MARKTBERICHTE^ BEÜltöBERICHTEK. Laatste Berichten. Eene gevaarlijke vermakelijkheid. Voor geest en hart. In gewichtige aangelegenheden heeft het hart het recht van initiatief, het verstand het recht van sanctie. Als er miuder egoïsten waren, zouden er miuder pessimisten zijn. Laat velen in uw geluk en vreugde deeleu, maar toon weinigen uw smart en laat slechts een enkele een blik in uw hart slaan. Ter behartiging. Blijf toch roemen in d'Algoede, In dien Vader van gena, Die u liefhad en behoedde, Die u bijbleef vroeg en spft! Blijf toch opzien naar dien Hemel, Zoo volheerlpk groot en goed, Waarna 't aardsche strijdgewemel. De ouverstoorbre rust ous groet! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. 1875. ïnid-Ital. Spoorw, Obl.. ïoevj RIO DE JANEIRO, 27 Januari. Door het voorloopig bewind is een decreet uit vaardigt!, waarbij het burgerlijk huwelgk wordt ingevoerd. LONDEN, 27 Januari. Tom Manu, het bekende hoofd der werklieden in de dok ken, is heden gevangen genomen, omdat hij buiten de kade, op de Haj Warff, waar een 400 werkstakers bijeen waren, de cir culatie belemmerd heeft en de orde heeit trachten te verstoren. BERLIJN, 27 Jauuari. Uit de hofkrin gen te Kopenhagen wordt gemeld, dat Keizer Wilhelm waarschijnlijk iu den aan staanden zomer met Czaar Alexander en de Deensche koninklijke familie eenige dagen op het Deensche lustslot Fredeus- borg zal komen doorbrengen. MED EDEELINGEN, h 10 ets. per regel. Zuinigheid en. gezondheid. Wanueer gij ziek komt te worden, waarde lezer, doet ge den goedkoopsten geneesheer niet ontbieden maar wel dien waarvan de goede naam het meest bekend is; wat de geneesmiddelen betreft is het nog meer uoodig evenzoo te handelen, want door een goedkooper nagemaakt artikel te ver kiezen, verricht ge eene misplaatste zuinig- beid. De oorspronkelijke formule der Echte Fransche Quina-Laroche nimmer bekend gemaakt geworden zijnde, is het dus eene bedriegerij en eene zeer valsche zuinigheid voor de gezondheid, door het namaaksel te koopen. De Pate van Regnauld is een kost baar geneesmiddel tegen keelontstekingen keelpijnen, strotziektenschorheden, griep, zinkingen, kinkhoest, enz. Zij vervangt op op eene voordeelige wijze alle drankjes; de kinderen kunnen er gelijk de groote menschen gebruik van maken. Verkrijg baar in alle Apotheken en te Parijs, 19, rue Jacobmaison Frere. van is, dat men de geheele advertentie op de tong krijgt, als men ze op wil plakken. Een z o o n tj e van v. d. H., b ij H a 1 f- weg, die voor straf naar Amsterdam moest loopen, heeft met een kameraad een uitstapje gemaakt psr tram naar Leiden, 's Nachts ver kregen zij logies, doch men waatschuwde de politie, die hun van post tot post weder naar Haarlemmermeer terugbracht. Te Columbus,a in den Ameri- kaanschen Staat Ohio, zijn door eeoe hevige gasontploffing twee huizen vernield, 6 meutchen gedood en 30 gewoed. Eene treurig herinnering, dat niet alleen het nieuwe electrische, maar ook het oude licht zijne gevaren heeft. De vele ongelukken, welke in den laatsten tijd in Amerika met naphta- en pelrc- leum-stoombootjes zijn voorgevallen, hebban, vol gens de Ned. Sport, de Kegeering aldaar doen besluiten om een ernstig toezicht op deze be weegkracht te houden en daarvoor strenge maat regelen in te voeren. Bij Kalian taoog strandde Zondag- morgen het Engelsche vhrmastschip LochMoidart, gevoerd door kapitein Andr;w en van Piaagua met salpeter naar Hamburg bestemd. Ofschoon op geen 150 meters