MARKTBERICHTEN. Werkstaking te Rotterdam. Voor geest en hart. Ter behartiging. Houd vast aan Deugd en Plicht en Eer! Wat vreest gij voor den mensch, een broos, een stoffelijk wezen? Gjj ziet hem heden nog en morgen licht niet meer. Vrees God, gij zult geen menscben vreezen Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. afd. van den R. K. Volksbond was opgericht, had hem ten hoogste verblijd. Daardoor was aan een jaren lang gekoesterden wensch voldaaD, een wensch, die nog inniger was geworden toen hij het geluk had gesmaakt onlangs het Katholieken- Congres te Bochum bij te wonen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. pot, onschuldigste werktuigen. Een Duitech handelsrei ziger, die ook zaken in Kusland deed, had in zijne koffers daar hij lijdende was aan schrijf— kiamp, ter vergemakkelijking zijner corresponden tie eene schrijfmachine medegenomen. |^Bij het onderzoeken op de grenzen viel het werktuig dadelijk in 't oog, en zonder zich om de uitlegging van den reiziger te bekommeren, namen de beambten het in beslag. Tot he den toe, voegt de Duitsche berichtgever er bij, werd de machine, ondanks het herhaald verzoek, niet teruggegeven. Ji. Zaterdag hebben er geene verdere onge regeldheden onder de bootwerkers plaats gehad. Men zegt dat niet deze, msar het canaille, hetwelk zich onder hen had gevoegd, aanleiding heeft gegeven tot de betreurenswaardige scher mutselingen van 11. Vrijdag. Ook Zaterdag pos teerden zich verscheiden sla mpampers in groepjes voor de Beurs om de schutterij te zien uitruk ken, welke getrouw opkomt en een goed ver toon maakt. De bootwerkers zeiven hebben ver klaard, dat zij langs ordelievender; weg in .hun ne eischen willen volharden. Evenwel was er Zaterdag-morgen nog weinig te bespeuren van toenadering tusschen werkgevers en werklieden, zoodat de handelskaden er als op den Zondag uitzagen. Slechts aan een paar booten werd ge werkt. Het stoomschip Gelderlandvan de Kotter- damsche Lloyd, naar Atjeh bestemd, kon Zondag niet vertrekken, omdat men, tengevolge vau de werkstaking ciet met den arbeid aan boord gereed is kunnen komen. De meeste stoombooten htbbeu gisteren met equipage en een deel van de sjouwers kunnen.laden eu lossen. De rust werd nergens verstoord. Trou wens er worden onderhandelingen gevoerd en er zijn reeds eenige punten van toenadering voor- loopig vastgesteld, waaromtrent belanghebbenden zeiven nader zullen hebben te beslissen. Voor het overige waren ook gisteren maatre gelen genomen om de openbare orde, waar zij ou- verhoopt mocht worden verstoord, te handhaven. De schutterij was onder de wapens. Politie en mariniers patrouilleerden. Op de rivier werd voor de veiligheid gewaakt °door de havenpolitie en door gewapende booten met oorlogsmatrozen. De Westerkade was evenals Zaterdag geheel afgezet. Langs Boompjes en Willemsplein kon men vrij circuleeren, doch, afgescheideu van de patrouil les, stonden bier en daar manschappen gereed om terstond tusschen beiden te treden, indien er wanordelijkheden voorvielen; iets wat gelukkig het geval niet is geweest. Het komt ons voor, dat de toestand iets ver beterd is, te meer nu wjj vernemen, dal de ver- eenigde reeders en cargadoors uit hun midden eene commisie hebben benoemd, die bereid is in overleg te treden met afgevaardigden der werk lieden. Op eene vergadering gisteren-avond door de werkstakers gehouden werd beslist den arbeid niet te hervatten wanneer niet aan de gestelde eischen werd voldaan. Schijnt soms de aarde een bergwoestijn Yol van diepe kloven, «Voorwaarts» moet het reislied zjjnf Voorwaarts, maar naar bovenl Aan ri'arbeid weer! Een dag met nietsdoen doorgebracht, Is zoo