IVi MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. IT.'/, Laatste Berichten. Voor geest en hart. Karigheid is geen spaarzaamheid en mildheid is geen verkwisting. Komt sterken wjj den liefdeband! Een strjjd is 't, dien wjj strijden, Een lijden, dat wij lgden, Op reis naar 't hemelsch vaderland. Het lgden is voor 't leven, wat de regen is voor den akker. Ter behartiging. Woont de geest des gebeds in uw ziele, Is uw lichaam een tempel van God, Dat uw hart in Zjjn heiligdom kniele, Steeds begeerig naar hooger genot! Wat ge vraagt, zal de Vader a scheuken! Eér ge 't vraagt, valt uw wensch u [ten deel; Ja, veel meer, boven bidden en denken, Zelfs een Hemel is God niet te veel! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. wl LONDEN, 6 November. Een telegram aan de Times uit Zanzibar bevestigt de tijding omtrent bet vermoorden van Dr. Peters en zijne volgelingen door de in boorlingen. Het bericht kwam uit Lamu. OONSTANTINOPEL, 6 November. De Duitsche Keizer eu Keizerin zjjn heden naar Venetië vertrokken. TANGER, 6 November. Dieven zgn de woning van Italië's vertegenwoordiger al- bier binnengedrongen en hebben hem mishandeld. KOPENHAGEN, 6 November. Het Hooggerechtsshof veroordeelde heden den Afgevaardigde Hoerup, redacteur van het blad Politiker, wegens beleediging van den rechter Sylow in zijne courant, tot drie maauden gevangenisstraf. PEST, 6 November. Het Lagerhuis heeft de financiëele schikking met Croatie met eene groote meerderheid goedgekeurd. WEENEN, 6 November. De Politische Correspondent meldt, dat de Duitsche Kei zer op zjjne terugreis vau Constantinopel eene bjjeenkomst zal hebben met Keizer Frans Jozef. Iuusbruck zal waarschgulgk de plaats vau bgeenkomst zgn. BELGRADO, 6 November. De gewezen Koniug Milan heeft het regentschap doen weten, dat bij binuen acht dagen te Bel grado zal komen, waar hg eenige dagen zal blijven. WEENEN, 6 November. Milan is heden avond alhier aaugekomen. NEW-YORK, 6 November. Bjj de ver kiezingen op gisteren de democraten met kleine meerderheid gezegevierd in de staten New-York, Maryland, Virginië, Ohio en New-Jersey, en met groote meerderheid in Iowa. vooral ook uit de opgareu van de hotels, welke thans tot SO September zijn openbaar gemaakt. Engeland is bovenaan de lijst met 66,000 bezoe kers, tegen 52.000 in 1878. Dan volgt België met 42,000, tegen 28.000 in 1878. Duitschland zond er 22.000, tegen 19,000; Zwitserland 15,000, tegen 11.000; Spanje 14000, tegen 9000; Italië 13.000, tegen 12,000; Rusland 11.000, tegen 6000; Oos tenrijk 11.000, tegen 7600; Nederland 8000, tegen 5700. De lijst sluit met Portugal, Rumenië en andere landenVan de buiten Parijs woonachtige Franschen woonden er 800,000 in de hotels gedu rende de 5 maanden, of driemaal het aantal vreemdelingen. In den Rijn, te Eist, bij Rhenen, is wederom een snoek-baars gevangen. Het dier zal naar het Aquarium te Amsterdam worden opge zonden. Inhet Algerisch dorp Saint A r- niua kwam voor eenigen tijd de onderwijzer Susini by den geneesheer (de eenige die daar is) hulp vragen voor zyn kind, dat gevaarlijk ziek lag. De dokter liet hem eerst eenige uren zonder antwoord wachten en verklaarde eindelijk den beangsten onderwyzer, dat liy het kind niet wilde helpen. Susini was toen genoodzaakt naar Setif te gaan met het zieke kind, dat daar binnen vier- en-twiuiig uren overleed. Bij de begrafenis kon de bedroefde vader niet nalaten, eenige bittere woorden te zeggen over den dokter, wien hy den dood van zyn lieveling meent te moeten wijten, en de geneesheer diende wegens die woor den eene gertchtelyke aanklacht tegen hem in. De