- MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Een nacht geëlectriseerd. Voor geest en hart. Wilt gjj de meesten meester zjjn, Wordt meester van u zelveu. 't Zjj waar we zeilen of laveeren. Is God met ons, wie kan ons deren? Geen spietse maakt zoo diepe wonden Als achterklap en booze monden. Ter behartiging. Allerlei. Een bevoorrechte. Gast. Maar, kellner, die heer aan de overzij is veel later gekomen dan ik en hij heeft zijn diner reeds voor zich, ik echter heb nog niets. Kellner. Ja, maar die mijnheer wordt ook zoo drommels grof als hij niet on middellijk wordt bediend. STEDELIJK NIEUWS. Nijverheid en Technische Kunsten. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. In den omtrek van Barberton (Transvaal) ia onlangs door een boer, den Heer Bosch, een Ksfferkind gered uit de klauwen van een arend, een „lammervanger//. Toen Bosch, door het gejammer van eene Kaffervrouw opge schrikt, met zijD geweer zijne woning kwam uit- snellen, zag hij den arend met het kind in zijne klauwen reeds hoog in de lucht. Hij besloot ter stond op den vogel te schieteu, al liep hij gevaar, het kind te treffen; het was het eenige wat hij doen kon. Hij legde aan en schoot maar de arend vloog verder. Eenige seconden later echter, voor het geweer opnieuw geladen was, begon de vogel te dalen; hij vloog met het kind nog steeds in zijne klauwen, lager en lager, en eiudelijk kwam hjj tusschen eenig struikgewas neer. De Heer Bosch snelde naar die plaats en vond den vogel dood. Het kind had geen ernstig letsel bekomen; alleen was het geschramd door de dorens, waartusschen het gevallen was, en door de klauwen van den arend. De handige schutter, die zijn buit naar Barber ton bracht, werd natuurlijk niet weinig geprezen om zjjne betoonde tegenwoordigheid van geest. De ontvangsten der tentoonstel ling te Parijs hebbeu eene som bedragen van 49,500,000 fr. en de uitgaven 41,500,000 fr., zoodat er een overaehot is van S millioen. Hierbij dierbij dient echter opgemerkt te worden, dat onder de onvangsten begrepen ziju eene bijdrage VBn den Staat van 18 millioen en eene van 7 millioen vau de stad Parijs. De Oostenrijksche onderzoekings- reiziger Dr. Hans Meyer heeft dezer dagen voor de derde maal, thans van Maranau uit den hoog- sten top van het Kilmandjaro-gebergte (Oost- Afrika) beklommen. Hij had met zijne expeditie vele moeilijkheden te overwinnen, voor hg zijn doel bereikte. De hoogste top van bet vermaarde gebergte Ararat (Armenië) is onlangs voor het eerst door een jong meisje beklommen. De houtvester Mlokossevitch ging met zijne 17- jarige dochter en zijn zoon, een knaap van 14 jaren, in gezelschap van drie Kurden op weg naar den bergtop. De krachten van den knaap waren uit geput toeu zij op eene hoogte van 14,000 voeten waren; de vader moest het opgeven ter hoogte van 16,750 voet; maar het meisje ging voort en bereikte den top 16,917 voet. Zij werd echter ziek door de felle koude en bg het afdateu moest zij op de Kurden steunen. Een millioen op straat. M a a n d a g-m i d- dag zeg men op den Magenta-boulevard te Parijs een door drie paarden getrokken en door vier kantoorbedienden in uniform begeleiden zwaren wagen naar het Noorderstation gaan. Soms waren de paarden bijna niet voort te krggen. De wagen echter torschte 5000 kilogram zilvergeld in zak ken, door een voornaam bankiershuis verzonden. Tal van nieuwsgierigen gaapten deD schat aan. Te Sneek is de bekende stadsher- berg waarvoor eenige jaren geleden te vergeefs f 20.000 geboden werd, thans verkocht voor f 7810. Postduiven. Het kweeken van post duiven en haar gebruik als postboden was reeds in de OHdheid bekend. Men meldt, dat de kampers der Omlypische gevechten zich van postduiven bedienden, ten einde de overwinning eerder aan de stad bekend te maken welke door hen ver tegenwoordigd werd; 43 jaren voor J.