MARKTBERICHTEN. Laatste Bericht. De vlekken in de maan. Groote redenaars uit het veld ge slagen. Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Postkantoor Haarlem. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. van eene erfenis,''groot een half millioen mark, met eene verzameling schilderijen van hooge waarde, welke bij testamentaire beschikking door een te Wiesbaden overleden rentenier, Mainzer van geboorte, aan bovengeaoemd bestuur zijn ver maakt. Voor het aanvaarden van deze erfenis is de tuischenkomst van den Minister van Justitie noo- dig. Prins Von Bismarck is, naar men bericht, bezig om op zijn kasteel Schöuhausen een museum in te richten van al de zeldzame en kostbare voorwerpen, welke hem in zijne loop baan ten geschenke zijn gegeven. Bij den brand te Port de France, op het eiland Martinique, zijc vijftien straten en ougeveer 1600 gebouwen vernield, waaronder het post- en telegraafkantoor, de groote kerk, de|bibliotheek, het kantoor van in- en uitvoer rechten, enz. Er zijn maatregelen genomen om de van alles beroofde slachtoffers der ramp van levensmidde len te voorzien. Door de gemeente-politie te G r o- nirgen is tegen een drietal werkgevers proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de arbeidswet. Het beroepshof te Luik heeft thans het vonnis bekrachtigd, gewezen tegen den Brusselschen advocaat Aliard wegens doodslag door onvoorzichtigheid, en alleen de schadever goeding, aan de civiele partjj toegekend, vau 160,000 frs. op 110,000 frs. verminderd. De hter Allard heeft, zooals men zich herinneren zal, op eeue drijfjacht in het Luxemburgsohe zijn vriend Bargmann, lid van hst gerechtshof te Brnssel, door een ongelukkig schot doodelijk getroffen. In Aurich is dezer dagen een sla- ger tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens invoer van Amerikaansch spek uit Gro ningen, door hem als Hollandsch spek b(j de douanen aangegeven. Toeh waren de geleide-papie ren in orde. In Berlijn is men thans bezig het hangeode telephoonnet in een ondergrondsch kabelnet te veranderen. De kokers of buizen, welke de geleiddrtden zullen bevatten, hebben eene wijdte van 20 tot 40 cM. en kunnen van 20 tot 90 draden opnemen. Berlijn zal du bet grootste onderaardsche telephoonnet krijgen van alle steden der wereld. De kotten van deze ver andering worden geschat op M. 1,863,000. Het aantal «bonnes bedraagt, volgens de Dieuwste mededeelingen, ongeveer 15,000. Vrijdag wapperden van de R. Kath. kerk en van alle woningen te Volendam vrooliji de driekleur, uit vreugde dat Z. M. de Koning het door de beide Kamers aangenomen voorstel Ree kers (wonderkuil) heeft bekrachtigd. Dezer dagen is te St. Harmony (Aroer. Staat New-Jersey) een 70-jarig man over leden, die //de blauwe" werd bijgenaamd en wiens geheele lichaam eene blauwe kleur had. Die man, Henty Melick genaamd, was eens als knaap bij het viatchen in het water gevallen en bijna verdronkeu. Men bracht hem slechts met veel moeite weer tot bewustzijn en sinds dien dag behield zijn lichaam steeds eene blauwe kleur, een zonderling feit, dat geen geneeskundige kon verklaren. De politie te München heeft last ontvangen om te waken tegen het tentoonstellen van zinnenverlokkende, cigaretten aanprijzende damesafbzeldingen in de sigarenwinkels. Of die maatregel alleen in de Beiersche hoofdstad nood zakelijk mag heetenp De zoon van Mahmud Djelaleddin Pacha, de zwager van den Saltan, ia, naar men uit Conslantinopel bericht, bij Sinekli door roo- vers gevangen genomen en weggevoerd, meteen vriend, die hem vergezelde. De roovers moeten 19,000 Turkscbe ponden als losgeld eischen voor den neef de» //Beheerscbers aller gtloovigar.". Een escadron ruiterij