'MAMTMïUtTHTMN BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Montenegrinnsehe eigenaardighe den. Voor geest en hart. Ter behartiging. Hooglijk naadren donkere uren, Toch niet immer duren zy: Houd maar moed zóólang zy duren, Want de zon is toch naby Schynt Gods Licht nog steeds verborgen Achter 't wolkfloers is 't reeds morgen! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Een aantal schuttere te Ameter- dam van de exercitie komende, waren uitermate vroolijk. Het effen voetpad in de Kalreratraat scheen hun uitmuntend geschikt voor springoefeningen. Van hetSophiaplein tot den Dam althans vermaak ten tij zich met //hansje overu te springen. Ook het publiek amuseerde zich met deze „martiale// vei tooning. Inde Staats-courant staat opgenomen de Wet van den 9en Mei j.l. houdende ver bodsbepalingen tegen het dragen van wapenen. Wij brengen in herinnering artikel 1 dezer wet dut aldus luidt: Het is verboden op den openbaren weg of op eenige voor het publiek toegankelijke plaats een wapen bij zich te hebben. Onder wapenen verstaat deze wet: geweren, karabijnen, revolvers, pistolen en andere vuur wapenen, windroeren, dolken, dolkmessen, sabels, degens, degenstokken, priemstokken, wapenstok ken, eu dergelijke voorwerpen. Overtreding van het verbod, in dat artikel ge steld, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zeven dagen of geldboete van ten hoogste hon derd gulden. Eene in 't oog springende trek in don volks aard der Mo tenegrijnen is hunne stsrke gehecht heid aan hunne nationale kleederdracht. Van den Yorst af tot den minsten kruier draagt in het geheele laud geen enkele inboorling de //Franki sche" kleeding. Het maakt een zonderlingen iodruk eeu ouderwijzer, een apotheker, eeu klerk eu dergelijke vreedzame lui tot aan de tanden toe gewapend te ontmoeten en velen hunner daarbij vloeiend Duitscb, Framch en Iialiaauach te hooren spreken. Een apotheker, die met een dolk en een revolver in den gordel pillen draait of zalfjes smeert, of een onderwij zer, die in vollen wapendos zijn jongens drilt, is voorzeker een vreemd gezicht. Tot nog zeer onlangs was in Montenegro de weelde in da kleeding tot eene ware volksziekte ontaard, en gouden borduursels ter wasrde van eenige honderden gulden droeg ieder, die maar eenige aanspraak op fatsoen maakte. Om deze weel de, die op den ffoancicelen ondergaug van me nig gezin moest uitloopeo, te beteugelen, heeft de vorst het vorige jaar eene ukase uitgevaardigd, waarbij het alle Montenegrijnen verboden is gouden borduursels op hunne feestkieeding te hebben. De nog voorhaudeu zijnde gouden bor duursels mogen slechts in gewone weskdagen gedragen worden. De verhouding tusschen deD vorst vau Mon tenegro en zijne rijksgrooten blijkt kluchtig uit het volgende: E n Wojwode rond,dat eene //Fran kische" parapluie toch zoo kwaad niet was, en schafte zich er eene aan, met ongeduld^ den dag afwachtende om er mee te pronken. Juist waren de sluizen des hemels geopend, en het spreekt vanzelf, dat onze Wojwode dadelijk met uitge spannen regendak giDg wandtlen en, vergenoegd bij zichzelven lachend, op het pleio tó/r het vorstelijk kasteel deftig heen en weer stapte. Eensklaps stond de vorst voor hem en rukte hem de parapluie uit de hand, zeggende: //Sinds wanneer draagt een Montenegrin eene parapluie, lafaard, die je bent?" sloeg hem tweemaal met het verbeurdverklaarde uitvindsel der beschaving op hst hoofd en brak het toen aan stukken. Later werden er in Montenegro wel vrij veel parapluies verkocht, maar zij worden alleen ge