MARKTBERICHTEN, BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht, Voor geest en hart. Waar de achting verloren is, is de liefde onmogelijk. Door geld hebben slechts weinigen verstand gekregen; velen echter hebben hun verstand door het geld verloren. Het is altgd beter, veel gedacht en weinig gezegd te hebben, dan veel gezegd en weinig te hebben gedacht. Ter behartiging. Kleinmoedigheid is een der grootste rampen Waarmee het kind der aarde heeft te kampen. Zie op tot God! Hij maakte den zwakste sterk. Die bidt verwint, en zegen kroont het werk. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. WEENEN, 23 Augustus. De Keizer heeft deu ex-Koning Milan outvaugeu, wien de Minister Kalnoky eerst een bezoek had gebracht. Men schrijftons uit Vaals: Eris nu ernstig sprake van de verdeeling ran den naburigen kleinen vrijstaat „Moresnet//, en wel tusschen de aldaar gezag hebbende Mogendheden Duitechland en België. Volgens Le Nouvelliste, een te Verviers verschijnend dagblad, wordt dit voorstel eerstdaags door de Belgische Regiering in behandeling genomen. Volgens de Chineesche schrijvers is de uitvinding van den waaier aldus toegegaan. De Ostas LI. vertelt: Op een zekeren avond, toen de schoone Si, de dochter van een machtig Man darijn, bet groote lantaarnfeest bijwoonde, had zij zooreel last van de warmte, dat zij niet kon nalaten haar masker van het gelaat te nemen. Dit echter aan de blikken van de menigte te vertoonen, was destijds een vergrijp tegen de goede zeden. Si hield dus het masker dicht voor het gelaat en bewoog het daarbij heen en weer, om zich aldus verkoeling te verschaffen; de overige aanwezige dames bemerkten deze stoute, maar bekoorlijke uitvinding, volgden haar na en terstond wuifden tienduizend handen met tienduizend mas kers. Zoo werd de waaier uitgevonden, en nam voortaan de plaats van het masker in China in. Het stoffelijk overschot van Jacques Damala het blijkt, dat hij een der vele slachtoffers is van de zucht om sterke zenuw en geestesvermoeinis te bedwingen door het ge bruik van morphinezal op uitdrukkelijk ver langen van zijne moeder gebalsemd naar zijne vaderstad, AtheDe, worden gezonden. De jaarmarkt te NisjciNowgo- rod is dit jaar, volgens de Russische bladen, zeer belangrijk. Er kwamen tusschen de 200,000 en 300,000 bezoekers. Werd vroeger deze markt beheerscht door de groote kapitalisten, in den loop der jaren hebben de klein-handelaars er het overwicht gekregen. Dit jaar werd er o. a. een levendige handel gedreven in ijzer en Russische wijoen. Een com missie ter beslechting van geschillen tusschen koopere en verkoopers, welke sedert een paar jaren bestaat, beantwoordde goed aan hare bestemming. Zij doet zeer vlug de zaken af en het is veel als van de 1300 a 1400 geschillen, die in de 45 of 50 dagen, welke de jaarmarkt duurt, aan hare beslissing onderworpen worden, een dertigtal niet in der minne kunnen geschikt worden. Edison heeft Maandag te Far ij s een bezoek gebracht aan de Academie van We- teuechappen, waar hij zeer goed ontvangen werd en een uitmuntenden indruk maakte. Hij zal aan de academie ee phonograaf schenken, met een groot aantal cylinders, waarin al de leden vau het genootschap eenige woorden kunuen spreken, opdat ook hunne stem voor het nageslacht kunne weerklinken. De hooge muren, welke van de atgebrande meelfabriek, aan de Dokkummer Ee nabjj Leeuwarden, nog waren blijven staan, zijn door den vrij hevigen storm Dinsdag-middag grootend/els omgewaaid. Als door een wonder zijn eon paar roekeloozn mannen, die ondanks de