nms, AANBESTEDING. Dienstbode, hïmi 1.1. Devenlerwiiikel Winterappelen, Winkeljuffrouw. J. A. Jung, SEIZOEN, Gegarneerde Hoeden. KINDERMEID, alsmede eene buitengewoon groote keuze 17 Gierstraat 17 "MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. ADVERTENTIE!*. BEDIENDE, Ontvangen de Nouveauté's voor het Geneesmiddel voor dronkaards. Voor geest en hart. «Geen tijd.» STEDELIJK NIEUWS. kerkberichten. Rechtszaken. Lette ren en Kunst. Land- en Tuinbouw. s. m. a. bijvoet- H. C. TOMBERGH A. H. POORTMAN, Het afbreken van het Heeren-Logement en het daar ter plaatse bouwen van een nieuw Hotel met Koetshuis, Paarden stallen en Boven woning. Prima Rookworst zijner collega's proces-verbaal opgemaakt wegens jachtovertreding. Aan boord van het stoomschip Taymouth Casttevan de Heeren Donald Currie Co., op reis van Vlissingen naar Kaapstad, ontstond den 26en Augustus een brand, die een dreigend aanzien had. Water hielp niet; maar als laatste redmiddel wendde men stoom aan. Daarmede werd de brand gelukkig in een uur lijds bedwongen. De schade, door het vuur aan gericht, wordt op 5000 geschat. Uit de Vereenigde Staten wordt een treurig ongeluk bericht. Te Jeromo, in Indiana, werd een pas ontdekte bron van natuurlijk gas door een talrijk publiek bezichtigd, toen plotseling door het schuiven van een geleidiogsbuis, eene groote vlam uit de bron sloeg en een aantal der toeschouwers omgaf. Twee personen zijn levend verbrand en vele andere bekwamen zoo ernstige wonden, dat zij in hopeloozen toestand verkeeren. Onder het overige publiek ontstond voorts, bij het zien van de vlam, eene paniek, en in het gedrang moeten een aantal menschen om het le- van gekomen of verwond zija. In de nabijheid van Lanciano, in Italië, is eene geheele villa, met hare bewoners in de lucht gevlogen, door de ontploffing van eene groote hoeveelheid kruit welke de eigenaar, eeu groot jachtliefhebber, in voorraad had. Hij zelf en zijne vier zoons werden gedood, en de vrouw des huizes en de gouvernaute der kin deren bekwamen ernstige kwetsuren aan de beenen. De pleger van den onlangs ver melden diefstal van 250,000 franks, ten nadeele van de Banque de France, zekere Jollivet is nu door de politie te Fatijs gevat. Men zal eerstdaags in den die- rentuin te Berlijn nogmaals beproeven den gevaarlijk geworden olifant Rostrom te doodeu. Zooals men weet, is eene vorige pogiug daartoe mislukt door het breken van touwen en kettingen, waarmede men den kolossus trachtte te worgen. Thans zal men beproeven, hem op te haDgen aan een soort van galg, met een bizooder stevig touw. Men hoopt het doodvonnis spoedig aan den dikhuidigeu veroordeelde voltrokken te hebben. Te Utrecht heeft een politie— agent eergister-middag eene goede vangst gedaan. Op zijne ronde in de Maliehaan zag bij een als heer gekleed persoon, die zich verschuilde in den tuin van het tijdelijk onbewoonde perceel van de dames C. De agent klom fluks over het gesloten hek en hield den man aan, waarna hem bleek, dat in dat huis braak en diefstal was ge pleegd en een begin van brand was ontstaan. De aangehoudene schijnt een oude bekende van de justitie en uit Amsterdam alkomatig te zjjn. Van den Belgischen Generaal Brialmont verschijut eerlang een nieuw werk over de verdediging vau natiëo. Daarin beveelt hij vooral aan sterkten te maken van een zuiver militair karakter, zooals die op de westelijke grenzen van Rusland. De gestolen paraplttie van Carnet. Franache bladeu vermelden het volgende grappige voorval dat plaats had lijdeus het verblijf vau President Carnot op Fontaineblcau. Op zekeren dag ontmoette de president, toen hij de poort wilde uitgaan, eeu aantal personen en