dragen als de Vorst het niet ziet. Zoodra er geroepen wordt: //De Vorst komt", haasten de Bijksgrooten zich als betrapte schooljongens om hunue parapluie te verbergen. Sympathie is het machtigste middel, zoowel bp de opvoeding van kinderen als bp den invloed, dien wy op volwassenen nitoefenen. Een ieder doe het zyne zoo goed mo gelijk. Geen vogel vliegt zoo ras en snel Gelyk de tijd, verstaat gy 't wel. Een. collega. Du Heer C. had gedurende anderhalf uur eene vigelantc gehad en gaf den koetsier bij het uitstappen eeu rijksdaalder, op- dal de man daarvan het verschuldigde zou af houden. De koetsier vond, na lang zoeken en weer toeken, eindelijk vier kwartje» en overhan digde ze deo heer. Deze bekeek ze en zag ter stond dat er een valach kwartje bij was. Hij zeide echter niets, maar gaf het den koetsier als fooi. De manner bedankte, klapt» met zijne zweep en reed verder, maar toen bjj zjjn vaiseh geldstuk herkende, keerde hij zich nog even om Laar den kant van den Heer C. en riep hem tos: Nou, jy bent ook sen gauwdief. biedt.) Och, dat is nog van Mevrouw Van der Gracht. Aspirant-dienstbode. Zeker, mevrouw. Ze heeft het er zelf onder gezet, toen ik er een verrel- jaars was geweest. r/Maar ze is al vijf jaar dood," //Och, wat uweea zegt. Wel, wel! Den eenen dienst voor, den anderen na, heb ik op dat ge tuigschrift de laatste zeven jaar al gekregen en ik wist niet eens, dat de goeje ziel dood was." Ontslagen dienaars. Een goedhartige Vorat van Piemont bad de gewoonte, telkens als hij reden had om eeu ontrouwen dienaar zijn ont slag ie geven, hem in zijne kamer te roepenen met eene donderende stem te zeggen: „Gio»anni je bent ontslagen. Van nu aan zal ik je Michele noemen." En Miehele bleef totdat hij op dezelfde wijze Francesco of Serafino werd. Een getuigschrift. Dame, het getuigschrift lezende, dat eene arpirant-gedienatige haar aan- Bij gelegenheid van eene zonsverduis tering. Kapitein !eu vorigen d ig op het appèl legeu disn onder-adjudant.) Zooals ga weet ia er morgen eene zonsverduistering. Laat de man schappen morgen vroeg om B uur in marschte- nue op de exercitieplaats aantreden, dan kunnen zij dat zeldzame natuur verschijnsel, dat eerst in de volgende eeuw terugkomt, ook zien. Ik zal dan de noodige verklaringen daarover geven. Bij regenachtig weer is er natuurlijk niets te zien en laat gij de manschappen in de exercitielooda aantreden. Onder-adjudant (tegen de onderofficieren.) Op last van den Kapitein zal morgen op de exercitieplaats eene zonsverduistering plaats heb ben in marschtenue met verklaringen van den Kapitein. Bij regenachtig weer is buiten niets te zien. De zonsverduistering zal in de exercitie- loods plaats hebben! Onderofficier (tegen de korp^i.. N Morgen vroeg om 5 uur aantreden der zonavera.. stering; manschappen in marschtenue. Bij regenachtig weer wordt de zaak in de exercitielooda ver- klsard. Korporaal (tegen de manschappen.) Morgen vroeg om 4 uur groote verduistering. Bij zon neschijn ia de open lacht, bij regenachtig weer in de exercitielooda. Eene vraag. Jantje, Jantje! je doet me veel verdriet zei moeder tot haar zoontje ja bent miju eenig kind ea behoort dus goed op te passen. Moet ik dan goed oppassen, moê, voor de broertjes en zusjes, die ik niet heb? Medelijdend. //Hoe kun je nu Willems om die honderd guldeD manen, nu zijue zuster pas dood is?" //Hoa ik dat kan? Wel, ik doe het met de beste bedoeling dat is nog eens eene af leiding voor hem!" Ook geen vleier. Pedante jongejujfer. Wat dunkt u,oom, wordt mij door mijne photographic