MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Rechtszaken. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Koning Otto van Beieren. Omtrent den krankzinnigen Koning van Beieren en zijne om geving meldt de correspondent van de i/N. R. Ct." het volgende: Hij ziet er nog zeer krachtig uit. Hij draagt een vollen baard, die hem tot op de borat reikt en niet geknipt kan worden, omdat hij zich met alle kracht daartegen verzet. Zijn blik is meestal strak, zonder op iets bepaalds gericht te zijn. Alleen wanneer de oude juffrouw Marie, die hem als kind op de armen heeft gedragen en nog op het kasteel in betrekking is, in zijue nabijheid komt, wordt bij eenigszins levendig; gewoonlijk gelast hij haar met een woord, het een of ander voor hem te halen, hetgeen hij echter dadelijk weer vergeten is. Andere per sonen gaat hij voorbij alsof hij ze niet ziet. Het is ook streng verboden, hem te groeten, of op de wandeling aan te spreken. Dikwijls gaat hij in een hoek zitten, gesticuleert met armen en handen en spreekt tot gestalten, die hij zich verbeeldt te zien; maar daarna vervalt hij steeds in eene doffe gevoelloosheid, die uren, soms ook dagen aanhoudt. Hij is een hartstochtelijk rooker en gebruikt soms 30 a 36 sigaren per dag. Ook verbruikt hij zeer veel lucifers, daar hij altoos een geheel bosje er vau aansteekt en te dan met blijkbare vreugde brandend wegwerpt. Zyuo levenswijze is streng geregeld. Voor eiken maaltyd wordt het menu door den geneesheer voorgeschreven. Aan het diner zit KonÏDg Otto aan het boveneind der tafel, en op grooten af stand de adjudanten, de geneesheer en de hof maarschalk. Hij eet rijkelijk, drinkt eea paar glazen bier, en geeft met eene scherpe stem het commando om hum stct ta brengen, hetwelk hij nu en dan gebruikt. Aan tafel bemoeit hij zich met niemand en verkiest bij ook niet dat een ander zich met hem bemoeit. Hij wordt ook zwijgend bediend, telkens op een stillen wenk van den geneesheer aan den bediende. Hij hanteert mes en vork als in normalen toe stand, maar wil geen servet hebben eD gebruikt in plaats daarvan een pand van zijne jas. Op zijne slaapkamer heeft hij alle noodigc toilet— benoodigdheden en maakt daarvan zeer veel ge bruik. Van badeu wil hij echter niet hooren, en het kost dus telkens veel moeite, hem daar toe over te balen. Evenzoo heeft hij een afkeer van rijden. Nog veel meer heeft hij tegen het sluiten van deuren; als bij eene deur gesloten vindt, bonst hij woedend met de vuist er op. Op zijne tafel liggen verscheiden dagbladeD, waarvan hij er wel dikwijU een opneemt en inziet, maar zonder dat men nog kan bemerken of bij ook leest, en zoo ja, in hsever bij iets van den inhoud verstaat. Al het mogel'jke wordt gedaan om hem verstrooiing te geven. Mensohrijft nitLekkerkerk: Op het kerkhof te Ellewoutsdijk waren eer gisteren vele belangstellenden bijeen, om de laatste eer te bewijzen aan Adriana Moerman, in de wandeling geheeten: //de oude Jane van de familie Prumers. Zij heeft ongeveer 70 jaren genoemde familie gediend, kreeg na 50 jarigen dienst de groote medaille van de Maatschappij tot Nut van 't algemeen, en bleef zoo al Diet een éenig, dan toch zeker een zeer zeldzaam voorbeeld van trouwe plichtsbetrachting en hartelijke toewijding. Geen wonder dat de leden der familie van heinde en verre waren overge komen om aan „de oude Jane" de laatste eer te bewijzen. De schoonzoon van mevr. de wed. Prumers, ds. A. Van Oosten, pred. te Lekker- kerk, was aller tolk, toen hij in gevoelvolle woorden de overledene schetste en haar dankte voor zooveel liefde en trouw. Eene ijselijke wandeling. De Heer P., een reportar voor