burg. stand dek gem. haarlem. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. onder de locomotief gevallen was en verscheidene meters ver meegesleept werd, terwijl het met het been tusschen de rem en het wiel geklemd zat. Toen de locomotief tot staan kon gebracht wor den, lag het kind onder den vuurhaard en den ketel. Het liet hardverscheurende kreten hooren en niemand durfde het hulp te brengen. Op dit oogenblik kwam Asselberghs toegesneld. Hij kroop plat op den buik onder de locomotief, be- schermdo het hoofdje van het slachtoffer en trachtte het been los te maken. Daar dit hem niet gelukte, besloot hij dit lichaamsdeel af te zetten. Gedurende deze ijseüjka bewerking vielen de gloeiende kolen en het kokende water gedurig op het lichaam van Asselberghs en veroorz&akten hem zware brandwonden. Toen het been eindelijk afgezet wa*, kon hij het arme kind onder de locomotief uithalen tn aan een dokter toevertrouwen, die intusschen was toegesneld. Wtinig scheelde het of Asselberghs betaalde zijne moedige en koelbloedige tusscben- komst met zijn leven. Te Lübeck heeft een twaalfjarig meisje terechtgestaan, dat in koelen bloede een kindje van negen maanden had vermoord. Zij is lot zeven jaren gevangenisstraf veroordeeld. Een wielrijder, Donaldson genaamd, is onlangs met zij i tweewieler uit Edinburgh op weg getogen naar Londen, mtt het doel tn beat the record, d. i. dien afstand, 394 mijlen, in korter tijd af te leggen dan een vroegere wielrenner, die er 2 dagen en 9 uren over deed. De wegen waren zeer slecht door aanhoudende regens; hij bleef meermalen in de modder steken; maar hij reed voort, nacht en dag. Na verloop van 24 uren kon zijn maag geen ander voedsel dan soep verdragen; hij werd zoo vermoeid en slaperig, dat een vriend, die hem van Londen uit tegemoet was gereden, hem slechts met groote moeite wakker kon houden, maar hij gaf sijn doel niet op, alsof het de reddit)g van zijn vaderland gold. Eindelijk kwam hij te Londen aan, 8 kilogram lichter dan bij zijn vertrek, en zoo vermoeid, dat hij 23 uren achtereen sliep voordat hij eeuigszins op zijn verhaal kwam. Maar zijn doel was bereikt. Hij had den weg in twee uren minder tjjds dan de tot dusver als snelste opgeteekeude wielrijdersrit afgelegd, en dat is immers iets waarvoor Jan YVielnar desnoods het leven zou willen laten 1 In de centrale gevangenis te New- York is op eenzelfden dag de doodstraf voltrokken aan vier mannen, die ieder daartoe veroordeeld werden, wegens het vermoorden vaD hunne vrouw. Men schrijft ons uitHarlingen: De werkstaking der werklieden aan de Theems laat zich ook hier gevoelen, daar door deze grève de van hier komende booten niet geregeld kunnen gelost worden. Twee van hier met goe- doren gezonden stoomschepen moeten nog met de lading in, op de Theems liggen. Ook het zenden der goederen over Harwich en Huil helpt weinig, daar ook de werklieden aan de spoorwegstations het werk hebben gestaakt, of ten minste de nog dieustdoenden slechts lang zaam met den arbeid vorderen. Als een recht- streeksch gevolg van deze werkstaking kan wor den aangemerkt de daling van de boterprijzen, aangezien dit artikel niet kan blijven staao, maar van de hand in den tand moet. De geheimzinnige Londensche vrouwenmoordenaar Jack the Kipper heeft door middel van een aanplakbiljet aangekondigd, dat hij binuenkort opnieuw van zich zal doen spre ken. Ditmaal zal zjjn slachtoffer eene vrouw uit de Londensche buurt Birdcage Walk zijn. De politie is op hare hoede, naar men verzekert. Een Barnu m-t rein, gevuld