MARKTBERICHTEN. Leidsche studentenoptocht. Voor geest en hart. Met deu gouden sleutel kan men alles sluiten, behalve het graf. De wijze beschouwt eigen fouten als de grootste, de menigte acht de gebreken van anderen de ergste. Er zjjn menschen, die zoo gewoon zjjn aan het 'betreden van kronkelpaden, dat zjj op den rechten weg verdwalen. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Ingezonden. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. Postkantoor Haarlem. 3-jarig zoontje, een winkel binnen, terwijl z\j Inetig de rookwolken eener sigaar uitblies. Hé, vrouwtje! rookt gij eene sigaar? Dat is vreemd, zeide de winkelier. Och ja, gaf de vrouw ten antwoord, //hij (op het knaapje wijtende) kan de sigaar nog niet goed aanhoaden, en daarom moet ik tus- schenbeide eens trekken." Erger kan het al niet! {Meier. Cl.) Beitste humaines ou sont tes limites? E e n o Ëugelsche dame heeft 75,000 fr. vermaakt aan de Phiijsche „Association des artistes dramati- ques,// op voorwaarde dat de rente zal dienen om echte Champague te schenken aan de artisten, wanneer zij op het toonoel moeten drinken. In Far ij s trekt zeer de aandacht, dat een eenvoudig man, een concierge, Constan tie geheeten, vooraf zelfs geruimen tijd vooraf met volkomen juistheid heeft aangegeven, welke drie paarden bij de beroemde wedrennen den Diana-wedren en den Jockey-ren het eerst zoudeo aankomen. Ook de drie prizewinners van den „Grand Prix", heeft hij aangegeven, maar niet geheel in de juiste volgorde.De man heeft hoegenaamd geen kennis van paarden en had er eenvoudig naar geraden. Zoo trekken de gekken niet altijd de kaart, naar het spreekwoord zegt, maar zelfs somwijlen een paard; want een fraai raspaard is de prijs van dit raadseltje geweest, dat door een der sportbladen was op gegeven* De Preident der Fransche Eeps- bliek heeft een besluit onderteekeod, waarbij medailles geschonken worden aan boerenarbeiders, die langer dan dertig jaren als zoodanig dienst doen. Dergelijke belooningen werden reeds aan de lieden van andere categorieën geschonken. De Engelsche bladen beweren, dat de Ilollandache soldateD bü Waterloo //de soep kookten," maar hunne makkers lieten vech ten. Nog zoo dom niet van die Hollanders! De Duitsche bladen weten te vertellen, dat Blücher zeer ongunstig oordeelde over de Hol landers. Jammer van Blücher! En wij? Wel, wij zijn er nog altijd! Ons dunkt, dat zegt genoeg, 't Is moeilijk ie onderzoeken, wat Blücher al dan niet gezegd heeft, in den regel zweeg hij meer dan hij sprak. En even moeilijk is het te onderzoeken, wie de soep ge kookt heeft, die do soldaten van Wellington hebben gegeten. Maar zonder èenig onderzoek weten wij, dat er geen volk geweest is, dat zoo heeft blootgestaan aan de geringschatting van vreemden, dan juist het Hollandsche, en noch tans klein als het is vreemde zoo kranig zijne onafhankelijkheid heelt weten te bewaren. Of dat nu van ,,'t soep koken// komt, dat we ten wij niet; maar een feit is het. De Engelschen, die zoo gaarne op ons schimpen, vondeD hoogst waarschijnlijk in hunne geschiedboeken eveneens vermeld, dat de Hollanders bij Chattam ook louter „soep gekookt" hebben. Maar dat was dan toch een soepje, waarbij hun de tranen langs de wangen liepen. Van die soep koken wij er hun gaarne nog een, even hartig! {N. v. F.) Hoe men in Duitschland de maat regelen der gezondheidspoülie handhaaft, blijkt uit een vonnis geveld tegen twee slagers te Stassfurt. Ieder hunner kreeg zes maauaen ge vangenisstraf en verlies van burgerrechten gedu rende drie jaren, omdat zij vleescb verkocht had