MARKTBERICHTEN Laatste Berichten, Anierikaansch. Uit de geschiedenis derjachtinden ouden tijd. Voor geest en hart. Ter behartiging, Allerlei. STEjDELÏJ KNIËÜW S Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. Postkantoor Haarlem. Kerknieuws Onderwijs. Rechtszaken. Poolijs ieker zou beletten, wanneer dat ij» maar eerst was verwijderd. Hat is er maar om te doen aan den Japauscben golfstroom gelegenheid te garen van de Behringstraat, door de Poelzee naar den Atlaatiiehen Ooeaan te stroomen en het warme water ran dien stroom zal hat Pool ijs wal ran zelf opruimen. Man moet hst ijs opraimen, dat den golf stroom dezen weg verspert en onze burger-in- genienr gelooft dat met behulp van dynamiet zoo iets niet onmogelijk zou zijn. Om de belangen ran de duizenden nyreren, dia in kacheli, brandstoffen, winUrkleederen, bont ea dergelijke dingen handel drijven, schijnt da plannenmaker niet te denktu. Waarom wij 't nog too guur hebben. De te Ntw-Tork aangekomen stoomboot Dariel, van North-Shisldr, had 140 Ijsbergen van allerlei grootte an een groot* hoeveelheid dryfijs ont moet. Da fabelachtige r jj k e Amerikaan Van der Bilt, heeft onlangs een „britf aan Ko ningin Victoria geschreven waarin hij verzocht hem een harer schilderijen, Meiesoniers //la Dis pute// te verkoopen, die zich onder da acbilde- ryenverzameling ta Windsor bsvindt. In san zaar koelen brief antwoordde de secre tarie der Koningin, dat da sebilderij niet te koop was. Ken moest echtar niet denken, dat de Amerikaan zich daardoor liet aftchrikken, in- tengedeel. Hij schreef weder terug dat hy f 3,500.000 voor de schilderij bood, en dat de Koningin haar voor dian prijs zeker wel sou vtrkoopen. Te New-York stierf dezer dagen een 13-jarige joogen tengevolge van het voortdurend misbruik van sterken drank. Eeu politieman te Pittsburg (Am e- rika) heeft verklaard, dat electrisoh licht in de atraten ecnar stad maer misdaden voortkomt dan eene gaheela politiemacht. Op grond van dese verklaring, die door bewijzen gestaafd wrrd, heeft men besloten de Chineesche wijk te San Francisco electrisoh te verlichten, om der politie de ontdekking en vervolging van misdaden ge makkelijker te maken. Nelly Bey, de jong» Amerikaansche, dia door hare reis om de wereld plotseling eene vermaard heid ia geworden, verkeerde weinige jaren ge leden aog in kommervolle omstandigheden en deed te vergeefs alle moeite om eane betrekking te krijgen bij de journalistiek, tea einde voor zich zelve en eene ziekelijke moeder met eere het brood te verdienen, Vruohteloos weudde zy zich tot de radactiën van verschillends bladen. Eindelijk echter vond zij den eigenaar van de World bereid, haar aan zijn blad te verbinden, op voorwaarde evenwel; dat sjj beginnen zou met eene taak op zioh te nemen, die bizonderen moed en geschiktheid versieehte. Zij zoa zich namelijk waanzinnig houden, om in het krank zinnigengesticht Biackwel! Island te worden op genomen, ten einde aan de World verslag te kannen doen van hetgeen zy daar ton zien en hoorsu. Mias Bty verklaarde zich daartoe bereid an nadat zij drie dagen lang hare rol bestudeerd had, vertoonde zij zich met loshangend* haren, rollende oogen en ordeloos gekleed op de straat, Ean politie-agent bracht haar naar het politie bureau en nadat een geneesheer verklaard had dat zy krankzinnig wat, werd zij naar Black- well Island vervoerd. Met den uitgever van de World was zij overeengekomen, dat zy na zes dagen uit het gesticht zou bevrijd worden; iu- tussehen verliepen er twaalf dagen, zoi.dcr dat er een bevryder kwam opdagen. Beads begon zij te Vreezen, dat zij in deze verschrikkelijke om geving haar geheele leven zou moeten slyten, toen zy eindelijk den 13en dag werd