MARKTBERICHTEN. BE UKtSBEllIOHTEN. Laatste Berichten. Wat is een vorstinnenmaal? Beroemdheid. Voor geest en hart. Ter behartiging. Postkantoor Haarlem. STEDELIJK NIEUWS. Kunstnieuws. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. familieleden,' die tot do minste standen der maatschappij behoorden en meer door diefstal dan door arbeid aan don kost kwamen. Spoedig na hare aankomst werd de jonge dame in een kelder opgesloten en men eischte ran haar, dat zij met den broeder der gouvernante zou trouwen, die men op die manier tot een welgesteld grondeigenaar in Wolhynië hoopte te maken. Niettegenstaande bet jonge meisje op allerlei wijze werd geplaagd en mishandeld, wei gerde zij standvastig. Ten slotte slaagde zij er in, een aan bare oudera gericht schrijven, uit een raam op straat te wer pen. Het werd gelukkigerwijze door een voor bijganger gevonden en in eene brievenbus gedaan. Op die manier kwam de brief in handen van den vader der jonge dame, die dadelijk naar Parijs vertrok en zijne dochter bevrijdde. De schuldigen werden gearresteerd en zullen zioh voor denyechter hebben te verantwoorden. In het Oosten is de winter fel begonnen. De zee van Azof ligt dicht en hevige stormen teisteren de Zwarte Zee. De Rechtbank te Muachen heeft thans uitspraak gedaan in het geding wegens het spoorweg-ongeluk te Eohrmoos. De hulp- wieselwachter Seidl is tot 1 jaar, de stationsbe ambte Muller tot 15 maanden en de adjunct Tiefenbacher tot 6 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Ineens menagerie te GreatBridge was de dierentemmer bezig kunsten te maken met leeuwen, toen een hunner, dezelfde die eenigen tijd geleden te Aston ontvlucht is en in een ri ool gekropen,hem aanviel en zijn gezicht, arm en schouder verwondde. De man ontkwam geluk kig, liet zich verbinden, trad opnieuw binnen de kooi en voleindigde de vertooning alsof er niets was gebeurd. Grove onregelmatigheden, omgeen ander woord te gebruiken, zijn ontdekt in het be heer van het arsenaal te Woolwich. De overhe den laten zich weinig uit over de zaak en geven geene inlichtingen. Men schijnt evenwel met een fabrikant van rookloos buskruit zaken te hebben gedaan, die het daglicht niet mogen zien. Een ambteaaar, overigens wegens zijne bekwaamheid hoog gewaardeerd, die behalve vrjje woning nog buitendien een salaris van 440 pond genoot, is ontslagen geworden. De verschillende vorstinnen vatten het ge heel verschillend op. Koningin Victoria houdt van de Schotsche keuken; zij begint hare maal tijden altooa met eene soep van havermeel. Ook houdt zij veel van rauwe ham, die zij uit Spanje laat komen, uit Treveles, in de provincie Gianada: zij drinkt bier en eet eene bizondere soort brood, zeer gaar en zeer dicht. De Koningin van Zweden voedt zich substan- tië ler; bij eiken maaltijd biefstuk, dikwijls zalm en croquettes van boonen, eieren en melk, in olie gebakken. Aan het Duitsebe hof wordt de Fransche keuken gevolgd, maar sedert den nieuwen Keizer onder Duitsche namen. Keizerin Victoria intussehen houdt van Engelscbe gerech ten en vooral van pudding eu gebak. De beste keuken in DuitschlaDd wordt, naar men beweert, door de Hertogin van Baden gehouden, die zelf van koken houdt en altoos zelf koffie zet. Aan het It&liaanscke hof wordt altoos uit eeu gouden servies gegeten. Men drinkt er enkel Italiaansche wijnen en eet er altooa //fritto,// een gerecht uit artisjokkeu, hanenkammen en hanen- lever beBtaande. De Gravin van Parjjs heeft de Engelscbe keuken aangenomen; bij den Hertog van Aumale dient men eiken dag