MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Menigeen is over anderen ontevreden omdat hij met zichzelf niet te vreden is. Er bestaan drie soorten vrienden: vrienden, die van ons houden, vrienden, die zich niet om ons bekommeren en vriendendie ons niet kunnen uitstaan. Wantrouwen is een bijl aan den boom der liefde. Ter behartiging. Menschlijk hart! uw levenswortels Zijn in 's Hemels grond gepoot. Wie zijn God mist, mist den Hemel, Wie zijn Hemel mist, is dood; Want zijn wortels, doorgesneden, Hangen langzaam stervend neer: Van de onmisbare levenssappen Smaken zjj geen droppel meer! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. Voor honderdduizenden van men- SChen ia liet onmogelijk, by elke kleinere of gvootere ongesteldheid, zich dadelyk die zorgvuldige verpleging en gepaste behan deling te verschaffen, die de rykeren altjjd verkrygen kunnen. Die honderdduizenden zijn derhalve meestal gedwongen, zichzelve zoo goed mogelijk te genezen door be proefde huismiddelen. Voor hen is het dus van het grootste belang, geen waardelooze drankjes of poedertjes te koopen, waarmede hun het geld uit den zak wordt geklopt. Ook bij gestoorde spijsvertering (Verstopt heid, kwalen der Maag, Lever of Gal, Aambeien, Benauwdheid, Duizeligheid enz.) is het van groot belaug het rechte huis middel te kiezen, en nu hebben de voor naamste geneesheeren erkend, dat in al die gevallen de Zwitsersche Pillen van den apotheker Bichard Brandt hare genezende kracht op schitterende wijze hebben be wezen. Men zorge er steeds voor, geene waardelooze namaaksels te koopen. Ver baar bjj den Heer P. RAASSEN, Koning straat 38, alhier. weggebruikend publiek niet tevreden is met sa lon-. slaap- en estwagens, maar dat men er ook een schouwburgwagen in zal voeren. Hot plan bestaat een waggon te bouwen waarin een zaal voor een dertig of veertig tal eerste klasse-salon slaapwagen-reizigers is. Daarin wordt een klein tooneel gebouwd, waar door geestige artisten al leen-spraken, duetten enz. voorgedragen zullen worden met en zonder muziek-accompagnement. Dit zal een kostbare geschiedenis worden. Doch dit is minder, zegt men. Het geld is er om te rollen, en waar zou dit beter kunnen ge schieden dan in het rollend maleriëd van eene of andere spoorwegmaatschappij. De hiervoor bestemde wagens zullen van eene geheel bizondere constructie zijn, zoodat het bijna ondenkbaar wordt, dat een artist door een schok in eene kromming van den weg het evenwicht zou kun nen verliezen, hetgeen natuurlijk aan de voor dracht afbreuk zou doen. Onder de kunstenaars in gesproken voordrach ten en zang zal men dan gesprekken als volgt kunnen hooren. Maar, beste jongen, waar zit jij tegen woordig? Men ziet je niet meer I Ja, dat komt, ik ben tegenwoordig eerste tenor op de Pensylvania Railroad. Of als Europa zich die weelde ook veroorlooft Wel, madame X, men hoort niets meer van uwe dochter, den eersten prijs van het Conser vatoire te Y. O 1 mijnheer maar zij speelt eene eerste viool in den Nizza-exprestrein. Het gevolg zal natuurlijk zijn, dat men dan ook „spoortrein-muziek-verslaggevers// krijgt. Bij dat alles is de te paard viool spelende Max Carré een heel gewoon burgerman. De Londensche briefschrijver in de Newcastle Chronicle weet te vertellen, dat verleden week aan het adres van den Prins van Wales een aangeteekenden brief werd bezorgd, die 10,000 pond aan bankpapier bleek in te houden, een gescheuk van eene dame, die haar gift verontschuldigde met de verklaring, dat hare inkomsten hare uitgave verre te boven gaan. De Shah van Perzië