verlost. Haar in de World openbaar gemaakt vtrslsg over de inrichting wat weinig gunstig, maar de misbruiken, die zij aan het licht bracht, bleken by onderzoek werkelijk te beslaan en alzoo maakte het blad zioh naam. Ook de eoelle reis om de wereld moest alleen dienen als eene reclame voor het blad. Dit alles is echt Amerikaansch Bij edict van 1688, te Berlijn afgekondigd, werd eene verordening uitgevaardigd, betreffende verplichte wolfjachten. Want de booze gasten vertoonden zich io den omtrek der stad in grooten getale. Van de verplichting om deel te nemen aan de jacht op de ondieren waren slechts vrij gesteld Geestelijken en onderwijzers, regeerende burgemeesters, rechters, stadsicbryvers, ambte naren der belasting, postmeesters, uitgeweken Franscben, zieke vrouwen, stedelijke apothekers en vroedvrouwen. Alle andere inwoners moesten mede. Het jaar 1734 bracht eenige beperking aan en toen werd bepaald, dat voor eiken tocht 130 personen moesten worden gecommandeerd, omdat dit voldoende was, maar dan ook slechts flinke, sterige mannen. Dagen lang duurden zulke tochten, en natuurlijkerwijze sloeg de ge heele stoet bij groote wachtvuren des nachts zijne tenten op. Was er dao echter een wolt geveld, dan lieten zich de eerzame burgers het genot niet benemen den vijand vaü hun veestapel met hooi- en mestvorken op de ry af, Ion dank voor al hetgeen hij hun ontroofd bad, een stoot toe te brengen met de woorden: „I)at is voor mijn veulen! Dat is voor mijn kalf!# De wijze zwijgt en hoort De gek heelt altoos 't woord, Bedenk: de boom valt eenmaal slechts Dan ligt hjj eeuwig: links of rechts. Doe wel en zie niet om, Al bljjft de lof der wereld stom. Mjjd de punten ran verschil, Zoek ze, die verbinden, Dan, dan zult ge uw leven lang Vrede en vreugde vinden. [Onder kenners. Wel, maakt je dochter goeds vorderingeu op de piano? Dat geloof ik! Gisteren nog speelde zij aen •tuk met haar meesier en toen zei deze: U ia al weder tien msten voor! Toch gelijk. Onderwijzer. In welke zea mondt ris Donau uit? Leerling. In de Boode. Onderwijzer. Mis, in da Zwart*. Leerling Nu ja, de Zwarts dau. Ik wist wel, dat het eene gekleurde wss. Praotisch. Antjs, een dienstmeisje, dat er prjjt op stelt, hare boodschappen means af te doen, belt aan en zegt: „Compliment van me vrouw en zij laat vragen, hoe het met mijnheer gaat.// Mevrouw. Zeg mair, heel slecht; het ksu elk oogeublik efgeloopen sijn. Dienstmeisje. Wil ik dsn niet liever nog een oogenblikje «vachten? Dan behoef ik niet terug t* komen. Op straat. Een heer (tot een schoenmakers jongen). Gooi dat eindje toch weg, 'jongen, je rookt je ziek! Jongen. Dat kun je begrypen, omdat jij 't weer zou kuouen oprookenl Neen, mijnheertje, die aardigheden kennen wel Naïef. Toen de muntbiljetten ven 10 gulden pas uitgekomen waren, parte Mevrouw M. eenige rekeningen hiermede ef, en zeide tot hear dienst meisje: zie eens, Heiuije, dat zijn de nieuwe asuutbiljstten vau 10 gulden; deze zyu nu in de plaats gekomen vsn de gouden houtjes, omdat men die zoo snoeide. Heintje. Mear mevrouw, 't ie toch vee! gemak kelijker om hier een stukje van af te knippenl Altijd beleefd. Mijn pleidooi, zoo schreef een advocaat a*n een zijner cliënten, heelt niet ge baat. Gij zyt veroordeeld, wegens btdrog en mei need, tol tieo jaar luohthuiistraf en verlies uwer burgerlijke rechten. Aanvaard iutussebsu da ver zekering mijner innige hoogachting. Scherp. Klant (tot zijn barbier). Ik ben in geen week geschoren! Mij dunkt, ik zie er uit sla een stekelrarken. Barbier. Hm! Wat de ste kels betreft, daer weten we hier wel raad mte. HAARLEM, 19 April. Met groot genoegen zageo wij wederom by een bezoek aan het ate lier van onzen geachten