hield even op om met hen te spreken, ter wijl hij zjju regenscherm zoolang tegen den muur zette. Uien Eugelschman, die een aandenken vau den President wilde medenemen en in de buurt rondslenterde, zag dit eu nam zijne kans waar, door op het oogenblik, dat niemand scheen toe te kijken, de paiapluie weg te nemen en er mede op den loop te gaaD. Ongelukkigerwijze was de daad door een politie-agent gezien en deze nam den Engelsch- mau gevangen. Op den politiepost bleek, dat de dief tot eene gegoede Engelsche familie behoorde en het scherm had medegenomen om het bij zijne verzameling merkwaardigheden te voegeu. Toen de Heer Carnot dit vernam, be val hy dat de verzamelaar op vrije voeten zou worden gesteld en gaf hem het regenscherm ten geschenke. Te Messina is dezer dagen een hevige schok van aardbeving waargenomen. Onder de middelen, die reeds voorgescbreveu zijn, om de dronkaards van hun ongelukki- gen hartstocht te genezen, is zeker het volgen de als probaat aan te bevelen, vooral by mili tairen, daar de aanwending daarvan geheel van het goedvinden der chefs afhangt. In het bur gerlijk leven zjju de dronkaards meestal zeiven in de gelegenheid het middel met de noodige kracht in toepassing te breugen. In elk geval heeft de practijk het nut reeds bewezen. Een uitstekend Duitsch officier kreeg het com mando over een regiment, waarbij het misbruik van sterken drank op seue ergerlijke wijze be stond, gedeeltelijk tengevolge van een langdurig verblijf in eene landstreek, die veel wijn voort bracht en waar deze drank zeer goedkoop was, deels tengevolge vau het gebrek aan energie of de misplaatste goedheid van den vroegeren bevelhebber. Zelfs zware straffen konden hel kwaad niet onderdrukken. Toen de nieuwe commandant, na het over nemen van het commando, de verschillende chsfa rondom zich verzamelde en hert vermaande, dit misbruik met al hunne krachten en alle hun ten dienste staande middelen tegen te gaan, verklaarden zij eenparig eu zonder omwegen, dat zij t0 vergeefs alle middelen hadden beproefd. //Goed, mijneheeren", sprak de commandant laeheu.de, «dan verzoek ik het eefstvoorkomind geval van dronkenschap, niet zelf te straffen, maar er mij alleen kennis van te geven." Dit gebeurde, en de commandant liet van toen af de soldaten, die zich aan misbruik van sterken drank schuldig maakten, niet in de pro voost, maar in het hospitaal breDgen, eu ze als zware zieken behandelen. In plaats van arrest kregen zij Spaansche vliegen op den rug, en natte omslagen op het van te voren kaal ge schoren hoofd; na eenigen tijd op die wijze be handeld te zijn, liet hij ze ontslaau. Nadat de ze kaalhoofdigen in hunne compagniën waren teruggekeerd, werden zij woedend gemaakt door de plagerijen van hunne kameraden. Deze ech ter wachtten zieh wel eene dergelijke kuur zich op deo hals te halen; na weinige weken kwa men in het geheele regiment nog slechts zeld zame gevallen vau dronkenschap voor. Gezond verstand regeert de wereld, den mensch en het kind. Wanneer de mensch zich beschul digt, verontschuldigt God hem. Wanneer de mensch zich verontschuldigt, beschul digt God hem. Men ontmoet wel eens dwazen, die geestig zjjn, maar dwazen met een flink oordeel zjjn er niet. We hooren tegenwoordig zooveel van menschen die «geen tijd» hebben, dat het tjjd wordt eene prijsvraag uit te schrjjveu voor een onderzoek naar datgene wat al de menschen, die voor het een of ander «geen tfld» hebben gehad, in dien t ij d heb ben uitgevoerd. Als appendix kan er dan bjj komen wat «in minder dan geen tijd» door de wer kelijke lieden zonder tjjd alzoo werd tot stand gebracht. Allerlei. Opstreek. Ie Student Zeg, denk jij nog aan een