knoflook soep aan het dejeuner, naar beweerd wordt. Koningin Isabella eet eiken dag den Spaan- sohen cocido, een boonengerecht met evenveel toekruiden als eene rijsttafel, en^ook eiken dag rijst a la Vaiencienne (rijst met appels en braad worst). De Koningin-Regentes Christina heeft hare Oostenrijksche keuken Diet vergeten en eet oompöte bij het gebraden rundvleescb, vooral kersen- of bessen-compote. Zij heeft ook eene Oostenrjjkscbe bakkeriu meegenomen, omdat het Spaansche brood haar niet smaakte. De sch'ijver De Fontanes, een der beroemdste van zyn tijd, was eens gelogeerd bij een vriend te Marseille. Hij zatgeheel gekleed, met eeDe ridder- rorde op de borst, aan het raZm zijner kamer en deed maar niets dan de voorbijgangers aalu- eeren, die hem allen aangaapten. Op dat oogenblik trad zijn vriend de kamer binnen. Ziet ge, zei De Fontanes, dat is de be roemdheid, man, zij is lastig misschien, maar ze streelt toch iemaDds eigenliefde. De vriend barstte in lachen uit. Wat is et? vroeg De Fontanes verwonderd. Indien je weten wilt, antwoordde de vriend, waarom die menschen je zoo bekijken, zie dan eens in den spiegel! De Fontanes stond op en had Dauwelijks z\jn spiegelbeeld gezien, of hjj werd rood van schaamte en woede. Hjj zag, dat hij zijne slaapmuts Dog op 't hoofd had en begreep du, dat de ver wonderde blikken der voorbijgangers niet hem, maar zijne nachtmuts hadden gegolden. Gezondheid is een geleend goed, dat elk oogenblik onverwacht kan terug gevraagd worden. Waar de vlijt de deur uitgaat, komt de armoede het venster in. Wacht u voor den man, die altgd de oogen half gesloten houdt. Hg slaapt daarom niet. Wanneer 't onzekere en vergankbre van dit leven Uw smartelijk aangrijpt en nw aardsche hoop bespot, O, dan het oog tot Hem geheven, Die was en is en blijft: tot God! Allerlei. Uit een pleidooi Verdediger. Mijn cliënt heeft zich schuldig gemaakt aan het namaken van bankpapier; dat is bewezen. Toch moet ik op verzachtende omstandigheden wijzen. Met zijne gebleken begaafdheid ware bet hem ge makkelijk geweest bankpapier van honderd gul den te vervaardigen; bij stelde zich echter te vreden met het maken van bankjes van vijf- en twintig gulden. Geestigheid op de Beurs. A. Wat raadt ge mij aan te koopen? B. Koop barometers, die staan tegenwoordig zeer laag. Wraak van een dichter. In een Berlijnscben schouwburg werd eens een stuk van een weinig geliefden tooneeldichter onbarmhartig uitgefloten. Het ongeluk wilde, dat de dichter, die de op voering bijwoonde, juist naast een beer stond, die het meeste leven maakte, door op zjjn huis sleutel te fluiteD. Om zich te wreken, vroeg de dichter hem den sleutel, zeggende, dat hjj er nog veel mesr leven op kon maken. Nauwelijks had hij evenwel den sleutel in banden, of hij drong door de menigte heen en verdween. //Die man zal ten minste van nacht onder den blooten hemel doorbrengen!" riep hij triomfee- rend uit. I leerd was in het Algeméén Politieblad door den commissaris van politie te Delft, ter zake van een dergelijk vergrijp iu die gemeente. Opgave van de door dit Kantoor verzonden brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbe kende personen, welke stukksD door de afzenders kunnen opgevraagd worden. BRIEVEN. Strijker, Alkmaar; H. v. d. Valk, Mej. J. Fimmers, Wed. Steen, Mtj. P. H. Rooze, Evelij, H. Escher en M. Bergvelt, Amsterdam; Velocipèdeclub,Beverwijk; v.Santen Heuvel,id.,Mej. C. Roumen en Mej. A. P. v. d. Vossen, 'aHage; Mevr. Burgers, Hilversum; Mevr. H. Sehmitz, Nijmegen; T. Verhoeve, Eotterd.; Groeswagen, Stompwijk; Mevr. Hooglandt, Zandvoort; F. Paar- dekam