MARKTBERICHTEN BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Etiquette en recepties in Japan. Voor geest en hart. De njjd der meuscheu toont aan, hoe ongelukkig zij zich gevoelen en hunne be stendige bemoeizucht met het doen en laten van anderen, hoezeer zij zich vervelen. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Onderwijs. Necrologie. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. jongsten gedenkdag van Sedan ieder burger 2 Mark en ieder schoolkind ±20 a 50 pf. uit de gemeentekas. Een hevige brand is Zaterdag avond omstreeks 11 uren uitgebroken in de Muizenstraat te Antwerpen. Die kuiperij, het huis van den Heer F., alsmede zijne drie groote hout-magazijnen werden in de asch gelegd en vele aangrenzende huizen werden belangrijk be schadigd. Menschenlevens gingen niet bij den brand verloren. Een brandweerman, die van een laag dak viel, werd slechts licht gewond. Waarom [hebben de konijnen een witten staart Vermomming kan wel wat te ver gedreven wor den, en iets, waaraan de ouders te herkennen zijn, is dikwijls in het voordeel van de lichtzin nige jeugd. Deze opmerking geldt inzonderheid voor de Europeesche konijuen, die door hunne grijsbruine kleur moeilijk op een veld met va rens, stoppels en verdord gras tè onderscheiden zijn, zoolang zij stilzitten. Maar zoodra zij^be- gincen te loopen, worden zij verraden door het witte vlekje aan hnn staart. Oppervlakkig be schouwd zou men zeggen, dat dit verraderlijke vlekje daar al zeer slecht past, want ontegen zeggelijk wordt daardoor menig konijn aange duid en geschoten of door roofvogels gedood, als het naar zijn hol loopt. By nader inzien blijkt datzelfde Verklappende vlekje echter ook goeden dienst te doen. Bij het eerste alarm, bij elk on rustbarend gezicht of geluid, nemen de konij- nau de vlucht naar hnnue holen. De opgestoken staart en het witte vlekje zijn dan als noodsein voor de jongen eu wijzen hun den weg aan om de ouden te volgen en het dreigend gevaar te ontsnappen. Zoo kan, wat een persoonlijk nadeel is, soms voor het algemeen op den duur van onberekenbaar nut zijn. Prins Jérome Napoleon moet on- langs groot gevaar geloopeu hebben van in han den der Fransche geudarmea te vallen. (Gelijk uien weet is het verblijf in Frankrijk hem ont zegd.) Hij was nl. aau boord van eeuc. stoom boot gegaan, welke op het meer van Genève voer en bemerkte te laat, dat de boot op Thonon en Evian voer, dus naar den Franschen oever van het meer. Met behulp van den kapitein der boot ontkwam de Prins echter aan de onbescheiden vragers en hij kwam behouden te Nyon terug, waar zijn rijtuig hem wachtte. Omtrent de kennismaking vanden Shah van Perzië met ziju jongen gunsteling Aziz Sultan, verhaalt het Central News het volgende als de „ware waarheid": Zeven jarou geleden was de Shah op de leeu wenjacht ia het gebergte, toen hij tegen den avond door een hevig ouweder overvallen werd det hem noopte eene schuilplaats te zoeken en dou nacht door te breugeu iu de hut van een herder, die een eeuig kind, een zooutje had. Gedurende de nacht hoorde de Shall het kind schreien en daar hij zich onaangenaam gevoel de, ging hij zijne kamer uit om naar den kleine te zien. Nauwelijks had de monarch het vertrek verlaten, of het dak storte in eu viel juist op het bed, waar de Shah een oogenblik te voren had gelegen. Was hij er nog geweest, dan zou hij ongetwijfeld zyn gedood. De Shah was zeer getroffen door het geval. llij dankte zijne redding aan den knaap, die, naar Z. M. meende, eene ingeving van Moham med moest gehad hebben. En den volgenden