede werken? De gansche Commissie toch bestaat thans uit niet-Katholieken. De Mannenzangvereeniging Crescendoal hier, door Amstels Mannenkoor uitgenoodigd het zangersfeest door hare medewerking op te luisteren, zong jl. Zondag in het Concertgebouw te Amsterdam drie nummers met name: Op 't kerkhof, Post nubila lux, beide compositiëo van Crescendo''s talentvollen directeur, den Heer N. H. Andriessen, en Frühlingsnahen van Kreutzer. Vooral met de vertolking »an beide eerstge noemde nummers behaalde Crescendo een schit terend succes. De uitslag van den jl. Zaterdag op het sportterrein „D6 Phomixu gehouden vliegerwed strijd is als volgt: le prijs J. Oostenbroek, 2e pr. A. G. Ruifrok, 3e pr. A. H. Van der Steur, 4e pr. 11. Martin, 5e pr. J. Koehorst, 6e pr. K. Roog, 7e pr. J. Van der Most Van Spijk, 8e pr. J. Saeijs, 9e pr. D. Houtman, 10e pr. L. Kattenburg, lie pr. H. Ganter Visser. Voor den vlieger van dezen laatste werd om zijn rustigeu eu hoogen stand een bizondere prijs toegekend, daar er maar 10 prijzen waren uit geloofd. De prijzen werden door een lid van het bestuur der „Phoenixa met eene gepaste toespraak uit gereikt ouder vele hoera'e der aanwezigen. Met 1 October. s. zullen in het 2 ie studiejaar der Militaire School le Haarlem 19 sergeanten-volontairs overgaan. Een volontair-sergeaut van het 1ste studiejaar zal ten tweeden male de lessen van dat studie jaar moeten volgen, terwijl ésn slechts voor waardelijk is overgegaan. Jl. Zaterdag-morgen omstreeks negen uren is op de Groote Markt een jongetje van negen jaar door een rijtuig overreden, met dit gevolg dat de borst werd gekwetst en de knaap inwen dige kneuzingen bekwam. De koetsier woont te Zsndvoort. De gewone wekelijksche muziekuitvoering van het gemeentelijk muziekkorps in den Hout zal niet aaustaanden Woensdag, maar in den avond van Donderdag 25 Juli e. k. plaats hebben. Door een zevental ingezetenen dezer ge meente waren gisteren-avond belangstellenden uitgmoodigd om in de bovenzaal der Sociëteit //Vereeniging* eenige mededeeliugen aan te hooren omtrent de Staalbron in de Haarlemmermeer, Vooreen talrijk auditorium werd, namens bet comité, het woord gevoerd den Heer Dr. Posthu- ma, die de geschiedenis van deze bron schetste en een en ander aangaande de chemische en geneeskrachtige eigenschappen van het water der staalbron mededeelde. Voorloopige plannen zijn gemaakt om in het Frederikspark een monumentaal gebouw te stich ten, met al wat daarbij in den tegenwoordigen tyd behoort. Krachtige samenwerking van allen is daarbij noodig. Met een welsprekend woord tot opwekking om dat schoone doel te bereiken besloot de spreker zgne belangrijke mededcelin- gen. Van de gelegenheid tot het vragen van nadere inlichtingen maakte allereerst de Heer C. Prins gebruik, die meende, dat het geen bezwaar zou opleveren de zaak fiuanciëel op touw te zstten. Dr. Von Reeken, waarnemend burgemeester, Bprak eeu woord van warme hulde aan het comité en uitte de hoop, dat het de meeste voldoening van zijne pogingen zou hebben. Op verschillende vragen antwoordde de Heer Posthuma nog, dat orgauische stoffen, waarvan sporen aanwezig zijn,ook in buitenlandsche bronnen vermoedelijk wel worden gevonden. Bacteriën waren niet aangetroffen. Binnenkort zullen uit- noodigingen gedaan worden om aan een fonds deel te nemen ten einde nadere plannen uit te werken. BEVALLEN: 18 Juli.