BRIEFKAAETEN: A. v. Leeuwen, Amsterd.; K. Prumpei, Brieven verzonden geweest naar het Buitenland J. Schaapman Amerika; Gastmaus Gevers, Turnhout; L. Gran, Gent. BUBG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 22 Nov.: H. E. Vellekamp en J. C. Kroon. BEVALLEN: 22 Nov.: J. De Droog-Van Zutphen, d. K. C. Schreinders-Boy Junge, z. K. Goossens-Van Breederode, d. J. M. Burgerz-Handgraaf, z. 23 Nov.: C. Oomen-Doornbos, d. H. M. Uittenbosch- Hopmans, 2 d. 24 Nov.: B. Heerens-Vau der Stijle, d. A. H. Anthonisse-Kroon, z. J. Van Velthuyzen- Van Aken, d. M. C. J. A. Hazes-Van Antwerpen, d. A. Bos-De Porto, d. OVERLEDEN: 22 Nov.: N. Cornelissen-Schilpzand, 67 j. A. Van der Hurk-Koehorst, 79 j. 23 Nov.: P. Kerkhoff, 1 d. C. H. Van Zijl-Lanskroon, 78 j.— 23 Nov.: F. C. Akersloot, X m. J. M. Gieske, 3 m. 24 Nov.: M. J. Boon, lm. C. Jansen, 8 m. De poseerende excellentie. Van een eer- biedwaardigea minister werd onlangs door een der eerst# artisten een portret gemaakt. Nadat hij een nur lang zwijgend daar neer had ge zeten meende zijne excellentie, dal hij wel eene enkele opmerking mocht maken en hij zeide tot den kunstenaar: „Vlot het werk goed?" Tot zijn groole verbazing antwoordde de rid der van 't penseel, die geheel in zijn werk ver diept was: „Buig het hoofd wat meer naar gindsche zijde en houdt den mond dicht." Niet gewoon aldus te worden toegesproken, zeide de Minister: «Mag ik u vragen waarom gij mij op deze wijze toespreekt?// Artist (altijd nog geheel in 't werk verdiept): „Omdat uw mond te groot is." ZijDe excellentie achtte het nu het best ver der te zwjjgen. Slim. Een der passagiers van een schip, dat verging, was een zeer zenuwachtig man. Toen hij in het water dreef, dacht hij er over hoe zijne vriendèn het zouden moeten aanleggen om zijne vrouw met zijn lot bekend te maken. Eindelijk gered spoedde hij zich naar het tele graafkantoor en zond in zijne verwarring het vol gende telegram: „Waarde P., ik ben gered. Deel het voorzichtig aan mijne vrouw mede." De goede kennis. Een reeds meermalen ge strafte spitsboef komt de gerechtszaal biunen met den hoed op. De voorzitter roept hem toe: „Hoe kunt ge u vermeten zoo binnen te komen?// Waarop de aangesprokene op min of meer ver wijlenden toon antwoordde: „Maar, mijnheer de president, ik ben hier toch geen vreemde". In een jong huishouden. Hij. Lief kind, die aardappel is maar half gaar. Zij. Dan zou ik de gare helft maar opeten, beste man. HAARLEM, 26 November. Wegens het Kerstfeest zullen de kaas- en veemarkten alhier dit jaar gehouden worden op Yrjjdag27 Decem ber e. k. Den laten December a. s. zal in het Mu seum vau Kunstnijverheid te Haarlem eene ten toonstelling worden gehouden vau uit bamboe vervaardigde menbelen, met het doel de fabrikatie en den verkoop dezer meubelen hier te lande te bevorderen. Alle fabrikanten van bamboe-artikelen worden uitgenoodigd hun fa brikaat iu te zeDdeu; onkosten zijn hieraan niet verbonden. Franco inzeadingm wordt n nog inge wacht tot 29 November uiterlijk. Voor verdere iulichtingeu wende men zich tot den conservator van genoemd Museum. Jl. Zaterdag-voormiddag heeft een timmer mansknecht het ongeluk gehad bij bet springen vbd eene hoogte, tegen eene gasleiding met een zijner oogen in aanraking te komen, waardoor dat zintuig erustig werd gekwetst en oogheel kundige hulp moest verleend worden. Te 4 uren is het vierjarig zoontje van den groentenkoopman Groenendaal, wonende in de Koningstraat, in die straat overreden door het