„De Phoenix" Kegelconcours, "dienstbode KEUKENMEID, Dienstbode, Gevraagd. Leerling. 17 SiiiésM 17. TE KOOP Te Huur, „Arbeid Adelt'' SITTARD, TE KOOP Dinsdag 27 Mei MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES BEURSBERICHTEN, SOCIËTEIT F0URAGES. Laatste Berichten. Chr. COBELENS G. M. BONGAERTS, Maandag 26 Mei, Rotterdamsche Processie 0. L. Vrouw van het fl. Hart van Jezus,- De zeep-oorlog. Voor geest en hart. Het leren ia noch een feestdag, noch een dag van rouw: het is een werkdag. Leer uw kinderen gehoorzamen en de waarheid spreken. Een hoofd zonder geheugen is eene vesting zonder garnizoen. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Letteren en Kunst. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Commissariaat van Politie te Haarlem. Ingezonden. ion/, Sportterrein 's Avonds 8 uur, H. VAN AMSTEL, Jr. Door de goedkoopte der WAREN, en liare uitstekende dualiteiten, worden vooral Winke liers hierop ook attent gemaakt. G. A. VERBEEK, eene ZAAK opent in Handwerken, Garen, Band en aanverwante Artikelen. te Rotterdam. helpen deze onervaren visschers in hnnne kleine echuiteu terdege. Koning Karei I, aldus verhaalt Cbarles in //Ka rei lof de Engelache revolutie*, had zich in zjjn geldnood onder anderen het monopolie der zeep fabricage voorbehouden, onder voorwendeel dat de zeepzieders slecht goed leverden. De oude zeep verklaarde nu echter de hofzesp den oorlog op leven en dood. De vervaardiging der hofzeep was afgestaaa aan eenige begunstigde edellieden, die gentlemen-soapboilers werden genoemd. Het oude fabrikaat beschuldigde al zeer spoedig het nieuwe, dat het 't goed vernielde en de vingers der waschvrouwen ontveldrde adellijke zeepzieders beweerden daarentegen, dat de oude fabrikasten aan de nieuwe zeep verraderlijke, vreemde iu- grediëuten hadden toegevoegd. Nu werd h-t eene quaeatie van beginselen. De waschvrouw der Koningin zou de scheidsrechterlijke uitspraak doen en verklaarde zich natuurlijk voor de hofzeep, maar bij nader ondsrzoek bleek, dat de verstandige vrouw zelve geene andere zerp dan de oude gebruikte, zoodat iedereea nu met het hof deo spot dreef. Er ontstond eea formeel waschvrouwen-oproer, waaraan de gezamenlijks buismoeders zich natuurlijk aansloten en dat vier weken duurde. Eindelijk trok de Lord-Major van Londen zich de zaak aan eu in plechtige zitting be sloot het stedelijk bestuur, dat ten raadhuize twee groote waschdagen zouden gehouden worden, waarbjj de respectieve voordeelen der beide ze/ pen zouden uitkomen. De vrouweD kwamen uit alle wijken opdagen, doch nu ontstond natuurlijk zulk eeu allervreeselijkst geweld, dat de geheele raad eu de ridders, die zich tot scheidsrechters hadden opgeworpen, genoodzaakt werden, bet hazepad te kiezen. De Koning liet den Lord-Mayor roepen en deed hem scherpe verwijten over de zjjdeliDgsche ondersteuning van Zr. Ms. vjjanden, enz. Het einde vau den zonderlingen twist was, dat de hofzeep met den Koning viel en debur- gerzeep meester van het slagveld bleef. Zalig die barmhartig deelen In des broeders jammerstaat, Tranen drogen, wonden heelen, Zeegnend steeds met woord en daad Hun, als zij hun Rechter zien Zal barmhartigheid geschiên. Allerlei. Een moeilijk geval. Een reiziger voor ze ker LondeQsch handelshuis kwam als getnige voor de rechtbank. //Zweert gjj plechtig,// zeide de rechter, „dat de verklaring, die gij zult afleggen, de waarheid zal zjjo, de geheele waarheid en niets dan de waarheid?// De getuige aarzelde een oogenblik en zeide toeD: „Ik heb vijf jaar lang goederen verkocht voor de firma B. Co., maar ik zal mijn best doen.