waarschuwingen van de politie zich toch in het nog smeulende puin hadden begeven; gespaard gebleven, zij kropen op hacdeu eu voetea onder bet puin] weg en verkregen slechts eenige ontvellingen aan hoofd en handen. Eene eerbiedwaardige, maar g e- vaarlijlte antiquiteit. In het dorp San Estaban de Gomar (Soria) bestaat een kasteel van Moor- schen oorsprong, welks oudheid en vorm talrijke toeristen lokte. Een tijd geleden begon er echter leven in het gevaarte te komen, steenen massa's schoren af en vijf huizen werden onder het puin begraven. Thans dreigt het zdfde gevaar, naar gemeld wordt. Mislukt. Heer (tot den eigenaar van het huis)- Mijuheer, ik ben genoodzaakt, te verhuizen; het is mij hier onmogelijk te werken, wijl uwe dochters zoo muzikaal zijn. Eigenaar. Hoe kan u met zoo'n uitvlucht aaokouaeu! Noemt u dat muzikaal, alt er zoo valsoh gespeeld en gezongen wordt als mijne dochters doen Uit de rechtszaal. Rechter. U woont Getuige. Bij mijn broeder. Rechter. En uw broeder woont Getuige. Bij mij. Rechter. Juist; maar u beiden woont Getuige. Samen. Goede reden. „Wat zeg je van dat vreese- lijke onweer, vannacht?// //'k Heb er niets van gemerkt 1" „Heb je dien kolos9alen derden dan niet gehoord?// //Neen, ik slaap niet aan de straat 1// Een beter geneesmiddel. Dokter. Wel, Mevrouw, hebben de druppeltjes, die ik u giste ren voorschreef, u wat verlichting bezorgd, heeft u ze opgebruikt? Mevrouw (wie in hare vreugde het hart op de tong ligt). Och, dokter! mijn man heeft me gisteren zoo gelukkig gemaakt, door me meteen juweeleu speldje te verrassen, waar ik al zoo lang om gevraagd had, dat ik de druppeltjes heele- maal heb vergeten Brutaal. Koopman, (tot een indringenden handelsreiziger). Als je nu niet maakt dat je weg komt, laat ik je de deur uitsmijten. Reiziger. Dat zou ik u niet aanraden. Het kon u eene hooge geldboete op den hals halen. Als u eene kleinigheid van mij koopt, doet u veel veretandiger, Voor do balie. Een breedsprakig advocaat begon zijn pleidooi aldus: Achtbare Heeren. Het staat geschreven in het groote boek der natunr Zou de geachte pleiter zoo goed willen zijn ook de pagina te noemen? vroeg de pre sident. Ad rem. Mevrouw Ik heb aan uw pa troon gezegd, dat ik aan zulk een jong mensch geen geld uitbetaal. Klerk. Ja, Mevrouw, maar de oude klerk is zoo dikwijls hier geweest om die wissels te preseuteeren, dat hij niet meer loopen kan. HAARLEM, 24 Aug. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid de prachtige kerkvaan te be wonderen, welke door de R. K. Militairen-Ver- eeniging te dezer stede is aangeschaft om in de onderscheiden processiëu, waarbij de leden der genoemde Vereeniging zullen vertegenwoordigd zijn, het H. Sacrament te volgen. Het vaandel mag ia alle op3icbteu een kunst werk gebeeten wordeu. Het is vervaardigd van witte moiré zijde, rijk geborduurd, en prijkt met de op astistieke wijze geschilderde beeltenis vaD den H. Martiuus, met welgekozen, toepasselijke inscripties en met een keurig eu relief io metaal gedreven attribuut. Eene bizondere, eigenaardige waarde bezit dit meesierwerk van kerkelijke kunst, omdat zoowel het ontwerp als de uitvoering de voortbrengselen zijn vau Haarlomsche kümtvlyt. De Eerwaarde Zusters van de Maria-scholen alhier hebben zieh op belangelooze wijze met het bordunrwerk be last en in de voortreffelijke en bewonderenswaar dige uitvoering van dezen arbeid getoond, dat zij in dit kunstvak weten te exeelleeren. De Heer F. Lootsvan wiens talenten wij reeds meermalen gewaagden,had eveneens op belanglooze wijze, de