MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Tn fl n en za-berichten. Voor geest en hart. Wanneer wij trachten eiken dag des levens ons zeiven af te stervenzouden wjj weinig moeite hebben om van dit leven te scheiden. Zoodra de dood ons de oogen toe drukt, drukt de wereld voor onze gebreken de oogen toe. Het is goed den mensch te herinneren dat Gods hand zgn lichaam gevormd heeft, evenals Gods adem hem zjjn geest heeft ingeblazen. Ter behartiging. Gelatenheid in hetgeeD geschieden kan hoop en vertrouwen dat slechts datgene geschieden zal wat heilzaam en goed is en standvastigheid in den tegenspoed ziedaar waarmede men door het leven kan worstelen. Te leven zonder arbeid, is by levenden ljjve begraven worden. Allerlei. Do eerstelingen van een jager. Een jong Engelseh officier, kersversch te Yokohama aan gekomen, werd door zijne vrienden wijs gemaakt, dat de kraaien aldaar tot da fijne soorten^ van Japansch wild behoorden. Hij ging op jacht en school er eenige, die hij san da vrouw van den Eugt-lschen agent te Yokohama zond, met een beleefd briefje, waarin bij meldde, dat dit de eerstelingen van zijn geweer waren. Toen de moderne Nimrod vernam, dat men hem beet had gehad, zond hij zijn koelie terstond om de vogels terug te halen en beval hij hem tevens twee koppels eenden te koopen en die er voor in de plaats te geren. De dame, die niet thuis geweest *a< bij de eerste zending, las het briefje en beval toen dat men de „eerstelingen* in de kamer zou brengen. Het duurde een poosje voor dat aao haar bevel werd voldaan. Doch einde lijk kwamen de „eerstelingen* van des luitenants geweer binnen en vroolijk kwakend fladderden en liepen zij door het mooie vertrek. De koelie had levende eenden gekocht en begrijpt waar schijnlijk nog niet, waarom hij het zoo op eeus bij zijn goeden meester had verbruid. Vrouwenvriendschap. „Och, toen Willem mij vroeg en we trouwden, dacht ik altijd, dat het uit liefde was. Maar uu weet ik beter. Ik ben er zeker van, dat hij het deed oat wat ik van taate te wachten heb!" STEDELIJK NIEUWS. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Commissariaat van Politie to Haarlem. Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden. Letteren en Kunst. pbbmih-lesninöen. s pet. grepen en buiten het gebouw gebracht. De Ka tholieken lieten zich gewillig verwijderen, zij hadden hun protest uitgebracht en verdroegen dit nieuwe onrecht geduldig. Het ia te bejammeten, dat de stedelijk over heid dergelijke tooneelen niet tracht te voor komen, door eenvoudig de opvoering van derge lijke vieze en voor Katholieken zeer hoogst erger lijke tooneelsptlan te verbieden. Te Some ii een tekert Baldachini op de vlucht gegaan, een tekort nalateode in de kas van de liefdadigheids-congregatie. De Standard zegt, en de JV. R. Ct., da Oprechte Haarlemsche Ct. en andere liberale bladen nameo bet bericht van dat blad over (natuurlijk koren op den molen vau anti-katholieke en liberale organen), dat deze Baldachini een katholiek Geestelijke is. In hun grooten ijver hebben deze bladen echter voorbij gezien, zegt De Tijd, dat sedert 1870 de lief dadige stichtingen te Home, op Zeer enkele na, alle zijn verwereldlijkt en door ambtenaren der Begeering worden beheerd. De voortvluchtige Baldachini was dan ook, blijkens de mededeeling van den Univers, volstrekt geen Pater, maar leek en regeeringsambtenaar. Dit valt nu weer erg tegen voor da N. R. Ct. en consorten, die zoo gaarne de Geestelijkheid er bij halen als er van schandalen sprake ie. De griep, die, near men