MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht, Oude munten. Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. pbhmib-lbeningbn. den aap te kruipen.' Op dat oogenblik zoekt de knipoogende slimmerd bet dikste ee relate kreeflja uit 6D grijpt het haastig beet. Ztlden ontsnapt de buit; mtar gebeurt het toch, dan springt ainjeur aap minuten achtereen als een dolle voor het gat op en neder, waarin de kreeft ontsnapt ia, huilt van woede en steekt zijne pooten in de opening, om den vluchteling nog te sDappen. De bewoners van Singapore richt;a do apen ook af cm rijpa vruchten voor hen van de hoo rnen te balen. De beesten zijn zoo goed ge dresseerd dat zij, gedurende hei plukken geene vruchten eten, maar die in een uitgespannen doek weipen. Eerst als het werk afgeloopeu ie, krygen zy tot belooning hun aandeel in den oogst. Tot de weinige zaken, die in Frankrijk den val van verschillende regeerende stamhuizen eu gouvernementen hebben overleefd, behooren de munten. Voordat Napoleon I zich van den keizerlijken troon meester maakte, verschenen de letters /'R. F." aan het hoofd van alle officiëele stukken en op de verschillende openbare ge bouwen. Toen hij Keizer was geworden, kwam de letter //N." daarvoor in de plaats. Daarop volgde de restauratie van de oude monarchie eu herleefde het koninklijke wapen. Met Louis Philippe kwam er wederom verandering en zijne waardigheidsteekenen maakte daarna weer plaats voor het „R. F." Na deu coup d'état, werd byna elk gebouw opnieuw van de „R. F." be roofd en de gekrooude vN." was weder overal te zieD. Maar de oude munten hebben dat alles overleefd. Geen enkel van de elkander zoo snel opvolgende gouvernementen is rijk of sta biel genoeg geweest om alles wat door zijue voorgangers was aangemuut, iu te koopen. Als men in onze dagen een biljet van 100 fr. wis selt dan krijgt men niet zelden eene verzameling munten van de oude monarchie, van de eerste republiek, van het eerste keizerrijk, van de restauratie, van de Julimonarchie, van de tweede republiek, vsn het tweede keizerrijk en van de derde republiek. Vooral was dit het geval buiten Parijs; maar sinds de tentoonstelling van 1889, die honderd-duizenden menschen uil alle streken van Frankrijk naar de wereldstad bracht, vindt men daar goudstukken in omloop, die in alle landen al lang zouden zijn ingewis seld. De tentoonstelling schijut de spaarpotten van de plattelandsbewoners te hebben geopend. Een gunstig oogsnulik voor de verzamelaars. De domme bedenkt: wat heb ik gezegd? De verstandige overlegt: wat zal ik zeggen? Er zjju menschen, die honderd zaken in hun hoofd hebben, maar hun hoofd niet bjj eene zaak. De hoogmoed is een bedelaar gelijk, die altjjd van hoogen nood bljjft spreken en onverzadigbaar is. Laten wjj ons niet bekommeren, zegt Lacordaire, over de toekomst, maar eiken dag ons pakje dragen. Ik ben ook haastig en ongeduldig geweest. Ik ben het thans niet meer. Ik wacht rustig Gods wil af, dien ik altijd ondervonden heb goed en beminnelijk te zjjn, zoo vaak ik hem eenigszins begreep. Allerlei. Zorgvuldig. Een heer bezocht zijn zoo», den studeut. //Zie eens,// z gt hij, „daar staat die fraaie inktkoker, welke ik u oulaugs geschonken heb. Mear tot m'jne verwondering is er nog geen inkt in." //Nu, papa, antwoordde de student, „kunt ge ook eens zien hoe zorgvuldig ik met mijne zakeu omga." Ook een lectuur. A. Kerel, wat heb jij eene prachtige verzameling boeken. Heb je die alle reeds gelezen? B. Toch niet, wilt gtj mij een weinig helpee? A. Ach neen, mijne aange naamste lectuur ontbreekt nog io alle bibliothe ken. B. Werkelijk? Eu mag man vragou wat g8 dan eigenlyk het liefste leest? A. Zeker; eene