MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. De tentoonstelling van de Hol- landsche maatschappij van landbouw te Haarlem. - Voor geest en hart. Gelijk hebben valt licht, geljjk krjjgen moeilijk. Onnutte lectuur verzadigt den geest evenmin als aan tafel de dessert-spijzen de behoeften van de maag naar bebooren kunnen voldoen. Wees dan vooral in de hoogste mate voorzichtig wanneer gjj knnt doen, wat ge wilt. Ter behartiging. Blikt niet treurig naar 't verleden! 't Ging voor immer, immer heen. Maak een wijs gebruik van 't heden! Dit behoort u, dit alleen. Ga de duistre toekomst tegen Zonder vrees, met mannenmoed, Daagljjks bidden om Diens zegen, Die ons 't rustpunt vinden doet. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Letteren en Kunst. Necrologie. «77» De vergadering van de Staten-Generaal wordt aanstaanden Zaterdag, des namid dags 3 uur, in naam des Konings, door deu Minister van Binnenlandsche Zaken gesloten. PARIJS, 11 September. De deurwaar der Morin heeft zich naar de prefectuur der Seine begeven om aangifte te doen van de candidaatstelling van Boulanger en Henri Rochefort. De Heer Poubelle, de Prefect, was op dat oogenblik afwezig; maar de Kabinetchef weigerde de verkla ring aan te nemen, op grond dat Bon- langer en Henri Rochefort opgehouden hebben verkiesbaar te zjjn. LONDEN, 11 September. Git Constan- tinopel wordt aan de Daily News geseind, dat de broeder van Moussa Bey, de ge duchte rooverboofdman Jaso, een Arme- nisch dorp heeft aangevallen, maar de dorpelingen den aanval der Kulden heb ben afgeslagen. BERLIJN, 11 September. Thans is de komst van den Czaar, in gezelschap van zijne gemalin, officieel aangekondigd tegen bet einde van deze maand. Het scbjjnt dat Berlijn de plaats van het bezoek zal zijn. Al de papieren der Deenscha Kies- vereeniging voor Noord-Sleeswjjk, die 2000 leden telt, zijn in beslag genomen en tevens is er een recbterljjk onderzoek ingesteld. dan water, tot den 20en dag en wilde toen zijn vasten met nog vijf dagen verlengen; maar hij bleek zijn krachten overschat te hebben, en hij overleed in een gasthuis te Parijs, ondanks de talrijke pogingen der dokters om de uitgeputte levenskrachten weder op te wekken. Een jongen te Esschen had, om eene nagedachtenis te hebben aan de ramp te Antwerpen, eenige patronen medegenomen en wilde die gisteren openen. Plotseling ontplofte de patroon en verbrijzelde den onvoorzichtige de rechterhand. Onvoorzichtigheid met een vuur wapen heeft te Elberfeld weder een treurig on geluk veroorzaakt. Daar heeft een jongman, die een revolver in de hand had, zijne moeder die.hij schertsend met het wapen dreigde, door onvoor ziens afgaan van het schot, doodgeschoten. De ongelukkige moedermoordenaar, die wanhopig was om hetgeen hij had gedaan, werd onmid dellijk in hechtenis genomen. Gistere n-oohtend is aan deu wal te Scheveningen door een schokker aangebracht een levende haai, zoogenaamde //sclioerhaar.// Het dier had eene lengte van 1 meter; zijn omvang was 40 c. M. Gisteren-middag te 12 uur is de tentoonstelling van land- en tuinbouwproducten, van vee en werktuigen door den Voorzitter der maatschappij van landbouw, den Heer Mr. B. Visser Van Hazerswottde in het bijzijn van vele genoodigden en belangstellenden geopend. De tentoonstelling mag inderdaad belangwekkend beeten. Zij bevat niet minder dan 1900 inzendingen en atelt dus alle vorige tentoonstellingen, door de M. v. L. tot dusver gehouden in de schaduw. Waaneer wij bet terrein bezoeken, treft ons al terstond bij den ingang de mooie poort van mandenwerk opgericht door de firma W. F. Van Vliet te 's-Gravenhage. Links bij den ingang vindt men het kantoor van het hoofdbestuur en rechts een zeer schoon paviljoen, in