stadgenoot, den He«r F. Stracké,een model voor een beeld l-,veu en vorm verkryge», welk brtld, driemaal vergroot op de schaal van evenveel meters, de bestem ming heeft den gevel van het nieuwgebouwde, schooue, gothische Dominicanessen-klooster bij Luxemburg te versieren. Het beeld stelt den H. Dominicus voor,den bizondereo Ordenspatrooo van den doorluchtigen schenker, op wiene laatgeviug de Heer Stracke' het stijl volle werk ontwierp. Wanneer men weet,met welke moeiten en zorgen door den kunetzinnigen Kerkvorst van het Luxem- burgsche diodes deze kloosterstichting met de schoonste kunstvoortbrengselen van eerste kun stenaars op kerkelyk kunstgebied uit verschil lende landen ie verrijkt, dan is de onderschei ding, die onzen land- en stadgenoot opnieuw tebeurt valt eeu bewijs voor zijne groote en ge waardeerde kunde als kerkelyk artist. Wij ver trouwen, dat twee andere werken, welke wij te- gelijker.ijl bezichtigden en waarvan vry nog even melding willen maken, hem in ons land niet minder opnieuw ala ean hoog begaafd kunstenaar zullen doen kannen. Ean ontwerp voor een beeld van het H. Hert eveneens in golhiich karakter, werd one door den Heer Stracké getoond. Het beeld wordt in marmer levensgroot uitgevoerd en zal in de nieuw te bouwen kerk vbd de H. Maria Magdelena la Amsterdem t(jae plaats ontvangen. Een ander beeld wsiks model, volgens de schets van den grooten bouwmeester Dr. Cuypere, door den Heer StrackJ werd geboetseerd, zal in hout uitgevoerd en gepolychromeerd worden en zal ongetwijfeld eeu sieraad zyu in den godstempel too' wolken het beetemd ie, n. 1. voor de Kerk van O. L. V. Hemelvaart in dezelfde stad. Ongetwijfeld zal de Hettfitracke', wiene talent boven onzen lof verheven zjjn, na de vol tooiing der hier vermelde kunstproducten nieu we lauweren oogsten voor zijn, ook in het bui tenland bekend en beroemd atelier. De Heer J. J. Van Loghem alhier is op de te 'e Gravenhage gehouden bloemententoon stelling (vsnwege de Maatschappij van Tuinbouw bekroond met een zilveren medsille en eene verguld zilveren medaille met 15 voor 15 eukel en 15 dubbelbloemige hyacinten. Door het provinciaal bestuur zan Noord- Holland ie bij enkele inschrijving atubestesd het bouwen van eene sluiswachtertwoning bij de Zij- perichutssluis, bebooreude tot de werken van het Noordhollandsch-kauaa). (Raming f4500.) Minste inschrijver de Heer G. P. J. Beccari te dezer stede, voor f4450. Gieteren-namiddag is asn de vuilnisbelt vol gens de wettelijke voorschriften verbrand hat ca daver van eene koe, die door den kearmeaster was afgekeurd en in beslag genomen, als lijden de aan miltvuur. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gclezene HH. Mis sen met Onderrichting. Te 10 uur de plechtige Hoogmis en de Lofzang Te Deum tot sluiting van (den Paaschtijd, te 2 uur de Cathechismnsj ie 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere vao het Allerh. Hart van Maria voor de bekeariüg der zondaars, met Predikatie. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10. Eiken dag na de laatste H. Mis hei Rozenhoedje. Maandag en volgende dagen ta 12 uur Catechismus voor de kinderen, die worden voorbereid tot de Eerste H. Communie. De overige leeriugen vol gens gewoonte. Aanstaanden Zondag het Beschermfeest van den H. Jozef. Parochiekerk van den B. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, te half 11 uur de fplechtigs Hoogmis, waarna de lofzang Te Deum tot sluiting van den Paaichtyd. te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Doudardag zullen de kinderen tot hunne aerste H. Communie worden toegelaten. Te 6 en half 7 de still* HH. Missen, te half 9 uur de plech tige Hoogmis, te 4 uur do plechtige Vespers waarna de Lofzang Te Deum. Vrijdag te 8 uur gezongeu H. Mis, te 6 uur het Lof, Predikatie en Oefening van den H. Kruisweg voor da loden der Broederschap. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte, Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags, te 3 uur Vesper, te balf 5 Oefening der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. Op bet laatste Nederlandsch Congres, in 1887 te Ara- sterdam gehouden, werd, gelijk men zich herinneren zal, eene krachtige poging gedaan ora de uitgave vau het Nederlandsch Woordenboek te verzekeren en te bespoe digen. Van vele zijden kwam toen hulp en het werk is sedert veel flinker en geregelder voortgezet. De Belgische Regeering gaf als bewijs harer belangstelling eene bijdrage van 4500 franks verdeeld over drie jaren. De laatste dier bijdragen 1500 fr. is, naar Het Volksbelang meldt, thans door tuaschenkomat »ati Prof. Paal Frede- ricq te Gent aan den Heer A. C. Wertheim te Amsterdam, den penningmeester der commissie van bijstand, over gemaakt. De Maatschappij voor Hagelverzekering in d« drie noordelijke provinciën verzekerde in het afgeloopen jaar voor f830.493 aan 87 eigenaars. In 1888, het eerste jaar van hasr bestaan, verzekerde zij aan 38 eigenaars f161.125. De uitbetaalde schade beliep in het afgeloopen jaar slechts f 315. De Maatschappij werkt onderling, zuodat het voordeel van de geringe schade voor de ver zekerde* is. De vereeniging „Westlaud" is voornemens, ter bo- vordering van de belangen van den aardappelhandel op Ëngelaud, in het aanstaande seizoen hare werkzaamheden en haar streven zooveel mogelijk bekend te maken onder de Engelsche handelaars, opdat deze niet in onwetend heid verkeeren omtrent de waar, welke onder strenge controle naar de overzeesche markten wordt gezonden. Opgave van brieven en verdere stukken ge adresseerd aan onbekende personen, welke stuk kon door de afzenders kunnen teruggevraagd worden: BRIEVEN. F. J. Lucas, C. J. Smit, Mevr. J. v. Eek, M»r. B. v. Brigs, Amsterdam; N. Bouten, Dordt;3. v. Dijk, Finkutn; F. v. d. Berg, 4 H«ge; Mevr. Burks, Nijmegen; M. D. Sijboutt, Velp; Vlisi. Stoomboot Mij., Vliasingen; V. Os, Worraer. BRIEFKAARTEN. Splinters, A. Lssents, M. TeunisseD, Felling, Mej. Darmoleie, O. Hoeks- ma, Amsterdam; J. Luiten, 't Hage. Brieven, verzonden geweest Daar het buitenland. A. JohocsoD, N. York, H. Hakvoort, Ruhrort; E. Laporte, Parijs; H. G. du Buy, Pretoria. BURG. STAND DEK GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 16 April; J. Roosen en M. C. V»n den Anker. 17 April: C. Smit en J. B. Vin der Heiden. J. De Weeger en H. Van der Ham. J. Sanders en A. Hardesmeets. M. C. Van Essen en C. M. D. Schnt. J. Verdel en C. M. Brinkman. GETROUWD: 17 April; J. Kenselaar en A. M, E. Geeve. W. Timmerscheidt en A. M. Munzebrock. BEVALLEN: 15 April: M. M. C. Van der Krofo-Van der Ve», z. M. Meeuwig-Martin, z. C. M. Segaar- Van-Breugel, z. 16 April; E. Puts-Stornebrink, d. J. Heidvelt-Beentjes, C. Steats-Capteyn, —17 April; S. H. Thuolen-Staphorst, z. M. J. Timmer-Eichhorn, z. C. C. G. Gerritsen-Kelderman, d. H. Von Deldeji-Wormsbecher, d. C. Zoet-Jongman, z' OVERLEDEN: 16 April: R. De Vriee, 2 m. A. M. Baithiz-Beekman, 72 j. J. Meyers-Hertog, 59 j. J. Z. W. Van der Vliet, 4 m. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM; Terechtzitting van 17 April 1S90. 1. D. B., metselaar te Haarlem. Appèl openb. dron kenschap. Het vonnis a quo bevestigd. 7 dagen hechtenis eu 3 maanden plaatsing in eene R. W. I. 2. J. D., koopman te Haarlemmermeer. Mishandeling. Vrijgespro ken. 3. W. D., arbeider te Beverwijk. Mish. ambt. in functie. 6 dagen gev. straf. 4. K. B., werkman te Haar lemmermeer. Mish. 14 dagen gev. straf. 