THEE, Strijksler Dienstbode Gevraagd. Kruisstraat 20, Dames- en Hinderhoeden Schaepman. Doet uw voordeel. Dr.H.J.A.M. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN, BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Zijlstraat 57, bij de Zoctestraat. Dr. A. i. A. J. ARIëNS, Pr. ten fopgestaan voor feesten bij bet huwelijk van de Aartshertogin Valerie, tot liefdadige doelein den worden besteed. Er in geloopen. Voor geest en hart. De eenig afdoende wyze om het kwaad te bestrijden, is, dat men zich oefent in het daaraan tegenovergestelde goede. Plichtsbetrachting is het beste geheim van alle vertrouwen en kracht. De mindere man kan in zijn staat een oren groot vermaak genieten als de vermogende wanneer hy maar tevreden is met het deel, door God hem geschonken. Ter behartiging. De smart, door God gewjjd verdonkert Alle aardsche blijdschap door haar glans, Geljjk de nacht van starren flonkert, Hij dag onzichtbaar aan den trans. Allerlei. Fideel. Rechter. Ga voort, aangeklaagde, tn treed wat nader in bizonderheden. Aangeklaagde. Kijk, u krijgt er al pleizier in! Nu dan Verhoogde verdienste. Schoolopziener, (lot een der leerlingen) Gy bebt op alie vragen de beste antwoorden gegeven ea daarom hebt gij aanspraak op eene belooning, Hoe is uw nsao? Leerling. Ik geet Os, mijnheer. Schoolopziener. Zoo, nu des te verdienstelijker hebt ge n gedra gen. STEDELIJK NIEUWS. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. Nijverheid en Technische Kunsten. Commissariaat van Politie te Haarlem. In het Staatsblad No. 81 ia opgeno men de wet van 9 Mei jl., houdende ver bodsbepalingen tegen het dragen van wapenen. RATIBOR, 16 Mei. Gisteren zijn by het overvaren op den Oder nabij Slawi- kau 36 personen verdronken. BERLIJN, 16 Mei. In den Rijksdag, by de voortzetting van het debat over het ontwerp tot verhooging der legersterkte, ver- klaardeLiebknechtdathetvolk onderden zwa- ren belastingdruk tengevolge van het milita risme te gronde gaat. Het septenuaat moest een stilstaud beteekeneu: doch sedert vraren de militaire lasten nog voortdurend gestegen. Iu plaats van den oor log in het Oosten te verhinderen, had Duitschiand de Russische politiek op alie mogelijke wijze ondersteund, terwijl de inlijving van Elzas- Lotharingen eene eeuwigdurende vijand- echap met Frankrijk had veroorzaakt. Om den algemeenen vrede te verzekeren, moest Duitschiand een congres beleggen. Kardorff en Haenel kwamen op tegen Liebknecht's aanval op de politiek van Prins Yon Bismarck. Haeuel verklaarde voor oppositie niet terug te deiuzen, doch hy moest eerlyk erkennen, dat Yon Bis marck de eenheid van Duitschiand hersteld en Duitschiand als machtigen stemheb bende in het Europeesche concert ingeleid had. Daardoor was het een steunpilaar voor den vrede geworden. Zooals algemeen be kend is zijn de waren die men daar koopt GOEDKOOP en GOED, maar daaronder munt bizonder uit een soort waterhoudend en geurig a 55 cents de 5 ons bij 5 f a 50 cents. Men vraagt zoo spoedig moge lijk eene bekwame Een Studie door De Directie der Twentsche Linnenfabriek. Des Zondags wordt NIET verkocht Zijne Doorluchtigheid, de regeerende Hertog Karei van Gclbhausen, had eene sterke voorliefde voor het tooneel. Als hij het hoftheater bezocht, was