goede spijskaart. Zonder fouten. Fritsje. Nu heb ik geen en kele foul in miju opstel gemaakt en toch heb ik straf gekregen. Vader. Zoo, hoe komt dat? Fritsje. Wel, papa, ik hei) het opstel in 't ge heel niet gemaakt. Veel belovend. Oom. Ik ken je niet meer, vroeger wasje zoo'u veelbelovende jougen. Neef (student). Dat ben ik nog, oom, vraag het maar aan mijne echuldeiechers. Modern. „Nu, Hannes, waarom wil je dien sterkeu Peter uiet als knecht nemen?" „Die is te veel gewend aan een goed leventje, hij heefteen paar jaar in de gevangenis doorgebracht. Zeker is zeker. Loopjongen (die een mand je met appelen heeft gebaald). Eet ik ten appel dan kryg ik slaag, eet ik er geeu, dan krijg tk ook slaag, want mijn baas gelooft mij niet als ik hem verzeker, dat ik er geeu heb gegeten. Al- zoo zeker is zeker, ik eet er een. Eene brave ziel. Luitenant. Zeg eens, Jan, hoe gaat het met uw kapitein? Ik hoor, dat hij ernstig ziek is geweest. Oppasser. Ach, luitenant, hij is nog zeer ziek die gotde kapitein; dezen morgen wilde hij my zijn laars naar mijn hoofd werpen, maar hij was echter nog veel te zwak. HAARLEM, 13 Maart. Zonder aan de ver diensten van vorige voordrachten en verhande lingen in dit seizoen in de R. K. Leesvereeniging gehouden, ook maar eenigszinr te kon te willen doeD, mogen wij ten aanzien van de redevoering van den Weleerwaarden Heer P. B. BruinS. J. die jl. Dinsdag-avond in dezen kring optrad, niet nalaten te oonstateeren, dat zij, reeds wat het onderwerp betreft, da aanwezigen bizonder aan trok. Iu eene keurige, weldoorwrochte impro visatie schetste de gewijde Spieker het karak ter en de daden van twee edele en groote ge loofshelden uit de geschiedenis voor Engeland, Johan Fischer, Bisschop van Rochester, eu Tho mas Morus, Lord Kanselier en Grootzegelbewaar der vau het Britsche Rijk. Nadat de Spreker in schooue trekken ohb met het karakter dezer beide edele en grootecha figuren had bekend g'maakt, ontwikkelde hij de geschiedenis van Engelands afval van de Kerk, veroorzaakt door het wellustige karakter van Hendrik VIII. De daden van rechtsverkrach ting, van batbaarsche wreedheid van dezen vorst, de medeplichtigheid van Anna Boleijn aan de gruweleu tegen duizenden onschuldigen gep'eegd, de afsohuwlijke handelingen van Cromwell, wiens ideaal was Hendrik VIII als hoofd der Kerk in Eageland te doon optreden, een en ander werd door den Spreker met zeldzaam talent voor oogen gesteld en door tal van historische bizon- derbedeu aangevuld. Trtffend vooiai schetste de Spieker het lijden van Fischer en Morus in de gevangeais, waar zij, wegens het weigeien van het zweren van den successie-eed, tot aan de voltrekking van hun doodvonnis moesten ver- blij <en en wist bij bewondering en geestdrift op te wekken voor de stadvastigheid en de deug den van twee geloofshelden, die hun geweten niet bezwaren wilden door het afleggen van eun eed, waarbij verklaard moest worden, dat het huwelijk «au Hendrik VIII met Anna Boleijn geldig was, niettegenstaande de Paus eene tegen overgestelde uitspraak had gedaau. Beiden, Fischer en Moras bleven getrouw aan de Kerk en weiger den halsstarrig om hun geweten geweld aan te doen. Welke pogingen ook in het werk werden gesteld om hen van gedachten te doen verande ren, welke zware aanvallen zij hadden te ver duren, zij bleven getrouw aan huu eenmaal ge geven woord; voor hen was de eeuwigheid de. maatstaf hunner handelingen; de koninlijke Com missie vermocht niet hen van zienswijze te doen veranderen. Toen in 1535 door Hendrik VIII de supre- natie-eed was ingesteld, was de lijd 'au het marte laarschap voor Johan Fischer en Thomas Morus aangebroken. Beide geloofshelden