Talelkleeden rfi en f 8,75 BEN EZEL Speelkaarten 500 Vuurmakers. Rijpaarden te koop Oud-Beierland. BILJART Vleeschhouwersknecht Pander, Kruisstraat. Kappers' Boekhandel Pander, Kruisstraat. MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. ADVERTENTIES. LIEDERTAFEL Uitgebreide Collectie Timmer- Affaire. D. Van Ëijk, S. SOELLAART, Laatste Berichten. Eerste Concert I MNSDAG 20 üovenik 1889, Mei, M. SPEET m Arnhem, J. MOSSEL van Amsterdam, Fabriek yan Suikerwerke n Koelbloedigheid in gevaar. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. JOHANNES THEODO- RUS BERNARDUSVAN DER ROEST. Haarlemsche Solisten: in alle genres en prijzen. te Haarlem. Fabrikant. Paarlaarsteeg, wind joial het vuur daarvan afdreef. Naar wij vernemen, is de brand ontstaan op^eeujslsapka- mertje op de bovenste verdieping en ia alles vi r- zekerd, al blijft er dan nog schade genoeg over. In de Folies Bergère, te Par ij s, heeft het publiek Maandag-avoud deerlijk huisgehou den. Daar zou de beslissende worstelwedstrijd tusschen Bernard en Tom Cannon plaats heb ben. De overwinnaar in dien strijd zou den eeretitel: //Pransch kampioen// verwtrven, als mede een blauw zijden sjerp, met het wapen der stad Parijs er op geborduurd. De beide worstelaars traden op en begonnen terstond den kamp. Maar na verloop van vijf of zes minuten moest Bernard verklaren, dat hij niet in staat was voort te gaan. Zijne schou ders, bij eene vorige gelegenheid gekneusd, lieten h»m niet toe zich voldoende te bewegen. Het bestuur deelde dit aan het publiek mede en verklaarde Tom Cannon overwinnaar. Het publiek was echter daarmee niet tevre den, wat het door een luid rumoer te ken nen gaf. Ook Bernard verzette zich. Hjj wilde tich ouder deze omstandigheden niet over wonnen verklaren en zeide iets van afspraak, volgens welke hij bij den eersten worstelstrijd en Cannon bij de twee volgende keeren zich op dtn grond zou laten gooien. Zijn korte toespraak was olie in het vuur. De ontdekking, dat de uitslag van den Homerischeu strijd vooraf bepaald was, maakte da toeschouwers 2000 a 3000 in getal fel woedend. „Hervat den strijd!'' „Weg met den Amerikaan!" „Geef het geld terug!// Dieventroep!// klonk het van alle kanten en overschreeuwde de kampvechters, die vruchteloos beproefden het publiek tot bedaren te brengen. Men draaide de lichten uit in de zaal. Maar nu ging de menigte in den tuin en koelde daar hare woede door stoelen, tafels en lantarens stuk te slaan, sierplanten te vernielen, enz. De aanwezige politie-agenten waren niet bij machte de orde te herstellen. Maar toen er ver sterking kwam, met een commissaris aan het hoofd, gingen de ontevredenen eindelijk, nog schreeuwend en tierend, uiteen. Te Berge n-o p-Zoom isuithetwa- peamagazijn, nabij het oude arsenaal, een belaug- ijjke partij kogels en patroonhulzen gestolen. De daders zijn een viertal militairen, die deswege voor den krijgsraad zullen terechtstaan. Tegen den opkooper, zekeren M. R., uitdrager aldaar, is proces-verbaal opgemaakt wegens heling van gestolen goederen. Van den Hertog van Wellington wordt een trek van groote koelbloedigheid verhaald. Op een etormachtigen nacht in Spanje rukten de Franechen met,eene versche legermacht, dub bel zoo sterk als die van den Hertog, op zijne afgematte troepen aan. Wellington maakte al zijne toebereidselen en toen vroeg hij den spion: „Hoe lang duurt het nog eer zij bjj ons kunnen zjjnP// „Een half uur," was het antwoord. „Dan kan ik gaan slapen,// zeide hij, sloeg zgn mantel om zich heen, legde zich in de mod derige loopgraaf neder en viel oogenblikkelijk in slaap. Hy werd wakker