met de menagerie van den grooten //Spulleman//, is in den Staat New-York gederailleerd. De trein is vernietigd, 33 oircuspaarden en twee kameelen zijn gedood. Yoor twee jaren werd de menagerie door brand vernield. Ongevallen komen in Barnum'a leven zeer vaak voor. Niettemin behoudt hij voortdurend zijn or.verstoorbaat goed humeur. Ondanks deze ramp zal Barnum toch iu November te Londen komen, waar hij sinds vele jaren met groote belangstelling wordt verwacht. Op het polygoon Mouriilon is het den luitenaut Malteste, van het 4eiregiment mariniers, gelukt met het Lebelgeweer bij bet derde schot van een geldstuk van 5 franken een ring te maken, op een afstand van 200 meters. De luchtreiziger Garnerin zou in Nijmegen opstijgen; toen de vulling bjjua gereed was, wilde bij in de afgesloten ruimte gaan, doch had hjj daarbij niet op den schildwacht gerekend, die aan den ingang geplaatst was, om het publiek tegen te houden. Je suis Garnerin 1 zeide de luchtschipper. Da wi'k wel gleuven, dej' gernerien wol len, moar 'i zal nie gebeuren, heur-je, ant woordde de ijverige landsverdediger en liet den reiziger stil buiten staan. Toen Keizer Wilhelm op zijnedoor- reis te Neurenberg even stilhield, ontbood hij den plaatsvervangenden Burgemeester, den Heer Von Sailer, bij zich in den waggon eu sprak met hem over verscheidane gemeentezaken. Daar ging op eens de voor het stilhouden bepaalde zes minuten waren verstreken de trein in be weging en de Heer Von Sailer kon er niet meer uit. De Keizer, die lachen moest om het geval, bracht zelf bet noodsein iu beweging, de trein stond weldra stil, en nu haastie zich de gevan gen magisslraatspersoon den waggon te verlaten. De bladen van Barcelona hebben eene inschrijving geopend ten behoeve van de in woners van het dorp Puigcercos in de provincie Lerida, dat op instorten staat door eene grond verschuiving. De inwoners hebben hunne wonin gen verlaten en kampeeren in de open lucht aan velerlei ellende blootgesteld. Alle ballons, die Zonda g-a vond te Brussel zijn opgestegen, zijn onveriet na be trekkelijk korten tijd nedergedaald, maar geen enkele heeft Diest, het eindpunt van den wed strijd, bereikt. Het metst nabij deze stad, op twee kilometer atstaud slechts van den toren der hoofdkerk, is de Pro Patria neergedaald, lucht schipper de beer Portel, wien de gouden me daille is te beurt gevallen de verguld zilveren is toegekend aan de Industrie, luchtschipper de heer Godard, en de zilveren medaille asn de Tricolore, luchtschipper de heer Rot, welke beide ballons neergedaald zijn te Thiel-Bccquevoort, slechts op een afstand van ongeveer 100 meter van elkaar. Aan alle andere deelnemers is, ter her innering aan dezen nieuwerwetschen wedsttijd, eene bronzen medaille geschonken. De B a d e n s c h e d a g b 1 a d e n s c h r ij- ven dat de Shah van Perzië getroffen is geweest door de verschijning van Mademoiselle Arnoldson in den groothertogelijken schouwburg en dat Zijne Majesteit vroeg wie zij was. De Prins Von R. antwoordde: //de Zweedsche nachtegaal". „Een rijk land, dat Zweden,// merkte de Sbah terstond aan, „als de nachtegalen daar zoo vele diamanten dragen.