examen 2e Student. Wel zeker. Ik woo.i tegenwoordig zelfs al schuin tegenover eeu Professor. Scherp. A. werd op straat aangeklampt door B., die niets te doen had en met A. medeliep, zeer tot diens ergernis. C. ontmoet beiden en vraagt hoe zij het maken. Ocb, wat zal ik je zeggen, ik verveel me, ztide B. My ook, voegde A. er bij. In een redactie-bureau. Jeugdige poëet. Ik kom eens vragen of u var. de gedichten, die ik u laatst gezonden heb met een postzegil voor antwoord, iets kan gebruiken Redacteur. Ja; het postzegel. Het woord van eer. Zijt ge wel zeker van wat ge daar zegt P Volkomen. Durft ae'r tien gulden op verwedden Hm! Zoo zeker ben ik er niet van. Maar ik geef er u mijn woord van eer op Rechtmatige kastijding. Rechter. Waarom heb je dien man, die je niets gedaan had, ge slagen Beschuldigde. Omdat hij bij den tegen- woordigen miserabelen tijd zoo'u vergenoegd ge zicht zette 1 De naaste weg. In de Alpen komt een reiziger met zijn gids aan eeu steilen weg laugs eene diepe kloof.Waarheen leidt eigenlijk deze weg? vroeg de vreemdeling met eene huivering. Naar de eeuwigheid, was het antwoord. Vriendelijk. //Wat zijn de nieuwsbladen hier ia Londen verwonderlijk goedkoop zei een Ame rikaan, die pas was aangekomen, tegeu een kran- teujongeu. „In New-York betalen wjj er twee maal zooveel voor." „O, dat kunt u nu ook wel doen, dan voelt ge u meteen meer thuis,// zei de krantenjongen, zij ue hand uitstekende. HAARLEM, 12 October. Op het ODzeu lezers bekeDde aanbod der Imp. Cont. Gas-Association om deu gaspr'js voor de gaaverbruikers te dezer stede van 9 op 7Vs cent le verlagen, mits haar coutract met minstens 25 jaar werd verlengd, hebben Burgemeester en Wethouders dezer ge meente, na rijpe overweging, geadviseerd, dat het aanbod niet voor aanneming vatbaar is. Huns ïuziens kan de gemeente op grootere voor- deelen aanspraak maken. Tot staving van dit gevoelen wenschen zij zich te beroepen op het rapport van den op zichter over de gasverlichting, dat ter iDZHge van de Gemeenteraadsleden op de plaatselijke secretarie wordt uedergelegd, en op de uitkom sten, welke blijkens den daarnevens gevoegden staat elders worden verkregeD, waar de gemeente zich belast heef; met de exploitatie harer eigene gasfabriek. OfschooD de onmiddellijke baten voor degas- verbruikers en voor de fiuanciëu dezer gemeente zeer verleidelijk zijD, is het naar hunne over tuiging beter te wachten tot de geleden schade vermoedelijk met rente kan worden ingehaald. B. en W. stellen dus den Raad dezer ge meente voor eeu besluit te nemen aan de Imp. Cont. Gas-Association te kennen te geven, dat de door haar gedane aanbiedingen geen aanneme- lijken grond opleveren om daarop tot eene ver lenging der overeenkomst te besluiten. Bij kon. besluit van 8 Oct. zijn bij de dienstdoende schutterij te dezer stede benoemd; tot Kapitein; de Heer Mr. L, C. Kronenbergt thans lste luit.; tot lsten luit., den Heer Q. K. J. H. Claassen,, thans 2de luit,; tot 2den luit., den Heer F. P. Du Rieu, thans 2de luit. a la suite. De Mannenzangvereenigiog Crescendo al hier, heeft hare winterstudiëu weder vol ijver hervat met omstreeks 70 werkende leden. Solisten van beteekenis, als Prof. Emilè Blau- waert uit Brussel en Mej. Leontine Von Döt- scher, Grossh. Mecklenburgsche Kammer-Sanger- in, hebben aan Crescendo hunr.e medewerking toegezegd. Werd reeds vroeger het werk Columbus van Crescendo's directeur, den Heer N. II. Andriessen, bizonder geroemd eu gewaardeerd dezen winter zal van hem worden ten gehoore ge bracht De Stalboef, een verhaal, verbonden aan het kasteel van Brederode. De Stalboef, is eene der schoonste balladen van den Ken- nemer zanger