hij zelden iG de hertogelijke loge maar ge woonlijk achter de coulissen te vinden. Daar sprak hij tagen de intendanten en acteurs voortdurend zijne hooge tevredenheid uit en stond bij het per soneel, dat het tooneel bediende, in den weg. Eens op een avond staat de Hertog tijdens de pauze tusschen twee bedrijven weder op het too neel. De tooneelknechts hebben het druk met alles op het tooneel te brengen en in de haast heeft een hunner, die eene bank draagt, het ongeluk daarmede zoo hard tegen den Hertog aan te loo- pen, dat Zijne Doorluchtigheid bijna omvalt. Dj Hertog was een opvliegend man en gr<ep naar zijn deger. Eéa slag, wel is waar met bet vlakke deel vac de kling, maar de knecht viel als door den bliksem getreden op den grond. Algemeene ontzetting. De Intendant, sctenrs en knechts verdrongen zich om „het lijk." Hertog Karei begrijpt nu bet pijnlijke van zijne positie. Hij denkt aan de verontwaardiging, die, als de ■aak ruchtbaar wordt, overal en vooral io Gclb- hassen zal ontstaan. Zou de kerel werkelijk dood zij De Intendant trok een gezicht als een bidder en de prima donna lag in onmacht. Plotseling knielt Zijne Doorluchtigheid bij „hit lijk// neder. OpstsBD, infame kerel! schreeuwt hij den doode toe, je bent stokbewaarder in Steiuburg. De doode opent de oogen en ziet den H. rtog vragend aan. Zy'ue Doorluchtigheid kucht zeer genadig en de doode staat tot ieders ontsteltenis plotseling op zijne beeneD, veegt het bloed van zijn voor hoofd af en gaat aan den arbeid. Drommels, dat heeft geholpen! bromde hy. Maar ik zal myn woord houden. En de toocoelknecht werd eenige dagen later tot slotbewaarder van het slot Steinburg benoemd. Sedert dit voorval bewoog zich Hertog Karei met meer voorzichtigheid op het tooneel. Hij week zelfs voor de tooDeelknechts uit. Eens op een avond staat de Hertog by de eerste zijcoulisse, waar de knechts niets te maken hebben. Een kerel met een lat op zijn schouder loopt zco hard daarmede tegen den Hertog aan, dat diens pruik en vederhoed op den grond vallen. Woedend trok Zyne Doorluchtigheid zijn de gen. Maar bijna op hetzelfde oogeablik steekt hy dien ook weder in de soheede. Er in geloopen, myn waarde! zegt hij lachend tot den tooneelknecht. Er is maar éen slotbewaarder op Steinburg! In het schildersatelier. Iemand bracht een bnotk aan e»n schilder en had zijn hondje bij z'ch. Er stond een doek op den ezel, waartegen de bond woedend begon te blaffer, De natuar op de daad betrapt, beste vriend! zei de bezoeker. Gy kant geen beter uit spraak verlangen. Mijn hond heeft nanwelyks rijn natuurgenoot op uwe schilderij gezien, of hy btgiut tegen hem te blaffen. Maar dat is geen hond, sprak de schilder en het bloed steeg hem naar 't hoofd. Geen hond? Wat is het dan? Eene koe. De andere was een oogenblik overbluft, maar antwoordde daarop kalm: Zoo zie je, dat de oogen van myn hond beter zijn dan de mijne; hij kan g ene koeien uitstaan. In den styl. //Wat heb je die acte leelijk goschrereiil Dat teekent de baas nooit!" „Och ik k a d het wel mooier, maar anders steekt het te veel af bij den oude zyn handlte- kenicg." Modern. Rechten ook voor de vrouw!riep een huisvader, na een speech vtn een opgewon den vrouwspersoon te hebben gehoord. Wel, nu nog