-C. zond consul Hiritus bij middel jeeuer postduif een brief aan den pretor Decius Brutus, welke door Antouius in Modenen opgesloten was; dit was gewis eene der eerste proeven om de postduiven bjj den krijgsdienst te benuttigen. Van drie soldaten, die van het Fransche leg«r in Tonkin gedeserteerd zgu, waren er twee door de Chioeezen gefusilleerd. Een derde ondergaat een vreeselijk lot. Met «en kaal geschoren hoofd en een ijzeren band om den hals wordt hg door een Chinees aan een touw rond geleid. Op deze wjjze wordt hjj aan de Anami- tische bevolking vertoond als een wild dier. Te Berlgn trekken twee bizondere gevallen van slaapziekte de aandacht der genees kundigen. Een jongen van elf jaar, naar lichaam en geest goed ontwikkeld, werd voor eenige maan den aangetast en thans is ook zjjne zuster lijden de. Beide vallen plotseling in slaap, b. v. onder het spelen, op school, onder eene wandeling of on der het praten, zoo plotseling, dat als zij spre ken terwjjl de slaap begint, ze middenin een zin Ophouden; worden sij naar bed gebracht, dan zet ten zij bij het ontwaken het gesprek voort bjj het woord waarin zij bleven steken. Het is ech ter niet noodig hem naar bed te brengen, daar tjj ook zonder dat alles doen, wat zjj doen moe ten, en b. v. kunnen wandelen zonder ooit hunne bestemming te missen. Als eene bizouderheid wordt uit Zuidland gemeld, dat bij den vleeschhouwer Van Dgk aldaar, eene koe is geslacht, aangekocht bjj den Heer Saatloos te Hekelingen, wegende 1100 halve kilo's, met 168 halve kilo's los vet. Een oplettend buitenman voor- spelt binnen tien dagen vorst. Alles wijst het aan; de barometer had gisteren en heden een buiten gewoon hoogen stand, zwanen en ganzen trekken lich op het land naar hune nesten en kooien terug, en onder den invloed van de naderende koude hebbeu mollen en veldmuizen zich diep onder den grond versoholen, zoodat men niets van hen gewaar wordt. Wjj zullen zien. Gistere n-n acht heeft teAmster- dam een felle brand plaats gehad in het perceel 7 in de Huidenstraat, bij welke ramp de vrouw vau een der bewoners het leven verloor. Insecten in tropische gewesten, Wie nooit eene bergachtige streek in de tropische gewesten bezocht heeft// schrijft een reiziger uit den jong- sten tijd, „kan nauwelijks gelooven, dat kort na zonsopgang het gegons van ontwakende torren en insecten, die in de boomen leven, zoo sterk is, dat het loeien van eeu stier of het brullen van een tijger op eenige schreden afstands er door wordt verdoofd. Èsne tor inzonderheid, bjj de inboorlingen van Penang bekend als de „trom petter, maakt den geheelen dag met zijne vleu gels een klinkend geweld. Eens naderde ik voor zichtig een boom, waar ik wist dat een aantal van die trompetters waren, maar eensklaps hield bet geluid op, bet alarm verspreidde zich van boom tot boom, en er ontstond eene stilte in bet boschmuziek. Eerst toen ik taar het gebaan de pad was teruggegaan begon zij weder." Op den hoek der Place de la Mai- rie en van den Boulevard du Chemin de Eer te Puteanx woonde in een huis alleen eene 78-ja- rige weduwe, die een inkomen van 5000 fr. bad, maar zeer gierig was en uiterst bang voor dieven. Dit laatste bewoog haar vroegtijdig de blinden en de deur te sluiten en zich in hare slaapkamer te barricadeeren. Al deze voorzorgsmaatregelen blijken echter vruchteloos geweest te zijn; want eergisteren-ochteud werd de arme vrouw vermoord gevonden. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar den dader of daders. De wetenschappelijke reiziger Georg H. Boehmer, te Washington, verhaalt in zijn onlangs te Weenen uitgegeven boekwerk, getiteld: Elec- trische Erscheinungen in den Rocky Mountains, hoe hij jaren geleden, belast met de oprich ting van eeu meteorologisch waarnemingsstation op den top" van den Pikes Peak in Colorado, dien berg beklom en op een grooten vlakken rots steen overnachtte, die nog heden op de ambte lijke kaarten ouder den naam „Boehmer's bed" wordt aangeduid. „Gedurende den nacht," deelt hjj mede,//ver hief zich een tamelijk hevige stormwind, gepaard met een weinig sneeuw, terwijl ik een luid knap pen en knetteren waarnam. Ikzelf had over het geheele lichaam een gevoel alsof ik met duizenden naalden geprikt werd, mijne haren en baard ■verden electrisch, terwijl ik aan mijielf eene onbeschrijflijk vreemde gewaarwording bespeurde. Op de metalen voorwerpen, door mij medege nomen, vertoonden zich violetkleurige vonken, vau ongeveer een kwart duim breed en omtrent twee duim lang, welke bij aanraking der voor werpen terstond verdwenen, doch bij het terug trekken der vingers, zoowel daaraan als aan het metaal, onmiddellijk terugkwamen en als dwaal lichten op en neer dansten. Mijn kookgereed- schap, mijne instrumenten, zelfs de knoopen aan den stormband mijner muts werden electrisch eu boden alle een wonderschoon, hoewel zeer eigen aardig schouwspel aan. Het knetteren in de sneeuw veranderde in een eigenaardig zingend geruisch, dat met het toenemen en afnemen der vallende sneeuw in direct verband scheen te staaD. Toen het sneeuwen ophield, verdwenen ook de electriscbe verschijnselen. Ik moet hierbjj nog opmerken, dat er van de electrische vonken volstrekt geene wa-mta uitging. Eene herhaling der eltctrische verschijnselen had plaats, toen de geheele weg was afgelegd, bg gelegenheid dat er een aantal bezoekers waren, terwijl 3000 voet lager zich een ouweder ontlastte. Men hoorde weder hetzelfde zingende geruisch, alle aanwezigen werden electrisch en bg wedemjdsche aanrakiug sprongen er vonken van tamelijke leugte en geel- violette kleur over. De haren van de staarten der niet ver van ons staande paarden weken van elkander of divergeerden, en papiersnippers, die ik op een afstand van 12 voet naar de dieren wierp, werden door hen aangetrokken en bleven aan hunne staarten hangen. Na eene ontlading in den benedendampkring hielden de rersohijuselen op, doch zjj herhaalden zich met grooter of ge ringer intensiteit, verscheidene malen gedurende de eerstvolgende 10 of 15 minuten, den tijd, dien het onweer duurde. Ik moet hier opmerken, dal gedurende het veertienjarig bestaan van het station alle dergelijke verschijnselen, met weinig uitzondering, alleeu des zomers en bij sneeuw of lichten hagel zijn waargenomen.