W. J. Hofdijk. De Heer Andriessen mag met voldoening op zijn Columbus terugzien; wij hopen van harte, dat de begaafde componist met het oorspronke lijke, Hollandsche werk De Stalboef evenveel succes moge hebben. Een zesjarig jongentje had eergisteren-namid- dag op den Kruisweg het ongeluk te wordeQ overreden door een met een paard bespannen rjjtuig, tengevolge waarvan zijn reohterbeeutje brak en hij eene wonde aan het hoofd heeft bekomen. Tot concertmeester en solo-violist bij het gemeentelijk muziekkorps is geëngageerd de Heer M. Walters van Amsterdam. Vier ambtenaren aan het Holl. Spoorweg station alhier, de Heereu Rutgers, Komst, Ver hoeven en Sombeek, hebben eervol outslag uit deu dienst der Spoorweg-Maatschappij gevraagd en gekregen, om over te gaan in dienst van de Nederlaudsch-AmerikaanBohe stoomboot-Maat schappij Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van de firma Perry Comp., waarin wordt vermeld, dat in haar magazijn dagelijks brandend ie bezich tigen zijn petroleumkacheltjes, een nieuw artikel, T welk hier ter stede nog niet werd gezieu. Deze kacheltjes kunuen 2 liter petroleum be vatten, eene hoeveelheid, welke bij branding ge durende 12 a 14 uren voldoende warmte ont wikkeld om een gewone kachel te ver/angen. Deze sierlijke kacheltjes zijn 50 cM. hoog, geven geen onaangename lucht en zijn, naar onze meaning, ook bizonder geschikt ter verwarming van slaapvertrekken en ziekenkamers. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Mis sen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis eu Predikalio. Te 3 uur het Rozeuhoedje. Te 6 uur Lof en Predikatie. Maandagen verdere dagen der maand October te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie van O. L. V. met uitstelling van het Allerheiligste eu Benedictie. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur, gelegenheid om te biechten. Iu deze week de HH. Missen te half 8, 8. half 9 en half 10 uur. De Ca-echismus, volgens gewoonte. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 8,7 eu half 9 met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 uur de Catechis mus, te halt 4 uur de Vespers, waaronder het Rozeahoetlje. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis- Gedurende de maand October dagelijks des avonds te 6 uur Lof en Rozenhoedje. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu half 10 uur. De Catechismus uaar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags te 2 uur Catechismus, te 3 uur de Vespers, te half 5 Oefeuing der H. Familie, te 7 uur Lof. Gedurende deze week eiken dag na de H. Mis van 8 uur het Rozenkransgebed. Iu de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 10 Oct.: A. G. Boeree eu M. Houtman. 11 Oct.: T. Van Eg mond en G. Pleging. GETROUWD: 10 Oct.; C. J. Schr.vendijk en W. Van den Berg. J. Vun Vuuren en D. H. De Wilde. BEVALLEN: 9 Oct.: H. Hogeboom-Van Buggenum- Harkmans, z. W. Van Assendorp-Van der Eist, i J. M. Van Kimmenaede-Scheeliugs, z. P. B. Komen- Schipper, d. 10 Oct; J. M. Juug-Brouwers, d. A. C. Bon-Lasschuit, a. C. Sureudonk-Schagen, z. S. Beezem-Vrugt, z. O. Rustman-Poelgeest, d. F. J. Smit-Sehntte, d. OVERLEDEN; 9 Oct.: J. Mulder-Kerkhoven, 87 J. ARROND. RECETTB TE HAARLEM. Terechtzitting van 10 October 1889. 1. J. De G. h/v C. H., zonder beroop te Houtrijk en Polanen. 2 eenv. beleed, f8 boete of 8 dagen hechtenis. 2. G. W., werkman te Haa-lem. Mish. van een dier, fl boete of 1 dag hechtenis. 3. J. B. los werkman te Haarlem. Mish. 5 dagen gev. straf, 4». E. K. Az., visscher te Zandvoort. Mish. 15 dagen gev. straf. 5. J. K. en A. M., visscbers te Zandvoort. Mish. De le 6 weken, de 2e eene maand gev. straf. 