BEUitöBEUlUKTEjN. MARKTEE EK'HT E A' Laatste Eerichten. Eene herinnering. Eene Aprilgrap van Peter den Grooten. Een hofleverancier. Voor geest en hart. Ean verzadigde en een hongerige kunnen elkander slecht verstaan. Werk zoo lang het dag is, eer de nacht komt waarin gij niet werken kunt. Sterk van hart in nood en strjjden, Teer van hart in vreugd en lijden, Trouw van hart in alle tijden. Ter behartiging. De Algoeda neemt u in Zijn hoede; En dreigt een stormuachtiu 't verschiet, Hij fluistert; »Wees toch wél te moede! Uw Vader, kind, vergeet u niet. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. voorstel werd goedgekeurd met eene ontvangst Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. BERLIJN, 31 Maart. De Vossisclie Zei- tang betoogt dat het, ten einde de alge meene zienswijze tevreden te stellen, noodig is eene autheutieke uiteenzetting der Vou Bis- marck-crisis openbaar te maken, aangezieu in buitenlandsche bladen de meest opzien barende voorstellingen gogeveu worden over 'sKeizers opzettelijke breuk met Bis marck, welke door sommige Duitsche bonds- vorsten in het geheel niet zou goedge keurd worden. Het Deutsche lageblatt beweert dat Von Bismarck den hertogstitel nog niet heelt afge wezen, maar dat deze waardigheid zelfs verleend is met het recht van overgang op deu eerstgeborene, alzoe op Graaf Her- bert Bismarck. In verschillende Westfaalsche kolenmij nen hebben de arbeiders zich verklaard te gen de door hnnne afgevaardigden afge kondigde werkstakingeu en verlangd dat die af'gevaardigeu door de mijubesturen als onruststokers zallen verwijderd worden. Uit Weeueu wordt gemeld dat aldaar 30000 handwerkslieden in het bouwvak het werk gestaakt hebben eu dat er on beduidende botsingen met de politie heb ben plaats gehad. nieuw verkocht worden en zij zullen dan zeker niet meer zulke hooge prijzen opbrengen. Eigenaardig, dat men in zijn optreden blijk baar eerst niet bepaald iets buitengewoons zag. Bij het station Yielogory, op den Transcaucasitchen spoorweg is een spoortrein, bestaande uit 38 waggons met naphta, geheel verbrand. Het treinpersoneel kwam in de vlam men om. Id het jongste nummer van Sem- der Virens wordt gewezeu op het groote nut, dat bloemen en hollen der gewone witte lelie, Liliurn Candidum, voor de huishoudelijke apo theek hebben. Wanneer men op de van stampers en gele meeldraden ontdane bloemen besten Eranschen brandewijn giet, de fLsch sluit en in eene donkere kast plaatst, heett men na 3 tof 4 weken een oogwater, zoo versterkenddat het gebruik 3 a 5 maal daags de meest vermeende resultaten oplevert. Wanneer men op de bladeren sla-olie giet en dit mengsel eenigen tijd laat staan, heeft men een onovertroffen middel tegen brandwonden. Fijn gtkneusde bollen kunnen met uitnemen- den uitslag bij andere wonden worden gebruikt. De gezamenlijke ij zerhan delaars te 's Gravenhage hebben besloten over eenige da gen hunne magazijnen eiken avond om acht uur te sluiten, in het belang van hunne bedienden. Te Leeuwarden is een veekoop man uit Garijp in hechtenis genomen, S. H. B. genaamd, van wien gebleken was, dat hij Vrijdag op de veemarkt te Leeuwarden zich tegenover de kooplieden aan bedriegelijke handelingen schul dig maakte, door de weegbriefjes van bet vee, welke hem door den biëedigden weger der vee markt waren ter baud gesteld, ie vervalsehen door de cijfers van het vermelde gewicht te ver- hoogen. De onderofficier Kluge, van het Bockeuheimer huzsren-regimeut te Frankfort, is, wegens mishandeling van zijne minderen, ver oordeeld tot drie jaren vestingstraf eu degrada tie. In de stad Onario (Californië), welke op een