MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Eer uw verleden, Vergeet het niet; Gebruik uw heden, Verzuim het niet; Bereid uw toekomst, Verhaast haar niet. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. POSTERIJEN. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken' LONDEN, 16 Augustus. Eene groote en nog aangroeiende werkstaking is er uit gebroken onder de Londensche dokwerkers. Zij eischen vier ureu vast dagwerk tegen- sixpence per uur. Naar raming tellen de werkstakers heden 5000. Tegen morgen is een monsteroptoebt aangekondigd. Men is bevreesd voor ongeregeldheden. De politie bewaakt de iügangeu tot de dokken. In het Lagerhuis heeft de heer Lewis- ham heden verklaard, dat de Regeering nog steeds overtuigd is, dat de toestand van het Nederlandsche vee zoodanig is, dat zij het niet noodig acht het iu werkiug treden van het bevel, waarbij de invoer van vee uit Nederland wordt toegelaten, zonder dat het wordt geslacht of aau quarautaine onr derworpen, te verdagen tot na den daar voor eenmaal gesteldeu datum. BERLIJN, 16 Augustus. Het keizerlijk paar is heden-avond met gevolg naar Bay- reuth vertrokken. St. PETERSBURG, 16 Augustus. Er zgn thans wetten afgekondigd betreffende de reorganisatie der provinciale besturen voor aangelegenheden van den boerenstand, als mede betreffende de instelling vau vredes- rechten voor de boeren. De aaustelling van, uitsluitend door de Kroon te benoemen, districtschefs is niet van toepassing voor Russisch Polen, Wit- Rualand, Rood-Rusland en de Baltische provinciën. Volgens de oekase is het doel van deze maatregelen eene geheele her vorming eu het tot stand brengen van een vast verband tusschen de bizoudere be stuurslichamen voor den boerenstand, als mede bevordering van het welzjjn van dezen laatsten. j De Badplaats D o m b u r g h e e f t b ij al bare aantrekkelijkheden nu waarlijk ook nog eene wapenschouwing gehad, en wel ter eere van de aldaar logeerende vorstelijke personen. Een bataljon infanterie uit Middelburg trok naar Domburg en is aldaar in oogenschouw ge nomen door Prinses Marie der Nederlanden (Prinses Von Wied). Zij was vergezeld van haar gemaal, de Koningin van Rumenië, den Gene raal Greciano en Graaf Van Limburg Siirum. In de Midd. Ct. lezen wij daaromtrent: Nadat aan de militairen rust was gegeven, werden de officieren aan de vorstelijke personen voorgesteld, waarbij de Prinses te kennen gaf, dat het haar genoegen deed de militairen te zien van het leger, dat door wijlen haren doorluch- tigen vader zoo hoog werd vereerd, terwijl de Prins den officieren de hand drukte. De houding van den troep werd zeer geroemd, ook door Generaal Greciano. HetWaldecksche stadje Sachsen- berg is door een hevigen brand voor een groot deel vernield. De brand ontstond midden op den dag door kinderen, die met vuur speelden in een huis aan een der uiteinden van het plaatsje de vrij sterke wind dreef de vlammen in de richting van de stad en weldra slouden vele der voor het mee- rendeel van stroodaken voorziene huizen in lich te laaie. Het blusschen ging zeer bezwaarlijk, door gebrek aan water de slangen der aange rukte spuiten waren te kort om een betrekkelijk ver verwijderd riviertje te bereiken, eu toen ein delijk de Corbacber braudweer kwam, kon men niets anders doen dun de nog niet brandende huizen voor de vlammen vrijwaren. Negentien huizen zijn vernield en de bewoners voor het meerendeel onbemiddelden ver loren al wat zij bezaten. Eergisteren namiddag ontplofte op het perron van het station Arnhem eene ge laden kist, waardoor een geweldige rook en vlam werd veroorzaakt. De brand was spoedig door de aanwezige spuit gebluscht. Bij onderzoek is men tot de outdekking gekomen, dat de kist gevuld was met flesschen chemicaliën. 