den van eene koe, die zooals hun bekeDd was, leed aan de ook hier welbekende partlziekte. Eene badplaats in de woest ij n Sahara behoort ook ai lot de wocdereD, waarvan, naar de verhalen uit den laatsten tijd, het Zwarte land zoo vol is. Aan de grens der woestijn, een uur of vyf gaans van Cairo eu in het gezicht van eenige pyramiden ligt de badplaats „Helouan//. Te midden van vele ellendige Arabische dorpen is deze //Europeesche" stad, met villa*» aan weers- ïijden van breede straatvegen eene verrassende verschijning en men kan baar, nu eene spoor wegverbinding met Cairo de reis tot een klein uur bekort, eene toekomst voorspallen. Helouan is rjjk aan zwa/elhoudende bronnen, waarin het water op eene tamelijke diepte ont springt en eene temperatuur heeft van 90 gr. Fahrenheit. Dit water is tamelijk helder, doch wanneer bet eenigen lijd aan de lucht is bloot gesteld, wordt bet bedekt met eeo vlies van zwavel ea zout. De reuk er van is onaangenaam, de smaak ietwat zout. Het mecscheligk lichaam ondervindt van dit water denzelfden herstellen den invloed als van dat uit de Europeesche bronnen, doch Helouan heeft boven de badplaats in Europa voor, dat de lucht er zuiver en droog is. Reeds ten tijde der Pbarao'a waren deze zwavelbronnen bekend, doch eerst na een nauw gezette studie van Liosent-Bey in 1830 verrees onder het bestuur van Ismaël Pacha de werke lijke badplaats. In 1881 werd door 8000 per sonen van deze baden gebruikt gemnakt, verleden jaar steeg dit aantal reeds tot 15000 en dit jaar zal het nog grooter zijn. De feestelijke optocht door het Leidsche stu dentenkorps op a. s. Dinsdag 24 Juni te houden, stelt voor deu intocht van Karei V binnen Nij megen, den 9den Februari 1546. De stoet zal bestaan uit 266 personen te voet en te paard en zal geopend worden door de muziek van het 3de regiment huzaren uit Den Haaf, onder leiding van den kapelmeester L. M. Van Waasdijk (te paard). De 1ste afdeeliug van den stoet stelt voor; „De stad en het rijk van Nijmegen." De 2de afdeeling: //Het Hertogdom Gelre." De 3de af- deeling: „De Keizer en zijn gevolg//, voorafge gaan door de muziekkapel des Keizers in kostuum (bestaande uit het muziekkorps van het 4de reg. inf.) De 4de afdeeling: „De Bisschop van Utrecht." De 5e afdeeling: „De Aartshertog van Oostenrijk." De 6de afdeeÜDg: „De Raad van State." De stoet zbI des middags te 2 uren afgaan van het Academie-gebouw en den volgenden weg nemen: Rapenburg (westzijde), Noordeindsbrug, Ra penburg ("oostzijde), Houtstraat, Papengracht, Breestraat, Hoogewoerd, tot het einde, Plantage, Utrechtsche Veer, Heerengracht (westzijde), Haar lemmerstraat, Paardensteeg, Apothekersdijk,Vrou- westeegbrug, Aalmarkt, Vischmarkt, Koorobrug- steeg, Breestraat, Steenschuur (oostzijde), Feest terrein. Kleire pauze. Hierna zal de optocht zijn weg vervolgen langs: Doezabrug, Rapenburg (oostzijde), Kort-Rapen- burg, Bloemmarkt, Vrouwesteegbrug, Apothekers- dijk, Paardensteeg, Blauwpoortsbrug, Beesten markt, Oude Singel, Bakkerateeg, Hooigracht, Nieuwe Rijo, Korenbeurs, Koornbrugsteeg, Bree straat, Noordeindsbrug, Rapenbnrg (westzijde), naar het feestterrein, waar do stoet eedgen tijd zal vertoeven. Na de pauze zal de optocht zija weg vervol gen langs: Doezaburg, Rapenburg (oostzijde), Breestraat, Koornbrugsteeg, Vischmarkt, Aalmaikt, Vrouwensteegbrug, Apothekersdijk, Paardensteeg, Haarlemmerstraat, Sakkersteeg,Hooigracht, Water- steeg, Hoogewoerd, Breestraat, Noordeindsbrug, Rapenburg (westzijde), naar de Academie, waar de stoet zal ontbonden worden. Weldaden moeten met liefde en welwil