MARKTBERICHTEN. BE UllBERICHTBN. Laatste Berichten. Waarom de menschen rooken. In de kaart geloerd. Voor geest en hart. In de groote dingen en in de wereld gebeurtenissen erkent men gemakkelijk Gods hand, maar in het dagelijksche leven vergeet men vaak, dat God, de meester der eewigheden, ook meester is over een uur, over eene minuut, over eene seconde. Die 't meeste drukte maken, doen gewoonlijk niets. Alles te weten, zal men toch wel voor onmogelijk houden, maar die veel weet, ziet eerst goed wat hem ontbreekt. Wijze voorschriften. Allerlei. Bij het onderricht in de gymnastiek. STEDELIJK NIEUWS. Posterijen. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. Rechtszaken. 7oy« 71'/a 677e 1037,, 92*7,, tiging wilde vragen tot het verbieden van alle wed-sgentschappen. Maar de Regeeriog wil dit niet. Zij stelt alleen voor, den verkoop van de wedrenbiljetten ta beperken en belasting te hef fen van de door wedden gewonnen gelden. Zoo wil zij een maatschappelijk kwaad bestrijden door geldelijk belang bij de instendhouding daarvan te verwerven. Op z'n Engélsch. Een Engelschman deed voor een paar dagen met eenige vrienden een reisje van Londen naar Parijs. Onze jeugdige zoon van John Bull was wel aan veel drukte en gewoel gewoon, doch vond zich door het eigenaardig gekrioel, dat de Parijsche straten kenmerkt, zoo aangetrokken, dat hij niet meer aan zijne vrien den dacht. Toen het hem eindelijk te binnen echoot, dat hij niet alleen te Parijs was geko men en naar zijne vrienden omzag, ontdekte hij van hen geen spoor hij stond moederziel al leen en verlaten tusschen al die wandelende Pa- rijzenaars. Den naam van het hotel, waar zij lo geerden, was hem ontschoten en zoo wandelde de arme Londenaar den ganschen dag door de straten van Parijs, tot hij eindel'jk aan het sta tion du Nord kwam. Hij reisde rustig naar Londen, zocht in zijne papieren naar het adres van het hotel, vond het en keerde oogenblikkelijk naar Parijs terug, waar hij zijne makkers vond, die reeds de politie hadden gewaarschuwd en in de Morgue en in alle ziekenhuizen naar hem hadden gezocht. Nu en dan vertoonen zich herten in de omstreken van Ommen. Tegenwoordig schijnt hun aantal er toe te nemen. Verleden Woensdag is in het Ommerbosch n®g eene ree geschoten. Een Russische Prins zat eens na het diner in zijn leunstoel, en terwijl hij met welbehagen zijne sigaar rookte, kwam bij op den inval van wel eens te willen weten waarom de menschen eigenljjk rookeD, en nam hij zich voor dezen en genen er eens naar te vragen. Hij begon dadelijk bij een van zijne beste vrienden die, in 't voorbijgaan gezegd, ceu groot eter was, en vroeg hem: //Zeg jmij toch eens, waarom rookt gij?* „Gij zult zelf ook weten want gij zijt een even sterk .rooker als ik dat niets beter is om eene gcede spijsvertering te bevor deren, dan na tafel eene sigaar te rooken." „Die rookt dus voor de goede spijsvertering, dacht de Prius, „ik voor mij heb daar nog niets van gemerkt.// Iutussehen was hij voor het oogenblik met het antwoord tevreden. Den vol genden dag ging de Prins in zijn rijtuig op reis. Op den tteg zag hij een oud man, die op een gebroken viool speelde, en daarbij een kort pypje rookte. Hij liet zijn rijtuig stilhouden en vroeg den ouden man: „Zeg mij eens waarom rookt gij?" //Acb, beste heer, ik heb vaandag nog Diets gegeteD, en als ik een pijp tabak heb, merk ik den honger minder." De Prins was over dit antwoord zeer verbaasd, want het scheen hem in lijnrechte tegenspraak met het gezegde van zijn vriend toe. De eene rookt voor de spijsvertering, en de andere om zijn honger