berghelling is gebouwd, heeft men een eigenaardig tramverkeer door de voornaam ste straat, welke de geheele stad doorsnijdt en zeer laDg en breed is. De tramwagens worden door muildieren de helling opgetrokken, maar op den terugweg rollen de wagene vanzelf Daar benedeu en de muildieren worden op hunDO beurt passagiers op een afzonderlijken platten wagen. Zij zijn aan dat rijden gewend, blijven doodstil staan gedurende den rit en stappen, zoo dra zy beueden zijn, uit, om daD weldra weer den wagen naar boven te trekken. Zoo worden de krachten der dieren aanmerkelijk gespaard. Nvar aanleiding van bet overlijden van Kei zerin Augusta werden allerlei herinueriugen uit haar leven op nieuw verteld. Daaronder de vol gende. Toen in September 1870 de tijding van de overwieuing der Duitschers bij Sedan te Berlijn bekend werd, liepen de bewoners naar het konink lijke paleis, waar de vorstin juist verblijf hield. De geheele bevolking was opgewonden. De jon gens klommen als eekhoorns op het staudbeeld van den ouden Frits, dat voor het ptl.is staat; pohtie-ogenten wilden het beletten, maar een wenk uit het paleis, en de jongeDS mochten doen, wat ze wilden. Koningin Augnsta had vermaak in het vroolijke volkjp, en liet zelfs de levendigste uitingen van vreugde hear vrijen loop. De vorstin wenkte den eersten beklitnmer van het standbeeld, zekeren Emil Stanitzky, tot zioh. Hij voldeed dadelijk aan den wensch, doch keerde hslverwege turug en zeide: //Neen, ik wil wat voor haar meebrengen." Hy liet zich een der kransen, die aan het reusechtige stand beeld hingen, geven, en ging zoo nsar de Koningin, die hem twee Friedrichs d'or en eeD kop gaf, waarop het portret van Koning Wilhelm sto 'd. Toen de Koningin hem vroeg, of hij niet bang was gsweest dat hij vnn het s audbeeld zou val len, antwoordde bij kortweg: //Nu, al was de oude Frits nog driemaal zoo hoog, dan had ik toch zyu krans gekngen.„ Toen Augusta hem bij het afscheid de hand wilde geven, sarzilde liij. „Di.t gtat niet, koninklijke majesteit", zeide hij verlegen, //de oude Frits was zoo stoffig; bij heeft zich in lang niet gewaseehen", en hij Int zijne morsige hand zien. Czaar Peter de Groote, zoo luidt eene Kus- eische vertelling, liet eens met grooten spoed eu in het geheim een grooten brandstapel maken van hout en andere goed brandbare stoffen, vlak bij St. Petersburg, maar zoo, dat hij voor de stad volstrekt g-eu gevaar opleverde eu op een punt, waarop men uit een aautal plaatsen van den omtrek het gezicht had. Dieu brardatapel, welke een omvang had van 60 vademen (een vadem: 1,6 meter), liet liij tegen het vallen van den avond in brand steken en door soldaten omringen. De bewouers van den omtrek, die den rooden gloed en de vlammen zagen, meendfiD, dat St. Petersburg in brand stond, eu de burgert der hoofdstad dachteu het ook. Er heerschte alge- meene ontsteltenis; van alle kanten stroomden menscheo met blutchmiddelen en nieuwsgierigen aan, die, bij den brandstapel gekomen, niet rtcht witten boe zij het hadden. Toen het op die plek wemelde van meuscben en van alle kanten in het gedrang gevraagd werd: wat er toch wat?" keerden de soldaten, die tot dusverre onbewegelijk haddeu gesiaan, zich plotseling om en antwoordden, als op commando: //Het is vandaag de eerste April!" (Z.) De Prins van Wales ging onlangs met een vriend laat in den nacht uit eene club naar huis. Plotseling kwam bij Engeland's troonopvolger het denkbeeld op om van een der aan den weg staande kraampjes gebakken aardappelen te proe ven en hij en zijn vriend kochten ieder voor een penny aardappelen, die zij onderweg verorberden. Maar de