mooieil Mijne vrouw speelt de baas over mij, myne dochters spelen de baas over ons beiden en de meid speelt de baas over de heele familie, 't Ia tyd dat de mannen eindelijk eens recht kry- geit. In de manége. [//Ik dacht, dat je gezegd badt, dat ik in twintig hssen van een uur zou kannen paardrijden?" //Ja, dat heb ik ook, maar het beste ge deelte san dien tyd heeft n doorgebracht op den grond in plaats van op het dier zijn rugl" Veel gevergd. Dame (in een //aapje" stap- peud) Koetsier, near nummer dertig, den naam van de straat weet ik op 't oogenblik niet naar die zal my oader 't ryden wel invallen! HAAKLEM, 17 Mei. In de jl. Woensdag ge houden zitting van den Baad dezer gemeente deelde de Voorzitter terstond na het openen der vergadering mede, dat de Heer Mr. R. H. J. Gallandat Duet schriftelijk had kennis gegeven niet ter vergadering te komen. Na breedvoerige gcdachtenwisseling werd be sloten eene geldleening aan te gaan groot f 800,000 tegen 3 pet, deels als aflossing van de 4 pets. geldleening groot f 640,000. Het verzoek der Heeren Brinkman en Van Breemen om afstand van grond in de Parklaan voor een op te richten schouwburg werd afge wezen. Van den Heer G. De Vos en 12 andere eige naars van huizen aan de fiaanlaan en het Fre- derikspark was een adres ingekomen, Loudende het verzoek niet toe te staan, dat het „Kurhaus" c. a. voor de Staalwaterbronnen uit den Haar lemmermeerpolder, op die laan en in dat park worde gebouwd. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd het aftredend lid, de Heer J. W. F. Van der Star. Tot leden van de commissie van onderzoek der schutterij werden benoemd de He ren Enschedé en Salelis, tot leden voor de loting der schutterij de Heeren Jhr. Van de Poll en De Haan. Aan het einde der vergadering werd aan de leden eene brochure rondgedeeld getiteld: //Aan mijne Baadsbroeders. Eene dankbetuiging van R. H. J. Gallandat Huetzijdengaisreeder. 30 April 1890. Aan de leden van den Baad aange- 6 Mei holen io hunne zitting van 13 Mei 1890 door den schrijver". Een zee- n-twintigjarig gepensionneerd O.-I. militair, die sedert den laatstee tijd een zworveDa leven leidde ea veelal 's nachts in de open lucht of in stallen verwijlde, is Woansdag-morgeu le venloos in eea stal gevonden. Vermits hij veel misbruik maakte van sterken drank, meent men zijn dood hieraan te moeten schrijven. Het lijk, dat dezer dagen uit de Leidsche vaart onder Heemstede werd opgehaald, is her kend als dat van zekeren J. D. K. sedert eenige dagen alhier vrmisl. Naar wij vernemen zal de Koninklijke liedertafel „ZaDg en Vriendschap// bij gelegeuheid van den Nationalen Zangwedstrijd in Juli a. s. een groot vocaal en instrumentaal volksconcert geven. Bij goedkeuring van het Be tuur der ge meente, zal daart03 op de Groote Markt eene muziektent worden opgeslagen, terwijl de Heer H. Van Breemen Hz. het plan heeft, aantevra- gen alsdan de Markt eleotrisch te mogen verlichten. De gezondheidatoeatand dezer gemeente was in de maand April wederom zeer guLstig. Van in de wet genoemde besmettelijke ziekten werd ter ge meente-secretarie slechts éon geval van febris ty- phcï lea met doodtlyken afloop aangegeven. Het sterfte-cyfer was wederom zeer laag. Het totaal der overledenen, daaronder