te stillen Dienzelfden avond kwam de Prins eerst laat in zijn hötel aan, waar hij logies had besteld. De hotelhouder, die zeer verheugd was een zoo voornamen logeergast te krijgen, was zelf opge bleven om den Prins op te wachten. Hij liep de voorzaal op en neder, en rookte welgemoed de eene sigaar voor, de andere na. Toen het rijtuig van den Prins plotseling voor het hotel stilhield, had de hotelhouder nauwelijks tijd om zijne sigaar in eene nis te leggen en naar de deur te snellen. Maar nauwelijks had de Prins bemerkt dat de hotelhouder gerookt had, of hij vroeg hem dadelijk: //Zeg mij eens oprecht, waarde heer, waarom rookt gij?// «Neem het mij niet kwalijk, Uwe Dooiluchtig- heid, maar ik moest het wel doen; ik wilde Uwe Doorluchtigheid opwachten, maar omdat ik niet gewoon ben laat op te blijven, kan ik alleen als ik rook den slaap weerstand bieden.// De Prins lachte en dacht: „Die rookt dus weer om den slaap te verdrijven.// Den volgenden avond was de Prins bij een Turksohen Paoha op een souper genoodigd. Na afloop daarvan werden er, zooals gebruikelijk was, tschibuck, en cigarettes rondgediend. De Prins bewonderde den Pacha, die in 't oogenvallend veel rookte, en omdat hij zich niet zelf door de Turken kon deen verstaan, vroeg hij den Dragomandie hem tot tolk diende, waarom de Paoha zooveel rookte. Deze gaf hem ten antwoord, dat de Pacha altijd zooveel rooken moest, omdat hij anders niet in slaap kon komeB. Nu was het te veel voor den Prins. Hjj gaf zijn onderzoek op en dacht, ala de eene rookt voor betere spijsvertering, de andere om zijn hon ger te stilleD, de eene om niet te slapen en de andere om wel te kunnen slapen, dan moet het rooken ontegenzeggelijk voor alles goed zijn en hij rookte zijn levenlang maar door, zonder er zich ooit weder om te bekommeren. Plutarchus verhealt de volgende anekdote van Marcus Antonius: Deze amuseerdo Dtt eD dan met hengelen. Eens vischte hij in tegen woordigheid van de Koningin Cleopatra, en daar hij voor haar zijn geluk in de vischvangst wilde bewijzen, liet bij ongemerkt een visscher onder water duiken en elke keer, dat hij zijn dobber uitwierp een visch, die vooraf was gevangen, aan den haak hechten. Zoodoende had hij tel kens beet. Cleopatra doorzag zijne list, maar zeide niets. Tegen den volgenden morgen werden Cleopatra en hare hovelingen weer verzocht bij de vischvangst van Marcus Antonius tegenwoor dig te zijn. Nu had Cleopatra den viseoher om gekocht, om gezouten visch aan den vischhaak te steken. Marcus voelde dat hij beet had en haalde triomfantelijk den vischgaard op. Cleopatra en hare omgeving feliciteerden hem lachend met zijn wonderlijk fsnccès. Marcus Antonius keek op zijn neus, doch was toch bevredigd over de woorden van Cleopatra, die plechtig zeide: „Laat, heer, laat aan ons, gewone sterve lingen, het nietige visechen en houd gjj u slechts bezig met de grootsche werken, steden in te jnemen, Rijken te veroveren en Koningen te onderwerpen.// Hebt gjj eene vlaag van drift, ga naar het vrije veld. Gjj kunt tegen den wind uw hart lucht geven, zonder iemand te hinderen of u, waar anderen bij zjjn, als een gek aan te stellen. Hebt gjj eene vlaag van luiheid, tel het tikken van eene pendule. Doe dit een uur lang, en gjj zult bigde zijn het volgende uur te werken als een paard. Hebt gjj eene vlaag van verkwisting en dwaasheid, ga naar het werkhuis, of spreek met een ongtlukkige in de gevangenis, en gjj zult overtuigd zjjn, dat ieder moet liggen zooals hjj zjjne legerstede opmaakt.» Hebt gjj eene vlaag van eerzucht, ga naar het kerkhof en lees de