koopman had zijne koopers berkend en op den volgenden dag plaatste bij zicb met zyn wagen voor het paleis van den Kroonprins; het duurde niet lang, of eene groote menigte omgaf den wagen. Toeu de Prins, door dien omloop opmerkzaam gemaakt, den wagen nauwkeurig beschouwde, zag hij daarboven een blikkeu plaat uitsteken met het opschrift: „leverancier van Z. K. H. den Prins van Wales." Een bediende, die afgezonden werd om den koopman uit te noodigen zij De plaat weg te nemen, keerde on verrichter zake terug eu earst to«o 'a Prinsen seeretaris deu man een aanzienlijk bidrag aan geld had gegeven, nam deze de plaat weg en ging hij zijus weegs, na uitstekende zaken te heb ben gedaan. Op den dag der verkiezing. Xantippe. Zie eens, zwager, hoe vroolijk miju echtge noot heden is. Zwager. Dat is ook zeer natuur lijk; hij verheugt zich dat hy vandaag ook zijne stem eens kan doen gelden. Vreemde talen. Patroon. Kent ge ook vreem de talei Bediende. Zeker, mijnheer, zij zijn mjj elle vreemd. Aanbeveling. Een Professor werkt ijverig, met behulp van ean student, in zijn laboratori um. Bediende. Professor, daar is de schoenma ker met eene quitanlie. Professor. Waarom komt die man mij nu juist storen; bij had immers nog wel wat kunnen wschten. Student. Professor, dan kan ik u mijn schoenmaker aanbevelen, die borgt zio lang men wil. Op de kookschool. Dame. Och wat! Al die raie recepten! Zei ze maar eens hoe ik van mijn koud ruud/lefsch afkom! Buurvruw O, Mevrouw, daar heb ik een stuk of wat uitstekende recepten voor! Dame (gretig haar potlood grijpend). O, als hel u belieft! Buurvrouw. Ik heb zes jongens, Mevrouw! Het voornaamste. „Maar man! Hoe kan je nu je varkenshok plaatsen onder hetzelfde dak waar je woont! Begrijp je dan niet, dat dit hoogst ongezond is?// „Praatjes hoor! 't Beest heeft Dooit in zijn le ven wat gemankeerd!" Afwachten. Op een havenbootje spreekt een passagier opgetogen over den prachtigen dag en Zfgt legen den schipper: „Als we 't wier maar zoo houden. „Maar, afwachten, Meneer," zegt deze, „en net zoo doen als het volk van den Uithoorn.// Passagier (nieuwsgierig). Wat doen die dan, schippei? Schipper. Ook afwachten, Meneer. Niet genoeg. Geneesheer. Zie zoo,>-an deze me dicijn geeft ge uwen man elk uar een lepel. Echt genoot van den patiënt. Elk uur maar een lepel doklei? En denkt u, dat de vraat daarmee te- treden itP HAARLEM, 1 April. Door de firma Wijs man en Co. te Batavia werden aan het Koloni aal Museum te Haarlem als mouster toegezon den twee stammen (zoogenoemde dolk>n), van de Wali-Koekou-boom Schoutenia ovata), waar van de teoe eene lengte van 3.90 M, by eene middellijn van 28 cM. bezit, en de tweede iets kleiner is. Deze voortreffelijke houtsoort is bleek roodachtig van kleur, vast, taai en duurzaam, eu heeft eeu gestrekten draad. Dior bare groote draagkracht is zij vooral geschikt voor wagen- makerij, disselbooms assen, karnen, uagelschij- ven eu ook voor den scheepsbouw. Door de Ja vanen werd dit hout vroeger veel voor bogen gebezigd. Het werd voorheen ook wel Daar Ne derland uitgevoerd onder den naam van „Oost- iudisch paardeuvleesch". Ir. den laatsten tijd is bet door roekeloos omhakken schaars geworden. De prijs is dan ook z-er hoog. Gisteren werd in de bovenzaal der sociëteit Vereenigiug alhier de 73e algemeene vergadering der Algemeeae V-reeuiging voor Bloembollencul tuur gehouden. De vergadering werd geopend door den Heer J. H. Krelage, den voorzitter, met eeua korte toespraak, waarin gewezen werd op de pas gehouden goedgeslaagde Tantoonstel ling en deu vooruitgang iu leden mede daarmede in verband staande. Dertien afdeelingeu