weet, zich in Europa hst eerst te St. Petersburg vertoonde, maar daar reeds sedert eenige maanden geheel is verdwe nen, heeft zich daar plotseling weer vertoond. Ook te Rome en te Kopenhagen, waar het weer gedursnde de laatste dagen zeer ongunstig was, blijft de ziekte nog heerschen, maar overi gens blijven de beriohttn over den algemeenen gezondheidstoestand gunstig luiden. Het grootste gedeelte der verpleegden in het gesticht voor verwaarloosde jongens gensamd //het doorgangshuis", te Hoenderloo, ligt aan influenza lijdende te bed. Ook de school te Hoenderloo is door dezelfde oorzaak voor de helft ontvolkt. De malaise voor de bakkers te Amster dam schijut voorbij. De verkoop van het brood is weder tot den gewonen omvang gestegen; Eene verblijdende omstandigheid teer zeker voor da bakkers allereerst zelf, omdat zij in den dagelijkschen broodverkoop hun eigen dagelijksch brood vinden, maar ook eene goede tijding voor het algemeen. Het terugkeeren van den normalen verkoop wordt slechts verklaard door het sterk afnemen Tan de griep. Moge aan de onderscheidene inrichtingen ook nog vele employés ontbreken, z|j gebruiken, naar htt blijkt, weder hnnne gewo ne hoaveelheid spijzen, en mogen dus geacht worden beterende te zijn. Bromkali. „Wat is je man knorrig, tegen woordig! Hij zegt je amper goedeu dag!* /vOcb, dat is de schuld van den dokter, die geeft hem zooveel bromkali, dat er geen huis met hem te houden iel" Voor een slecht geheugen. De rentenier M. is zoo vergeetachtig, dat hjj, omjden volgen den morgen aan iets herinnerd te worden, zich zeiven den avond te voren eene briefkaart schrijft. Probaat. //Och ja: bier en wijn is tegenwoor dig verboden waar voor me. Rooken mag ik ook niet meer, zegt de dokter.* „Maar kerel! waarom neem je dan niet een anderen dokter?// //Nu, dan moest je er immers blij om wezeo nu te weten, dat hij ten minste niet zoo'n zot is als jij je hadt verbeeld!* Laatste middel. Patiënt. De doktoren heb ben mjj opgegeven, nu rest me Dog slechts een middel om gezond te worden, namelijk: dat ik voortaan hen opgeef! „Leven en laten leven// is mijn leus," zei de soldaat, en hij liet den vijand zijne hielen zien en liep van het slagveld weg. HAARLEM, 25 Januari. Wjj veatigen de aandacht op de achterstaande advertentie, waarin door het Bestuur der Katholieke Kiesvereeniging wordt kennis gegeven, dat de lazing van den Weleerwaarden Hooggeleerden Heer Dr. H. J. A M. Schaepman, aanvankelijk bepaald op 28 Januari, plaats zal hebben op Woensdag 6 Februari e. k. Tengevolge van de op 16 dtzer door burg. en weth. gehouden aanbesttdiug van: lo de levering en het onderhoud van uuiformkleeding- en uitrustingstukken voor de gemeente-politie; 2o de levering van idem voor 4 brugwachters, voor welke beide perceelen 4 geldige biljetten ziju ingekomen, en 3o de levering van laarzen voor de agenten van politie, waarvoor 7 grldige ii schrijvingen zijn ingekomen, een eu andar voor 2 jaren, van 1 Januari 1890 tot uit. December 1891, is door B. et W. gegund: Aan de KetrcvBenjaminDavidson &Co. het eerste perceel,nl.: overjassen van blauwduff 1 voor agenten le en 2e kl. a t 21,15, idem voor agenten 3e kl. f 20,75, keeran van idem met nieuwe voering f4,70, idem zouder voering f3,50, kapotjas voor agenten 4de kl. f 7,40, korte jas van blauw laken met stropdas voor agenten 1ste en 2de kl. f 22,60 idem voor agenten 3de kl. f 22,20, pantalon van blauw laken f 9,10, overjas van blauw duffal voor inspecteurs en adjunct-inspecteurs f 22.90, korte jas van blauw laken voor inspecteurs