Mikadostijl gebouwd, waarin Mevrouw Visser Van Ha- zerswoude zich voorstelt de beeren hoofdbestuurders en hunne dames van tijd tot tijd eenige oogenblikken van rust en verpoozing te verschaffen. Zoo voortwandelecde en steeds rechts houdende, komt men aan de hoogst belangrijke verzamelingen van land en tninbouwwerktnigen, ingezonden door de firma Landré Glinderman, C. Koning Jr. (als vertegenwoordigers van de firma Ruston, Proctor Co.), G. R. Kouve/d, te Amsterdam, Heenk Comp. te Haarlem, G. Stout, te Tiel, Boeke en Huidekoper, te Groningen, de Wed. J. C. Massee A Zoon, te Goes, en anderen. Eene prachtige rotspartij, waarover een waterval klate rend zijne wateren uitstort en die ontworpen is door den Heer Springer, mag terecht een van de grootste aantrek kelijkheden van het terrein worden genoemd. Voor eene goede tent, waar allerlei ververschingen tegen matigen prijs te bekomen zijn, is gezorgd. De Heer W. Stolp, te Haarlem, richtte een smaakvol ontworpen paviljoen in, om daarin zijn handgereedschap voor land- en tuinbouw ten toon te stellen; daar naast vinden wij de firma Valk en Be Bussy, te Utrecht, met hare voorwerpen ten dienste van den tuinbouw. Achter de inzending vindt men eene flinke tent, waarin krachtvoedermiddelen, verzamelingen hoefijzers en eene verzameling van werktuigen tot onderzoek van melk en zadelmakerswerk zijn tentoongesteld. Onze wandeling vervolgende, komen wij nu aan het hoofdgebouw, waarin men alles vindt wat land- en tuin bouw, wat zuivelbereiding, bloemen- en houtcultuur voor schoons en moois bij elkander hebben kunnen brengen. 't Is een prachtig gezicht die schoone bloemen, die kolossale druiventrossen, die appelen en peren netjes op lange tafels geëtaleerd te zien, omlijst door zuivel- en landbouwproducten. Hier ziet men zelfs een Eiffel-toren, niet van ijzer maar van roode en witte kool. De schoone decoratie van het hoofdgebouw is te danken aan den Secretaris der M. v. L., den Heer I'. F. L. Waldeck te Loosduinen, die in dezen arbeid, als steeds, ook wederom werd bijgestaan door zijne echtgeuoote, wier smaak en zorgzame hand vooral bij de decoratie te her kennen is. Na volgen in lange driedubbele rijen de veestallen, en in een der hoeken van het terrein, schuins over den waterval een gebouw, waar dagelijks p. m. 1000 kan melk tot boter wordt verwerkt. De nieuwste werktuigen op het gebied van de zuivelbereiding treft men in werking aan en alle bezoekers van de tentoonstelling zijn in de ge legenheid het een en ander op hun gemak in werking te zien, omdat voor hen amphitheaterBgewijze banken zijn aangebracht, waarop men, van zijne wandeling op het ter rein uitrustende, toch noch iets leerzaams en nuttigs kan zien. Van hier gaande, komt men in de zeer doelmatig in gerichte paardenstallen; daartusschen vindt men eene ko lossale tribune, die honderden bezoekers kan bevatten en waar men dagelijks, van den 13n September af, des na middags de aangespannen paarden en het bekroonde vee, dat in een ovale ruimte voor de tribune wordt rondge leid, kan bewonderen. Te midden van prachtige bloem bedden op het terrein is een muziektent opgericht, waarin van tijd tot tijd het een of ander muziekkorps zich zal doen hooren. De tentoonstelling is inderdaad hoogst beziens waardig; die tijd heeft en belang stelt in den land- en tuinbouw, verzuime niet haar gedurende een der dagen, dat zij open is, te bezoeken. Men zal zich waarlijk over de genomen moeite niet beklagen. Tot de door de jury bekroonden bebooren o. b. de volgende inzenders: te HAARLEM de Heeren H. en F. Kimman, eerv. verm. voor een Utrechtsch wageutj Q. J. Suermond. 