Rechtbank te Stetif heeft echter den armen onderwijzer vrijgesproken, den dokter ziju eisch ontzegd en hem in de kosten van het geding veroordeeld. T e N e w-Y ork is weer een ongeluk door electrische geleidingsdraden veroorzaakt. Een lelephoondraad was Maandag in den vroe gen morgen gebroken en had in zijn val een ge leidingedraad der electrische verlichting meege sleept, welke nu op straat hing. Een voor een kar gespannen paard, dat op den draad stapte, viel dood neer, en toen de voer man, die van den bok viel, bij het dier kwam, werd hij tot tweemalen toe met een hevigen schok op straat geworpen, waarbij hij zich niet onbelangrijk verwondde. Ook eenige politie-agen- ten, die op het hulpgeroep kwamen toeschieten, bekwamen schokken en meer of minder ernstige verwondingen, ondanks hun voorzorgen tot ver- nuijlen van de gevaarlijke plek welke in de nog heerschends duisternis moeilijk was te onder- ■cheiden. Eindelijk kwam het personeel der maatschap- py voor elecirisch lioht, met laarzen en hand schoenen van gutta peroha, den draad af snijden en verwyderen. Het eene einde lag on der het doode paard, dat langzaam verbrandde. Voor da balie. Rechter. Uw naam? Beschul digde, Piet Bommelmans. Rechter. Beroep? Be schuldigde.. Opperman. Rechter. Gehuwd? Beschul digde. Neen. Rechter. Geboren? Beschuldigde, is. Voorzichtig verbaterd. Jeugdige Prins (de lsndkaart bestudeerende). Dat is zeker Spanje? Gouverneur. Ja, uwe Hoogheid, maar slechts door Franschen bewoond. De Spanjaarden zelf woueu meer zuidelyk. Verdacht. Veldwachter. Zeg eens vriend, jij komt me zeer verdacht voor. Haren, tanden, aangezicht, baard, alles komt overeen met het signalement. Heb je ook bizondere keuteekens? Landlooper. Neen. Veldwachter. Nu, dan is er geen twijfel meer; ook in bet signalement staat: bisoudere kenteekens: Geene. Toespijs. Dokter (tot een uitgehougerden reconvalescent.) Ziezoo, uu zullen we die gerste soepjes maar eens staken en mag je morgen eens een kippetje hebben. Wat zou je daar nu eens graag bij gebruiken? Patiënt (gretig.) 'Een ander kippetje! Dames-geheimen. „Je hebt het toch niet verder verteld van Mina's egagement? Ik heb al diie menschen gesproken, die 't al wistenl" „Nog al natuurlijk, als je 't mij Bchrijft op een brief— kaartl" „Ja, maar ik had er op gezet: „personeel." Historisch Uit de koets gevallen. Dichter. O land van gelijkheid, ik begroet u, schoon Frankrijk, ik omhels u! Gendarme. Wil je wel eens maken daar, dat je van het gras afkomtl Kinder-logica. //Toe Wim! Neem nu zoet je drankje inl" „Neen, heusch, Maatje! Ik kan niet! Het is zoo bitter!// //Kom Wim! Men kan alles als men maar will// "Ja Moe, maar ik wil ook niet!// HAARLEM, 7 Nov. In de groote zaal der sociëteit De Kroon had eergisteren-avond de eerste vergadering gedurende het wiDter-soizoen plaats van de ledeu der li. K. Leesvereeniging met hunne dames. De Voorzitter, de Heer C. J. Gonnet, heette de aanwezigen hartelijk welkom, bracht in wel gekozen woorden hulde aan de nagedachtenis van den ontslapen Adviseur der R. K. Leesver- eeniging, den Hoogwaardigen Heer Mr. J. A. Van den Akker en deelde voorts mede, dat de Hoogeeiwaarde Heer B.Dankelman zich welwillend bereid had verklaard de taak als leidsman der Leesvereeuiging op zich te nemen. Deze mede- deeling werd met daverend applaus ontvaDgen. De Heer Gonnet gevoelde zich voorts gedrongen eenige woorden te spreken naar aanleiding vau de onderscheiding, welke hem onlangs van wege Z. H. den Pans was ten deel gevallen. Het kruis Pro Ecclesiae et Pontij ice, dat zijne borst thans sierde, beschouwde hij niet als een eereblijk