MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Waartoe naar veel te jagen? Genoeg ia méér dan Veel Blijft God om 't beste vragen, Dan wordt ook bet goede uw deel. Daar ia een doel, waar orde is en 't [beginsel Der orde is auders niet dan juist [het doel. Geloofd zij God, die eeuwig leeft, Iu alles heerlijk en volkomeu, Die nimmer ons Zijn gunst ontnomen, Noch ons gebed verworpen heeft! Ter behartiging. Bloempje, dor van 't middaggloeien Leeft weer als de druppels vloeien Van deu frisschen morgendauw: Zóo, door Zija Genadegraven, Weet de Heer het hart te laven, Dat van dorst verwelken zou. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. een spoorwegovergang stonden te wachten, mis leid, zijn trein heeft doen stilstaan. Voor eenigen tijd schreef een si- garenhandelaar te Düsseldorf eene prijsvraag uit, waarbij een Duitsea woord voor sigaar werd gevraagd. Da man outviug 400 brieven, waarin 200 verschillende namen aan de hand werden gedaan. De commissie koos daaruit drie woor den: Rauchrolle, Glimrolle en Duftrolle. Aan de verschillende mededingers werd nu om hun oordeel gevraagd, en 155 gaven aan deze uitnoodiging gehoor. Van dezen verklaar den zich 125 voor „rookrol//, zoodat deze naam werd gekozen. De vinder was de Heer Zeiler te Wacklingen, die den eersten prijs van 100 Mark ontving. De jluitenant Fleer te Minden ontving den 2n prijs van 40 Mark. De vinders van den naam „glimrol" verkregen tweede prijzen van 80 en 30 Mark, terwijl twee der voorstellers van den „geurrol" 60 en 20 Mark ontvingen. De man zal nu voortaan zijne sigaren //rookrollen// noemen. In Italië zullen briefkaarten worden uitgegeven van 8 in plaats van 10 cen times; het verlies stelt men zich voor te dekken door betaalde advertentiën op de kaarten te drukken. De automatische machines wor den steeds verbeterd en tot allerlei doeleinden ingericht. De directie van de Z. O. Spoorweg maatschappij heeft nu in de wagens 1ste en 21e klasse automatische machines doen aanbrengen, in den vorm van electrischa lampen. Waaneer men een penny werpt in een daartoe bestemd gleufje eu op een knopje drukt, dan ontstaat eene electrische vlam van vijf kaarsenkrackt voor het lezen van couranten enz. Na een half uur verdwijnt het licht van zelf, wat ook door het drukken op een ander knopje eerder kan ge schieden; nataurlyk kan rnea zic.i door het offeren van een tweeden penny weer vau licht voorzien. Gebeurt het eene enkele maal dat de penny //zijn plicht// niet doet, dan valt het geld stukje weer door een ander buisje iu deu wagen. Te Meppel hebben drie beruchte kaartspelers eeu boer, die eergisteren de markt al daar bezocht, met hun spel f 37,50, en later, naar men verhaalt, nog een aanzienlijk sommetje afhandig gemaakt. De Hollandscbe boeren zullen de handen in elkaar slaan vaii verbazing, als zij de jongste uitvinding op het gebied der zui velbereiding vernemen. Het geldt niets meer of niets minder dan het maken van zuivel- boter zonder een vinger te vetroeren, enkel met het turen op een vat room! De uitvinder be weert dat het karnen geheel overbodig is en dat meu boter maken kan metbewerkte lucht. Deze laat hij geleidelijk stroomen door eene zekere hoeveelheid room, die zich in een toestel bevindt, zoodat de lucht ouderaan ia- vloeit eu langzaam op stijgt door de room om in bellen aan de opervlakta te verdwijnen. Bin nen 20 tot 30 minuten kan men zoodoende eeue afscheiding der roomdeeisn bewerken als met karnen. Tegen een sergeant der Winsobo- ter schutterij is, wegens beleedigiug van zijn Ka pitein-Commandant, door het Openb. Ministerie by do Rechtbank aldaar, twee maanden gevange nisstraf geëisebt. Het wangedrag van den man moet nog al erg geweest zijn en had plaats tij dens en na de schutterlijke oefeningen. By' een hevig onweder te Ensche- de, vergezeld van zware Tegenslagen, trof de blik sem een dor telepkoondraden, zoodut die gesmol ten was; op het cer.traalbureau werden vijf elee- tromagneteu getroffen. Oageiukkea zijn niet ont staan. Volgens