lend worden bewezen; daarin schuilt hare waarde. Ze moeten genoegen, geen wrevel verschaffen aan hem, die ze ontvangt. In deu omgang met onze gelijken, zoowel als met onze minderen, zjjn wij dikwyls zoo noodeloos onvriendelijk, terwjjl toch een weinig goedhartigheid ons de taak zooveel gemakkelijker zou maken, en zooveel meer genoegen zou geven aan al de betrokken partijen. Als een bennis of een vriend onze hulp of belangstelling inroept, waarom weigeren wij dan zoo dikwijls, en indien wij er toe komen om te helpen, waarom doen wij dat dan met een groot vertoon van onwil en laten daardoor duidelijk mer ken, dat slechts de burgerlijke beleefdheid, zooals men gewoon is dat te zeggen, er ons toe drjjft! Een voorkomende jongen. Tante. Zoo, bengel, heb je vandaag weer klappen gehad Fritsje. Ja, maar ze deden mij toch ge«n pijn. Tante. En waarom heb je dan geweend? Fritsje. O, ik wou onzen ouden meester een genoegen doen. Altijd beleefd. De Heer Penneman is altijd uiterst beleefd. Oalaogs schreef hij zijne beminde al met de volgende woorden: Het doet mij innig leed u te moeten melden, dat ik mij in u var- giste. U verzoekende mij deze vergissing niet ten kwade te duiden, noem ik mij enz. Geen schade. A. Gij hebt dezen heer zoo even zeer beleedigd; hij zal in t vervolg niets meer van u willen weten. B. Nu, dat zou mij hoogst aangenaam zijn, want hij is ontvanger der belastingen. Ook een zieke. He, rijdt u alleen, mijn heer. Hoe gaat het met mevrouw? Ik hoor dat ze ziek is; wat scheelt er aan? Dat weet ik nog niet, mevrouw; zij heeft zich nog niet bepaald verklaard; ze moet eerst eene keus uit de badplaats-prospectussen doen. Duidelijk afscheid. //Wil u zoo goed zjjn de deur te sluiten?// „Maar zij is dicht!" „Ja, maar aan den anderen kaut, bedoel ik." In het roovershol. //'t Is een schandaal met die rekeningen hier in het hotel. Ik zal er in de kranten over schrijven!" „Als je blieft, Mijoheet! Hier is pen en papier! Dat maakt nog twee kwartjes extra!" Mevrouw en de meid. Mevr. Daar, du is de huissleutel weer weg! Waar heb je dien took gelaten? Meid. U heeft den sleutel toch zelf weggeno- meu. Mevr. Zwijg; je weet, dat ik geen tegenspre ken velen wil. (Eenige uren later). Mevr. Nu, zie me dat nu eens aan, zoo'u helsch vuur aan den haard! Ik zeg toch altijd, dat je maar zachtjes moet stoken! (De meid zwijgt). Mevr. Nu, waarom antwoordt je niet? Daar gaat ze nu en zwijgt, alsof ze nog 't grootste gelijk had! HAARLEM, 21 Juni Eenige winkeliers in siga ren te dezer atede zjjn voornemens, te traohten eenparig hunne winkels des Zondags te sluiten; Maandag-avond zal daartoe eene vergadering worden belegd. J.l. Woensdag-namiddag is de knecht van Mejuffrouw de weduwe Fiddelaar, wonende in de Zijlstraat, van den graanzolder gevallen, waardoor eene verwonding aan het hoofd ontstond. Hij is door de politie per brancard naar zijo woning overgebracht, maar verkeerde in bewustloozen toestand en men vreest voor hersenschudding. In de Koninklijke Rijtuigfabriek vaa de firma Beijnes alhier wordt een salonwagen ver vaardigd voor den Gouvernenr-Geueraal van Ned.