morgen nam hij het kind en den vader mee om voortaan in ziju paleis ie blijven.De gewezen herder, die ook den Shah op zijne Europeesche reis ver gezelde, heelt langzamerhand een hoogen raug bij het leger verworven, en hoe hoog de kleine Aziz Sultan („des Sultane lieveling") bij den Shah in gunst slaat, is algemeen bekend. Het hoofdbestuur der wereldten- toonstelliug te Parijs heeft den iuzendsra be richt, dat alle tot de jury te richten klachten en aanmerkingen vruchteloos zijn, omdat de iuternationule jury is ontbonden. Daarentegea wordt hun verzocht, ten spoedigste de drukspel- fouten en vergissingen bij het vermelden van namen of firma's op de lijst vaa het Journal ofjiciel aan te geven. Dit is noodig voor het drukken van het bizondere boekdeel, dat de lijst der bekroningen zal b9Vatten, het slaan van de namen op de medailles en het schrijven daarvan op de diploma's. Wanneer er in Japan gasten te dineereu ko men, kent do beleefdheid geene grenzen. Met groot vertoon van aarzeling treden zij binnen, buigen diep met hunne hoofden op de kuieën, als het mannen zijo, of knielen neder en raken met het voorhoofd bijna den grond aan, als het vrouwen zijn. De eerste Japanscha begroeting is: Tak for sidst, „dank u voor het genoegen, dat ik de laatste maal, toen ik u ontmoette, gesmaakt heb.// Dit is echter nog maar het begin van eene JapaDsche begroeting. Dau volgt er een gesprak ongeveer aldus: „Ik vraag u verechooniug voor mijne lompheid van de voiige gelegenheid". //Hoe kunt gij dat zeggen, daar ik het was, die u de behoorlijke beleefdheid niet heb bewe zen?// //Verte vau dien! Ik heb eene les in goede manieren van u gehad.// „Hoe kunt gij u ver waardigen in zulk een nederig huis als dit te komen?// //Hoe kunt gij zoo vriendelijk zijn zulk eeu onbeteekenend persoon als ik ben, onder uw voornaam dak te ontvangen?" Aau dit alles wordt nadruk bygezet door die pe buigingen en het geluid van eene snuivende ademhaling, dat aanduidt hoa men ia vuur is. Eindelijk, te midden van een slotkoor van complimenten, komen de gasten op den vloer voor anker. Tranen zjjn sneller vergoten dan ver geten. Zelfzuchtige menschen vleien de kleine zwakke zijden hunner roedemenschen, om met des te meer zekerheid de groote tot hun voordeel te kaunen aanwenden. »Het botsen der gevoelens» zegt men vaak »Kati voeren tot het ware van de zaak.» Maar waar vooroordeel met vooroordeel strijdt: Wat is het dan verlies van tijd. Allerlei. Het schoonste punt. A. Heden-morgen heb ik het schoonste punt in de omstreken van deze gemeente ondekt. B. Zoo, vindt ge ten laatste ook iets schoons aan ons stadje? Eu welk punt heeft dan uwe aandacht zoo getrokken A. Aan de overzij van den spoorweg, daar is een punt, waar men het nest niet ziet. Onbescheiden vragen. Bankier (din zeer Irotsch is op zijuo ridderorde, tot een hoogker- aar). Zeg eens, armoe, waarom hebt gij nog geen orde Professor. Waarom hebt gij wel eene orde Verraden. Qast. Breng me een kop koffie, zoniLr cichorei. Kellner. Ja, wil u dan puur wa ter drinken Een juiste blik. Student (schrijft aan ziju oom). Het horloge, beste oom, dat u mij onlangs ge schonken heeft, heeft helaas 1 eeu zeer kortston dig leven gehad. Bij gelegenheid van een onlangs gehouden roeiwedstrijd, ben ik in 't water go- vallen en verloor daarbij het horloge j als u mij een ander wil zenden, zal mij zulks ten hoogste aangenaam ziju. Oom antwoordt per koerende post: Dat uw horloge verdron ken is, wil ik zeer gaarne gelooveu." Op de sterrenwacht. Professor (toteenige officieren, die aan het observatorium