aan zyne persoon geschonken maar als eene onder scheiding waarin het Bestuur en de Leden der R. K. Leesvereeniging deelen, reden waarom hy niet dan op de eerste bijeenkomst zich met het eereblijk voor het eerst had willen sieren. Ten slotie gaf de Heer Gonnet kennis dart. de Heer R. Vos om gezondheidsredenen als Lid van hel Bestuur was afgetreden; hij bracht hulde aan de vele verdiensten aan dit waardig bestuurslid, in wiens plaats de Heer P. J. Beccari was be noemd geworden. Nadat de Voorzitter zeer be vredigende mededeelingeo had gegeven omtrent den toestand der R. K. Leesvereeniging (waarvan het ledental ruim 250 bedraagt) gaf hij den ge- acbten spreker van den avond, den Heer M. W. Van der Aa, letterkundige te Amsterdam, het woord. De talentvolle redenaar begon met te zeggen, dat hij ditmaal geen zoogenaamd betoog of ver handeling zoude voordragen. Hij wenschte thans eenige tooneelen, eenige fragmenten te geven (door korte toelichtingen aangevuld) van een onlangs door hem vervaardigd blijspel, dat tot titel voert: Casus belli (gevaar voor oorlog). Met aandacht werd de geachte spreker gevolgd by zijne meesterlijke teekeniDg der karakters van de handelende personen met name Hertog Reinier, Prioaes Mathilda, Graaf Camarina, Monsalvo, Akkerman, Joris, Harmen en anderen. Met dien fyneu humor, den geachteo spreker eigen, ver plaatste hy ons in het hertogelijk park, in de woning van Akkerman en ten slotte in de ge vangenis, waar laatstgenoemde, als beschuldigde, ten slotte aanlandde. Het zou ons te ver voeren, indien wij het po litieke blijspel in de bizonderhedeD, die de spre ker ons mededeelde, wilden weergeven. Wij be palen er ons slechts toe te vermelden, dat de dialogen menige n geestigen zet bevatten, dat de taal der handelende personen schoon en natuurlijk is en dat het blyspel, met zijne gezonde moraal, te oordeelen naar de fragmenten, die wij er van genoten, ongetwijfeld ook een welverdiend succes zal verwerven wanneer het in optima forma zal worden ten tooneele gebracht. Dat het talrijke gehoor geheel met den spreker meeging, bleek niet slleen door bet luide ap plaus aan het slot van de voordracht, maar vooral uit het gelach, waarmede elke geestige zet werd ontvangen. De Heer Gonnet het woord nemende, maakte zich den tolk van het auditorium toen hij den Heer Van der Aa innigen dank zeide voor de hoogst aangename voordracht van sprekers j ongste pennevrucht, van welker inhoud de leden der R. K. Leesvereeniging en hunne dames de eer hadden jl. Dinsdag-avond de primeur te mogen genieteo. In de jl. Maandag gehouden vergadering van de Haarlemsche Afd. van den Ned. R. K. Volksbond, werden opnieuw 72 aspiranten als lid aangenomen. Op voorstel van den Heer Kouwenhoven van Overveen werd aan Z. H. den Paus een in de Fransche taal gesteld telegram gezonden waarvan de Nederlandsche vertaling luidt als volgt: Allerheiligste Vader Bij hare oprichting legt de Afdeelirig Haarlem van den Ned. R. K. Velksbond aan U we voeten de betuigingen Deder van haar onwankelbaar geloof en van hare innige gehechtheid aan de H. Kerk. Zij protesteert tegen elke aanranding der vryheid van den H. Stoel en zij verzoekt nederig Uwen zegen. A. J. De Jcnö, President. In de gisteren gebonden zitting van den Raad dezer gemeente werd het plan van be bouwing van gronden tusschen het Wijde jGelde- looze pad en den Wagenweg goedgekeurd. Een voorstel is door den Heer Prins inge diend om B. en W. uit te noodigen een onder zoek iu te stellen in hoeverre eene inkomsten belasting beter dan de bestaande verterings belasting tot meerdere inkomsten voor de ge meente kan