beursberichten. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Een gezicht-dokter. Een warm plaatsje. waarin u en de overige kunstenaars zoo mee Eene oude vlam. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. Onder de vele veroordeelden, aan aan wie de Koning der Belgen by het vieren van zijn zilveren R-geeringafeest gratie zal verleeie", ie ook Leon Peltzer, veroordeeld in het indertijd zoo geruchtmakend geding wegens den moord op den Antwerpschen advocaat Bernays. Eene watercultuurproef. Op de thans ge- houden wordende land- en boechbouw-tentoon- stelling te Weenen is door Prof. Nobbe uit Saksen een schitterend voorbeeld tentoongesteld van den vooruitgang op het gebied der kennis van het plantenleven, een voorbeeld, dat men gerust een wetenechappelijken triomf kon noemen, althans van niet minder beteekenis dan de uitvindingen van E lison op het gebied der electricitut. Nobbe «telt daar namelijk ten toon twee elzen, een twaalljarige en een zesjarige, tw.e statige hoo rnen, die in groote flesschen met water staan en nooit met aarde in aanraking zijn geweest. Men heeft aan het water slechts die stoffen toegevoegd, welke ook ia den grond het eigen lijke voeds l der planten uitmaken. In dit geval ia daarvoor gebruikt: salpeterzure kalk, chloorkalk, zwavelzure magnesia, duhbel-phosphorzure kalk en phosphorzuur ijzerosyd, alles io bepaalde verhouding. De boomen tieren bij deze voeding welig en zien er flink uit. Niemand kan lang iu Amerika reizen, zonder op de naambordjes de zonderlingste beroepen op te merken. Kur.st-oormakeis, neuzenrepareerders, beenen-rechtmakers, preekenschrijvers, salade- mengers, lampenschoonmakers, al deze beroepen leest meu op zijne wandeling vermeld door kope ren bordjes op den stijl van de deur of met groote letters op den voorgevel van het huis. De kunst-oor-, neus- en waugenmaker dagtee- kent van kort ua den burgeroorlog. De misvormende wonden van vele soldaten deden de geneeskundigen hunne vindingrijkheid in 't werk stelleo, en het duurde niet lang of men las iu de nieuwsbladen geadverteerd, dat dokter //Die-en-Die" in staat was alle misvor mingen, door sabelhouw of gtw erschot aange bracht, mits niet van al te ergen aard, te herstellen. Menig oud soldaat, wiens neus afgeschoten of door een sabel gekloofd was, waren die advertentiën welkom, eu men zegt, dat in de eerste jaren na den oorlog een man mat een wassen neus aan een groenen bril vastgemaakt, zulk ten ge woon schouwspel was, dat er Dauwelijks notitie van werd genomen. Tegenwoordig is de kunst van misvormingen te herstellen zoo vooruitgegaan, dat iemand een nieuwe neus aangezet kan worden, zonder dat men eenig onderscheid met een echten arus be speurt, of men moet er al zeer scherp op turen. Soldaten zijn niet de eeoigea, die naar de ge- zichtsrepareerders gaan, wanneer zij misvormd xyo. Magere vrouwen lat r hare wangen kunst matig opvullen, wie eene hazenlip hebben, laten soms de geheele lip wegsnijden om eene valache ervoor in de plaats nemen. Oormakers houden zich aan hunne eigene tp. cialiteit. Iu Amerika worden dikwijls ooren verloren, soms in den oorlog, soms bij oogelak en soms ook bij gewone vechtpartijen, want de Amerikaan houdt er veel van zijne tegenpartij een duchti- gen hap in 't oor te geven, zonder nog te spre ken van het met een zakmes of een scheermes af te houwen. Ooren worden ook dikwijls verlo ren door bevriezen. De repareerder modelleert zijn oor in pleister, naar den vorm van het overgeblevene, dan maakt hij het vau eeDe com- positie van was, gutta-percha en eene bizondere soort van