grafschriften. Zjj zullen u het einde van alle eerzucht zeggen. Hebt gjj eene vlaag van ontevredenheid, zie naar de lammen en naar de blinden en bezoek do bedlegerigen en bedroefden, en dan zult gij u over uw zooveel lichter leed schamen. Hebt gjj eene vlaag van neerslachtig heid, zie naar de goede dingen, die u op de wereld ten deel zjjn gevallen. Wie in zjjn tuin gaat om spiunewebben en spinnen te zoeken, zal ze ook vinden; maar wie er in gaat om naar bloemen te zien. zal met eene bloem in zjjn knoopsgat thuis komen. Een teeken des tijds. Keukenmeid. Waar om beviel het je niet in je vorigen dienst. Je verdiende daar toch veelgeld? Werkmeid. Omdat ik er zoo laag behandeld werd, net alsof ik eene gouvernante was. Een interessant gesprek. Heer, Waart ge ook reeds in Zwitserland, Mejuffrouw? Dame. Zeker. Heer. Ach, behalve uwe vele goede eigen schappen ook nog deze! Woordelijk. Gast, Kellner, breng me wat te eten. Ik heb honger als een paard. Kellner (roept naar 't buffet). Een portie haver! Wederzijds. Dame (den winkel verlatende). Men moet die kooplui maar kennen; ik heb drie gulden afgedongen. Winkelier. Men moet zijne klanten maar kennen; ik heb zes gulden meer dan den gewonen prijs gerekend. De proef. Luitenant. Jan, breng me een glas punch, maar zoo heet mogeljjk, hoor je? Oppasser. Onmiddellijk, luitenant. (Hij brengt het verlangde). Ik geloof niet, dat ze u bevallen zal, luitenant, ze is niet heet genoeg. Luitenant. Hoe weet je dat, je hebt ze toch niet geproefd? Oppasser. Neen, luitenant, proeven doe ik nooit, maar ik heb mjjn pink eventjes in de punch gestoken. Sergeant (tot een recruut, die zich aau den rekstok oefent). Kerel, je hangt daar net als een gevilde h aas, die aan zijne grootmoeder denkt. Smartegeld. Dame (die een bediende voor eenige soirees engageert)En hoeveel rekent ge per avond? Bediende. Drie gulden, Mevrouw, maar als er muziek gemaakt wordt, vier. HAARLEM, 15 October. Bij kon. besluit van 10 October is do Heer G. Bouricius, ontvanger der directe belastingen en accij nsen te dezer stede in gelijke betrekking overgeplaatst naar Amsterdam. Het College ven Regenten over de gevangenis te dezer stede zal, onder nadere goedkeuring van Z. E. den Minister van Justitie, op Dinsdag den 22sten October a. s., deB namiddags te 2 uren in bovengenoemde gevangenis in het openhaar aanbestedeo: De levering der benoodigdheden voor het onderhoud en de verpleging der gevangenen gedurende het jaar 1890. De voorwaarden zijn dageüjka (Zondag uitge zonderd) in gemelde gevangenis ter inzage voor handen. De iuschrijvingsbiljetten moeteD, op ze gel geschreveD, behalve den prijs van elk artikel afzonderlijk, vermelden den naam en de voorna men van den inschrijver en zijne boigen, voluit, en uiterljjk een uur voor de aanbesteding in eene daartoe in de gevangenis geplaatste bus worden geworpen. Niemand zal tot mededinging toegelaten worden, die niet vooraf heeft ingeschreven. Da levering van haver voor de paarden van de Haarlemeche Tramway-Mij. gedurende 1889/90 ia gegund aan den Heer R. Grippeling alhier, voor f7,05 per 100 kilo. Terwijl eenige jongens dezer dagen aan het spelen waren, kreeg een van hen een toegewor pen voorwerp in het oog, tengevolge waarvan het oog moest worden uitgenomen. Moge dit voorval menigeen tot voorzichtigheid aansporen. (Opr. Haarl. Ct.) Sedert het bevel des Burgemeesters, uitge vaardigd den 4n dezer, tot muilkorviog van honden alhier, zjjn door de politie een zestigtal van die dieren, voor wie dat bevel niet was opgevolgd, opgepakt; slechts enkele zijn door de eigenaars teruggehaald. Eergisteren