haddea ver zocht, dat men dien eed niet van hen zou eischeD, dat men hen zou toestaan niet te zweren. Doch men vorderde den eed en het was vooral Crom well, die door tal van leugens en afschnwlijk bedrog, alle krachten inspande om hen lot andere denkbeelden over te halen. Alle pogingen daar toe aangewend ruisluklen echter. Toen wilde men dat zij iets positiefs tcgeo den eed zouden ver klaren. Fischer en Morus wilden Wel (volgens de besluiten vau het Parlement genomen) Eliza beth, Hendriks dochter uit het tweede huwelijk, als de toekomstige Koningin erkennen, maar ver der gingen hunue verklaringen niet. Cromweli rustte echter niet. Hij zond een advocaat naar den Bisschop Fischer. Vergeefsche poging. Bis schop Fischer bleef hij zyne eenmaal genomen besluit, weigerde d n eed te doen eu gaf te kenneu, dat het eerie misdaad was van den Koning zich tot hoofd te maken van de Kerk van Enge land en dat de Koning zich te onderwerpen had aan de uitspraak van den Paus. Het proces ven Ftrchar werd bespoedigd. Voor de rechtoank ge dagvaard verscheen Fischer en werd hij beschul digd uit boosaardig opzet den Koning een titel geweigerd te hebben, welke den Vost toekwam. Het vonnis luidde: veroordeeld tot. de doodstraf, die op de vreeselijkste wijzo moest volbracht wer den. Fischer veroordeelde de handelingen vau den Koning, dreigde hem met het oordeel Gods en zijne woorden maakten op allen, die ze aan hoorden een diepen indruk, ook op Hendrik VIII zelf, die het barbaarsche vonnis ten slotte ver anderde in onthoofding. Fischer bereidde zich voor tot den dood. Te zwak zijnde om te loopen, werd hij naar het schavot gedragen, gehoorzaam de nog in de laatste ure aan deu Koning, die verzocht had, dat bij niet lang tot het volk zou Bpreken, bad het Te Beum laudamus, legde bij de woorden "Op u, o Heer, heb ik vertrouwd" het hoofd op het blok en was eenige oogen- blikken daarna een lijk. Johan Fischer, eanmaal hel sieraad der Geestelijkheid van de gansoha wereld, zooals hij eertijds door Hendrik VIII werd genoemd, had de kroon dar wetenschap en der deugd gedragen, thans droeg hij ook de kroon en den palmtak van den martelaar. Acht dagen D8 den dood van den Bisschop van Rochester werd ook Thomas Morus voor het gerechtshof gedagvaard. Hij beantwoordde de acte vau beschuldiging punt voor punt en be wees dat er van boos opzet geen sprake kou zijn, doch ziju pleidooi mocht niet baten; Morus werd ter dood veroordeeld. Ook thans na het uitspreken van het vonnis openbaarde zich het edele karak ter van den voormaligen Lord Kanselier want hij gaf deu wensch te kennen eenmaal met zijne rechters in den Hemel vereenigd te worden, Thomas Morus werd onthoofd. Hij stierf kalm en gelaten; ja zoo gerust was zijn geweten, zoo rein was zijne ziel, dat Ly met de scherts op de lippen voor den eeuwigen Rechter durfde ver schijnen. VVij hebben hier slechts enkele en losse trek- ken gpgoven van deu rijken inhoud van Sprekers keurige iuprovisa ie, immers wij moeten met het oog op onze ruimte de pen beteugelen. Dit nog weuschen wij aan ons zeer onvolledig verslag toe te voegen, dat de Eerwaarde Spreker in ïijuo schoorie redevoering, naar aanleiding van de be handelde sloffe, volkomen bewezeu heeft, dat de ware grootheid niet bestaat in de stoff lijke goe deren of in de wereldlijke macht, maar io de be oefening der deugd eu iu de standvastigheid iu het geloof. Herhaalde malen, wanneer de Spreker met zij ne puëiische laai en zijne gevoelvolle voordracht een of ander treffend tooneel had weergegeven, werd bij door luid applaus begroet. De voor zitter der R. K. Leesvereeniging, de Heer C. J. Gonnet, zeide iu welgekozen woorden den gewijden Redenaar