is uitgezonden om hen te vervolgeD. De Londensche Salvation Army heeft een nieuw korps opgericht, genaamd het cava- lerie-korps. Dat korps, uit 70 man bestaande, zal op velocipedes, voorzien van tenten en kookbe- noodigdheden, het platteland rondtrekken. In het oostelijk deel van Az;ë houdt men de vlekken op de glanzende schijf van den trouwen satelliet onzer aarde, voor een konijn of een haas. De Chineezen in het bixouder zien daerin een zittende haas, die in een vijzel rijst fijn stampt. De meeBte Siameezen zijn ook dezelfde meening torgedaau; eeDiger hunner willen echter in de maan eene vrouw of een man ziet), die op een veld arbeidt. Merkwaardigerwijze deelen de In dianen van Noord-Amerika het bijgeloof der Chineezeti en op oude gedenkteekeua in rnidden- Amerika treedt de maan op in de gedaante van eene kruik of open vaas, waaruit een dier, op een konijn gelijkend, te vooiscbiju springt. _De Eskimo's hebben ecr.e geheel eigenaardige opvatting der zaak. Zij zeggen, dat op zekeren dag Auinza (de maac) hare zuster (de zon) woedend vervolgde. Toen zy op het punt was haar aan te vallen, heeft deze zich plotseling omgekeerd en haar een handvol roet in het aangezicht geworpen, om aldus te ontkomen. Van dat. roet draagt de maan tot op den huidigeu dag de sporen. Beuzelachtige omstandigheden kunnen soms de grootste redenaars ia de war brengen, Zoo was Daniël Webster, toen hij, hij gelegenheid van eene landbouw-tentoonstelling was opgestaan om te spreken, niet in staat voort te gaan, om dat op hetzelfde oogenblik een haan begon te kraaien, en verlegen ging hij weer zitten. Erskrine was uiterst gevoelig roor gebrek aan belangstelling bij zijne toehoorders. „Wie kan voortspreken, als hij altijd zulk een nattehanddoe- ken gezicht voor zich heeft als het uwt?„ zeide hq tot Garrow, die met hem dezelfde rechtszaak behandelde. Zijne eerste redevoering in het Hoc- gerhuia mislukte totaal, doordat Cbattam, die uanteekeningen maakte, als hij het voornemsn had eene repliek te leveren, met een verachtelijken glimlach zijue aanteekeniugen op den grond wierp. Deze, hetzij ware of voorgewende onverschil ligheid, bracht Erskine totaal in de war; hij stamelde, worstelde door het overige van zijne redevoering heen en hernam z(jue plaats neer slachtig en beschaamd. Burke was altijd uiterst gevoelig. Selwyn verhaalt van hem, dat eens toen hij opstond om te spreken, met een pak papieren in de hand, een lompe, plattelands-afgevaardigde de aanmerking maakte: //Mijnheer de President, ik hoop, dat die heer niet voornemens is dat heele pak papieren voor te lezen en ons op den koop toe met eene lange redevoering te vervelen. Burke stikte bijna van woede, zoodat hij niet in staat was om te spreken, en snelde de zaal uit. „Nooit," zegt Selwyn, „heb ik de fabel van den leeuw, die door het balken van een ezel op do vlucht werd gedreven, zoo verwezenlijkt gezieu.// Betreurt ge uw schuld, pronk niet met uw verdriet. Uwe droefheid zij de droefheid des oprechten. God helpt in Zijne ontferming D' oprechte, die Zjju hulp behoeft. Geen kroon zonder kruis, geen triumf zonder strijd. Daar blijft voor heel het leven, Bij blijdschap en bij smart, Een heilige naam geschreven Iu ieder mensehenhart. Ja, zelfs de veege grijze Dankt God, een voet in 't graf, Die hem, Zjjn naam ten prjjze, Een brave Moeder gaf Allerlei. Bij de exercitie. Sergeant (tot een der reeruter;). Kerel, je opent je mond net als Co lumbus toen-i voor de eerste maal New-York zag. Laconiek. Bij het afgsan van een zeer hoo- gen berg in de Alpen hebben twee reizigers het ongeluk van den berg te storten. „Heeren,// roept da gids, //haast je niet; we komen nog vroeg geioeg beueden.