// Quel ban blagueur a froid que ce Shah roept le Pig ar o. De slaapzaal van een ziekenhuis, te Lovendeghem bij Gent, voor kinderen, die aan Eogelsche ziekte lijden, ouden van dagen en krankzinnigen, bood dezer dagen een vreestlijk schouwspel aao. Een krankzinnige, die afzonder lijk sliep, wist in eene plotselinge vlaag van woestheid een mes te bemachtigen en kwam met dat wapen in de gemeenschappelijke slaap zaal, waar hij een groot bloedbad aanrichtte onder de zieken en zwakken. Eerst nadat bij 2 verpleegden gedood en 25 andere personen had gewond, waarouder de opperste der zieken zusters doodelijk, viel de razende op den grond, zoodat men hem overmeesteren eu boeien kon. Een cijferaar heeft uitgerekend, dat de .aarde ongeveer 1,429.000,000 bewoners op het oogenblik telt, aldus verdeeld: Europa 328 millioen, Azië 758 millioen, Afrika 206 millioen, Australië 37 millioen en Amerika 100 millioen. Een industriëel te Chicago, de Heer Thomas, vervaardigt thans ook flesichen uit papier. Zij worden inwendig met eene vloei stof gedrenkt, die aan de wauden eeue dunne korst aanzei, welke noch door zuren, noch door alcohol kan aangegrepen worden. Deze flesschen hebben niet alleen het voordeel, dat zij zeer goedkoop zijn, maar zij kunnen ook niet breken, eu vercischen dus niet eene zoo zorgvuldige verpakking als glazen flesschen, terwijl boven dien het gewicht zeer gering is. Waar men liefde zaait, groeit vreugde, Wanneer het op een ernstig onder zoek naar menschelijke gebreken en dwaas heden losgaat, geven de meeste menschen niet tehuis en plaatsen het welbekende briefje voor hunne glazen: »Adres: Hier naast.» Goede raad is duur; de slechte uordt het. Eerst op nieuw tot God gebeden, Dan weer rustig voortgestreden, Wat ous ook op heden wacht'! Denk hoe vaak ons God verheugde! Elke zegepraal geeft vreugde, Elke vreugde nieuwe kracht! Scherp. Freule A. Ik vind die tuinspiegels verschrikkelijk vervelend; als men er in ziet, beeft men een hatelijk, leelijk en verdraaid ge zicht. Freule B. Maar toch steeds gelijkend. De erfenis. Tante. Beste netf ik heb je in mijn testameDt bedacht met het liefste en beste, wat ik bezit. Neef. O, lieve, goede tante, ge weet hoe weinig mija hart naar aardsche goederen verlangt. Tante. Juist, daarvan ben ik overtuigd ea daarom schenk ik je ook iets, waaraan ik zeer gehecht ben: mijne kat. Op hot land. A. Wat hoor ik, buurman, gaat je jongen in de stad als stalknecht dieneD? B. Ja, ik zou gaarne zien, dat mjjn zoon wat steedsche manieren leerde. Do ware liefhebbers. „Wat die Indianen op den drank zijn! Je hebt er geen dankbeeld van! Ia Ddcota bood me er een, een Hoofd, zijn paard met zadel en alles wat hij bezat, voor de laatste fl;sch brandewijn, die ik bij mij bad!// „En dat heb je natuurlijk aangenomen //Ik? ja, dat kun je begrijpen! De laatste flescb, die ik zelf nog had!" Met goed gevolg. Onlangs kon men in ten lokaal blad vau een onzer zeeplaatsen lezen: //'t Is jammer, dat het liefste meisje van onze badplaats niet rechtop loopt als zij wandelt." Een week later liepen al de meisjes op de badplaals zoo rechtop alsof zij een lantaarnpaal hadden ingeslikt en ieder meieje zeide: „Die akelige krant! Moe, loop ik niet rechtop I// Theorie en practijk. Hoogleeraar. De ont wikkeling van het achterhoofd van dezen knaap, mjjneheeren, getuigt van eene hartelijke gene genheid van het individu voor zijne naaste om geving. Gij ziet hier deze merkbaie verheven heid een onfeilbaar teekeD, dat de knaap zijne ouders innig lief heeft en vereert. Niet waar mijn jongen Knaap. Nee. Hoog leeraar. Hoe? je houdt niet van je ouders? Knaap. Wel van moeder; maar vader kan ik niet lijdenDe buil, die u daar voelt, heeft va der me met den pook geslagen. Sarcastisch. Zij. Ik heb gisteren voor onze Lucie een zang-OLderwijzer gcëigageerd. Hij. Maar, vrouwlief, moet je nu altijd ruzie met de buren zoeken?! HAARLEM, 29 Augustus. Op Zaterdag 