de Industrieblatter heeft dezer dagen ook de beroemde Weeuer hoogleeraar Prof. Billroth gewaarschuwd legen het gebruik van caroolzuur bij kleine verwondingen, enz., daar dit middel meermalen ontsteking eu zelfs bloed vergiftiging heeft veroorzaakt. De hoogleeraar raadt bjj kleine verwondingen omslagen met lood- water aan, dat in elke apotheek is te verkrijgen. Sir Moreil Mackenzie moet een nieuw werk onder handen hebben, getiteld„Zes maanden aan het hof van dan Kroonprins en den Keizer van Duitschland" Het boek zal echter, om zijne „ontkulliug", niet uitgegeven worden tjjdens het leven van Keizerin Frederik. D e Sliah laat te Par ij s een door hem medegebrachten kok achter, die in het restau rant Paillard, Chaussée d' Antin, ingewijd zal worden in de geheimen der Fransche keuken en over een jaar den „Koning der Koningen" zal gaan laven met de producten zijner nieuw ver worven kundigheden. De bakkersgezellen te Berlijn hebben voor het grootste deel weer hun werk gestaakt. Bij de vorige werkstaking hadden da patroons zich te voren van ander personeel voor zien. Om dit nu te voorkomen hebben de gezel len thans de patroons eerst op het laatste oogen- blik kennis gegeven van hun voornemen. Te Katwijk a/Zee, waar in den laat- steu tijd de uitbreiding vau abonnementen voor de Leidsche Duinwater-Maatschappij, stilstond, zeer ten uadeele van de gemeentekas, die garan tie verleende voor de opbrengst, is dezer dagen by een man, die groote hoeveelheden duinwater verkocht, de leiding afgesneden, terwijl eene ver volging wel niet zai uitblijven. Verbeterd. De rentenier Babbelman had zich het in onzen tijd algemeen heerschende gebrek aangewend, bij de verhalen, die hij aan zijne vrieudeu opdischte, de teugels zijner phaotasie wat al te vrij te laten vieren. Ten laatste ergerde bij zich daarover en hij had met zijn vriend, den apotheker Pilmeijer, afgesproken, dat deze hom telkens een kleinen ribbenstoot zou geven, als hij hem op eene overdrijving zou betrappen. Onlangs nu kwam Babbelman van eene reia naar Londen terug en had na tuurlijk heel wat nieuws meegebracht. Zoo ver telde hij o. a. dat iu de Eagelsche hoofdstad eun nieuw hotel werd gebouwd. //Dit hotel, zoo verzekerde hij, „wordt het grootste, niet alleeu in Europa, maar in de gansche wereld, want, verbeeldt je, het wordt 1000 Meter lang //hier volgde,'volgens afepraak, de ribbenstoot van Pilmeijer. Schrikkende wil Babbelman zijne fout onmiddellijk herstellen en gaat in een adem door: //maar slechts éeu Meter breed.// Beeldspraak. Onderofficier (bij het marchee- reu der recruten) Ik weet waarachtig niet wat jelui marcheeren noemt. Een slak, die een poot gebroken heeft, is er nog een hardlooper bij. Toch mogelijk. A. Je bent veroordeeld wegens mishandeling van een bedienend beambte P Wat heb je dan eigenlijk uitgevoerd? Ik heb bet hoofd wat geschud. A. Dat is toch onmogelijk: daarvoor kan men u niet veroordeelen 1 B. Ziker, kan men dat. Het was namelijk niet miju hoofd, maar dat van een diender. Groote zaken. Reiziger. Van de uitgebreid heid onzer zaken kunt u zich misschien een flauw denkbeeld vormen, wanneer ik u zeg, dat we eerst bij onze jongste balans-opmaking aan do weet kwamen, dat twee onzer kassiers ont braken i Ook een beroep. //Wat doet die heer eigen lijk, vrouwtje, die nu al vijf jaar commensaal bij jelui is?// „Dat weet ik heusch niet, mijnheer Al dien tijd, dat hij bij ons is, heb ik hem nog nooit iets anders zien doen, nu ja, dan wonen 1" Andere lezing. Rechter. Bovendien wordt ge nog beschuldigd den politie-agent, die u wilde arresteereu, de kleeren van hel lijf te bebbeu gescheurd. Beschuldigde. Dat is nu weer eeue geheel verkeerde voorstelling van de zaak. Ik heb mij slechts eenvoudig aan hem vastgehouden eu toen hetft hij zich zoo waan zinnig losgerukt. Fraaie vrucht. De botanist. Dit, juffrouw, is nu de tabaksplant. De jonge dameHeel interessant En wanneer komen er nu sigaren aan HAARLEM, 10 Aug. Door het provinciaal bestuur vaa Noord-Holland is jl. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed: het bouwen eener nieuwe wachterswoning met magazijntje, ter ver vanging van de bestaande houten woning bij de Duiveudrechtsche brug, behoorende tot de wer ken van den grooten weg der le klasse No. 3. (RamiDg f3715.) Minste inschrijver de Heer J. C. Van Geyn te Weesp, voor f 3465. Jl. Woensdag ziju door politie alhier aan gehouden Jozef Garel Hendriks en Frederik Hendrikus Hoeree, straatmuzikanten, wonende te Amsterdam, alhier verblijvende op de kermis, die bij verschillende ingezetenen aan de Antho- niestraat en Heerensingel moedwillig een aantal glasruiten hadden ingeslagen. Bij eeue winkelierster in de Smedeslraat is de toonbanklade bestolen, vermoedelijk door een 15 jarigen knaap met blozend gelaat, gekleed met kort bruin jasje, rechte klep aan de pet. Jl. Donderdag bezocht H. K. H. Prinses Ste'fanie, weduwe van Kroonprins Rudolf van Oostenrijk, deze gemeente met een gevolg van 4 personen. O. a. werden bet stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het raadhuis euhet orgel-concert in de groote kerk met een bezoek vereerd. Van het bezoek, dat Prins Albert vaa Pruisen jl. Woensdag met drie zoods en gevolg aan onze gemeente bracht, valt nog het volgende te vermelden Na eenige iukoopen te hebben gedaan in het antiquaar-ningazijn-iJomem en een bezoek aan bet museum op bet sladbuia begaf de Prins zich naar het koloniaal museum op het Paviljoen, het voorname doel van dezen uitstap. Aan het museum werden de hooge bezoekers opgewacht door de leden der commissiëu: de Heeren J. T. Cremer, Dr. De Haan, S. J. Graal Van Limburg Stirum en den directeur i\ W. Fan Heden. Z. K. H. gebruikte in gezelschap van deze heereu het dejeuner in de raadzaal van het Paviljoen en verwijlde daarna ruim een uur in het Museum, waar zijne aaudacht vooral op de nieuw aangekomen en door de industrie aan bevolen producten werd gevestigd. Het koloni aal museum, dat in de laatste jaren herhaalde malen door den Prins is bezocht, geniet zeer zijne bizondere belangstelling en heeft daarvan thans h*t bewijs ontvangen door ziju besluit om als eerelid van den Raad van Bestuur toe te treden met eene bjjdrage van f 500 ineens. Daar na werd nog een bezoek gebracht ten huize van den Heer J. T. Cremer, president der com missie, waar de Prins met blijkbaar welgevallen de prachtige voorwerpen van Chineesche en Indische kunst in oogenschouw nam, die door den Heer Cremer op zijne laatste reis zijn ver zameld. Te half vijf vertrok de Prins met zijne zoons en gevolg weder naar 'sGravenhage. {Opr. Haarl. Ct.) Woensdag-middag II. had er aan de in- fanterie-kazerne alhier een droevig geval plaats. Zekere Landweer, in dienst der gemeentereini ging, bad het ongeluk bij het ledigen van den gemetselden vuilnisbak daarin te vallen, en daarna viel een der zware Iniken, die dezen bak dekte, opzijn hoofd. Na verbonden te zijn door den militairen arts is hij naar het gasthuis ver voerd. Sollicitanten naar de betrekking vau Stads klokken- en horlogemaker te dezer s;ede (jaar wedde f 500.worden uitgenoodigd hunne op gezegeld papier geschreven verzoekschriften vóór den 1 n September e. k. franco aan den Burge meester dezer gemeente in te zenden. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezane HH. Missen met de Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 2 uur de groote Cate chismus. Te 3 uur het Rozenhoedje en het Lof. Woensdag van 3 tot 6 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag de gelezene HH. Missen te 7, 8 en ÏO'A uur. Te 9 uur de H. Mis opgedragen door Zijne Doorl. Iloogw. den Bisschop, met de toediening der HH. Wijdingen. Te 7 uur het plechtige Lof. Vrijdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en vau 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week, de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. De CatecbismuB, behalve Douderdag, volgens ge woonte. Parochiekerk van den IJ. Anlonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere vau St. Autonius, te 6 uur het Lof. Donderdag de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu half 10 uur. De Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags te 3 uur de VeBpers, en te half 5 de Congregatie der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Donderdag, de gelezene HH. Missen als des Zondags. De plechtige Hoogmis te half 11, 's namiddags te 3 uur de Vespers, te 7 uur het Lof. Vrijdag en Zaterdag des avonds te 7 uur het Lof ter eere vau de H. Maagd. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD/ 8 Aug.: J. F. Spiering en C. M. Beets. F. C. Piët en C. Monnee. G. J. Houtkamp en W. P. Van der Woert. N. Bakker en J. Van Leeuwen BEVALLEN: 6 Aug.: A. Vaa den Meer-Rooseboom- De Vries. d. M. Pregel-Koning, d. M. Sprokke- lenburg-Broekmeyer, z. C. W. Van Blankensteyn- Littooy, z. 7 Aug.; W. Van Hattem-Honing, d. J. De Korter-Broekmeyer, z. (levenloos). 8 Aug.: C. M. Sabelis-Toornent, z. B. J. A. Van Vloten-Coers, z. 9 Aug.: B. Baas-Lingerak, z. A. M. Kol-Koe- lemij, z. M. Vaa Leeuwen-Van Schooten, d. OVERLEDEN: 7 Aug.: J. L. Oudshoorn, 2 ra. W. Van der Veur, 21 m. G. J. Slenders, 6 m. A. Slotenmaker, 19 m. G. Van der Haak, 1 d. A. Salm, 34 j. 8 Aug.: S. J. Heeres, 2 m. - H. M. Hermus, 22 m. A. Nijns- Dorié 63 j. Onze groentenuitvoer naar Engeland en DnitBchland is sedert i860 ongelooflijk toegenomen. In dat jaar bedroeg de waarde der vetsche en gedroogde groenten, die ons land exporteerde, min of meer 2 ton gouds. In 1884 was dat bedrag gestegen tot 16*/e millioen en daarenboven nog 6 ton aan ingemaakte groenten. De Nourd-Hollandsche veeboeren - zoo schrijft men ons hebben een goed jaar. De hooibouw was overvloedig en het vee blijft duur. Dit najaar behoeft er geen vee uitgebrek aan voedsel verkocht te worden; de markten zullen daarom klein zijn. De kaas, het hoofdproduct, is ook prijzig; goede waar geldt om en aan f30, en uitgelezen makers krijgen tot f35 toe. Het weiland in de provincie vertoont overal prachtig groen. De Nederlandsche Rijnspoorwegmaatschappij heeft kosteloos terngvervoer toegestaan voor de onverkochte dieren of voorwerpen, welke langs hare lijnen naar de op 11 en 12 September te Wageningen te houden Land bouwtentoonstelling zullen vervoerd worden. Naar men verneemt, zal er te Gasselternijveen een proeftuin worden a ingelegd door het hoofdbestuur van den landbouw in Drente. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. SCHEVENINGEN. Parochiekerk. Uitgeloot aandeel No. 15. Betaalbaar 1 Sept. bij het Kerkbestuur aldaar. SCHOTEN. Parochiekerk H. Bavo. Uitgeloot aandeel No. 22. Betaalbaar 1 Sept. a. a. UITHOORN. Parochiekerk van den H. Joannes Ont hoofding. Uitgeloot de aandeelen Nos. 71. 97, 101, 135 en 164. Betaalbaar aan de Pastorie aldaar of bij de Heeren Koek Koedijk te Amsterdam. GOUDA, 8 Aug. Granen. Witte poldertarwe f 6,50 a 82® jarige roode dito f aAngel dito fa a Zeeuwsche dito f anieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 7.—a 7.25 Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.— a 4.60 f a win tergerst f 4.25 a 4.50.. voor dito (per 70 kilo. a jarige chevalier a zomer dito f—a Haver f 3.60 a 380 dito nienwe 7.30 a 7.60 per 100 kilo. Kookerwten per .heet. dito Maia. Amerik. f 6.— a 580. Odea 8.a 6.25 Cinqnantine f .750 7.25 per 100 kilo, .a Hennepzaad landsch f 8.— a 8.25 en buitenlandsch f 5 A 5,25 pelt —.—.kanariezaad t 7,75 a 7.,25. Kaaa le qual f 24, a 27 2e,. qnal f 20— a 38,—, graakaaa f a Noordhollandsche f 23 a 27,— aangevoerd 91 partijen. Boter met veel aanvoer; handel ving; pryi dar goeboter fl,25 a 1,35; der weiboter f .1— A 1.16. Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkent met weinig aanvoer handel meer ving, van 23 tot 25 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 20", tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel ving f 1,20 1.70 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f22s 35. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel ving f 10.a 15 .jGraakalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 20 a 40. Fokkalveren fa DELFT, 8 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:— vette koeien le qual. 230 A 280 dito 2de qual. 160 A 200 kalf- koeien. 1ste qnal. f 215 Af 255 dito 2dequal. f 165 a 190, vaarkoeien lequal. 190 a 220, dito 2de qual. f 120 a 150— vette kalveren, lste qnal. 60 a 75 dito 2de qual. f 44 a 54 vette schapen 'lste qual. 22 a 34. dito 2de qual. f a lamacha- pen le qual. f a 2de qual. a—vette lammeren Ï5 t 24,-- weilammeren a magere varkena 25 e 42biggen f 7,— a 14.— nuchtere kalveren f 8 a 26. paarden f 50 a 130 atieren f 75 a 215ossen f a Kundvleosch 66, 76 a 80 c. vet kalfsvleesch f,66.76 85 c. schapevleesch 60 a 70J e., lamsvleeich a c. Granen. Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.50 a 8.50 nieuwe dito f 7.50 8,8.50, roode dito f 6.25 a 7.75 min- a rogge f 5.25 a 5.75, nieuwe dito f a f wintergerst f 4,25 a f 4,75j zomer dito f 4— 4,60 chevalier dito f5,f5,75, haver f8,75 a 4,25, groene erwten f7,50 a 8,50 mesting f 6,— a f 7,— paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 7.50 a 8,50 bruirte boonen f 8.— a 10,koolzaadf 11,— a 12,— hennepzaad f 8,— a 8.75 kanariezaad f 7.75 a 6.— Aan de atadawaag gewogen van 2 Aug. tot 8 Aug. en on de weekmarkt aangevoerd; pot, 816/8 en 88/16 v. boter, wegendegte zamen 17 200 kiloprijs f 46 a 56 64 per 40 kilo a f per kilo. ALKMAAB, 9 Aug. Aangevoerd 500 atapels kaas kleine f 33,— commissie dito f 28.— middelbare f 28.—; LONDEN8 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 300,— schapen en lammeren 5,000 kalveren 40, zwijnen Prijzen: beate runderen 3/8 5/2 «chapen eu lammeren 5/0 a 6/4, kalveren 3/4 a 5/0 zwynen 3/4 a 4/2. LEIDEN, 9 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen ala volgt: paarden a84 stieren f 54 a f250; 134 oasen f 120 a 276 74 melkkoeien f 110 a 275— kalveren dito f .a 52 vare dito f 100 a 195, 67 vette dito I 40 8 graakalveren f 26, a ,45 vette A a 12 nuchtere dito f 11, a 34, 880— vette achapen, f 19 a—weide dito/16 a 27, 678 lamm. f a 1250; 19 magere varkena /18 a 31, 160 biggen 8,— a 13— SCHIEDAM, 9 Ang. Moutwijn, per ned. vat ƒ10,25 Jenever f 15.75, Amsterd. proef f 17,—, spoeling f0.40, dito commissie f 0,60. Amsterdam, 9 Aug 1889. Fry zen der onderstaande effecten g#D0l#er(, pCt. aa koers. Nederland. Certif. Werk. 8qhuld. 2' »|803/e 8 96% 8», 102%, Hongarije. 051. Leening 18676 Goudleening95 Italië. Okl. Pantel. Leen. 1860-64 t 89 Oostenryk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 70 zilver (Jan.—Juli). 5 71%* Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 656/» Builend. bij HopeJt Comp. Oude Raaien 5 103'/* Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 90%, 1877 Amat. L 29-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75. 1' 18762 binnenl. (Perpetneele)4 Turkye. Obl. Alg. Sohuldl865 Serie D. 5 a, r 1869 C6 Egypte. Obl. Leaning 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4< 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 1870. 6 1872S Ooetenryk. Aand. Nationale Bank. dlvid. Nederland. Holl. iJz. Spw. Aand. t hl. tot Eipl. St. Spw. Aand, t Cent. Spw. geitemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' Kalle. Bualand Ruineule Amerika. 1875. Zuid-Ital. Spoorw. Obl Gr. pw. Maatieh. Aand,. Baltisebe Spw. Aand Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand Knrak Ohark. Obl. ƒ1000,. Morachansk Sysran Aand.. Riaaehk Wiaama Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert.Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansaa Texas Obl. Cart.. PKEMIB-LEENINGEN. Nederland, Loten Amsterdam 100. Rotterdam Gemeente Crediet Stad Antwerpen 1887. Staatal. 1854 - 1860 1864 1864 1866 Geldkoers prolongatie 2 Helgle. Ooetenryk Huilend. 50 64% 16'/is 16'/,, 90 V» 108% 125 42 17% lö»/s 127'/. 158 130 89% 138% 115 10% 120'/. 61'/. 101% 32'%, 38 140 27 116'/, 94'/, 112% 107% 104'/, 88'/, 111 116'/, 146'/, 163 149 pet,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3