5. G. B., schil dersknecht te Krommenie. Zaakbeschadiging, f5 boete of 2 dagen hechtenis. 6. S. S., tuinder te Wijk aan Zee en Duin. Wederspannigheid. 3 dagen gev. straf. 7. S. S., boerenknecht, K. B., arbeider, G. B., schildersknecht. De le teWormerveer de overigen te Krommenie. Wederspan- nigheid.De eerste eene maand, de 2e en 3e ieder 14 dagen gev. straf. 8. A. K. en C. T., arbeiders te Beverwijk. Wede spannigheid. De le 14 de 2e 5 dagen gev. straf. 9. C. S., werkman te Zaandijk. Dronkenschap en weder spannigheid. Bij verstek 14 dagen gev. straf, f5 boete of 3 dagen hechtenis. 10. J. B., visscher te Broek in Waterland. Dronkenschap en wederspannigheid. 3 dagen gev. straf, f3 boete of 2 dagen hechtenis, met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd. 11. H. A. B., zonder beroep te Hillegom (gedet.)Verduistering 9 maan den gev. Btraf. Commissariaat van Politie toHaarlem. (iGedeponeerde voorwerpen.) Een zwarte omslagdoek. Een houdenhalsband. Twee scheerriemeu. Een zilveren oorknopje. Een schroeven draaier. Eene pet. Eene portefeuille met zakboekje. Eene portemonnaie met een weinig geld en een couponboekje der Haarlerusche Tramway Maatschappij. Een paarzwart- glacé dames handschoenen. Twee Bchaiers. Twee borstels en een lampenwissclier. Een vuilnisbak. Een geolied handwagentje. Eene schaar in zilveren scheede. Een pak blanwgrijzejstof. Een kislje met zomerhoeden. Eenige sleutels. Eenige sleutels aan een bandje. Eenige sleutels aan een touwtje. Terug te bekomen bij den Heer F. Zandvoort, Kam persingel No. 6: een tamme fazant; bij den Heer Van 't Hoff, Morinnesteeg No. 23: een golden ring; bij den Heer De Wildt, Groote Houtstraat No. 10: eene parapluie. In een der tramwaggons achtergelaten: Eene paraplnie. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een gouden öf vergulden doekspeldje met een bloedkraal. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Pastoor te Dieren den Wel- eerw. Heer J. B. Guiting en te Veenhnizen den Wereerw Heer A. Dorrestijn. Jl. Donderdag-morgen werd te Amsterdam na eene plechtige H. Mis door den Zeereerwaarden Heer ff. If. Koning» de eerste steen gelegd voor de te bouwen kerk der parochie H. Maria Magdalena, aan de Spaar ndammer- straat aldaar. In eene te Sneek gehouden vergadering van hoofden van R. K. seholen is besloten, eene provinciale vereeni- giüg te vormen. Tot bestuursleden zijn gekozeu de Heeren Ridder, te Bolsward, Bresson, te Leeuwarden en Koster, te Harlingen. Bij beschikking der Arrondissements-Rechthank te Roermond, dd. 7 April 11., is de Notaris J. Le Brnn te Nederweert tijdelijk belast met het beheer der minuten, asten en bescheiden van den Notaris J. A. H. Clercx te Weert, die sedert 16 Maart 11. van zijne standplaat» ver dween, zonder eenig adres achter te laten. Te Weert heerscht deswege groote verslagenheid, aangezien genoemde notaris een groot vertrouwen bezat. Het gerucht spreekt van een tekort van f 180.000 a f 200.000. De Notaris Clercx is lid der Piot. Staten van Lim burg. DELFT, 17 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le öual. f 250 a 300 dito 2de qual. f 170 a 230 kalf- oeien. lste qnal. 270 a 350 dito 2de qual. 180 230, vaarkoeien leqnal. f 215 a 245, dito 2de qual. 140 a 120— vette kalveren, lste qual. 75 90 dito 2de qnal. 45 a 65 vette schapen lste qual. 48 a 56 dito 2de qual. f 36 a 40. lamaeha- pen le qnal. a 2de qual. f a vette lammeren f a weilammeren 8.a 15 magere varkens f 25 a 50biggen f 9 a 14 nuchtere kalveren f4 a 18. paarden f 40 a 120 stieren f 90 a 210 ossen f a Rundvlecsch 66, 76 a 82 c. vet kalfsvleesch 85,95 110 o. schapevleesch 58 a 65 c., lamsvleesch a c. Granen,Zeouwsche en Overmaassche tarwe f 6.75 a 7.75 nieuwe dito f a roode dito f 6.75 a 8.min a rogge f 5.25 a 6.nieuwe dito f a winlergerst f 4,25 a f 550 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f 4,50 f 6,haver f 4,25 a 4,75 groene erwten f7,25 a 8,50 mesting f 6, a f 6,50 paardeboouen f 5.25 5.75, duivcboonen 6.25 a 7, bruine boonen f 7.25 a 9,25 koolzaad f 11,a 12,— hennepzaad f 6.75 a 7.25 kanariezaad f 6.