een bezoek hebbrn gebracht). Welnu, mijueheeron, wat zegt ge wel van den sterrenhemel, is hij u goed be vallen Luitenant Sabelmeijer. Niet bizonder, Professor, wij zijn eenigszii)3 teleurgesteld, we dachten, dat er vrij wat meer te zien zou zijn als wij hier een bezoek kwamen brengen. De technicus in verlegenheid. Nu, eene maciiine bad ik ook wel kunnen uitvinden, als ik maar wist, waarvoor men haar kou gebruiken. Edelmoedig. Baron (tot zijne bedienden, op St. Nicolaas-avond). U scheuk ik dit u dat u dat en (zich tot zijn rentmeester wendende) u, hetgeen gij mij heul ontstolen. HAA11LKM, 8 Oct. In de gisteren-avond ge houden vergadering van de Haarlemsclie Afdecling van den R. K. Volksbond ziju wederom velen als leden toegetreden. Gisteren-avond werden [de lessen aan de teekenschool vau de St. Jozefs-ambBchtsleerlingen, in tegenwoordigheid van den Bizonderen Raad en van vele Leden der St. Vincentius-Vereeniging, met eene opwekkende toespraak door dou Voor zitter van hst liefdewerk van Si. Jozefs-Ambechts- leerlingen geopend. Aan het ouderwys iu het hand en bouwkundig teekenen wordt resp;door 32 en 12 leerlingen deelgenomen. De bekende Hartog Koks, geboortig van Bodegraven en bijna zestig jaren oud, sedert kort uit de gevangenis ontslagen, is weder naar dat verblijf moeten worden teruggebracht. Thans had bij, oudergewooute, eene jas ontvreemd uit eeu woonhuis aan de Parklaan. Eene ruim dertigjarige dienstbode hier ter stede heeft in haar dienst zich schul lig gemaakt aan diefstal van een dozijn gouden tientjes, om welk feit z:j thans iu de gevangenis haar vonnis afwacht. Tot directeur van de Vereeniging //Muzikale Vriendenkring" is gekozen de Heer K. F. Van Maas Jr. en zulks in de plaats van den Heer A. Van der Voort Jr, die wegens ziju vertrek naar Arnhem voor die betrekking heeft be dankt. Naar wij vernemen is de Heer Ch. Blaser solo-violoncellist en leeraar Ban de Muziekschool te 's-Hertogenbosch, geëngageerd voor het ste delijk muziekkorps alhier. Reeds een paar maien hebben wij melding gemaakt van plannen tot oprichting van eeu zoogenaamd Volksbadhuis, eeue gelegenheid tot het verstrekken van warme baden, tegen eeu voor ieder bereikbaren prijs. De Vereenigingeu//Volks belang" en „Volksgezondheid" hebben daarvoor eene Commissie benoemd en deze wendt zicb thans tot hare stadgenooten met het verzoek hare pogingen door het geven van geldelijke bij dragen te willen steunen. De gevraagde gelden zijn alleen voor de oprichting uooriig, aaugazieu de jaarlijksche kosten van onderhoud en exploi tatie uit de badgelden zullen bestreden kunnen worden. De commissie verkreeg toch reeds nu toezegging van meer dan 500 personen, die van deze inrichting gebruik weuseheu te maken, waaruit zij mesut te mogen afleiden, dat de vereisobte dealuemiug zal erlangd worden. Het phiu i8, op het pleintje voor de oude kazerne aan den Koudenhorn (na verkregen vergunning van het gemeentebestuur) eeu acht kant Laasar'» DoucheBad, met 12 kamertje» (3 voor vrouwen en 9 voor m&uneu) op te rich- ie». Baden zullen worden verstrekt voorloopig tegen 6 cent per bad, mat inbegrip van hand doek eu zeep, en iudieu da uitkomsten der exploitatie het toelaten, zal deze prijs uog lager worden gesteld en den onvermogeuden gratis gelegenheid tot baden worden gegeven. De kosten voor eeue dergelijke inrichting be dragen f 9000 eu deze som stelt de commissie zich voor door vrijwillige bedragen van corpo ration, fabrikanten en particulieren bijeen te bren: gen.' De Vereeniging „Volksgezondheid" stolde voor dit doel reeds 500 gulden