recht gedaaL? Oom. Ja, Etneliue, recht zonder barmhartig heid. HAARLEM, 22 Mei. Dinsdag-aroud ia van een man, die volgens zijn eigan zeggen, door drank beneveld, op eene bank aan het Bolwerk in slaap was gevallen, een gouden horloge met ketting ontvreemd. Het grootste gedeelte der gestolen goederen ten nadeeie van een reiziger uit bet café van de Hoeren Gebrs. Brinkmann is teruggevonden op den open baren weg onder de gemeente Schoten. Een land- looper was aldaar in bet bezit van die goederen gezien; ook had hij nog te vergeef» getracht de handschoenen te verkoopen. Dinsdag-namiddag is een achtjarig jongetje in het water gevallen aan de Lange Heereuvest. Met veel moeite werd liet gered door een p. raoon, dis zich gekleed te water begaf. De commissie vao fi ianciën uit onzen Raad heeft baar advies openbaar gemaakt omtrent de bekende schoolplannen van bet collegie van B.en W. De commissie geeft den raad de scholen met 1 September a. s. niet te sluiten voor kinderen, wier ouders hun hoofdverblijf niet iu de gsmeente hebben gevestigd, en iu ernstige overweging te nemen eene evenredige schoolgelJhcffing in ie voeren. Da vereeniging Volksbelang beeft zich tot den Raad gericht mst het verzoek het voorbeeld te volgen van Amsterdam en Den Haag, en in de bestekken voor de gemeentewstkan de clausule op te nemen betreffende de verplichte collectieve verzekering der werklieden tegen ongelukken. In hun prae-advies Zeggen B. en W.. van meenÏDg te zijn daartegen niet langer bezwaar te moeten maken, en verder, dat het voorbeeld van Amsterdam meer navolging verdient dan dat van 's-Hage, omdat niet alle werken gevaar opleveren, en het dus niet noodig is de verplichting bij alle werken op te leggen. Wat betreft het verdere verzoek om bij d« uitvoering van gemeentewerken te zorgen voor voldoend en zuiver drinkwater, voor eene be hoorlijke loods, waarin de werklieden gedurende de oogenblikken van raat kunnen vertoeven, en bovendien voor éen of meer privaten, zeggen B. en W. dat dit naar hunne meening in geen ge val tot eene tusschenkomst van gemeentewege kan leiden, daar te dien aauzien de gemeente is gelijk te stellen nset iederen anderen werkgever, en er dus geen aannemelijke grond aanwezig is om van den tot nu toe gevolgden weg af te wyken. De Heer Commissaris des Konings in Noord- Holland, Jhr. Mr. J. W. M. Schorer, hei it zich heden voor ongeveer tien dagen naar hst buiten land begeven. Naar wij vernemen ia de luitenant-kwar tiermeester Kogen wegens zielsziekte in het hos pitaal te dezer atede opgenomen. Onder de rubriek „ingezonden stukken" bevat de Oprechte Haarl. Ct. van heden het volgende schrijven van Z. D.H. den Bisschop van Haarlem. Den WelEdelen heer redacteur der Oprechte Jiaarlemsche Courant. WelEdele Heer 1 Beleefd verzoek ik UWelEd. dit schrijven iu uw dagblad op te nemen. In de Oprechte Haarlemsehe Courant van heden, Woensdag 21 Mei, lees ik het volgende bericht overgenomen uit de Schoolwereld van 15 dezer „Dezer dagen hebben alls R.-K. pastoors van hunne bisschoppen een omzendbrief ontvangen. Ia dit stuk wordt allen pastoors, rectors en kapelaans gelast van huuncn invloed op het volk gebruik te maken om naast de openbare school eene bijzondere te erlangen. „In dit sluk wordt bevolen, dat op kleinere plaatsjes, waar de oprichting onmogelijk blijkt, de pastoor moet trachten te weten te komen welke boeken in de openbare school worden ge bruikt, en dat hij alles heeft aan te wenden oor ze vervsiigen te krijgen voor R.