// Besteed den duren tijd Bjj dagen en bij nachten, Terwijl gij in uw krachten En on versleten zijt, 't Schijnt wel: jong en ervaren Zjjn niet wel te paren; Maar 't is niet meer dan schjjn: Men kan wel jong van jaren En oud van uren zjjn. Nomen et omen. Reiziger. Maar, conduc teur, wij zitten hier reeds .als haring bjjeen- gep«kt en gij stopt nog steeds meer passagiers in den coupé. Conducteur. Ja, mijuheer, vandaag moet in den waggon, wat er maar iu kan; deze trein is namelijk een pleiziertrein. Altijd in 't vak. Acrobaat (tot zijn zoon). En dat noem jij een salto mortals Jongen, schaam je. als je grootvader dat zag, ging hij iu 't graf op zjjn hoofd staan I Eenvoudig recept. Patiënt. Dokter, 'tont breekt me iu den laatsten tijd aan eetlust. Ge neesheer. Welnu, vast dan eens een paar dageu. Uit een pleidooi. Verdediger. En dan, mijne- heeren, verzoek ik u dringend wel in aanmerking te willen nemen, dat mijn cliëut de misdaad in nuchteren toestand beging, waaruit gjj kunt op maken, dat gjj met een fatsoenlijk man hebt tè doen. Naiëf (Kleine Hendrik is ziek en wordt door den dokter onderzocht). Kleine Frits. He, mama, ik wou dat ik ook eens ziek werd. Moeder. Eoei, Frits en waarom? Kleine Frits. Wel, dan mag ik mjjne tong uitsteken, zonder klappen te krijgen. De philosoof in de restauratie. Zeg eens, kellner, ben ik van daag zoo groot of is de bief stuk zoo klein? HAARLEM, 19 Nov. Eergisteren-avond is door een adjunct-inspecteur van politie weder een bierhuishouder en slijter, wonende in de Leidschestraat, bekeurd wegens bet verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe vereischte vergunning te bezitten. BUBG. STAND DEB GEM. HAABLEM. BEVALLEN: 14 Nov.: M. H. De Wilde-Wenmakers, d. - 15 Nov.: P. Van Marsbergen-Ulrich, d. M. Kaat-Van Terwisga, z. 16 Nov.: E. Handgraaf-Tien- hoven, z. J. M. Loiten-Van Cranenbroek, z. 17 Nov.: D. De Oude-Antonisse, z. M. Blanket-Van de Vegte, d. 3. H. Brohm-Mertens, z. 18 Nov.: G. Meenhorat-Pieper, d. J. E. Dommisse-Van Looy, z. R. Fehres-Van der Ham, d. OVERLEDEN: 14 Nov.: M. Jansen-Blankwater, 45 j. 15 Nov.: J. G. Max. 2 m. 16 Nov.: M. G. Jonker, 65 j. 17 Nov.: A. A. Arons, 6 m. z. ABBOND. BECHTB. TE HAABLEM. Terechtzitting van 16 November, 1889. 1. P. V., arbeider te Nieuwe Wetering. Eenv. beleed, ambtenaar in fnnctie. flo boete of 5 dagen hechtenis. 2. C. Z., visschersknecht te Volendam. Mishandeling. Vrijge- sproken.3. J.O.,arbeider te Velzen.Misk.f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 4. K. B., hoatzager te Wormerveer. Misk. f 10 boete of 5 dagen hechtenis, met vrijspraak van het meer dere hem ten laste gelegd. 5. J. v. d. L. Kz., voermans knecht te Zaandam f 15 boete of 5 dagen hechtenis. 6. P. A. v, d. T., beddenmaker te Amsterdam. Mish. Straf als voren. 7. W. K., arbeider te Zaandijk. Mish. Bij verstek 5 dagen gev. straf. 8. J. De J., arbeider te Roelofarendsveeu. Mish. 2 maanden gev. straf. 9. J. D., schippersknecht te Zaandam. Wederspannigheid. 140 dagen gev. straf. 10 N. B., dienstbode te Haarlem. Diefslal met oord. des onderscheids 2 jaar gev. straf. De commissie, aan welke in de laatst gehouden alge- meene vergadering van den Nederlandschen Bakkersbon werd opgedragen een plan te maken voor eene vakschoo voor bakkers, is thans met dien arbeid gereed gekomen. Het resultaat is, dat drie verschillende plannen zijn ingeleverd. De commissie bestond uit drie leden. In het volgend jaar zal te Edinburg eene tentoon stelling gehouden worden van werktuigen, betrekking hebbende op de electriciteit. Van de Spaansche Regeering is bij de Nederlandsche bericht ontvangen, dat elke twee jaren, te beginnen met- 1 Mei 1890, te Madrid eene internationale tentoonstel ling van schoone kunsten zal gehouden worden, telkens te openen op 1 Mei. Aan deze tentoonstellingen van werken der schilder-, beeldhouw- en bouwkunst zullen zoowel buitenlandsche als Spaansche kunstenaars kunnen deelnemen. De kunstwerken zeilen aangeboden moeten worden in het lokaal der tentoonstelling te Madrid, van 1 