31 dezer zal bij gelegenheid van den verjaardag van II. K. H. Prinse3 Wilhelmina door het garnizoen en de schutterij eene groote parade worden ge houden op het terrein voor de eavalerie-kazerue aan den Schoterweg. Als Commandant zal op treden de Majoor der schutterij, de Heer Mr. W. Jager Gerlings, en de troepen zulleo geïnspec teerd worden door den Heer J. A. H. K. }V. Vogel, Luitenant-Kolonel der infanterie. Wij hebben reeds medtgedetld, dat B. eu W. van Amsterdam in hun advies over de aan gevraagde concessie van de Heeren 'X. Sanders c. s, voor een localen spoorweg Amsterdam-Nieuwer- Amstel-Haarlem den Raad voorstellen het ver zoek van die heeren bij de Regeering te onder steunen. B. en W. van Amsterdam verklaren zich te vereenigeu met de motieven, die door den adres sant zijn ontwikkeld, ten betooge dat de door hem aangevraagde Bpoorweg ook voor die ge meente belang heeft. In verband daarmede hebben zij dan ook aan Ged. Staten van Noord-Holland gunstig gead viseerd op het door dat college iu hunne handen gestelde adres vau den Heer T. Sanders, waarbij hij aan de Regeering concessie vraagt voor den aanleg en de exploitatie van dien spoorweg. Alleen hebben zij daarbij te kennen gegeven: lo dat zij er prijs op stellen bij bet eventueel verleenen der concessie een oordeel te mogeu uitspreken over de inrichting en de afmetingen der be weegbare bruggen, die over de naar Amsterdam leidende scheepvaartwegen zijn ontworpen, en 2o dat de bediening der bruggen, naar hunne meeuiug, kosteloos moet geschieden en zóódanig behoort geregeld te worden, dat de scheepvaart er zoomin mogelijk door wordt belemmerd. Woensdag 4 September e. k. zal het 25- jarig bestaan der hoogere burgerschool met 5- jarigen cursus feestelijk worden gevierd. Het ge bouw zal inwendig worden versierd. De direc teur, Dr. Brongersma, zal eeue feestrede uitspre ken. Voorts zullen de oud-leerlingen zich aan eeu gemeeusckapptlijken maaitijd vereenigen, en zal aan den Heer L. Obermüller, die gedurende 25 jaar aan de school is verbonden geweest, alsmede aan genoemden directeur, eeu aanden ken worden vereerd. Jl. DiusJag werd aanbesteed door den Heer D. E. L. Van den Arend, architect al hier het bouwen van eene nieuwe villa op Klein Berkenrode. Er waren 13 inschrijvers. Laagste inschrijver was de Heer 11. Van Es, voor f 13 332. Het werk is nog niet gegund. - Zekere J. Van Straaten, bijna veertig ja ren oud, was Dinsdag-morgen vroeg bezig met een beitel aan eene waterpijp een paar stukken te ontnemen, zonder voorkeunis van den bewo ner van het perceel, in de Groote Houtstraat no 12. Die daad werd door een voorbijganger bespeurd, die de zaak niet vertrouwde en het gevolg was, dat de politie genoemden Van S. iu verzekerde bewaring heeft gesteld. Ook verhaalt men, dat in deu laatsten tijd vau een paar huizen in de Kruisstraat gedeelten van waterafvoerpijpen zijn weggenomen. Het stedelijk museum van schilderijen en oudhedeu op het Raadhuis alhier werd jl. Dins dag met een bezoek vereerd van de Prinsessen Augusta en Olga van Saksen- Weimar. HH. HH. waren vergezeld vau Mevrouw Elzbacher, Me juffrouw Sophie Elzbacher en Miss Spier en schonken ook aan de oudheidkamer veel aan dacht. Een vrachtrijder van Zandvoort ontdekte Dinsdag-uamiddag, dat uit zijn onbeheerd ge bleven wagen op de Groote Markt een zak met kruidenierswaren, ter waarde van ongeveer drie gulden, was verdwenen. Een bierhuishouder, woonachtig in de Kleine Houtstraat, is door de politie betrapt op het verkoopen van sterken drauk in zijns inrichting