en adjuuct- insprcteurs f20, pantalon f 10. Evenzoo het tweede perceel, nl.: f 11,90, en pantalon voor f6,75. Het derde perceel aan den Heer L, F. Kegzer, voor f 4,45 het paar. Gisteren-namiddag te ongeveer half drie uur is eene equipage op de Oude Groenmarkt in bolling gekomen met een ander rijtuig, waar door de paarden nogal letsel bekwameD. De ia het rijtuig gezeten personen kwamen met den schrik vrjj. KBRKBERICHTEN. Zondig, te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Mis sen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie. Ta 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur Lof en Predikatie. Woensdag, late der 7 Woensdagen ter eere van den H. Jozef, te 8 uur eene gazongen H. Mis. Donderdag te 7 uur het Lof. Zsttidag te 6 uur bet Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. Eiken dag na de laatste H. Mis he Rozenhoedje. In deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. Maandag en volgende dagen te 12 uur Ca techismus voor de kinderen, die worden voorbe reid tot de Eerste H. Communie. De overige leeringen volgens gewoonte. Parochiekerk van den tl. Antonius van Padua ZoDdag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vesper». Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van St. Antoniu», te 6 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur Vergadering voor de leden der Derde Orde, Viydag te half 9 gezongen H. Mis, te 6 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8 uur, half 9, 9 eu half 10 uur. De Catechismus naar ge woonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur de ge- lezene HH. Missen, te half 11 de Hoogmis; te 3 uur de Catechismua, te 3 uur te Vespers, te balf 5 Oefening der H. Familie, ta 7 uur het Lof. Maandag- en Woensdag- avond te 7 uur het Lof. Gedurende de wiek te half 8, 8, half 9 en 9 uur de HH. Missen. De Catechismus naar gewoonte. BUBO. STAND DE li OEM. HAABLEM. ONDERTOUWD: 24 Jan.: G. Schild en M. Daaue. BEVALLEN.' 21 Jan.: J. Langeveld-Noé, s. C. Van Wengen-De Reu», t. 22 Jan.; J. Windt-Van den Geyn, z. 23 Jan.: P. De Vries-Baten, z. 24 Jan.: J. Erenaen-De Klerk, d. J. M. Mathot-Suren- donk, z. en d. C. Jansen-Booms, z. W. Van der Kamp-Kensriaar, d. OVERLEDEN: 21 Jan.: H. Rees, 82 j22 Jan.: C. M. B. Scholten-Veater, 21 j. M. G. André, 3 m. J. A. Veen, 80 j. 23 Jan.: J. san Dansik, 3 j. 24 Jau..- N. Van Beek, 38 j. ABBOND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtiitting van 23 Januari, 1890. 1. W. V., landbonwer te Haarlemmermeer. Orertr. rijksbelasting op het personeel f 191.25 boete. 2. G. J. H., koopman te Amsterdam. Eenv. beleed, ambt. in functie. 5 dagen gev. straf. 3. W. De J. Th. M. D., zonder beroep te Haarlem. Miah. f 5 boete of 2 dagen hechtenis. 4. J. D. G. v. G„ landbouwer en S, F. v. B., arbeider, beiden te Spaarndam. Poging tot dood slag. Vrijgesproken, doch ter zake van mishandeling ieder 3 maanden gev. straf. 5. D. A. V. turfwerker te Bever wijk. Wederspannigheid. 8 dagen gev. atraf. 6. L. B., agent v. pol. te Monnikendam. Verduistering. 6 maan den gev. straf. 7. P. W., arbeider te Hillegom. Diefstal. 8 dagen ger. atraf. 