2e pr. voor witte Engelsche tarwe. Heenk <J- Comp, eerv. verm. voor tuiuvoorwerpen, idem voor voederbrekers, idem voor stroosuijders. idem voor verscb. werktuigen. W. De Clercq, le pr. voor aardappelen. D. H. Blok, eerv. verm. voor gift vrij wnscbmiddel. J. Leupen $r Zn, eerv, verm. voor zaaigranen. J. J. Van Loghem, le pr. voor groene komkommers. A. C. Van Eeden Co, le pr. voor enkelbl. bol-begonia's. J. Ruij- senaars, le pr. voor cloxinia's, idem voor tafel bloemstuk, 2e pr. voor 2 tafelbouquetten, le pr. voor een balbouquet, 2e pr. voor een bruids- bouquet. E. II. Krelage Zn, zily. med. voor een perk men polyanthus tuberosa flore pleno. H. Gaade, eerv. verm. voor niet gevraagde bloe men (afgesneden dahlia's). W. Stolp, le pr. voor verz. bandgereedscbap. W. Van Amstel, 2e pr. voor verz. zadelmakerswerk. W. Fan Amstel Wzn, eerv. verm. voor een compleet span ploeggareelen, idem voor tram- en andere garee- len. C. Doncker, eerv. verm. voor paarden- en rundveebrood. Th. Fichhorn, eerv. verm. voor eene dogcar. te beverwijk; de Heer P. Witteman, eerv. verm. voor verz. hoefijzers. te HAARLEMMERMEER de Heeren P. D. M. Scholten, le pr. voor roode wintertarwe. H. F. Bultman, 2 e pr. voor witte wintertarwe, 2e pr. voor Engelsche tarwe, eerv. verm. voor een werkje getiteld; Werken uit de practijk voor den landbouwer. A. De Zeeuw, le pr. voor lijnzaad, twee le pr. voor blauw en voor blank vlas, ea W. J. De Jongh 2e pr. voor 200J snijboonen en 200 prinseBse- boonen. le HEEMSTEDE de Heeren O. De Wilde, le pr. voor verz. appelen en peren, 3e pr. voor 4 van de fraaiste en grootste trossen witte druiven, le pr. voor de grootste meloen. C. Van Dijk, eerv. verm. voor verz. appelen en peren, 2e ,pr. voor 5 st. grootste peren, idem voor 5 st. tafelperen, 2e pr. voor dubbelbl. bol- begonia's, 8e pr. voor enkelbl. bol-begooia's 2e pr. voor dubbelbl. pe- larganium zonale, le pr. voor enkelbl. idem, le pr. voor asters, verg. zilv. med. voor 25 st. celosia cristota. A. De Wilde Jr., 2e pr. voor verz. fijnste tafelappelen, idem voor verz. stoof appelen, eerv. verm. voor de fijnste meloen, eerv. verm. voor eene verz. appelen uit pit of zaad geteeld. J. Van den Berg, 2e pr. voor tien van de fijnste perziken, 2e pr. voor coleussen, 2e pr. voor asters. J. Th. Van Eijken, le pr. voor eene verz. planten in potten, gekw., idem voor dubbelbloemige bol-begonia's, 2e pr. voor enkelbl. bol-begonia's, le pr. voor dubbelbl. pelargauium zonale, 2e pr. voor enkelbl. idem. Mej. A. De Wildé, eerv. verm. voor tafelbloem stuk, 2e pr. voor een balbouquet, en de Heer L. De Wilde, eerv. verm. voor gludiolus limaioe hy- brida, idem voor een bloemkussen. te HILLEGOM de Heeren C. Beersen, 2e pr. voor zandaard- appelen, en A. Heemskerk Czn. le pr. voor paarden- en koepeen le pr. voor koolrapeD. Gewroken. Mevrouw (tot haar Echigeuoot). Dus je wilt dien hoed niet voor mjj koopen? Echtgenoot. Noen. Mevrouw. Goed, maar als je nu deukt, dat ik om zoo'n bagatel tranen zal storten, dan vergist ge u schromelijk, hoor! Zelfkennis. Rechter (tot den aBuklager). Gij hoort het, mijubeer, de beschuldigde zegt, dat hij beschonken was eu u niet heeft herkend. Aanklager. Pardon, bij beeft mij zeer goed herkend, waut bij kwam op mij af en riep: ezel, os, kameel. Medegevoel. Dame. Ja als ik soms zoo over het een en ander nadenk, kan ik in zoo'n innig verdrietige stemming komen. Student. Heeft u soms óók schulden juffrouw? Bezorgd. Eerste jongen. Zeg, boe is de vrouw van jou baas voor je? Tweede jongen. O, die is de bovenste beste. Zoo bezorgd! Ze smeert bijv. mijne boterhammen altijd zoo voorzichtig, dat ik ze overal aanpakken kau, zouder mijne vingers vet te maken! Dat zal wel waar zijn! Jonge man. Ik kan u de plechtige verzekering geven, geachte heer, dat ik ZoDder uwe dochter niet kan leven. Koopman. Dat