gom, en plakt het met eene oplossing van caoutchouc aan het hoofd. Een der strengste en onverbiddelijkste, maar niet altijd een der meest onpartijdige en onrecht vaardige tooneelcritici was voor een vijftig jaar Dr. Sohmieder te Dresden, redacteur van de destijds veelgelezene Abendzeitung. Zijne onver biddelijkheid, die geene verschooning kende, bezorgde bem vele vijanden, bij was gevreesd en werd door de kunstenaarswereld gemeden. De verklaarde lievelingen van het publiek, waartoe destijds in de eerste plaats de beroemde mevrouw Schroder-Devrient behoorde, haalde hij in zijne kritieken even meedoogenloos door als het onbeduidendste lid, en niemand waagde het hem tegen te schrijven uit. vrees voor zyne spitse en scherpe pen. Eens stapte de zangeres in eene coupe eerste klas van den trein, welke naar Leipzig ging. Tot hare niet aangename verrassing zat, behalve eenige andere passagiers, ook Dr. Schmieder in de coupé, maar beiden namen geene notitie van elkaar. Intusschen ontwikkelde zich weldra on der de medereizigers een levendig gesprek, dat eindelijk op den schouwburg uitliep. Het is verschrikkelijk, wat Seluöder-Dc- vrient het publiek tegenwoordigd durft aan te bieden, zeide eene dame op verontwaardigden toon; „ik heb haar gisteren avond als Euryanthe gehoord, maar om weg te loopen. Zij is veel te oud voor deze rol, en het is werkelijk bru taal, met zulk eene afgezongen stem nog het tooneel te betreden, nis het niet waar", vroeg zij den heer, die naast haar zat, //Schroder moest eindelijk ophouden zichzelve en anderen te kwel len!// Wil u haar dat niet zelf vragen, zij zit tegenover u, antwoordde de gevraagde met boos aardige bedaardheid. Er ontstond eene pijnlijke pauze; de praat zieke vrouw wist in hare verlegenheid niet, wat zy zeggen moest. Eindelijk beproefde zij zich te verontschuldigen. - U moet mij pardonneeren, begon zij //maar ik was gisteren-avond in den schouwburg wer kelijk zoo onpasselijk, dat ik niet in staat was het stuk te volgen. Daardoor moest ik den schouwburg dan ook na het eerste bedrijf ver laten, zoodat ik alleen dat weinige hoorde, wat u daarin te zingen heeft. Maar dat komt van de erbarmelijke critieken in de Abendzeitung, doogenloos over den hekel gehaald worden; die Schmieder moet toch een afschuwelijke man zijn!" Wilt gij hem dat niet zelf zeggen, hij zit naast u! antwoordde de zangeres met een fijnen glimlach. Bij het eerstvolgende station sprong de dame uit den waggon en liet zich eene andere coupé aanwijzen; op hare vroegere plaats was het haar te warm geworden. Eene drieduizend jaren oude vlam brandt sinds de dagen van Homerus in Lycië, een gewest van Klein Azië. Dit is de in oude tijden wijd vermaarde Chimaera, een brandende gasstroom, die door het gespleten terpentijn-gesteente van een ongeveer 350 meter hoogen berg zich een uitweg baant. Deze berg draagt tegenwoordig den naam van Yanartacb (verbrande steen); op den top van dien berg is eene opening, waaruit onophoudelijk eene vuurkolom van een meter hoogte naar boven dwarrelt, terwijl uit andere spleten kleinere vlammen te voorschijn komen. De oudste vermelding der Chimaera wordt bij Homerus gevonden; latere schrijvers maken er dikwijls gewag van en Plinius noemt haar Mam ma immortalis of de onsterflijke vlam. De om standigheid, dat men haar in den nieuweren tijd, nadat Klein-Azië gedurende eeuwen van de overige wereld was afgesloten geweest, op de zelfde plaats wedervond, levert een bewijs voor haar onafgebroken voortduur. Hoe ontzaglijk groot moet wel de onderaardsche gasvoorraad zijn, die zulk een sedert