verschillende Parysche bladen, leed geruimen tijd aan eene borstkwaal. Hij giug daar om naar zijne familie te Juvisy, om genaziog te zoeken. Zich hersteld gevoelende, wilde hij naar Parijs terugkeeren. Zijn broeder belastte er zich mede, hem in een rijtuig te vervoereD. Te Pa rijs aangekomen was evenwel de journalist over leden. Voor den broeder begon thans een nacht van ware beproevingen. P. woonde op gemeubileer de kamers. Men weigerde daar btt lijk in ont vangst te nemen. De broeder reed naar het hos. pitaal. Men weigerde eveneens, onder voorwend. Bel dat men slechts zieken opnam en geene doo- den. Aan de „Morgue" dezelfde weigering, om dat de overledene bekend was. Den ganschen nacht trok de Heer P. met het lijk zijns broe ders in bet rijtuig door de stad, doch niemand die den doode in huis wilde nemen. Na lang bidden en smeeken stemde men er eindelijk in toe het lijk op te nemen in de lykenzaal van La- riboisière, tot de familie het kon begraven. Een inwoner van Utrecht, wiens zoon dezer dagen als verdacht van oplichterij voor de rechtbank aldaar heeft terechtgestaan, moet zich dit zoo hebben aangetrokken, dat hjj er krankzinnig door is geworden. Wees matig in alle dingen en breng u bij alles wat gij doet te binnen, dat gy eens eene beslissende rekenschap moet af leggen. Verloochen nooit uwe waarde en vlied daarbjj den schijn van hoogmoed. Hecht nooit uwe goedkeuring eau onredelijke of gevaarlijke gevoelens. Alles wat in den tjjd geschiedt,zegt La- cordaire, zelfs het heilige heeft eene zwakke zijde. God laat dit toe, om ons geloof te oefenen. Maar er is toch ouderscheid. De menschelijke dingen doen zich onmiddellijk grootsch voor, maar worden weldra kleiD. Wat daarentegen de Kerk doet, schjjnt klein, maar wordt in den loop der eeuwen steeds grooter; zjj heeft niets meer noodig dan tijd, om zich te ontwikkelen. Allerlei. Met zijn tijd meegaan. Een dienstmeisje komt in een winkel eu vraagt twee pond zuur kool. Kilo bedoel je zeker, zegt de winkelier, Wat, biet dat dau geen zuurkool meer? Gegronde vrees. „Malle jongenl Ben je bang voor dien kalkoen? Op Mama's verjaardag hebben we er immers een op tafel gehad" „Ja, Pa, maar deze is niet gekookt!" Vriend. Dokter. Je vrouw is hard ziek, amice; ik mag niet ontveinzen dat het wel goed zon zijn om eens een consult te hebben. Wan hopig echtgenoot. Zie, dat heb ik al zoo lang gezegd; ik hield altijd vol, dat we er eens een knappen dokter by moesten halen. Maar zy was altijd bang, .dat u het kwalyk nemen zoudl Nieuwe rekening. Knecht. Baas, ik zou wel verhoogiug van loon willen hebben. Kunt u me dat ook geven? Baas. Kom je dan niet uit met je Iool? Knecht. Jawel, baas, maar altijd eeu paar dagen te vroeg. Wederzijds. Dina. Het is toch niit mooi, dat je de sigaren van dan luitenant rookt. Op passer. Hij rookt toch ook de mijne op. Dina. Hoe zoo? Oppasser. Wel, ik leg er de myue voor in de plaats. Stilleven. //Ik heb eene dame hooren zeg gen, dat die schilderijen, waar niets ander* dau een paar oude violen op te zien zijn, stille»entjes waren", zeide een klein meisje in eene kuusl- gale'ij. „Wat zou zij daarmee bedoelen?" „Wel//, antwoordde haar vriendinnetje, //je weet toch wel, dat eene viool op eene achildery geen leven kan maken. Onnoodig. Zoontje. Zeg, Pa, ik heb ge lezen, dat er vroeger toovenaars waren, die de menscben in ossen veranderden. Zijn die er tegenwoordig uog? Vader. Neen, jongen, dat is tegenwoordig uiet meer noodig. HAAKLEM, 19 October. Naar wij vernemen zal de eerste lezing der R. K. Leesvereeniging gehouden worden op Maandag den 4 November e. in de sociëteit de Kroon en ook voor dames