-Iudië, dia voor 1 November a. s. moet gereed zijn. De kosten worden op f 20,000 geraamd. Door de politie alhier zijn in beslag geno men en daarna aan de vuilnisbelt vernietigd en begraven eenige honderden haringen, die afgekeurd waren als schadelijk voor menecheljjk voedsel. Op het museum van kunstnij verheid alhier ziju weder twee modellen van houten gebouwen uit Noorwegen tentoongesteld, het eene is een jachtslot, het andere is bet model van eeo huis, dat op last van deu Koning van België voor de Congo werd vervaardigd. Beide gebouwen werden op de wereldtentoonstelling van Parijs bekroond, het eerste met eene zilveren, het tweede met eene gouden medaille. De tentoonstelling van afbeeldingen der oude en nieuwe goudsmidswer- ken blijft, op algemeen verlangen, nog eenige dagen geopend. Zondag is de toegang vrij. KERKBEKICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Predikatie, te 3 uur het Rozenhoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Harl van Maria, voor de bekeering der zondaars. Maandag en volgende dagen der week de H. Mis te 8 uur. In deze week, wegens het schoonmaken der kerk, geen Lof en geen Catechismus. Zaterdag van 5—*10 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den EI. Antonius van Padua Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur Catechis mus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 7 uur bet Lof. Woensdag-avond te 7 uur vergadering van de leden der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mi», te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar ge woonte. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Oefening der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag, dag van devotie, Jfez. H. Mis te half 9 uur. Catechismus naar gewoonte. BTTBG. STAND DEB. GEM. HAABLEM ONDERTROUWD.- 19 Juni: F. A. Beelen en E. M. WesselingW. Swart en G. Bakker. GETROUWD: 19 Juni: W. Hilgerman en J. H. Terwce. BEVALLEN: 17 Jnni: W. C. Verbeek-Vosshard. d. 18 Jani: T. Poulen-Knyper, d. H. M. Van Kes- sel-Bouman, d. 19 Jnni: J. J. Graanman- Van Haren, z. N. Roos-Groot, i. en d. P. A. Van den Berg- Vsn der Aa, z. J. B. Janse-Smelter, z. 20 Jnni: J. Kley-Heidener, z. L. Van Bruggen-Raygrok, d. OVERLEDEN: 18 J. (Van der Vangat-Slinger land. 91 j. A. Meenwig, 2 rad. J. Jongejan, 74 j. 19 Juni: J. Boers-Moolenaar, 74 j. A. H. Wouda, 10 j P. J. Bruynen, 42 j. Aan de geëerde Ingezetenen van Haarlem. Ofschoon wij eerst sedert twee jaren onze werkzaamheden als ziekenverplegers begonnen zjjn, is het ons ten hoogste aangenaam te kun nen melden, dat onze dieDSteo, zoowel binnen als buiten de stad Haarlem, zeer worden ge waardeerd, zoodat het getal onzer Broeders reeds tot negen motst uitgebreid wo'deo. Daarenboven mag ik den geëerden Ingezetenen van Haarlem ter kennis brengen, dat het Sint Nicolaaa-Gesticht, Jansstraat 83 en 85, sinds primo Mei aan onze Congregatie door aankoop is overgegaan, en wij daardoor aan onzen werkkring grootere uitbreiding zullen ge»6D, zoodat wij niet alleen zooals tot nu toe, ons zullen bezig houden met de verzor- giug van bejaarde lieden en verpleging van zieken aan hunne huizen, maar ook van heden af ter verplegiug zullen opnemen, maunelijke zieken, die verhagen zich aan onze verzorging tie te vertrouwen en waarvoor ook hij ons aizonderljjke kamers aanwezig zijn- Wij mogen ook met de meeste dankbaarheid mededeelen, dal wij, te middeu onzer talrijke werkzaamheden, steeds de medewerking en on- dersteuuiDg van velen op liefdadige wijze heb ben ondervonden en daarom hopen en vertrou wen wij, bij de uitbreiding vau onzen werkkring, ook hierop te mogen blijven rekenen, in het be lang onzer lijdende en behoeftige medebroe Iers, die hier en elders onze hulp eu onzen bijstand komen inroepen. Ons derhalve aanbevelende, blijf ik als Overste der Broeders onzer Congregatie van den H. Jo annes de Deo, met de meest verschuldigde hoog achting, Ued. aller dw. dienaar, Broeder Ambeosiüs. Haarlem, Juni 1890. Commissariaat van Politie te Haarlem. [Gedeponeerde voorwerpen.) Eane ledige