afstands van het vaste strand verwijderd zittende, kon men, wegens den woe denden storm, van den wal het tchip niet be reiken om hulp te «erleeneu. Alle pogingen om met de reddingsboot in zs» te steken mislukten en ook de met het vuurpijitoestel naar het schip afgeschoten lijnen konden hun doel niet bereiken. De aan hun lot overgelaten schipbreukelingen, die zich op het zwaar werkende schip ni«t veilig konden achten, beproefden daarom zichzelf te redden. In e«n dar sloepen verlieten rijf hunner het schip, doch dit onzeewaardige vaartuigje sloeg bijna on middellij Ir om, met het treurige gevolg dat drie der mannen verdronken; de twee overigen slaagden er in zwemmende behouden het strand te bereiken. Omstreeks 1 uur'a namiddags moest het stoere, van ijzer gebouwde schip voor de overmacht van wind en branding bezwijken: het sloeg uit elkaar en alle nog aan bcord zijnde schipbreukelingen 27 in getal die in de masten waren gevlucht, «onden hun graf in de golven. Weinige oogenblikken later spoelden reeds twee lijken aan het strand. Van de overblijfselen van het schip was gisterenavond nuts meer te zien. Een ODbekeud groot «chip is Zondagmiddag, omstreeks 4 uur, op de Zuiderhaaka gestrand en vermoedelijk met man en muis totaal verongelukt. Toen de eau kalf uur later van Nieuwediep uit gezonden sleepboot Hereules met de reddingsboot op de stranding9plaats aankwam, was reeds gren spoor meer van het gestrande schip te ont dekken. In Italië z ij n nieuwe postzegels uitgeven. Zij dragen in plaats van het borstbeeld des Konings, zooals tot dusverre, het wap9ti van Saroie. Zou dit eene kleine attentie zijn ven dun Heer Crispi aan de geavanceerde dsukbeeldeu zij ner vriendeu? Boulangcr is tegen de lamp ge- loopen. Dezer dagen had hij eenige vrienden bij zich, met wie hij zich over de laatste poli tieke verwikkelingen onderhield. De Generaal liep, zoonis gewooulijk, met groots passen door de kamer, toen hij in een opgewonden betoog, plotseling zijn lioofd stoot.e aan de kroor, dat de krislalleu kaarsen en bobèches er afrolden. Boulangcr had eene vrij groots wond aan hst voorhoofd bekomen, die echter geen gevaar op levert. Met zijn bekeuden afkeer Yan albs wat, op reclame gelijkt, verzocht bij de aanwezigen het ongeval niet in Frankrijk mede le deeleu. De vrienden wilden den bauneling grarue dezeo dientl bewijzen en een hunner vertelde het daarom dezer dagon aan den „Figaro". (J. Ct.) Op het terrein van den Staat s- spoorweg te Rotterdam is een vat boter van 400 kilo ontvreemd. Naar men verneemt, is de polilie de daders die vrij talrijk 3chijuen te zyn ten minste zoo'n vat steekt men zoo maar niet in zijn vestzak op het spoor. Hoezeer de vrijmetselarij thans in Frankrijk de he.rschappij voert, kan wel blijken uit het feit, dat de Kamer van Afge vaardigden thans niet minder dan 14 8 vrijmet- sele.srs onder hare leden telt, Men mag daarenboven aannemen, dat al de prefecten en onder-prefecten, mitsgadtrs alle amb tenaren, die in hunne betrekking door de Regeo- ring worden aangesteld, lid van dat genootschap der duisternis zijn. Het magnetiseren, biologeeren, bypnotiieeren enz. begint heel gevaarlijk te worden. Het vrordt tijd, dat in da wetten der beschaafde volken strafbepalingen worden opgenomen tegen de uit oefening van hst magnetisme, de biologie en het hypnotisme, door onbevoegden, d. w. z. door an dere personen dan geneeskundigen. In eau geschrift van Dr. Foveau over hat Magaetisme tegenover de Wet, toont