// Verstrooid. Professor (die aan het schrijven is). Wat komt ge doen? Kinderen. U goedeu nacht zeggen, pa. Projessor. Kom, kom; ik heb geen tijd van daag; kom morgen vroeg terug. Strikvragen. Een boer komt den raad van een gunstig bekend advocaat inroepen en legt hem een twijfelaohteg geval uit. „Kan ik het proces winnen?" Advocaat. O zonder eenigen twijfel; wij win nen het stellig. Boer. Maar is u daar wel zeker van? Advocaat. Zoo zeker als dat ik leef. Je moet het wionen of ik help je voor niemendal. Boer. Nu dan zal ik maar niet procedeeren, want zoo stelt rnjyo buurman de zaak voor en ik dacht dat hfj ongelijk had. Troef. Mijnheer Neuswijs bevond zich in de werkplaats van een beroemd beeldhouwer en op een meesterstuk van den kunstenaar wijzende, zeide bij: „Niet waar, het is niet moeilijk zoo'o beeld te maken." „Wel neen" antwoordde de beeldhouwer, „meu plaatst zich voor eeu stuk marmer, neemt een beitel en bouwt er alles af wat er te veel aan is." Goed opgevolgde raad. Liefhebbende maar gierige oom (tot zjju neef). Eu denk er aao, Ja cob, dat g\j zuinig zijt. Steek je niet in schul den; en wat je ook doen moge, ga nooit bij woe keraars! Neef. Neen, oom, ik zal altijd bij u komen. Ad rem. Mevrouw. Maar, beate man, ben je dan heelemaal doof gewotdeu voor mija verzoek om eene nieuwe japon? Mijnheer. Nataurlijkl Ik heb aan uwe verzoe ken om nieuwe kleedingslukkeD zooveel gehoor geschonken, dat ik thans geen gehoor meer heb overgehouden; ik ben totaal doof. Onbegrijpelijk. Dat is nu al het vijfde jaar, dat je met dezelfde winterjas loopt. Ja, niet waar? En toch stuurt die akelige kleermaker mij elk jaar eene nieuwe rekening. HAARLEM, 24 Mei. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is j.l. Donderdag bij enkele inschrijving aaubesteeJ: lo. Het eenjarig Onderhoud vau de Rijks-werken der spoorwegha. van te Enkhuizen; provincie Noord-Holland. (Raming f 5800 Minste inschrijver de Heer C. Bosch Az. te Dordrecht, voor f 5480. 2o. Het onderhoud van den zeedijk tusscben Nsarden en Muiderberg, vao de atrandpaleu te Muiderberg ea vau den zeedjjk beoosten Naarden, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot 1 Mei 1891, benevens het uitvosren van eenige grondwerken op het terrein van den zeedijk be oosten Naarden af tot Ou 1-Naarden. Minste inschrijver de Heer P. Van Asperen te Naarden, voor f 989. J.l. Woensdag is eeu kindje van drie jaar van den wachtmeester op de spoorweglij a aan den Kruisweg overreden door eeu handwagen waardoor het lichaam van het kindje inwendig is gekneusd. Gistereo-naoht te drie uren is alhier een herige brand uitgebroken in perceel No. 21 in de B./rteljorisatraat, bewoond door deo koek- en banketbakker J. De Groot, vermoedelijk ontstaan in de bakkerij onder deu winkel. Het perceel is geheel uitgebrand, en de bewoners hebbea zich met moeite gered. Ook de belendende perceelen welke reeds waren aaogetaat, hebben veel schade geleden, en aao de overkant de straat is aldaar tien meter breed zjjn bij twee winkeliers de spiegelruiten gesprongen en de verf belangrijk geblakerd. Een aantal spuiten hebben water ge geven; te huif«ijf was de brand geheel gebluscht. Eene bejaarde weduwe, woonachtig op het hofje van Oorschot in de Kruisstraat op korten afstand van den brand, is vau deu schrik plot- seliag doodgebleven. Bij de winkeliers en neringdoenden hier ter alede circuleert een adres aan den gemeen teraad, waarin zij verklaren, dat zij met zeer groote belangstelling hebben kennis genomen van het adres van hit comité tct exploitatie van de elaalwaterbron in de Haarlemmermeer, houdende verzoek om afstand in erfpacht van gemeente grond aan de Baan, ten einde daar ean Kurhaus en eene drinkhal te bouwen. Zij metneu dat de Welvaart en de