3 ij de Donderdag te Spandau ge- houden manoeuvres is voor het eerst op groote schaal het niettwe niet-rookende buskruit toe gepast. De uitkomsten waren zeer verrasseud. Het scheen alsof de vooruitgeschoven troepenliaie geen deel nam aan het spiegelgevicbt. De man schappen schenen werkeloos op den grond te lig gen, ofschoon zij wel degelijk vuurden. Op drie honderd meter afstauds ziet men niet de minste rook, en slechts vlak iu de nabijheid ziet men dunne wolkjes, die zeer snel vervliegen. Ook is de knal zwakker eu korter van duur. Toen de troepen naar huis gtugeD, werden zij door een hevig onweder overvallen. De bliksem sloeg te midden van een piket uhlanen, en doodde een man en een paard, terwijl vier sol daten en vele paarden letterlijk verlamd werden. Eene gevaarlijke uitvinding is voorzeker het nieuwe buskruit, dat geen knal en geen rook bij het ontploffen veroorzaakt. In de eerste plaats zal het wild 't hard te verantwoorden hebben, daar de stroopers met den dag driester zullen worden. Hoogstgevaarlijk echter zal deze uitvinding voor de maatschappij wezan. Bij het toenemend ongeloof eu zedenbederf zal het aantal aanslagen met den dag grooter worden, daar de booswicht zijn misdrijf kan plegen met oneindig minder kans van ontdekt te worden. En hoe verschrikkelijk en moorddadig zal de oorlog worden indien de legers van dit schiet— middel gebruik maken De kinderen van de laatste helft der 19. eeuw hebben het ver gebracht in de vinding van moord en vernieliogewerktuigen 1 De Eiffeltoren is, als ijzerge vaarte, natuurlijk ondtr sterkeu invloed van de wet der uitzetting en inkrimping, vandaar dat de Parijsehe reus niet altijd even groot is. Men heeft berekend dat het verschil van zijne groot ste hoogte (op het warmste gedeelte van den dag) en zijne kleinste ongeveer vijf duim bedraagt. Een wonder-horloge is op de Pa rijsehe Tentoonstelling te zien. Het heeft eene volkomen doorschijnende wijzerplaat, waarop zich de twee wijzere bewegen, zonder dat er een spoor van uurwerk te outdekken is. Op het eer ste gezicht lijkt dit een raadsel. De oplossing is deze achter de glazen wijzerplaat is een tweede glasschijf, die in een metalen ring is gevat en in welker rand lauden zijn ingesneden, die door den rand van het horloge zijn bedekt, waarin zich het voornaamste gedeelte van het uurwerk bevindt. Modellen van dit vernuftig gemaakt uurwerk zullen weldra ook hier te lande te bezichtigen zijn. Daar zijn wooróeu, lang gesproken, In de stilte nóg vernomen Daar zijn oogen, lang geloken, Die u aanzien iu uw drootnen. Geef ons, Heervoor 't stoflijk deel Niet te weinig, niet te veel, Maar voor 't leven van 't gemoed Altjjd klimmende' overvloed! Die iets deuglijks aan wil vangen, Moet niet meer in twijfel hangen Tusschen schromen en verlangen; Weten moet bjj wat hij wil. In 't hotel. Gast. U schrijft op de rekening deze week voor licht tien cents meer dan in de vorige week, hoe komt dat? Hotelhouder. Weet u dan niet meer, dat wij in deze week eene totale maan verduistering hebben gehad? Watervrees. Geneesheer. Voor alles moet u streng opvolgen, hetgeen ik u zeg. Wijn en 1 bier mag u niet drinken, alleen maar water. Patiënt. Dat zal moeilijk gaan, dokter; water vind ik al akelig als bet in mijne laarzen loopt, laat etaau in mjjn maag. Verzuchting van een onder de pan toffel staand echtgenoot. O, benijdenswaar dige kachel, gij moogt in de kamer rooken. Ik