wil ik best geloovec! Zij beeft tienduizend gulden per jaar en jij verdient er vijfhondeid. Naar wensch. Eene dame laat haar portret achiideren, en als het een beetje gevorderd is, bekijkt ze het met onderzoekenden biik, Kan u den moud niet wat kleiner maken? O, als u het verlangt, Mevrouw, maak ik u in het geheel geen mond. Eene dure aardigheid. «Geef achtl// werd er gecommandeerd. //Ik geef er negen", mompelde een milicien, maar zoo luid, dat de Kapitein het verstond. «Dan doe ik er nog vijf bij//, hernam de laatste, «dan heb je precies 14 dagen arrest." HAARLEM, 12 Sept. Bij kon. besl. van 9 Sept. is benoemd tot KantoDrechter-plaatsv. in het kanton Haarlem, Mr- F. Willekes Mac Do nald, advocaat en procureur te dezer stede. Jl. Dinsdag viel aan den Heer P. Van der Eist, hoofdcommies ter gemeente-secretarie alhier, het buitengewone voorrecht ten deel den dag te herdenken, waarop hij voor zestig jaren als ambtenaar ter secretarie in functie trad. Te 9 uur werd de jubilaris door twee zijner collega's per rijtuig afgehaald en geleid naar zijn met bloemen, groen en draperieën versierd bureau op het Raadhuis, waar de secretaris, de ontvan ger, zijne collega's en eenige andere ambtenaren hem opwachtten en verwelkomden en waar hem onder de beste wenschen, bij monde van den Gemeente-Secretaris, den Heer Mr. A. A. hand, mede namens de overige ambtenaren, een prachtig geschenk in zilver werd aangeboden. De jubilaris, blijkbaar getroffen door zoo vele blijken van gehechtheid, betuigde daarvoor zijn hartelijkeu dank. Na afloop van dit vreugdebetoon werd de ju bilaris uitgenoodigd in de Raadzaal te verschij nen, waar de Gemeenteraad voor deze feestelijke gelegenheid buitengewoon was bijeengekomen. Bij monde van den waarnemenden voorzitter Dr. C. G. Von Reeken (de Burgemeester was weg' as ongesteldheid verhinderd tegenwoordig te zijn) werd den Heer Van der Eist in vleiende be woordingen '8 Raads bizondere tevredenheid be tuigd voor al hetgeen door hem gedurende zijn langdürigen diensttijd iu het belang der gemeente was verricht en werd hem daarbij door den Raad een kostbaar souvenir aangeboden, terwijl hem tevens de personeele titel van Griflier werd ver- verleend. Ontroerd door deze blijken van achting en hulde, betuigde de jubilaris daarvoor zjjn innigen dank. Door het college van B. en W. werd aen Heer Van der Eist mede een zeer schoon aandenken vereerd. De jubilaris heeft het voorrecht bij zijn hoogen leeftijd (bijna 79 jareu) eene goede ge zondheid te genietenbovendien is hij nog vlug en helder van geest en verricht zijne werkzaam heden met ijver en nauwgezetheid. In 1879, bij gelegenheid van zg'n 50 jarig jubilé, werd de Heer Van den Eist, door Z. M. benoemd tot Ridder der orde van de Eikenkroon. In den ouderdom van 82 jaar is Maandag alhier overleden de Heer II. Hemkes, lid van de plaatselijke Schoolcommissie, vroeger hoofd onderwijzer te Voorburg, later geruimen tijd te Eraneker gevestigd, vooral op onderwijsgebied als achrijrer van vele leer- en leesboeken zeer gun stig bekeud. Jl. Maandag-avond had op de bovenzaal van «Café Brinkmann" wederom eene vergade ring plaats van de afgevaardigden van Werk- lieden-Vereenigingen ter bespreking van de ac- tueele volksbadhuis-quaeatie. De voorzitter, de Heer D. de Clerq, gaf een overzicht van hetgeen is verricht. De plannen zijn gereed, de begroetingen zijn klaar. Geld moet er zij maar van te voren de zekerheid, dat er behoefte is aan een badhuis. Na deze inleiding werd de vergadering zeer opgewekt. Allen waren Verheugd, dat de zaak zoo goed was voorbe reid. Eu achter elkander gaven velen blijk, dat zjj niet alleen de zaak wilden steunen door aan- beveliug, maar enkelen verbonden zich namens