6. J. W., arbeider te Hillegom. Diefstal met braak. 3 dagen gev. straf. 7. B. Van H., stoker en smid te Amsterdam, (gedet.). (Diefstal. Een maand gev. straf. 8. K. B., werkman aan de Zaan. Diefstal. Vier maanden gev. straf. 9. H. M., fabrikant te Haarlem. Overtred. Rijksbelasting. Ontslagen van rechts vervolging. 10. W. A. Van Z., metselaar te Haarlem. U. s. f25 boete. 11. J. A., werkman te Haarlem. U. s. f 18, f23.76 en f 14.40 boete. De gewezen klerk ter secretarie van de gemeente Dubbel dam, die verleden week in honger beroep voor het gerechts hof te 's-Gravenhage terecht stond wegens valschheid in authentieke akten eu valschheid in geschriften, ter zake waarvan hij bij vonnis der rechtbank te Dordrecht was veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, is met vernietiging van dat vonnis, tot dezelfde straf ver oordeeld. Door de Rijkspolitie te Vechel (N-Br.) is gevankelijk naar 's-Hertogenbosch overgebracht een tienjarige knaap, Antoon Van Os genaamd, uit Dinter. Deze knaap had voor 14 dagen eene groote boerderij in brand gestoken, welke geheel door de vlammen werd vernield. Wegens zijn jeugdigen leeftijd werd hij toen op vrije voeten gelaten. Verleden Zaterdag echter heeft hij wederom eene woning iu brand gestoken. Redenen weet hij niet op te geven. De Russische Regeering heeft een prijs uitgeloofd voor de beste levensbeschrijving van den Engelschen philantroop John Howard, die nn 100 jaren geleden (6 Januari 1790) overleed en in het gouvernement Cheraon werdj begraven. De antwoorden mogen in alle moderne talen gesteld zijn, doch er moet steeds eene vertaling in 't Eransch of Russisch worden bijgevoegd. Een staaltje van vraatzucht bij varkens. Dezer dagen kwam de veldwachter te Mierloo in den stal en zag tot zijne niet geringe verbazing dat zijn 2-jarig varken uit de kooi was ontsnapt. Hadden dienen dit ontvreemd? Al gissende begaf hij zich dieper in den stal en vond daar het vermiste dier in de nabijheid van het schaap, waarvan ooren en pooten reeds gedeeltelijk waren afgeknaagd. Terwijl van elders als eene bizonderheid wordt bericht, dat een schaap in dit late jaargetijde nog lammeren heeft, meldt men ons uit Harlingen, dat aldaar aan den Stads singel een schaap van den slager W. Hoekers met twee jonge lammeren loopt. DELFT, 10 Oet. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 236 a 286 dito 2de qual. 150 a 190 kalf- koeien. lste qual. f 225 af 240 dito 2de qual. 154 a 170, vaarkoeien lequal. f 200 a 235, dito 2de qual. f 120 a 150 vette kalveren, lste qual. f 58 a 75 dito 2de qual. 38 a 50 vette schapen lste qnal. 20 a 33. dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a—vette lammeren f 15 a 23,-- weilammeren a— magere varkens f 23 a 35 biggen f 6,a 13 nuchtere kalveren f 8 a 28. paarden f 35 a 120 stieren f 85 a 150ossen f a Rundvlecsch 60, 65 a 70 e. vet kalfsvleesch f 70. 75 82 c. schapevleesch 58 a 68 c„ lamsvleesch a c. Granen Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.25 a 8.25 nieuwe dito f 7.25 a 8.25, roode dito f 6.a 7.50 min- a rogge f 5.25 a 5.75, nieuwe dito f a wintergerst f 4,25 a f 5— zomer dito f 4— 4,75 chevalier dito f5,f5,75, haver f3,75 a 4,25, groene erwten f7,50 a 8,50 mesting f 6, a f 7,— paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.25 a 7, bruine boonen f 8.— a 10,koolzaad f 11,50 a 12,— hennepzaad f 6,— a 6.50 kanariezaad f 8.75 a 8.