// Naïef. Vader (zijn zoontje op de wereldkaart Amerika aanwijzende). Kijk, Frans, dat wereld deel werd door Columbus ontdekt. Frans. Ont dekt, Pa? Nou, 't zou toch vreemd zijn geweest als hij dat land voorbij had gezeild zonder het op te merken. Een zeldzame droom. Student. Inderdaad 't is wonderljjk met vele droomen. Gisteren o. a. droomde ik van iemand aan wieu ik anders nooit denk. Collega. En wie was dat? Student. Een mijner schulileischers. Zeer juist. Marskramer. Iets van nw dienst, mijnheer? Mooie kammen? Heer (op zijn kaal hoofd wijzeadt). Je ziet immers, dat ik geen haren heb. Marskramer. Welnu, des te langer duurt de kam. Een dure onderwijzer. A. Bij welken ou derwijzer htbt ge Franse!) geleerd? B. O, bij een zeer duren; ik verzeker je, alleen het bepalend lidwoord heeft mij 50 gulden kost. Bloementaal. Heer (tot den huisknecht). Ik geloof, dat je hier een goeden dienst hebt, Jan. Huisknecht. O, een besten, mijnheer, als Me vrouw maar niet zoo wantrouwend was. Heer. Zoo? In welk opzicht dan 1 Huisknecht. Nu, zij gelooft bij voorbeeld in 't geheel niet, dat ik nooit een fooitje van n krijg. HAARLEM, 1 Juli. In de raadszitting van Woensdag jl. deelde de voorzitter mede, dat Vrijdag-middag tegen half twee voor een ieder duidelijk zichtbare piketten zouden worden ge slagen ter plaatse iu het Frederikepark, waar het „Kurhaus" en de drinkhallen zoudeu komen te staan vau de exploitatie der staaiwaterbrou. Op het bepaalde uur waren dan ook tegen woordig het college van B. en W., verschillende raadsleden en eenige belangstellenden. Door de gcele zorg van den opzichte over de gebouwen der gem.enten, waren da eiuupun- ten van het te plaatsen gebouw (Kurhaus) door bakens, zoowel van de noord— als van de oost zijde van het Frederikspark, aangegeven eu was tevens aan de zuidzijde de ruimte afgezet voor de drinkhallen en de badkame.s, tusscheu de villa's van den Heer Prins eu Mevrouw v. Eedtn gelegen. Het scheen, dat de heeren het niet eens kon den worden over het daar te kiezen punt; althans d»n gemeente-ambtenaren weid gelast, tnsschen het hofje van Heithuijzen en het Paviljoen nog eens de afgebakende ruimte uit te zetten, terwijl men zich verder nog begaf Daar het terrein voor „Oosterhom", waar B. en W. hebben geadvi seerd de gebouwen te doeu verrijzen. Tegen de laatste plaats valt zeer veel te zeg gen. Men is daar geheel op het grondgebied van Heemslode, zoodat de voordeelen der te trekken belastingen geheel en al voor Haarltm verloren gaan. Wat de plaats tusschen hel reeds genoemde hofje en het Paviljoen betreft, alsmen kon be sluiten, de drinkhal daaitnsschen, en he „Kur haus" aan //den Dreef// te plaatsen het daar tusschen gelegen terrein voor park bestemmende zou daarvoor wel iets te zeggen zijn, doch men moet niet vergéten, dat in bet „Kurhaus" geen hotel zal wezsn, zoodat h?t particulier initia tief daarvoor heeft te zorgen, en dat dus ook dan weder Heemstede met de grootste voordeelen gsat strijken, want wel zullen het familie-hotel Scholten en hst hotel v. d. Berg bij de plaat sing profileereu, doch beide liggen buiten Haar lem. Alzoo zal de gemeente wel van de belas tingen, maar niet van de andere voordeelen pro fijt trekkeD, wat wel het geval zal wezen, als de beide in ichtingen komen in het Frtderikspark (de Koekamp). En komt de stichting daar, dan zou de beste oplossing nog zijn, de villa Bij Hout aan te koopen, die in N. O. richting op de Koekamp staat. Dan blijft de laatste voor park vrij, op- titten toegangswegen kunnen worden gemaakt zooals het moet, en het uitzicht van om- en aan- woners wordt bijna niet belemmerd. Bovendien behoeft dan ook weinig plantsoen te worden ge kapt en kan het