toegankelijk zijn. De spreekbeurt zal alsdan vervuld worden door don Heer M. W. Van der Aa van Amsterdam. Wij bevelen den Katholieken ven Haarlem en omstreken dringend aan tot bet lidmaatschap, dal slechts f 2.per jaar bedraagt, toe te treden. Het volledigej programmaj voor dezen winter zal binnen kort worden bekend gemaakt. Op drie der vijf lezingen zullen dames worden toegelaten. Door Burgemeester eD Wethouders is aan besteed het maken van rioleering en bestra ting in de Verlengde Gastbuislaan en Brouwers straat eu in de ten westen daarvan gelegen pro- jectBtraat. Ingekomen 7 biljetten. Gegund aan den Heer H. London, voor (6520. De gezondheidstoestand dezer gemeente was in de maand September zeer gunstig. Van in de wet genoemde besmettelijke ziekten werden ter gemeente-secretarie aangegeven; 2 gevallen van mazelen, 2 van roodvonk, 2 van febris typhoïdea en 1 geval van angina diphtherina. Het sterftecijfer was zeer laag. Het totaal der overledenen, daaronder begrepen 7 levonloos aangegevenen, bedraagt 66 tegen 114 in de vorige maand. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand bere kend, 15,7. Aan lichaamszwakte stierven 14, aan klierziekte 3, aan kanker, 3, aan stuipen aan apoplexie 4, aan hersenziekten 3, aan ruggemergslyden 2, aan kiükhoest 1, aan ziekten der ademhalingsorganen 6 (waarvan 4 aan keel- en longlering of bloedspuwing), aan ziekten der spijsvvrteriiigswerktuigen 6, aan z ekten der organa urogenitalia 3, aan andere oorzaken 9 personen. NaBr de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 19, van 15 jaren 3, van 6—14 jaren 1, van 14—20 jaren 0, van 2050 jaren 8, van 5065 jaren 6, van 6580 jaren 15, boven 80 jaren 7. Geboren zijn 69 jongens en 60 meisjes. Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is jl. Donderdag bij enkele inschry- viugen aanbesteed: le Het maken van een be straat paardeupad in den weg Alkmaar naar Nieuwediep, behoorende tol de groote .Rijks wegen in de provincie Noord-Holland (Raming f1400.) Minste inschrijver de Heer J. Oldenburg te Bergen, voor f957.3e Het bouwen van eene pontwaebterswoning nabij de Jakob Kiaas- sensluis, behoorende tot de werken van het Noordhollandsch-kanaal (Raming f4500.) Minste inschrijver den heer H. Schuit te Alkmaar voor f4550. Eergisteren ia door de architecten A. en J. A. O. Van der Steur alhier, in het Heertn- logement in den Haarlemmerhout bij eukele inachryving aanbesteed: Het afbreken van het Heereulogemeut en het daar ter plaatse bouwer, van een nieuw hotol met koetshnis, paarden stallen en bovenwoning. Ingeleverd 9, biljetten. Hoogste inschrijver f68,730. Laagste iuschryver de Heer J. Verkoren, te Voorschoten, voor (58,723. De Heer R. O. Van Manen, Hoofdingenieur van 's Rijks waterstaat alhier, heeft de ver sierselen ontvaugen van de Orde van den Leeuw en de Zonhem door Z. M. den Schac h van Perzlë geschonken. Voorts zijn ook nog benoemd tot Commandeur der Orde Kolonel F. A. Van Braam Houckgeest, Commandant van het korps Mariniers, en Lui tenant-Kolonel J. A. K. H. W. Vogel, en tot Ridder Kapitein J.M.II. Van der Koogli en de le Luitenant L. C. H. Michelhoff. De Heer F. Bohn, vroeger firmant der bekende boekdrukkers- en uitgeverszaak van de Erven Frangois Bohn hier ter stede, nu sedert eenige jaren te Wiesbaden woonach tig, is onlangs als Duitscker genaturaliseerd. In het museum van kunstnijverheid alhier is thans tentoongesteld eene huisklok van ge smeed ijzer, vervaardigd door onzen stadgenoot den Heer P. A. Kruijer, die in het kunsteme den zeer veel lust schijnt ta bebben en reeds ver schillende werken van dien aard heeft vervaar digd. Gedurende langen tyd werd