zonder vergunning. Manudag-namiddag viel een vierjarig jon gentje in de Brouwersvaart, doch werd gelukkig tijdig gered door den Heer W. Slakhorst, die geheel gekleed is te water gegaan. Naar wij vernemeu zal de Directie van het sportterrein De Plioenix spoedig een aan- vaug maken met het bouwen op dat terrein van een concertgebouw, dat 2500 persouen zal kunnen bevatten. De Heer Pander alhier, behaalde op den wieler wedstrijd te Lith gehouden, den tweeden prija. Door de politie alhier is aangehouden J. L., oud 29 jaren, vroeger koetsier, thans parapluiemaker, als verdacht van diefstal van geld uit de toonbanklade in de tapperij van Botman in de Lombardsteeg alhier. ONDERTROUWD: 28 Aug.: H. F. Bekker en M. G. Anseru. P. G. H. Metten en C. Van der Hoek. GETROUWD: 28 Aug.: A. Van Kesael en H. M. Bouman. G. Heyselaar en L. Asjes. H. Janse eu J. B. Smelter. J. W. Meyer en W. Van de Weetering. J. F. Maazen en W. A. Ten Hope. BEVALLEN: 25 Aug.: J. Woltl'Uytenhooren, d. 26 Aug.: E. J. Van deu Nieuwenhof-Broekhuis, z. H. M. Roosen-Van Deenen. d. IJ. Wolbers Tslsma, d. F. M. Kuipers-Reygera, d. G. E. Van Ellinckhuyzen- Ponsioeu, d. 27 Aug.: H. Van Honschoten-Van Eeden, d. A.'J. Komen-Vcering, z. C. Burggraat- Bogaart, d. H. Moonen-Keldermau, z. J. Prins-Pot, d. (levl.) m 28 Aug.: J. Dirks-Van de Manakker, d. OVERLEDEN: 26 Aug.: C. Weynveld, 6 m. E. De Droog- Vau der Kraay, 84 j. 27 Aug.: H. Timmer, 6 m. 28 Aug.; L. Van Raaphorst, 3 m. I. D. H. de Aartbisschop van Utrecht, Mgr. F. M. Snickers, heeft benoemd tot Kapelaan: te Zieuwent den Weleerw. Heer W. J. A, Jansen, te Goor den Weleerw. Heer T. C. M. Van Vilsteren, te Hoogland den Weleerw. Heer T. A. Smit, te Hilversum den Weleerw. Heer P. Van deu Oever, en te Wijk-bij-Duurstede den Weleerw. Heer T. II. A. Van Berkel. Een nieuw werk vau Hendrik Conscience is ter perse. Hel is getiteld: Be duivel in het slangenbosch. Het handschrift werd onafgewerkt in de nagelaten papieren van den schrijrer gevonden en door zijne doohter Maria, Mevrouw Antheunis, voltooid. Het zal een bundel, zooals Geld en Adel, het laatst verschenen werk van Conscience, uitmaken. Terwijl de consamtie-aardappelen in het zuidelijk deel der prov. Groningen verleden najaar (2.50 k 2.75 golden en later tot iuim f3 opliepen schijnt de prijs thans voor goed soort (1.25 niet te zullen overschrijden, eu kan men reeds eene daling tot f 1 per hectoliter tege- moetzien. Op voorstel van de afdeeling Leiden der Neder- landsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde is door de 18e algemeene vergadering dier Maatschappij het eere-diploma met daaraan toegevoegde premie toegekend aan J. Bakhuijzen, boomkrveeker bij de firma O. De Voa, te Hazerswoude, en aan J. Bertam, beambte aan 'a rijks academietuin te Leiden, ter herinueriug aan den dag, waarop zij gedurende vijftig jaren in die betrekkingen zijn werkzaam geweest. De rechtbank te Arnhem verklaarde eergisteren Mej. M. S. schuldig aan den haar ten laste gelegden diefstal van effecten ten nadeele van de dames V, d. B. te Velp en veroordeelde haar tot eeue gevangenisstraf van 1 jaar. De arrond. rechtbauk te 's-Gravenhage veroordeelde eergistereu den gewezen boereuknecht, die zijn vroegeren meester, een boer onder Wassenaar, mishandelde, tot 1 maand, den gewaanden rechter van instructie, die hem daarin bijstond, lot 21 dagen, en den derden helper tot 6 dagen gevangenisstraf. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 27 Augustus 1889. 1. J. 11., loodgieter te Edam (gedetineerd). 3 diefstallen. 