toen de trompetten van den vjjand hem in de ooren schalden. De soldaten van Napoleon verklaarden van hem, dat hij niet alleen gerust kon slapen wan neer bij in het vuur was, maar ook als hij te pasrd zat. Generaal Grant kon ook oogenblikkelijk in slaap vallen, zelfs in dreigend gevaar. Deze zonderlinge phyaieke eigeuschap is niet slechts een bewijs van moed, maar de oorzaak er van: in dien korten slaap verkrijgt het brein nienwe levenskracht en ontwaakt opnieuw ten strijde bereid. Toen het schip van den Engelschen Admiraal Sir Sydney Smith, de Antilope, door een ver- schrikkelijken storm in de Noordzee tusschen de klippen was geraakt, riep hij zijae officieren in de kajuit, „Heeren," zeide hij, //gij kent onzen toestand. Wij worden in de branding gejaagd. Ik beken, dat ik niets meer kan doen. Als een uwer raad weet te geven, is het nu de tijd." Allen bewaarden het stilzwijgen. „Dan is er niets anders te doen dan ons lot af te wachten.// Hij schelde. „Pierre, breng de koffie.// Uit Zwitserland werd een jaar geleden eene treffende geschiedenis verhaald vau een berg gids, wieus naam niet bewaard is gebleveu. Hij geleidde, met twee andere gideen, een gezelschap over eeu der steilste bergpassen van de booge Alpen. Als gewoonlijk waren allen met een lang koord aBD elkander gebonden. Toen zij den ijs- wand beklommen, glipten zij uit op den kant van een verschrikkelijken afgrond. De bedoelde gids was aan het einde van het koord. Zonder zwaarte was er kans voor de anderen om we der op de been te komen; maar mét zijn gewicht aan het koord niet.Hij wierp een blik in den afgrond peilloos diep met sneeuw gevuld, trok zyn mes uit zijn gordel en zeide bedaard lot den anderen gids bij hem: //Zeg moeder hoe het gegaan is, José." Hij sneed het koord door en viel, om voor altijd in de sneeuw te verdwijnen. Raadpleeg bjj alles wat gij voorneemt of verricht, de stem van uw geweten. Die tegen zich zelf kwaad is, voor wien zal die goed zyn? Hoe wijzer iemand is, des te ver draagzamer is hg. Hoop op God! Uit al de zorgen, Die deez droevige aarde geeft, Rijst het licht eens van den morgen, Dat men, na een nacht van zorgen, Eeuwig zonder zorgen leeft. Sterveling! de weg door 't leven, Door dit donkre tranendal, Doe u niet voor de uitkomst beven: Kies den Leidsman naar dat leven, Waar men nooit meer zorgen zal. Gauw genezen. Een patiënt kwam in het hospitaal en klaagde over huidziekte. De dokter, een verstandig man, maar DOgal satiriek, zag dadelijk, dat de //huidziekte" van eene eigea- naardige, doch juist niet ongewone soort was. „Ik soa n raden," zeide hij met groote beleefd heid, „een bad te nemen, op eene temperatuur van negen-en-negentig gradbn, en u daarin te dompelen; neem dan wat groene zeep, smeer die stevig op een stuk flanel en wrijf het flanel krachtig over al uwe lichaamsdeelen." //Maar, dokter,// zeide de patiënt, //dat klinkt alsof ik naar huis moet gaan om mij flink te wasschen.// //Ik beken, dat het zoo wel is op te vatten,// was het antwoord. Hij kwam niet terug. Aan den telephoon. Patroon. Wie was daar aan den telephooD, WillemsP Wat had hij? Bediende. Niemendal, Mijnheer, 't was een puisje! Iets aangenaams. „Kan je me niet wat aangenaams zeggen?// vroeg de man zijne jonge vrouw, terwijl hij zich gereed maakte om naar het kantoor te gaan, nadat zij een kleinen twist hadden gehad. //Acb, Frits," antwoordde de berouwvolle vrouw, haar arm om zijn hals slaan de, „vergeef mijne dwaasheidl Wij hadden beiden ongelijk. Eu vergeet ook niet schoenen voor Jantje en steenkolen te bestellen. De aardappelen zijn ook op, en denk er om geld uit te leggen voor de rekening van den slager en het gas." Verraden. Heer. Waarde jurist, ik ken u niet van nabij; maar ik geloof toch, dat ik mjjue zaak wel aan u kan toevertrouwen. Ik stoor n toch niet? Advocaat. O, neen, u stoort my nooit. Heer. Zoo? Neem me niet kwalijk, dan zal ik maar liever by een ander gaan. Op zijne plaats. „Mevrouw, daar is iemand!