Manufacturen, Meisje, Winkeljuflrouw, TURF, J» Aardappelen bericht. Te rood i Café Hel Hoefbeslag Hoefsmidsvak. HollaBd-Afltwerpen. Kiipper's Boekhandel, Holland-Antwerpen, N.v. Breemen&Co., MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, ADVERTENTIES BEDIENDE, R, K, Dienstbode, Kindermeid, oud en droog, G, A, Verbeek Handleiding J. B. H, Moubis. kapel af, zoodat alleen de voor- en twee zijmuren bleven staan. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Pinanciëele mededeelingen. Rechtszaken. Het zittende leven van koopliedeu, ambtenaren en van vele ambachtslieden, zoo als schoenmakers, kleermakers, fabriek- arbeidsters enz. is meestal de oorzaak van te tragen omloop van het slagaderbloed. zeer geschikt om op te doen. Telephoonnummer 70. HYPOTHEEK, j KOKSTEEG, No. 12. Janstraat 25, tot eene rationeele uit oefening van het DOOR Voor het uitbreken van het vuur was bepaald dat een huwelijk in de kapel zou gesloten wor den en niettegenstaande de voorgevallen ramp verzamelden de bruiloftsgasten zich op het be paalde uur op de bepaalde plaats en, nadat men eene plek wat had opgeruimd, werd het huwelijk te midden der bouwvallen voltrokken. De magi- staat, wien men in dea tusscheutijd naar zijn ge voelen dad gevraagd, had verklaard, dat de Engehche wet in deze omstandigheden geene verhindering opleverde. Bij Mobile, Missisipi, is de vorige week een sneltrein door roovers overvallen en leeggeplunderd ook de postzakken ziju in handen van de roovers gevallen. De bekende geluidkundige, de Heer L, J. Lefèbre, heeft aan de brandweer te 'e-Hage ten geschenke aangeboden oen „paniek- delger// of orderhoorn, waarmede goed verstaan baar een afstand bestreken wordt van 600 M. Deze conique, door den heer Lefèbre uitgevon den en gefabriceerd, werd in Engeland ingevoerd ten behoeve van schouwburg-rampen. Gewoon sprekende, wordt meu in eene zeer groote geslo ten zaal door een ieder ten duidelijkste verstaan, zoodat men een zeer geschikt middel heeft, om eene paniek, die licht het gevolg kan zijn van onbeduidend alarm, te doen bedaren, door van het tooneel het publiek toe te spreken. Hf t exemplaar, aan de brandweer teu gescheuke aangeboden, was het //stand-model//, dut in het museum Prins Hendrik werd bewaard. Het renpaard //Ormonde'-', dat de Hertog van Westminster aan den Heer Juan van Buenos-Ayres verkocht, is verleden week met de Elbe naar Zuid-Amerika vertrokken. De Hertog kreeg er 14000 pond sterling voor, de hoogste prijs, die ooit voor een paard werd bttaald. De Belgische schrijver Nantet ia mst zyne vrouw van Brussel naar Parijs ge reden in een phaëton, door twee groote honden getrokken. Hij deed de reis in zeven dagen. Zijne honden hadden het wel in vijf dagen kunnen doen, maar hij wilde hen niet te veel ver moeien. Om niet al te veel bekijks te hebben, ver meed Nantet de groote sleden. In een pl.atsj» Louvroil genaamd, liet de Burgemeester kern weten, dat, volgens de daar geldende wet, hon den niet als trekdieren gebruikt mochten worden. Hij spande toen de honden af, zette ben in het rijtuig en trok het zelf voort, tot buiten de grenzen der gemeente. Een kautal te Parijs wonende Belgen kwamen het echtpaar in den hondenwagen bij hunne aan komst begroeten. Onder de pasverleende brevet- teu voor nieuwe uitvindingen, in het Bdgische staatsblad vermeld, is er ook een voor een „automatischen portier 1" Een Duitsch blad, de Frankfurter Lokalanzeiger, heeft, om abonnementen te win nen, een soort begrafenisfonds gesticht. Van ieder abonné, die, toen hij op het blad intee- kende, boven de 18 en onder de 40 jaren oud was, zal, ingeval van overlijden, een som van 50 Mark aan de erfgenamen