dit belangrijk kunstvak te onzent zeer verwaarloosd en men mag zich er over verheugen, dat weder nieuw leven op dit gebied onstaat. Zondag 20 dezer zullen de afbeeldingen, be trekking hebbende op de tentoonstelling te Pa- rij?, alsmede bet pleisterafgietsel van het reus achtig blad met vrucht der Gunuera Scabra, nog in het museum te bezichtigen zijn. Zondag ie de toegang vrij. Gisteren-avond omstreeks 6 uren strui kelde een jongeling van ongeveer 14 jaar, ia de Groote Houtstraat, voor het zoogenaamde Pro veniershuis. Da val kwam zoo hevig aan, dat hij bewusteloos werd opgenomen door twee voorbij gaande heeren, die hem inbrachten bij den Heer Verkes, kruidenier, alwaar hem de eerste ge neeskundige behandeling werd verleend, waarna hij later huiswaarts werd gebracht. Hi t stedelijk museum van schilderijen en Oudheden op het Raadhuis alhier weid gisteren bezocht door de Heeren Pauland, Rousdille, Mayer Maury en Darlot, laden van den Gemeenteraad van Parijs, alsmede den Heer Martin, secretaris. Die heeren zyn met nog eenige anderen afge vaardigd om een onderzoek te doen naar de wijze waarop eene stad als Amsterdam dagelijks uit den omtrek van levensmiddelen wordt voorzien. KERKBERICHTEN Kathedrale en parochiekerk van den 11. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur Lof en Predikatie. Maandag te hslf elf plechtige conventueele H. Mis door het Hoogeerw. Kapittel der kathedrale kerk en uitvaart voor den Hoogw. Kanunnik Mgr. G. Drabbe, Deken en Pastoor van 'e Gra- »enb«gp. Maandag en verdere dagen der maand October te 3 uur bet Rozenhoedje en de Litanie van O. L. "V. met uitstelliug van het Allerheiligste en Benedictie. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 u ir, gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen te half 8, 8. half 9 en half 10 uur. De Catechismus, volgens gewoonte. Parochiekerk van den 11. Anlotiius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 met Onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 uur de Catechis mus, te half 4 nur de Vespers, waaronder het Rozenhoedje. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Autoniua. Woensdag-avond te 7 uur het Lof, Rozen hof dje en Oefening van den H. Kruisweg. Vrijdag te 8 uur gezoogen H. Mis- Gedurende de maand October dagelijks des avonds te 6 uur Lof en Rozenhoedje. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. De Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, pn half 9. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags te 2 uur Catechismus, te 3 uur de Vespers, te half 5 Oefening der H. Eamilie, te 7 uur Lof. Gedurende deze week eiken dag na de H. Mis van 8 uur het Rozenkransgebed. Maandag en Woensdag avond te 7 uur bet Lof. In de week de HH. Missen te half 8, 8 half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD; 17 Oct.: C. J. M. De Wilde en J. Veenstra. H. W. Vaasen en H. M. Van den Eykbof, A. F. J. Nieberg en A. M. Sweerts, D. J. Seerenberg en G. Groenendaal. GETROUWD; 16 Oct.: J. J. Willems en H. E. Van der Wateren. BEVALLEN: 15 Oct: D. Kroese-De Ridder, d. 16 Oct.: L. J. Van Norde-Van Wieringen, d. J. Koopman-Zoetelief, z. A. A. Kuipers-Soomer, d. 17 Oct.: H. K. Sweers-Van der Voort, z. M. Beute- Kok, d. (11.) 17 Oct.: J. T. Hoes-Smit, d. E. Koster-Klabou, d. C. A. Bijster-Van Eeden, z. (11.) 18 Oct.: H. M. Kling-Jansen, z. A. Appelboom- Schuit. z. OVERLEDEN: 16 Oct.: W. E. Gundlach, 26 j. 17 Oct.: S. Jautz-Rietman, 70 j. A. J. Van der Hucbt, 67 j. G. Hoedjes, 20 j. J. J. G. Habes, 41 j. E. J. Fictoor, 10 d. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 17 October 1889. 