nog noodige terrein gemakke lijk in erfpacht of hoe dan ook worden afgestaan. Zeker zal de aankoop van die villa drukken op de exploitatiekosten, maar even zeker zal dan ook, beter dan met andere plannen het geval kan wezen, het doel worden bereikt. Bovendien heeft men in de onmiddellijke nabijheid deD z. g. „Kraton// die uitmuntend vcor hotel geschikt is. (N. B. Ct.) De Heer Mr. B.H.J. Gallandat IInet heeft jl. Zondag-avond twee regeeringsstukken ontvan gen, waarvan wij den inhoud laten volgen: Het eerste luidt: Ik heb de eer U hierbij te does toekomen de beschikking van den Minister van BiDnenlaudsche Zaken van 26 dezer, No. 2682, Afdeeling BB. op het door U aan Zijne Excellentie gericht adres van 13 Juni jl. Ter voldoening aan de op dracht van den Minister om U tevens in te lich ten omtrent de vertraging, die de uitreiking van Zijne Excellentie van 19 Mei jl. heeft ondervon den, kan ik U mededeelen, dat die vertraging alleen te wijten is aan een misverstand, vermoe delijk ontslaan bij de verzending der beschikkin gen op de adressen te dezer zake ingediend. De Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, (w. g.) SCHORER. Het tweede is van den volgenden inhoud: De Miuister van Binnenlandschn Zaken, be schikkende op een verzoek van R. H. J. Gal- laodat Huet te Haarlem, om toelichting der be schikking op zijn klachtschrift tegen den Bur gemeester van Haarlem; Geeft aan adressant te kennen, dat het onder zoek zijner ongegrond bevonden klachten en beschuldigingen tegen den Burgemeester van Haarlem niet heeft geloopen over het door hem dien Burgemeester ten laste gelegde vergaderen van den gemeenteraad met gesloten deuren, daar dit volgens art. 43 der gemeentewet ter beslissing staat van den gemeenteraad en evenmin over het zoogenaamd financieel stelsel vau den Burgemetster, daar zulk een stelsel geen punt van onderzoek bij de Regeering kan uitmaken en niet de Burgemeester maar de gemeenteraad bepaald, welke belastingen voor de gemeente zullen worden geheven, dat wat betreft de be schuldiging van adrrssaut als zou de Burgemees ter door zijn halsstarrig weigeren gedurjode eene lange reeks van jaren, in weerwil van de her haalde pogingen van de ambtenaren van 's Ryks belastingen hebben tegengehouden, dat het per- Boueel werd herzien, alsmede dat in de laatste jaren Haarlem uiet is gebracht in eene hoogere klasse van de belasting; een ingesteld onderzoek de onwaarheid daarvan aan het licht heeft ge bracht. 's Gravenhsge, 26 Juni 1800. (w. g.) DE SAVORN1N LOIIMAN. Op de bovenzaal der soc'ëieit Vereeniging had eergisteren de loting plaats, regelende de beurt van optreding bij het concours van Zang en Vriendschap op 19 en 20 Juli a. s. Van de 24 deelnemende Vereenigingen hadden 16 eene deputatie gezonden, vertegenwoordigd door 35 leden; voor de niet vertegenwoordigde werd door de fecs'commissie geloot. Van de Lirdertafel Zang en Vriendschap ging gisteren eene deputatie naar Amsterdam, om tegenwoordig te zijn bij de plechtige be grafenis van den heer Jac. Kwast, in leven muziekdirecteur en componist. De overledene wes terelid van de genoemde Liedertafel en had iu het laatst van zijn leven nog het verplichte koor //Zonneschijn" voor den aanstaanden zang- weds'.iijd gecomponeerd. Het was zijn laatste werk. Op het graf van den ontslapene werd door de deputatie als laalste hulde een krans neder- gelegd. Zondag-avond omstreeks half elf heeft in een danslokaal in de Lange Bnogaardstraat eene vechtpartij plaats gehad tusschen twee huzaren en een infauteriat, waarbij de huzaren gebruik gemaakt hebben van huune sabels en daarmede den infanterist hebben geslagen eu gestoken. Deze heeft eene belangrijke verwonding bekomen De verwonde is naar de iefirmeiie overgebracht en niet buiten gevaar. De huzaren zijn in arrest gesteld. BUBGE STAND DEB GEM. HAARLEM BEVALLEN: 26 Juni: C. Bogaart-Burggiaaf, z. C. A. Uittenbogaard-Rous, d. 27 Juni; M. T. Van der Weiden-Mans, z. C. B. 