conceptie van bet vaandel eu de uitvoering van het daarop aangebrachte penseelwerk op zich geuomen. Zoowel de uitdrukking van de figuren, als de teekening vau het geheel, verdienen uit— hundigou lof. Ongetwijfeld heeft de Heer Loots den gevestigden naam van ziju atelier door deze uitmuntende schepping wederom aanmerkelijk verhoogd. Niet onvermeld mogen wij laten dat de Heer D. Zuithof zich heeft belast met het beeldhouwwerk eu dit ook belangeloos op accu rate, voortreffelijke wijze heeft ten uitvoer ge bracht. Door den Heer J. Pörtzgen, photograaf alhier, zullen eerstdaags van dit prachtige vaandei plio- tographieën worden vervaardigd en in kabiuetfor- maat a 50 cents verkrijgbaar worden gesteld. Deze uitgave geschiedt ter gemoetkoming iu de on kosten, welke bij de aanschaffing van het vaandel onvermijdelijk waren en die, zooals men begrijpen zal, onmogelijk uil de fondsen van de R. K. Militairen-Vereeniging konden bestreden worden. Wij vertrouwen, dat aan deze photographieëu een zeer ruim debiet zat ten deel vallen. Zij toch, die zich van een of meer exemplaren voorzien, zullen zich daardoor het genoegen verschaffen, door de aanschouwing van de afbeelding, nader met het kunstwerk zelf bekend te worden en zij zullen tevens het aangename bewustzijn hebben tot eene schoone en edele zaak, ter eere Gods, te hebben bijgedragen. Den Heer J. G. BurTcens alhier, lid van den Algemeeuen Nederlaudscheu Wielrij lersbor.d, is door den Luitenant-Kolonel der infanterie, den Heer Vogel, het getuigschrift uitgereikt, dat hij geschikt is voor den militairen wielrij- dersdienst. Naar wij vernemeo, hebben verscheidene ingezetenen dezer stad een schrijven ontvangen, inhoudende het verzoek tot bijwoning eener ver gadering, die in den loop der volgende week al hier zal worden gehouden en waarop zal worden besproken de mogelijkheid tot oprichting van eeH plaatselijk blaadje, waarin op degelijker wijze dan zulks naar het oordeel van de aizenders der cir culaire in de kleurlooze kleiue pers alhier ge schiedt, de belangen der burgerij zullen bespro ken worden. Zijn wij goed ingelicht, dan gaat dit voorloopig schrijven uit van het bestuur der afdeeling Haarlem van den Bond voor Alge meen Kies- en Stemrecht. {Opr. Haarl. Cï.) De Liedertafel Zang en Vriendschap, daar toe uitgenoodigd door het bestuur van den Volks bond, zal bij gelegenheid van de feestelijkheden op 30 Aug. a. s. in de zaal van „De Phoeuix" een concert geven. Er zal o. m. gezongen wor den z/Hollande Glorie// van Richard Hol en het „Vlaggenlied" van Verhulst, met begeleiding van koperen instrumenten. In deze gemeente is aangekomen de Ge- neraal-Msjoor J. C. C. Den Beer Poortugael, bevelhebber in de 1ste militaire afdeeling, ver gezeld van den Kapitein van den Staf, den Ad judant W. B. Van den Bosch. Verschillende militaire gebouwen en gronden, o. a. de cara- leriekazerne met terreinen, het hospitaal, de in- fanteriekazerne en de garuizoensbakkerij werden door ZHEd-Geatr. geïnspecteerd. Gisteren-nacht omstreeks 3 uur is brand uitgebroken in perceel No. 104 aan de Bake- nessergracht alhier ingericht tot werkplaats en winkel van den kartonwerker C. Martens. Het perceel, 't welk des nachts onbewoond is, is geheel uitgebrand. Vermoedelijk is onvoor zichtigheid met licht of vuur de oorzaak van het onheil. De politie mst haar slangenwagen, krachtig geholpen door de brandweer, heeft deu brand binnen een uur gebluscbt. Alles is ver zekerd. De persouen, die verdacht wordsn van balen koffieboonen uit een pakhuis van den Heer Kremer alhier