1. H. J. C., koffiehnishouder en timmerman te Bloe- mendaal. Verduistering, f 12 boete of 3 dagen hechtenis, met vrijspraak van bet meerdere hem ten laste gelegd. 2. S. Van V., timmerman te Jan-Gijzenvaart. Verduistering. Bij verstek 5 dagen gev. straf. 3. W. C. S., timmerman te Haarlem. 3 diefstallen. 6 maanden gev. straf. 4. J. W., koetsier en tuinman te Bloemendaal. Verwonding door schuld. Vrijgesproken. De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft den schoenmaker Priele, wegens zware mishandeling met doodelijk gevolg op A. Dekle, veroordeeld tot tien jaren gevangenisstraf. In de Daily Vetos wordt aan de Bngelsche school mannen in overweging gegeven het voorbeeld te volgen van de Amerikaansche scholen, waar niet meer een klein zwart schoolboid aanwezig is, maar waar langs al de vier muren een doorloopend zwart bord is te vinden Daar behoeft niet elk oogenblik, wat eigenlijk nog tot leering moest blijven staan, weder uitgeveegd te worden en kunnen een aantal leerlingen tegelijk op het bord bezig zijn. Deze wenk zou zeker ook voor Nederlaudsche scholen behartiging verdienen. 't Blijkt intusschen moeilijk om alles te gelijk aan de muren te hangen, schoolborden en leerzame prenten en kaarten. Onder Langezwaag (Fr.) zal eene maatschappij worden opgericht ter bevordering van het aankweeken van tuin bouwproducten. Acht heeren uit Gorredijk, vier uit Hee renveen en twee nit Langezwaag moedigen deze onderneming zeer aan. Hoe duur te Venloo de paardenmest verkocht wordt, kan daaruit blijken, dat de gemiddelde opbrengst van den wekelijkschen verkoop van de mest der cavalerie-paarden 4 tot 600 gulden bedraagt, terwijl zij de afgeloopen week de ongekende hooge som van f 1593.90 opleverde. Een enkele kavel bracht bij publieke veiling zelfs f 110 op. Men schrijft uit het Westland: De verzending van de Brusselsche spruitkool, eene vrucht, die hier in groote hoeveelheid geteeld wordt, is thans in vollen gang. De verwachting is echter, dat de opbrengst niet zoo groot zal zijn als verleden jaar; toen werden ruim 72.000 halve mudszakken afgeleverd, terwijl men dit jaar op hoogstens 60.000 zakken mag rekenen. Het voortdurende natte weder heeft tot deze minder gun stige uitkomst veel bijgedragen. DELFT, 17 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 225 a 256 dito 2de qual. 155 k 205 kalf- koeien. 1ste qual. f 230 250 dito 2de qual. 165 a 200, vaarkoeien lequal. J 190 a 230, dito 2de qual. 125 a 170 vette kalveren, late qual. f 60 a 70 dito 2de qual. 44 a 54 vette schapen late qual. J 22 a 35. dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren 14 a 22,-- weilammeren f a— magere varkens 25 a 30 biggen f 6,— a 13 nuchtere kalveren f 9 a 24. paarden f 40 a 140 stieren f 80 a 120ossen f a Rundvlecsch 60, 65 a 70 c. vet kalfsvleesch f70.78 85 e. achapevleesch 56 a 62 e.. lamsvleescha e. Granen Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.25 a 8.25 nieuwe dito f 7.25 a 8.25, roode dito f 6.a 7.50 min- a rogge f 5.25 a 5.75, nieuwe dito f a winlergerst f 4,25 a f 5— zomer dito f 4— 4,75 chevalier dito f5,f5,75, haver f 3,75 a 4,25, groene erwten f 7,50 a 8,50 mesting f 6, a f 7,— paardeboonen f 8.a 10.duiveboonen 6.25 a 7, bruine boonen f 8.50 a 10,50 koolzaad f 11,50 a 12,— hennepzaad f 6,— a 6.50 kanariezaad f 8.75 a 8.— Aan de atadswaag gewogen van 11 Oct. tot 17 Oct. e op de weekmarkt aangevoerd; pot,/8 enƒ16 v. boter, wegende te zamen kilo: prijsf54 a 68 76 per 40 kilo a f per kilo. GOUDA, 17 Oct. Granen. Witte poldertarwe f a jarige roode dito f 6—. a 6,25 Angel dito f660 a 6,70. a Zeeuwsche dito f 7.10 a 7.40, nieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 7.