begrepen 4 levenloos aan- gsgevenen, bedraagt 73. Verhouding d r overlede nen tot 1000 inwoners per jaar voor deze maand he ekend: 17,04. Aan lichaamszwakte stierven 7, asn stuipen 2, aan apoplexie 5, aan hersenziekte 3: aan organische hartgebreken 6, aan ziekten d<.r ademhalingsorga nen 24, (waarvan 11 aan ke.l- en longtering of bloedspuwing), aan ziekten der spysverteringawerk- tuigen 5, aan ziekten dér organs nrogenitalia 2, aan andere oorzaken 8, aan onbekende oorzaken 7 per ionen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: bene den 1 jaar 16, van I6 jaren 7, van 614 jaren 1, va 1420 jaren 1, van 2060 jarea 21, van 50 66 jaren 10, van 6680 jaren 6, boven 80 jaren 7. Geboren zijn: 66 jongens en 71 meisjes. Uit een aangeteekenden brief mtt aangegeven geldswaarde, op 8 Mei jl. verzonden uit Haarlem naar Utrecht en te Utrecht den 10en d. a. v. in ont vangst genomen, zijn vermiat: 1 bankbiljet van f 1000, dd. 6 Mei 1884, AA 9298, en 1 bankbiljet van f 25, dd. 13 Aug. 1886, HU 4182. De Officier van Justitie te Haarlem veizoekt op sporing en bericht. KERKBERICHTEN. Zondag, feest van kerkwijding, te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie; te 3 uur het Rozenhoedje en de Litanie, te 6 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maiia, met Predikatie. Maandag en volgsnde dagen der week te half 8 Lof, Rozenhoedje en Meimaandoefeningen. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 410 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, met Ouderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Ca techismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 7 uur Lof en Rozenhoed je en de Catechismus naar gewoonte; Woensdag-avond daarenboven oefening van den H. Kruisweg voor de leden der Broedeischap. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur. 's Namiddags, te 3. uur Vesper, te half 5 Oefening der H. Familie, te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd met Predikatie. Gedurende deze week des avonds te 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. Gedurende de week de HH. Missen te half 8 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 14 Mei: P. J. Hagebout en N. Zweers. - J. Barnhoorn en G. M. Sprnyt. A. Mei- land en M. Veldhuizen. G. W. 1 Jssaldijk en J. M. Van Wnnnilc. J. I. Hageboud en A. Smits. J. W. Van der Tol en E. Van Leeuwen. H. D. Riiicher en G. Mendel. T. A. Cramer eu G. Brouwer. G. Van Laar en M. Langeveld. GETROUWD: 14 Mei: J. Radama en ;E. Schrier. C' J. Tjaden en S. J. Van Beem. A. Hoeben en A. Dirk- •e. W. J. Roelofs en M. F. Steenken. W. F. Grootea en J. F. De Haan. J. Haeaeker en M. Wijk huizen. G. Seaing en A. Loeffen. J. J. Henneke en M. E. Jansen. D. Godefrooyen E. Bloemzaad. P. J. Beekelaar en E. A. M. Hoobroeks. J. L. Holt en A. M. Bronkhorst. BEVALLEN: 12 Mei: E. Msrtin-Zijlstra, z. (levenloos). 