portemonnaie. Eeu reiszsk waarin thee en amandelen. Een meisjes-manteltje. Eene reistasch waarin eene conrant. Eene boodschappenmand. Twee gouden oor bellen. Twee gewerkte gordijntjes. Een wit en een bont boezelaar. Een armband. Eene pet. Een R. K. catechisa tie-boekje. Een Israëlietisch kerkboek. Een ledig spoor wegmandje. Ben zakmes. Eene kinder-kleurdoos. Een sigarenkuipper. Eene verguld-zilveren oorbel. Eene tang. Een rozenkrans. Twee duimstokken. Een rekenboek. Eene kous. Een rolletje papier. Twee verschillende handschoe nen. Twee muilkorven. Een sleutel. Terng te bekomen bij den Heer D. Bijleveld, Jans straat No. 13: eene paraplnie; bij den Heer B. A. Da Vries, Wijde Appelaarsteeg No. 13; een rond gouden medaillon; bij den Heer De Vries, Lange Vlamingstraat No. 12B: een bloedkralen armbandje met gouden sluiting; bij vrouw De Zwart, Leidsche straat No. 82: een defecte gouden potlood- en pennehouder. In eeu der tramwaggons achtergelaten: Een sleutel. Een muziekboek. Nog steeds onafgehaald: Eene zilveren vleeschpen en een dito lepeltje, terng te bekomen bij den Opzichter over de Gemeente-Reiniging. Jl. Donderdag werd in een der lokalen van het Ge nootschap „Nalura Artis Magistra" te Amsterdam de maandelijksche bijeenkomst gehouden van de commission van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, ter beoordeeling van nieuwe of weinig be kende planten. De daarvoor bestemde zaal was ditmaal geheel gevuld, tal van fraaie planten en bloemen waren ingezonden. De commissiën van beoordeeling waren vrij compleet en kenden o. a. de volgende onderscheidingen toe. Aan de firma E. II. Krelage Zoon te Haarlem een getuigschrift le klasse voor Allium eoeruleum atro- coeruleum, een nieuwe door de firma in Augustus 1889 ingevoerde Alliam en eene voor zoover kan worden na gegaan, nog onbeschrevene variëteit. Aan dezelfde firma werden dankbetuigingen toegekend voor eene verzameling van 54 soorten Iris germaniea, een dito van 55 Iris xephium (hispanica) soorten, een dito van 23 diverse Irissoorten, een dito van 34 Iscia varië teiten en voor eene verzameling van 43 soorten bol- en knolgewassen. De firma A. Roozen en Zoon te Overveen, ontving een getuigschrift le klasse voor eene prachtige collectie bloemen van PacoDia Chineusis, waaronder vele fraaie soorten voorkwamen, en werd aan diezelfde firma eene dankbetuiging toegekend voor eene verzameling Iris xeptium variëteiten. De Heer C. O. Van Tulergen Jr., te Haarlem, zond tene collectie bestaande uit afgesneden bloemen bol- en knolgewassen, waarvoor dese inzender eene dankbetniging ontving. Naar het Tad. meldt, heeft de maatschappij, die de nieuwe, te 's-Gravenhage op te richten katholieke courant zal exploiteeren, de Zuid-Hollander, die te Leiden wordt uitgegeven, en de Katholieke Kringdie te 's-Graven hage bij den Heer Jos. M. fioozenburg uitkomt, aange kocht. Deze bladen zullen bij het verschijnen van het nieuwe blad ophouden te bestaan. De Zuid-Hollander daarentegen geeft aan het hoofd van zijn blad de volgende verklaring; „Sedert eenigen tijd loopen over ons blad en zijn zelf standig bestaan allerlei geruchten, die wij no oor eens en voorgoed in hoofdzaak ongegrond verklaren.