— a 7.25 Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.— a 4.50 f a wintergerst f 4.75 a 4.50.. voor dito (per 70 kilo. a jarige chevalier a zomer dito fa Haver f 3.25 a 375 dito nieuwe 7.25 a 6.75 per 100 kilo. Kookerwteu 8. per .heet. dito 8.50. Mais. Amerik. f 5.80 a 590. Odessa 5.80 k 5.70 Cinquantine f 6.50 6.75 per 100 kilo.a Hennepzaad inlanUsch f7.— a 7.25 en buitenlandsch f 5.— a 5.25 spelt kanariezaad f 8,— a 7.,25. Kaas le qual f 27, a 29— 2e,. qual f 23a 26,— graskaas f a Noordhollandsehe f 27 a 30,— aangevoerd 70 partyen. Boter met veel aanvoer; handel ving; prijs der goeboter fl.50 a 1,60; der weiboter f 1.20 k .140 Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer vlug, van 23 tot 27 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, van 22'/a tot 23 c. per half kilo. Magere biggen met weinig aanvoer, handel ving f 1,20 a 1.60 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f20 a 30. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f8 a 20. Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f a Fokkalveren f HOORN, 17 Oct. Ter waag gewogen 278 stapels kaas. wegende 84,055 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 33,50. der kleine,/34,50 voor commissie, 8350 middelbare LONDËN17 Oet. Ter veemarkt zijn aangvoerd runderen 400, schapen en lammeren 3,000 kalveren 100, zwynen .Prijzen: beste runderen 3/4 a 4/9 schapen en lammeren 5/0 a,6/2, kalveren 3/6 a 5/4 zwijnen 4/4 a 3/4. LEIDEN, 18 Oct. Op de heden alhier gebonden veemarkt waren aanvoeren eu prijzen als volgt: paarden a—15 stieren f 65 a f142; 290 ossen 130 a 290 243 melkkoeien f 110 a 265 kalveren dito f 165 vare dito f 98 a 208, vette dito f 260 graskalveren f 17, a ,63 32 vette f 42 a 92 75 a 90; 17 nuchtere dito f 7, a 20, 836 vette schapen, f 22 a 38, 214 weide dito/ 13 a 24, lamm. f a 86 magere varkens /15 a 24, 234 biggen f 8,a 14— ALKMAAR, 13 Oct. Aangevoerd 500 stapels kaas; kleine f 31,50 commissie dito f 34.50 middelbare f 85— HAARLEMMERMEER, 17 Oct. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 7,Rogge f 4,.86 Haver f a fChevaliergerst f Zomergerst f Duivenboonen f fa f Panr- denboonen f 5,— af Bruine boonen 9,50. Groene erwten f —af Grauwe erwten f Kanarie zaad f Karwijzaad f G-OUDA, 18 Oct. Ter vrije paardenmarkt waren aan- geverd pl. m. 300 stuks. Handel levendiger dan vorige jaren. Prijzeu l'/j jarige f160 a 170. 21/, jarige f200 k 300, werkpaarden f160 k 400. SCHIEDAM, 18 Oct. Moutwijn per Ned. vat af 12.50 Jenever f 18,— Amsterd. proef f 19,25. Spoeling f140. Commissie f 1,30. Ia de gisteren avond gehouden alge- meene vergadering der R. K. kiesvereeui- ging te 's-Hage werd tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld de Heer Mr. Baron Du Tour Belliuchave. BERLIJN, 18 October. By het neder- leggen van zijn mandaat als Afgevaardig de, geeft Baron Schorlemer-Alst, zjjn be sluit te kennen om zich geheel ait het politieke leven terug te trekken. WEENEN, 18 October. In den Minis terraad is gisteren besloten dat het leger den titel zal dragen van «keizerljjk-konink- ljjk.» Het Hongaarscbe Ministerie zou de Kabinets-quaestie stellen wanneer het le- ger-ontwerp in behandeling komt. LONDEN, 18 October. Luidens berich ten uit Queens-town via Yokohama, is de provincie Mikale door eene wolkbreuk verwoest geworden. Er zijn 300 huizen vernield en 400 menschen omgekomen. Eene dépêche uit Weenen aan de Dai ly Newsmeldt, dat ingevolge de verwer ping der voorstellen van Kolomau Tisza betrekkelijk het rjjksleger, het Hongaarscbe Kabinet besloten zou hebben zyn ontslag ia te dieaea.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3