Dr. Foveau de gevaren dezer soort van vermakelijkheid aan. Hij verhaalt o. dat men te Faiijo in zekere hospitalen uit de grap, de zieken denkbeeldige misdaden iaat bedrijven. Men laat bun moorden doen met bordpapieren msssrn, andsreu glazen water of bier aanbieden, waarin zij schijnbaar vergif hebben gedaan. Op dczeltde manier zoo vervolgt dc dok- Ier sou men iemand tot ceu zelfmoord kun nen bewegen. Donsto de vermaarde Paiijsche magneti seur die in de rue Pigalle zijn hotel heeft wsar hij drukbezochte séances geeft, heeft on langs een zijner sujetten tóo gesuggereerddat hij op verzoek van een der toeschouwers, een gouden beursje, dat eene dame van het gezel schap ia da hand hield, wegkaapte. Donato had hem de gedachte om het beursje te stelen, in gegeven, en het jniste tijdstip, waarop hij de daad moest volbrengen, bepaald. Eerst bleef het sujet een poosje heel bedaard met ons zitten praten, doch precies op da minuut stor.d hij op en ging de beur» opnemen. Zonder verlof van Donsto om haar terug te geven, kon niemand hem ziju roof uit de hand scheuren. Ziet, mijnheeren an dames, «prak de magnetiseur die man wordt door mij opge wonden als eens pendule, die op het bepaalde uur moet elaaa. I« de tijd daar, dan wordt het hamertj» opgelicht, de klok geeft geluid cn de gemagnetiseerde volvoert mjjn bevel. Het is verschrikkelijk! Terecht vermaant Dr. Foveau tot wettelijke voorzorgen. .Bluf. Ecu Giscogaar, die nog al van //op snijden" hield, verhaalde onlangs in een gezel schap, dat op bet kasteel zijns vaders de kachels gestookt werden met maarschalk3taven afkomstig van iu zijne familie gestorven veldheeren. Sympathie. Mevrouw (tot hare dienstbode). Beije, ik heb je nu al zeer dikwijls gezegd, dat nieis zoo nadeelig voor mijne gezondheid is dan tegenspraak. Betje. (Kijk, Mevrouw, dan varen we in éen schuitje; 'c is bij mij precies hetzelfde geval. Zonderlinge nieuwsgierigheid. Reiziger (in eene restauratie, waarvan de eigenaar tot zijne klanteu behoort). Nu moet ik ook eens van onzen wijo drinken, om te proeven of hij inder daad ook zoo goed is ais ik da lui altijd ver tel. Vooruitgang in de industrie. Straatbengel (wieua sigaar niet wil branden). Lieve hamel, nu fabriceeren zs ook al rooklooze Bigaren. Een sleeht geweten. Gast (in de reslau ra ti Zeg eens, kellner, waarom loopt de kat in de zaai? Kellner. Om ze aan de gasten te laten zien; vau daag is hier hazepeper te krijgen en de heeren mochten soms deuken, dat de kat daarvoor i3 gebruikt. Overtroffen. Gast. Nu, die portie roastbief, die ge mij brengt, ia al bizouder klein. In de restauratie hieiover kre-g ik onlangs voor een zeer kleiuen pdja eene reusachtige portie. Kellner. Eu ik kreeg onlangs van een gast voor eene reusac.itige portie eeue zeer klei re fooi. Het genie we,t dikwijls niet, wat iedere schoolknaap weet. Daarom i» echter nog leng uiet ieder, die niet weet wat een schooljongen weet, een genie. HAARLEM, 28 Junuari. Wegens ongesteld heid van de meeste leeraren aan de Hoogere Burgerschool ter opleiding van handel en nijverheid zal deze vermoedelijk deze week nog gtsloteu moeten blijven. De commissie voor volks- en schoolbadeu te dezer stede heeft aan den Gemeenteraad een adres gericht, houdende verzoek om aan de nieuw te bouwen openbare school eene inrich ting tot hst verstrakken van douche-baden aan schoolkinderen toe te voegen. De Commissaris des Konings iu deze provincie Jhr. Mr. J. W. M. Schoror, die het Z. Exc. aangeboden