// //Laat hem in de spreekkamer!" „Maar het is de schoorsteenveger!" „Laat hem in den schoorsteen!// De nieuwe knecht. „Johan, ik heb graag, dat je klopt eer je binneukomt!// „Heel well Mevrouw! Maar 't is anders niet noodig; want jk kijk altijd eerst door het sleutelgat!" Het laatste woord. //Ik zou wel eens wil len weten,// zeide mijnheer B., die warm begon te worden, ter>vyl hij met zijae vrouw aan bet redetwisten was, „waarom eene vrouw altyd het laatste woord wil hebben." „Dat is niet waar," zeide Mevrouw B. „Dat is laster. t Ia toch zoo, vrouw. Je wilt immers al tijd //Dat weet je wel beter. Dat wil ik niet." //Maar ik ben er zeker van „Neen, dat kun je niet wezen, want 't is zoo niet." //Maar, beste, weet je dan niet //Neen, ik weet het nietl Maar ik weet wel, dat je heel naar tegen me bent." //Nu, nu, dan trek ik het in. Je wilt niet altijd het laatste woord hebben." „Zeker wil ik dat niet. Ik zie niet in waar om je dat behoefde te zeggen." „Ik zal het niet weer zeggen.// //Omdat je wel weet, dat het niet waar is." „Ik...." „Even goed als ik." „Ik „Jij wilt het altijd hebben.// „Ik „Eu dat weet je ook wel." „Je kunt wel gelijk hebben, vrouw,zeide mijnheer B., zette zijn hoed op en ging uit. „Ik weet, dat ik gelijk heb,// riep Mevrouw B. hem na. HAARLEM, 16 November. Door het provin ciaal bestuur van Noord-Holland is by enkele in schrijving aanbesteed de uitvoering van bagger- werken in Zijkanaal K, (naar Nieuwendam) be- hoorende tot de werken van het Noordzeekanaal, (Raming f 1360.) Minsta inschrijver de Heer A. Volker. Lt. te Sliedrecht voor f 900. Woensdag a. s. zal door het R. K. Parochi aal Armbestuur te dezer stede de gewone jaar- lyksche turfcollecte worden gehouden. Wij vestigen de aandacht op deze collecte en ver wachten,dat de broo dei liefde in deze stad niet zal ophouden te vloeien en dat het R. K. Par. Arm bestuur in de volgende week door een verassenden oogst ten bate der noodlijdenden zal verblyd worden. Da behoefte is groot en neemt aanhou dend toe. Op of omstreeks 1 November jl. zijn op den huize „Dninlust// te Ovtrveen, gemeente Bloemendaal, ten nadeele der bewoners ontvreemd: 1 Fransck bankbiljet van 1000 franks, 1 rood marokyn-lederen kokertjes met gouden twintig franksstukken, 2 grijze geldzakken, inhoudende eene groote som geld», bestaande uit bankpapier en specie, 3 gouden Engelsche souvereios. De Officier van Justitie te Haarlem verzoekt opsporing van het ontvreemde en bericht, in het bizoRler by inwisseling van geldooder verdach te omstandigheden. De gezondheidstoestand dezer gemeente was in de afgeloopen maand October wederom zeer gunsiig. Van in de wet genoemde besmette lijke ziekten werd ter gemeente-secretarie geen aangifte gedaan. Het totaal der overledenen, daaronder begrepen 10 levenloos aangegevenen, bedraagt 73. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar, voor deze maand be rekend, 16.8. Aan lichaamszwakte stierven 12, aan kanker 4, aan apoplexie 2, aan hersenziek ten 9, aan organische hartgebreken 4, aan ziek ten der ademhalingsorganen 15 (waarvan 6 aan keel- en longtering of bloedspuwing), aan ziek ten der spijsverteringswerktuigen 3, aan ziekten der organa urogenitalia 2, aan andere oorzaken 5, aan onbekende oorzaken 7 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 15, van 15 jaren 2, van 514 jaren 4, var. 1520 jaren 1, van 2050 jaren 9, van 5065 jaren 11, van 65—80 jaren 16, boven 80 jaren 5. Geboren ziju: 73 jongens en 69 meisjes. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezene HH. Mis sen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur Lof en Predikatie. Donderdag te 7 uur het Lof. Vrijdag, feest van de H. Oaecilia, Patrones der Toonkunst, te 8 uur eene gezongen H. Mis. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. Eiken dag der week te 3 uur het Rozenhoedje. In deze week de DH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10. nur. De Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van den H. Antoniu* van Pudua. Zondag de HH. Mieeen te half 6, wsarna uitstelling van het Allerheiligste, te 7 en half 9, te half 11 uur de plechtige Hoogmis, te half 4 de Vespers, te 6 uur plechtig Lof, Predikatie en groote Processie, waarmee het fevst van Aan bidding met den lofzang Te Deum zal gesloten wordeo. Dinsdag te halt 9 uur gezongen H. Mis voor de Leden der Derde Orde, waaronder generale ebsolutie. Des avonds te 6 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur Vergadering voor de Leden der Derde Orde, waaronder pro fessie van eeuige leden. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8 uur, half 9, en half 10 uur. De Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de gelezene HH. Missen te half 6, 7, en half 9. De Hoogmis te halt 11 uur. 's Namiddags te 2 uur Catechismus, te 3 uur de Vespers, te half 5 Oefening der H. Familie, te 7 uur Lof. Maandag en Woensdag avond te 7 uur het Lof. In de week de HH. Missen te 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 14 Nov.: C. H. Felix en M. J. Lelss. GETROUWD: 14 Nov.: D. J. Van Seerenberg en G. Groenendaal. L. Jonker en N. Van der Linden. BEVALLEN: 12 Nov.: F. C. Jordan-Van Hareeler, z. 13 Nov.: M. Blad-Kroes, d. G. Baas-Van Altveer, z. (levenloos). 14 Nov.: T. Zoet-Thalen, z. A. M. WilhelmnB-Braspenning, z. J. W. A. Van Zonneveld- Voetelink, z. J. M. Van Paradijs-Van den Berg, 2 z. en 1 d. (levenl.). J. Raadschelders-EllermaDn, z. en d. A. C. Van Breero-Veering, d. P. Beutler- De Bakker, d., (levenl.) OVERLEDEN: 14 Nov.: H. M. Kling-Jansen, 36 j. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 14 November. 1889. 1. F. E. De L., slachter te Monnikendam. Eenv. be leed. f boete of 2 dagen hechtenis. 2. D. J. v. d. W., arbeider te Velzen. Eenv. beleed, ambtenaar in fnnctie. f3 boete of 2 dagen hechtenis. 3. J. V., arbeider te Beverwijk. Feit ala voren. 3 dagen gev. straf. 4. P. B., vletterman te IJmniden. Mishandeling van ambtenaar in functie. Vrijgesproken. 5. K. S,, boerenarbeider te Zaan dam. Mishandeling, f 15 boete of 5 dagen hechtenis. 6. K. V., visscbersknecbt te Volendam. Wederspannigheid. 5 dagen gev. straf. 7. J. G.; A. K.; C. v- d. H.; L. v. d.; M. De J. en W. K., arbeiders te Haarlemmermeer. Bedreiging, mishandeling, zaakbeschadiging. De le 3 maanden gev. straf, de overigen ieder een maand gev. straf. 8. J. J. L.. kleermaker te Aalsmeer. Diefstal, f 6 boete of 3 dagen hechtenis. 9. M. W. v. d. B., arbeider, D. A. V. v. Z., tuinier, beiden te Hiilegom. Diefstal en heling. De le eene maand, de 2e 8 dagen gev. straf. 10. E. B., dienstbode te Haarlem. Diefstal. 3 maanden gev. straf. 11. M. C. wed. W. W., huishoudster te Velzen (Jan-Gijzenvaart). Diefstal. 