leiden. B. en W. wilden dit onder zoek overdragen op de commissie van financiën, en deze verzocht weder den Heer Prins dit voorstel in te trekken en terstond een ontwerp verordening in te dienen. Ten slotte stelde de Heer De Kanter voor, dit vooratel uit te stellen tot eene nadere vergadering. Aldus werd beslotec. lot stads-klokken - en horlogemaker wtrd benoemd de Heer J. Fortgens Gr.; tot leden der commissie van toezicht op het lager ODder- wys de Heeren F. G. Haitsma Muiier en Dr. A. E. Van Royentot commissaris van de stads apotheek de Heer Dr. L. C. Proot. De overige punten der agenda: als verhuring van grond, afkoop erfpacht enz., werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen, behalve het verhuren van een stuk grond aan de Duinwater- Maatschappij, gelegen aan het Zuider-Buiten- spaame. De Maatschappij wilde dien grond hu ren en in dien geest luidde het vooratel van B. en W. De commissie van financiën achtte ver huring onnoodig, daar de Maatschappij evenals op andere plaatsen in de gemeente aldaar hare pypen zon kunnen leggen zonder dat hunr van dien grond noodig was. De Raad besloot echter dien grond te verhuren. Hierna werd de vergadering gesloten. Gisteren-namiddag omstreeks 2 uren is P. Smit, oud 49 jaar, werkzaam in het verbouwd wordend psreeel aan de Schachelstraat No. 21, van de bovenste zoldering gevallen en hij heeft dermate inwendige kneuzingen bekomen, dat hij onmiddellijk naar zyne woning moest overge bracht worden. In de Raamstraat is gisteren-middag te twaalf uren de stukadoor B., die op eene ladder stond te werken, daar afgevallen met het gevolg, dat een been werd gekneusd en hij met een rijtuig naar zijne woning moest vervoerd worden. Door den Heer L. Be Breuk is ten behoe ve vaD het Stedelijk Museum van Schilderijen en Oudheden afgestaan een vat, gevonden bij de verbouwing van het perceel aan het Spaarne No. 71, in eene veenlaag op eene diept* van meer dan twee meter. In de maand Ootober zijn door de politie alhier 57 personen vervolgd wegens openbare dronkenschap. In de maand October van het vo rige jaar was dit getal 32, dus 25 minder. Voorts zyn door de politie in de afgeloopen maaud 107 houden opgevangen zonder muilkoif, waarvan 78 niet door de eigenaars zijn afgehaald. De eergisteren door Diakenen der Ned. Herv. gemeente gehouden turfcollecte heeft opgebracht eene som van f 1073,031/3, tegen 1195,181^ in het vorige jaar. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 6 Nor.: W. P. J. Kroes en C. A. Zeestraten. H. De Graaft en W. L. Heesen. H. Ter Smitten en E. Van dor Wateren. C. Meyer en L. Germans. L. Oostergo en G. Van der Vijver. W. J. Van Westerhoven en W. H. Waardenbnrg. J. M. Van Lierop en E. Dweelaard. GETROUWD: 6 Nov.: W. Van Voorthuizen en E. Smit. N. Kerkhoven en L. H. H. Pröpper. P. Landman en A. B. L. Noyons. L. Wensveen en C. Dnin. H. W. Vaesen eu H. M. Van den Eykhof. J. G. Meiiand en L. G. Ebbing. A. Akersloot en C. Van Opzeeland. C. Antonisse en E. M. Antonisse. G. De Brnin en A. Iepenga. L. Langeveld en J. S. Plaat. E. W. Van Nes en M. H. Klooster. D. A. Frijn en C. G. Slegt. J. Martin en E. Kuypcr. J. Van Dijk en C. De Wijs. G. Karstens en D. West- hoff. H. J. Tjaden eu S. De Groot. A. De Herder en M. E. Van der Sanden. BEVALLEN: 2 Nov.: Hartel-Schermer, z. 3 Nov.: T. Padberg-Kingma, d. A. Mnlder-Onddolf, z. 4 Nov.; J. M. Van den Heuvel-Van der Putten, z. J. Konings-Stolvoort, z. A. M. Steenkist-Voss- hard, z. 5 Nov.: M. Van Altena-Van Bakel, z. A. C. Scbornagel-Prinsen, z. (levenloos). 