dank voor diens keurige rede en drukte de hoop uit hem nog meermalen in den katheder der R. K. Leesvereeniging te zien plaats nemen. O >k tot de aanwezige ledeu richtte de Heer Gonnet het woord, bracht hun, namens het Be stuur, dank voor de belangstelling totdusver be- tnond, hield de belangen de' R. K. Leesvereeniging bizonder aanbevolen en sprak den we.isoh uit al len in het volgend leesseizoen in welzijn weder te mogen ontmoeten. Wij meenen de tolk te zija van alle leden, wan neer wij het volijverige B stuur wederkeeriginnig dank Z'gge'-i voor de vele moeite en zorgen, wélke het zich heeft getroost ia de uitoefening van zijne taak, waardoor wij in de gelegenheid zijn geweest ons op voortreffelijke wijze te stichten, veel te leeren en te vermaken. Erkentelijk voor het vele genotene roepen ook wij het Bestuur een harte lijk „tot wednziens" toe. In de Dinsdag-avotid gehouden bijeenkomst van de liberale kiesvereniging //Vooruitgang" is, na eene breedvoerige discussie bij eindstem ming tussclien de Heeren II. Kersten en I'd. De Lanoy, laatstgenoemde candidaat gesteld voor den open zetel in den Gemeenteraad. Do Heer Ed. De Lanoy, chef der bankiorffinna Westerlcappel en Ilooftis dus de door de libe rale partij aangewezen specialiteit, die den finan- tiëeleu toestand iu onze goede Spaarnestad zal hebben te behartigen. Den 21sten Maart e. k. zal vaa wego de Algemeene Vereeuiging voor Bloembollencultuur onder bescherming van Z. M. deu Koning, te dezer stede eene groote tentoonstelling worden geopei d van bloeiende Bol- en Knolgvwassen en van Bouquettan en Versieringen van bloemen iusgeiyks alleen van Bol- eu Knolgewassen af komstig. Deze tentoonstelling zul plaats h. bbsn in de groote muziekzaal vau de Sociëteit Ver- eeniging en bijbehoorenda zalen, zeker een der meest geschikte lokalen voor dergelijk doel hier te lande. De tentoonstelling blijft tot 25 Maart geopend. D/rgeUjke exposit ëu worden door ge noemde vereeniging om de vijf jaar grhouden eu zijn daardoor zeer geschikt deu vooruitgaug in het b'oamcuvak ge turende zoodanig tijdperk in het licht te stellen. De laatste dergelijke ten toonstelling werd in 1885 gehouden eu overtrof alles wat er in deza sp-eiale afdeeticg van den tuinbouw vroeger werd te aanschouwen gegeven. Er is goede grond te verwachten, dat ook de nu aangekondigde txpositie aan nat doel zal beant woorden. De AlgeraeeDe Vtreeniging voor Bloembollen cultuur heeft vau de te houden tealoontstelliug uan vele zijden ondersteuning gevonden. Het heeft H. M. de Koningin behaagd eene gouden me daille ter beschikkiug te stellen ea een aaulal bij dragen zoowel in medailles als in giften en bij dragen voor het waarborgfonds ziju ontvangen, o. a. van den Prins en de Prinses Voa Wied, van verscheidene instellingen en ingezetenen van Haarlem en omstreken. De gemeente Haarlem heeft een b-drag beschikbaar gesteld van f700 en voor f 300 deelgenomen in het waarborgfonds Ook vau verschillende Bfdeeliogen der Verecui- ginir zijn bijdragen toegezegd. Er wo den 253 prijzen uitgeloofd, bestaande in gouden-, verguld zilveren-, zilveren- en bron zen medailles eu wd voor 105 verschillende ar tikelen als: Hyacinten, Tulpen, Narcissen, Cro cus, Amaryllis, verschillende Bol- en Knolge wassen voorts Orchidtën, Bouquetten enz. Het laat zich verwachten dat deze tentoonstelling een bezoek overwaardig zal zyo. Teu einde te dezer stede een nieuw post en telegraafkantoor te kunnen stichteu heeft de Minister van Waterstaat verzoent eeuo ruiling van te gaan met de gemeente. De laalste zal afstaan het tegenwoordige gerechtsgebouw en daarvoor in de plaats krijgen f 11,000, plus bet gebouw waar nu het postkantoor