MARKTBERICHTEN. Laatste Bericht. Physiologie van den rooker. Eene anekdote van Caprivi. Historische snuisterijen. Voor geest en hart. Een dag zonder God ia een dag zonder zegen', een dag zonder gebed ia een dag zonder God. Daar is geene deugd, die z'ch zelf niet beloont. Zalig die lijden; zij worden verbljjd: Lente na winter, en 't al op Gods tjjd. Ter behartiging. Er in geloopen. A. Waarde vriend, kunt ge mij ook een rijksdaalder wisselen. arrond. rëchtb. te haarlem" Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Letteren en Kunst. tijn geteekend door den aanvoerder Man nel Garcia. Er rijn troepen gezonden om de bandieten op te eporen. De Amsterdam8che omnibusmaat- ecbappij vervoerde in het twoede kwartaal dezes jaare 3,468,930 passagiers, tegen 2,758,359 in '89. Totaal sedert 1 Januari 6,316,532, tegen4,852,719 in 1889. Per stoomboot Drammen zijn gisteren uit Nooiwegen te Amsterdam aangekomen twee lichtmatrozen van Zr. Ms. icsiructiekorvet Nau tilus, die voor eeuige dagen te Cbristiania van dat schip waren gedeserteerd. Zij berinden zich thans in arrest aan boord van Zr. Ms. wacht schip te Amsterdam. Volgens den regenmeter der rijks- landbouwschool te Wageniugen bedraagt de ge vallen regen over Juni 11. 64 mM., tegen 39i/2 mM. over dezelfde maand van het vorige jaar. Van Bonneville wordt geschreven dat de heer Ochcea die verleden jaar elf nachten met twee Duitsche gidsen in //le Chalet des Grands Muiets// doorgebracht he»ft zonder den top van den Mout Blanc te kunnen bereiken, eergisteren dezen tocht volbracht heeft, ondanks de koude en de sneeuw. Het gezelschap kwam op het toppunt te 9 uren 5m. in den voormiddag en was te half zeven 's avonds te Chamounix terug gekeerd. In Amerika heerscht nog stee ds eene gruwelijke hitte. In Illinois, Jowa en Wis consin wijrt de thermometer van 100 tot 106 graden aan. Zaterdag en Zundag stierven er dien tengevolge 21 menschen. Er schjjnen zoo wordt ons ge meld den laatsten tijd personen in en om Amsterdam te zwerven, die het op geweldpleging aan vrouwen en meisjes toeleggenZoo werd Maandag-avond op het Slatuineupad dichtbij den Haarlemmerweg eene naar Sblerdijk terug- keerende dienstbode door zulk een persoon aangegrepen, en, toen zij zich krachtig verweerde, in de aloot gedrongen. Op het hulpgeschreeuw kwamen eeoigen toesnellen, die den aanrander meester werden en aan de politie konden over geven. Dj mishandelde vrouw kwam zeer ontdaan en geharend in haren dionBt terug, en de dader werd in verzekerde bewaring gebracht. Te Bazel wil men eene belasting op de katten invoeren. De melaatschheid neemt toe. In bet OoBtec, zoowel als in het Westen en Zuiden, werden in de laatste jaren vele personen aange tast. Ook in Zweden openbaart zich Je kwaal. Niet ver van de Kaapstad is onlangs op een eilandje de eerste steen gelegd voor een nieuw groot afzonderings-gestichl voor lijders aan deze als ongeneeslijk beschouwde ziekte. Iu Bombay loopen niet minder dan duizend melaat- acben vrij rond, maar Bombay is eene stad van ongeveer 800,000 inwoners. Alexandre Jacques, de Erauschman die bezig is twee-en-veertig dagen te vasteB, is nu in de tweede week van die genoegelijke bezigheid. Hij maakt dagelijks een wandelingetje en heeft tot nu toe minder aan gewicht verloren dan zijn voorganger Succi. Wij lezen in de Tilburgsche Courant het volgende: Gisteren-avond had aBn het station alhier een aandoenlijk tafereel plaats. Zooals wij in een vorig nummer mededeelden is dePnna FrederiJc gezonken en bevond zich