'l'oepoel-Snoek,z. N. Hage- bout-Zweers, z. 28 Juni: A. Mooyman-Otter, d. E. Torringa-Dc Graaft", z. J. Sclieeliugs-Hunting, z. U. p_ Groen-De Klepper, z. W. Jasper-Brceman, z, Gnisti-Knaap, iw 29 Juni:J.J. Steven-De Haan, M. M. Smit-Peschar, d. OVERLEDEN: 26 Juni: A. C. Weller-Kluit, 58 j.— 27 Juni: S. p. Van den Hoek, 11 m. J. C. De Nieuwe -Westendorp, 47 j- 28 Juni: C. Beezem-Van Det, 43 j. C. J. H. Leonards, 33 j. M. Carpen- t ier-Koose, 73 j. Brieven, verzonden door het Postkantoor te Haarlem, over de 2e helft der Maand Mei 1890 en geadresseerd aan onbekende personen: 1. G. Beek, Amsterdam. 2 Mtj. A. Preijer, idem. 3. Cato Peule, idem. 4. J. H. Richter, idem. 5. H. Steinwitz, idem. 6. Mevr. M. Vischer, idem. 7. Mej. J. Visser, idem. 8. J. Dekkers, idem. 9. Mevr. Koobaal, Goes. 10. Mej. M. C. Olthuis, Haarl m, 11. C. Kaïslens, Botterdam. 12. D. Visser, Zwaag. Briefkaarten: 1. Mej. Hagendoorn, Amster dam. 2. Mevr. Aiicouwer, idem. 3. A. Meier, Schoonhoven, idem. 4. Benjamins, idem. 5. N. H. Schra, "'s-Gravenhage. 6. J. Kriek, Haarlem. 7. Dr. Spruyt, Helder. 8. S. Van Wijk,? Brieven verzouden naar Engeland. 1. //Window Blinds Manufactory, Londen. Naar Frankrijk! 2. Lise RtynvaaD, Menton». Z. D. H. de Bisschop van Breda, Mgr. P. Leijlen, heeft benoemd tot Pastoor te Rijsbergen den Zeereerw. A. Broeders; tot Pastoor te Biervliet den Weleerw. Heer A. A. Melsen; tot Kapelaan te Oosteind den Weleerw. Heer N. A. Buckens; tot Kapelaan te Rukfen den Weleerw. Heer J. G. Van 't Hooft; tot Kapelaan te Terheiden den Weleerw. Heer Th. Wijtvliet; tot Kapelaan te Lepelstraat den Weleerw. Heer J. A. Gielen; tot Kapelaan te Wagen berg den Weleerw. Heer C. Vermeulen; tot Kapelaan te Etten den Weleerw. Heer J. Stoop; tor Kapelaan te Don gen de» Weleerw. Heer A. J, Van Eekelen; tot Kapelaan te Zeeuwsch-Clinge den Weleerw. Heer J. C. F. Buijs- rogge, Priester van het Seminarie. Z. D. H. de Bisschop van Roermond, Mgr. F. A. ff. Boermans, heeft benoemd den Weleerw. Heer J. J. Peeters tot dusver Pastoor te Siebengewald, tot Pastoor te Middelaar ter vervanging van den Zeereerw. Heer E. Wismans, die eervol ontslagen is, en den Weleerw. J. G. Baltesen,Kapelaan te Arcen tot Pastoor te Siebengewald. ABROND. B.ECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 26 Juni 1890. 1. R. B., gasstoker te Krommenie. Beleed, f10 boete of 5 dagen hechtenis. 2. M. Van F., zonder beroep te Aalsmeer. Beleed, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 3. C. K. G., turfsteker te Amsterdam. Mish. 4 maanden gev. straf. 4. J. C. H., oppasser te Groningen. Wederspannig- heid en huisvredebreuk. Bij verstek f 10 boete of 5 dagen hechtenis en eene maand gev. strof. 5. W. B. K., bakker te Oost-Knollendam. Mish. f 6 boete of 3 dagen hechtenis. 6. A. L., stoker te Velzen. Mish. en beleed. 10 dagen gev. straf. 7. P. S., veenwerker te Haarlem mermeer. Huisvredebreuk. 8 dagen gev. straf. 8. P. M. Az., visscher te Zand.oort. Vernieling. Bij verstek 8 dagen gev. straf. 9. H. P. werkman te Edam. Vernie ling 3 dagen gev. straf. 10 C. v. E., arbeider Beverwijk. Diefstal. 5 dagen gev. straf. 11. H. S.zonder beroep te Nieuwkoop. Bedelarij. 12 dagen hechtenis en I jaar plaatsing in een R. W. I. 12. A. H. H., werkman zon der vaste woonplaats. Landlooperij en Bedelarij. 3 maal 6 dagen hechtenis en een 1 jaar plaatsing als voren. 