duizendtallen jaren brandend eeuwig licht vermag te voeden. Nu zou ik willen gelooven! Vreeselijk vraagstuk die toekomst! Haar duister doet mij huiveren, mijn geest verliest er zich in. Arago op zijn sterfbed. Nergens wordt de Katholiek niet onderdrukt, maar ook nergens overwint hi) niet. Napoleon Bonaparte. Ik begin langer zoo meer te geloo ven, dat er van duizend vrijgeesten 999 zjjn, die zich wjjs maken zulks te zijn, en dat het den duizendste ietwat in de bo venkamer schort. Graaf Stolberg zu Stolberg. In de opinie van onze vaderen hield er niets beter de wereld in hare voegen dan eene juiste evenredigheid tusschen gebed en daad. Het verbreken dier evenredigheid brengt stoornis in de geheele ziel, brengt stoornis iu de geheele maatschappij. Montalembert. Een zachte wenk. Patroon (slecht gemutst tot een zijoer kantoorbedienden). Mynheer Mul ler, uwe boeken zijn wederom niet in orde. Ver tel mij een», waar zijn toch uwe gedachten? Mul ler. Mijnheer, wanneer u mij tot een bliksemaf leider wil maken van uwe slechte luim, dan moet u mij beter vergulden. Eene kleine verwisseling). Luitenant óabel- meijer (met de dochter vau zqn Majoor verloofd, tot zijn oppasser). Jan, ga naar den Majoor ec vraa» bem of eene partij whist hem aangenaam is. Oppasser (bij den Majoor). Luitenant Sabelmeijer laat vragen of de Majoor met eene aangename partij voor hem wist. Ad rem. //Mijuheer, ik bemin uwe jongste dochter alleen wegens hare bescheidenheid.,, „Inderdaad? Nu, neem dan myoe oudste; dte is nog veel bescheidener.// Uit eene redevoering. Ja, mij— neheerea, Columbus dankt zijn roem ook ten de ale aan het feit, dat Amerika in zyn tyd nog niet was ontdekt.// Scherp. Klant (tot den barbier), 't Wordt hoog tijd, dat ik bij je kom; ik zie er uit als een atekelvark.n. Barbier. Wees gerust, myuheer, de stektls zullen we gauw vveguemeu. In de rijschool. 1Vachtmeester (tot een re- cruut, die vau het paard is ge«allen en nu met handen en voeten werkt om overeind te komen). Kijk zoo'n ezel eans aan; de kerel wil waarach tig een quatre-mains spelen op den grond. In 't Café. Meer. Kellner, hceveel krijg je van me? Kellner. U heeft gehad twee glazen bier en een halve biefstuk; mijn patroon krijgt alzoo zeventig cents van u; wal ik krijg weet ik natuurlijk nog niet. STF.nwLlj^NÏEüW S. HAARLEM, 15 Juli. De wedstrijden van den Ned. voethal- en athletiechen bond hadden jl. Zondag te dezer stede plaats. Te even 1 uur vingen zil aau ea wel roet hardloopen over 350 meter. Twaalf deelnemers hadden zich aangegeven, doch slechts negen kwamen aan den „start". Men liep in twee ploc- gen. Da uitslag was dat de le pry», verg. zil?. medaille, werd behaald door den Heer IV. SpinTcs uit Bsnnebroek in 482/s sec., de tweede, zilv. med., door John J. Meijer uit Rotterdam in 49 sec. en de 3o prijs, bronzen med., door H. Eijsvogel uit Rotterdam in óOjs seconde. Daarna had de wedstrijd plaats in hardloopen over een afstand van 1609 meter. Hiervoor wa ren 12 deeloemers. ingeschreven, waarvaD éan niet opkwam. Da drie pryzen, verg. zilveren, zilveren en bronzen medaille, vielen respectievelijk (en deel a iu de Heeren K, Pander te Haarlem in 5 min. 12 sec., Distance le 's-Hage in 5 min. 14% sec., en Wiiteveen te Haarlem in 5 min. 153/s secon den. Voor het polstokspringen hadden zich slechts drie deelnemers aangegeven, die allen opkwamen Aan den Heer Simon Martin werd de eerste prijs, eene zilv. med., en aan den Heer M. O. Broebneyer de tweede, eene bronzen med., toe gekend. Voor het hardloopen over 100 yards hadden zich twaalf mededingers opgegeven. Ook