worden betaald. Een treurig soort vau premiel Op den Schartzwalder Spoorweg heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad door eene botsing van twee treinen. Acht personen zijp gedood, 11 zwaar en 28 licht gewond. Hon derd recruten, die in de drie laatste waggons zaten, bleven ongedeerd. De Heer M. G. A. Wennips, eige- naar van het Hotel du Soleil te Zutfen, heeft zich tot zijne medehotelhouders gewend met een voorstel, om zich gezamenlijk tot de Tweede Ka mer te wenden ter zake van belastingen op het personeel en op het patent, ten eiDde hunne grieven bloot te leggen en vermindering van den druk dier belastingen te verzoeken. Met dit doel wenscht hy eene bijeenkomst van hotelliers te doen houden op 25 December, in een der hotels te Utrecht, Haat niemand, maar zie toe aan wien gy u vertrouwt. Wees wijs, bedwing n zelf en ding naar eer of goud; zoek heil in 't hart, zich zelf bewust van 't goede. Wees allereerst verzoend met God, dan zyt gy 't met uw volgend lot. Zijt ge een volgeling des Heeren, Geen vervolging kan u deeren, Wolvenmuil noch leeuwentand. 't Staat ook in uw hart geschreven: »'kGeef Mijn schapen 't Eeuwig Leven; Niemand rukt ze uit 's Herders haud Macht der gewoonte. Tante Martha sliep onder de preek den slaap der gerechtig heid en liet haar kerkboek vallen. Door het geraas ontwaakte zij plotseling en riep luid: //Al weer wat gebroken 1 Ik zal 't van de huur af- houen, hoor je, Keetje Gevat Kaïnenier(haar oude jnffrouw een roman voorlezend). //Het was het spookuur, de oude klok in den toren van het slot sloeg vijf minuten over twaalven Oude juffrouw. „Maar een klok slaat nooit vijf minuien over twaalven!// Kamenier. Neem me niet kwalijk, juffrouw, maar de klok was achter. Sterk! Onlangs hield een matroos staande, dat zijn „oude" (kapitein) reeds zoo dikwijls den Atlantischen Oceaan was gepasseerd, dat hij elke golf op 't gezicht kende. Omschreven. //Sammi, Sammi! hoe dikwijls moet ik me kwaad op je maken! Gisteren was je schrijfboek smerig, vandaag heb je vetvlekken op je sommen, je bent eigenlijk een klein nu, een klein wat je niet eten moogt!" Practisoh. Heer. Onlangs waart ge blind, zyt ge nu ook nog lam daarbij geworden? Bedelaar. Ja, mijnheer, in zulk een slechten tijd moet men zijne zaken op elke wijze trachten te verbeteren. Beetgenomen: Van Lord Chesterfield wordt verhaald, dat bij tijdens zijn verblyf te Bath soms biljart speelde met een welbekend speler, Lookup genaamd. By zekere gelegenheid vroeg Lookup, na een p8ar partijen gewonnen te heb ben, hoeveel zijne Lordschap hem voorgaf, als hij eene pleister over het eene oog legde, Lord Chesterfield zeide, dat hij hem vijf punten voor zou geven, en toen Lookup eeoige partijen achtereen gewonnen had, wierp Lord Chester field zijne keu neer, verklarende, dat zijne tegen partij even goed met een oog spoelde als met twee. //Geen wonder, Mylord, "zeide Lookup, „want ik heb al tien jaar lang maar uit een oog gezien." Dat Lord Chesterfield zich had laten beet nemen is wel te begrijpeD, want aan hel oog, waarvan Lookup het gebruik had verloren, was zelfs bij nauwkeurige beschouwing, evenmin een gebrek te zien als aan het andere. Getaxeerd. Een inventaris, door een deur waarder opgemaakt, begon alduB: //Een spiegel een tafel vier stoelen een bank, waar op mijn klerk en ik zijn gezeten. Alles bijna zonder waarde." HAARLEM, 5 Oct. De Heer Kriens, kapel meester van het gemeentelijk muziekkorps werkt ijverig aan de samenstelling van een strijkor kest, waartoe het korps met eeoige solis ten van elders zal versterkt worden.