— Aan de stadswaag gewogen van 4 Oct. tot 10 Oct. en op de weekmarkt aangevoerd; pot, 655/8 en 108/16 v. boter, wegende te zamen 14 180 kilo: prijs f 54 a 68 76 per 40 kilo a f per kilo. GOUDA, 10 Oct. Granen. Witte poldertarwe fa jarige roode dito f 6—. a 6,25 Angel dito f670 a 6,75. a Zeeuwsche dito f 7.10 a 7.40, nieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 5.50 a 5.75 Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.a 4.50 f a wintergerst f 4.75 a 4.50.. voor dito (per 70 kiio. 4.60 a 4.50 jarige chevalier a zomer dito fa Haver f 3.a 375 dito nieuwe 7.25 a 6.75 per 100 kilo. Kookerwten 8. per .heet. dito 8.50. Mais. Amerik. f 5.75 a"585. Odessa 5.80 a 5.70 Cinqnantine f 6.50 6.75 per 100 kilo. .a Hennepzaad inlandsch f7.a 7.25 en buitenlandsch f 5.a 5.25 spelt kanariezaad f 7,75 a 7.,25. Kaas le qual f 26, 29— 2e,. qual f 23a 25,— graskaas f a Noordhollaudsche f 25 a 29,— aangevoerd 70 partijen. Boter met veel aanvoer; handel ving; prijs der goeboter fl.45 a 1,60; der weiboter f 1.20 a .135 Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met weinig nanvoer handel meer vlug, van 24 tot 26 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 23 tot 22Ys c* Per kalf kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel ving f 1,20 a 1.70 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel ving. f20 a 25. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f a Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 45 a 85. Fokkalveren f HOORN, 10 Oct. Ter waag gewogen 297 stapels kaas. wegende 87,072 kilo; hoogste prija per 50 kilo 33,50 der kleine, 82,50 voor eommisiie, 3250 middelbare LONDEN, 10 Oct. Ter veemarkt zijn aaugvoerd 5 runderen 300, schapen en lammeren 5,000 kalveren 200, zwijnen 40. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 3/9 a 6/4, kalveren 3/9 a 5/4 zwijnen 2/8 a 4/9. LEIDEN, It Oct. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a 17 stieren f 52 a f 268; 283 essen f 127 a 278 166 melkkoeien f 103 a 268kalveren dito f .a 200 vare dito f 100 a 210, vette dito I 234 graskalveren f 20, s ,61 54 vette f 43 a 80 65 a 80; 6 nuchtere dito f ,6 a 15, 840 vette schapen, f 24 a 37, 274 weide dito 14 a 26, lamm. f a 170 magere varkens /15 a 33, 296 biggen 7,50 a 12— ALKMAAR, 11 Oct. Aangevoerd 500 stapels kaas; kleine f 31,—commissie dito f 33.—middelbare f 33*^3. HAARLEMMERMEER, 10 Oct. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 71,0. Rogge 4,.80 Haver f 6,20 a f6,60. Chevaliergerst f 4,-85 Zomergerat f 3,.25 üuivenboonen f f a f Paar- denboonen f af Bruine boonen 10,—Groene erwten f 6 80 a f 5,60. Grauwe erwten f 7.— Kanarie zaad f 6,50. Karwijzaad f70, SCHIEDAM, 11 Oct. Montwyn per Ned. vat a f1125 Jenever f17,25 Amaterd. proef f 18,50. Spoeling fl,20 Commissie f 1,10. BERLIJN, 11 October. De Czaar is te 10 ureu aan het feestelijk versierde Lebter station aangekomen, alwaar hjj werd be groet door Keizer Wilhelm, de hier aan wezige Prinsen, den Rijkskanselier, de Ge neraals, den Staatssecretaris,Yon Bismarck en de hoogste hofbeambten. De Czaar droeg de uniform van het regiment Alexander. Hjj begroette den Keizer onder herhaalde omhelzingen en drukte den Prinsen en Von Bismarck de hand. De ontvangst van den kant der bevol king was tamelijk koel. Met uitzondering van twee lowter plaat selijke couranten, spreken de heden ver schenen ochtendbladen in hunne hoofdar tikelen geen woord over het bezoek vau den Czaar. De Rijkskanselier is gedurende éên uur en twintig minuteu bjj den Czaar geble ven. Getrouwd: H. W. ALBADA JELGERSMA, Wed. van Ph. M. BIESEN, EN C. E. SCHRAKAMP. "Voor de vele blijken van be langstelling, ook namens weder- zijdsche Familicn, onzen oproch- ten dank. Bolsward, 8 Oct. 1889. Getrouwd: ALEXANDER FERDINAND HERBERMANN, EN CHRISTINA JOHANNA DO ROTHEA BENSE, die tevens hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belang stelling bij bun Huwelijk onder vonden. Amsterdam, 