bevindt zieb thans in Wurtemberg. Zaterdag is hij te Stutt- gardt aangekomen, waar hij door Prins Wilhelm werd ontvangen. „Gekken en dwazen, schrij ven hun- ne namen op deuren of glazen" is een oud spreekwoord, dat op den Eiffeltoren van bizondere toepassing is. Alles is er overdekt met krabbels en handteekeningen. Ook de glazen schermen zijn geheel volgekrast. Een EDgelschman was er verbaasd over, dat de daken der gebouwen, die men van uit den toren ziet, nog niet door de reclame zijn ingepalmd. De gewone liefhebberij van de EifYltoren-bezoekera is het schrijven van briefkaarten, die dan in de //luchtbusseu" worden geworpen. Jl. M a a n d a g-m iddag is te Nieuwer- kerk a/d IJsel de in aanbouw zijnde school met den bijbel, welke reeds onder de kap stond, ten gevolge van een zwaren storm geheel iugestort. De Amerikaansche ingenieur Leo Daft stelt voor, op de luchtepoorwegen te New- York de stoomkracht door electriciteit te ver vangen, en zet te dien opzichte zijne proeven met den electriechen motor, //Benjamin Franklin// voort. Deze proeven worden genomen op eene sectie van den luchtspoorweg, lang 2950 M. Aan vankelijk werd de proef met éen en twee wag gons genomen; later, toeu de beschikking over de haan van 's avonds lot 4 uren 's morgens was verkregen, met meer waggons. Rekening houdende met de kosten van perso neel, machinisten enz. wordt de voortbrenging van de electrische kracht geraamd op 150 dol lars per dag, of 25 pet. goedkooper tot de trek kracht door stoom. Dezer dagen is te Par ij s in het College de France het congres van anthropologic en van voor-historische oudheidkunde geopend. Ongeveer 420 personen hebben zich ter deelne ming aangemeld, onder welke 148 FrausclienJ 56 Belgen, 32 Engelscheu, 28 Duitschers, 26 Italianen, 13 Denen, 13 Purlugeezen, 11 Oos tenrijkers, 9 Zweden, 7 Nederlanders, 7 Zwit sers, 6 Russen, 6 EinneD, 5 Noord-Amerikanen, 4 Spanjaarden, enz. Veertien landen hebben offi- ciëele vertegenwoordigers gezonden. D e Figaro geeft niet onduidelijk te kennen, dat het voorgekomen is, dat spoor wegbeambten te Parijs, met bet uitreiken der plaatsbiljetten belast, echte goudstukken, welke zij van reizigers in betaling ontvingen, SDel voor valsche verwisselden en dan beweerden, dat zij deze laatsten hadden ontvangen. „Laat dus uw goudstukken duidelijk hoorbaar op het hout ot het marmer voor het loket klinken", zoo raadt het blad den reizigers, //en verliest ze dan ver der niet uit het oog, totdat het pluatsbiljet, dat gij verlangt, goed en wel in uw bezit is". I n het Sportblad bespreekt deHeer de Salis het thans, althans tijdelijk, opgeheven verbod voor de officieren om aan wedrennen buiten hunne garnizoenen deel te nemeD. In het buiteulaud bestaat zoodanig verbod niet. De schrjjvtr haalt daarvan de volgende voorbeelden aan. In Rusland moeten de cavalerie-officieren jaarlijks minstens twee keer aan wedrennen deel nemen, omdat men er aldaar van overtuigd is, dat men op die wijze goede ruiters vormt en goed materiëel noodzakelijk maakt. Generaals fungeeren daar als rechters, seingevers enz. De officieren, die met goede volhardende paarden op de baan komen, worden gunstig aangeschreven zij uie achteraankomen, zijn slecht genoteerd. In Duitsehland looft de Keizer zelf vele en groote prijzen uit; hij bezoekt de rennen trouw en ontbiedt de wiuneude officiereu iu zijne tribune om hen te. complimenteereu. In Frankrijk stelt de Minister van Oorlog zelf met zijn staf programma's voor de officiers wedrennen vast en in Nederland wordt verboden aan officieren te rijden. Naar hel