6 Nov.: A. C. Bosman-Van Roon, z. OVERLEDEN; 5 Nov.; P. Boeree, 55 j. W. Bor- reuberg, 66 j. „De tempel der natuur wordt gesloten, de tempels der kunst gaan open" zoo zong eenmaal Wilhuijs en wij nemen dit verschijnsel ook thans weder waar. Immers al de krin gen aan letteren en kunst gewijd ontsluiten hunne deuren. De Haarlemsche Bachvereeniging deed het gisteren avond in de concertzaal van de sociëteit Yereeniging. En zij bood den leden en hunne dames een rijk kunst genot aan. Met medewerking van het orkest uit het concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van den Heer IV.Kes en van een drietal uitstekende solisten, de Heeren L. Wolf, H. W. Hofmeester en J. Mossel, gaf zij haar eerste concert, dat in alle opzichten naar wensch slaagde. De brillante uitvoering der onderscheiden orkestuum- mers getuigde, dat de uitbundige lof, die het Amsterdam- sche orkest en zijn aanvoerder wordt toegezwaaid, volko men gewettigd is. Wagners Vorspiel, Haydn's Oxford- Symphonie, Sehumanns Ouverture zu Byrons Manfred, de Hanse macahre van Saint Saëns en Beethoven's Ou verture Leonore werden met gloed en fijnheid, met kracht en duidelijkheid, met eene heerlijke volheid van klank en met een in alle onderdeelen vasten en schier vlekkeloo- zen gang ten uitvoer gebracht en de vertolking van die keurige toonacheppingen bewees onafgebroken tot welk eene verbazende hoogte de Heer Kes zijn orkest in het samen spel heeft gebracht. Het wasvoor de aanwezigen inderdaad een Hochgcnuss het Amst. orkest te hooren en te bewon deren. Aan luide bijvalsbetuigingen heeft het dan ook niet ontbroken. Ook de solisten werkten in hooge mate mede tot het genot van den avond. Het concert voor twee violen van J. S. Bach uitgevoerd door de Heeren L. Wolff en H. W. Hofmeester zoowel als de Romance en Polonaise van Popper, voorgedragen door den Heer J. Mossel (violoncel) werden op hoogst artistieke wijze eu met eene verbazende techniek ten gehoore gebracht. De beide violisten toonden dat zij het vermogen bezitten door te dringen in de in- tentiën van den klassieken meester. Hnn spel was inder - daad verrukkelijk evenals dat van den violoncellist,dien wij in zijne uiterlijke gemakkelijkheid en vloeiende gladheid van techniek bewonderden. De Bach-Ver eeniging heeft door dit concert een waardig entree gedaan in hare winter- campagne. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Kapelaan te Heneld den Weleerw. Heer A. N. Berendien; tot Kapelaan te Dene kamp den Weleerw. Heer 1. H. Leemkoel en tot Kapelaan te Ankeveen den Weleerw. Heer H. A. Pel. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft den Zeereerwaardeu Heer J. Bots, Pastoor der parochie van O. L. V. Hemelvaart te Leiden, benoemd tot Deken te Leiden. Bekroning suikerbeetwortelen. De prijzen uitgeloofd bij No. 145 van het programma der algemeene tentoon stelling te Haarlem voor suikerbeetwortelen zijn toege kend als volgt: le prijs aan den Heer H. Van Konijnenburg te Noordwijk, 2e pr. aau den Heer Herman F. Bultman te Haarlemmermeer, 3e pr. aan den Heer J. He C.lercq te Houtrijk eu Poianen. De kalfziekte kwam in den laatsten tijd onder de beste soort kalfkoeien in Noord-Brabant herhaalde malen voor. Iemand „die in de Langstraat" voor Belgische kooplieden inkoopen doet, verloor binnen weinige dagen zes duurgekochte koeien aan die ziekte. Be onbezoldigde Rijksveldwachter J. C., nit Cl hé en Laak, is, wegens jachtovertredingen, door het kantonge recht te Sittard veroordeeld tot f 20 boete, of 2 dagen hechtenis, en de kosten. In eene buitengewone terechtzitting der Rechtbank te Heerenveen, op 12 November a. s. zal de zaak tegen den gearresteerden notaris De Vries, van Munnikeburen, behandeld