4 maanden gev. straf, met vermindering der preventieve hechtenis. Bij den Frankforter uitgever H. Keller is een werk verschenen over de Hollandsche bouwkunst en beeldhon- werij. Het is geschreven door Dr. Georg Galland te Berlijn. Door den landbouwer Timmermans te Haarlemmermeer is een paard geleverd, hetwelk thans door den Heer Rothschild is gekocht voor de som van 3000 fr. Als bewijs dat veengronden nog hooge waarde be zitten, moge dienen, dal een stnk veengrond, slechts ruim l'/j HA. groot en gelegen te Haarlemmermeer, is verpacht voor f 4000. RAAMSDONKSVEER, 14 November. Het huren van gronden voor de suikerfabrieken voor den oogst vau 1890 is in vollen gang; men hesteedl van 300 tot f 350 per H. De prijzen van het vee zijn hoog, die van het hooi stationair; men verwacht bij de nienwe concurrentie hoogere prijzen; er wordt nl. eene stoomhooipers opge richt te dezer plaatse. De Officier van Justitie te Winschoten heeft eene ver volging ingesteld,tegen.P. J. H. te Finsterwolde, wegens een smaadschrift, gericht tegen den Burgemeester dier plaats, den Heer Schortinghuis. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak, bij welke het de vraag betrof, wie van heiden, de ge meente of de Staat, de kosten moet betalen, wanneer de rechter iemand wegens ziekelijke storing of gebrekkige ontwikkeling zijuer verstandelijke vermogens, niet ver oordeelt wegens eene door hem begaan strafbaar feit, maar zijne plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast. Overeenkomstig de conclusie van het Openb. Min. heeft de Hooge Raad het cassatieberoep van den Burgemeester van Zwijndrecht verworpen, en alzoo beslist, dat bedoelde kosten behooren te worden gedragen door de gemeente. GOUDA, 14 Nov. Granen. Witte poldertarwe f a jarige roode dito f 6.10 a f6,40 Angel dito f670 a f 6,90. a Zeenwsche dito f 7-80 a f 7.40, nieuwe dito afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 7.10 a 7.25 Zeeuwsche dito f 5.40 a 5.75 polderrogge f 4.25 a 4.75 f a wintergerst f 4.75 a 5.voor dito (per 70 kilor a jarige chevalier 4.75 a 5.75, zomer dito f4.30 a 4,70. Haver f 3.60 a 4.dito nieuwe 7.25 a 775 perlOO kilo. Kookerwten f 850 a 9.50 per heet. Mals. Amerik. f6.10 afB.90 Odessa 6.— 5 6.25 Cinquantine f 6.50 6.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f6.30 a 6.75 en buitenlandsch f 5.50 a 5.25 spelt kanariezaad f 7.50 a 8., Kaas le qnal f27, a 28.50 2e, qual f23a 26,— graskaas f a Noordhollandsche f a - aangevoerd 91 partijen. Boter met veel aanvoer; handel ving; prijs der goeboter fl.40 a 1,50; der weiboter f 1.15 a .130 Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met weinig aanvoer handel meer vlug, van 23 tot 27 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met go eden aanvoer, handel vlug, van ;21 tot21'/s c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vlag f 1,20 a 1.75 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel vlug. f—aNuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug fa Graskalveren met goeden aanvoer, handel matig, van f 40 a 70. Fokkalveren f HOORN, 14 Nov. Ter waag gewogen 296 stapels kaas. wegende 91,813 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 32,50. per kleine,/34,voor comm issie, 33— middelbare JjONDEN, 14 Nov. Ter veemarkt zijn aaugvoerd runderen 400, schapen en lammeren 4,000 kalveren 200, zwijnen 40. Prijzen: beste runderen 3^4 a 5'0 schapen en lammeren 5/0 a 6'4, kalveren 3/4 a 5/8 zwijnen 3/4 a 4/4. JCiEIDEN, 15 Nov. Op de heden alhier gebonden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 4 paarden 28 a 45; 6 stieren! 68 a f115; 310 ossen f122 a 300 174 melkkoeien 98 a 275 kalveren dito f ,a 132 vare dito f 95 a 226, vette dito f 100 graskalveren f 22, a ,66 44 vette f 38 a 83 70 a 90; 15 nuchtere dito f 10, a 19, 870 vette schapen, f24 a 38, 68 weide dito/ 15 a 24, lamm. f a 136 magere varkeus 16 a 33,100 biggen ƒ8,50 a 14— ALKMAAR, 15 Nov. Aangevoerd 450 stapels kaas; kleine f 31,—commissie dito f 34.