6 maanden gev. straf. 2. J. K., arbeider te Jisp (gedeti neerd;. Diefstal. 9 maanden gev. straf. HAABLEM, 28 Aug. Aan de veemarktjvan heden waren de aanvoeren, verkoopen en prjjzen als volgt koeien IC, verkocht 8 voor 1230 a 160 stieren v erk. 3yoor (80 a 100, vaarzen verkocht voor f pinken verkochtvoor f— a fgraskalv. verk. voor f a nuchtere kalveren, 9 verk. 9— 13 a 22 ichapen, 38 verk. 38 voor f 19 a 31 Lammeren 82, verk. 74, f 22 af 13. Varkene, verk. a por 5 oua. Biggen verk. f a Paarden 3 verk. af Veulens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 87 stapels kaai uitmakende 10 958 stuk 22314 kilo,hoog ste prija f 28,50, middelbare prija f per 50 kilo. FUBMEBEND, 27 Aug. Kaas: aangevoerd 416, stapels prija der kleine kaas f—middelb. prija/—.— Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger vlug in prijs kalfkoeien. Vette kalveren aanvoer 204 stuks prija 60 a 80 o. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 91 stuks prijs f 12 a 28 per stuk, vlug gen handel. Vette varkens; aanvoer 129 stuks, prija 44 a 62 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 134 stuka, prija f 15 a 30 per stuk met vluggen handel. Biggen aanvoer: 293 «tuks prijs f 8. a 13.—. De aanvoer van vee en daarvoor betaalde prijzen waren ala volgt: 32 paarden van f tot veulen» f a 337 koeien van f tot kal veren van tot 2671 «chapeu van tot BOTTERDAM, 27 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 24 paarden, 1466 innderen, 193 vette en gras kalveren, 9 nuchtere kalveren, 9— Jichapen of lamme ren, varkens, 125 biggen,) 1— bokken of geiten. De prijzen van bet vee, bealeed ter markt van heden waren al. volgt: Runderen l.te qualiteit76 o. 2de qua). 68 c., 3de qual. 64 c.; kalveren l.te qual. 95— c. 2de qual. a c., schapen lste qual.— c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens lste qual. a c., 2de qual. a c., 3de qual. c., licht soort a c. per half kilo; Op de botermarkt werden aaugevoerd 109/8 en 85/16 ton en 1102 stukken per half kilo; prijs le qual. f56,— 2ejqual. 50, 3e qual. f 44 per half kilo 60 a 70. AMSTEBDAM28 Aug. Ter veemarkt vau heden wa ren aaugevoerd: runderen, 581 vette kalveren, late qual. 80, 2de qual. 60, per kilo, gra.kalf a11 nuchtere kalveren, f 8, a 13 ichapen en lammeren 200 vette varken» 45 a 54 c. per kilo. SCHIEDAM, 28 Ang. Moutwyn per Ned. vat a f 10 50 Jenever f 16,Ameterd. proef f 17,25. Spoeling f0,50 Commis.ie f -,60. LONDEN, 28 Augustus. Heden-namid dag laat verbeterde de toestand aanmerke lijk. Ten eerste konden patroons en werk lieden in den steenkolenhandel tot over eenstemming geraken, nadat des voormiddags nog ernstige ongeregeldheden in KiDgscross hadden plaats gevonden, waar de werkstakers de lossing van kolen met wagens door vrijwilligers met geweld verhinderden, of schoon eeue talrjjke politie de wagens be schermde. Heden-middag deelden de steenkolen- handelaren aan de gemachtigden der werk stakers mede, dat zij de gestelde eischen inwilligden, mits de arbeid morgen hervat werd; dit werd door de werkstakers aan genomen. 's Voormiddags had er eene gewichtige conferentie plaats tusschen de bestuurders aller Loudeusche dokken en eene com missie, die de eigenaars en pachters van de werven aan do Thames eu vau de graaupakhuizeu vertegenwoordigde, welke laatsten altjju vjjaudig waren aan de dok maatschappijen, eu ook thans de zjjde der werkstakers kozen. De dokaandeelen zjjn van middag be- laugrjjk gerezen op de verbeterde vooruit" zichten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3