onder de gereddeD de heer Max Laurey, assistent- machioist. Gisteren-avond passeerden hier van Vlissingen naBr Amsterdam de geredden, die veelal op de meest verschillende wijze van klee- dingstukken waren voorzien. Zeer toevallig be vonden de Ouders van den jongenheer Laurey zich in de nabijheid van 't station (zij wonen op 't Goirke) en door de goede zorg van eenige beeren werd den ouders kennis gegeven van de aankomst. De verwelkoming tusschen moeder en zood laat zich niet beschrijven; zelfs de aanwezigen waren tot tranen geroerd. Ala een man, die zijne sigaar rookt, slechts de Doodige haaltjes doet om haar aan te hou den en er behagen in vindt de sigaar uit zijn mond te nemen om naar de kringetjes of den rook, die in de lucht opkronkelt, te zien, houd hem dan voor iomand van een bedaard karakter. Wacht u voor den man, die zijne sigaar niet uit zijne vingers loslaat en onverschillig is of zij brandt of niet; hij is koel, berekend en lastig van humeur. De man, die eenige haaltjes doet, dan weer ophoudt en de sigaar min of meer verfrommelt, is iemand die zeer vatbaar is voor indrukken van het oogeublik. Als de si gaar dikwijls uitgast, is de rooker iemand van eene opgeruimde gemoedsgcsleldheid, //een joviale klant", met een levendigen ge<sten eene gladde tong, en doorgaans heeft hij een rijken voorraad aardige anekdotes. Een man, die telkens zenuw achtig aan zijne aigaar frommelt bd draait, ia een soort van saletjonker, die zich onder man nen tiet thuis gevoelt. De sigaar gestadig tus schen zijne tanden te houden, er op te kauwen en er tiet om te geven of zij aan is of niet, kenmerkt een man, die de vasthoudendheid van een bulhond heeft. De fat houdt zijne sigaar omhoog gestoken en een ervaren rooker houdt haar recht vooruit of bijna in een rechten hoek met zyn loop, zegt een Ecgelsch blad. Een aardige anekdote werd bij een der laatste hoffeesten verteld vac Gaprivi, den legenwoordi- geu Rijkskanselier. Hy ontmoette een ouden be kende uit zijne luitenantsjaren en deze laatste vertelde, dat reeda toen door ieder aan hun col lega Caprivi eene schitterende loopbaan werd voor speld. Op zekeren dag moest een onderzoek raar een of ander feit worden ingesteld. Op de vraag, waar men samen moest komen, luidde met eenige verwondering het ai twoord van den korporaal: „Bij luitenant Caprivi// en op de tweede vraag, waarom de samenkost juist bij hem werd gehou- dan, zoide de korporaal: „omdat hij de eenige luitenant ie, die inkt op zijne kamer heeft." Anaeroon, die zijn geheele leven den wjju ga- dronken en bezongen had, stikte door eene drui venpit. Lady Bussel stak zich met eene speld in den viDger en bloedde dood. Descartes werd door een trap van een paard gedood. Philip IV van Spanje achtte het beneden zijne waardigheid, zelf het hout uit het vuur te ne men; hij bleef in den hevigen gloed zitten, kreeg de roos en stierf. Agathocles werd door een tandenstoker ver giftigd. Laurentiua in Breslau stierf door de uitwase- miug der vele rozen in zijne slaapkamer. Artemos Periphantes was zoo bevreesd voor den dood, dat hij zijne woning nooit unders ver liet dan ia eene draagbaar: die twee bedienden met hunne echildtn moesten bedekken. Hij meen de zich zoodoende tegen den onwelkowen gast te kunnen beschermen. Zelfs het spreken over den dood bielden de Albanetzou voor dwaasheid. Lodewijk XI van Frankrijk was zoo beducht voor den dood, dat het al zijn bedienden streng verboden was, zelfs den naam te noemen. Philemon van Syracuse, Policrato uit