waren vertegenwoordigd uitbrengende 38 stemmen. Het geheele getal leden, donateurs en lid-leerlingen te zamen bedraagt thans 574. Sedert de laatste algemeene vergadering in December eene toene ming van meer dan 100. Na goedkeuring der notulen der vorige algemeeue vergadering werd door den heer Joh. De Breuk, penningmeester, da rekening medegedeeld over 1889, die door eene commissie uit de afdceling Haarlem, H'lie- gom en Heemstede was nagezien, en op haar van f1360, 43y2 en eene uitgaaf van f 1999,25V2 sluitende mitsdien met een nadeelig saldo vau f638,82. De tijd voor aangifie tot deelneming aan den zangwedstrijd, door Zang'en Vriendschap" te geveu, verstreken zijnde, kuonen wij thans met zekerheid opgeven hoeveel en welke Lisdertafels aan den wedstrijd zullen deelnemen. Het zijn de bier volgende: Liedertafel Euterpe, dito Apollo, Mannenkoor Cecilia, Oaderliuge Oefening, Mannenzangv. Amicitg-, Nat. Zang school en Zangv. Amstels Werkman, dito Kui st na Arbeid, alle van Amsterdam; Rotte's Manna- koor,Roiterdam;Koninklijkb Zangv.Oaecilia.Lieder- tafel(HaagschMannenkoor,beidevan 's-Gravenhage; Utrechtsche Mannenzangv. Fideüo, Utrecht; Cres cendo, Haarlems Zanggenot, beide van Haarlem; Mannenzangv. Aurora, Arnhem; Liedertafel Or pheus, Tie)/ Mannenkoor Werkmanslust, Krom menie; Niedorp's Mannenkoor, Nieuwe-Niedorp; Manuei zangv. Oefening en uitspanning, Boven- karspel; Doesburgs Mannenkoor, Doesburg; Man nenkoor Orpheus, Winschoten; Wormerveers Man nenkoor, Wormervrer; Sappho, Hoorn; Purme- render Mannenkoor, Purmereud; 's-Graveuhaag- sche Liedertafel Crescendo, 's Graveubage. Zaterdag avond II. is door de politie alhier aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht C. J. P. Smits, medeplichtig aan den diefstal van het iu de vorige week ontvreemde schaap, waarbij tevens gebleken is, dat hij nok schuldig is aan diefstal van twee lijiuiglantaarns. Dezer dagen zijn io deze gemeente verschei dene winkeliers opgelicht door een jongmeisch, veimoedelyk genaamd Johan Godfried Barend Gerhard Brummer, geboren te Amsterdam den 8sten Mei 1865, van beroep loopknecht, die bij hen op zicht heeft medegenomen, namens ver schillende iugezetenen, boekwerken, bottines, over hemden en andere artikelen. Zijn signalement is: tamelijk lang en schraal van gestalte, zonder baard of knevel, geelachtige gelaatskleur, puistjes in het gelaat, gekleed met bruine of grijze d^mi- saison, donkere pantalon en pbantasiehoed. Te Amsterdam en Rotterdam he ft hij insgelijks eenige wiukeliers bedrogen. Htt aantal van deze gemeente in de te le veren manschappen voor de rationale militie in dit jaar bedraagt 107 man. In de gistereu-a-ond gehouden vergadering van de Katholieke Kiesvereeniging is bij meer derheid vau stemmen het besluit genomen om zich ook nu weder, bij de a. s. Gemeenteraads verkiezing op 8 April e. k., te onthouden vaa het stellen van eeu candidaat. Op die vergadering is, na gevoerde discussie, de navolgende motie aangenomen: De Katholieke Ki. svereeniging te Haarlem: Gelezen: het manifest van hel Bestuur iau den Provincialen Baud van It. K. Kicsvereenigiogeu in Zuid- en Noord-Holland, gedateerd 21 Maart 1890; overwegende, dat het doel, hetwelk daarmede wordt beoogd, geeuszins zal bereikt wordeD door het iu dit maniftst aangegeven middel, waarvau de toepassing voor onze partij ongetwijfeld schade lijke gevolgeu zal btbhen; overwegende, dat de houding van het Bestuur van den Bond, in zake de bekende verklaring, verdient te word-n afgekeurd: verklaart te protesteeren tegeu de wijze waar op bet Bestuur van dien Bond uitvo. ring wenecht te geven aan het