-K. werkjes. //Verder wordt de wenk gegeven, dat de pas toor van elk dorp of van elke stad streeg toezicht heeft te houden op den handel en wandel --an elk openbaar onderwijzer iu zijne parochie." Indien alle R.-K. pastoors van hunne bis schoppen dien //omzendbrief" ontvangen hebben, dan moet een dergelijk schrijven ook van mij zijn uitgegaan. Intusschen is mij daarvan volstrekt niets be- lend. Zelfs zou ik de poging ongeoorloofd noe- meu om boeken, gebruikt in de openbare school waar derhalve niet-Katholieke kinderen zoowel als Katholieke kindereo onderwezen worden te doen vervangen door R.-K. werkjes. Gaarne verklaar ik mij bereid, mijnheer de redacteur, om, indien UWelEd. iu het vervolg, alvorens dergelijke onware en slechts verbitte ring wekkende berichten uit andere bladen over te nemen, de noodiga inlichtingen van mij wenscht te ontvangen, die sbd u te verschaffen. Haarlem, 21 Mei 1890. t C. J. M. BO TTEMANNE, bisschop van Haarlem. BUBGt. STAND DEB GEM. HAABLEM ONDERTROUWD: 21 Mei: W. P. Heerens en G. M. Da Graatf. G. Van Hoften en A. C. De Vogel. H. Straatemans en P. Tennissen. GETROUWD: 20 Mei: P. J. Van Keisel en C. F. Van Leuven. 21 Mei: J. Koelemij en C. H. Helmer. G. Dijkzenl eu M. E. Bax. G. Memelink en G. Barink. O. Van Opzeeland en A. De Kruyfï. BEVALLEN: 17 Mei: A. J. C. O. O. Suyderhoud- Loubriat. 2 z. 18 Mei: E. Koster-Mezeres, d. 19 Mei: F. C. Jansen-Habich, z. C. Van Dalen-Teljeur, z. 20 Mei: W. Wolzak-Krom, z. A. Vreenegoor- Bronageest, d.—M. S. De Braber-Blad. d.— 21 Mei:C. M. Lieftink-Meyer, z M.Van Dijk-Vos, d. (levenloos. OVERLEDEN: 18 Nei: A. L. Schous, 2 m. 19 Mei: H. v. Zeeuw, 6 m. G. A. Van Gelderen-Smit. 65 j, A. A. De Last, 18 m. T. P. Blok, 12 m. - 20 Mei: A. F. Elfering, 25 j. Jl. Maandag werd de nieuwe katholieke kerk te Wijk aan Zee op plechtige wijze door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. C. JM. Bottemanne, geconsacreerd. Te 7 uur in den morgen begonnen de plechtigheden der wijding, te h»lf tien nam de plechtige pontificale Mis een aanvang. Z. D. H. werd geassisteerd door den Hoogeerwaarden Deken als Presbyter-Assistent, terwijl hem als Troon-Diakenen terzijde stonden de Hoogeer waarde Hearen B. Jüankelman en 1'. J. T/mtinissen, Kanunniken van het Kathedraal Kapitel. De plechtigheid werd o. a. bijgewoond door de Edel- achtb.; Heeren Burgemeesters van Beverwijk en Wijk aan Zee. Het Zangkoor van eerstgenoemde plsats had het zich tot eene eer gerekend, de liturgische gezangen te mogen uitvoeren, van welke taak het zich op verdienstelijke wijze kweet. De woorden door den Hoogwaardigen Opperpriester bij deze verheven plechtigheid gesproken waren hartver heffend en maakten op alle aanwezigen een diepen in druk. Door eenige invloedrijke mannen, liefhebbers van goede muziek, beschermers van toonkunst, worden, naar wij vernemen, pogingen in het werk gesteld, om eene Nederlandsrhe muziek-vereeniging, over geheel het land op te richten, die bedoelt Nederlandsche toonkunstenaars tot nieuwe scheppingen aan te moedigen en de opvoering hunner werken gemakkelijk Ie maken. Wanneer wij wel ingelicht zijn, moet het initiatief daarvoor uitgegaan zijn van mannen als H. J. Joosten, Mr. A. J. Van Hail, M. J. Waller, J. Van Sc'nmits Dan. De Lange, J. G. De Groot, dir. der Nederlandsche opera te Amsterdam en enkele anderen uit Den Haag, Dordrecht enz. Weldra zullen alle muziekliefhebbers iu Nederland tot deelneming en steun uitgenoodigd en aangezocht worden zooveel mogelijk afdeeiingen te vormen. Na de aardnoten- en kokosmeelkoeken als veevoeder zonder de lijnkoeken te