bloei van Haarlem door de tot standkoming van dit schoone plan ten zeerste Zullen wordeu gebaat, en dat vooral zij zich voorstellen dat hunne zaken daar zullen voor uitgaan, hetgeen bij de hooge belasting welke zij te betaleu hebben, voor hen van vtel belaug is. Met leedwezen hebben zij gezien, hoe het praeadvies van Burgemeester en Wethouders en vau de commissie voor den Hout en de plant soenen ongunstig luidt, in dien zin nl., dat deze colleges voor den bouw van bovenbedoeld Kur haus enz. zouden aangewezea willen zien een terrein aan den Kleinen Houtweg, behoorende tot het grondgebied der gemeente Heemstede, een terrein dat door het comité niet is gevraagd en dat adressant derhalve klaarblijkelijk voor het doel ongeschikt acht. Zij verzoeken den raad met aandrang, op het adres van het comité voor de staelwaterbron gunstig te beschikken. Het hoofdbestuur der Algemeene Veree- niging voor Bloembollencultuur heeft aan de be sturen der afdeelingen en aan de leden der Ver- eeniging belicht, dat de 74ste algemeene verga dering zal plaats hebben Miaodag 9 Juni, des middags te 13 oren, op de bovenzaal] der sociëteit Fereeniging alhier. Op de vergadering zullen o. a. ter tafel worden gebracht: het verslag van den algemeenen secre taris over het jaar 1889, en een voorstel van het hoofdbestuur omtrent de uitgave van een weekblad, tevens orgaan der Algemeene Feree niging voor Bloembollencultuur. Eergisteren is hier ter stede overleden de Heer Patrick Charles Fleischmann, bekend als „professor of the English language". Hij was 7 Juni 1804 te Birmingham geboren en gaf tot ia de laatste weken zijns levens zijn onderricht. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, te 7 en 8 uur de gelezeneHH. Missen. Te 10 uur dePontificale H. Mis; te 8 uur het Rozenhoedje eu het Lof ter eare van het H. en O. Hart van Maria, met Predikatie. Daarna gelegenheid om te bieehten tot 6 uur. Maandag te 7 eu 8 uur de stille HH. Mis sen en te 10 uur de plechtige Hoogmis. Te 3 uur de Vespers en het Rozenhoedje. Dinsdag eu volgende dagen der week te half 8 Lof, Rozenhoedje en Meimaandoefeningen. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 410 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Autoniue van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, met Onderrichting, to half 11 uur de plechtige Hoogmis, te half 4 uur de Ves pers, Feestpredikatie en Rozenhoedje. Na de Vespers generale absolutie voor de Leden der Derde Orde. Maandag de HH. Missen als das Zondags; te half 4 Veepers en Rozenhoedje. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezoBgen H. Mis. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 7 uur Lof en Rozenhoed je en de Catechismus naar gewoonte; Woensdag-avond daarenboven oefening van den H. Kruieweg voor de leden der Broederschap. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de plechtige Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur da Vespers, te 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria, met Predikatie. Maandag, tweede Pioltaterdtg, te vieren als Zol dag; 's namiddags te 3 uur de Vespers. Eiken avond te 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd, met het Rozenhoedje. Zaterdag-avond, sluiting der Meimaand-oefe ningen, plechtig Lof, Predikatie en //Te Deum.// De Catechismus naar gewoonte. De HH. Missen dagelijks U half 8, 8, half 9 en 9 uur. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM GETROUWD: 22 Mei: A. M. Maas en M. T. Voor- ting. J. A. Allies en H. C. Ruygrok. BEVALLEN: 20 Mei; W. J. Spruy - Van den Laar schot, d. 21 Mei: D. Van den Eynde-Klaassen, d. Koopman-Roos, d. G. Loerakker-Meinders, z. 22 Mei: E. M. Van Looy-Van Hamelsveld, z. J. M. Hangjas-Godefrooy, d. A. C. Voorting-Goes, z. M. Van den Eynde-Koeyer», d. M. Martens-Hoge- nea, d. 23 Mei: J. Plaats-Breukink, z. C. Hek- huijsen-Wesseling, z. OVERLEDEN: 20 Mei: H. J. J. Kling, 7 m. A. M. Pater, 2 m. A. P. Wensing, 11 m 21 Mei: A. Dering, 3 m. 22 Mei: P. C. Fleischmann, 84 j. M. J. Severijuse, 17 m. H. Dekker, 66 j 22 Mei: P. Bnrgering, 11 j. 23 Mei; J. G. Van Zut- phen, 69 j. Van wijlen onzen betreurden landgenoot Alberdingk Thym ral eerstdaags, bij de firma C. L. van Langen- huyaeo, te Amsterdam, eene onuitgegeven 17-eeuwsche novelle verschijnen. Zij is getiteld N. D. de Forest en werd ontworpen tijdens het verblijf van den schrijver te Houllalize (Belgisch Luxemburg), in den zomer van 1888, den laatsten dien hij heeft beleefd. Op zijne gewone wijze heeft A. Th. ook daarin het onderwerp van zijn verhaal in verband gebracht met het 17e eenwsche Amsterdam. Het 450-jarig jubilé van O. L. Vr. van Tienraij, de „Troosteres der Bedrukten", onder Swolgen, zal gevierd worden vao 31 Mei tot en met 15 Sept. Z. H. Pans Leo XIII heeft aan allen, die de Genade- Kapel „Klein Lourdes" te Tienraij bezoeken en daar, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben, zullen bidden voor de voortplanliug des geloofs en tot intentie van Z. fl., verleend: lo Een vollen aflaat aan alle Bedevaar ten, Processiën, Congregatiën, H. H. Familiën, van 31 Mei tot en met 15 Augustus. 2o. Een vollen afliat aan alle pelgrims, van 15 Augustus totj en met 15 September, slnitings'eest van dit Jubilé. Dtze aflaat kan eenmaal verdiend worden en is toe passelijk op de zielen in het vsgevunr Voor verschillende plechtigheden loopen extra-treinen van Venloo. Op Woensdag, 16 Juli, feest van O. L. Vr. van den Berg Carmel en Jaarfeest van de laatste der 18 ver schijningen van O. L. Vr. aan Beruadetta in de grot te Lourdes, zal te 10 uur eene Pontificale Mis worden opgedragen door Z. D. Hw. Mgr. F. A. H. Boerman», Bisschop van Roermond. Uit het Westland schrijft men: Thans worden de eerste vroege aardappelen aan de markt gebracht in de bekende zeer klein# mandjes. Deze waar wordt goed betaald, doch de moeite en zorg in aanmerking nemende, waarmede zij geteeld wordt, is dit ook noodzakelijk. Deze aardappelen worden ook onder hel glas getrokken en zoo vroeg mogelijk om de drui- venmuren uitgepoot, waar menigmaal een driedubbel dek van matten hen nog niet tegen de vorst kan beschuiten. Ook worden de eerste kastdruiren verzonden uit de Wateringsche warme kusBen. De aanvoer van asperges is nog niet overvloedig. (Gedeponeerde voorwerpen.) Eenige portemonnaics met geld. Eene beenen broche. Een paar handschoenen. Een bloedkralen armband met gouden slniting. Een blaawkralen armband met gouden sluiting. Een paar wollen sokken. Eene tang. Een kin derschoentje. Eene witte voile. Twee rozenkransen Een phantasie armband. Een kerkboek voor R. K. Een bril in étui. Een wandelstok. Een steigertouw. Eenige sleutels. Eenige sleutels aan een tonwtje. Terng te bekomen bij den Heer A. Heemskerk, Raven- steeg No 22: een gouden ring met een steen; bij Mej. v. d. Vlugt; te Heemstede: een muntbillet van f 10; bij den Heer W. Radrmaker, Brouwersvaart No 105: eene phantasie-doekspeld; bij den Heer J. C. Snijders, Raam gracht No. 29: een haan; bij den Heer Van Opijne, Brouwersstraat No 23: eenig waschgoed; bij Vrouw C. Jacobs, Kiom No 31 a; een zilveren horloge in een koperen kast. In een der tramwaggons achtergelaten: Een paar glacé bandschoenen. Aan de Redactie van de Nieuwe Haarl. Ct. Met het drukken van den Pius-Almanak 1891 is weer een begin gemaakt. Vergun mij, in en door uw blad dank te be tuigen aan