—middelbare f 3450 HAARLEMMERMEER, 14 Nov. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 7,25. Rogge f 5,05. Haver f 6,50 a f 7,.05 Chevaliergerst f Zomergerst f Duivenhoonen f 6,60 fa f 6,90. Panr- denboonen f 5,40 a f 5,70. Bruine boonen Groene erwten f6 f 7,20. Granwe erwten f Kanarie zaad f 6,60. Karwijzaad f Aan de veemarkt te Hoofddorp werden aangevoerd: 5 koeien, vaarzen, 14 paarden, stieren, 5 hitten, ezels, biggen. SCHIEDAM, 15 Nov. Moutwijn per Ned. vat af 12 Jenever f 17,50 Amsterd. proef f 18,75. Spoeling 11,50 Commissie f 1,40. Amsterdam 15 Nov. 1889. Prijzen der onderstaaude effectenganüloerd pCt. ae koers. Nederland. (Jortif. Werk. Sokuld. 2 Hongarije. Obl. in papier5 G oud leen mg5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Ooitenrtjk. Obl. in pspior (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 8 bij Hope k Comp. Oude Kussen 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. hnitonl. 1876 .2 binnenl. (Perpetneelo)4 67 Obl. &lg. Schuld 1865 Serie D. 5 175/i« 1869 C 6 17»/,, Obl. Leeniug 18 7 6 4 927/s BT.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 4'103'/i 1877 4 Columbia. Obligatien4', Peru. Leeuing 18706 18725 OoatenrlJk. Aand. Nationale Bank. diyid. Holl. lJz. Spw. Aand. Al. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geatemp. Obl. Indische Spw. Aand Ryn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875. 5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 58"/i« Gr. pw. Maatach. Aand.. 5 121!/, Baltiache Spw. Aand.. .8 607/i« Jelez Griaai Obl96]/e Kiew-Breat Aand Knrsk (Ihark. Obl.<ffi 100 Obl Morachansk Sysran Aand. Riaschk Wiaama Humeuic Aandeelen Spw. Amerika Chicago N. W. Oert. Aand.. N. Vork Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIB-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam /100. Rotterdam Gemeente Crediet Belgis. g Stad Antwerpen 1887- OoatenrlJk. Staatsl. 18544 18608 1864 Hullend. 18645 18665 Geldkoers prolongatie 3>/s- Portugal. Builend. Spanje. Turkije. Egypte. Nederland. Italië. Hualand 8 3 8 HO'/ie 107 104V, 879/i« 1123/, 119 IBS'/a 1547, 142'/j pet. LISSABON. 15 November. Koningin Amalia is van een zoon bevallen. PRAAG, 15 November. De Boheemsche Landdag heeft het mandaat der 69 Duit- sche Afgevaardigden, die weigeren zitting te nemen, vernietigden zal weldra tot eene wijziging der geldende kieswet overgaan, welke groote voorrechten aan het Duitsche element toekent. LONDEN, 15 November. De Daily News verneemt uit Semlin, dat Milan terug gaat naar Parjjs. Zijne met Nathalie getroffen schikking bepaalt, dat de Koningin en haar zoon elkander mogen zien, mits de eerst genoemde zich buiten politiek houdt. Aan de Standard wordt uit Semlin ge meld, dat de Regenten en Ministers on- eenig heeten nopens Milan's civiele lijst; de eerstgenoemden willen 300.000 frank per jaar bewilligen, maar de Ministers wei geren. Milan heeft te vergeefs de bemidde ling ingeroepen van de Frausche en Rus sische diplomatieke agenten. De Standard meldt uit Jassy, dat ern stige onlusten plaats vonden onder de studenten der hoogescbool te Odessa; 300 hunner wilden den lijkdienst van een nihilist, die twee jaar geleden uit Siberië terug keerde, vieren, maar de overheid belette dit, waarop de studenten de overheden be- leedigdeo, hetgeen tot de aauhouding van acht der belhamels leidde. Gehuwd B. E. JOLING en M. G. P. EENHORST, die tevens hun hartelijkcn dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. PüRMEKEND, 14 Nov. 1889. Heden overleed, na een langdurig en geduldig lijden, na meermalen gesterkt te zijn door de HH. Sacramenten, Mejuffrouw HENDRIKA MARIA MUURLlöK, in den ouderdom van ruim 73 jaar. Mede namens de familie Wed. J. MUURLINK. Oldemarkt, 11 Nov. 1889. Heden overleed, na een langdurig lijden, tot mijue diepe droefheid, na voorzien te zijn van de HH. Sacramen ten der stervenden, in den ouderdom van 40 jaar, mijn innig geliefde eenige Zoon Wed. C. RUIJGH— SlNKEL, Amsterdam. 