Naxos, Diagonas Bhodius en Philiscus van Nicea, wer den lachende door den dood verrest. Hertog Bernard Vin Weimar vond zijn dood door het eten van visch, zjjne lieveliugsspijs, die men had vergiftigd. Een zoeten dood onderging de Hertog van Clarendo, broeder van Koning Eduard IV, die toen men hem de k eus liet, hoe hij wilde ster ven, zich in een rat malvezij liet verdrinken. De Consul Fabius stierf tengevolge van het inslikken van een haar, dat in de melk lag. Tar- quiuios Priscus door het inslikken van eeu viscb- graat en Theodoric, Koning der Gothen, tenge volge van het gezicht van een vischkop. Wladislau», de zoon tan Koning WeDZel van BohemeD, stikte door muggen en vliegen, die in zijne keel waren gekomen. Uw huis zal eon Bethanie wezen, Zijt gij tot Jezus' dienat gereed. Zorg, zooals Martha deed voordezen, Heb lief, gelijk Maria deed. Allerlei. Onnoodige zorg. Dienstbode. M»g ik een postzegel van.vijt cenl» verzoeken? Doekhandelaar. Tot mijn leedwezen kan ik er u niet aan helpeD; doch heeft de brief veel haast, neem dan een postzegel van tien cents. Dienstbode. Maar zou dan de brief niet te ver worden gezonden. Overbeleefd. Gouverneur. In welk jaar werd Amerika ontdekt. Prins. In het jaar 1624. Gou verneur. Uitmuntend, zeer goed. Veroorloof my echter Uwe Hoogheid op te merken, dat men tot dusver aannam dat het in 1492 werd ont dekt. Goede raad. Ontmoet ge ergens een echtpaar, en ontstaat, zooals 't nog al eeus wit voorkomen, twist tusschen masculinum en femininum, blijf gij dan neutrum Een slimmerd. Eenige zeelui zijn aan T passagieren en komen voorbij een kleinen schouw burg. //Willen we er eens ingaan?" stel- er een voor. //Neen", zegt een ander; „laat Willem eerst eens gaan kijken wat er zoo asn de hand iel" Zoo gezegd, zoo gedaan. Voor algemeene reke ning gaat Willem binnen 't was in de pau zeering doch komt Bpoedig terug met het be scheid: „Houdt jelui je daiten maar in je zak, jongens! Een troep kerels, die Zitten te fiedelen tegen een groot gordijn dat is alles! Vooruit maar!" Gered. „Maar man! Hoe kan je nu zoo gek zijn om eene trompet te koopen? Onze overbuur verveelt er ons immers den heelen dag meê!" „Houd je maar kalm, vrouwtje! Het is die van onzen overbuur. Ik heb het ding van hem gekocht. Berg het meteen maar op!// Moeilijk aandienen. „Wil je mo even aan dienen, meisj-?// „Zeker, Mijnheer! Wie kan ik zeggen dat er is?" //Mijnheer Przadwasky! In Hongaarsche wijnen." „U zei?// „Przadwasky!" „Och, gaat u liever maar dadelijk naar binnen en neem meteen uw naam mee!" B. Met genoegen. A. Ila, ditmaal kunt ge er mij dus een lee— nen STEDELIJK NIEUWS- HAABLEM, 3 Juli. Door onvoorziene om standigheden is eene wijziging gebracht in den »f te lrggen weg, dien de optocht bij den zang wedstrijd op 19 cn 20 Juli a. s. nemen zal. Hij is thans vastgesteld als volgt: Zaterdag te 1 uur van het Sportterrein „De Phoenix" langs de Parklaan, Jansweg, Stationsplein,Kruisweg,Nieuwe Gracht n/z.,Nieuwe Gracht langs de woning van den Commissaris des Konings, Kruisstraat, Barteljoris- atraat.Groote Markt, Groote Houte treat tot aan het Proveniershuis, Gierstraat, Koningstraat, Groote Markt naar de sociëteit „Vereeniging". Het stedelijk musaum van schilderijen en oudheden op het raadhuis alhier is in de maand Juni jl. bezocht door 357 betalende en 298 niet betalende personen. Ü8 Heer J. De Koek, hoofd der eerste Tusschensschool alhier, vierde jl. Diusdag den dag waarop hij voor 25 jaar werd benoemd tot hoofd van de stadscbool letter A. De