rijtuig van Dr. Proot, waarbij eeu wiel over het linkerbeentje is gereden, dat daardoor is ge kneusd. Dr. Prootdie in het rijtuig zat, nam het kind dadelijk onder behandeling. Aan den Heer J. Schaafstal, wegens be komen gebreken eervol ontslagen ouderwijzer hier ter stede,is eeu pensioen verleeud van i 147 'a jnars. Met ingang van 1 December e. k. is de Heer G.A. Walter benoemd tot adsistent bij den poat- pakketdienst hier ter stede. Gisleren-middag is een jongen in de Groote Houtstraat voor de sociëteit „Trouw moet blijken» door een tweewieligen groentenwagen overreden. Zwaar gewond werd hij ingebracht bij den Heer G- Boling, alwaar hij de eerste zorgvuldige be handeling ontving. Door de gemeentelijke politie is aangehou den ëe naar het huis van bewaring overgebracht Johanna Melieste, oud 49 jaren, geboren te Brouwershaven, die op heeterdaad is betrapt op diefstal van eenige boenders en eene partij sajet. Onderwijl is gebleken, dat zij ook gesigua- Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voorwerpen. Een kerkboek voor R. K. Een blauwe zak. Een paar handschoenen. Een nikkelen armband. Negen photogra- phische portretten. Een jasje. Een witte zakdoek. Een potloodhouder. Een phantasie-armband. Een rolletje ko perdraad. Een bonte handdoek. Een vrouwenzak waarin o. a. eene portemonnaie met eenig geld. Een tweewielige handwagen. Een schietlood. Eene koperen ketting waaraan eenige sleutels. Twee muilkorven. Terug te bekomen bij den Heer P. Zweers, Nieuwe Groenmarkt No. 12: een fijn schilderspenseel; bij den Heer Zanstra, Ripperdasteeg No. 6; eene portemonnaie waarin eenige lombardbriefjes: bij den Heer Hessels, Ge dempte Raamgracht: een huissleutel; bij den Heer A. C. Planje, Spaarne No. 5: eene portemonnaie met geld; bij den Heer L. Boudewijns, Klein Heiligland No. 66: een paar dameslaarjes. In een der tramwaggons achtergelaten: Een zakmesje. Een stalen vingerhoed. Een zakje met geld. Aan de opkomst van het auditorium bij de eerste séance voor kamermuziek op jl. Zaterdag door den Heer L. Schegel met medewerking van de Heeren J. Cramer en HBosmansin de bovenzaal van de sociëteit Ver- etniging gegeven, was het te zien, dat de belangstelling in deze uitvoeringen niet is verminderd. Brahm's trio voor piano, viool en violoncel (op. 40) waarmede het programma geopend werd, leverde het be wijs, dat de executanten buitengewoon goed gedisponeerd waren. De uitvoering van Schumanns Sonate (op 105) beantwoordde aan de zeer hooge eischen, welke deze voortreffelijke compositie aan de beide spelers stelt. Ook het Allegro van Lalo (op 16) werd op uitmuntende wijze vertolkt en niet minder Beethovens trio (op 97) waarmede het programma werd besloten. De uitvoering van dit laatste nummer ging w crescendo de laatste gedeelten waren het voortreffelijkst. Aan de uitvoerenden, die hnn uitstekenden naam we der roemrijk handhaafden, komt een woord van dank en lof toe voor de hoogst artistieke wijze waarop zij de hier genoemde werken hebben vertolkt. Ook thans wonnen zij den onverdeelden bijval van het auditorium om de meesterlijke wijze, waarop zij de eigen aardige moeilijkheden van hun instrument wisten te overwinnen en het oor hunner dankbare hoorders te streelen. De Rechtbank te Dordrecht heeft Magdalena K., oud 17 jaar, dienstbode te Pernis, wegens brandstichting en diefstal, overeenkomstig den eisch van het O. M., ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De Justitie te Maastricht heeft de herkomst ^opge spoord van den zilveren kelk (ciborie), welke in het bezit werd