allee, die door bunne opgaven voor den jaargaug 1890 hebben meegewerkt aan het meer en meer vollediger en juister maken van de opgaven in den Pius-Almanak, waardoor hij een vertrouwbare vraagbaak wordt in duizenderlei om tandigheden De lof, die de pers zoo goed is geweest ook aau deo jaargang 1890 te geven, komt voor het grootste deel toe san de Heeren, die zoo bereid vaardig tijo geweest, hetzij per brief, hetzjj op de proefvellen, de noodige veranderingen en ver beteringen aan te geveo. Ook tbans reeds hebben verschillende Heeren de plaats gehad hebbende veranderingen en de nog bestaande fouten opgegeven, waarvoor ik op- nituw mijnen dank betwig. Zal echter de Pius-Almanak 1891 nog beter aan zijn doel beantwoorden dat zijne voorgangers, dan is het noodig dat iedere secretaris van Kies- of Leesvereenigiog, van Vincentius-Verecniging of Arm- en Kerkbesturen, da' de Regenten van Gestichten en Hofjes hunne opgaven spoedig in zenden, Zoo meo dit uitstelt, wordt het meestal vergeten, en zijn de opgaven fout, dan viedt men dit jammer, hoewel men er zelf de schuld van is. De Regenten of Regentessen zullen mij een groeten dienst bewijzen, zoo zij tevens opgeven de voorwaarden, waarop oudeu van dagen en gebrekkigen, kostdames, enz. in hun gesticht kunnen opgenomen worden. U daukzegeende voor de plaatsing en de ka tholieke pers verzekerde deze uitnnodiging over te nemen, verblijf ik met de meeste achting. ÜEd. dw. dienaar, H. M. WERKER. Amsterdam, 16 Mei 1890. DELFT, 22 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:—vette koeien le qnal. 235 i 270 dito 2de qnal. J 180 215 kalf- koeien.lste qnal. f 250 4 f 300 dito 2deqnal. f 170 a 200, vaarkoeien lequal. f 190 a 240, dito 2de qnal. 135 a 160 vette kalveren, 1ste qual. f 60 80 dito 2de qual. 40 a 50 vette schapen 1ste qnal. 25 a 37 dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. f 88 a 52. 2de qual. f a—vette lammeren f a - - weilammeren /7.— »18— magere varkem 26 a 45— biggen f 9 a 15 nuchtere kalveren f6 a 21. paarden f 50 a 120 atieren f 75 a 260 ossen f a Rundvleesch 70, 76 a SO c. vet kalfsvleesch 70,80 90 c. schapevleesch 62 a 68 e.. lamsvleesch a c. Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 5.76 a 8.25 nieuwe dito f a roode dito f 7.— a 8.25 min a rogge f 5.25 a 6.—, nieuwe dito f a wintergerst f 4,25 a f 550 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f 4,50 f 6,—haver f4,26 a 4,75 groene erwten f7,25 a 8,50 meeting f 6, a f 6,50 paardeboonen f 5.25 a 6.—, dniveboonen 6.25 a 7, bruine boonen f 7.50 a 9,75 koolzaad f a hennepzaad f 6.50 a 7.— kanar/ezaad f 6.— a 7.75 LEIDEN, 23 Mei. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a92 stieren f 55 a f 270; 118 assen f 142 a 310, 173 melkkoeien f 100 a 328 90 kalveren dito f 30 a 72, a vare dito f a vette dito I 16 graskalveren f 24, a 47, 90 vette f 30 a 72 ;134 nuchtere dito f6,a 18,226 vette schapeD, f 22a 35,482 weide dito/17 a 32,11052 lamm.f 950 a22— 98 magere varkens /18 a 44, 368 biggen f 9,50 a 16,—. LONDEN, 22 Mei. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 620, schapen en lammeien 4000 kalveren 200, zwijnen 13 Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/6 schapen en lammeren 4/2 a 6/ kalveren 3/9 a 6/ zwijnen 2/4 a 4/2. HOORN,22 Mei. Ter waag gewogen 386 stapels kaas wegende 104,640 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 33, voor kleine/26,50voor commissie,J voor middelbare ALKMAAR, 23 Mei. Aangevoerd 500 stapels kaas kleine f 31—, commissie dito f 26middelbare f 27 GOUDA 22 Mei. Granen. Witte poldertarwe fa a jarige roode dito f 6.50 a f6,75 Angel dito f 7,40 7,60. a Zeeuwsche dito f a f nieuwe dito 7,90 f8.25 afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 7.50 a 7.75 Zeeuwsche dito f 6.a6.25 polderrogge f 5.25 a 5.40. wintergerst f 4.75 a 5.25.. aanvoer dito (per 70 kilo) 4.90 a 5.30 jarige n. chevalier a zomer dito f 4.20 a 4,60. Haver f 3.50 a 4.50 dito nieuwe 8.