13 Mei: S. M: Hulshoff-Honssart, z. 14 Mei: A. Hout-Redeker, z. - M. B, Janssen-Schaap, d. A. Daneel-Jochemi, e. 15 Mei: J. Tóeset Lijnzavd, z. M. C. A. Koehorst-Van Term, d. M. F. Van Denrsen-Van Duivenbode, d. A. C. Tros-Ramakers. z. N. De Bie-Krijgsman. d. J.Braakenburg-Kete- ma, d. 16 Mei: T. De Jong-De Jong. d. (levenloo J. OVERLEDEN; 12 Mei: H. M, Fransen, 13 m. 13 Mei: G. M. Braakman, 16 m. J. H. Kofoed, 37 j. D. J. Wijkhuiien, 26 j. 14 Mei: D.H. Heeres, 1. m. F. C. E. Maller, 2 m. 15 Mei: S.L. Lut- gens, 47 j. C. J. Koelemij: 2m. Dewijl in het vorige jaar de vlasbouw in het noorden van Friesland, welke eerst zooveel beloofde, èn door de minder goede qaaliteit, èn door de lage prijzen vrij slech te uitkomsten heeft opgeleverd, wordt daar in dit jaar zeer weing vlas verbouwd. Dit is te meer te betreuren omdat in het noorden van Friesland de arbeiders des winters bijr.a alleen van het vlaswerk moeten bestaan. De bloembollenveilingen te Wassenaar hebben een (eer goeden afloop gehad. Tulpen en narcisaen brachten veel op, crocussen echter weinig: soms 3 bedden raim fl. Er zijn veel bollen uit het land van de bloembol len naar het Westland gegaan. Een in het Latijn geschreven getijdeboek uit de vijf tiende eeuw, afkomstig uit een klooster in Engeland, ia dezer dagen te Amsterdam verkocht voor f1910. Het was eerst onlangs in het bezit gekomen van iemand te Haar lem. Te Arasterdam heeft de eerste opvoering p'aats ge had van Het Onze Vader, naar het Fratisch van Francois Coppée. Zij ia daa r uitstekend geslaagd. Het JV. v. d. II. zegt o. a.: „Het treffende van het onderwerp doet de bezoekers in ademlooie stilte naar het verloop der handeling luis teren en slechts met moeite hnn toejuiching inhouden. Het Once Vader zal een dier mooie dramaatjes wor den, die overal en door allen gespeeld worden. De vertaling, die goed en dichterlijk klonk, is van de hand van Prof' A. H. M. Rnyten. Pr. Men kan haar lezen in het Aprilnommer van He Katholieke Gids, onder redactie van Mr. Eug. Gompertz eu Th. A. Koelman. Naar ons uit Amsterdam wordt bericht, zijn ook uit België voor de tentoonstelling tot bevordering vnn Veiligheid en gezondheid in fabrieken belangrijke inzen dingen toegezonden. Frankrijk daarentegen schijnt zeer weinig op dit gebied op te leveren; althans het aantal Fransche deelnemers aan de tentoonstelling is zeer ge ring. Uit Engeland daarentegen worden mede eenige be langrijke inzendingen gewacht. De tentoonstelling draagt in hoofdzaak een nationaal karakter. Gedeponeerde voorwerpen.) Eene 'tulen muts. Eene neepjesmuts. Een boezelaar. Een phantaiie-armband. Twee muziekboeken. Een sleutel eener klok. Een defect roodkraleu halskettinkje met gouden sluiting. Eene doos met gebruikte postzegels. Een platte zoelemelksebe ksas. Een servet. Een schoorsteen- Itukje. Twee diverse handschoenen. Een notitieboekje van een smid betreffende het hoefbeslag van paarden. Een boezelaar en een zakdoek. Een blauwe kraag. Een zil veren armband. Eene portemonnnie met eenig geld. Een beitel. Eene zaag. Een bandje met eenige sleutels. Eenige slentela. Terng te bekomen bij den Hetr Rnygrok, spoorweg wachter, Friesche Varkenmarkt: een groengeschilderd schuitje waarin eene viachben. In een der tramwaggons achtergelaten: Een taschje. Eene parasol. HAARLEM, 14 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verknopen en prijzen als volgt: koeien 6, verkocht 5 —voor f 160 af 130 stieren verk voor f vaarzen verkocht voor f a pinken verkocht 1 voor faf— graskalv. verk. 1 voor f 21 a nuchtere kalveren, 53 verk.53 14 a f7 achapen, 38 verk. 38 voor 32 ii f24 Lammeren 202, verk. 190, f 18 a 14. Varkens, verk. a per 5 ons. Biggen 6, verk. f a Paard. 