- S. P, Barthel-Jukcs, z. 19 Juli: M. P. H. Van Leeuwen-Bosch, z. M. A. Rob bers-Breed, i. M. E. v. Opzeeland-Kenselaar, z. J. Verhagen-Maaskant, z. C. E. Erdtsieck-Van der Steeg, d. B. J. H. Berendsen-Kampschreur, z. 20 Juli: W. Mijnders-Voogea, d. M. Heschlé-Schipper, d. H. Haeseker Huisman, z. A. J. Schouten-De Vink. d. 21 Juli.- J. Krom-Klein, d. M. M. Ka ter-Braakenburg, d. G. AHozee-Begeer, z. (levenloos). 22 Juli: J. J. Pel-Kraneuburg, z. OVERLEDEN: 19 Juli: G. Hoenderdos-Zuiderdnyn, 24 j. J. A. Van Rumpt, 20 m.C. H. Mentjox, 11 m. 20 Juli: B. J. Kling, 16 m. B. Kruup, 12 m. G. J.Kiuyff, 8 md. 21 Juli: W. F. Scharwachter, 21 md. Deze is voor het jaar 1889 bepaald als volgt. Voor Mannen en Jongelingen van 1417 Augustus. Begin Woensdag (3 uur middagmaal); einde Zaterdag omtrent 10 uur. Het Missiehuis heeft eene schoone ligging aau den rechteroever der Maas tnsschen Venloo en Roermond, op een kwartier uur afstands van het station Tegelen. Van het station Venloo vertrekt om 2,05 uur een tram, die tot voor de deur van het Missiehuis voert. Omtrent de retraite schrijft een retraitant het volgende: „Driemaal nam ik in 't missiehuis te Steyl deel aan eene retraite voor Nederlanders, en ieder maal met de grootste voldoening. De dagen vlieden voorbij als uren. Ieder heeft eene vrije kamer en ontvangt eene dagorde. Meditaties, conferenties en aodere godsdienstoefeningen wisselen behoorlijk af met vrijen tijd, dien elk op zijne kamer of in den tuin mag doorbrengen." Aanmeldingen gelieve ruen te zenden: Aan het Missie huis te Steyl bij Tegelen. Wegens het onbevoegd verkoopen van geneesmidde len is te Neer proces-verbaal opgemaakt tegen de winke lierster G. De oogst der bloembollen in Haarlem's omstreken is zoo goed nis afgeloopen. Algemeen is men niet tevreden met het gewas; vooral de tulpen waren slecht. De handel is nu begonnen en is zeer levendig zoodat algemeen hoogere prijzen worden besteed dan in vorige jaren. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. HAARLEM. Parochiekerk O. L. Vrouw. Uitgeloot de aandeelen Nos. 143, 211, 254 en 322. Van de 4 pets. leening 1883, Nos. 4, 8, 26, 29, 30, 31 en 32. Betaalbaar 1 Aug. e. k. ten kantore van de Heeren 11. Lans 8f Zoon, aldaar. LEIDEN. Parochiekerk O. L. V. Onbevlekt Ont vangen. Uitgeloot van de 4 pets. obligation Nos. 14, 23, 30, 70. 73, 78, 92 a f1000, No 52 a f 500, Nos. 54b, 54c, 54e a f200. Betaalbaar aan de Pastorie al daar. HAARLEM, 22 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6,25 a 7, rogge f a fHaver f a f gerat f bruine boonen f a f Gr. erwten f a f Capucijners f af.Oliezaad fKarwijzaad f 950 HOORN, 20 Jnli. Op de weekmarkt van heden waren de pr(jzen en aanvoeren der granen ala vo igt: heet tarwe f 7,— a 7,50 heet. rogge f a heet. gere 4 50 a 5,— heet. haver f 8,—, a f 4,— mosterdzaad a heet. bruine f 10, a 12,gele ƒ12,a f 14.— heet., paardeboonen f a heet. erwten j a heet. groene a 13, heet. grauwe 20,a 18,— het. w tte 10,a f 11.— heet. aardappelen f 2,— a manden appelen f a allea per heet. ALKMAAR, 20 Juli. De aanvoer van vee, en daarvoor bestede prijzen als volgt: 21 koeien 170 a 200, 16 nuehtere kalveren 10 a 18, vette kalveren a 58 schapen 18 a 27 varkens fper kilo, 89 ma gere dito 14 a 17, 3 bokken j 4 8 1 paarden 75— a f126 Ummeren f 12 A 20— LEIDEN, 20 Juli. De prijs der boter waa heden pei vat 1ste qual. f48.