8. P. H. F., stucadoor en D. S., los werkman te Purmerend. Diefstal. Ieder 3 dagen gev. straf. (Gedeponeerde voorwerpen.) Eene ledige portemonnaie. Een parasol. Een sigaren pijpje. Ben rozenkrans. Een bontje. Een zwart dito. Een metalen cijfer van een koppelplaat. Een atalenboek. Acht, muilkorven. Een strook kant. Een oude duifelsche jas. Een blauw geschilderde driehoek gemerkt F.M. Een lombardbriefje. Een pennemes. Eenige losse sleutels. Voorts terug te bekomen: bij den Heer C. Van Bilder- beek, Klein Heiligland No 1: een lap zwarte «tof; bij den Heer M. De Graaf, Ondenweg No 17. een kaar met visch; bij vrouw Vermeer, Krom No 85; een hoorntje met gouden rand, waarop drie letters; bij den Heer J. Kooreman, Bannesteeg No 7: eene gouden oorbel met zwar ten steen, waarin een diamantje; bij den Heer Herman Ondenweg No 19: een houten vloije; bij J. Vogelsang ten huize van den Heer Drieduiten, Oude Groen markt: een loterijbriefje, bij den Heer A. C. Blok, Helm- brekersteeg No. 11: een blauw paardendek gemerkt H. 22. Hit 's-Gravenhage wordt gemeld: De Eerwaarde Heer Bovieri, Vicaris te Rome, is benoemd tot Secretaris der Pauselijke Legatie alhier, ter vervauging van Mgr. Ba- roncini, die in Februari naar Rome vertrekt, om er het ambt bij de H. Congregatie der buitengewone kerkelijke aangelegenheden te aanvaarden, waartoe hij is benoemd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Boltcmanne, heeft den Weleerwaarden Heer J. J. Thttn- nissen, te Haarlem, die tot duaverre alleen belast was met de inspectie van a'.le bizondere Rooms:h Katholieke Scholen voor lager onderwijs in het Bisdom, een vijftal andere Eerwaarde Heeren toegevoegd, die voertaan de werkzaamheden aan het toezicht verbonden, met Z. E. zullen deeler.. Terwijl de Weleerwaarde Heer J. J. Thunnissen be last blijft met de inspectie der R. K. Scholen in de D/kenaten Haarlem, Beverwijk, Noordwijk, Leiden, Soe- terwoude en Alpben, werd door Z. D. H. het toezicht daarvan opgedragen: aan den Weleerwaarden Heer Be Bouter over de Scho len in de Dekenaten Amsterdam en Ouderkerk; aan den Weleerwaarden Pater J. J. Hoogland, Ord. Praed., in het Dekenaat Rotterdam; aan den Weleerwaarden Heer C. J. J. Wilde, S. J. in de Dekenaten 's-Gravenhage, Gouda en Delft; aan den Weleerwaarden Heer II. W. J. fan Hertum, in de Dekenaten Alkmaar, Hoorn, Purmerend, Schagen en Werverahoef; aan den Weleerwaarden Heer M. H. P. M. Be Graaf, in het Dekenaat Middelburg. Wij zijn gemachtigd een bericht, voorkomende in een der katholieke bladen, als zou Mgr. de Bisschop van Haarlem zijn steun hebben toegezegd aan pogingen, die zouden worden aangewend tot stichting van een nieuw „onderwijzersblad," als te eenenmale onwaar te logen straffen. (Be Tijd Het in de vorige week door de Eerw. Paters Car- melieten opgerichte gymnasium te Zenderen (Overijiel) is plechtig ingewijd. PUNTDICHTJE Op den Doge van 't (19 eeuwscli) Hollands Venetië-Haarlem. O Lifdrink! gij Groot Redenaar! Tap niet voor ons je vuile waar, Waar leer je tocli die kroegtaai praten, Die gij niet //op de tong" kunt laten Je wilt Student-Seminaristen Als uien aan een bundel risten En „schudden// door mekaar. Op groot gevaar, Dat je model (o wee!) armee, In vloeken mooglijk //quick en reê" Ons Nederland bewaar! Neen Lifdrink! Rekel zoo je loge, Maar speel toch over ons geen Doge, Want DoGE-macht is uit den tijd: Hoe gij hun tyrannie benijdt. Geen Seminarist. Centrum. Een der meest welkome Maandschriften, wier verschijnen wij reeds telkens met belangalelliug te gemoet zien, is het nog jonge maar frissche en veelbelovende maandschrift i/De Katholieke Gids." Het heeft alle recht om naast andere katholieke uitgaven voort te bloeien, want de eerste jaargang heeft overtuigend bewezen, dat de degelijke inhoud van deze periodieke uitgave niet bij andere tijdschriften achterstaat en zelfs bij het meer ontwikkelde volk meer aandacht verdient, omdat de behandelde stoffen meestal