— a 7.75 L. Met uitzondering van tarwe, welke in puike soorten tot 25 o. verhooging gaarne genomen werd, verkeerde d» markt overigens in eene flauwe stemmiag en was de om zet gering. Koolzaad zelfs 50 c lager aangeboden. GOUDA 17 April. Granen. Witte poldertarwe fa jarige roode dito f 6.25 a f6,50 Angel dito f7,— s 7,25. a Zeeuweche dito f af nieuwe dito 7,50 f7.80 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 5.50 a 5.75 Zeeuwsche dito f 7.a7.25 polderrogge f 4.75 a 5.—. wintergerst f 4.60 a 4.90.. aanvoer dito (per 70 kilo) 5.a 5.40 jarige n. chevalier a zomer dito f 4.20 a 4,60. Haver f 3.25 a 4.— dito nieuwe 8.— a 8.50perl00kilo. Kookerwten f a per heet. Mai». Amerik. 1 5.35 a f 5.45 Odessa a Cinquantine f 6.50 6.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandach f6.40 a 6.75 en buitenlandsch f 6.a 5.50 spelt kanariezaad f 6,75 a 7.75,. Kaas le qual f26,a 28.— 2e, qual f 24.— a 26,— kaas fa Nooidhollaudsche f 25 a 29, aangevoerd 44 partijen. Handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel gew.; prijs der goeboter 11.10 a 1,15; der weiboter f 0.95 a 1, Melkvee met goeden aanvoeren handel vlug. Vette varkens met tainel. aanvoer, handel fl., van 21 tot 24 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel fl., van 19 tot 20 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vlug f 1,20 a 1.80 per week. Vette schapen met tamel. aanvoer handel ving. f 28 a 40. Nuchtere kalveren met goeden aan voer handel vlug f 4.a 7. ALKMAAR, 18 April. Aangevoerd 170 stapels kaas kleine f 33 commissie dito f 27. middelbare f 26VS. LEIDEN, 18 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 4 paarden 23o48; 18 stieren f 73 a f 200, 92 ossen f 158 a 350 711 melkkoeien f 114 a 320kalveren dito f a ,a 65 vare dito f 38 a 74, vette dito f graakalveren f a 25 vette f 48 A 82 75 95; 140 nuchtere dito f4,a 13,— 320 vette schapen, f 23a 36,— 508 weide dito 17 a 34, lamm. f a 246 magere varkens /19 a 45, 338 biggen f 8, 25a 14,—. LONDEN, 17 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 300 schapen en lammeren 3000 kalveren 160, zwijnen 40. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/4 a 6'6, kalveren 3,9 a 6/8 zwijnen 2/4 a 4/2. HAARLEMMERMEER, 17 April. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f Witte tarwe f 6,75. Rogge f 5,25 Haver f 7,a f, 8.10 Chevaliergerst f a f Wintergerst f a f Zoniergerst f f Uuivenboonen f 6,50 a f 6,90. Panrdenboonen f 5,20 a f5,50. Bruine boonen f af Groeno erwten 5,80 a f Grauwe erwten f.— Kanarie zaad f Karwijzaad f SCHIEDAM, 18 April. Moutwijn perNcd.vat a f 9, Jenever 14,50, Arnsterd. proef f 15,75. Spoeling f 1,20 Commissie f ,90. NEW-YORK, 18 April. Uit Rio de Ja neiro wordt vau den 17den gemeld, dat het godsdienst-onderwijs op de staatsscho len bij besluit van de Yoorloopige Regee ring is aangeschaft. TROPPAU, 17 April. Ia de afgeloopen nacht hebben arbeiders vau Ostrau aau- vallen gedaan op de suikerfabriek Gross- kengendorff en op de cellulosefabriek Ra- timau. Het werk staat stil. Er zjju troe pen aangekomen. BERLIJN, 18 April. Heden-morgen te omstreeks kwartier over 7 uren is de van Kreuz komende personentrein bij het goe derenstation Werbig ontspoord. Een weg werker werd gedood; vier reizigers werden zwaar, twaalf licht gekwetst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3