beschikbaar. De gelden worden renteloos verstrekt, doch 50 pc. van het eventueel batig saldo wordt voor uitlotiog bestemd. De commissie is overtuigd, dat er in den tegen woord igen tijd wel niemand zal gevonden wordeD,^die het groote hygiënische en sociale nut van een rein lichaam in twijfel trekt, en men mag dan ook vertrouwen, dat zij de hulp var. hare stadgenooten niet te vergeefs zal in roepen. De oommissie voor volks- en schoolbadeti be slaat uit de heeren D. Be Ctercq, voorzitter; Roelof Luijten, secretaris; Mr. F. Willekes Macdonald, penningmeester; H. Van den Berg, arte; M. J. Hengeveld O. Jz„ S. Boog, archi tect; Dr. R. H. Saltet, A. Schagen, J. Swens en C. Willeveen Cf. (Opr. Raarl. Ct.) Naar wij vernemen bestaat er vermoeden, dat de hond alhier, die geconstateerd is dol te zijn, een meisje en een jongen heeft gebeten, en zullen beide kinderen naar Professor Pastenr te Parijs worden gezonden. BURG. STAND DEK GEM. HAARLEM. BEVALLEN: 3 Oct.M. J. Kessens-Jouker, z. A. Blokker-Schoen, d. 4 Oct.: M. E. Kleefstrn Bonnen, z. M. J. Maas-Vogelzang, d. 5 Oct.. H. Swart- Kraak, z. T. Voorns-Hartog, z. 6 Oct.M. Lensen- Van Luykeu, d. A. E. Philippo-De Zwaan, d. (levenloos.) OVERLEDEN: 3 Oct.: A. Van Oldetimark, 16 jn. 4 Oct.: J. Ruigiok-Grocn, 78 j. 5 Oct.: A. E. Keyzer, 77 j. 6 Oct.: W. Kaptein, 5 md. Z. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Deken en Pastoor te Leeu warden den Zeereerw. Heer A. J. Ankes. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft den Weleerw. Pater H.J.II. Marijnen benoemd tot Kapelaan te Rotterdam (O. L. V. O. O.) VENRAAI, 5 Oct. Heden vertrokken van hier eenige Religieuzen uit het pensionaat Jeruzalem naar Frankfort, om in die stad een nieuw opvoedingsgesticht te vestigen. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 4 October 1889. 1. H. A. Van H., petroleumventer te Haarlem. Hooger beroep kantongerecht Haarlem. Visscherijovertreding. Het vonnis a quo bevestigd. 2. T. De K. zonder beroep of huisvesting. Bedelarij. 12 dagen hechtenis en 8 maanden plaatsing in eene R. W. I. 3. P. B. koffiebuishouder te Haarlem. Eenv. beleed, ambt. in functie, f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 4. K. B., en H. V., arbeiders te Wormer. Wedcrspannigheid. Ieder 7 dagen gev. straf. 5. A. B. h/v T. V. zonder beroep te IJmuiden. Mishandeling, f 5 boete of 3 dagen hechteuis. 0. N. De B. en S. De B. h/v B. M. zonder beroep te Haarlemmermeer. Mishandeling. De le f20 boete of 7 dagen, de 2e f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 7. C. E. schoenmakersjongen, S. K. los werk man, beiden te Zaandam. Strooperij. Ieder een dag gev. straf. 8. D. S. koopman te Aalsmeer. Diefstal met o. des o. 21 dagen gev. straf. 9. F. B. arbeider te Haarlemmer meer. Diefstal. Vrijgesproken. 10. B. F. h/v H. E. zonder beroep te Purmereude. Eenv. beleed. Vrijgesproken. Jl. Vrijdag is in hoogen ouderdom te 's-Gravenhage overleden de oud-notaris, de Heer Mr. J. F. A. Leesberg, die jaren lang werkzaam deel nam aan vele belangrijke katholieke stichtingen en inrichtingen. O. a. was hij vroeger President van de Vereeniging van den H. Vin- centius van Paulo. Ook is de overledene als dichter zeer gunstig bekend. Te Beemster werd dezer dagen eene boerenhofstede verkocht, toebehoorende aan den heer 11. Laan aldaar, groot ruim 20 HA., voor de som van f 62.900. Jaren geleden werd daarvoor te vergeefs f 100.000 geboden. Te Harlingen is een telegram ontvangen, meldende dat de invoer van schapen uit Tonningen (Sleeswijk) in Engeland is verboden. Daar anders, met 1 