—a 8.75perl00kilo. Kookerwten f a per heet. Mail. Amerik. f 5.30 a f5.40 Odessa n Cinquantine f 6.60 7.per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f6.40 a 6.75 en bnitenlandsch f 5.a 5.50 spelt kanariezaad f 6,75 a 7.50,. Kaai le qnal f27,a 29.2e, qual f 23.— a 26,— graskaas f a Noordhollandsche f 24 a 29, aangevoerd 119 partijen. Handel vrij vlug. Boter met goeden aanvoer; handel ving prijs der goeboter f 1.10 a 1,20; der weiboter f 0.95 a 1,10 Melkvee met goeden aanvoeren handel slation. Vette varkens met tamel. aanvoer, handel gew., van 19 tot 22 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel gew., van 18 tot 19 c. per half kilo. M»gere biggen met goeden aanvoer, handel m. f 1,10. a 1.55 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel fl.. f 28 a 36. Nuchtere kalveren met goeden aan voer handel ving f 6.a 12. SCHIEDAM,23 Mei. Moutwijn per Ned. vat af 10 Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f 0,50 Commissie f 0,30. Amsterdam 23 Mei 1890. Prijzsn der onderstaande etfectengeuat0eru pCt. ae koer» Nader and ertif. W#rk. 8ehuld. 8' 82'/> 967s 1027, 84'/, 96 88'/, 8'/, 76'/, 62/, 104'/, 96'/, Hongarije. Obl. in papier5 Gouilleeniug Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in pepier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buiten). 1853-84 8 Bualand. bij Hopek Comp. Oude Russen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 1877 Arait. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg. Gehuld 1865 Serie D. 5 1869 C. 6 Egypte. Obl. Leeuiug 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4', 1877 4 Columbia, Obligation4', Peru. Leening 18706 1872 5 dlvii e 8 8 5 8 8 5 I 5 dl» e 7 Italië. Bualand OoitenrUk. Aand. Nationale Bank. Nederland. Hol). I/z. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand, Ceut. Spw. goatemp. Obl. Indische Spw. Aaud Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1876 Euid-Ital. Spoorw. Obl.. Gr. pw. Maatsoh. Aand.. Baltiscbe Spw. Aand Jelez Griaii Obl Kiew Brest Aand Knrsk Chark. Obl 106 Obl Morsohansk Sysran Aand.. Riasohk Wiasma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Csrt. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obl. Cert. PBHtMIB-LRRNINGRN. Nederland. Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Stad Antwerpen 1887. Staetal 18544 1860 1864 1864 18665 Geldkoers prolongatie 3 pet. Rumania. Amerika. 48 66 183/, 183/, 96i/. 120 417, 16 13'/, 135'/, 1503/, 136 917, 142'/, 1133/, 607,, 122'/, 637, JSelgie. OoataurUk Rutland 94'/, 35 857:. 143 29 U67/, 1127, 111 1057, 103'/, 897, 112V, 1187, 156'/, 156'/, 146 JOLIMONT, 23 Mei. Iu de zitting van het mynwerkerscongres stelde heden de afgevaardigde der Eugelsche mijnwerkers Welson voor, dadeljjk te stemmen over het beginsel van staatstusschenkomst, ten einde den werkdag te stellen op acht uren. Een stemmig hebben de vier naties: Frankrijk, Duitschlaud, Oostenrijk en België, het be ginsel van staatstusschenkomst aangeno men. Yan Eugelands afgevaardigden stem den 21 er voor en 9 er tegen. BERLIJN, 23 Mei. De Bondsraad be sloot op 1 Juli in te voeren tusschenporto's van 5 pfennige voor drukwerken, van 50 tot en met 100 gram. Verder machtigde de Bondsraad den Rijkskanselier uitzonde ringen op het verbod Tan in- en door voer van levend vee uit Oostenrjjk-Hon- garjje en Rusland toe te laten, ten bate van de teelt van enke beesten. Heden hopen ouze ge liefde Ouders EN hunne 25 jarige Ecktver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen J. G. COBELENS, C. L. COBELENS. Haarlem, 25 Mei ENS. g ENS. ei 1890. I Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON, M. L. v. d. WEIDE v. d. Kallen. Leeuwarden, 20 Mei 1890. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER. MARIA DRE3CH Smulders. Den Haag, 21 Mei. Tot onze innige droefheid overleed heden, na eene kort stondige ziekte, voorzien van de HH. Sacramenten, de Wel- eerwaa'de Heer A. RAAIJ- MAKERS, in leven Pastoor te Liempde. J.F. VANLUIJTELAER. Pastoor, Liempde, 20 Mei 1890. Aanvang 12 uur. van het O, chest van het Paleis voor Volksvlijt, Directeur: JOH. M. COENEN. Abonnenten met Dames toegang op vertoon Diploma 1890. Gevraagd tegen half Juni eene niet beneden de 16 jaren, om een jong kindje op te passen en gene gen licht HUISWERK (e ver- rich'en. Adrts ter informatie tus scben 1011 uur des voormid dag», Jonsstraat No. 25. Tegen Agustus of eerder ge vraagd, eene flinke B. K. welke goed kan Koken en Wer ken alsmede eene degelijke WERK MEID. Zonder zeer goede getuig schriften onnoodig zich aan te raeldon. Brieven franco, letters A. K%, aan den Boekhandelaar AUGUST BROKS, Nijmegen. Met Augustus a. s. wordt ver langd eene fatsoenlijke R. K. van middelbaren leeftijd om Keu ken- en Huiswerk te verrichten (liefst van buiten). Goede getuig schriften is vereischte. Franco brieven letter L, bij de uitgevers dezer courant. Tegen Juni eene fatsoenlijke DIENSTBODE. Adres Café en Uitspanning de KIKKERT, Haarlem. In eene ZAAK van Manufac turen, kan tegen matige vergoe ding een R. K. vrouwelijke LEERLING geplaatst worden. Adres, litter B., bij den Boekh. A. VAN DER LINDEN, Alfen a/R. Eene SCHUIT groot 13 Ton met Luiken en Mast. Te bevragen, KOKSTEEG 12, HAARLEM. Oogeveer 30.000 Kilo blank Hooglandsch Paardenhooi TE KOOP, 500 Kilo f 11, te leveren aan 't schip, Groot Vaarwater. Te bevragen bij S. BERKEN BIJL, Kruisstraat 19, Leeuwar den. te Velp bij Arnhem, in de na bijheid van Spoor en Tram, een net en goed onderhouden HUIS, met Veranda en Tuintje, bevatten de zes Kamers, Keuken, Kelder, enz. Te bevragen bij den Heer B. BUWALDA, Velp. .Ondergeteekende be richt bij deze, dat zij is aang s'eld als DEPOT HOUDSTER VAN en tevens Wed. M. HORSTINK— Bijlsma. Kruisstraat 43. Er biedt zich aan een R. K. 20 jaar, voor 2e MEID of MEID- Alleen in een klein gezin, van zter goede getuigschriften voor zien. Brieven franco, letter M, bij den Boekhandelaar F. L. v. AMMERS, 's-Bosch. NAAR TER EERE VAN goedgekeurd door Z. D. II. den Bisschop van Haarlem, gevestigd in de Parochiekerk van den H. ANTONIUS VAN PADUA, Het BESTUUR heeft de eer aan Leden en belangstellenden kennis te geven dat de Jaarlijk- sche Bedevaart naar Sittard zal gehouden worden van ZA TERDAG 7 Juni lot DINS DAG 10 JUNI. Dit jaar zal men op de heenreis een bezoek brengen aan de Zoete Lieve Vrouwe te 's BOSCH. Maandag-middag vertrekt de Processie uit SITTARD naar ROERMOND, ter vereering van O. L. Vrouw in 't Zand, ea vertoeft daar tot Dinsdag-morgen. De prijs der PLAATSKAAR- TEN voor heen en terug is: van ROTTERDAM f 5.—van DOR DRECHT f4,50, van GORIN- CHEM f4,10, van GELDER- MALSEN f3.80, vaa 's HER TOGENBOSCH f 3.40. Deze zijn, benevens nadere inlichtingen te bekomen bij het Bestuur, Zela- teurs eu Zelatrices. HET BESTUUR, A. VERHAGEN, Pastoor-Di recteur. H. F. DUNGELMAN, Visschers- dijk 26. H. J.HOEBEN, Goudseheweg 62. H, J. BONGERS, Meerman- straat 73- J. VAN DER LINDEN, Krui» straat 39. aangeboden een Vracht- of Melk wagen op Veeren.Brieven franco, Hulpkantoor Nieuweudam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3