10 Oct. 1889. Tot diepe droefheid van mij, van mijne Kinderen, van Bloed- eu Aanverwanten, overleed op (len 6den October 11., in den jeugdigen leeftijd vau 21 jaar, te Snhkolten in Westfaleu, in het Klooster der Eerw. Zusters Franciscanessen, mijne geliefde Dochter, Zuster MARIA AGNES van het H. Sacrament, geboren CATHA- RINA CORNELLS SE KOOPMAN. Wed. Corn. KOOPMAN, Catharina NEEFJES. Binnewijzend, 10 Oct. 1889. I/oor de vele blijken van be- langstelling bij gelegenheid van ons 25 jarig HUWELIJKS FEEST ontvangen, betuigen wij onzen oprechten dank. J. H. BIJVOET. van DEN BlESEN. Overveen, 11 Oet. 1889. ÉN MAKELAARS, zullen op Zaterdag den 2Giten October 1889, des namiddags na 5 aren, iu het Verkooplokaal DE GOUDEN LEEUW, in de Zijlstraat, te Haarlem, in publieke veiling brengen, ten overstaan van den Notaris B. A. VAN DER MADEN: No. 1. Eeu onlang3 nieuw ge bouwd HUIS eu ERVE rnel TUIN, aan de w.z. van de Bake- uessergracht te Haarlem, No. 22, sectie D, No. 6145, groot 77 C. Dit perceel ia te bezichtigeu des Maandags en Dond-rdags, van 2 tot 4 uur. No. 2. Een HUIS en ERVE, aan de w.z. van de Nassaulaan, met uitgang in eene daarnaast gelegen gemeeue poort, No. 33, sectie C, No. 133, groot 52 C. Breeder bij biljetten omschre ven. Nadere informatiën bij boven gemelde Makelaars. De bewijzen van eigendom en veileonditiën zullen drie dagen voor en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris voor noemd. Te Leiden wordt tegen Nov. gevraagd eene flinke R. K. liefst van buiten, en van goede getuigschriften voorzien. Brieven franco onder letter E., aan J. W. VAN LEEUWEN, Boekhandel, Maarsmansteeg, Leiden. Gevraagd tegen November e. k. eene R. K. (lLfst van buiten) en niet bene den de 20 jaar. Adres: ZIJL STRAAT No. 63. Op Donderdag den 17den October 1889, des Damiddag» te 2Va ure, zal door de Archi tecten A. en J. A. G. v. d. STEUR te Haarlem, in het Heeren-Loge- meDt in den Haarlemmerhout, bij enkele inschrijving worden aanbesteed: De gedrukte exemplaren van het bestek met een stel daarbij behoorende teekeningen zijn na Vrijdag den llden October op franco aanvrage ad f 5 te ver krijgen bij de Architecten voor noemd, Wilbelminastraat No. 48, en liggen van dien datum ter in zage in het te vernieuwen Hotel. Aanwijzing zal plaats hebben op Maandag den 14den October, des morgens te 10 uren. Wegens ziekte der vrouw wordt in een druk gezin eene FLINKE gevraagd, om de huishouding op zich te nemen. Brieven franco met opgave waar 't laatst in be trekking geweest onder letter N, aan het Bureau van dit blad. Tegen 1 November gevraagd in een drukken Kruidenierswin kel, een R. K. tegen Kost, Inwoning en Salaris. Franco brieven, met opgaaf van leeftijd en vorige betrekkingen, onder letters G. B., bij den Boek handelaar J. H. VAN WEES, Jr., te Utrecht. Wordt gevraagd tegen 1 Nov. a. s, in eeu gezin met Kinderen bekwaam voor haar vak en geneigd Huiswerk te verrichten. Loon f 100. Dito eene flinke zonder goede getuigschriften on- noodig zich aan te bieden. Brie ven franco, letters A. B., bureau van dit blad. 45 eu 55 cent por half Kilo, TE KOOP: 150 H.L. zure paradijs. 50 ,i renet. 50 bellefleurs, alles geplukt. Brieven franco, lett. D. P., aan den Boekhandelaar JAC. VAN DER ME BE, Deventer. Eeue BURGERJUFFROUW, R. K., I8V2 jaar, sedert lVs jaar werkzaam zijnde in eene voorname Haudschoenen- en Mantelzaak te Amsterdam en Utrecht, wenscht tegen half October van Betrekking te verandereD. Beste getuigschrif ten ten dienste. Franco brieven, letters M. H., bij den Boekhan delaar W. ROSENKRANZ, te Maastricht. CO GO CO est DES. P3 CO CO pa PP CO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3