13. D. B. veehouder te Pnrmerend. Beleed, f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 14. J. B. h/v M. L., zonder beroep en M. L. koetsier, beiden te Ilpeudam: Mish. De le bij verstek. Ieder f25 boete of 10 dagen hechtenis. 15. J. H. V. Loodgieter te Haarlem. Mish. 14 dagen gev. straf. 16. L. L., arbeider te Velzen. Vernieling. 14 dagen gev. straf. 17. G. J. Ph. H. zonder beroep te Velzen. Ver nieling. 1 maand gev. straf. 18. J. R. en H. V., de le veehouder de 2e arbeider. Beiden te Wormer. Huis vredebreuk. Vrijgesproken. 19. G. v. 't H. en P. v. 't H., werklieden te Zaandam. Wcderspannigheid. Bij ver stek 14 dagen gev. straf. 20. J. E. en M. de G., tni- nierknechts te Edam. Diefstal. Ieder, de 2e bij verstek., 3 dager. gev. straf. 21. D. M., koopman te Beverwijk. Dief.tal. 2 maanden gev. straf. 22. T. M., koopman zonder vaste woonplaats. Dietstal. Vrijgesproken. 23. T B., G. J. B.. kantoorbediende te Amsterdam. Oplichterij 9 maanden gev. straf. Wegens verandering van werkkring heeft Dr. A. M. Prins, te Renkuna, zijne betrekking als redacteur der Landbouio Courant neergelegd en heeft de Heer G. Reinders, te Wageningen de hoofdleiding op zich ge- nomeD. In Drente worden reeds aardappels in voorkoop voor de fabrieken opgekocht. De prijs is 75 a 85 cents per H. L. De meeste landbouwers willen echter niet voor dien prijs verkoopen. De groote ten toonstelling van wege het Gonootschap ter bevordering van den Landbouw iu Drente, zal dit jaar te Emmen op 20 Aug. a. s. worden gehouden. Aan prijzen wordt voor ruim een bedrag van f 2000 uitge loofd. ÜITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor B. K. Kerken en Gestichten. AMSTERDAM. Kerk van den ff. Bonifacius. Uitge loot de aandeelen Nos. 72 en 157. Betaalbaar aan de pastorie of ten kantore van de Heeren J. W eaterwoudt S'Cicr. AMSTERDAM. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Uit geloot de aandeelen Nos. 20 en 70. Betaalbaar ten kan tore van den Heer W. N. J. Fan der Hulst, aldaar. SCHOONHOVEN. Kerk van den ff. Bartholomeus. Uitgeloot de aandeelen Nos 97, 140, 249, 346 en 867. Betaalbaar aan de pastorie aldaar. HAARLEM, 30 Juini. Granen niets aangevoerd. HOOKK, 28Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: beet. tarwe f 7,25 a 8,heet. rogge f a Heet. Gerat 4.25 a 5,heet haver f 3,75 f 4,25,mosterdzaad 16 a 18.— heet. bruine f 825a 10,gele 11,50 a 14.heet. paardeboonen f 5.25 a 6.heet. erwten a, ALKMAAR, 28 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: koeien 8 130a 230, 28 nuehtere kalveren 12 a 20, vette kalveren a 17 schapen 20 a 26 varkens c. per kilo, 87 ma gere dito 16 a 22, 4 bokken 75a f100. 3 paarden 120 a/ 180, 86 lammeren f 10 15 •AMSTERDAM., 30 Juni. Ter veemarkt ware» aangevoerd 359 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,80 a.dito 2dequal.f 0.70 dito 3de qnaliteit J' 0,60 per kilo; melk en kaifkoeien 150 a 275, graskalv. f a 54 nuchtere kalveren 8 al3,schapen en lammeren a 300 vette varkens 41 a 45 c. per kilo. ROTTERDAM, 30Jtini. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 113 itmderen 158 vette en gras kalveren, 1 nuchtere kalveren, 692 schapen of lamme ren, 493 varkens, biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen late qualiteit 83 o. 2de qual. 76 c., 8de qual. 70 c.; kalveren late qual. c. 2de qual. 80 a 90 c., schapen lste qual. 70c., 2deqnal. 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 24 a c., 2d qual. 23 a c., 3de qual. 22 c., licht aoort 20 a 19 per half kilo. ROME, 30 Juni. De Koning heeft een besluit geteekend, waarhij de gemeenteraad te Rome wordt ontbonden. De Afgevaar digde Finnocchiaro is voor het beheerder stad Rome benoemd tot koninklijk com missaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3