dit num mer werd in twee afdeeliugen geloopeu. De uitslag was dat de prijzen, eene verg. zilv., eene zilv. en eene bronzen med. respectievelijk werden behaald door de Heeren W. SpinTcs uit .Beonebroek, in lO'/s sec,. P. W. Calkoen uit Haarlem, in 102/s sec. en Joh. J. Meyer uit Rot terdam, in 10% sec Aan den wedstrijd met hindernissen over een afstand van 402 meter tarnen 6 heeren deel. De uitslag wss: le prijs, verg. zilv. medaille de Heer W. SpinTcs uit Bennebroek, in 1 min. 6'/s sec., 2e prijs, zilveren medaille, de Heer M. Eys- vogel uit Rotterdam iu 1 min. 644 sec. en de 3s prijs, bronzen medaille, de Heer R. C. Broékmeyer uit Haarlem in 1 min 7% sec. De consolatieprijzjn, eene zilveren en eene bronzen medaille, werden respectievelijk gewonnen door de Heeren V. V. A. te Amsterdam in 1 min. 1 see. en Jan Vermeulen uit Rotterdam in I mÏD. 2 sec. Ten einde de kunstlievende leden van //Zang en Vriendschap// zooveel mogelijk in hun ne weoschen tegemoet te komen, is door de feestcommissie alsnog besloten, dat een kunst lievend lid, wanneer hij persoonlijk geen gebruik maakt van zijn recht om op vertoon van zijn diploma een toegangsbewijs tegen verminderden prijs voor de feesten in het einde dezer week te nemen, dat recht kan laten overgaan ten be hoeve van epne dame Door onvoorziene omstandigheden is er weder eenige wijziging gebracht in den weg, dien de optocht vbd de Liedertafels voor den zangwedstrijd zal nemen, Deze is thans defiai'ief vastgesteld als volgt: Van „Phoenix", Parklaan, Jansweg, Stations plein, Kruisweg, N. Gracht nN. Gracht z./z., Kruisstraat; Barteljorisstraat, Gr. Markt Gr. Houtstraat, Verwulft, Gierstraat, Gr. Hout straat, Ged. Oude Gracht, Spaarne, Damstraat naar de Vereeniging.// De Heer Daniel de Lange, die zitting zon hebben in de jury voor den zangwedelrijd van //Zang en Vriendschap", is door eene, gelukkig niet ernstige, ongesteldheid verhinderd, daaraan deel te nemen. In zijne plaats is uitgenoodigd de Heer Nevejans uit Geut, Professor aan het Conseri atoire en oud-directeurjvan de beroemde Liedertafel „De Melomanen.// Genoemde heer heeft de uitioodiging aange nomen. BUBG. STAND DEB GEM. HA ABLE M BEVALLEN: 10 Juli: A. De Waal Malefijt-Luitsen, z. A. Comajta-Ziegelaar, z. 11. Juli: E. H. J.C. Bon-Zwart, d, 12 Juli: H. Vau Zutpheu-Wijkhuizen, z. J. Mosterd-Visscher, z. W. J. Devies-Hoogkamer, z. J. Burggraaf-Wijskoop, z. A. H. Wesseling- Scheurs, d. 13 Juli: A,;S. Poeu-Van Dokkum, d. M. E. De Herder-Van Sandeu, d. J. M. Horemau- Kloos, z. 14 Juli: C. Slenders-Arons, d. OVERLEDEN: 10 Juli: M. J. J. Versteeg, 6 m. II Juli.- J. G. Vau Aken, 30 j. A. Swenueker, 1 m. 12 Juli: L. Boes, 2 m. A. Lina, 1 m. Waarschijalijk zullen drie Priesters uit het Bisdom vau 's-Bosch zich begeven uaar New-Orleans, om eenigs- zins te voorzien in het gebrek aan Priesters aldaar. Van twee is zulks zeker, een derde heeft nog eenige bezwaren uit den weg te ruimen. De ontvangsten iu Nederland voor het Genoot schap der H. Kindsheid over 1890 bedroegen f 171,021.56. De Zeereerw. Heer H. Bloem, die gedurende 19 jaren Pastoor vaa de Dominicus-Kerk te Alkmaar is ge weest, heeft, met het oog op zijn hoogen leeftijd, de herderlijke bediening neergelegd. Aan den Heer G. B. Fontein, onderwijzer aan de R.K. school voor jongens te Alkmaar, is dbor den Zeereerw. Heer J. M. Schleyer, uitvinder der volapük, het diploma van lopülcatidel uitgereikt. Benoemdtot hoofd der katholieke school te Edam de Heer P. Van Don, onderw. te Schoonhoven. Wederom 'diende in de laatste zitting der rechtbank te Heerenveen eene