niet. Onbeleefd. Een professor, die zeer bijziende is, klimt op den katheder en begint zijne leziDg. Eerst na verloop van een kwartier bespeurt hij, dat bij college houdt voor leege banken. Woedend slaat hij zijn manuscript dicht, uitroepende: //Dat niemand in mijne gehoorzaal komt, is a! erger lijk genoeg; maar dat ook niemand mij daarop opmerkzaam maakt, is al heel onbeleefd." Verbeterd. „Eu van de 300 man bezetting liet ik er maar vijf in leven; al de anderen deed ik in het gras bijten//, vertelde een zeekapitein. „Maar, oom", vroeg de kleine Anna, //hoe konden zij op zee in hel gras bijten?" „In bet zeegras natuurlijk//, antwoordde hij bedaard. Herzien. Oud heer. Wie is dat kleine monster? Mevrouw A. Dat is mijne dochter, mijn heer. Oud heer. Ah!Een allerliefst meisje Onder lieve vriendinnen. En je bent zoo met Clara naar do tentoonstelling geweest? Helaas, ja. Zij vertelde me, dat alles wat ze gezien had, even affreus was. Ja, dat wil ik graag gelooven. Ze bleef ook voor eiken spiegel staan. HAARLEM, 17 Augustus. De Burgemees ter dezer gemeente brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de op den 13den dezer executoir verklaarde kohieren op de personeele belasting afdeeling III eu patentrecht afd. V eu VI dezer gemeente, dienst 1889/1890, aan den Ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hun aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Jl. Donderdag werd door B. en W. aan besteed het maken van eene houten beschoeiing langs de Heerenvest, alsmede het aanvullen en onder profil brengen van het talud aldaar. In gekomen 9 inschrijvingen. Laagste die van den Heer C. Romeyn, f1747. Hoogste inschrijving f2230. Het werk is niet geguud. Uitspraak doende in de zaak van don klerk bij de stadsbank van leeniüg te dozer stede, tegen wien de vorige week wegens dief stal, 74 maal gepleegd, 18 maanden gevangenis straf werd geëischt, veroordeelde de Haarlemsche rechtbank hem tot 1 jaar gevangenisstraf. Door de politie alhier is gearresteerd Casper Hermanus Van Es, oud 17 jaren, kleer maker, gesignaleerd iu het Algemeen Politieblad wegens diefstal van eene portemounaie met geld OU van een diamanten steen tijdens bij te Amsterdam woonachtig was. Sedert Februari vau dit jaar was hij te vergeefs gezocht. De Haarlemsche Tramway-Maatachappij vervoerde laatsten kermis-Zondag 3091 personen. Betreffende den gezondheidstoestand dezer gemeente in de maand Juli kan het volgende worden medtgedeeld: Van iu de wet genoemde besmettelijke ziekten werden ter gemeente-se cretarie aangegeven 138 gevallen van mazelen, tegen 354 in da vorige maand, 1 geval van roodvonk, 1 geval van angina diphtheriua en 1 geval van febria typhoïdea. Het totaal der overledenen, daaronder begrepen 2 levenloos aangegevenen, bedraagt 149. De sterfte van bij na de helft van het totaal der overledenen had in het eerste levensjaar plaats. Sterfte aau ma zelen en aan de jaarlijks lerugkeerende ingewarrds- aandoeningen bij kiuderen gedurende de zomer maanden kan als oorzaak daarvan worden opge geven, Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand berekend, 31,0. Aan gebrekkige ontwikkeling Btierven 3, aan lichaamszwakte 23, aan kanker 7, aan ma zelen 20, aan stuipen 3, aan hersenziekten 2, aan croup 2, aan ziekten der ademhalingsorganen 28 (waarvan 7 aan keel- en longtering of bloed spuwing), aan ziekten der spijsvertericgswerk- tuigen 33, aan andere oorzaken 2, aan onbe kende oorzaken 5 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 71, van 15 jaren 29, van 514 jaren 1, van 14—20 jaren 1, van 20 50 jaren 10, van 5065 jaren 6, van 6580 jaren 18, boven 80 jaren 4. Geboren zijn 83 jongens en 66 meisjes. Ji. Donderdag en Vrijdag is in buitenge wone zitting van de Arrondissements-rechtbank alhier de medaille-diefstal bij den Heer Krelage in behandeling gekomen. De beschuldigde Hen- dricus Verwaaijen ontkende zyu schuld. Zeven en twintig getuigen werden in deze zaak gehoord. Het O. M. requireerde eene gevangenisstraf van 8 jaar. Uitspraak a. s. Donderdag. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met de Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie." Te 2 uur de groote Cate chismus. Te 3 uur het Rozenhoedje en het Lof. Maandag, Dinsdag, Woensdag eu Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze. week, de BH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje. De Catechismus, volgens gewoonte. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 unr met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te 6 uur de Vespers en groote Processie. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur Lof, Predikatie en Oefening van den H. Kruisweg. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Gedurende het Octaaf van Maria Hemelvaart dagelijks, behalve Woensdag, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. De Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te half 11 uur. 'b Namiddags te 3 uur de Vespers, en te half 5 de Congregatie der H. Familie; te 7 aur het Lof. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag, feestdag van den II. Bartholomeus, de gezoDgen H. Mis te half 9. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 14 Ang.: A. Van Kessel en H. M. Bouman. J. F. Maaszen en W. A Ten Hope. G. HeyBelnar en L. Asjes. H. Jause en J. B. Smelter. J. W. Meyer en W. Van de Wetering. H. Menke en J. E. Haarman. 15 Aug.; J. E. M. Poolen en F. Knyper. H. W. Oechsman en Van M. C. Ringelstein. E. H. K. Van Sluyters en C. Thalen. GETROUWD: 14 Aug.: G. Manche en J. M. C. Van den Boom. C. T. Van der Aart eu W. Visser. J. F. P. Oudolf en M. J. Van Noorduyn. J. Kok eu J. M. Stoelman. P. Schornagel en A. C. Prinsen. 15 Aug.: A. Smit en M. Kramer. BEVALLEN: 11 Aug.: A. M. Klerk-Giesken, z. 12 Aug.: T. Goosen-Zeilmaker, z. 13 Aug.: S. Ger- rirsen-Groeneveld, d. C. W. Wysman-Eek, z. 14 Aug.: M. W. Wallbrink-Hofman, d. M. Van Orden-Lomans, z. 15 Aug.: A. E. Van Beek-Kogen- kop. z. A. J. Sieeman-Moletoor, d. J. H. |Remmé- Rosekrans, z. J. Cassee-Willemse, z. M. M. Ben- raadt-Schmits d. tz. levenloos). OVERLEDEN.: 12 Aug.: J. A. Kreuiter, 21 d. 13 Aug.: A. E. Blankwater, geb. Vester, 46 j. C. W. Van Hamelaveld, 6 ra. T. Ylstra, 3 j. 14 Ang.: S. Heiloo, 7 m. J. J. Serverijnse, 16 d. C. Klin- gers, 6 m. J. T. Meyer, 5 m. J. W. Van Amstel, 4 m. 15 Aug.: A- Van de Weegh-Hont, 46 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtziting van 15 Augustus 1889. 1. J. S., koopman te Amsterdam (gedet.). Bedelarij. 12 dagen hechtenis. 2. L. Z., broodbakkersknecht zonder vaste woonplaats (gedet.). Landlooperjj. 12 dagen hech tenis. 3. C. Van E., zonder beroep of woonplaats (gedet.). Landlooperij. 12 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing in eene R. W. I. 4. J. v. L.t timmerman, zonder vaste woonplaats (gedet.). Bedelarij en zaakbeschadiging. 12 dagen hechtenis en 2 jaar plaatsing als voren en 3 maanden gev. straf. 5. J. K., schipper te Hoogeveen. Beleediging ambt. in functie, f 8 boete of 3 dagen hech tenis. 6. W. Van D., koopman te Zutfen. Mishandeling. 4 maanden gev. straf. 7. A. M. timmerman te Haarlem. Diefstal. 21 dagen gev. straf. 