* Opgave vso de door dit kaotoor verzonden brieven en briefkaarten geadresseerd aan onbeken de personen, welke stukken door de afzenders kunnen teruggevraagd worden. BRIEVEN. M. Wijsman, H.Ter Hart, H. Lag- mans, Mej. Heutink, M. v. Heusden, G. Eikel, M. Groot Jr, Bosbart, H .Koohonte, W. Scholte, W. Pennings, Amsterdam; G. Meijer, Delfi; Wrd. J.P.Cattel,Haarlem; G.Kempen, Osdorp; Schurink,? Mej. Paardehaar, BRIEFKAARTEN. V. d. Hout, H. Becker, Amst; E. De Bras, 's-Hage. Brieven verzonden geweest naar het buiten land-. G. Hambernak, Gönningen; Hord Standing Commitee, ot the gas references, Londen. DELE"]?, 19 Jnni. Op de weekmarkt van heden wsren de prijzen van het vee als volgt:vette koeien le qual. f 234 k 27G dito 2de qual. 178 a 215 kalf- koeien.lste qnal. 230 a f 260 dito 2dequal. 180 a 200, vaarkoeien lequal. 190 a 230, dito 2de qual. f 128 a 155 vette kalveren, late qnal. f 60 80 dito 2de qnal. f 40 a 50 vette schapen 1ste qual. 26 a 35 dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. a vette lammeren f a weilammeren 7.a 16 magere varken» f 23 a 26biggen f 8 a 18 nuchtere kalveren f 8 a 24. paarden f 40 a 120 stieren f 65 s 200 ossen f a Rundvlecsch 72, 76 a 80 e. vet kalfsvleesch 70,75 82 c. schapevleesch 60 a 65 c., lamsvleesch a c. Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 5.75 a 8.25 nieuwe dito f a roode dito f 7.— a 8.25 min a rogge f 5.25 a 6.—, nieuwe dito f a wintergerst f 4,25 a f 525 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f4,50 f6,—, haver f4,25 a 4,75 groene erwten f7,25 a 8,50 mesting f 6, a f 6,50 paardeboouen f 6.25 6.duiveboonen 6.25 a 7, bruiue boonen f 7.50 a 9,75 koolzaad f a hennepzaad f 6,25 a 7.— kanariezaad f 6.— a 7.75 OO0DA 19 Jnni. Granen. Witte poldertarwe fa a jarige roode dito f 6.50 a f7,Angel dito f 7,— 7,40. a Zeenwsche dito f af.—, nieuwe dito 7,80 f8.20 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 7.50 a 7.70 Zeenwsche dito f 6.aG.25 polderrogge f 5.25 a 5.40. wintergerst f 4.75 a 5.25.. aanvoer dito (per 70 kilo) a jarige n. chevalier a zomer dito f4.20 a 4,60. Haver f 3.50 a 4.50 dito nieuwe 8.—a 8.75perl00kilo. Kookerwten f a per heet. Mais. Amerik. f 5.— a f5.10 Odessa it Cinquantine f 6.50 7.—per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f6.40 a 6.75 en buitenlandsch f 5.40 k 5.50 spelt kanariezaad f 6,75 a 7.50,. Kaas le qual f28,ii 81.2e, qual f 24.— a 27,— graskaas f a Noordhollandsche f 24 a 28, aangevoerd 88 partijen. Handel vrij vlug. Boter met lamel, aanroer; handel vlug prijs der goeboter f 1.30 a 1,40; der weiboter f 1.05 k 1,20 Melkvee met goeden aanvoeren handel ftanwer. Vette varkens met tamel. aanvoer, handel gew., van 18 tot 19 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel gew., van 18 tot 19 c. per half kilo. Magere biggen met tam. aanvoer, handel gew. f 1,10. a 1.60 per week. Vette schapen met goeden aanvoer handel fl.. f24 a 37. Nuchtere kalveren met goeden aan voer handel ving f 7 a 14. LONDEN, 19 Juni. Ter veemarkt zyn aangevoerd runderen 600, schapen en lammeren 6000 kalveren 250, zwynen 50 Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/6 schapen en lammeren 4/2 a 5/9, kalveren 3/97 a 6/ zwijnen 2/6 a 4/2. HOORN, 19 Juni Ter waag gewogen 375 stapels kaas wegende 113,928 kilo; hoogste pry's per 50 kilo 32,50 voor kleine/27,voor oommissie,/—voor middelbare LEIDEN, 20 Jani. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 5paarden SOallO; 16 stieren f70 a f 195; 72 ossen 128 a 320, 110 melkkoeien f 105 a 275 —kalveren dito f a a 40 vare dito f 9G a 240, vette dito f 40 graskalveren f a 94 vette dito f35 a 74, 60 a 85 c. per kilo. 90 nuchtere dito f 8 a 25 vette schapen f 22 a 35. 60 a 70 e. per kilo 1080 lammeren f 10 a 22 84 magere varkens f 17 a 39 202 biggen f9 a 15. SCHIEDAM, 20 Jnni. Moutwijn per Ned. vat af 10 Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f 0,30 Commissie f 0.40,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3