vermoeiend als een slapelooze nacht. De blik, die nu door neevlen ziet, Wordt strakt glimlachende opgeslagen; Want pijnlijke uren, dorre dagen, Zijn heilbeloften voor 't verschiet. Boosaardige critiek. Kunstschilder (tot zyu collega). Ziet ge, amice, zelfs de bankier Zilverberg laat zijn portret door mij schilderen. Collega. Nu, dat is zeer verstandig. Ala hij eens met de noorderzon verhuist en zijn signale ment wotdt naar dit portret gemaakt, dan is hij volkomen veilig. Wantrouwend. Baron (die een nieuwen be diende huurt). Veel loon geef ik niet, maar ik garandeer u een flink bedrag aan fooien." Na verloop van acht dagen vraagt de Baron: Nu, Jan, ben je tevreden met bet verval?// //Mynheer," antwoordt de bediende, //ik kan daarover nog geen oordeel uitspreken, in de eerste week weet men nog niet of uwe vrienden zich van mijne welwillendheid trachten te ver zekeren. Vooruitgang. Dilettant-jager. De zaak be gint nu inderdaad interessant te worden; nu loopeu de hazen tenminste weg, topn. ik mij ver- Tweeërlei. A. Ik geloof dat de referendaris slechts scbryft honoris causa. B. Dat ben ik niet met u eens, ik geloof dat hy schrijft hono- raris causa. Gemoedelijk. Jager (tot een der gasten in de herberg). Zeg eens, vriend, ge komt mij zoo bekend voor; heb ik u niet eens op zekeren dag aangeschoten? Eene veronderstelling. Tooneelspeler (die zijn directeur in het café aan 't kaartspel, ziet). Ik geloof dat mija chef bezig is het voorschot pp myn salaris te verspelen. Bij de exercitie. Onderofficier. Kerels, wanneer ik voor een muur //halt!// comman deer, dan moet ge allen stilstaan, niut omdat er een muur slaat, maar omdat ik „halt ge roepen heb. HAAKLEM, 1 Ociober.Gisteren-morgen werd in de kathedrale kerk alhier de Hoogeerw. Heer F. J. Thunnissen, Pastoor der parochiekerk van O. L. V. van den H. Bozenkrans, door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, op plechtige wijze als Kanunnik van het Haarlemsche Kathedraal Kapittel geïustal- leerd. Buim 250 werklieden en andere belang stellenden benevens een 30tal leden vau de Am- sterdamsche afdeeling van den Nederlandschen B. K. Volksbond, waren gisteren-avond in het lokaal De groote Vauxhall samengekomen om de tweede vergadering by te wonen van de jl. Vrijdag te dezer stede opgerichte afd. van voormelden Bond. De vergadering werd door den President, den Heer A. J. De Jong, met een woord van dank voor de talrijke opkomst geopend. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en maakte hun, na eene welgesproken inleiding, bekend met hetgeen in deze vergadering zou verricht worden. Tot zijn genoegen kon hij aan de vergadering mede- deelen, dat de Haarl. afd. van den R. K. Volks bond algemeene sympathie ondervond en dat reeds velen zich hadden laten inschrijven als donateur, of vau hun voornemeu daartoe hadden laten blijken. Nadat door den Secretaris, den Heer J. H. B. Loots, de notulen dtr vorige bijeenkomst waren voorgelezen, werden deze door de vergade ring goedgekeurd, waarna de Heer W. C. J. Pastoors, President der Amst. afd., daartoe uit- geuoodigd, eene krachtige redevoering hield. Spreker zette nogmaals het doel en den werk kring van den R. K. Volksbond uiteen. Op duidelijke wijze verklaarde hij waarom de werk man zich aan dezen Bond had aan te sluiten eu zich te wachten had voor vereenigingen, die onder neutrale vlag, elementeu in zich bevatten en begiuselen ontwikkelen, die voor den Werk man hoogst gevaarlijk zijn. Hij deed vooral uit komen dat de R. K. Volksbond Diet alleeu werk zaam was voor het stoffelijk maar ook voor het geestelijk welzijn van den werkman, die in den Bond ook een steun, een hu'p vond in de weder