8. A. E. Rnaaister te Groningen, (gedet.). Diefstal. Twee maaDden gev. straf. 9. A. R., zonder beroep en P. J. K.. koopman, beiden te Haarlem (gedet.). 3 diefstallen met braak, leder 8 maan den gev. straf. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft den 15 dezer in de metropolitaan-kerk te Utrecht de heilige wijding van het H. Priesterschap toegediend aan de Weleerwaarde Heeren P. Butzelaar, A. J. S. Dillmann, J. J. J. A. Haanebrink, J. H. M. Hagen, H. G. G. Overbeek, H. C. Smit, G. A. Staring, H. M. H. Terwindt, T. J. J. Thais, G. Ynterna; en aan de Weleerwaarde Fraters C. C. J. Nieuwbarn, N. G. Orie, A. J. H. Baetaen, A. Paap van de Orde der Predik- heeren. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft jl. Zondag in de kapel van het Seminarie Warmond de tonsuur en mindere Orden toe gediend aan de Heeren G. W. Van den Bnrg, P. Van den Bnrg, H. N. Colla, C. B. L. Devoghel, W. Dirken, F. J. H. Evers, H. Graman, J. M. Hellegers, J. P. Hendriks, J. P. J. Kemper, J. J. A. M. Krook, N. Louridtz, S. C. M. J. J, B. Meens, E. H. Rijkenberg en W. C. Zuidgeest. Den 15 Aug. heeft Z. D. H. iu de kathedrale kerk van Haarlem het Subdiaconaat toegediend aau deu Heer J. D. M. Meijer, het II. Diaconaat aan de Eerwaarde Heeren G. Huibers, G. J. M Kabel, P. Stroomer en H. J. Weever eu het H. Priesterschap aan de Eerw. Heeren C. F. A. Huilmand, A. A. W. Waterreus, Th. F. Eb- hinkhuijzen, J. J. De Graaf, J. Th. Lagerweij, C. H. Schneiders, A. F. Suidgeest, J. W. J. Thompson, W. J. Van Turnhout en A. H. J. Verberne. Brieven, verzonden door het postkantoor te Haarlem over de le helft der maand Juli 1889 en geadresseerd aan onbekende personen: 1. J. Buskerhet, Amsterdam. 2. T. Van der Knaap, id. 3. Mevr. J. H. Van Koppiers, id. 4. A. E. Schou ten, id. 5, Den Stuiver, Alkmaar. 6. W Van Melle Groningen. 7. P. Straatjes, Haarlem. 8. Mej. J. Raams. id. 9. Mevr. De Boissu, 's Hertogenbosch. 10. J. De Pauw, Botterdam. 11. J. Bruins, IPijk aan Duin. 12. Mej. Janssen, Zieriksee. Van Bennebroek13. Mej. M. Verhagen, Haarlem. Briefkaarten: 1. Wed. W. Geer- lings, Amsterdam. 2. Mej. Logge, id. 4. Wubbenhoret, id. 5. Mej. v. Meerten, id. 6. Mej. A. M. Pannebakker, 's Gravenhage. 7. A. Moetsluis, Sloterdijk. 8. J. Wan- etra,?. 9. T. Hegen,?. Brieven verzonden geweest naar België: 1. F. Jansen, Herstal. Engeland: 2. M. J. De Lang Meyer, Londen. 3. Mrs. N. Russell, f. De Vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den boterhandei zal hare algemeene vergadering houden op Woensdag 21 Augustus a. s. te Amsterdam, De agenda bevat e, a. Bespreking yan de middelen, die de Vereeniging kan aanwenden om eene algemeene toepassing van de wet tot voorkoming van bedrog in den boterhandei te be vorderen. Benoeming van drie leden van het bestnnr in de plaata Yan de Heeren Zijp, Halbertama en Rinkes Borger. Zekere J. B., varkensslachter te Sittard, verdaeht van zich jin zake successierechten aan meineed te hebben schuldig gemaakt, is gisteren op last van den offie van justitie gearresteerd en naar de gevangenii te M ier tricht overgebracht. aas- UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningcn voor II. K. Kerken en Gestichten. ZAANDAM. St. Jozefsgesticht. Uitgeloot de aan- deelen Nos. 23, 38, 107 en 200, het eerste met premie, QOUDA, 15 Aug. Granen. Witte poldertarwe f 6,10 a 640 jarige roodo dito f aAngel dito fa a - Zeeuwsche dito f 7.30 a 7.50, nieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f7.25 a 7.75 Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.