[O. a. ia ook gtënga- geerd de Heer Wolters, voormalig solo-violist van de otkestvereeuiging te Amsterdam. Het bestuur der sociëteit Vereeniging heeft met deu Heer Kriens een contract gesloteu voor het geven van vijfiien eoncerteu in het a. s. winterseizoen. Deze uitvoeringen zulleu gedeelte lijk aan de leden der sociëteit worden aange boden en gedeeltelijk voor het puliek toeganke lijk zijn. Afgaande op den yver en de capaciteiten van den Heer Kriens en op de goede ontwikke ling, waarvan het gemeentelijk muziekkorps reeds herhaalde malen blijken heeft gegeven, vertrouwen wij, dat deze concerten aan velen een waar kunstgenot zullen opleveren. Ia deze gemeente beeft zich een geval van hondsdolheid voorgedaan en is diensvolgens het bevelschrift tot muilkorven door den Burgemee ster uitgevaardigd voor den tijd van vier maan den, met ingang van heden. Gedurende de vorige maand zijn door de politie alhier 50 personen vervolgd wegens open bare dronkenschap. In de maand September vau het vorige jaar was dit getal 31, dus 19 mindir. Door het provinciaal bestuur vau Noord- Holland is jl. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed: 1" Het herstellen der benedendeuren van de groote opening der schutsluis te Purme- rend, behooten.de tot de werken van het Noord- hollandsch-kanaal. (RamiDg 4900.) Minste in schrijver de Heer A. Brugman, te JZaandam, voor f 3990.— 2° Het maken vau gordingwer- ken in de deur kassen van de voormalige keer sluis te Buiksloot, behoorende tot de werken van het Noordhollandsch-kanaal.(Raming 1170.) Minste inschrijver de Heer A. Brugman, te Zaandam, voor /1050. Het vervaardigen en monteeren van een stoomvaartuig met ketel en verder toebehooren voor de stoomzuivelfabriek „Ried" te Ried (pro vincie Friesland) is door de commissie voor den bouw daarvan, opgedragen aan de firma W. H. Jacobs, alhier. Jl. Donderdag-middag nadat de exercitie met den slangenwageu der politie op den Stads-Doelen had plaats gehad, weid in tegenwoordigheid van den staf en de kapiteins van het korps brand- blusschers eene proef genomen met eene nieuwe wijze van afhaspelen der slangrollen. De sergeant bij het korps, de Heer H. G. Vernout, had een eenvoudigen toestel uitgedacht, waarop de slan gen worden gerold en die door middel van een daaraan verbonden ijzeren beugel vrij draaien kan, waardoor de slang gemakkelyk en zeer spoe dig kan worden uitgeloopen. Daardoor verkrijgt men het voordeel, dat het uitrollen dar slangen veel sneller kan plaats hebben en dat daarby geene kronkels kunnen ontstaan- die anders door de groote haast, waarmede het uitleggen in vele gevallen moet geschieden, dikwijls kunnen voor komen en waardoor het spoedig watergeven soms wordt belemmerd. Het uitleggen der slangen met dezen toestel langs allerlei bochten levert geene bezwaren op, en algemeen was men van oordeel, dat deze nieuwe vinding bij het brand- wezen verdient in praktyk te worden gebracht. (Opr. Haarl. Ct.) Tengevolge van de op 26 September jl. door Burg. en Weth. gehoudeu aanbesteding vau de levering van brandstoffen voor eenige ge meente-inrichtingen, tot uit. Juni 1890 benoo- digd, hebben Burg. en Weth. eergisteren gegund de levering van korte turf aan den Heer J.Overakker voor f 0,61 per dubb. HL., en van lange turf aan deu Heer P. Q. Otter, voor 299/io ct. per dubb. HL. Voor Ruhrschaalkolen (stukkeü) was het laagBte ingeschreven voor 1,35 de 100 KG. Ruhr genifte kolen zonder gtuis voor f 1,361/2 de 100 KG. Grove gascokes voor 0,70 en ge flopte id, voor f 0,74 per HL. Doch hiervan is niets gegund. KERKBEEICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen. Te 10 uur de plechtige Hoogmis. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur Lof en Predikatie. Maandagen verdere dagen der maand October te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie van O. L. V. met uitstelling van het Allerheiligste en Benedictie. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur, gelegenheid om te biechten. In deze week de BH. Missen te half 8, 8. half 9 en balf 10 uur. De Catechismus, volgens gewoonte. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, te half 11 de plechtige Hoogmis, te 6 uur de Vespers en Predikatie, waarna het Rozenhoedje. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Gedurende de maand October dagelijks des avonds te 6 uur Lof en Rozenhoedje. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. De Catechismus naar ge* woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te half 11 uur. s' Namiddags te 3 uur de Vespers, te half 5 Oefe ning der H. Familie, te half 7 plechtig Lof, Predikatie en Processie. Gedurende deze week eiken avoad te 8 uur Lof met het Rozenkransgebed. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD2 Oct.W. Van Roon en W. Prinsen. 3 Oct.J. J. Willems en H. E. Van der Wateren. GETROUWD: 3 Oct.: A. C. Balubréga en H. J. Mey- land. H L. A. De Zwart en A. M. Schoevaart. BEVALLEN: 1 Oct.: E. A. Ego-Dollekamp, d. 2 Oct.: A. Van der Hoeven-Hemminga, d. J. Menke- Vring, z. N. Salomonson-Kerkhof, z. F. J. Misset- Kleiböker, z. 3 Oct.S. Van Polen-Jaarsma. d. D. Joustra-Herschoe, z. A. Clitenr-Van Leeuwen, d. A. M. De Loor-Snellens, d. 4 Oct.M. Hietbrink- Kuyer, z. OVERLEDEN2 Oct. L. G. Van Buuringen, 2 md. J. Madera, 64 j. J. Wijkhnizen-Jantz, 66 j. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd: tot Kapelaan te Lisse den Weleerw. Heer Ij. J: Weve; tot Kapelaan te Velzen den Weleerw. Heer C. H. H. J. De Bruijn; tot Kapelaan te Monster den Weleerw. Heer C. J. A. Borsboom; tot Kapelaan te Rotterdam (weeshuizen) den Weleerw. Heer J. J. De Graaf, Priester van het Seminarie; tot Kape laan te Amsterdam (H. Ignatius) den Weleerw. Pater J. H. Van Erp tot Kapelaan te 's Gravenhage (O. L. V. O. O.) den Weleerw. Pater B. H. S. M. Van Bönning- bansen en tot Assistent te Oegstgeest den Weleerw. Heer W. J. Van Turnhout. Commissariaat van Politie te Haarlem. (Gedeponeerde voorwerpen.) Eene sjaal. Een rijtuigmoer. Een paar kinderschoentjes. Een schrijfboek. Eene parapluie. Twee zakmesjes. Eene zilveren broche. EeDe ladder. Een wit linnen boordje. Een hamer, eene nijptang, een schroevendraaier en een eind touw. Eene granaten halsketting met gouden slui ting. Eene metalen broche. Eene ledige portemonnaie. Een vrouwenzak. Een sleutel. Terug te bekomen bij dan Heer Akersloot, Burgwal No. 19: eene portemonnaie met eeaig geld; bij den Heer Dreyer, Gedempte Raamgracht No. 50: eene zijden para pluie; bij den Opzichter orer de Gemeente-Reiniging aan den Harmenjansweg: eene zilveren vork, twee dito thee lepeltjes, eene postzegeldoos, een antiek lepeltje en een gouden ring. In een der tramwaggons gevonden: Een regenmantel. Volgens berekening bedraagt de opbrengst der beetwor telen in de IJpolders in dit jaar 45,000 a 50,000 KG. per HA. Bij den landbouwer S. te Kapelle (Zuid-Bev.) is een kalf geboren van het ongehoorde gewicht van 52 Kilo. De opbrengst der Noord-Zuidhollandsche Stoomtram weg-Maatschappij HaarlemLeiJen bedroeg in Septem ber 1889 8700 en sedert 1 Januari f 73.503,59, te gen 63,211,98 in hetzelfde tijdvak van 1888. De Gemeenteraad van Zaandam heeft, in eene buiten gewone zitting, met algemeene stemmen de voordracht aangenomen tot afkoop per kannalrechten op het Noord zeekanaal van den Staat voor 98,000, in een termijn te voldoen. De Rechtbank te Dordrecht heeft een arbeider nit Strijen veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens mis handeling en verwonding van zijne moeder. Bij de Arrondissements-Rechtbank te Maastricht is thans in behandeling de strafzaak tegen Winaud Brou wers, te Sittard, die aangeklaagd is wegens meineed bij de aangifte van eene memorie van successie. In deze zaak werden 29 getuigen a charge en 4 a décharge gehoord. Door het O. M. werd eeDe gevangenisstraf van l'/s jaar geëischt, zoomede ontzegging van sommige rechten gedurende den tijd van 10 jaren. Uitspraak Dinsdag a. s. De Rechtbank te Zieriksee heeft den commissionair in effecten uit Tolen C. Verkerke, wegens verduistering en oplichting van belangrijke geldsommen ten nadeele van verscheidene personen, veroordeeld tot eene gevan genisstraf van 2 jaar en 6 maanden, onder aftrek van de 2 maanden, welke hij in voor-arrest heeft doorge bracht. DELFT, 3 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:— vette koeien le qual. f 230 a f 280 dito 2de qual. 154 a 190 kalf- koeien. 1ste qual. f 220 if 250 dito 2deqnal. ƒ160 a 180, vaavkoeien lequal. f 170 a 220, dito 2de qual. 115 a 140— vette kalveren, 1ste qual. 65 a 80 dito 2de qual. 42 a 54 vette schapen lste qual. f 24 a 32. dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. a 2de qual. f a vette lammeren ƒ14 8 21, - - weilammeren a magere varkens 24 a 34 biggen f 6,— a 13 nuchtere kalveren f 7 a 20. paarden f 40 a 120 stieren f 60 a 140ossen f a Bundvleesch 60, 66 a 70 e. vet kalfsvleesch f70.80 85 e. schapevleesch 55 a 60 e., lamsvleesch a c. Granen Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.25 a 8.25 nieuwe dito f 7.25 a 8.25, roode dito f 6.a 7.50 min- a rogge f 5.25 a 5.75, nieuwe dito f a winlergerst f 4,25 a f 5— zomer dito f 4— 4,75 chevalier dito f5,f5,75, haver f 3,75 a 4,25, groene erwten f 7,50 a 8,50 mesting f a f paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.a 7,50 bruine boonen f 8.50 a 11,koolzaad f 11,50 a 12,— hennepzaad f 6,— a 6.50 kanariezaad f 8.75 a 8.— Aan de stadswaag gewogen van 27 Sept. tot 3 Oct. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, C97/8 en 98/16 v. boter, wegende te zamen 14 920 kilo: prijs f 58 a 68 76 per 40 kilo a f per kilo. ÖOUDA, 3 Oct. Granen. Witte poldertarwe fa jarige roode dito f .'aAngel dito f670 a 6,75. a J Zeeuwsche dito f 7.— a 7.30, nieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f .675 a 7.— Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.a 4.60 f a wintergerst f 4.75 a 4.50.. voor dito (per 70 kilo. 4.60 a 4.50 jarige chevalier a zomer dito f—a Haver f 3.— a 375 dito tinienwe 7.— a 6.50 per 100 kilo. Kookerwten per .heet. dito 8.50. Mais. Amerik. f 5.70 a 580. Odessa 5.50 a 5.70 Cinquantine f 6.50 6.75 per 100 kilo.a Hennepzaad inlandsch f6.75 a 7.25 en bnitenlandsch f 5.— a 5.25 spelt kanariezaad f 7,75 a 7.,25. Kaas le qual f 27, a 29— 2e,. qnal f 23a 25,— graskaas f a Noordhollandsche f 27 a 29,— aangevoerd 77 partijen. Boter met veel aanvoer; handel ving; prijs der goeboter fl.35 a 1,50; der weiboter f 1.05 a .125 Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer ving, van 24 tot 28 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel ving, van 23 tot 221/3 c. per half kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel ving f 1,20 a 1.80 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f20 a 27. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f a Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 45 a 80. Fokkalveren f HOORN, 3 Oct. Ter waag gewogen 271 stapels kaas., wegende 77,185 kilo; hoogste prijs per 60 kilo 33,25 der kleine, 29,50 voor commissie, 29— middelbare LONDEN, 3 Oct. Ter veemarkt zijn aangvoerd 5 runderen 400, schapen en lammeren 6,000 kalveren 250, zwijnen 60], Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 3/9 a 6/4, kalveren 3/9 a 5/4 zwijnen 2/8 a 4/9. LEIDEN, 4 Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a—38 stieren f 56 a f210; 276 ossen f 129 a 282 130 melkkoeien f 129 a 282kalveren dito f .a 60 vare dito f 105 a 215, vette dito f 220 graskalveren f 18, a ,59 57 vette f 42 a 85 75 a 90; 14 nuchtere dito f ,7 a 16, 620 vette schapen, f 23 a 38, 216 weide dito/15 a 27. 100 lamm. f 13 a 18 120 magere varkens /14 a 29. 364 biggen f 7,a 1250 ALKMAAR, 4 Oct. Aangevoerd 450 stapels kaas; kleine f 32,—commissie dito f 31.—middelbare f32. 'SCHIEDAM, 4 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f10 75 Jenever f 16,25 Amsterd. proef f 17,50. Spoeling f0,80 Commissie f -,80. BELGRADO, 4 October. De Regeering, die had toegestemd als bemiuddelaarster op te treden tusschen den ex-Koning en diens gescheiden gemalin, en die door Cfuics stappen had laten doen bij de Koningin om haar de voorwaarden te doen aanne men, welke in verband met haar verblijf te Belgrado door den Koning waren vast gesteld, betreurt het ten hoogste dat de voorwaarden door de Kouingin zijn afge wezen en verklaart zich dientengevolge in deze zaak van elke verplichting volkomen ontslagen. De jonge Koning, wien de toe stand geheel is uiteengezet, wacht, hoezeer hij ook verlangt zijne moeder te zien, de intructies af vau zijn vader. POSEN, 4 October. De gisteren-avond te 8 uur 25 miu. van hier vertrokken per sonentrein is, na te 10 uur 26 min. vau Lissa te zyu weggestoomd, in de nabij heid van Lasswitz op een goederentrein geloopen. Van het trein personeel zijn vier mannen gedood en een zwaar gewond, en ook onder de passagiers zijn een aantal ge wonden. Authentieke bizouderheden zjjn er hier nog niet vernomen. Verscheidene zwaar gewonden zijn hierheen vervoerd. PRETORIA, 3 October. De redacteuren der Engelsche bladen te Johannisburg, Standard en Barberton News, zijn op grond van eenige in die bladen opgenomen ar tikelen, onder beschuldiging van hoogver raad in hechtenis genomen. LONDEN, 4 October. De Regeering van Ecuador heeft den invoer van Chi- neezeu verboden. De Daily News meldt uit Madrid, dat Spanje het Amerikaansch statencongres te Washington eenigszins ongerust gadeslaat. ME D E D E E L I NG E N a 10 cents per regel. Daardoor ontstaan dan kwalen van de Lever, Verstoppingen, Aambeien, Bloeds- aandrang enz. die allernadeeligste gevol gen kunnen hebben wanneer zij niet bijtijds overwonnen worden. Zij, die door hun be roep genoodzaakt worden een zittend le ven te leiden, beboordeu daarom van tjjd tot tijd een geneesmiddel te gebruiken, dat op den bloedsomloop werkt. Hiertoe zijn het meest geschikt de Zwitsersche .Pillen van den apotheker Richard Brand, bij de apothekers a 70 Cents de doos te beko men. Men lette er echter vooral op, dat men het echte middel en niet waardelooze namaaksels verkryge. Verkrijgbaar bij den Heer P. RAASSEN, Koningstraat 30 alhier. Getrouwd: H. L. VORST, Weduwnaar van A. M. C. STRENGER, EN M. Tu, M. Van der KROFT, die, ook namens wederzijdsche familiebetrekkingen, hun harte- lijken dank betuigen voor alle be wijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervondeu. 