TI. D. verneemt z ij n de schietoefeningen met geweren in het fort Vos- segat bij Utrecht voorloopig gostaakt, uit hoofde het ongeluk den landbouwer R. overkomen, die tijdens de schietoefeningen van het 5; bataljon 5e regiment infanterie door een kogel, die over den kogelvanger was gegaan, in eeu der beenen werd verwond. In de restauratie. Een landbouwer komt in eeue restauratie, waar de kelluer hem de spijskaart overhandigt. //Eerst wil ik eten en dau lezen,// sprak de boDgerige mau tot den gedieustigeu kelluer. Een duur geschenk. A. Wat hoor ik, amice, hebt ge uwe vrouw eene pianino ge schonken Wat hebt ge .daarvoor gegeven als ik vragen mag? B Beste vriend, dat zal ik je in vertrouwen mededeelenmijne huiselijke rust! Burgerlijk. Freule Van Dinges. Wat een mooi mensch is toch die mevrouw Tulp. Barones. Ja, maar zoo burgerlijk! Verleden zag ik in een winkel, dat ;zij naar dea prijs van een hoed vroeg, voor dat zij hem paste 1 Goede vrienden. Ik weet nietwat ik beginnen moet; ik moet noodzakelijk aan wat geld zien te komen. Waarom vraagt ge 't Diet aan een of an deren goeden vriend? Dal inliet juist: al mijne vrienden kennen mij al; ik wou dat ik erg intiem was met iemand, die mij niet kende. Rechtmatige twijfel. Man (tot zijne vrouw). Zeg, zingt onze Amalia zoo leelijk, of huilt onze Hector zoo mooi? Eene sluwe. Mevrouw. Zeg eens, Kaatje, wat zet je vandaag een bedrukt gezicht; wat scheelt er aan Kaatje. O, niets, mevrouw, mij scheelt niemendal; als u maar niet deukt, dat het is omdat ik nog geen kermiBfooi heb gehad. Bedelaars logica. Bedelaar. Geef me een kleinigheid, meneer. Heer. Zeker om dadelijk de kroeg in te gaan en het te verdrinken! Bedelaar. Zeker vroeger ook gebedeld, hè? HAARLEM, 22 Augustus. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zullen op Donder- dag 5 September a. s. middags te 2 uur, ten Raadhuize in het openhaar aanbesteden: het ma ken van eenige overdekte riolen ter vervanging van open goten, met bijbehoorende werken. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing ter gemeente-secretarie op alle werkdagen, van 'svoorm. 10 tot 's nam. 4 uur, alwaar gedrukte bestekken tegen betaling van f0,60 te verkrijgen zijn. ^Plaatselijke aauwijziug Vrijdag voor de be steding 's voorm. 10 uur, te beginnen in de Bannesteeg, door den Opzichter over de werken en gebouwen der Gemeente, bij wien tevens aan het bureau van Gemeentewerken, Koningstraat 2, tuBechen dea dag der aanwijzing en dien der besteding, des morgens tusschen 9 en 10 uur, de noodige inlichtingen zijn te verkrijgen. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat in de week van Zondag 11 tot en met Zaterdag 17 Augustus slechts éen persoon aan Mazelen is overleden. De commissie voor de staalwaterbron te Haarlemmermeer heeft reeds tweemaal zooveel geld ontvangen nis beuoodigd is voor het maken van een voorloopig plan. Jl. Dinsdag-nacht zij a door de politie alhier aangehouden Jan Trautig, oud 29 jaren, en Hendrik Van Roon, oud 27 jarer., werklieden, alhier woonachtig,cl ie op heeterdaad werder. betrapt op diefstal van een baal koffiebooneu door mid del vau inklimming uit een pakhuis van den Heer Kremer in de Kromelleboogsteeg. Het ver voer van de baal had plaats door middel van een kinderwagen door de viouw van eerstgenoem de, die insgelijks is gearresteerd. In da woning van laatslgenoemde is eene tweede baal koffie booneu gevonden, mede uit genoemd pakhuis ontvreemd. Ook zija aangehouden de vrouw van Van Hoon en een knecht van den Heer Kremer, die van medeplichtigheid aan den diefstal wor