10 verk. 2 f300 a 60. Veulens, verkocht faf— Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 45 atapeli kaaa uitmakende 5324 stuks wegende 10498 kilo. Hoogste prija f 80,50, middelbare pry» per 50 kilo. LONDE.N.15 Mei. Ter veemarkt z(jn aangevoerd rnnderen 200 schapen en lammeren 3000 kalveren 180, zwijnen 40. Prijzenbeate runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/2 a 6' kalveren 3/9 a 6/4 zwijnen 2/4 a 4/8. AMSTERDAM, 14 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: rnnderen 5 lste qual. c. 2de qual c. 3e qual. c.j vette kalveren, 139 lste qual. 105 a c. 2de qual, 85 e per kilo graskalveren fa. 64 nuchtere kalveren f8 a f12. 2 achapen en lam. vette varken» 227 40 a 44 c. per kilo. biggen paarden f DELFT, 15 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:— vette koeien le qual. 215 a 285 dito 2de qnal. 170 210 kalf- oeien. lste qnal. f 240 f 280 dito 2de qual. 160 a 190, vaarkoeien lequal. 170 a 215, dito 2de qual. f 130 a 150 vette kalveren, lste qual. 70 90 dito 2de qual. 46 a 57 vette schapen lste qual. f 26 a 40 dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. 40 a 50, 2de qual. a—vette lammeren a -- weilammeren 8.a 20 magere varken» 28 a 46biggen f 9 a 14 nuchtere kalveren f7 a 24. paarden f 40 a 130 stieren f 80 a 210 ossen f a Rundvleeach 70, 75 a 80 e. vet kalfavleesch 75,85 95 e. schapevleesch 65 a 70 o.. lamsvleeach a c. Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 6.a 8.25 nieuwe dito f a roode dito f 7.— a 8.25 min a -, rogge f 5.25 a 6.—, nieuwe dito f a wintergerst f 4,25 a f 550 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f 4,50 f 6[—haver f 4,25 a 4,75 groene erwten f 7,25 a 8,50 meitiDg f 6, a f 6,50 paardeboonen f 5.25 a 5.75, dniveboonen 6.25 a 7,— bruine boonen f 7.25 a 9,50 koolzaad fa I hennepzaad f 6,50 a 7.— kanar/ezaad f 6.— a 7.75 I ALKMAAR, 16 Mei. Aangevoerd 300 stapels kaas kleine f 32>/t, commissie dito f 27—. middelbare f 26'/». LEIDEN, 16 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen al» volgt: paarden a80 stieren f 60 a f 215; 120 ossen f 146 a 324 242 melkkoeien f 104 a 332 126 kalveren dito 22 a I 23,a vare dito f a vette dito f 22 graskalveren f 23, a 50, 82 vette l 83 74 ;157 nuchtere dito f6,a 17,— 134 vette achapen, f 21a 34, 482 weide dito 18 a 31, 6322<lamm.f 8% a22'/s 170 magere varkeu»/ 17 a 41, 236 biggen 9,50a 16.—. HOORN,14 Mei Ter waag gewogen 199 stapels kaas wegende 57,986 kilo; hoogste prija per 50 kilo 33, voor kleine/27,—voor commissie, voor middelbare 0OUDA 14 Mei. Granen. Witte poldertarwe fa a jarige roode dito f 6.50 a f6,75 Angel dito f a Zeeuwsche dito f a f nieuwe dito 7,90 f8.40 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 7.60 a 7.80 Zeeuwsche dito f 5.75 «6.25 polderrogge f 5.40 a 5.50. wintergerst f a aanvoer dito (per 70 kilo) 5.— a 5.40 jarige n. chevalier a zomer dito f a Haver f 3.25 a 4.25 dito nieuwe 8.— a 8.50perl00 kilo. Kookerwten f a per heet. Maia. Amerik. f 5.30 a f 5.40 Odessa a Cinqnantine f 6.50 7.— per 100 kilo. Hennepzaad inlandach f a en buitenlandsch f a apelt kanariezaad f 6,75 a 7.50,. Kaas le qual f27,a 29.2e, qual f 25.