— a 56.—, 2de qual. f 40— 46.Aanvoer middelmatig en handel vlug. Turf aangevoerd van 15 tot 20 Juli 12000 dubbele heet. 20 a 23 c. per dubbele heet. ROTTERDAM, 22 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 3 paarden, 103 lunderen, 134 vette en gras kalveren, nuehtere kalveren, 1164 schapen of lamme ren, 376 varkena,biggen, 1— hokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen ltte qualiteit 78 e. 2de qual.72c., 3de qnal. 68 e.; kalveren lste qual. 92— a. 2de qual. 87 a 82 c., schapen lste qual. 70 c., 2de qnal. 60 c., allea per kilo; varkens lste qual. 26 a c., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 24 c., licht soort 20 a 21— e. per half kilo; Schepkaas per 50 kilo f 8 d 10.Aangevoerd 2 party tjea Zoetcmelksche kaas, f 21,— A 25'/, per 50 kilo. Aanvoer 22 partijtjes. Zeenwsche eieren f 3.50 a 3.70. Overmaasache dito f 4.— 4.20 de 100 stuks. AMSTERDAM, 22 Jnli. Ter veemarkt warei aangevoerd 432 rundereu, van welke de pry zen waren vette late qual. f 76.dito 2de qual. f 66.— dito 3de qualiteit 56,— per kilo; melk- en kalfkoeien 180 a 260, graskalv. f a 38— nuchtere kalveren 12 a 18, 9 sohapen en lammeren a 365 vette varkens 45 a 50 c.; biggen beide per kilo. ALKMAAR, 22 Juli. Ter veemarkt werden ver kocht 9 koeien van f 230 a 1,90 177 kalveren van f 40 a 94. 38 nuchtere dito van 8, a 13, 260 schapen f 24 a 33,-227 varkens a 42 a 52 e. 34 magere 14 a 17. p er kilo. paarden f a SCHIEDAM, 22 Juli. Moutwyn, per ned. vat/T0,0 Jenever f 15.50, Amsterd. proef i 16,75, spoeling f 0.30 dito commissie f 0,50. Prijzen der onderstaande elfectent!onüle8td pOt. oe koen, Nederland. Certif. Werk. Sshuld. Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obi. Leaning 1867. Goudleeuing5 ltalle. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 silver (Jan.—Juli). 6 Obl. buitenl. 1853-84 8 by Hope A Comp. Oude Rusten i Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amat. L 80-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18768 binnenl. (Perpetneele)4 Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D. 5 186» C. 6 Obl. Leening 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', r 1877 4 Columbia. Obligatien. 4*, Peru. Leeuing 18706 1878 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Kipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestamp. Obl. Indisohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boztel Wezel Obl. 4' 18755 Italië. Ïuid-Ital. Spuorw. Obl8 Rusland Gr. pw. Maatsch. Aand.. 5 Baltisdie Spw. Aandt Jelez Grissi Obl s 79»/,, 8 |95Vs 3'102'/, 5 Kiew Breit Aand5 Knrek Chark. Obl. ƒ1000,. 5 Morzcbauik Syzran Aand.. 5 Riaicltk Wiaima 5 Rumeule Aandeelen Spwdi» Amerika Chicago N. W. Gert. Aaud.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinoia Cert. Aand Mizz Kantal Teza» Obl. Gert.. 7 PJtEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Grediet8 Relgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staat,). 1854. .4 1860 5 1864 Rusland 18645 18665 Geldkoers prolongatie 2'/t 95'/, S9'/4 70»/, 71'/. 65'/. 103»/» 89'/, 50 657/, 16'/,, 16'/,, 89'/, 104 125 43 lï'/is 15"/» 127 153s/4 129 88"/,, 137 113'/, 9'/z 60'/, 119'/, 60'/, 96'/, 32»/, 32'/, 140 247/, 114 92'/, 112'/, 107*/« 105 88 113 118 146 160 149'/, pel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3