waardigheden van het leven. Met den wenscb, dat de Haarlemsche afd. weldra zich in den zelfden bloei als de Amsterdamsche mocht ver heugen, eindigde de Heer Pastoors zijne wel doorwrochte rede. Een ander lid van de Amst. afd., de Heer P. B. Kok, gaf vervolgeus eene korte schels van het ontstaan en de verdere ontwikkeling van deD Boud in de hoofdstad. Spreker be toogde het nut van de vereeniging, verklaarde, dat de Bond niet moest zijn een verbond van werklieden alleeu, geen coalitie van arbeid tegen kapitaal, msar een boud samengesteld uit alle klassen der maatschappij, met het doel om door onderlinge samenwerking eikanders belangen in christelijken zin te behartigen. Met vee' zeggingskracht wees hij op de nood zakelijkheid en de wenschelijkheid tol algemeene deelneming aan den Nederl. R. K. Volksbond. De derde Spreker van den avond was de Heer W. Klippers. Genoemde heer deelde aan de ver gadering mede, dat hij eenige maaDden geleden omtrent het oprichten van eene afdeeling te dezer stede, zich in correspondentie had gesteld met der: Geestelijken Adviseur van deu R. K. Volks bond ta Amstsrdam. Het was hem dus eeu hoogst aaiigenaam^erichttoeu hij vernam,dat eene afdeeling ook alhier zou gevestigd worden. Spreker betoogde het groote nut van den R. K. Volksbond, liet duidelijk uitkomen, dat van liberalen kaot de werkman geen heil te wachten had en waarschuwde voor de strikken, die ook voor den arbeider door de alles onverwerpende soeiaal-demoeralie worden gespannen. Wijzende op hetgeen op maatschap pelijk en christelyk terrein voor den werkman in den vreemde geschiedt, gaf hij zijne overtui ging te kennen, dat ook in ons vaderland met succès het voorbeeld van onze buitenlandsche broeders kon gevolgd worden. In den R. K. Volksbond had de werkman gelegenheid in christelijken zin te spreken en zijne be langen te openbarenin dien Bond zal de arbeider een beschermer vinden voor zyne stoffelijke en zedelijke belangeu; in den R. K. Volksbond zal de werkman vinden, hetgeen voor zijn tydelijk en eeuwig weizijn noodig is, als hij de raadgevingen volgt van een offervaardig Be stuur en van den Priester, die niet de verdruk ker is, zooals de sociaal democraten verkondigen, maar de ware vriend van het volk, van den werkman in bijzonder. Wij Katholieken, zoo besloot deze Spreker zijne rede, verheugen ons, dat wij in den Priester een raadsman en een veiligen gids vinden, die onze geestelijke en stoffelijke belangen behartigt en ons door den strijd des levens voert, ter victorie in de eeuwigheid. Vervolgens richtte de Heer J. Broek, lid der Amst. afd. het woord tot de aanwezigen. Ook deze Spreker wets op het nut van den R. K. Volksbond, die in de hoofdstad reeds tot zoo hoogen bloei was gekomen. Hij wekte de werk lieden op tot algemeene deelneming, tot een voort durend samenwerken en broederlijk overleg.Spreker hoopte vurig, dat spoedig in alle gemeenten van ons vaderland afdeelingen zouden worden opge- rieht; Haarlem had de eerste stap gedaan, „van Haarlem uit begint de victorie//, aldus eindigde de Spreker, „moge dan weldra de Nederl. R.K. Volksbond voor de Katholieke Kerk eene kroon worden, waarvan elke aid. eeue parel vormt.