hebben hier ter stede twee schoorsteenbranden in water- en vuurneringen plaats gehad, welke door dadelijk aangebrachte hulp spoedig waren gebluecht, terwijl voorts door het vlamvatten van eene op vuur staaande pan met vet brand ontstaan is, tengevolge waarvan eeniz huisraad is verbrand. Jl. Zaterdag-avond is door een inspecteur van politie tegen een bierhuishouder, hier ter stede woonachtig in de Brouwerstraat, proces verbaal opgemaakt wegens het zonder vergun ning verkoopen van sterken drank in het klein. Brieven, verzonden door het Postkantoor Haar lem over de le helft der maand September 1889 en geadresseerd aan onbekende personen: 1. Wed. de Bruin, Amsterdam. 2. Mej. J. Hinze, id. 3. G. Kemper, id. 4. Mej. M. E. Ver beet, id. 5. Mej. E. Dijken, id. 6. A. Van Root- schuur, id. 7. R. H. Zijsling, id. 8. Eon, id. 0. M. Verkerk, id. 10. G. Van Tijo, Haarlem. 11. Ligtvoet, Leiden. 12. W. Van Eeden, Nieuxve- diep. 13. Mej. J. C. Zandorp, Rotterdam. 14. Lader, Vlieland. 15. Mej. L. Brugman. Briefkaarten: 1 Mej. G. M. WolffAmsterdam. 2. Mej. A. W. L. Hissink, id. 3. H. Van Dijken, id. 4. Mej. A. Meinen, id. 5. A. Snel, id. 6. J. Bonman, id. 7. Mej. Buisman, id, 8. Mevr. L. Buys, 'sGravenhage. 9. Luther, Leiden. 10. J. Heits, Nieuwer-Amstel. Brieven verzonden geweest naar Amerika-. 1. Van der Dooln, New-York. Naar Duitschland 2. Huguenin, Keulen. Va. Vogelenzang-. 3. Limke, Elgersberg. Naar Engeland: 5. Mej. E. S. Keis, Jersey. Naar Afrika: 5. A. Snoek, Pretoria. 6. Vervoorn, id. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. BEVALLEN: 10 Oct.: C. J. Boeré-Groenendaal, d. C. W. Fiege-Bottinga, z. E. Prang-De Jager, z. 11 Oct.: K. Verhagen-Hildering, d. G. Van Mierlo- Wijnhoud, z. W. J. Akersloot-Pieleprat, d. J. Clous-Van Rooy, z. devenloos). 12 Oct.: E. Molitoor- Lieder, d. M. Van Dam-Van Hooff, z. M. Cornet- Redeker, z. C. J. Schous-Hommerich, z. T. Van Leeuwen-Vester, d. 13 Oct.: J. Dekker-Schuit, z. J. Gunter- Van Deenen, d. A. M. Kamp-Trijn, z. P. Koelemij-Warmer, d. M. C. Jansen-Van der Voort, z. 14 Oct.: C. M. [Oolders-Sleinvoort, d. M. Philippo-Van Wees, z. M. De Ruyter-Van Huis, d. H. E. Stammers-Majoor, z. OVERLEDEN: 12 Oct.: A. Menkinan-Leiding, 76 j. L. Van Wolferen, 69 j. A. E. Boeree, 11 m. C. Van Leeuwen-Graman, 60 j. S. A. S. Van Oostende, 2 m. 13 Oct.: J. M. Lips, 6 j. Zondag werden de Weleerw. Diakenen Jooren en Dek kers door Z. D. H. Monseigneur Leyten, Bisschop van Breda, in zijne bisschoppelijke kapel tot Priester gewijd. Deze wijding was noodig ter voorziening in de behoefte aan Hulppriesters ten dienste van het Groot-Seminarie Hoeven bij Breda. Twee nieuwe tarwe-variëteiten. In het „Journal d'agriculture pratique" maakt Vilmorin melding vau twee nieuwe tarwe-variëteiten door hem verkregen. De eerste is ongebaard en door hem blé Bordier gedoopt, de tweede is gebaard en door hem blé barbu a gros grains genoemd. De Bordiertarwe is door eene dergelijke krui sing verkregen als de Lamedtarwe; evenwel niet rood zooals deze, maar wit. Van deze variëteit zegt V., dat zij goed uitstoelt, niet bevriest, wit stoo van gemiddelde lengte levert en een korrel die groot en goed blank is en eene halfhoornachtige consistentie aanneemt. Zij is eerder vroeg dan laat, wordt gelijkmatig rijp en laat de korrels weinig vallen. Ook de „gebaarde tarwe met groote korrels" is door kruising verkregen en stamt evenals de Bordier van de Noé-tarwe af. Zij heeft zeer lang stroo, dat echter zeer stevig is, goed uitstoelt en aan de roest veel weerstand biedt. De korrel is lichtrood of geel, de aar evenals