— a 27,— graskaas f a Noordhollandsche f 25 a 30, aangevoerd 69 partijen. Handel vlug. Boter met tamelijken aanvoer; handel vlug prija der goeboter f 1.15 a 1,25; der weiboter f 0.95 a 1,10 Melkvee met goeden aanvoeren handel trager. Vette varken» met tamel. aanvoer, handel gew., van 20 tot 23 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel fl., van 18 tot 19 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel fl. f 1,10 a 1.75 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel gew.. f 25 a 36. Nuchtere kalveren met goeden aan- voer handel vlug f 6.a 10. Amsterdam 14 Mei 1890. Prijzan der onderstaande etïectengeuuteetd pilt. oe koers sfeder and ertif. Werk. Sehuld. .2', Portugal. Snaland. Spanjo. Turkije. Egypte. Hougerfje. Obl. in papier5 Goudleening5 Italië. Obl. Pansel. Lean. 1860-04 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Obl. buiten]. 1858-84 8 bij Hope A Comp. Oude iiuaseu 6 Obl. Nie. Spw. 1887/69 4 1877 Ainst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 Obl. Alg. Sehuld 1865 Serie D. i 1869 C. 6 Obl. Leening 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligatien 4' Peru. Leening 18706 1873 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. 1/z. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. geilemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl4' 1875t ltalle. ïuid-Ita). Spoorw. Obl8 Roeland Gr. pw. Maatach. Aand.. 5 Baltis-he Spw. Aandt Jelez Griazi OblK Kiew Brest Aand.. 5 Knrak Oh ark. Obl 100 Obl 5 Morscbanak Syeran Aand.. 5 Riasehk Wiasma 6 Bumeule. Aandeden Spwdl> Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cort. Aand Mits Kantai Texas Obl. Cart. 7 pjajBMIE-LEBNINGKJN. Nederland, Loten Amsterdam /1Ü0. 8 Rotterdam 6 Gemeente Crediott Belgle. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 1860I 1864 Ruilend. i 1864 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. 827, 96V8 102l/j 84'/j 957. 887e 7 57/a 76 61»/s 1047a 957a 48 66 !«Vi. "Vil 967/,, 1017s 120 41% 15 1213/ie 135 154 134 917, 142'/, 113'/, 597. 1227, 6S"/e 93 34 Vl, 347.e 1421/, 287, 1187, 1127, 1097, 105%, 104 387, 113'/, 118 52 1551/, 147 Heden overte.d, in den ouderdom 62 jaar, Mevrouw H. BORST, Weduwe var. den Hoogedel gestrengen Heer J. Ph. BOEST. 's Gravenhage, 13 Mei 1890. I/oor de vele bewijzen van deel- neming, beloond 1 ij het over lijden van den Heer LUDO- YICUS JOHANNES SMITS, be tuigt de Familie haar hartelijken dank. Uit aller naam, A., D, SMITS, Pastoor, Beek, 12 Mei 1890. Mijn barfelijken dank aan allen, "*die mij dezer dagen bewij zen van belangstelling eu deel neming hebben betoond. N. A. A. AUSSEMS, Pastoor. 17oor de vele, hartelijke bewijzen van belangstelling, onder vonden op 8 Mei, betuigen on- dergeteekenden hun welgemeen- den dank. J. T.JKOUWENHOVEN. M. G. S.KOUWENHOVEN- Lans. Warmond, 17 Mei 1890, mm een R. K. KINDERMEISJE, niet beneden de 16 jaar. Adres: Mej. HULSEBOSCH, N. Gracht. 