's Hage, 2 Oct. 1889. Voorspoedig bevallen van een ZOON, M. SCHOUTEN- SCHIPPER, Ursdm, 1 October 1889. Voorspoedig bevallen van een ZOON, MARGARETHA EGBERTS— Reuther. Utrecht, 2 Oct. 1889. Hedeu overleed, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der stervenden, onze geliefde zuater, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw de Wed. MARIA ELISABETH SCHRaDER geb. HAFKEMEIJER, in den ouderdom van 81 jaar en 3 maanden. Namens de familie, JOH. HASELAND Jr. H. B. HARPERINK. Enschedé, 1 Oct. 1889. Er biedt zich aan een SLAGERS- LEERLING.eeuigen tijd bij het vak werkzaam, om zich verder te bekwamen, 16 jaar oud eu B. K. Godsdienst en van goede getuigschriften voor zien. Brieven franco ouder letters A. B. aan het Postkantoor te Ouderkerk a d. Amslel. Een Jongraenach, R. K., volko men met bovengenoemd vak op de hoogte, zoekt plaatsing als CHEF of EERSTE BEDIENDE. Adres, letters B. B., Boekhandelaar J. BORGESIUS, te Sappemeer. ~Wm~ eene R. K. DIENSTBODE, van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco, onder letter Z., aan het Bureau van dit blad. Tegen 1 November gevraBgd, in een drukken Kruidenierswin kel, een R. K. tegen Kost, Inwoning en Salaris. Franco brieven, met opgaaf van leeftijd en vorige bedekkingen, onder letters G. B., bij den Boek handelaar J. H. VAN WEES, Jr., te Utrecht. Tegen November gevraagd eene die Koken en Werken kan, en eene R. K. of eenvoudige KINDERJUF- F R O U W, om ook in bet Huis houden te helpen. Franco brieven, onder letter K., aan A. H. ADRIANI, Boekhandelaar, te Leiden. Een jong R. K., bekend met de Fransche en Duitsche taal. Knippen,Naaien, enz., enz., zoekt plaatsing bij 1 of 2 Kinderen, of tot Assistentie in de Huishouding. Brieven franco, letters H., aan S T E N F E R T KROESE VAN DER Z A N D E, Boekhandelaars te Arnhem. Eene BURGERJUFFROUW, R. K., I8V2 jaar, sedart jaar werkzaam zijnde in eene voorname Handschoenen- en Mantelzaak te Amsterdam en Utrecht, wenscht tegen half October van Betrekking te veranderen. Beste getuigschrif ten ten dienste. Franco brieven, letters M. H., bij den Boekhan delaar W. ROSENKRANZ, te Maastricht. Prima qualiteit STEENKOLEN, droge GASCOKES, VEENBRI QUETTES en alle andere soorten van BRANDSTOFFEN, bij Bakenessergracht No. 78. tegen 39/io, 4 en 4'/io pCt. rente, zonder vooruitbetaling van rente. Adres den Correspondent D. STORM, Haarlem. ZIJN VOORHANDEN Prachtige vilte Winter Pantof fels voor Dames en kinderen, in dievrse soorten. HEEREN en DAMES Bot- tiens worden naar de voet ge meten. Schoenmakerij Nieuwe Kruisstraat 10 aanbevelend, A. KAATEE. Dagelijks voorhanden en PUIK BESTE Winteraardappelen, voor civiele prijs. een PAPEGAAI, grijs met roodeh staart, die kan, of begint te pra ten, zonder Kooi, met opgaaf van prijs. Brieven franco letter P, Hulppostkantoor Wehl bij Ze venaar. Tegen 1 November a. s. of eerder te huur gevraagd een net met Vergunning vani niet te grooten omvang. Brieven franco, letter C., san het Bureau van dit blad. HAARLEM. Voorhanden Prijsf 1,25. franco per post f 1,35. Prijs gebonden f 1,75. franco per post f 1,00. De vreeseltjke ramp, die Ant werpen getroffen heeft en waar doorhonderden gezinnen plotseling in de grootste armoede zijn ge- dompeld,heoft den ondergeteeken- de doen besluiten een geïllustreerd gedenkblad in groot formaat uit te geven ten voordeele dier ongelukkigen die have en goed verloren hebben. Het gewenechte succes dat Paris-Murcie en indertijdNe- derland-Insulinde mochten be halen, doet ondergeteekecden ho pen, dat ook de uitgave van een goede ontvangst zal ten deel vallen. Dit Gedenkblad, waarvoor de medewerking van de voornaamste Noord- en Zuid-Nederlandscbe letterkundigen, toonkunstenaars eu schilders is gevraagd, zal in illustratie-formaat, keurig uitge voerd, slechts 50 CENTS per Exemplaar kosten. De netto opbrengst is teu voordeele van de oBgelukkigen. Alle Boekhandelaren eu Postdi recteuren nemen bestellingen aan. De Uitgevers: Firma F. B. VAN DITMAR, UTRECHT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3