rekenen wordt na de hennepkoek als de goedkoopste koeksoort voor veevoeder aangemerkt. Het gehalte aan proteïne wisselt af tusschen 27 en 32 pet., dat van vet tusschen 8 en 19 pet. Men moet hennepkoeken luchtig en droog bewaren nat gaan ze spoedig tot schimmelvorming over en sterk ge roosterd verkolen de voedingsstoffen. Deze koek, afge wisseld met knolleuhaksel eu hooi, ia een uitneme.d paardenvoeder, en ia ook zeer geschikt voor schapen en melkkoeien daar de grsseteude dieren, volgens ge nomen proeven, de hennep in vrij groote hoeveelheid kannen verdragen in weerwil van de harcotische stoffen welke de hennep bevat. De arrondissements-reohtbank te Arnhem heeft den winkelbediende B. E. te Nijmegen, aangeklaagd van over treding der wet op de fabrieksmerken het gemeld» geval, dat zsep onder den naam van die van Gcbr. Dob- belmann zon zijn verkocht ontslagen van rechtsver volging. Tegen deu wethouder H. P., te Stein, is door het O. M. bij de arrondissements rechtbank te Maastricht, ter zake van opzettelijke mishandeling en verwonding, eene gevangeniisraf van éene maand aaugerraagd. HAABLEM, 21 Mei. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, velkoopen en prijzen als volgt: koeien 4, verkocht 4 —voor I 280 «f 130 atieren verk. voorf.vaarzen verkocht voorf— a pinken verkocht voor faf— graakalv. verk. voor f nuchtere kalveren, 45 verk.45 14 a f8 schapen. 64 verk. 80 voor f 34 a f22 Lammeren 304, verk. 286, f 20 a 14. Varkens, verk. a ptr 5 ons. Biggen verk. f a Paard. 2 verk. f a Veulens, verkocht f af— Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 60 stapels kaas uitmakende 6402 stuk» wegende 12098 kilo. Hoogste prijs f 28,middelbare pry» per 50 kilo. LONDEN 19 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 200 schapen en lammeren 13000, kalveren 380, zwijnen Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/8 schapen en lammeren 4/2 a 6' kalveren 8/9 a 6/4 zwijnen a BOTTEBDAM, 20 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 16 paarden, 450 innderen 126 vette en graa- kalveren, 214 unehtere kalveren, 3 schapen of lafnme- ren, varkens, 321 biggen, 3 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 82 e. 2de qual. 76 c„ 3de qnal. 70 c.; kalveren 1ste qual. 110 e. 2do qual. 100 a c., schapen lste qual.—c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens lste qual. a c., 2d. qual. a o., 3de qual. c., licht soort a per half kilo; Op de botermarkt werden aangevoerd: 169/8 en 119/16 ton en 1224 stukken per half kilo; prijs le qnal. f48,— 2e qual. 44 3e qnal. f 40 per half kilo 50 a 65. SCHIEDAM,21 Mei. Moutwijn per Ned. vat af 10,— Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f 0,50 Commissie f 0,30. PlIBMEKEND, 20 Mei. Kaas: aangevoerd 321 Btapels. prijs der kleine kaas .'32.50 1 middelb., pry j 26.50 Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger stag in prijs kalfkoeien. 356 rond. Vette kalveren vlug, 253 stuksprijs 70 a ,90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 273 stuks prijs f 8 a f 22 per stuk, mati gen handel. Vette varkens: aanvoer 129 stnks, prijs 36 a 48 e. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 230 stuks, prijs f 17 a f32 per Btuk met matigen handel. Biggen aanvoer: 435 stuks prijs f 9. af 14.