86. Met Augustus a. s. wordt ver langd eene fatsoenlijke R. K. en eene leerliuge-strijkster. Loon naar bekwaamheid, met KOST en INWONING. Brieven franco, onder letters- B. B., bij H. WOL- TERS, Havik, Amersfoort. van middelbaren leeftijd om Keu ken- eu Huiswerk te verrichten (liefst van buiten). Goede getuig schriften is vereischte. Franco brieven letter L, bij de uilgevers dezer courant. Trgen Juni eene fatsoenlijke DIENSTBODE. Adres Café en Uitspanning de KIKKERT, Haarlem. H. VAN AMSTEL, Jr. Bericht dat zij voor het aan staande PINKSTERFEEST eene uitgebreide collectie opgemaakte in voorraad heeft,alles voor SPOT PRIJS. Opgemaakte Hinderhoeden van af f 1,20. Bij de uitgevers KüPPERS LAUREY, te Haarlem is verschenen: Deze lijvige Brochure, groot 38 pagina's, met Dr. Schaepmans portret, op best royaal 8o papier gedrukt, heeft een keurig uiterlijk, en is tegen den geringen prijs van 30 Cents, franco per post, 35 Cents, alom verkrijgbaar ge steld. De Twentsche Liunenfabriek, alhier gevestigd: Zijlstraat 57 loor verbouwing harer Magazijnen te Amsterdam, ste't U in staat te profiteeren, daar wij alle Manufacturen uit de eerste hand dus tegen fabri ksprijzen verkoopen, zooals: fijne Tafelstellen Servetten, Handdoeken, Tafellakens, Constitutie, alle soorten Katoenen, Thibets, Merinos, Linnens, in alle breed ten, Flanellen, Baaien, Bover§, enz., enz. D,.ar wij uitsluitend laten weven van goede GARENS en onze fabricatie eene solide bewerking ondervindt, blijft onze afname steeds vermeerderen. Wij noodig-*n U uit eene proefbestelling t> nemen van de sinds jaren gevestigde Twentsche Liunenfabriek, Ams'erdam, Kalverstraat. Wij laten Uier eenige prijzen volgen, om U eenig denkbeeld te geven van deze zeldziam voordeelige aanbieding, zooals Solide 5/4 linnen Handdoeken, met afgepaste randen, f2.C5 en f2,95p. dozijn. Soüde 5/4 linnen S/rvetten, met afgewerkte randen, mooie pa tronen, f2.20 en f3.10p. dozijn. Linnen Tafellakens, alle patronen, 84 25 en 30, 10,4 40 en 60, 12/4 90 en 110 Cents, enz. Linnen Tafelstellen, damasten patronen, 1 dozijn Servetten en een 4-els Tafellaken, van f 10.50 voor f6,50. Vingerdoekjes, p. doz. f 0.40 en fl.10. Ontbijtservotten, met franje, f0 55. Linnen Zakdoeken, per dozijn f2..Halflinnen Zakdoeken, voor Heeren f 1.30, voor Dames fl.10 per dozijn. Linnen Tafelkleedon, van fl Mooie, gekleurde Zakdoeken, met Zwitsersche randen, 40, 60 eu 100 Cents. Ee ie partij fijne Linnens, voluit 2i/s el breed, voor 2 persoons Lakens, 40 Cts.; 5/4 en 6/4, voor Hemden en Sloopen, 18 en 22 Cents. Graslinuen en Madapolara, voor Lakens, 24 en 30 Cents voor Hemden 15 en 18 Cents ook zeer geschikt voor Sloopen, enz. Bazin, in diverse strcepen, 13, 15 en 18 Cents. Mooei Kepers en Amersfoorteu, de 20Vs el, f3,20, f 1,90 en f 2,40. Linnen Rad-Keper, de 20Vz eL ahyd f6.—. nu f4.60. Spreien, van f 1.en fl.50. Badhanddoeken, van af 10 Cts Krimpvrije Flanel, van 18, 24 en 30 cents. Fransche wolleu Flanel, gekeperd of gewatteerd, voor rheuma- tiek 35 en 40 Cts. Dames-Daghemden, cretonne, a 60 Cents coupe élégante, 80 Cts Dames-Nachtjaponnen, volslagen leugte, met kant of borduursel, f 1.20. Damespantalons, met strooken, Fransche Madapolam, 65 Cents. Damesrokken, met geborduurde linnen strooken, f 1.10 en f 1.30. Ruim 2 el breed zwart Franach Thibet, Tissage Fran9ais, per el f 1.10 en f 1.40. Meriuossen, gekeperde Wol, prima 20, 30 en 45 Cents. Door het zelf fabriceereu onzer Goederen zijn wij iu staat zelfs de wenschen van de meest eischende Dames te bevredigen Hoogachtend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3