October te beginnen, gewoonlijk 5 a 6000 schapen uit Tonningen wekelijks worden uitgevoerd, kan dit verbod nog al van imloed ziju op den handel in wolvee. Omzichtigheid aan onze oostelijke grenzen is nu zaak, opdat misschien niet vau het verboden vee worde ingevoerd. WILLEMSTAD, 7 October. Vele akkers zijn met sui kerpeeën bezet en beloven eene goede opbrengst. De peeëubouw verkrygt ook in dit deel van Noord-Brabant een grooter omvang, zoodat eerlang eene nieuwe suiker fabriek staat opgericht te worden. Ook de vlas-teelt geeft thans een teeken van meerderen vooruitgang. Als bewijs daarvan mag strekken dat een landbouwer in onze gemeente eene zwingelkooi zal oprichten, die tevens een middel zal zijn om den arbeidenden stand in den naderenden winter tijd werk te verschaffen. Wegens beleediging van den Heer A. L. Land ,te Heereuveen in het weekblad Be Klok to Wolvega, is v. d. L. te Wolvega veroordeeld tot éene maand gevange nisstraf overeenkomstig den eisch van hot O. M. Aan de verschillende Rechtbanken is aangeschreven, dat do wegens bedelarij of laudlooperij veroordeelde per sonen in 't vervolg naar Ommerschaus moeten worden gedirigeerd, daar do gestichten te Veenhuizen zoo vol ziju, dat nog slechts weiuigon eeue plaats kunnen krijgen. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. DELFT. Parochiekerk St. Hippolytus. Uitgeloot de aandeelen Nos. 10 eu 222. Betaalbaar bij de Heeren H. J. Van Ogtrop Zoon te Amsterdam, eu IV. Bedaard te Belft. HAABLEM, 7 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 6,85 a 6,60 rogge f 4.75 af Haver f3,—a f 3,30—gerst f 5,60 bruine booneu f 9,— af,—Gr. erwten f,—a f— Capncijnersf 650. a f Oliezaad fKarwijzaad f 10 LEIDEN, 5 Oct. De prijs der boter was heden pel '/4 vat lste qual. f70.— a 64.—, 2de qual. f 48 62.Aanvoer groot en handel middelmatig. DELFT 5 Oct. lieden werden aangevoerd 54 stapels kaas, wegende te zamen24 456 kilo; prijs f 18 a 24.50 per 100 kilo. ALKMAAR, 5 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: 26 koeien 170 a 270,16 nuchtere kalveren 14 a 20, vette kalveren J— a 385 schapen 20 a 28 varkens l per kilo, 88 ma gere dito 16 a 25, 15 bok'Jcen 4 9— 4— paarden 50— 250 lammeren, f4 HOORN, 5 Oct.. Op de weokmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen al» volgt: heet. tarwe f 6,25 a 8,— heet. rogge f,a heet. gerst 4.— a 5,— heet. haver f 2,75, a f 4, mosterdzaad 15 a 17— heet. bruine f 10, a 8,75 gele 9 25, a ƒ13.— heet. paardehoonen I 625 a 6.— heet. erwten 7,50 a 9,50. heet. groene 9,25 all, heet. grauwe 10,50 4 13,25 het. witte 7, a f 9,50 heet. aardappelen 2,— a 240 manden appelen 3a .5alles per heet. ROTTERDAM, 7 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 147 anderen, 102 vette en gras kalveren, 7 nuchtere kalveren, 2009 schapen of lamme ren, 625 varkens, biggen, 3— bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Runderen lste qualiteit 68 e. 2de qual. 62 c., 3de qual. 58 c.; kalveren lste qual. c. 2de qual. 90a 85— c., schapen lste qual.70 c., 2de qual. 60 c., alles per kilo; varkens lste qnal. 28 a c., 2de qual. 26 a c., 3de qual. 24 c., licht soort 23a 24— c. per half kilo; Schepkaas per 50 kilo f 9'/, a 14. Aangevoerd 4 partijtjes Zoetemelksche kaas, f 22,—4 25'/i per 50 kilo. Aanvoer 25 partijtjes. Zeenwsche eieren f 4.20 4 4.50, Overmaassche dito f 4.40 4.70 de 100 stuks. LONDEN, 7 Oet. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2800, schapen en lammeren 12,000 kalveren 560, zwynen 10. Prijzen: beste runderen 2/4 *5/0 schapen en lammeren 3/9 a 6/4, kalveren 3/9 a 5/4 zwijnen 2/8 a 4/9. ALKMAAR, 7 Oct. Ter veemarkt werden ver kocht 12 koeien van f 150a 2,50 87 kalveren van f 40 a 112.15 nuchtere dito van f 14, *20,570 schapen 120 a 32,—jllS varkens a 47 a 60 c, 29 magere 16 a 18 per kilo. pnardtn f a AMSTERDAM, 7 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 522 rnndereu, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 75.dito 2de qnal. f 65.— dito 3de qualiteit 55,— per kilo; melk- en kalfkoeiet 150 a ,280 graskalv.. a 28— nnchter kalveren 7 a 13, 45 schapen en lammeren a 362 vette varkens 48 a 53 c.; biggen beide per kilo SCHIEDAM, 7 Oct. Montwijn per Ned. vat a f 11 Jenever f 16,50 Amsterd. proef f 17,75. Spoeling fl,— Commissie f 1,—. Amsterdam 7 Oct. 1889. Prijzen der onderstaande elïecteng9noleera WoilerUnd. (,'crtif. Werk. Sohuld. pCt. ae koers. 8', 8 3i, Portugal. Rusland. Spanje. TurkUe. Egypte. Hongarije. Obl. in papier Goudleenmg5 Italië. Obl. Pauael. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 silver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope Comp. Oude Ru.ieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 Amat. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. üohuld 1865 Serie D. 5 1889 C. 6 w Obl. Leoning 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatien. 4s, Peru. Leeuing 18706 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Sank. .diri-i Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot K«pl. St. Spw. Aan.l, Cent. Spw. geateinp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 4' 1876. 6 Italië. Zuid-I talSpoorw. Obl8 Rusland Gr. pw. Mastsoh. Aand.. 5 Baltischo Spw. AandS Jelez Grissi Obl5 Kiew Brest Aand5 Knrsk Cbark. Obl. 12 100 Obl 6 Morschansk Sysrsn Aand.. Kiascbk Wiasma 5 Rumonle Aandeelen Spwdi» Amorlka Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mis» Kansas Texas Obl. Cert.. 1 PREMIE-LEENINGBN. Nederland. Loten Amsterdam 100. E t Rotterdam 3 Geineeute Crediet8 Stad Antwerpen 1887. 4 5 1864 18646 18665 Geldkoers prolongatie 2 Belgie. Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 s Rusland. 81 95'/, 10213/ie 80'/, 947, 89 703/], 71*/s 673/e 1033/4 923/s i48'/, G73/, l7'/s 17'/s 91 104 125 43'Vi. 17'/,, 15'/, 130'/, 154", 132 88'/, 140 117'/, 10'/, 593/„ 1205/8 Gl'A 96»/ie 99'/b 33'/4 38 Vj 139'/, 287. 1177. 94 1A23/4 107 105'/4 87 113 )167s 14778 161"/» 149 pot. BERLIJN, 7 Octobar. Een gerucht, dat hier verspreid wordt, wil dat on ze Keizer voornemens is persoonlijk den Czaar te Kiel te ontvangen, maar over die zaak vooraf nog met Von Bismarck wil spreken. BERLIJN, 7 October. De Post vorzekert dat de verklaring iu den Reichsanzeig'er van den 2eu dezer tegen de Kreuzzeitung onmiddellijk afkomstig was van hooger hand, eu het blad voegt er bjj, dat deze verklaring op speciaal bevel des Keizers werd opgenomen. LONDEN, 7 October. Volgens dépêches uit New-York spreken de Argeniijusche en Chiteeusche Afgevaardigueu tegen, dat er oneenigheden op het Amerikaansche statencongres zijn ontstaan. ROME, 7 October. De proviucie Cagliari is gisteren door eeu vreesdij ken storm ge» teisterd. Tal van personen zijn gedood. Te Quarta Pizza ziju vele huizen ver nield eu vele lijken onder de puiuhoo- peu te voorschijn gehaald. LONDEN, 7 October. Volgens deu cor respondent van de Daily Chronicle te Weenen, heeft Milan machtiging aan de Servische Regenten gegeven om schikkin gen voor eeue samenkomst van Natalie met haar zoon, Koniug Alexander, te treffen. SOFIA, 7 October. De reservisten keereu morgen huiswaarts terug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3