mandaat, verstrekt op de Al- gemaent Vergadering van 13 Februari 1889; verklaar: ten opzichte der quaestie van den persoonlijken dienstplicht het volste vertrouwen te steller: in bet beleid der katholieke Afgevaar- den in de Tweede Kamer der Staten-Generaal: verzoekt haar Bestuur va dit besluit kennis te geven aan den Voorzitter van voornoemden Bond, b nevens aan da Redactiën van eenige katholieke bladen. BURG. STAND DEU GEM. HAARLEM' BEVALLEN: 27 Maart: Z. L. A. Ft. Van Schoolen- Hu'zeu, d. 28 Masrt: D. Molenaar-Eikenboom d. T. Lenaarts-Zwart, z. 29 Masrt: M. A. Ronde-Van der Waals, d. M. Vrem-goor-Reedijk, d. G. De Kustir Koeman, z. A. Vsn den Broek-Brnyns, z. E. Van der Helm-Heemskerk, z. en d. 30 Maart: C. F. Hartendurp Broeders, z. I. M. Rijbroek-Van Maas, Z. M. E. Van Uden Spior, d. OVERLEDEN: 27 Maart; M. G. Kwast, 3 md. 28 Maart: S. J. Boers, 84 j. J. Ff. N. Tej'ken, 10 d. A. M. Groensndaal- Keyzer, 65 j. P. Krom, 69 j. J. Haak-Van der Putten, 72 j. ARROND. RECU'fB TE HAARLEM. Terechtzitting van 27 Maart 1890. 1. P. J. v. d. B onbez. rijksveldwachter te Egmond binnen en G. J. v. d. V., koopman te öloemenda»!. Op zettelijk dooden van een houd. De le f 10 boete of 5 dagen hechtenis en f50 schadevergoeding aan de civiele pa tij; de 2e vrijgesproken. 2. B. W., wever zonder vaste woon plaats (geilet.). Landlooperij. 12 dagen hechtenis eu 2 jaar plaatsing in eene R. W I. 3. N. De B., tos werkman te Haarlem. Miahandeling. 3 maanden gev. straf. 4. J. J. M., zonder beroep te Haarlem (gedet.). Oplichterij, 3 maal en diefstal met oord. des oud. 2 jaren gev. straf. 5. J. K., zonder beroep te Pnrmerende. Diefstal en op lichterij met oordeel des ond. Bij verstek 2 jaren gev. straf. 6. C. J. M en J. B- D.. de le smid, de 2e zand- schipper, beiden te Haarlem. Poging tot diefstal met oord. des ond. Ieder 3 dagen gev. straf. 7. J, P. It., werkman le Haurlem. Diefstal. Vrijgesproken. 8. M. O. P., dienstbode te Haarlem. Diefstal. 5 dagen gev. straf. 9. P. B., visseher te Landsmeer. Diefstal, J1 dagen gev. straf. 10. H. W., beddeumaker en D. R., loopknecht, heiden te Haarlem. Diefstal door 2 personen. Ieder 2 maanden gev. straf. 11. b. D., zaodschipper te Haar lem (gedet.). 2 diefstallen. 14 dagen gev. straf, met ver mindering der preventieve hechtenis. Aan het hoofd van eene nieuwe groote onderneming heeft zich de „Confederatie", Nederlapdache Vereeniging tot bereiding van melkproducten te Delfahaven, geplaatat, ten doel hebbende, om dagelijks belangrijke m«lkt»ans- porten naar Londen etc. te exporteeren. Bedoelde firma heeft namelijk een middel uitgevonden om melk, zelfs gedurende den zomer, 14 dagen volkomen versch en zoet te honden, eu de proefnemingen hebbon boven alle ver wachting goede resultaten opgeleverd. Zooala gemeld is stonden Donderdag, Vrijdag en Zater dag, 1315 dezer, voor de Rechtbank le Utrecht teiccht: L. A. De S. geb. te Gouda, zonder bekende woonplaats hier te lande, en M. L. caudidaat-notaris, wonende te Amsterdam, beklaagd van valschbeïd ïn handelspapieren en gebruikmaking daarvan, van oplichterij en van poging daartoe, gepleegd te Apeldoorn, Zutfen, Utrecht en Am sterdam. In deze zaak deed dezer dagen de Utrechtsche Recht bank uitspraak, en werd S. tot twee jaar, L. tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, na aftrek van twee maanden, welke in voorloopige hechtenis zijn doorgebracht. Amsterdam 29 Maart 1890. Prijzen der o iderstaande effectengtJU0leer(j pCt. as koers raedarlamS. Certif. Work. 8ohul4 2l ,|Sl3/s 3 |96"/„ Portugal. Rusland. Spanje. Turkye. Egypte. 102 Vis 82 94 87 72.-/1, 73'/. 