jubilaris ontving talrijke bewijzen van belangstelling, o. a. een vereetend schrijven van het college van B. en W. In het museum van kutiBtnijrerheid alhier werden onlangs twee afgietsels van zeer merk waardige fragmenten geplaatst. Het eene is afkomstig van den beroemden schoorsteen uit het oude gerechtshof te Brugge, vervaardigd omstreeks 1529 door Guyot de Beaugrant uit Mechelen. Het andere is een fragment van de kroonlijst van het voormalige paleis van Artaxerxes II Mnemon (456262 v. C.); de oorspronkelijke stukken hiervan werden in 1884—86 gevonden in de ruïoe van Susa door Dieulafoo en zijn in het Louvre Museum geplaatst. Gedurende de maaDd Juni 11. werd het mu seum bezocht door 1363 personeB. Wtgens het overlijden van den Heer J. A. Kwast, heeft de kon. liedertafel Zang en Vriendschap den heer C. A. A. De Fliegh, te Botterdam, verzocht te willen optreden als lid der jury in het door haar te geven concours. De heer De Fliegh heeft die opdracht aangeno men. Door den Commissares des Kouiugs in de provincie Noord-Holland is bepaald, dat de jacht op waterwild in den kring begrepen binnen den den Westfrierches Omriogdijk en iu de gemeenten Patten en Caliantsoog zal worden geopend op Dinsdag 15 Juli, en in de overige deelen der provincie op Yiijdag 1 Augustus. Ten derden male waren eergisteren-avond de timmerlitden le Haarlem opgeroepen ter be raming der middelen om een arbeidsdag van 10 uren en een loon van 20 cents per uur te ver krijgen. Zij vergnderden eergisteren-avoud in het lokaal Groot Heiligland 26. Er werd eene com missie benoemd, bestaaude uit de timmerlieden Portegijs. Winkelbach, Kok en Roelant, met de opdracht de patroons schriftelijk met hun eisch bekend te maken en daarop na 8 dagen antwoord te vernemen. Tevens werd die commissie gemachtigd bij deu Gemeenteraad de volgende motie in te dienen. „De vergadering van timmerlieden; gehouden deu lsten Juli 1890, aan het Groot Heiligland. Overwegende, dat ook onze Gemeenteraad veel kan bijdragen tot vorbetering van ons vak en onzen toestand, beslui!: aan geroemd bestuur voor te stellen, bij de verdere uit te voeren ge meentewerken in de bestekken op te nemen, voor alle werklieden een arbeidsdag vast te stellen van hoogstens 10 uren met een minimumloon van 20 cents per uur." Dj lijst van adbacsie is nu door 125 timmer lieden onderteekend. (O. H. Cl.) Afloop der gehouden Veiling in het Verkooplokaal De Gouden Leeuw, op Zaterdag 28 Juni 1890, No. 1. Huis en Erve, Anegang 21, f 10.000 C. W. Schön- hnth. 2. Heerenhuis en Erve, Leidsche Vaart 120, f7955, Opgehouden. 3. Huis en Erve, Plein 32, f8460, J. v. d. Berg. 4. Huis en Erve, Gortesteeg 7, f1375, C. Vet. 5. Idem idem, dito 9, f 1445, W. II. Van Alphen. 6. Idem idem, lange Poellaan 24, f965, H. Van Reet. 7. Idem idem, dito 20, f985, H. Van Reet. 8. Idem idem, Pntklaan 33, f4005, Opgehouden. 9. Buitenverblijf genaamd „Maunenpadhoek", Heem stede, f8550. Opgehouden. 10. Twee flniz9u met Erfpachtsrecht, Molenwevfs- laan, Heemstede, f1510. C. J. Ivoelemij. 11. Huis en Erve, Ged. Onde Gracht 35, f 5700, J. Stoel q. q. 12. Idem idem, Kleine Houtstraat 109, f4700, C. Brussee. 13. Twee Huizen en Erven. KI. Heiligland 65 en Nieuw Heiligland 1, f8310, C. Jansen Hendriks. 14. Huis en Erve, Ondeweg 13, f 645, P. Vasen. 15. Winkelhuis en Erve, Ripperdastraat 15a, f 2000, J. J. A. Kosters. 16. Huis en Erve, dito Iöb. f 1325, E. J. Jonckbloedt. 17. Idem idem, dito 15c, f1475, C H. Middeldorp. a 18. Idem idem, dito 15e f 1475, D. Groenendsal q.q. 19. Idem idem, dito 15e, f 1400, Tb. F. Bierhorst. 