den verdacht. Fan Roon heeft reeds meermalen gevangenisstraf ondergaan. Nog steeds komen prijzen in voor de ten toonstelling, welke de Hellandsche Maatschappij van Landbouw in de volgende maand hier ter stede denkt te houden. O. a. hebben dezer dagen de Heeren Jhr. R. A. E. Barnaart, Vogelen zang, Mr. D. A. Willink, Bennebroek, firma Heenk en Co., Haarlem, ieder eene zilveren me daille uitgeloofd. Vroeger zijn o. a. reeds toegezegd door de gemeente Heemstede eene gouden medaille; Jhr. Mr. J. W. M. Schorer, Haarlem 1 gouden me daille; Mr. E. A. Jordens, Haarlem 1 verg. zilv. med Fr. Lieftinck, Haarlem, 1 verg. zilv. en 1 zilv. med.; L. E. Qerdessen, Haarlem, 1 verg. ziL. en 1 zilv. med.; J. Ph. Dolleman. Heemstede, 1 verg. zilv. med.; W. Meyer, Haarlem, 1 zilv. med.; W. Loeff, Haarlem, 1 zilv. med.; jonkvr. A. Barnaart, Vogelenzang, 1 verg. zilv. en 1 zilv. med.; Jhr. Mr. J. P. A. Teding Van Berkhout, Haarlem, 1 verg. zilv. en 1 zilv. med.; A. Van LcnnepHeem stede, 1 verg. zilv. en 1 zilv. med.; Jhr. Mr. T. L. L. Prins, Haarlem, 1 zilv. med.: N. Vas Visser, Haarlem. 1 zilv. med.; P. Doosjes, Haarlem, 1 verg. zilv. med.; P. N. Van Doorninck, Haarlem, 1 bronzen med.; J. T. Cremer, Haar lem, 4 gouden med.; Jhr. W. A. L. Mock, Haarlem 1 zilv. med.; Jac Looman, Overveen (Bloemendaal), 1 bronzen med.; G. E. Evelein, Haarlem, 1 bronzen med.: J. De Goeye, Haar lem, 1 bronzen med. Door de afdeeling Velzen en omstreken 1 verg. zilv. med. voor zandaardappelen (no 140 van het programma)1 verg. zilv. med. voor erwten (kroouerwten, no 117 van het programma). (Opr. Haarl. Ct.) Door Z. E. den Commissaris des Konings in Noord-Holland is benoemd tot zetter voor 's R(jks directe belastingen te Watergraafsmeer de Heer J. A. De Boer. De commissie van toezicht op het krank zinnigengesticht //Meerenberg" heeft besloten de levering van 16 000 HL. Wostfaalsche vlam- kolen voor het a. s. seizoen te gunnen aan de firma J. T. Perquin <J- Zonen te 's-Graven- hage en te Haarlem. De opbrengst der gehouden „Unie-collecte" (voor Bcholen met den bijbel) bedraagt f 914,50, waaronder f 14 met bizondere bestemming. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 21 Aug.: C. D. Van Damme en M. H. Coeree. H. H. Bonnen en J. Bax. N. T. Nix en J. H. Arnold. J. Wallenburg en W. L. Otto. P. Mooyman en A. Otter. A. Van Huizen en T. C. Coule. G. J. Hubers en M. H. Koning. GETROUWD.: 20 Aug.: S. Van der Rijn en F. Cohen. 21 Aug.: C. H. Lodders en M. E Kloos. J. A. Gui- toneau en E. Bergman. J. Harmani en H. Lnttik. J. Lentelink en J. P. Vermeer.L. Cornet en C. J. Van Hornsveld. C. Pnts en A. Piek. J. Peper en M. Veldhuis. J. C. Van der Knyl en C. M. Van der Aar. A. Bax en W. Sacré. BEVALLEN: 18 Aug. H. G. Van Boon-Wesseling, d. 19 Aug.: J. Pootjes-Visser, z. G. Kater-Wal, d. 20 Aug.: C. M. Kruyd-Kooy, d. A. Af. Verkooy- Woestenburg, d. U. Teuniise-Van Bakel, z. C. Frijn- Traksel, z. 20 Aug.: G. Van Petten-Kort, d. C. Van Kessel-Van der Laan, z. E. A. Kemper-Brink- man, z. A. Al. Bosman-Van Nieuwenhuizeu, z. 21 Aug.: J. H. Tulleken-Zoomers, z. J. Al. H. Hille- Priesman, d. OVLRLEDEN: 18 Ang. A. M. Van Dansik-Wesselius, 60 j. 19 Aug.: J. C. Schukkraft, B8 j. 20 Aug.: S. M. Bolland, 13 md. B. Alok, 8 md. W. Vester, 8 md. A. C. M. W. G. Van de Weetering-Kist, 52 j. J. Handgraaf, 2 md. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers,\ieeit benoemd tot Pastoor: te Zwolle (O. L. V.) den Weleerw. Heer H. C. Verheul, te Ankeveen den Wel eerw. Heer B. H. Pel, en te Patten den Weleerw. Heer H. W. Hoegen. Z. D. H. Algr. A. Godschalk, Bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd: tot Pastoor te Kerkerdom den Weleerw. Heer Alph. H. A. Sprecgers; tot Rector der E. B. Z.Z. Drsulinen te Uden den Weleerw. Heer A. J. Faazen;tot Kapelaan te Erp den Weleerw. Heer A. H. Van Bussel, tot Kapelaan te Vught, den Weleerw. Heer J. H H. M. Adelmeijer; tot Kapelaan te Badel den Weleerw. fleer H. H. Berkvens en tot Kapelaan te Schaijk den Weleerw. Heer J. H. B. Van Duren, de drie laatsten Priesters uit het Seminarie. Een groot aantal vereerders van wijlen Prof. J. A. Alber- dingk'ihijm hebben het plan opgevat een gedenksteen te doen plaatsen in het huis waarin de geleerde letterkundige leefde, werkte en overleden is, en tevens een gedenkpen ning te laten slaan ter herinnering aan dit feit. De commissie heeft thans een rondschrijven verspreid, waarin zjj haren landgenooten verzoekt haar plan geldelijk te steunen. De commissie neemt drie soorten van bijdragen aan: de eerste bedraagt f 10, de tweede f 5, de derde f 2,50. De eerste en tweede bijdrage geven recht op een exemplaar van den gedenkpenning. De afbeelding van gedenksteen en gedenkpenning, met het verslag der ateenplaatsing en de naamlijst der medestichters zal aan ieder hunner wor den toegezonden. De arrond.-rechtbank te Alaastrieht heeft bij vonnis van gisteren Pierre Morreau, geweermaker te Luik, ter zake van mishandeling met voorbedachten rade, gepleegd op den heer Ed. de Beaumont, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Den 23sten Juni van dit jaar kwamen drie perso- neu op het erf van een boer in de gemeente Wassenaar. Onder hen bevond zich ;een vroegeren knecht van den boer, van wien hij beweerde nog 6 weken loon te goed te hebben, en hij vorderde betaling daarvan. Een tweede persoon trachtte den boer tot betaling te nopen door zich uit te geven voor rechter van instructie, doeh de landbouwer liet zich niet misleiden en weigerde te betalen. Toeu pakten de gewaande rechter van instructie en de voormalige knecht den boer bij de keel en mis handelden hem, daarin nog bijgestaan door den derden persoon. Het O. M. te "s-Hage vorderde voor den gewezen knecht en den pseudo-rechter van instructie voor ieder 1 maand en voor den derden helper zes dagen gevange nisstraf. In de Veenkoloniale asrdappelstreken wordt de aandacht gevestigd op de mestwasrdo ;vau het aardappelloof, dat gewoonlijk maar weggeworpen wordt of verbrand. Nu blijkt dat 100 kilo loof bij verbranding 17 A 18 kilo asch geeft. Een 100 kilo dezer asch bevat 45 kilo kali en 10 kilo phosphoszuur. Een heet. gronds met aardappelen levert plus minus 900 kilo loof, dus 162 kilo asch, waarin dus 72 kilo kali en 16 kilo phosphoszuur aanwezig ii, terwijl wan neer men de kali 12 ets. en het phosphorzuur i 30 ets. per kilo rekent en znlks bij een verbouw van 20 hectaren en meer bij een enkelen boer, die waarde van te groot belang is, dan dat men er geen winst mee zou doen. HAARLEM, 21 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien 13, verkocht 12 voor 1240 a 130 stieren vork. 3voor f 65a 100, vaarzen verkocht voorf pinken 2 verkocht 2 voor f90 a f graskalv - verk. voor f a nuchtere kalveren, 8 verk. 8— 18 a 20 schapen, 20 verk. 18 voor f 28 A 18 Lammeren 23, verk. 23, f 20 af 12. Varkens, verk. a per 5 ons. Biggen verk. f a Paarden 2 verk. af Venlens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangeroerd en verkocht 99 stapels kaas uitmakende 11 979 stuk 23380 kilo,hoog ste prijs f 30,50, middelbare pryt f per 50 kilo. PCBMEBEND, 20 Aug. Kaas: aangevoerd 396, stapels prijs der kleine kaas f—middelb. prijs/ Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger vlug in prijs kalfkoeien. 