zaak, die een gevolg wns van de werkstakingen. G. L. atond terecht, beschuldigd, dat hij den 72jarigen H. De J., die het werk wilde voort zetten, dit belette, door hem dreigend toe te roepen: „ik seil dij de poaten stikken slaen, aide, divelse doagenietl* Ofschoon L. ontkent, en beweert, dat hij alleen geroepen heeft: „ze koenen dij, aide, divelse doageniet, de poaten wol ris stikken slaen," vindt toch de 09. van just, de aanklacht voldoende bewezen en eischt 3 maanden ge vangenisstraf. —Tegen E. H., geschorst predikant bij de Chr. Geref. Gemeente te Winschoten, thans gedetineerd in het huis van arrest, aldaar, is wegens verduistering van f4500, toebehoorende aan zijne nicht, Mej. H. A., door het Openb. Min. bij de Rechtbank te Winschoten eene gevangenis straf vau vijf maanden gecischt. In de 53e algemeene vergadering der Hollandsche Maatschappij van landbouw, die zal gehouden worden op Maandag 8 September 1890, des middags te 12 uren precies (zonder pauze) te Dordrecht, zullen o. m. behandeld worden de volgende voorstellen der afdeelingen. a. Van de afdceling Alfen-Oudshoorn-Aarlanderveen „dat het hoofdbestuur zich wende tot de hooge Regeering ten einde te verkrijgen, dat bij het uitbreken der be smettelijke varkensziekte onmiddellijk worde overgegaan tot onteigening en afmaking van alle dieren in denzelf den stal of hetzelfde erf, in dien zin, dat voor gestorven dieren geene vergoeding worde gegeven, doch voor zieke dieren de halve en voor gezonde dieren de geheele waarde worde vergoed. b. Van de afdeeling Medemblik en omstrekeD; om de leden van het hoofdbestuur, die zitting zullen hebben voor Zuid-Holland, in het vervolg te laten kiezen door de afdeelingen nit Zuid-Holland, en de hoofdbestuurs leden, woonachtig in Noord-Holland, in het vervolg te laten kiezen door de Noord-Hollaudsche afdeeliugen." c. van de afdeeling Schermer:,, om te behandelen de vraag: „hoe de schade te voorkomen, die de veehouder lijdt door de wijze van herkeuring aan het abattoir te Amsterdam" d. van de afdeeling Waard en Groet: „om aan het hoofdbestuur op te dragen, in het belang van de hoter- bereiders en bewoners van Noord-Holland ten noorden het Noordzeekanaal, bij de gemeentebesturen van Alkmaaar Hoorn en Schagen aan te dringen om maatregelen te, netuen ter verkrijging van gelijke gemeentelijke voor schriften, waardoor de koppen of stukken boter, die op die botermarkt worden aangevoerd en verkocht, niet meer en niet minder mogen wegen dan een half of heel kilogram." Amsterdam 14 Juli 1890. Prijzen der onderstaande effeetengenotBera pCt. ue koers Nederland Certif. Werk. Sobuld 2l >|80J/e Spanje. Turkije. Egypte. 3 3' Hongarije. Obl. in papier. 5 Goudleening5 Italië. Obl. Psuiel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Runen 5 Obl. Nic. Spw. 1867/6». 4 1877 Amat. L 20-100 5 Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetneele)4 Obl. A lg. Schuld 1865 Serie D. 5 186» C. 6 Obl. Leening 1876 4 N.-Amerika. Obl. Vereen, Staten 1876. 4>t 1277 4 Columbia. Obligation4', Peru. Leening 1870. 6 1872 OoatenrIJk. Aand. Nationale Bank. dlvid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand. U. tot Expl. St. Spw. Aand, Cent. Spw. gestamp. Obl Indieohe Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 4' 1872. Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl.. 8 Rutland. Gr. pw. Maataeb. Aand.. S Baltische Spw. Aand.. t Jelez Griaai OblC Kiew Breit AandI KurakChark. Obl. <8 100 Obl I Morachnek Syiran Aand.. I Riaschk Wiaam» S Buinenle. Aandeelen Spw. di* Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. York Lake Erie W. 8. Aand. Illinois Gert. Aand. MiiaKantaa Texaa Obl. Cart.. 7 PBEMia-LEBNINGEN, Nederland, Loten Amsterdam /100. 