is. Verder zal het Rijk alle kosten dragen vau zegel, regi stratie en transport. De dames en heeren, uitmakende de commissie van warm voedsel aan behoef ige kindoreu, hebben zich tot den gemeenteraad gewend ter ondersteuning van het adres der commissie van volks-eu schoolbaden, om aan de nieuw te bouwen school eene badinrichting te maken. De commissie bestaat uit Mevrouw de weduwe S. De Clereq Wz., Mevrouw Loosjes, Mevrouw A. De Clereq, benevens uit de Heeren P. Loosjes en A. De Clereq. In de gisteren gehouden zitting vau den Raad dezer gemeente werden de voorstellen der Imperial Cont. Ga9-Assoeiation verworpen. Het voorstel om eene bydrage te verleenen voor eene brug over het Zuider Buttenspaarne werd ter fiuo van advies gezonden aan de Kamer Vau koophandel en fabrieken. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van een vierden Wethouder werd verworpen. Jl. Dinsdag-avond hield in eene stampvolle zaal de ifeereerw. Hooggel. Heer Dr. H. J. A. M. Schaepman voor de leden van het genoot schap Oefening in Wetenschappenu eeae uitmun tende improvisatie over het leven van Jules Val lés, lid van de Paryscbn Commune. De welsprekende rede van den genialeu Spre ker werd levendig toegejuicht. BtTRG. STAND DEH GEM. HAARLEM ONDERTO'JWD: 12 Maart: C. Oostinga en L. A. Kranenburg. H. Hennen en A. C. Van Balen. GETROUWD: 12 Maart: D. W. Bioekmeyer en 11. J. Warning. BEVALLEN: 9 Maart: I. Augustinus-Baii.tema, z. M. Hazekamp-Riza, d. 10 Maart: J. Steffens-Duvian, d. D. He.sels Van Damme, d. 11 Maart: M. R. H. Kuiper-Heuwekemeyer, d. A. C. Royteusuhildt- Mesman, d. H. 51. Hetem-Van Hamidsveldd. E M. Boerrigter-Clous, i. G. Van Ommeren-Lijn- bach, d. 12 Maart: C Schrander-Besseling, z. J. F. Muller-Van den Berg, d. W. J. Rijbroek-De Rid der, t. OVERLEDEN: 8 Maart: W. J. Otten De Bruin, 68 j. J. P. Bo/eman, 11 m. W, 3. Gerri sen, 19 d. J. C. Vau Meurs 7 d. C. E. Mostert- Hemmes, 75 j. 10 Maart: A. Terstal Gorter, 71 j. 11 Maart; H. T. M. Broy'n, 21 d, W C. Wezel, 18 d. Z. D. II. de Bisschop van Roermond, Mgr. F. A. U. Boermans, heelt benoemd tot Kapelaan Ie Spekholzerheide den Weieerw. Heer J. L. H. Eijgelshoven en tot Kapelaan te Munstergeleen den Weieerw. Heer H. H. F. Wage- mans. Met een nieaw voedingsmiddel voor melkkoeien heeft C. F. Nil ion proeven genomen, die een zeer bevredigend resultaat gaven. Dit jvoedsel bestaat uit zoogenaamde haringkoeken, waarvan eene soort, versch bereid uit 100 kilo haring met 25 percent droge itof eu 15 kilo tarwezemelen met 00 pet. droge stof zeer geschikt blijken om de lijnkoeken te vervangen. In voedingskracht staan zij vrij wel gelijk: 1200 haringkoeken wegen op tegen 1500 lijnkoeken, terwijl (1e verhouding van voe dende bestauddeeleu is van 1 op 5,00 tegen 1 op 5,65. De dierlijke vetten en proteïne verteren licht, evena's de plantaardige st ffen terwijl geen invloed op den smaak dor melk of op de melkproductie was te bemerken. Datr haringkoeken tevens goedkooper, zijn, beveelt Nilson ze voor het gebruik aan. HAARLEM, 12 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoereu, vei koopen en prijzen als volgt koeien 4, verkocht 4 —voor I 190 a f 150; stieren verk, voor f vaarzen verkocht voor f a pinken verkocht voor faf— graskalv. verk. voor a nuchtere kalveren, 71 verk. 71— 12 a f7 schapen, 60 verk. 60 voor 30 a f 24 Lammeren verk. af—. Varkens, verk. a per 5 ons. Biggen verk. fa Paarden 5 verk. af Veulens, verkocht f af Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkooht 5 stapels kaas uitmakende 485 stuks wegende 889 kilo. Hoogste prijs f middelbare prijs f per 50 kilo. PURMEREND.il Maart. Kaas: aangevoerd 41 Btapels prijs der kleine kaas 34 middelb. 