worden, beschuldigd van verduistering van gelden. HAARLEM, 30 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen al. volgt koeien 24, verkocht 21 voor (240 140 .tieren verk. voor f—- 7, vaarzen verkocht 7— voor f 180 -■ pinken4 verkocht voor f a f gra.kalv, 6 verk. 5 voor f35 a 45, nuohtere kalveren, 18 rerk. lg— 8 a 14— ichapen, 44 verk. 44 voor 31 18 Lammeren verk. af—. Varken., verk. a per 5 ons. Biggen 7 verk. 8 f .76 s Paarden 18 verk. a fVeulens, verkocht faf Aan de kaasmarkt werden heden aangeroerd en verkoeht 91 stapel, kaa. uitmakende 11849 >tnk 23 631 kilo, hoog ste prijs f 29,—, middelbare pry» f por 50 kilo. POBMEEEND, 5 Nov. Kaas: aangevoerd 277, itapele prija der kleine kaai 31.—middelb. 5 prijs/84.— ROTTERDAM, 5 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 28 paarden, 1335 ïunderen, 303 vette en gris- kalveren, 3— nuohtere kalveren, 5tehapen of lamme ren, 2varkens, 236 biggen, 2— bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt vin heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 75 e. 2de qnal.68c., 3de qnal, 62 e.; kalveren l.te qual. 95— e. 2de qual. 90a 85— c., .ehapou lste qual.—e., 2de qnal. c., allea per kilo; varkens lste qual. a e., 2d. qual. a e., 3de qual. c., licht .oort a e. per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd: 75"8 en 9116 ton en 1220 stukken per half kilo; prijs lê qnal. f 60,— 2e qual. 56, 3e qnal. f 52 per half kilo 55 a 70. AMSTERDAM, 6 Nov. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen, 173 vette kalveren, l.te qual. f 80, 2de qnal. 60, per kilo, gra.kalf 18 nuchtere kalveren, f 7, a 14 sehapen en lammeren f,225 vette varken. 48 a 62 e. per kilo. GOUDA, 6 Nov. Kaas le qual. f 27 a 29, 2e qnal, f 23 a 26, zwaardere f Noordhollandsche f a Aangevoerd 103 partijen; handel matig. SCHIEDAM, 6 Nov. Montwyn per Ned. vat a f 12,— Jenever f 17,50 Amsterd. proef f 18,76. Spoeling fl,80 Commissie f 1,60. Amsterdam 6 Nov. 1889. Pryzen der onderstaande elfeetenganatMrd pCt. aa koan. Nederland. Oertif. Werk. Sahuld. 2' s|81'/t I (Oö'/i. 81 Hongarije. O bi. in papierI Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.). I zilver (Jan.—Juli). I Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Baaiand. by Hope A Comp. Oude Ru.ieii 6 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetneele)4 Turkye. Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D. i 1869 C. 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 4 ST.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 4', 1877 4 Columbia. Obligatien4' Peru. Leening 18706 1872 Ooetenryk. Aand. Nationale Bank. dlvid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Ceut. Spw. geitemp. Obl [ndi.ehe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875I Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl2 Baaiend. Gr. pw. Maat.ch. Aand.. I 102-7, 82'/, 95»/,, 91'/, 72'/, 92'/. 67'/. I7'f, 92 103»/,, 41'/, 15'/. 130'/, 1647, 135 140 Baltische Spw. Aand.. 8 59'/, 120?/, 607, 96 997, 32''/,, 827, 139'/, 28'/, 115'/, 104'/, 110'/, 106'/, 105 88 111»/, 118'/, 151'/, 155 145'/, pat. Jelez Gria.i Obl5 Kiew Breit Aand.1 Knr.k Chark. Obl. 'ffi 100 Obl I Mor.cbauek Syaran Aand.. i Ria.ehk Wia.ma 8 Bumeuie Aandeelen Spwdit Amerika Chicago N. W. Cert. Aand.. N York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mi» Kenta. Teia» Obl. Cart.. 7 PRJBMIB-LEENINGHIf. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Credlet8 Belgle. Stad Antwarpan 1887. Oostenrijk. Staat.l. 18544 1860I 1864 Bualand. 18648 i 1866.. ..6 Geldkoere prolongatie 3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3