8 RotterdamS Gemeente Crediet Belgis. Stad Antwerpen 1887. Oontenryk. 8taatal. 1854, 4 1860E 1864 Rutland. a 1864 1866 Geldkoers prolongatie, 3pat. 96*,ï, 101 855/, 96'/, 91»/, 7» 760/4 617/s 105'/, 957/» 67 18 Va IS'/a 94 V, 100'/, 119'/, 43 15»/, 18 Va 141 163 1347/, 86'-/, 112'/, 112'/, 59'/., 122'/, 63»/, 95'/, 33»/,, 33»/, 143'/, 25'/, 116'/, 111'/, 106 105 90 HS'/s 1207/, 151 160'/, 149'/, HAARLEM, 14 Jnli. Granen niets verkocht. HOORN, 12 Jnli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 7,— a 8,25 heet. rogge f a Heet. Gerat 4.75 a 5,75hect haver t 4,25 f 4,75,mosterdzaad 16 a 18.— heet. bruine f 850a 11,gele 10,50 a ƒ14.heet. irdeboonen f 5.25 a 6.heet. erwten 8,75 a, 14— ALKMAAR, 12 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: koeien 12/ 160 a 250, 23 nuchtere kalveren/12 a 24, vette kalveren a 22 schapen 16a 24 varkens c. per kilo, 66 ma gere dito 17 a 20, 4 bokken 4 a f 10 4 paarden 70 A 125, 17 lammeren f 10 a 16 AMSTERDAM, 14 Juli. Ter veemarkt waren, aangevoerd 378 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,82 a .dito 2dequal.f 0.72 dito 3de qualiteit 0,62 per kilo; melk en kaifkoeien 150 a 275, graskalv. a 48 nuchtere kalveren 7.a 15,59 schapen en lammeren a 253 vette varkens 44 a 47 c. per kilo. LORDEN, 14 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2700, schapen en lammeren 12000, kalveren 190, zwijnen Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/6 a 6' kalveren 3/4 a 6/8 zwijnen 2/6 a 4/ LEIDEN, 12 Jali. De prij» der boter was heden per '/4 vat lste qual. f50.— a 56.—, 2de qual. f40— 48.Aanvoer middelmatig, handel traag. DELFT,12 Juni. Heden werden aangevoerd 111 stapels kaas, wegende te zamen 20264 kilo; prijs f 22 a 28, c. per 100 kilo. ROTTERDAM, 14 Jnli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 4 paarden, 98 rnnderen 141 vetteen graa- kalveren,— nuohtere kalveren, 1078 schapen of lamme ren, 326 varkens, biggen, bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ala volgt: Runderen late qualiteit 80 e. 2de qual. 74 c., 3de qual. 68 e.; kalveren l.te qnal. e. 2de qual. 85 a 90 c., schapen lste qual. 70 o., 2de qnal. 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 25.— a c., 2d qual. 24 a c., 3de qual. 23.— c., licht soort 19. -a 20 per half kilo. SCHIEDAM, 14 Juli. Moutwijn per Ned. vat a f 10 Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f 0,20 Commissie f 0,30. MADRID, 14 Juli. De laatste berich" ten uit Valencia luiden bevredigend. Eenig0 verdachte gevallen van cbolera zijn in de hoofdstad waargenomen. De huizen, waar die hebben plaats gehad, zjjn geïsoleerd. ROME, 14 Juli. In de staatkundige kringen wordt verzekerd, dat de algemeene verkiezingen in het volgende voorjaar zul len uitgeschreven worden, volgens het ver verlangen van den Minister-President Crispi, tegen den weusch van Zanardelli en andere Ministers in. LONDEN, 14 Juli. Berichten nit Ame- rika, gisteren hier ontvangen, gewagen van geweldige orkanen in Minnesota, die groote verwoestingen aanrichtten, vooral op de meren, waar verscheidene etoombooten omsloegen. Daaronder was de boot Sea- icing, waarbij vermoedelijk ongeveer 150 toeristen omkwamen. Een aantal buizen en logementen zijn omgewaaid; het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Ook sprong de ketel van de rivierstoomboot Tioga bp Chicago, hetgeen aan veertig werklieden het leven kostte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3