2, prijs/ Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger vlug in prijs kalfkoeieu. 199 rund. Vette kalveren aanvoer 102 stuks prijs 90 al. 10 c. per kilo,handel matig; nuck» tere dito: aanvoer 684 stuks prijs f 5 a f 16 per stuk, mati gen handel. Vette varkeus: aanvoer 85 stuks, prijs 42 a 54 c. per kilo met vlaggen handel; magere dito aan voer 135 stuks, prijs (16 a f34 per stuk metBtuggen handel. Biggen aanvoer: 334 stuks prijs f 9. a f 12.—. ROTTERDAM, 11 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 49 paarden, 240 muderen. 138 vette en gras kalveren, 240 nuchtere kalveren, 1 schapen of Jamme ren, 4 varkens, 160 biggen,, 2 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 80 o. 2de qual.75c., 8de qnal. 70 c.; kalveren l.te qual. 125 o. 2de qual. 105 a 115 c., schapen 1ste qual.—c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens 1ste qual. a c., 2de qual. a c., 3de qual.o., licht soort a c. per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd: 72/8 en 99/16 ton en 1178 stukken per half kilo; prijs le qual. f62,— 2e qual. 58 3e qual. f 54 per half kilo 50 a 70. AMSTERDAM, 12 Maart. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen 1ste qual. c. 2de qual. c. 3e qual. c.; vette kalveren, 166 1ste qual. 1.— s c. 2de qual. 80 c. per kilo graskalvereu f a. 103 nuchtere kalveren 97. f7 a f 13. schapen en lam. vette varkens 139 48 a 51 c. per kilo. biggen paarden f SCHIEDAM, 12 Maart. Moutwijn per Ned. vat a f9,75 Jenever 115,25, AniBterd. proel f 16,50. Spoeling f 1,60 Commissie f 1,30. Amsterdam 12 Maart 1890. Prijzen der onderstaande effecieiig0UÜ,60rd p(Jt. aa koers Spanje. Turnya. Egypte. hlederland. Certif. Werk. Schuld. 2' 8 v 81 Hongarije. Obl. in papier5 Goud leaning5 Italië. Obl. Pausol. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Kiisieu 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Anitt. I' 20-100 5 Obl. bnitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueelo)4 OblAlg. Sehuld 1865 Serie D. 5 se h 1869 C. 6 Obl. Laeniug 1876 4 N.-Araerik». Obl. Vereen. Staten 1876 4' 1877 4 üolumbl». Obligation. 4s Peru. Loening 1870. 6 1872. 6 Oosteuryh Asnd. Nationale Bank. .dlvi-1 Bfaderiand. Holl. Uz. Spw. Asnd. M. tot Kzpl. St. Spw. Aiind, Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Asnd. Beziel Wczol Obl. 4' 1875. ïnid-ltal. Spoorw. Obl8 Gr. pw. Manisch. Aand.. 5 Ballische Spw. Aand.. 8 Jelez Gsiosi Obl., 5 Kiaw Brest Aaud.. .5 KurskCbark. Obl. <8 100 Obl i Morschansk Syiran Aand.. t Riaschk Wiacma 8 Aandeeleu Spw. dir. Chicago N. W. Oert. Aand.. N. York Lake Brio W. 8. Aand, Illinois Oert. Aand.. MissKonea» Teras Obl.Cert. t Sodarland. Loteu Amsterdam /100. 8 Rotterdam 8 Gemeente Crediet8 Belgle. e stad Antwerpen 1887. Ooatanryk. Staatsl. 18344 1860 1864 Rusland a 1864. 18865 Geldkoers prolongatie 3>/s pot. Italië. Huslar.a Ruinsnls Amerika .81 96»/, 102»/, 83'i/n 951/s 88'/« 74 74i/j 63»/,» 104»/, 94 «O»/» 65'/j IS'/h 18»/,, 94»/s 102'/, 41'/, 19'/, 16 130'/j 1593/, 138 91»/. 139'/, lil'/. 59»/,, 120'/t 62'»/,, 32»/, 32?/, 140»/, 25 119 113'/, 109/, 108'/, 104 88»/» 112 118'/, 143 156 149'/, ME DE DJEELINGE N. a 10 ets. per regel. Da blijkbare voorkeur, welke men aan de Pate Regnauld boven de andere pa tes eu borstpastilles toekent, is verschul digd aao haren aangeuatneu smaak en hare voortdurende werkzaamheid tegen ver koudheden, zinkingen, kinkhoesten,asthma schorheden eu borstaaudoeuiugen. Verkrijg baar in alle Apotheken. LONDEN, 12 Maart. Het uitbreken van brand in de Morfa Colliery heeft alle verdere pogiugeu tot redding vau de be dolven mjjnwerkera onmogeljjk gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3