tot en met 10 April, met opgave van des kunstenaars naam en voornamen, van den naam zijner geboorteplaats en van dien zijner woonplaats; voorts vermelding der eereprijzen, door hem op algemeene of internationale tentoonstellingen behaald, en van de namen zijner meesters. Bovendien moet de kunstenaar opgeven de benaming en eene korte beschrijving zijner aangeboden werken, met hnnne afme tingen en aanwijziging van den verkoopprijs. Voor belanghebbenden ligt een exemplaar van het gedrukte ofüciëele reglement voor bedoelde tentoonstellin gen ter inzage bij het bestuur der maatschappij Arti et Amieitiae," bij dat der Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst, te Amsterdam, en bij het bestuur tan het schilderkundig genootschap „Pulchri Studio", te 's-Gra- venhage. Door eenige landbouwers in de Haarlemmermeer is dit jaar eene proef genomen om een dubbelen oogst te verkrijgen. Zij zaaiden op het land, waarvan, in het begin van Juli karwij gewonnen was, zomergerst. Aanvankelijk scheen de proef te zullen gelukken, doch het ongunstige najaarsweder heeft het rijp worden verhinderd. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerken en Gestichten. ROTTERDAM. Parochiekerk van het Allerh. Hart van Jezus. Uitgeloot Serie No. 26. Betaalbaar van 1 Dee. a. s. of aan de Pastorie aldaar. HAARLEM, 18 Nov. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 1,— a f witte f 7,25 a 6,— rogge f 5. a f 5,25 Haver f 3,40 a f 3,62'/, gerst f 4 20 brnine boonen f af,Gr. erwten f7,75 a f 6,50 Capncijnersf a fOliezaad fK arwijzaad f ALKMAAR, 16 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: 1 koei 170 a16 nuohtere kalveren 12 a 25, vette kal veren a 151 schapen 18 a 25 varkens f per kilo, 177 ma gere dito 13 a 18, 20 bokken 3— 12 paarden a lammeren f a HOORN, 16 Nov.. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 6,50 a 8,— heet. rogge f a Heet. Gerst. 4.25 a 5,heet. haver f 3,a f 4,mo«terdzaad 16a 17.50 heot. bruinet 10,50 a 8,75 gele J 9,50 a f 13. heet paardeboonen f 650 a 6.— heet. erwten J 9,25 a 10,50 heet. groene 10, a 11,50 heet. grauwe 10,25 li 13,5a heet. witte f 9.25, af 10,50 heet. aardappelen manden appelen a alles per heet ROTTERDAM, 18 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 20 paarden, 87— tunderen, 67 vette en gras- kalveren, 8 nuchtere kalveren, 1283 schapen of lamme ren, 534 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren alt volgt: Runderen 1ste qnaliteit 76 e. 2de qual.70c., 3de qnal. 64 c.; kalveren lite qual. 97'/, 2de qual. 87'/, a 92'/t c., schapen 1ste qual.65e„ 2de qual, 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 26 a e., 2de qual. 25 a c., 3de qual. 24 c., licht soort 23 a 24— e. per half kilo; Schepkaas per 50 kilo f h Aangevoerd partijtjes Zoetemelksche kaas, f 20,— 26 per 50 kilo. Aanvoer 13 partijtjes. Zeeuwsche eieren f 5.10 a .530. Overmaassche dito t 5.30 5.50 de 100 stuks. LONDEN, 18 Nov. Ter veemarkt zjjn aangevoerd runderen 2700, schapen en lammeren 10,000 kalveren 250, zwijnen Prijzenbette runderen 3/4 4 /9 schapen en lammeren 5/0 a 6/5, kalveren 3/8 a 6/8 zwjjnen 3/4 a 4/4. ALKMAAR, 18 Nov. Ter veemarkt werden ver kocht 4 koeien voor f 180a 200,78 kalveren van t 40 a 120. 7 nuchtere dito van f 16, a 24,766 schapen f24 a 37,'/s 238 varkens a 54 a 44 c.42 magere, 13 a 16 per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 18 Nov. Tor veemarkt waren aangevoerd 413 rnnderen, van welke de prijzen waren vette lste qnal. f 76.dito 2de qnal. f 66.