11 Nov. 1889 BESCHERMHEER: Mr. E. A. JORDENS. DIRECTEUR: de Heer W. ROBERT. in (1e MUZIEKZAAL der Sociëteit VEREENIGING. Aanvang halt acht. (Zang). (Violoncel). Bij de Boekhandelaren de HH. ERVEN LOOSJES, J. J. C. MUNK, H. N. MUL, MET en MEIJLINK.DE HAAN en ZOON en in den HAARL. BOEK- en MUZIEKHANDEL zijn Tekst boekjes verkrijgbaar gesteld. Ook bestaat daar gelegenheid zich aan te geven als DONATEUR f 10 's jaars) of als KUNST LIEVEND LID (f 3 's jaars.) Dit lidmaatschap geeft persoon lijk toegang met twee Dames. Meerdere Dameskaarten 60 ets. Heerenkaarten (Vreemdtliugen) f 0,99. Het R. K. PAROCHIAAL ARMBESTUUR van Haarlem is voornemens op Woensdag den 20 November a. s. de gewone jaarlijkache TURFCOL LECTE te houden. Met het oog op de vele be hoeften, worde deze collecte inde bakende liefdadigheid van Haar lems ingezetenen bizonder aanbe volen. G. C. VAN MEEUWEN, Voorzitter. J. A. M. LANS. Secretaris. Er biedt zich aan een bekwaam R. K. het liefst daar, waar gelegenheid bestaat later de zaak over te ne men. Franco brieven, oiuler No. 4760, bij de ERVEN J. J. TIJL, te Zwolle. Twee DIENSTBODEN R. K., en van goede getuigschriften voorzien, zagen zich gaarne ter stond of later, liefst in eene PAS TORIE, als per 10 Kilo HAMMEN, wegende 4 tot 7 Kilo, 36 Ct. per Va Kilo, bij DE KREEK, Leiden. Te Koop of' te Huur gevraagd, met WAGEN en TUIN. Franco offerten aan W. NAS, te Zevenaar. in ruime keuze voorhanden in geplaatst. Adres letter. Z Boek handel DEKKER en VAN DER VKGT te Utrecht. Na ontvangst van een post wissel van f 1.50, verzend ik franco huis, evenals de vier vorige winters. 500 Vuurmakers. G. VAN GERRSVINK, Deven ter. i Wegens bevordering te Kooptwee goede Dienstpaarden, 16 en 8 jaar oud, beide goed gereden. Te bevragen, onder de letters. H. M., bij den Boekh. J. HEU- VELINK, te Arnhem. Te huur een Heereuhuis met Tuin, voorzien van alle gemak ken. Voor alle affaires zeer ge makkelijk in te richten. Huur billijk, direct te aanvaarden. Adres franco brieven, letter. D. bij den Boekh. H. T. HEN- DRIKSEN, Hoogstraat 287, Rot terdam. Schapenvachten, Reisdekens, Voetzakken, Waterstoven, Tochtduffel, Tochtlatten, Gutta-Percha Tochtband, Fantasie Stoelen en Tafels. Wegens sterfgeval uit de hand te Koop, dadelijk te aanvaarden, eene TIM MER-AFFAIRE, met Woonhuis er Erf, te Wognum. Adres den Heel J. DE 30NT, in de Weere onder Abbekerk, of Notaris DONKER, te Benning- broek. HAARLEM, 38. Gierstraat 38. Ondergeteekende maakt zijue geachte Cliëntèle bekend dat zijne St. Nicolaas-étalage gereed is en ruim voorzien is van alle mogelijke soorten CHOCOLADE eu SUIKERWERKEN tegen coucurreerende prijzen. Vooral moet ik UEd. attent op mijn gerenomeerde Rotterdamsche Borstplaat. HH. Slijters flink rabat. te KOOP gevraagd, gebruikt doch goed onderhouden, van niet te grooten omvang. Brieven met omschrijving van grootte en prijs opgaaf ingewacht bij L. SPAAN DER Jz., te Volendam. bericht de ontvangst van DA MES- en KINDERHOEDEN, GEKLEEDE DAMESMUTSEN, BARRETS tot lage prijzen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3