186 Vette kalveren aanvoer 186 stuks prijs 65 a 85 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 82 stuks prys f 12 a 26 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens: aanvoer 63 stuks, prijs 44 a 64 e. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 155 stuks, prijs f 14 a 28 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 228stuks prijs f 7. a 12.—. De aanvoer van vee en daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 17 paarden van f tot veulens f a 418 koeien van f tot kal veren van tot 2233 schapen van tot BOTTERDAM, 20 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 15 paarden, 1398 innderen, 255 vette en gras kalveren, 4 nuchtere kalveren, 6— schapen of lamme ren, varkens, 106 biggen, bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Runderen 1ste qualiteit 74 e. 2de qua!. 68 c., 8de qual. 64 e.; kalveren late qual. c. 2de qual. 85a 80 c., schapen 1ste qual.— c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens lste qual. a c., 2de qual. a e., 3de qual. c., licht soort a c. per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd 119/8 en 103/16 ton en 1156 stukken per half kilo; prys lejqual. f56,— 2e qual. 50, 3e qual. f 44 per half kilo 50 a 70. AMSTEEDAM, 21 Aug. Ter veemarkt warei aangeroerd 7— runderen, van welke de pryzen waren vette lste qual. f dito 2de qual. f dito 3de qualiteit f per kilo; melk- en kalfkoeien a graskalv. f a 10— nuchtere kalveren 8 a 15. schapen en lammeren a 125 vette varkens 48 a 55 c.; biggen beide per kilo SCHIEDAM, 21 Aug. Alontwijn per Ned. vat a £10 25 Jenever i 15,75 Amaterd. proef f 17,—. Spoeling f0,50 Commissie f -,60. Amsterdam 21 Aug. 1889. Prijzen der onderstaande effectenH,natoord pCt. ae koers. Nederland. Certif. Werk. Sohuld. 8' 81'/l 8 873/s 8'102l,/w Hongarije. Obi. Leaning 1867 6 Goudleeningf 95 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-61 5 89 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 70'/« zilver (Jan.—Juli). 5 717/is Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 66 Bualand. by Hope Comp. Oude Kuilen 5 104l/z Obl. Nio. Spw. 1867/6» 1 91l/i 1877 Am.t. L «0-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 751' 1876I 49'/. binnenl. (Perpetueele)4 64'/, Turkije. Obi. AJg. Sokuld 1866 Serie D. 5 16'3/ia 186» C. 6 16"/w Egypte. Obl. Leaning 1876 1 90'/t N.-Amarik«. Obl. Vereen, Staten 1876. 4' a 10Ss/4 1877 1 125 Columbia. Obligstien 1', 43 Peru. Leaning 18706 17 1873 5 15»/s OoatenrlJk. Aand. Natiouale Bank. dlvH. 128'/, Nederland. Holl. lJz. Spw. Asnd. 160 M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. 1301/, Geut. Spw. geitemp. Obl89"/n r Indische Spw. Aand 143 Rijn Spw. volg. Annd. 115 Boxtel Wezel Obl4'lO'/i 1875. I ltalle. Euid-Ital. Spoorw. Obl8 60 Bualand Gr. pw. Maatscb. Aand.. 5 121»/s Bnltische Spw. Aand.. 8 fill/, Jelez Griaii Obl5 96'/, Kiew Breit Annd5 Kursk Chark. Obl. ƒ1000.. 5 102'/, Morichanek Syzran Aand.. 5 32'/, Riaichk Wiaimn 5 32*/4 Aandeelen Spw. div. Chicago N. W. Gert. Aand.. 140 N. York Lake Erie W. S. Aand. 27 Illinois Cert. Aand119 Min Keneai Texai Obl. Cart.. 7 941/, PBEMIE-LEENIN GBN. Nederland. Loten Amiterdam /100. 8 112 Rotterdam.8 1071/, Gemeente Crediet8 105 Belgle. Stad Antwerpen 1887. 88'/u Oostenrijk Staatil 18544 lU'/i 18605 117 1864146 Bualand 18645 165 18665 164 Geldkoert prolongatie 2P°t. Jfctumeulo Amorikn MBDEDBELINGEN, d 10 cents per regel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3