actueel, belangwekkend en populair zijn en zeker niet te veel eruditie vergeD. n De Katholieke Gids" heeft de pretentie geen geleerd tijdschrift te willen zijn. Beschaafde lozers vinden er hun gading in en zullen voor hun ontwikkeling nog menige nuttige verhandeling of causerie over letterkunde, kunst of geschiedenis ontmoeten, waaruit zij op aangename wijze iets nuttigs, wetenswaardigs leeren. Liefhebbers van mono graphic ëu en meer uitgebreide levensbeschrijvingen worden meermalen verrast door goed ontworpen, afgeronde portretten, tot in de fijnste onder deden geretoucheerd en met zorgzame hand uit gevoerd tot breede paneelen of tafercelen. Zoo bevat ook de Januari-aflsvering (2de Jaargang) weer keurige proeven van verscheidene stoffen. De geschiedenis wordt vertegenwoordigd door een merkwaardig fragment der hedendaagsche historie: De strijd in den Elzas. Nog interes santer is de biographie van Bartholomcua De Las Casas, Bisschop van Chiapa en de neam van P. Fr. Alb. Weijers, Ord. Praed., waarborgt vooraf, breeden stijl, botienden verhaaltiant, de meest degelijke stcff;. Norbert Van Iteuth is ook lang geen onbekende meer. Waszqn breed opgevatte studie over Ibsen, Beeta en De Genestvt ona ook «1 veel liever dan zyn Vondel-easay, dan willen we nog niet zeggen, dat zijn „fantasie// niet van buitengewoon scherpe opmerkingsgave getuigt maar dat hij mogelijk hier wat al te fijn ziet en by Vondel vlekjes ontdekt, die wij gaarne over 't hoofd zagen. De geheel eigen wijze waarop deze zeldzame puntige pen lettlerkundige fantssiën durft te schiijjven is zeer doordacht Vol«e4d en ongewoon goed geslaagd, zoo geluk kig, verrassend van uitkomst, dat wij deü Ka tholieken Gids geluk wenschen met zulk een medewerker. Veel der beste jongeren werken aan dit maandschrift of zullen er hun bijdrage aan afstaan. We kunnen de lijst der mede werkers, waarop wij veertig namen lezen, en waaronder van zeer goeden klank in den lande niet opsommen. Er zijn er hij, die in den vorigen jaargang hun spoten verdiendeD, en die wij gaarne weder groeten. Andere namen wekken het verlangen op om spoedig meer door hen ondeiteekend te ontmoeten. Wij zullen in geen uadere bizonderheden treden nu wij met genoe gen in de eerste aflevering, Tweeden Jaargang, hebben waargenomen, dat de Katholieke Gids wakker op den moedig gekozen weg voortgaat. Dit Maanschrift, het is duidelijk, verdient allo aanbevtling, heeft recht op steun; zonder wel willende ontvangst in katholieke kringen en ge zinnen, kan een onderneming als deze n\e; blij ven bloeien. Het moet de gunst van 't publiek winnen, want het geeft goedgekozeo, gezonde, ontwikkelde door kerkelijke goedkeuring ge waarborgde on door kenners gewaardeerde katho lieke lectuur van de beste, nuttigste soort, be hartigend de belangen van Kerk en Staat. Ver geten wij niet, dat onze H. Vader de Paus de katholieke letterkunde bizonder aanmoedigt. Enne Be Erre Van B. GOUDA 23 Jan. Granen. Witte poldertarwe f a a jarige roede dito f a f Angel dito f a a Zeeuwsche dito f a f nieuwe dito 7,25 f7.60 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 5.75 a 6.25 Zeeuwsche dito f a polderrogge f 4.90 a 5.20 wintergerst f 4.75 *a 5.—.. aanvoer dito (per 70 kilo) 5.40 a 5.80 jarige n. chevalier a zoraor dito f4.30 a 4,70. Haver f 3.60 a 4.10 dito nieuwe 750. a 8perlOOkilo. Kookerwten f 8,25» 9.per heet. Mais. Araerik. f 5.85 a f6.10 Odessa a Cinqnantine f 6.50 6.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 6.40 a 6.75 en buitenlandse!, f 5.25 a 5.50 spelt kanariezaad f 7,a 8.