eare-voorzittarschap bij den nationaleu zangwedstrijd, door de Haarlem- iche Liedertafel //Zang en Vriendschap" ter ge legenheid van haar zestigjarig bestaan uitge schreven, welwillecd aanvaardde, heeft eene som van honderd gulden, die het bestuur voor eeue gouden medaille wenecht te besteden, voor den wedstrijd beschikbaar gesteld. De Gemeenteraad besloot onlangs, met het oog op het zeldzame feit, eene subsidie tot aankoop van medailles aan deze Zingvereeniging te verleeoen. Ook onderscheiden corporatiën te dezer stede, waaronder het bestuur der Bach- Vereeuiging, de afdeeling Haarlem van den „Volks bond", de directie van het feest- en sportter rein „de Phoenix", het quartet „Loreley" en enkele particulieren hebben door het beschik- baar stellen van eeue feestgave ook hun steun aan de Liedertafel toegezegd. Naar wij vernemen wordt aan de 3de af- deeling van den nationalen zangwedstrijd (wed strijd van uitnemendheid) eene gouden medaille als tweede prijs toegevoegd. De tweede kunstbeschouwing door het feekencollige „Kunst zij ons doel", te dezer stede gegeven, had de eigenaardigheid, dat het ten toongestelde bestond uit kunstwerken door de werkende leden van het college vervaardigd. Vijf en twintig leden hadden een honderdtal aqua rellen, studiën en schilderijen in olieverf, etsen, houtskool- en penteekeningen ingezonden, die alle wedijverden in juistheid van teekening en schoonheid van conceptie en bewerking. Naar wij vernemen moet deze kunstbeschou wing als eene proef gelden voor volgende ten toonstellingen in denzelfden geest. Wij meenen de gevoelens van de velen, die haar bezochten niet beter ta kunnen vertolken, dan door te zeggen, dat deze kunstbeschouwing volkomen is geslaagd en dat eene jaarlijksche herhaling er van gaarne door de kunstlievende leden zal genoten worden en strekken zal om dan ijver en de ontwikkeling, vooral der jongere werkende leden, in hooge mate te bevorderen. De Heer F. L. Kist, genoot gisteren het zeldzame voorrecht den dag te herdenken, waar op hij voor vijftig jaren zijne loopbaan als pro cureur bij de arr. rechtbank begon. Van vele zijden ontving hij bij deze gelegen heid bewijzen van sympathie en waardecring. Namens d« procureurs van dit arrondisement werd ds jubilaris gelukgewenschl door de Hee ren Mrs. Cnoop Koopmans en De Haan Hugen- holtz. Gisteren-middag ontstond brand in den kelder van den Iieer J B. Kamp, Jansstraat No. 21, die door de bewoners zeiven spoedig werd geblusclit. Eens hoeveelheid turf is ver brand, de schade in de bakkerij is gering. Door de politie alhier is aangehouden een lOjarige knaap, die zich ongeveer 14 dagen geleden door middel van insluiping had schuldig gemaakt aan diefstal vai eene jongensjas en bonten muts uit eene particuliere woning. Aan zijne ouders had hij opgegeven die kleedingstukken van eene rijke dame te hebben gekregen. Gisteren nacht te ongeveer kwart over drie uur is een begin van brand ontstaan in een pakhuis aan de Bakenessergracht no, 44, waarin ijzerwaren waren geborgen vau de firma Ileenk Co. Door tijdige hulp van de politie is door middel van het mater.