— a 4.50 f a win tergerst f 4.75 a 4.50.. voor dito (per 70 kilo. 4.60 a 4 75 jarige chevalier a zomer dito fa Haver f 3.70 a 390 dit o nieuwe 7.50 a 7.75 per 100 kilo. Kookerwteu per .heet. dito Mais. Amerik. f 6.— a 580. OdeB 6.a 6.25 Cinquantine f .77.25 per 100 kilo. .a Hennepzaad inlandech f8.— a 8.25 en buitenlandsch f 5.— a 5.25 spelt kanariezaad f 7,75 a 7.,25. m Kaas le qnal f 24, a 27 2e,. qual f 21— a 33,50, graskaas fa Noordhollaadsehe f 24 a 28,— aangevoerd 71 partijen. Boter met veel aanvoer; handel vlug; prijs der goeboter f.—a der weiboter f 5 Melkvee met goeden aanvoeren handel ving. Vette varkens mot weinig aanvoer handel meer vlug, van 23 tot 26 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 20''j tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel, ving f 1,15 1.75 per week. Vette schapen met goeden aan voer handel vlug. f22s 31. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f 10.a 14 Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 30 a 50. Fokkalveren fa DELFT, 15 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 240 a 270 dito 2de qual. 165 i 210 kalf- koeien. 1ste qual. J 220 af 250 dito 2de qual. J 160 a 200, vaarkoeieu lequal. f 180 a 225, dito 2de qual. 116 a 156— vette kalveren, late qual. f 65 a 78 dito 2de qual. 40 a 55 vette ichapen late qnal. f 21 a 32. dito 2de qual. J a lamacha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren f 16 a 25,-- weilammeren f a magere varkena f 22 a 32 biggen f 7,a 14.— nuchtere kalveren f 9 a 20. paarden f 60 a 140 stieren f 65 a 175ossen f a Rundvlecsch 66, 74 a 78 c. vet kalfsvleesch f70.78 85 c. schapevleesch 68 a 58 c.. lamsvleesch a e. Granen .Zeeuwsche en Overmaaesche tarwe f 7.— a 7.50 nieuwe dito f 7.50 a,8.50, roode dito f 6.25 a 7.75 min— a rogge f 5.25 a 5.75, nieuwe dito f a f wiulergerst f 4,— a f 4,75 zomer dito f 4— 4,50 chevalier dito f5,f5,75, haver f 8,7 5 a 4,25, groene erwten f 7,50 a 8,50 mestiDg f 6,— a f 7,— panrdeboouen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 7.50 a 8,50 bruine boonen f 8.— a 10,koolzaad f 11,— a 12,— hennepzaad f 8.a 8.75 kanariezaad f 7.75 a 6.— Aan de stadswaag gewogen van 9 Aug. tot 15 Aug. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 582/8 en 66/18 v. boter, wegende te zamen 12 300 kilo: prgif46a 56 64 per 40 kilo a f per kilo. ALKMAAR, 16 Aug. Aangevoerd 600 stapels kaas; kleine f^32,50 commissie dito f 29.middelbare l 28. LONDEN, 15 Aug. Ter veemarkt ziju aangevoerd runderen 700,— schapen en lammeren 5,000 kalveren 60, zwijnen 20. Prijzen: beste rnnderen 2/4 i 5 /2 schapen en lammeren 3/8 a 6/6, kalveren 3/9 a 5/8 zwynen 2/6 a 4/8. LEIDEN, 16 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen alt volgt: paarden a96 stieren f 50 a f 252; 220 oaaen f 120 a 270 116 melkkoeien f 118 a 270— kalveren dito f .1 90 vare dito f 98 a 206, 80 vette dito t 41 82, 22 graakalveren f 24, a ,43 vette f A a18 nuchtere dito f 5, a 26, 780—vette schapen, f 23 a 38,50 weide dito15 a 28, 724 lamm. f 18 a 19. 110 magere varkens 18 a 32, 236 biggen J8,— a 13— AMSTERDAM, 14 Aug. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 2 runderen,154 vette kalveren, lite qual. f 85, 2de qual. 65, per kilo, graskalf a18 nuchtere kalveren, 7, a 13 sehapen en lammeren f,\150 vette varkens 48 a 55 c. per kilo. HOORN, 15 Aug. Ter waag gewogen 236 stapels kaat wegende 85,819 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 35,— der kleine, ƒ28,50 voor ooinmissie, f middelbare SCHIEDAM, 16 Ang. Moutwijn, per ned. vot/10,25 Jenever f 15.75, Amsterd. proef f 17,—, spoeling f0.40 dito commiesie f 0,60.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3