—,. Kaas le qual f26,50 a 2e, qual f 24— a 26,— graskaas fa Noordhollandsche f 23 a 26, aangevoerd 26 partijen. Handel mntig. Boter met goeden aanvoer; handel ving; prijs der goeboter fl.30 a 1,45; der weiboter f 1.10 k 1.25 Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met goeden aanvoer, handel vlug, van 23 tot 26 c. per half kilo. Biggen voor Engeland metgocden aanroer, handel vlug, van 21 tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met tamel. aanvoer, handel vlug f 1,05 a 1.55 per week. Vette schapen met tamel. aanvoer handel vlug. f 14a 22. Nuchtere kalveren met redel. aan voer, handel vlug f 7.— a 20. LEIDEN, 24 Jan. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a4 stieren f 62 a f 110; 68 oasen f 135a 290 64 melkkoeien f 102 a 276 kalveren dito f ,a ,a 34 vare dito 195 a 228, vette dito f graskalveren a 19 vette f 43 a 82 70 85; 19 nuchtere dito f 5, a 18,152 vette schapen, f 22a 36,70 18weide dito/16 a 25, lamm. f a 20 magere varkens 15 a 24, 36 biggen 9,— a 14,— HOORN, 23 Jan. Ter waag gewogen 59 stapels kaas wegende 17,051 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 31, voor kleine,/81,voor commissie,/28,voormiddelbare LONDEN29 Jan. Ter veemarkt zijn aangvoerd: runderen 1000, schapen en lammeren 1000 kalveren 70 zwijnen 40. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/4 a 6'6, kalveren 3/9 a 5/8 zwijnen 2/4a4/2. HAARLEMMEHMEER, 23 Jan. Graan- en zaade markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 6,30. Rogge f 4,.95 Haver f 6,65 a f, 7.05 Chevaliergerst f 6,25 a f Wintergerst f 475, a f Zomergerst f a f Duiveuboonen f 6,50 a f Paardenboonen f 5,70 af Bruine boonen f a f Groene erwten f 5,90 a f Grauwe erwten f.— Kanarie zaad f Karwijznad f SCHIEDAM, 24 Jan. Moatwijn per Ned. vat a f 9,75 Jenever 115,25, Amsterd. proef f 16,50. Spoeling f 1,20 Commissie f 1,50. ALKMAAR, 24 Jan. Aangevoerd 3 stapels kaa»; kleine f 30,50 commissie dito f middelbare f Amsterdam 24 Januari 1890. Prijzen der onderstaande effecteng#nol,etd pCt. oo koafs Nederland. Certif. Werk. Schuld. 8' 8 w Hongarije. 01/1. in papier5 Goudleeuing5 Italië. Obl. Paasei. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1858-84 8 bij Hope Goinp. Oude Rusaeu 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. Sohuld 1865 Serie D. 6 1869 C. 6 Obl. Leaning 18?64 Nu-Amerika. OM. Vereen. Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4', Peru. Leening 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Sank. divil Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Erpl. St. Spw. Aand, Ceut. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 1875 Zuid-ltal. Spoorw. Obl Gr. pw. Maatseh. Aaud.. Baltieehe Spw. Aaud Jelez Griasi Obl Kiew Brost Aend KurskOhark. Obl/ffi 100 Obl Morichansk Sysren Aand.. Riasohk Wiasma Aandeden Spw. Chicago N. W. Gert. Aaud.. N. York Lake Erie W. S. Aaud. y Illinois Cert. Aaud Mis» Kansas Texas Obl. Gert.. 1 Nederland. Lotsn Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Orediet8 Relgle. Mad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatsl 1854,.4 18605 1864 1864 18665 Geldkoers prolongatie 2'/|, Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Italië. Rueland Kumenle Amerika ktulleud. 4', S 8 8 8 5 S S 8 dfv. 831 tA 97 1027e 84»/, 96i/3 74V, 75»/, 94 104 9471» 48'/. 64% 17»/,, 17»/,. 93»/, 103 43 20 177i. 135 154 140 917s 139 1157s 12 59V. 122i/l0 627, 93 327, 327, 138 26 120 1067/,, 109»/, 107i/j 105 877 114 121 1611/s 163 151

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3