— AMSTERDAM, 21 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen lste qual. c. 2de qual c. 3e qual. c.; vette kalveren, 165 lste qual. 100 a c. 2de qual. 80 c per kilo graskalveren f a. 50 nuchtere kalveren f7 af 13. schapen en lam. vette varkens 134 40 a 46 c. per kilo. biggen paarden t Amsterdam 91 Mei 1890. Prijzen der onderstaande effectenganoteera pCt. aa koers Weder/and ertif. Werk. Sohuld. S' 8 e 1 Hongarije. Okl. in papier5 Gondleening8 Italië. Obl. Fausel. Leen. 1860-64 5 Ooatonrtjk. Obl. in papier (Mei—Nov.)8 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1858-84 8 Builend, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867/69 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1876 .1 binnenl. (Perpetneele)4 TurkUo. Obl. Alg. Sohuld 1865 Serie D. 5 1869 C. 6 Egypte. Öbl. Lceuing 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia. Obligation4'4 Peru. Leeuiug 18708 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank. divid Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand. M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl, Indiaohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wazel Obl. 4' 1875. 8 ltalle. Zuld-ltal. Spoorw. Obl8 Rutland. Gr. pw. Maataeh. Aand.. 5 Baltiscke Spw. Aand.. 8 Je los Griasi Obl.. 5 Kiew-Brost Aand8 Knrsk Chsrk. Obl <tÈ 100 Obl 5 Morschensk Sysran Aand.. Riasehk Wiasma Etumeute. Aandeelen Spw. Amerika Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Gert. Aand Mis» Kansas Tors» Obl. Cert. PHEMIE-LEBNTNQEJT. Nederland, Loten Amsterdam /100. Rotterdam Gemeente Credlet8 Belgle. r Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Stsatel. 18544 18605 1864 Suf/Mit e 1864. 1866.. 5 Geldkoers prolongatie 3pet. 8 S ai. 7 8 S 82% 96'/. 102% 84'/4 96*/a 88'/. 76% 76'/» 62'Vu 104l/i» 96»/s 48 66 19 19 96 101% 41'/. 15'/, 13'/. 135 160>/4 135'/, 91'/, 142'/, 113'/. 60 122'/, 64»/, 93'/, 34 Vis 34%» 143 29% 116'/» 112'/, 110% 105 103'/, 89'/, 112'/, 118'/, 155 156 147 BERLIJN, 21 Mei. In de heden gehou den zitting van de commissie voor de mi litaire zaken heeft de Minister van Oorlog inlichtingen gegeven over de verdere plan nen tot reorganisatie. Volgens die plan nen zullen allen, die voor den dienst ge schikt zyn, ook op militaire wjjze worden opgeleid. Als het thans aanhangige voor stel aangenomen is, zullen er nog 37,000 man beschikbaar zyn. Het ligt niet in de bedoeling, de bestaande kaders uit te brei den, wél ze te versterken. Naar aanleiding van hetgeen was aan gevoerd doorVon Benniugsen, Richter en Windthorst,zette de Luitenant-Generaal Vo gel vou Falkenstein uiteen dat de invoe ring by de wet van den tweejarigen dienst- tyd voor de infanterie op dit oogenblik onmogelyk is. LONDEN, 21 Mei. In antwoord op eene klacht van de Parnell-party in het Lager huis, dat in Ierland hooger belastingen betaald worden dan in eenig ander deel van het ryk, zeide de Minister Goschen dat hy bereid is mede te werken tot het benoemen tetter commissie van onderzoek betreffende dit punt, welke verklaring door Morley werd toegejuicht als eeu eerste stap in de richting van home-rule. PILSEN, 21 Mei. De mynwerkers vielen gisteren den put Martha te Muerscbau aan. Zy werden door de troepen teruggedreven. Twaalf mynwerkers werden deels gedood, deels gekwetst. De troepen zyn versterkt. PARIJS, 21 Mei. Aan den Temps wordt uit Saint-Louis (Senegambie) gemeld, dat de Koning van Djoiof aan het plunderen van dorpen onder het Fransche protectoraat is gegaan. Troepen, bestaande uit spahis en zeemilitie, met eene battery artillerie en hulptroepen, zyn dientengevolge naar de grenzen vertrokken. ROME, 21 Mei. Da Heer Cavalotti diende by de Kamer een voorstel iu,h ou den le verbod voor de Afgevaardigden om een bezoldigd staatsambt waar te nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3