hunne Vereenigingen tot het bijdragen van eene niet onbelangrijke som. Docb het hoofddoel dezer vergadering was, en dient te worden vermeld, dat zekerheid zou bestaan, dat de badinrichting zou gebruikt worden. En dat dit zou gelukken, bleek op deze vergadering volkomen. (Opr. Haarl. Ct.) Betreffende den gezondheidstoestand dezer gemeente in Augustus jl. kan het volgende wor den medegedeeld: Van in de wet genoemde be smettelijke ziekten werden ter Gemeente-Secretarie aangegeven; 9 gevallen van mtzelen, 7 van febris typhoïdea. Het totaal der overledenen, daaronder begrepen 13 levenloos aangegevenen, bedraagt 115 tegen 149 in de vorige maand. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand berekend, 2d,6. Aan liohaamszwakte stierven 15, aan mazelen 6, aan stuipen 4, aan apoplexia 4, aan heisenziekten 6, aan ziekten dar ademhalingsorganen 22 (waarvan 7 aaD keel- en longtering of bloedspuwing), aan ziekten der spijsverteringswerktuigen 30, aan ziekten der or- gaua urogeuitalia 3, aan andere oorzaken 7, aan onbekende oorzaken 5. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 56, van 15 jaren 12, van 514 jaren 2, van 1420 jaren 1, van 2050 jaren 8, van 5065 jaren 12, van 6580 jaren 6, boven 80 jaren 5.Geboren zijn 97 jongens en 78 meisjes. BURG. STAND DEK GEM. HAABLEM. ONDERTROUWD: II Sept.: A. Wesseling en J. Boerrigter. D. Van Breemen en J. Smink. F. Bosman en A. Knoop. J. W. J. Huyboom en S. D. Smit. J. Visser en G. J. De Groot. K. De Leeuw en C. Van Geffen. A. M. Stomps en J. Soellaart. T. Jansen-Hendriks en D. M. Buis. J. A. Berg en G. Mooyman. GETROUWD: 11 Sept.: H. H. Bonnen en J. Bax.— N. T. Nix en J. H. Arnold. H. F. Bekker en M. G. Ausum. P. G. H. Metten en C. Van der Hoek. BEVALLEN: 5 Sept.: C. Schaap-Van Waard, d. J. H. C. Habermehl-Sevenhuyaen, d. 10 Sept.:C.H. J. W. Lunord-Jong, d. A. M. Timmerman-Van Abs- hoven, z. A. Veering-Bonger, d. OVERLEDEN: 5 Sept.: G. Harmse, 68 j. —10 Sept.: H. J. Van Niel, 3 m. De firma F. B. Van Bitmar, te Utrecht, is voornemens ait te geven een geïllustreerd gedenkblad ten voordeele van de noodlijdenden door de vreeselijke ramp te Ant werpen. Dit gedenkblad, getiteld: Holland-Antwerpen zal bijdragen bevatten van de voornaamste Nederlandsche en Belgische letterkundigen, schilders, toonkunstenaars, enz. Hierom en om het loffelijke doel, 't welk ieder door den gering gesteldcn prijs van 50 cents kan helpen be vorderen, bevelen wij deze uitgave ten zeerste bij onze lezers aan. Wat sinda eenige dagen gevreesd werd, is geschied. Eergisteren-avond is de Hoogwaardige Heer Mgr. G. F. Brabbe, Kamerheer, van Z. H. den Paus, Kanunnik van het Haarlemschc Kapittel, Deken en Pastoor van de Sint Jacobuskerk te 's-Gravenhage in den ouderdom van 59 jaar te Valkenburg overleden. In 1854 tot leeraar benoemd aan het Seminarie Ha- geveld, verbleef hij daar, de laatste 13 jaar als Regent, tot in 1881 de parochie van O. L. V. te Schiedam het voorrecht had hem tot haren Herder te ontvangen. In 1884 werd hij benoemd tot Deken en tot Pastoor der St. Jacobuskerk te 's Hage. Zijn letterkundige arbeid wees hem eene eervolle plaats aan onder de beate katholieke auteurs. Hij was een vertrouwd leidsman der studeerende jeugd en een toonbeeld van gestadige en liefdevolle zorg voor hen, die aan zijne leiding waren toevertrouwd. Het verscheiden van dezen hooggeachten, welbeminden en geleerden Priester is voor Haarlems diocees een groot verlies. Zijn afsterven zal in uitgebreiden kring diep worden gevoeld. Zijne aache ruste in vrede. HAARLEM, 11 Sept. Aan de veemarkt van heden, waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien 22, verkocht 22 voor 1220 a 150 stieren verk. 4voor f 100 a 120, vaarzen verkocht 5 voor f 12C pinken verkocht voor f a fgraskalv. verk. voor f a nuohtere kalveren, 17 verk. 17— 14 a 20 schapen, 24 verk. 20 voor f 28 a 20 Lammeren 66, verk. 54, f 20 a f 14. Varkens, verk. a per 5 ons. Biggen verk. f a Paarden 4— verk. af Veulens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 114 stapels kaas uitmakende 13942 stuk 2S031 kilo, hoog ste prije f 36,—, middelbare prije f per 50 kilo. PUHMEiRIDND, 10 Sept. Kaas; aangevoerd 419, stapels prijs der kleine kaas 33.