ëal van den elan- genwagen het vuur, dat zich aan stroo en an dere emballage had medegedeeld, spoedig ge- bluscht. Het gebouw heeft weinig geleden, de oorzaak van den brand is onbekend. N(rar wij vernemeu zal de Mannen-zang- ve'eenigfi.g Crescendo alhier baar 2a wintercon- cert geven op Maandag 17 Februari e. k. Als solisten zullen daarbij optreden M juffrouw Van den Berg, vau Rotterdam eu de Heeren Emile Blauwaert van Brussel en J. J. Rogmans van Amsterdam. Op dit concert zal o. a. het nieuwe werk van Crescendo''s directeur, den Heer N. H.Andries- sen, getiteld „de Stalboeften gehoore worden gebracht. BB PALLEN: 24 Jan.: H. C. Elferink-Heeremans, d. E. M. Antonisse-Antonisse, d. C. Dernison- Vesler. z. E. C. Trompetter-Hoff, z. H. J. Hes sels-Van Zomeren, d. J. Scheffer-De Gosde, d, 25 Jap.: M. S. Kol-Ariaans, z, A. M. Ransijn-Hen- drik», d. 26 Jan.: T. Daukelmau-Van der Putten, z. C. Becker-Schalpzaud, z J. Wereldsma-Viersen z. 27 Jan.; A. Kamp-Spanjaard, z. OVERLEDEN: 22 Jan.: H. 8. P. Boller-Sc'naftenaar, 86 j. 24 Jan.; J. J. Wolfshagen, 45 j. H. en P. J. Mathot, 9 n. C. J. Telders, 14 j. 25 Jan.; S. Van der Ben, 34 j. P. F. Vap Rumpt De Graaff, 70 j. C. J. Hölzel, 34 j. 26 Jan.: H. Luiting 23 j. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne% heeft benoemd tot Pastoor der parochie van den H. Antonin3 te 's-Gravenhage den Weleerw. A. W. Schoonbeek; tot Pastoor te Rotterdam (II. Ro9alia) den Weleerw. Heer H. Rustere; tot Rape'aan te Leiden (O. L. V. Onb. Ontv.) den Weleerw. Heer W. P. C. Abben- huijs; tot Rtpelaan te 's-Grarenhage (H. Antonius) den Weleerw. Heer P. A. F. Royackers; tot Kapelaan te Am sterdam (H. Antonius) den Weleerw. Heer E. A. C. H. Voss; tot Kapelaar. te Rotterdam (H. Antonius) den Weleerw. Heer B. C. Ruyteu; tot Kapelaau te Delft (H. Jozel) den Weleerw. Heer J. M. Den Bekker eu tot Kapelaan te Rotterdam (H. Rosalia) den Weleerw. Heer H. A. Vau Kessel. Z. D. H. de Bisschop van Breda. Mgr. P. Ley ten heeft benoemd tot Pastoor te Groede den Weleerw. Heer A. M. Canters; tot Kapelaan te Oosterhout den Weleerw. Heer A. N. De Weerd; tot Kapelaan te Steenbergen den Weleerw.Heer J. B. Kriellaars; tot Kapelaan te Hoeven, den Weleerw. Heer P. M. De Greef; tot Kapelaan te Beek den Weleerw. Heer P. J. Van Aert; tot Kapelaan te Ulveuhout den Weleerw. Heer L. C. A. Brogtrop; tot Kapelaan te Oostbnrg den Weleerw. Heer J. J. Serrareiis; tot Assistent te Oosteind den Weleerw. Heer F. A. Luijk, de laatste twee Priesters van het Seminarie. Bit overweging, dat de vreemdeling hoe langer zoo meer zekerheid verlangt omtrent de afkomst van het vee dat hij koopt, heeft het bestuur der vereeniging Het Frieach Rundvee stamboek eene nieuwe uitgave van het kalverhoek bezorgd in het Nederlandseh en in het Engelsch. Ook gelijk het thans is uitgegeven, strekt het kal verhoek werkelijk tot gids niet alleen voor het binnenland, maar tooral ook voor het buitenland, om te weten, waar en bij wien het jong vee van beste afkom«t is te bekomen. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft Saapke H. K., huisvrouw van H. G. S., oud 30 jaren, wonende te Wijn gaarden, wegens mishandeling vau haar 5-jarig stiefdoch tertje, die den dood van dat kind tengevolge heeft gehad, in hooger beroep veroordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf. De Rechtbank te Leeuwarden had haar veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft de gevan genisstraf van 6 mianden, waartoe D. v. B., te Rotterdam, door de Rechtbank aldaar veroordeeld was, wegens op ruiing tot geweld tijdens de werkstaking daar ter plaatse, verminderd tot 3 maanden, en de vrijspraak van N. v. B., beklaagd van hetzelfde feit, bevestigd. Tevens handhaafde het Hof de veroordeeling door de Haagsche Rechtbank van P., ter zake beleediging van den Burgemeester van Leiden en de vrijspraak van C. J. K. te Brninisse, beklaagd van brandstichting. HA ASITEM, 27 Jan. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f 6,65 a (6.—. witte f 6,90 a 6,35 rogge f 5.50 a f 5,30 Haver f 3,90 a f3.30, gerst f 4.75 bruine booten f a f Gr. erwten f a f 0, Capucijnersf a fOliezaad fKarwijzaad f ALKMAAR, 25 Jan. De aanvoer van ree en daarvoor bestede prijzen als volgt: 6 koeien f 140 25a, 12 nuchtere kalveren/16 a 20, vette kalveren a 186 schapen 20 a 28 -—varkens c. per kilo, 59 ma gere dito 15 a 18, 9 bokken 4a 10 paarden 4/ lammeren f a HOORN, 25 Jan. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 6,— a 7,50 heet. rogge f, a Heet. Gerat 4.25 a 5,heet. haver f 3,a f 4,mosterdzaad a heet. bruinef 8,— a gele f 10,50 a 13.heet paardeboonen f 6—a 6. 75 heet. erwten 8,75 a 10, LEIDEN, 25 Jan. De prija der boter was heden pel V, vat 1ste qual. f58.— a 64.—, 2de qual.f 48-™ 56.Aanvoer groot en handel middelmatig. ALKMAAR, 27 Jan. Ter veemarkt werden ver kocht 5 koeien voorf 240a 270, 79 kalveren van f 40 a 106. 11 nuchtere dito van i 12, a 20,8 schapen f 16 a24, 108 varkens a 42 a 52 c. 18 magere, 15.50 a 18.50 per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 27 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 603 rnnderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,76 a.dito 2deqnal.f 66.— dito 3de qualiteit 0,56 per kilo; 56 melk- en kalfkoeien. 170 a 240, graskalv./ a 53 nuchtere kalveren 7 a 14,— 14 schapenen lammeren s LONDEN, 27 Jan. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2300, schapen en lammeren 9000 kalveren 120, zwijnen 20. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/ schapen en lammeren 4/4 a 6/8, kalveren 8/9 a 5/8 zwijnen 3/4 a 4/2. SCHIEDAM, 27 Jan. Moutwijn per Ned.vat a f 9,75 Jenever 115,25, Amsterd. proef f 16,50. Spoeling f 1,20 Commissie f 1,20. Poztugnl. Rusland. Srpnnje. Tui-kye. ülfsypta. 8 2 4 5 8 4 4'. 4 4\ Amsterdam 27 Januari 1890. Pryzen der onderstaande effectengsno,Bara pCt. as kosrs Nederland. Csrtif. Werk. Schuld. 2' ,I83V, 8 |97'/4 i Hongarije. Obl. in papier5 Goud leeningI Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) 5 silver (Jan.—Juli). 5 Obi. buitenl. 1853-84 8 bij ItopeAs (lomp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/6» 4 1877 Amst. L 2U-100 Obl. buitenl. 1876 binnenl. (Perpetueele) Obl. Alg. Schuld 1865 Serie D v i860 C Obl. Leouiug 1876 N.-Amerlke. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation. Peru. Leening 1870.6 1873 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid. KTadarlnnd. Holl. Uz. Spw. Aand. M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. voig. Aand. Boxtel Wezel Obl. Gr. pw. Maatsch. Aand.. Baltis.-ha Spw. Aand.. Jolez Griasi Obl5 Kiew Brest Aand.. S KurskChark. Ob]100 Obl S Morochansk Sysran Aand.. 5 Riaschk Wiasma Aandeden Spw Ghioogo N. W. C'ert. Aand.. N York Lake Erie V7. S. Aand Illinois Gert Aand.. Miss Kansas Texas Obl. Gert.. 7 FREMXS-LEJS JONGEN, Nederland, Loten Amsterdam /1G0. 8 Rotterdam8 Gemeente Orediet8 Belgis. a Stad Antwerpen 1887. Oortenryk. Stsatsl 1854. ..4 18605 1864 Rusland 1864. 1866 S Geldkoers prolongatie 21/s, 3 pet. Italië. Baaland Rumania Amerika di» s 103'/i, 847/, 96 75V„ 757/,, 63n/u 104 941/, 48Vs 645/s 17'Vi. 17'3/„ 93'/, 103 43 19I5/is 17» M 135 155 140 92 139 115 11'/» 59s/s 122'V.o 62'Vrs 93 327/8 327/, 138 26'/s 120 109 107 103'/, S7'/s 115 120'/, 151 162'/a 152

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3