het stroo wit. Ofschoon de landbouwers waarschijnlijk aan de Bordiertarwe de voorkeur zullen geven, zou V. de blé barbu a gros grains boven deze verkiezen, omdat de baarden haar zeer tegen de musschen beschermen. Zij wijkt veel af van de meest verbouwde variëteiten en wordt in de nabijheid van Parijs op eene boerderij reeds met goed gevolg in het groot verbouwd. (L. C.) In Frankrijk gaat een adres aan de Académie Francaise rond, waarbij wordt aangedrongen op vereenvoudiging van de spelling der Fransche taal. Louis Harvet, Professor aan het Collége de France, staat aan het hoofd der be weging, wuarbij zich verscheidene taalgeleerden van naam en leden van het Institut aansloten. Ook in het Fransch sprekend deel van Zwitserland eu België gaat een dergelijk adres rond. Dezen zomer werden te Tjalleberd verschillende perso nen ongesteld na het gebruik van kalfsvleesch, hetwelk zij van den slager V. hadden gekocht voor 10 5 cent per pond. De justitie onderzocht die zaak, en het bleek, dat V. het kalf, dat dood was, gekocht had van den veehouder W., die als voorwaarde gesteld had, het vleesch in den grond te begraven, als het bleek niet goed le zijn, daar het kalt 4 a 5 dagen ziek was geweest. Bij het slachten bemerkte V. wel eene znre lucht, doch niettemin verkocht hij het vleesch, met te zeggen: „dat het kalf zichzelf geworgd had, stierf aau verstopping," enz. De personen, die daarvan aten, werden ongesteld; eenigen hadden ge neeskundige hnlp noodig. De slager heeft thans deswege terechtgestaan. Er ia tegen hem 45 dagen gevangenisstraf geëischt, op grond van artt. 174 en 175 van het wetboek van strafrecht. Uit Halfweg-Haarlem wordt gemeld: Nadat in de zaak van den voormaligen armmeester H. 65 getuigen door den rechtercommissaris waren gehoord, is hij eergisteren, na 9 weken voorloopige hechtenis, bij gebrek aan bewijs voorloopig op vrije voeten gesteld. HAARLEM, 14 Oct. Ter graanmarkt van heden roode tarwe f a f witte f 7,— a 7,10 rogge f 4.95 af Haver f 3,37 :J,a f 3,30 gerst f 4,50 bruine boonen f 7,50 af,-—; Gr. erwten f,—a f— Capucijners f 10. a f.—Oliezaad f.— Karwijzaad f 10 LEIDEN, 12 Oct. De prijs der boter was heden pei y, vat 1ste qual. f70.— a 64.—, 2de qnal. f 56— 62.Aanvoer groot en handel middelmatig. DELFT 12 Oct. Heden werden aangevoerd 49 stapels kaas, wegende te zamenl4176 kilo; prijs f 19 a 25—, per 100 kilo. ALKMAAR, 12 Oet. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: 16 koeien 170 a 260, 28 nuchtere kalveren14 a 26,vette kalveren ja 325 schapen 16 a 39 varkens f per kilo, 104 ma gere dito 16 a 26, 13 bokken 2— 13 9 paarden 40— a/ 125 lammeren fa HOORN, 12 Oct.. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen ala vo igt: heet. tarwe f 6,50 a 8,— heet. rogge f,a heet. gerit 4.25 a 5,25 heet. haver f 2,75, a f 4, mosterdzaad 15 a 167 5 heet. bruine f 10,25 a 8,25 gele 10 a 13. heet. paardeboonen f 525 a 6.25 heet. erwten 7,50 a 9,—. heet. groene 8,75 all, heet. grauwe f 10,25 413,50 het. witte 750, a f9, heet. aardappelen f a manden appelen a alles per heet. BOTTERDAM, 14 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 17 paarden, 154 innderen,71vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren, 1938 schapen of lamme ren, 429 varkens, biggen, 5— bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 68 e. 2de qnal. 64 c., 3de qual. 60 c.; kalveren 1ste qual. c. 2de qual. 92'/. a 87'/j e., schapen lste qual.65 e., 2de qual. 