gevonden van den aldaar aangehouden Pool. De kelk is ontstolen aan de kerk te Eijsden (België) en bereids door den Geestelijke dier gemeente herkend. In de te Leeuwarden gehouden vergadering van de le afdeeling der Friesche Maatschappij van landbouw en veeteelt is onder anderen behandeld de vraag, omtrent de wenachelijkheid om de 'granen en zaden ter beurze uiet langer bij de maat, maar bij het gewicht te verkoopen. De vergadering was voor het behoud van den verkoop bij de maat, op grond dat de handel er niet tegen is. Intussehen werd overleg met Groningen wenschelyk ge acht. Besloten "werd proeven te nemen met het gebruik van gedroogde spoeling als krachtvoeder, en om aan de commissie voor de ir. 1890 te Buenoa-Ayres te houden landbouw-tentoonstelling, eene subsidie van f 50 toe te kennen. Hoewel de aardappelprijzen in de Groningsche veen koloniën beter zijn dan voor eenige jaren, toen de fabri kanten 60 tot 70 ct. betaalden en deze cultuur dan ook nauwelijks meer productief kon beeten heeft de land bouwer toch immer nog dit groote nadeel aan zijne zijde, dat hij geheel afhankelijk is van de fabrikanten, die den marktprijs regelen. Als eenig doeltreffend raiddel daar tegen is reeds op meerdere landbouwvergaderingen ter sprake gebracht dat de boeren zeiven hnnne aardap pelen in nat meel konden omzetten waardoor zij ze bewaren kunnen en dus meer stabiliteit in hunne artikelen brengen. Dusdanig zou de veenkol. landbouwer het hoofd kunnen bieden tegenover de fabrikanten, althans veel minder afhan kelijk van hunne eischen worden. HAAKLEM, 25 Nov. Ter graanmarkt van heden D nan: roode tarwe f 7»-~ 8 f witte f 7,— e 6,10 rogge f 5 a f4,80 Haver f3,50» f3,25 gerst f bruine boonen f a terwten f a f Capucijners f a fOliezaad fK arwijzaad f ALKMAAB. 23 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: 2 koeien/ 150 a 1,70 11 nuchtere kalveren/16 a 24, vette kalveren a 134 schapen 16 25 varkens f per kilo, 127 ma gere dito 14 a 17, bokken 1 paarden 70— a lammeren f 5 HOOJRN, j{23 Nor... Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 7,-" a 7,60 heet. rogge Heet. Gerst 4._ 5,— heet. haver f 3,—, a f 4,mosterdzaad 16a 17.50 heet. bruine f 9,50 a 11,— gele f 10,— a f 12. heet paardeboonen f 6— a 7.— heet. erwten f 7,— 8, LONDEN, 25 Nov. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 1800, schapen en lammeren 12,000 kalveren zwijnen Prijzenbeste runderen 3/4 a 5 /0 schapen en lammeren 4/8 a 6/4, kalveren 3/6 aj 6/8 zwijnen 3/4 a 4/4. ALKMAAR, 25 Nov. Ter veemarkt werden ver kocht 4 koeien voor f 200a 225, 73 kalveren van t 40 a 110. 3 nuchtere dito van f 18, a 22, 841 aehapen 126 a 38,— 158 varkens a 44 a 52 e. 40 magere, 14 a 16 per kilo. paarden f a AMSTERDAM25 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 439 rnnderen, van welke de pryzen waren vette lste qnal. f 75.dito 2de qual. f 65.— dito 3de qualiteit f 55,— per kilo; melk- en kalfkosien 150 a ,270 graskalv./- a 23— nuchter kalveren f 8 a 13, 7 schapen en lammeren a 240 vette varkens 49 a 53 e.; biggen beide per kiL LEIDEN, 23 Nov. De pry» der boter waa heden pet vat lste qual. f50.— s 60.—, 2de qual. f 40— 48.Aanvoer groot en handel middelmatig. Turf. Aangevoerd van 18 Nov. tot 23 Nov. 7000 dub bele heet., prijs 21 a 26 c. DELFT 23 Nov. Heden werden aangevoerd 8 stapel» kaas, wegende te zamen 17 57 kilo; prijs f 18 a 24,—. per 100 kilo. SCHIEDAM, 25 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f12,— Jenever f 17,50 Amsterd. proef f 18,75. Spoeling f 1,60 Commissie f 1,40. Amsterdam 25 Nov. 1889. Prijzen der onderstaande effeeteng^giM^ pCt. de koezc. Nederland. Certif. Werk. Schuld. I' II82"/,, m j. a 8 97'/» a i Z Hongarije. Obl. in papier6 Goudleening6 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1880-64 6 Oostenrijk. Obl. in papier (Moi—Nov.)6 zilver (Jan.