// De laatste Spreker was deHeerZf. W.Kouwenhoven van Overveen. Het bericht, dat in deze stad eene Spreker releveerde ia 't kort, hetgeen op die merkwaardige vergadering van Duitschlands Ka tholieken door mannen van zeldzame eruditie wa6 gesproken over da sociale quaestie en tal van onderwerpen, die het stoffelijk en geest lijk belang van den arbeider raken. Daar had Spre ker geleerd het nut van arbeiders-vereenigiu- gen nog in hoogere mate dan voorheen ta waar deuren. Daar werd openlijk verkondigd, hetgeen de Kerk in het belang van den werkman had verricht en aanhoudend doet tot zedelijke ver heffing van het volk. Dat de Nederl. R. K. Volksbond in den geest der Duitsche Arbeiter- vereine mocht werkzaam zijn, ook vooral tot bestryding vau de sociaal-democratie, was Sprekers innigste wensch. „Niet de Staat," aldus be sloot bij zijne geestdriftvolle toespraak, de woor den san den edelen Dr. Windthorst tot de zijnen nemende, niet de bajonetten, maar de Kerk alleen is in staat het monster der sociaal democratie den kop te verpletteren." Nadat de Voorzitter Ban de verschillende Sprekers, namens dejvergadering, hartelijkeu dank had betuigd voor hunoe gehouden rederoerin gen eveneens aan den.Heer Pastoors en de overige aanwezige leden van de Amst. afd, voor hunne betoonde belangstelliug en moeite, werd de gelegenheid aangeboden tot inschrijving als lid van deu R. K. Volksbond. 128 aauwezigeu traden tot den Bond toe, zoodat het aantal leden der Haarl. afd. thans reeds 188 bedraagt. Ten slotte werd door deu Voorzitter bekend gemaakt, dat de gelegenheid om zich als lid vau den Nederl. R. K. Volksbond te laten insehryven, eiken Maandag-avond van 8 tot half 11 zal aangeboden worden in het lokaal De Groote Vauxhall in de Wijde Appelaarsteeg alhier. Er heersehte op deze Vergadering een opge wekte en recht aangename geest;- de Sprekers werden met luid applaus begroet, evenals de leden vau de Amst. afd., die voor hun vertrek naar de hoofdstad met kracht van stem het bondslied zongen. Een en ander is voorzeker een bewijs, dat de aanwezigen met de overtuiging bezield waren, dat de Nederl. R. K. Volksbond eene instelling is, die spoedig rijke vruchten zal voortbrengen en heilzaam werken zal voor volk eu ader- la id. Door eeue rijke gift uit de hoofdstad daartoe in staat gesteld, ziju Vrijdag-avond 16 iu plaats 7 werkliedeu onder geleide van deu Heer J. A. Van Eden naar de tentoonstelling te Parijs vertrokken. Hunne namen zij a G. v. d. Putten, machinist; J. v d. Wijden, schilder; B. Van Kammen, timmerman J. Klabou, zinkwerker J. Dekker Jr., timmermau P .Bottelier, smid G. N. Visser, rijtuigbekleederW. O. Vooges, kopergieterC. Schimmel, lederbewerkerJ. Hoogeveen, meubelmakerII. De Vries, idem L. v. d. Smissen, teekcuaar E. Rinks, metse- laa' J. Aartsen, baukwerkerJ. Antonissen, timmerman, en C. Bt>. Vlüt, decorateur. Door een Haarlemsch ingezetene is nog f 40 gegeven voor een extraatje, eu voor ieder man is f 60 beschikbaar. De werklieden Hogenbijl, Vester, Schoo en Tibbe, van de Kon. rijtuigfabriek der Hoeren Beijaes, gaan eerst in de helft van Ootober en zooals reeds gemeld is, onder geleide van den Heer J. J. F. Beijnes. Naar wij vernemen is dcor de commlsiie van toezicht over het gesticht „Meereuberg" te Bloe- mendaal, voor de uitbreiding der gasfabriek van het gesticht, aan de Maatschappij Ijzergieterij „de Prins van OraDje// te 'a-Gravenhage opge dragen het vervaardigen, leveren eu stelien van eene gegoten yzeren gashouderskuip met gashou der, van den dubbelen inhoud als die welke in het vorige jaar door dezelfde Maatschappij al daar werd geleverd. Eeu paar personen vonden dezer dagen op straat een bankbiljet van f 40, met welk geld zij zoowel hier ter stede als te Amsterdam goede sier hebben gemaakt. Hunne handelwijs is echter bekend geworden en thans is tegen hen proces- vermaakt wegens verduistering, dewijl gebleken was, dat het geldswaardige papier door een sla gersknecht was verloren. Gisteren-morgen omstreeks 8 uren on stond eeD begin van brand teu huize vau den Heer Schous Warmoesstraat alhier. De politie was weldra met den slangenwage.n t genwoordig, doch behoefde geen water te geven, daar de brand reeds door de buren was gestuit. De brand scheen ontstaan te zyu in den winkel. BEVALLEN: 26 Sept.: J. M. Mentjii-Hellema, d. J.Van Sta»eren-Bij9ter, d. 27 Sept.: C. A. Dolk-Van Bemmel, z. 28 Sept.: B. Rhee-Van Hoof, d. P. M. E. M. Dreyer-Breems, z. M. Broekman-Wesae- ling, d. 29 Sept.: E. P. Rieu-Van Leeuwen, z M. L. Kraai-Karasen, d. en z. 30 Sept.: A. M. Hand- graaf-Fust, z. OVERLEDEN: 27 Sept.: C. Nonwland, 2 m. 28 Sept.: H.Van Appelen, 2 j. J.Van Zonneveld-Vermeer, 76 j. I. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Deken en Pastoor te Beverwijk den Zeereerwaarden Heer M. P. Kreijna; tot Deken en Pastoor te Schagen den Weleerwaarden Heer W. Van Stee en tot Pastoor te Zuidzijpe den Weleer waarden Heer P. J. Buijs. Z. D.H. de Bisschop van Roermond, Mgr. F. A. ff. Boermans, heeft, ter vervanging van den Zeereerw. Heer F. J. Ereus, die zijn eervol ontslag heeft aangevraagd en verkregen, benoemd,tot Pastoor te Ubacb-over-Worms den Weleerw. Heer J. J- H. Schiffers; tot Kapelaan te Vaals den Weleerw. Heer W. J. Jongen; tot Kapelaan te Vijlen den Weleerw. Heer H. J. Keijbets. Door de Regeering ia een post van f2500 op de Indi sche begrooting gebracht, als eerste gedeelte van eene som van f15,000, benoodigd voor de uitgaaf van een Kawi- Balineescb-Nederlandscb woordenboek, vervaardigd door Dr. H. Neubronner Van der Tnuk, waarvan de druk minstens 6 jaar zal duren. Met betrekking tot den bloembollenhandel meldt men Vele binnen- en buitenlandsche bloembollenhandelaara krijgen dit jaar klachten van hunne afnemers over de slechte bloemen, in den afgeloopen winter uit hunne bollen voortgekomen. De meerdere of mindere zwaarte der bloemtrossen hangt voornamelijk af van den toestand van het weder tijdens het groeien en rijp worden der bollen. De zomer van 1888 was daarvoor buitengewoon ongunstig. Men doet dus in vele gevallen den bloemisten onrecht hen voor de slechte outwikkeling der bloemen aansprake lijk te stellen, gelijk maar al te veel geschiedt. Op goede gronden kan men uit de nu te plauten bollen, voor zoo ver zij namelijk hun wasdom hebben, een bizonder groote bloem verwachten. —•Lady Baker, eenejHolsteln-Friesche koe in Iowa, heeft in de week van 14—20 Juni jl. 542.13 Eng. ponden melk geleverd, waaruit 34% Eng. ponden ongezouten boter werden gemaakt. Van dit feit zijn drie beëedigde verklaringen opgemaakt. De koe wordt driemaal dsags gemolken. Te Greteloo, gemeente Voorst, zijn dezer dagen, in tegenwoordigheid van vele landbouwers, proeven genomen met den „Egcart-ploeg," in vergelijking met de oude ploegen: de „Howard" en de „Sachs". De nitslag was, dat de „Egcart-ploeg" het in alle opzichten van de andere ploegen won. Een landbouwer nam er ook de proef mede en schafte er zich dadelijk een aan. HAARLEM, 30 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6,10 s 6,80 rogge f 4.90 af Haver f 3,—a f 3,25— gerst f 5,75 bruine boonen f af,—: Gr. erwten f7,75 a f 5,— Capncijnersf af.— Oliezaad fKarwijzaad f 10 LEIDEN, 28 Sept. De prys der boter was beden per vat 1ste qual. f70.— a 64.—, 2de qual. f 56— 62.Aanvoer groot en handel middelmatig. DELFT 28 Sept. Heden werden aangevoerd 54 stapels kaas, wegende te zamenl7 244 kilo; prijs f 18 a 24.50 per 100 kilo. ALKMAAB, 28 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: 48 koeien 140 a 300, 16 nnehtere kalveren 16 a 20, vette kalveren a 541 schapen 30 a 20 varkens f per kilo, 113 ma gere dito 16 a 22, 13 bokken 9— 3— paarden 70— A f 160lammeren f a HOOBH, 28 Sept.. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen alsvoigt: heet. tarwe f 7,— a 7,50 heet. rogge f,a heet. gerst 4.