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 27a c., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 23 e., licht soort 24a 25— c. per half kilo; Schepkaas per 50 kilo f 11 a Aangevoerd 1 partijtjes Zoetemelksche kaas, f 22,— 26 per 50 kilo. Aanvoer 16 partijtjes. Zeeuwsche eieren f 4.80 a .5—, Overmaassche dito f 5.10 5.30 de 100 stuks. LONDEN, 14 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2800, schapen en lammeren 13,000 kalveren 200, zwijnen 30. Prijzen: beste runderen 2/4 a 5 '1 schapen en lamineren 3/9 a 6/4, kalveren 4/0 a 6/6 zwijnen 2/8 a 4/9. ALKMAAR, 14 Oct. Ter veemarkt werden ver kocht 5 koeien van f 170 a 2,40 81 (kalveren van f 40 a 120. 12 nuchtere dito van f 16, a 20, 277 schapen f24 a 35,-82 varkens a 58 a 44 c.magerea per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 14 Oet. Ter veemarkt waren aangevoerd 353 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 78.dito 2de qual. f 68.— dito 3de qualiteit J 58,— per kilo; melk- en kaifkoeien 150 a ,275 graskalv. f a 15— nuchter kalveren f 7 a 15, 11 schapen en lammeren a 364 vette varkens 44 a 52 c.; biggen beide per kilo PURMEREND. 14 Oet. Op de heden gehouden najaarsveemarkt zijn 2761 runderen aangevoerd. De handel was vlug, er werden hooge prijzen besteed. SCHIEDAM, 14 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f12 50 Jenever f 18,— Amsterd. proef f 19,25. Spoeling fl,30 Commissie f 1,20. Amsterdam 14 Oct. 1889. Prijzen der onderstaande effectengenoloeru pCt. as koers. Nederland. Certif. Werk. Schuld. 2' 181 8 96 8', 5 I 5 5 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. in papier Goudleeuing Italië. Obl. Pantel. Leen. 1860-64 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.) silver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope Je Comp. Oude Rutseu 5 Obl. Nic. Spw. 1867/6# 4 1877 Amet. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1876 2 biuneul. (Perpetueele)4 Obl. AJg. Sohuld 1866 Serie D. 5 1869 C. 6 Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4' 1877 4 Columbia. Obligatien4» Peru. Leeuing 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Natiouele Beuk. divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestamp. Obl. Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wesel Obl. 4' 1875. I Italië. Zuld-Ital. Spoorw. Obl8 Builend. Gr. pw. Maatseh. Aand.. 5 Baltische Spw. Aand8 Jelez Griati Obli Kiew-Brest Aand5 Kurtk Chark. Obl. <(2 100 Obl i Mortchausk Syaran Aand.. 5 Riatehk Wiatma t Bumenle. Aandeelen Spw. div Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud.. N. ïork Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mits Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PBBMIB-LEBNINGBUr. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Belgis. Stad Antwerpen 1887. 103 80'/, 943/, 89 487, 667, 17'/.. 17'/,, 91'7l. 104 125 43'7.e 167, 157s 1317, 153 132 883/, 140 117'/. 10'/, 69 '/is 1207, 6iy« 967, 997. 323/, 32'Vi. 1397, 28 116 Ooatenrljk. Stastsl. 18544 1860S 1864 Rusland. 1864. 5 18665 Geldkoers prolongatie 31/, 1123/, 107'/, 1043/, 877» 112 116'/, 148»/, 162 149 pat. BERLIJN, 14 October. De Czaar heeft aan den Rijkskanselier en Graaf Bismarck zjjn miniatuurportret, in den vorm van eene smaakvol bewerkte doos, door den Minister van het keizerlijk huis, Graaf Wo- ronzolff, doen overhandigen. Keizer Wil helm heeft Graaf Woronzolff de orde van den Zwarten Adelaar verleend. Het vertrek van den Czaar is nog niet paalt. KLAGENFURTH, 14 October. Er heb ben groote overstroomingeu plaats gehad. Op tal van plaatsen zijn er bruggen weg gespoeld en huizen ingestort, en steeds houdt de regen aan. Alle verbindingen zijn verstoord.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3