621/, 104»/|, 93V, 50'/s 6&7, 177a 177s 933/a 102V„ 41 18 15'/, 131 I64V, 138 90 1417, 1117, 5878 1197, 627, 93 32'Vh 32?/, 140 247, 1167, U2Va 108»/;, 1077, 1047, Hongaren. Obl. in papier6 Gouiileeningi Italia. Obl. Feu,el. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buitenl. 1853-84 3 by Hope It Comp. Oude Runeu 6 Obl. Nio. Spw. 1867/6# 4 1877 Amst. L Sü-100 5 Obl. buitenl. 1876 2 hinnenl. (Perpetneele)4 Obl. Alg. Sohuld 1865 Serie D. 6 1869 C. 6 Obl. Leeuiug 1876 4 IT.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1«77 4 Columbia. Obligation. 4', Peru. Leaning 1870. 6 18785 Ooateuryk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aund. M. tot Expl. St. Spw. Aand, Cent. Spw. gestemp. Obl Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl, 4' 1876. 6 Italia. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rnaland Gr. pw. Meatich. Aand., i Baltia.-lie Spw. Aand8 ieles Griaei Obl.. 6 Kiew Brest Aand.. .5 KnrskOhark. Obl.«8 100 Obl Morscbsnsk Sysran Aand.. Riasehk Wiasma t 5 Rumania Aandeelen Spw. di. Amerika Ohicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Krie W. S. Asrd, Illinois Oert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cart. PRSMIE-LSENINGEN. Nederland Loten Amsterdam /100. 8 RotterdamE 0 Gemeente Cradiet2 Belgle. 3tad Antwerpen 18B7- Oostanryk. Stasts). 18544 111 I860i 118 1864r ISO Rusland. 1884156 18865 143 G-ldkoer» prolongatie 37s ®ot- HAARLEM, 31 Maart. Ter graaumarkt vau heden gedaau: roode tarwe f t— a f witte f 7,10 a 8,60 rogge f 5.20 a f Haver f 4l2'/2ï a f 4,—, gerst f 5.35 bruine booneu f 7»— a f 6,20; Gr. erwten f a f Capucijners f a fOliezaad f.— Karwijzaad f HOORN, 29 Maart. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen al> volgt: heet. tarwe f 6,25 a 7,50 heet. rogge f, a Heet. Gerst 5. a 5,75 heet haver f 3,75, a f 4,75,\ioiterdzaad 17 a 18.50 heet. bruine f 7,50 a 9,gele f a heet. paar«leboonen f5.75 a 6.25 heet. erwten J 9,25 a 10,— XiEIDEN, 29 Maart. De prijs der boter was heden pei vat Isle qual. f 50.— a 56.—, 2de qnal. f 40— 48.Aanvoer middelmatig, handel vlug. jj ALKMAAR, 31 Maart. Ter veemarkt werden ver kocht koeien voorf 151 kalveren van f 35 a 115. 63 nuchtere dito van f 6 a 14, 2 schapen f 35 a 40,130 varkens a 43 a 52 c. 57 magere, 18.— a 22.— per kilo. paarden f a AMSTERDAM, 31 .Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd 692 runderen, vau welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,76 a.dito 2de qual. f 0.66 dito 8de qualiteit j 0,56 per kilo; melk- en kalfkoeiec. 150 a 260, gra8kalv. f a - 141 nuchtere kalveren J 6 al2,117 schapen eu lammeren 25 a 86 LONDEN, 31 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2200, schapen en lammeren 18000 kalveren 240. zwijnen 90. Prijzen: beste runderen 2/4 a 5/ schapen en lammeren 4/9 a 7/ kalveren 3/9 a 6/8 zwijnen 2/4 a 4/2 ROTTERDAM, 31 Maart. Op de veemarkt waren heden aaugevoerd: paarden, 303 innderen 88 vette en gras kalveren, 1 nuchtere kalveren, 32 schapen of lamme ren, 413 varkens, biggen,, 2 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed tor markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualitcit 80 c. 2de qual. 74 c., 3de qual. 68 c.; kalveren lste qual. 125 c. 2de qual. 110 a 105 c., schapen lste qual.60c., 2de qnal. 50 c., alles per kilo; varkens lste qual. 26u c., 2da qual. 25 a c., 8de qual. 24 c., licht soort 21 a 22 c. per half kilo; Zeeuwsche eieren f 3.20 a 3.30. Overmaassche dito f 3.50 3.60 de 100 stuks. SCH1EDA.M, 31 Maart. Montwijn per Ned. vat a f 9,— Jenever 14,50, Amsterd. proef f 15,75. Spoeling f 1,60 Commissie f 1,60.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3