20. Perceel Bouwterrein, Ripperdastraat 15. 21. Idem, naast voorg., dito 15. 22. Idem, naast toorg., dito 15. No. 20.22 gecorab. f6905. Opgehouden. BURG. STAND DER GEM. HAABLEM ONDERTROUWD: 2 Juli: H. J.Meijer en J. Martens- GETROUWD: 2 Juli: W. Oostwald en E. De Lugt P. Kloos en C. Van Amstel. BEVALLEN: 29 Juni: G. Scholte-Majoor, d. 30 Juni: C. Spoor-Monné, z. J. Bijnsdorp-Caris, z. Hr H. Van Kimmenaede-Van der Weiden, d. Pirets- Mulkens, d. 1 Juli: S. G. Van Huizen-Van Delden, i. 2 Juli: H. C. De Vos-Langevoort. d. P.Staal- OVERLEDEN: 30 Juni: G. Stellens, 2 md. P. Van Amelrooy, 60 j. T Juli: J. H. Deterding, 87 j. W. A. Van Kluyen, 79 j. Terechtzitting van 1 Juli 1890. 1. H. d. L. zonder beroepen woonplaats (gedet.) Land- looperij. 12 dagen hechtenis en 1 jasr plaatsing in eene R. W. I. 2. E- E. h/v L. v. d. K., zonder beroep te Haarlemmermeer. Misb. f10 boete of 5 dagen hecht. 3. J, S., arbeider te Vogelenzang. Mish, 3 maanden gev. straf. 4. C. v. d. O., werkman en H. K., werkman bei den te Haarlem. Wederkeerige mish. De le een maand, de 2e 3 maanden gev. straf. 5. G. H. los werkman te Zaandam. Diefstal. Bij verstek 1 jaar gev. straf met vrij spraak van het meerdere. 6. B. L. R., smid te Amster dam. Diefstal. 1 maand gev.straf. 7. J. S. vrachtrijder te Haarlemmermeer.Diefstal. 9 maanden gev. straf. 8. F. H. R. zonder .beroep te Haarlem (ged.). Diefstal, 1 jaar en 6 maanden gev. straf. Z. D. H. de Bisschop van Haarltm, Mgr. C. J. M. Bottemr.nne, beeft benoemd tot Pastoor der parochie van den H. Willibrordus binnen de veste te Amsterdam den Zeereerw. Heer A. R. G. Feijen; tot Pastoor te Zieriksee den Weleerw. Heer J. M. J. Baede, die Kape laan was te Rotterdam (H. Laurentius); tot Pastoor te Hoogwoud den Zeereerw. Heer G. H. Holt en tot Pastoor te Ovezande den Weleerw. Heer J. F. G. Rntten, die Kapelaan was te Alkmaar (H. Laurentius). De zorg voor de nieuw op te richten parochie van Quintaheul is door Z. D. H. opgedragen aan den Weleerw. Heer H. Vor kotter, tot dusver Kapelaan te Delft. In de Betnwe en vooral in de Neder Betuwe met name de dorpen Echteld, IJzendoorn en Ochten heb ben de rupsen ontzaglijke schade aangericht. Vele boom gaarden zijn geheel bladerloos; de populieren zijn zelfs zoogoed als geheel kaal gevreten. Te Oud-Beierland zijn de eerste krieken geplukt, en terstond voor Engelsche rekening tegen f12 per 50 kilo gekocht. De vraag voor Engeland in groot. Bij vonnis van de rechtbank te Middelburg dd. 13 Juni 11. werd F. A. J., 23 jstoker bij de staatsspoor wegen, wonende te West-Souburg, wegens diefstal bij verstek veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf; be doelde persoon, voortvluchtig, is te Antwerpen gear resteerd, aan de Belgische Regeering zal zijoe uitlevering worden verzocht. De schoenmaker H. H. te Ooi (gem. Zevenaar), die voor de Rechtbank te Arnhem terecht stond wegens po ging tot moord, is gisteren, wegens poging tot doodslag veroordeeld tot eene gevangenisstraf van vier jaar. Ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Wilhelmina aan Nijmegen i» van de Gelderlander. Nymeegsch Dagblad, een feestnommer verschenen, prijkende met de portretten van de Koningin en het Prinsesje en o. a. inhoudende een kenrig gedicht van Gomarius Mes getiteld: „Hoezee bij de blijde in komst van Keiztr Karei F te Aijmegen 1 Juli 1890. UITLOTIN GEN van aandeelen in geldleeningen voor It. K. Kerken en Gestichten. TIEL. Parochiekerk. Uitgeloot de aandeelen Nos 103 136, 190 en 204. Betaalbaar bij den Heer A. D. Sp ll- ner. aldaar. BOVENKARSPEL. Parochiekerk. Uitgeloot aandeel No 10. Betaalbaar ten kantore van de Heeren H. J. Van Ogtrop Zoon, Amsterdam. HAARLEM, 2 Juli. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt: koeien 6, verkocht 5 —voor I 212 sf 160 itieren verlr. voor f vaarzen verkocht voor t a pinken verkocht voor faf— graskalv. verk. voor t a nuchtere kalveren, 29 verk.29— b 12 a f 10—, «chapen, 12 verk.10 voor f 28 a f20 Lammeren 22 verk. 22 ,f 11 a 9. Varken», verk. per 5 ons. Biggen verk. f a 7 Paard, a/ verk. f a Veulens, verkocht f af— Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 113 stapels kaas uitmakende 15786 atnka wegende 29156 kilo. Hoogste prjja f 28,50, middelbare pr(ja per 50 kilo. POHMBHEND, 1 Juli. Kaaa: aangevoerd 435 stapels, prys der kleine kaaa 31.— middelb., prijs f AMSTERDAM, 2 Juli. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen ,1ste qnal. c. 2de qual c. 3e qual. c.; vette kalveren, 194 1ste qual. 80 a c. 2de qual. 60 c per kilo graakalveren f—a. 27 nuchtere kalveren 17 a f 14. schapen en lam. vette varkens 128 43 a 46 c. per kilo. biggen paarden f ROTTERDAM, 1 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 14 paarden, 450 tnnderen 208 vette en gras kalveren, 106 nuchtere kalveren, 15 schapen of lamme ren, —1 varkens, 131 biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Runderen late qualiteit 80 e. 2de qual. 75 c„ 3de qual. 70 e.; kalveren late qual. 97'/» e. 2de qual. 80 a 90 c., schapen 1ste qual. c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens 1ste qual. a c., 2d qual. [a c., 3de qnal. c., licht soort a£— per balf kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd: 141/8 en 80/16 ton en 1210 stukken per half kilo; prijs le qual. f 50, 2e qual. 46 3e qual. f 43 per half kilo 50 a 65. LONDEN, 30 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2300, schapen en lammeren 12000, kalveren 220, zwijnen 20. Prijzen: beate runderen 2/4 a 4/6 schapen en lammeren 4/4 a 6' kalveren 3/5 a 5/8 zwijnen 2/6 a 4/ SCHIEDAM, 2 Juli. Moutwijn per Nod. vat af 10,— Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f 0,40 Commissie f 0 30, BERLIJN, 2 Juli. De bladen bevatten de staatkundig-patriotische toespraak, die Bisschop Mgr. Dr. Klein in Limburg hield tot, het Pruisische officierskorp8, dat hem eene ovatie met muziek bracht. De Bisschop sprak van de vereering en het vertrouwen, waarmede het leger en het volk naar den Keizer opzagen en die zich in alles overgaven aan zijne leiding. Hij herinnerde verder aan de geestdrift, waar mede in den vrijheidsoorlog in het begin dezer eeuw het Pruisische volk op de roep stem des KoniDgs tegen de Franschen ten strijde trok. Als vijanden weer het land mochten bedreigen, dan zou hij, Bisschop, het dappere officierskorps met den innigen wensch begroeten, dat het zich met roem overladen moge in hetzij welken toekom- stigeu oorlog. Ten slotte bracht hg een Hochl op het officierskorps, hetgeen door de officieren beantwoord werd met een Hocld op den Bisschop. De Rijkskanselier heeft een parle mentair afscheidsdiner gegeven, waarbij alle partjjen, met uitzondering van de so ciaal-democraten, deel hebben genomen. De Rijkskanselier is zeer tevreden over de zitting. Hij gat de hoop te kenneo, dat de gemeenschappelijke arbeid van de Regee- riag on de volksvertegenwoordiging verder heilrjjke vruchten moge dragen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3