— a 5,— heet. haver f 3,—, a f 4, mosterdzaad 15 a 17— heet. bruine f 10, a 9,50 gele] 1150, a 13.— heet. paardeboonen f a heet. erwten f 8,— a 7, beet. groene 9,50 all, heet. grauwe f 10,a 12,— het. witte 7, a f 8,— heet. aardappelon f 2,— a 230 manden appelen f 250 a .5— allea per heet. BOTTBBDAM, 30 Sept. Op de veemarkt waren heden aaugevoerd: 2 paarden, 194 ïunderen, 81 vette en graf kalveren, 1 nuchtere kalveren, 2535 schapen of lamme ren, 464 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit70 e. 2de qual. 66 e., 3de qual. 62 o.; kalveren 1ste qual. e. 2de qual. 85a 90— c., schapen late qual.70 c., 2de qual. 60 c., allea per kilo; varkens 1ste qual. 29 a c., 2de qual. 28 a c., 3de qual. 27 c., licht soort 24 a 25— e. per half kilo; Schepkaas per 50 kilo f 8— a 9. Aangevoerd 5 partijtjes Zoetemelksche kaas, f 21,— 26— per 50 kilo. Aavoern 20 partytjes. Zeenwsche eieren f 4.20 a 4.50. Overmaassche dito f 4.40 4.80 de 100 stuks. LONDEN, 80 Sept. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 3100, schapen en lammeren 16,000 kalveren 460, zwijnen 10. Prijzen: beste runderen 2/4 a 5 /0 schapen en lammereu 3/9 a 6/4, kalveren 3/9 t 6/4 zwijnen 2/8 a 5/0. ALKMAAB, 30 Sept. Ter veerasrkt werden ver kocht 12 koeien van fl90a 250,118 kalveren van f 40 a 116. 16 nuchtere dito van f 16, a 22, 682 schapen 124 a 36,—110 varkens a 44 a 62 e. 53 magere 15 a 18 per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 30 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 642 runderen, van welke de prijzen waren vette late qual. f 75.dito 2de qual. f 65.— dito Sdequaliteit J 55,— per kilo; melk- eu kaifkoeien 150 a ,280 graskalv. J a 26— nuchter kalveren ƒ7 a 15, 24 schapen en lammeren a 350 vette varkens 49 a 59 c.; biggen beide per kilo SCHIEDAM, 30 Sept. Moutwijn, per ned. vat/10,75, Jenever f 16.25, Amsterd. proef f 17,50 apoeling f0.80 dito commissie f 0,70. BEURSBERICHT EN. Amsterdam 30 Sept. 1889. Prijzen der onderstaande effeotengaualsotd pCt. oe koers. Nederland. Certif. Werk. 8chuld. 8 3', Hongarije, übl. in papier5 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk, Obl. in papier (Mei—Nov.)5 silver (Jen.—Juli). 5 Obl. buiten!. 1858-84 8 Portugal. Bnsland. by Hope k Comp. Oude Rassen 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 80-100. 6 Spanje. Obl. buitenl. 1876 8 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Sohuid 1866 Serie D. 5 186» C. 6 Egypte. Obl. Leening 1876 4 N-Amsrika. Obl. Vereen, 8tetenl876. 4', 1»77 4 Columbia. Obligatien. 6*4 Peru. Leening 18706 1873 Ooetenrfjk. Aand. Nationale Bank. dfvH. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. 8pw.Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl [ndisehe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wssel Obl4' 1875I Kuid-Itel. Spoorw. Obl1 Gr. pw. Maatsch. Aand.. I Baltische Spw. Aand.. .6 Jeles Griasi Obl.,5 Kiew-Brest Asnd Kursk Chark. Obl.® 100 Obl I Uorschsnsk Sysren Asnd.. I Riaschk Wisims 5 Bumeule Aandeelen Spwdiv Amerika Chicago N. W. Csrt. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kantaa Texas Obl. Cart.. 7 PJREMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100. 8 1 Rotterdam 8 i Gemeente Crediet8 Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. StaaLl. 18644 1860 1864 Hullend. 18646 1866..5 Geldkoers prolongatie 3. 4 Helle. Buelauo SO»/!. 95?/, 102"/,, 80*/. 93*/. 90 70'/. 71 67V. 103*/, 93 48'/. 66'/, l6"/i. 16"/i, 91'/, 104 125 44'/. 17?/is 15'/. ISO'/, 156?', 131 89 140 117'/. 10'/, 69% 120*/, 60"/,, 96%, 99'/, 33 83% 139'/, 29 117% 94 112% 106% 104% 86»/,, 113 H6'%| 148 162 150%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3