gestolen te hebben, Traulig en Van Roon, zijn, naar wij vernemen, door een opkooper te Amsterdam, herkeud als de ver koopers van koperen voorwerpen, die gebleken zjjn voor eenigen tijd te ziju gestolen uit de fabriek der Haarlerasche Ijzergieterij. Morgen (Zondag) zal in het musrum van kunstnijverheid alhier nog tentoongesteld zijn de merkwaardige verzameling afbeeldingen van Fransche en Duitsche kasten, buffetten, boeken kasten enz. Dien dng is de toegang vrij. KERKBEBICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen. Te 10 uur de plechtige Hoogmis. Te 3 uur de Vespers en te 6 uur solemneel Lof. Den geheelen dag zal het Allerheiligste ter aanbidding zijn uitgesteld. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en vau 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze weck, de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. Elkeu middag te 3 uur het Rozenhoedje. De Ca'ecbismus, volgens gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zoudag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur, te half 11 uur de plechtige Hoogmis, te 6 uur de Vespers, waaronder het Rozeuhoedje. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Autonius, te 6 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur vergadering voor de leden der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. De Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9, De Hoogmis te half 11 uur. Des avonds te zeven uur plechtig Lof. Maandag en Woensdag te 7 uur het Lof. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus Daar gewoonte. BUBG. STAND DEB GEM. HA ABLE M ONDERTROUWD: 22 Aug.: H. Van Gelder en J. G. D. De Wilde. J. C. Van Walsum en A. Van Aken. J. G. De Josselin-De Jong en H. G. Jutting. GETROUWD: 22 Aug.: W. K. Petrie en M.E. Bakker. N. Bakker en J. Van Leeuwen. G. J. Houtkamp en W. P. Van der Woert. P. C. Piët eu C. Mounee. BEVALLEN: 19 Aug.: J. E. Veth-Smit, z. 20 Aug.: G. Vau Zonneveld-Poelstra; d. 21 Aug.; J. Sniits-Boeré, d. S. Godefrooi-Steenkist, z. T. Lamwe-Swarthof, d. G. A. A. Vau Alphen-Van Dal- sen, d. 22 Aug.: J. De Brie-Smits, i. J. Heuer- raan-Uylenburg, d. 22 Aug.: A. J. Keetlacr-Philippo, d. K. Van Vlijmen-Kemper, z. G. A. Gans-Noor- loos, d. G. C. Wenteler-Van Tricht, z. 23 Aug.: M. C. Thoolen-Clavel, z. OVERLEDEN: 20 Aug.: E. Appelboom, 3 m. 22 Aug.: S. Van Es. 67 j. A. Lodder, 6 m. 21 Aug.: R. Van der Haak, 15 d. 22 Aug.: L. De Mink, 7 m. 23 Aug.: J. Koenderman 1 m. Gras in groenen staat (dus niet als hooi) boven den grond te bewaren, blijkt zeer goed te gelukken, zooals o. a. in N. O. Drente bij enkele landbouwers in den natten zomer van verleden jaar beproefd is, misschien op het voetspoor van het onderzoek in dezen op de boerderij van de rijkslandbouwschool te Wageningen, waar men in het vorige jaar vele duizenden kilo's gras zoo heeft be handeld. In Februari en Maart had het aldus bewaarde gras een aangenamen gear, en verorberde bet vee dit voedsel gaarne. De arr. rechtbank te Winschoten veroordeelde het lid van de d.d. sehutterij dier gemeente, den landbouwer J. H., wegens beleedigiug, den Kapitein-Commandant dier Schutterij, den Heer E. Mellema, tijdens de oefening op 5 Juni jl. aangedaan, tot twee maanden gevangenisstraf. Tegen den ploegbaas, aan wiens schuld het spoor wegongeluk te Stobbegat geweten wordt, is eergisteren door den Officier van Justitie bij de rechtbank te Heerenveen eene maand hechtenis geëischt. De verdediger, Mr. Meinesz, vroeg vrijspraak. Commis sariaat van Politie te Haarlem. Een koperen slotje waaraan een bandje met eenige sleu teltjes. Een duimstok. Eene portemonnaie met tenig geld. Een paar handschoenen. Een paar kousen. Een corset en een boa. Eene jongensmuts. Eene parapluie. Een zijden handschoen. Eene zilveren oorbel. Eene kope ren doos met tabak en een schaartje van bizondere slui ting. Een phantasie kinder-armband. Een tweewielige wagen met 2 pooten en op veeren. Een tricot kinder mantel. Een witte kinderzak met doosje. Eene zwartle deren paardendeken. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij den Heer W.K. Wierda, Groote Houtstraat No. 60: eene portemonnaie met eenig geld; bij den Heer J. Van Maas, Haasstraat No 9: een bril met zilveren garnituur gevat in étui; bij Mevrouw Bur- kens, Ged. Oude Gracht No. 111: eene witte gebor duurde zakdoek, bij den Heer H. Van der Ham, Vrou- wensteeg No. 1: een grijs geschilderd handwagentje; bij den Hier M. Versteeg, Donkere Spaarne: een iepenboom (onbeheerd drijvende gevonden in het Spaarne); bij den Heer J. Van der Kroft, Z. B. Spaarne No. 68: een gra naten rozenkrans; bij Vrouw Van Beek, Anthouiestraat No. 38: eene geit; bij den Heer A. Fiirber, Hagestraat No. 23; een eantille gouden plaat en eene goaden oorbel behoorende tot een boerinnenkapsel; aan de stoom- verffabriek van de Heer De Leur, Noorder-Buiten Spaarne: een kruiwagen. In een der tramwaggons achtergelaten; Twee porte- monnaies met eenig geld.JTwee wandelstokjes. Een knip mes. Een sleutel. GOUDA, 22 Aug. Granen. Witte poldertarwe f 6,— a 626 jarige roode dito f aAngel dito fa a Zeenwsche dito i 7.a 7.30, nienwe dito afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 6.50 a 6.75 Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.— a 4.50 f a win tergerst f 5.— a 4.50.. voor dito (per 70 kilo. 4.60 a 4.50 jarige chevalier a zomer dito fa Haver f 3.70 a 390 dito nienw# 7.50 a 7.75 per 100 kilo. Kookerwten per .heet. dito Mais. Amerik. f 5.90 a 580. Odes 6.a 6.25 Cinqnantine f 6.75 7.per 100 kilo. .a Hennepzaad inlandsch f8.— a 8.25 en buitenlandsch f 5.— a 5.25 spelt kanariezaad f 7,75 a 7.,25. Kaas le qnal f 25, a 28 2e,. qnal f 21a 33,—a, graskaas fa Noordhollandsche f a aangevoerd 9G partyen. Boter met veel aanvoer; handel ving; prijs der goeboter fl.25 a 1,45; der weiboter f 1.—- a .120. Melkvee met goeden aanvoeren handel ving. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer vlug, van 24 tot 26 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 22 tot 22", c. per half kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel ving f 1,25 1.8Ö per week. Vette schapen met goeden aan voer handel ving. f 22a 32. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f a Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 35 a 60. Fokkalveren fa DELFT, 22 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qnal. 225 a 260 dito 2de qual. 156 i 190 kslf- koeien. 1ste qnal. 220 i/ 250 dito 2de qnal. 160 a 182, vaarkoeien lequal. 180 a 215, dito 2de qual. 125 a 160 vette kalveren, lete qnel. f 62 e 80 dito 2de qual. 45 a 55 vette schapen lete qual. f 23 a 35. dito 2de qual. f a lamschs- pen le qual. f a 2de qual. a—vette lammeren 16 a 24, - - weilammeren a magere varkene 20 a 44biggenf 8,— a 15.— nuchtere kalveren f 7 a 22. paarden f 60 a 110 stieren f 70 a 190ossen f p» Rundvleosch 66, 70 a 75 c. vet kalfevleeeeh f66.75 84 c. tchapevleesch 60 a 68 c.. lamsvleeich— a e. Granen .Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.50 a 8.50 nieuwe dito f 7.50 a 8.50, roode dito f 6.25 a 7.75 min- a rogge f 5.25 a 5.75, nieuwe dito f a f wintergerst f 4,— a f 4,75 zomer dito f 4— 4,50 chevalier dito f5,—f5,75, haver f3,75 a 4,25, groene erwten f7,50 a 8,50 mestiDg f 6,— a f 7,— paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 7.50 a 8,50 bruiue boonen f 8.— a 10,koolzaad f 11,— a 12,— hennepzaad f 8,— a 8.75 kanariezaad f 7.75 a 6.— Aan de stadswaag gewogen van 16 Aug. tot 22 Ang. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 860/8 en 79/16 v. boter, wegende te znmen 17 990 kilo: prysf46a 56 64 per 40 kilo a f per kilo. ALEMAAB, 23 Aug. Aangevoerd 600 stapels kaas; kleine f 32,50 commissie dito f 28.50 middelbare f 28.—; LONDEN, 22 Aug. T'er veemarkt syn aangevoerd runderen 700,— schapen en lammeren 4,000 kalveren 40, zwijnen 30. Pryzen: beste runderen 2/4 a 5 /2 schapen eu lammeren 3/8 a 6/4, kalveren 3/9 a 5/8 zwynen 2/6 a 4/6. LEIDEN, 25 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en pryzen all volgt: paarden a—102 stieren f 48 a f235; 170 ossen f 123 a 275 98 melkkoeien 123 a 275 kalveren dito f 47 vare dito f 96 a 215, 68 vette dito 136 90, 24 graskalveren f 20, a ,45 68 vette f 86 a 90 a 18 nuchtere dito f 12, a 30, 682— vette schapen, f24 a 36,1120 weide dito/16 e 28. 768 lamm.f 12 a 20 72 magere varkeui/17 a 33, 236 biggen /7,50 a 18— HOOBN, 22 Aug. Ter waag gewogen 391 stapels kaas wegende 109,770 kilo; hoogste pry's per 60 kilo/88,— der kleine, 27,—voor commissie, 25,— middelbare. SCHIEDAM, 23 Aug. Moutwyn, per ned. vat/T0,25 Jenever f 15.75, Amsterd. proef f 17,—, epoeling 10.50 dito commissie f 0,60. HAABLEMMERMEEB, 22 Aug. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 6,50. Rogge 5,.Haver f a f Chevaliergerst f Zomergerst f Duivenhoonen f f a f Paar- denboonen f 6,— a f Bruine boonen Groene erwten f 6 50 a f 7,25. Grauwe erwten f Kanarie zaad f Karwijzaad f 10, Amsterdam 23 Aug. 1889. Frjjzen der onderstaande effeotengonalMt<i pCt. ae koen, Nederland. Oertif. Werk. Sohuld. 2' »81'/« 8 96s/. 8' s 102»/,, Hongarije. Obl. Lceuing 1867 5 Goudleeniug5 94"/i, Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 89 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 70 zilver (Jen.—Juli). 5 717/ie Portugal. Obl. buiteul. 1858-84 8 65'/, Busland. bij Hope Oomp. Oude Ratsen 5 103'/. Obl. Nio. Spw. 1887/69 1877 Amst. L 20-100 Spanje. Obl. bnitenl. 1867, 1871 75 1876 binnenl. (Perpetueele) Turkye. Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D. 1869 C. Egypte. Obl. Lceuing 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1277 Columbia. Obligation. Peru. Leaning 1870. 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bink. dlvld Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestamp. Obl. Indieohe Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 187». Italia. Ïuid-Ilal. Spoorw. Obl.. Builend. Gr. pw. Meatieh. Aaad.. Baltiinhe Spw. Aand.. Jelez Griaei Obl.. Kiew Brest Asnd Kursk Ohsrk.Obl. 1000.. Morsehansk Sysren Aand.. Riasehk Wiasme Bumeule Aendeelen Spw Amerika Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. 8. Aand. Illinois Cert. Asnd Miss Kansas Texas Obl. Cart. PHBMIB-LEENTNOEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam Gemeente Crediet Belgle. Stad Antwerpen 1887 Oostenrijk. Sta»tel 1854., 1860 1864 Busland. 1864 1866 Geldkoers prolongatie 2. e e 4' I 2 I 1 5 I I I 5 dir 49 6*J/s 16»/., 16,s/i, 90»/, 104»/,, 125 43 16«/„ 15 1281/, 16C 1301/, 89'/, 143 115 10'/, 60 121'/, 60 96'/. ïo2'/| 327/, 32»/s 140 27 119 94'/, 112'/, 107'/, 105»/4 88'/, HU/, 116'/, 146'/, 165»/4 154 pot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3