—Juli). 6 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Baaiand. bij Hope&Comp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867/6# 4 1877 Amst. L 20-100. 6 Spanje. Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 TurkUo Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D. 6 186» C. 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4», Fern. Leening 18706 1872 6 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. a M. tot Expl. St. Spw. Aaed. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indiaohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtal Wexel Obl4' 18766 italle. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Baeland. Gr. pw. Maatach. Aand.. 6 Baltiache Spw. Aand8 Jelez Griaai Obli Kiew Brest Aand8 Knrak Chark. Obl. 100 Obl 6 Moraohansk Syaran Aand.. 6 Riaaehk Wiaama 5 Suoeule. Aandeelen Spwdl». Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. 8. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Csrl.. 7 PKRiMIB-LRBNIRGSN. Nederland, Loten Amsterdam 100. 8 103 82'/« 94'/. 91'/. 72'/, 72'/, 85'/, 1031/4 92»/, 67 17 >/z 17»/, 92'/, 103'/, 41'/, 16'/, 14 132 164»:, 140'/, 90'/, 140'/, 116'i Rotterdam. Gemeente Crediet Belglo. a Stad Antwerpen 1887. Ooatenrfjk. Staat»! 1854 1860 1864 üuzland a 1864 1866.. Geldkoere prolongatie 2»/s, pet 58'/, 121'/, 60 96'/, 100 32?/,, 327/,, 139'/, 27'/, 117 103 109 107 104»/, 87 112'/, 118'/, 151 154"/,, 143'/, BERLIJN, 25 November. De Nordi. Allg. Zeitung zegt: »De toestand in Brazi lië, voor zoover daarover uit de telegra- phische berichten te oordeelen valt, zal waarschijnlijk voor het oogenblik de mogendheden geen aanleiding tot onrust geven. De voorloopige Regeering mist, naar het schijnt, evenmin de macht als den wil om de orde te handhaven, zoodat er dan ook geen reden is, Duitsche oorlogschepeu naar Rio te zenden. BRUSSEL, 24 November. De conferentie tegen den slavenhaudel heeft gisteren met algemeene stemmen eene verklaring goed gekeurd, volgens welke zg grensregelinge- of groudgebiedsquaesties buiten hare be voegdheid plaatst. Zij heeft eene commissie benoemd, welke de maatregelen beraamt tegen den slavenhandel ter zee. In die commissie hebben zitting de vertegenwoor digers van Duitschland, België, Frankrjjk, Groot-Brittaunie. Italië, Peru, Portugal, Turkije en Rusland. CAïRO, 25 November. De Mahdi ver zamelt troepen te Omdurman, ten einde Dongola te versterken. Men gelooft dat hg eeueu nieuwen inval beraamt, om de neder laag te Toski te wreken. De Derwishen zijn reeds tot Suarda opgerukt, en gaan voort met invallen in Abessinië. Daar zg het grootste gedeelte der equatoriale ge westen in hunne macht hebben, kunnen zij elders over des te meer strijdkrachten Vtociph i Iflrfln LONDEN, 25 November. De bladen publiceereu eenen eigenaardigen en zeer interessanten brief van Stanley aan den uitgever Marston, waar hij o. a. mededeelt dat hij ziek werd, nadat hg reeds met Emin Pacha weder saamgekomen was aan het Victoria-meer. Gedurende vier weken lag Stanley hulpeloos en den dood nahjj. Volgens de Standard beweert Shakir Pacha niets af te weten van eene amnestie op Creta, ofschoon vele bladen den des- betreffenden firman meedeelen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1889 | | pagina 3