— dito 3de qualiteit 56,— per kilo; melk- en kaifkoeien 150 a ,270 7— graskalv. a 24— miehter kalveren f 8 a 14, 6schapen en lammeren a 303 vette varkens 48 a 52 c.; biggen beide per kil, LEIDEN, 16 Nov. De prjja der boter was beden pei vat lste qual. f60.a 66.2de qual. f 48— 58.Aanvoer groot en handel middelmatig. DELFT 16 Nov. Heden werden aangevoerd 8 stapel» kaas, wegende te zamen 1950 kilo; prijs f 16 a 22,—. per 100 kilo. SCHIEDAM, 18 Nov. Montwjjn per Ned.vat afl2,— Jenever 117,50 Amsterd. proef f 18,75. Spoeling fl,40 Commissie f 1,30. Amsterdam 18 Nov. 1889. Prijzen der onderstaande effecteng5no,,#ra pCt. ae koer». Nederland. C'ertif. Werk. Sohuld. 2' 8 v w 81 Hongarije, übl. in papier5 Portugal. Rusland Spanje. Turkije. 4 4 5 divid Goudleening Italië. Obi. Pausel. Leen. 1860-64 Oostenrgk. Obl. in papier (MeiNov.) silver (Jan.—Juli) Obl. buitenl. 1853-84 bij Hope Comp. Oude Ruttsn 5 Obl. Nio. Spw. 1867/6# 4 1877 Amat. L 20-100 6 Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. Sohuld 1865 Serie D. 6 r r u 1869 C. 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876 1877 Columbia. Obligation. Peru. Leening 1870 1872 Oostenrgk. Aand. Nationale Bank. Nederland. Hall. ]Jz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rjjn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1875. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatsch. Aand Baltische Spw. Aand.. Jelez Griasi Obl Kiew Brest Aand.5 Knrsk Ohark. Obl. TB 100 Obl 5 Mortchansk Sytran Aand.. Riaichk Wiatma Aandeelen Spw. Chicago N. W. (Jert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Mist Kansas Texas Obl. Cert.. 7 PBEMIE-LEENINGBW. Nederland. Loten Amsterdam /100. I Rotterdam8 Gemeente Crediett Stad Antwarpin 1887. StaaUl. 18544 1860t 1864 1864I 18666 Italië. Rusland Bumenie Amerika. 5 5 div Belgle. Oostenrgk Rusland. Geldkoers prolongatie 8, 31/, pot. 82'/, 97'/, 1027, 82 95?/,, 91'/, 717, 717/, 66'/, 103'/, 927, 67 17»/i. 17s/is 927/, 103'/, 42'/, 167, 14»/,. 131'/, 154 135 91'/, 140 116'/, 587/, 121'/, 60'/, 96'/, 997/, 32»/,, "'li 139'/, 277, 117'/. 102»/, HO1/, 107'/, 105 877/,, 112'/, 119 162'/, 164'/, 144'/, RIO JANEIRO, 17 November. De Mi nister ,'van Fiuauciëu in het voorloopig Gouvernement heeft zich naar de Natio nale Bank begeven en aan den President der Bank bevestigd, dat alle door de vori ge Regeering aangegane verbintenissen ge ëerbiedigd en nagekomen zullen worden. De tegenwoordige Regeering zal per te legraaf eene circulaire aan de vreemde Regeeringen zenden. De provincie Bahia heeft zich bp de re publiek aangesloten. De bonds-republiek, zal den naam dra gen van Yereenigde Staten van Brazilië. Yoor de nieuwe republiek is reeds eene vlag gekozen. Zij is kleurenrjjk en schit terend als de verbeelding der znideljjke volken: groen, rood en goud, in elkander afwisselende strepen, en met de negentien sterren der Braziliaansche provinciën vau goud op eeu blauw veld. Naar men zegt heeft Predo II er in toe gestemd zich te verwijderen tegen eene schadeloosstelling van 3,750,000 en een jaarljjksch pensioen van r675,000 gulden. Graaf d'Eu, tegen wien de verbittering al leen gericht is, zal verbannen worden. De Minister vau marine Ladaris, is niet dood, maar aau de betere hand; zjjue verwon ding wordt gezegd de eenige daad zan ge weld te zijn welke bedreven is. Hjj was tijdelijk ook belast met de [portefeuille van oorlog. De Burggraat Ouropreto, voorzittier van den Braziliaanschen ministerraad, die ver bannen was, is scheep gegaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3