— middelb. 3 prijs 28.— Koeien matig in prije; melk prijshoudend; geldiger vlug in prijs kalfkoeien. Vette kalveren aanvoer 166 stukaprijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 87 stuka prijs f 12 a 28 per stuk, vlug gen handel. Vette varken»: aanvoer 79 stuks, prijs 40 a 60 o. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 145 stuke, prfje f 15 a 33 per stuk metvluggen handel. Biggen aanroer: 259 stuks prijs f 8. a 11.—. De aenvoer van vea en daarvoor betaalde prijzen waren ale volgt: paerden van f tot veulen» f a 365 koeien van f tot kal veren van f tot 2419 schapen van tot ROTTERDAM, lO.Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 10 paerden, 1751 innderen, 237 vette en grae- kalveren, 12 nuohtere kalveren, 2schapen of lamme ren, varkens, 210 biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Runderen 1ste qualiteitTA e. 2do qual.68c., 3de qual. 64 e.; kalveren 1ste qusl, 95— e. 2de qual.—ac., schapen 1ste qual.—c.,2dequal. c., alles per kilo; varkens late quul. a c., 2de qual. a o., 3de qual. c., licht soort a c. per Ualf kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd:, 9/8 en 67/16 ton en 1054 stukken per half kilo; prijs le qual. f56,— 2e qual. 50, 3e qual. f 46 per half kilo 56 a 70. AM3TEBDAM, 11 Sept. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 170 vette kalveren, late qual. 1.80, 2de qual. 60, per kilo, graskalf 14 nuchtere kalveren, 10, a 15 schapen en lammeren -~ 188 vette varkens 50 a 55 e. per kilo. SCHIEDAM, 10 Sept. Moutwijn, per ned. vat/T.0,50 Jenever f 16.Amsterd. proef f 17,25, spoeling f0.60 dito commissie f 0,50. Amsterdam 11 Sept. 1889. Prijzen der onderstaande effeotenggnaUeId pCt. ae koers. Nederland. Cartif. Werk. S&huld. Hongarije, übl. Leening 1867. Goudleeningf Italië. Okl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 silver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 bij Hope k Comp. Ovde Russen 5 2'. 8 8' i Rusland. Obl. Nio. Spw. 1867/68 1877 Amst. L 20-100 80 95s/< 108'/u 803/, 94'/, 89 70 71 104»/,, 91 Bpanja. Obl. bnitanl. 1867, 1871 78. 1* 18769 binnenl. (Perpetueels)4 Turkije. Obl. Alg. Sehuldl866 Serie D. 5 1869 C. 6 Egypte. Okl. Leeniug 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligation. 4' Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .dlvid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestamp. Obl, Iudiiobe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Weiel Obl. 4' 18788 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. 8 Ruelnnd. Gr. pw. Maatsoh. Aand.. 8 Baltische Spw. Aand8 Jales Griasi OblI Kiew Breit Aand8 Kurak Chark. Obl. ƒ1000.. 8 Morschansk Sysran Aand.. 8 Riasehk Wiasma I 8 Rumenio. Aandeden Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cart.. 7 PBEMIE-LEENINGBN. Nederland. Loten Amsterdam /100, 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Belgle. t Stad Antwerpen 1887- OoetenriJk. Staetel. 18544 18606 1864 Huilend. 18648 18668 Geldkoere prolongatie 2. 487, 043/, i6"/i« 907, 1043/,, 125 447, 173/,, 157,, 1287, 159 131 92 143 116 107, 597, 120»/, «0 V» 96»/,, 98»/, 33»/, 33»/, 140 30»/, 118'/, 94 112»/, 106'/, 105»/, 87Vs 112 116'/, 1^77, 164'/, 154»/, pat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3