botjrg. stand der gsm. haarlem "MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. Postkantoor Haarlem. Wetenschappeijke Bericten. Als men dokter is. Voor geest en hart. Huiselijk geluk. Allerlei. STEDELIJK NÏEDWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Zon te Purmertnd (laagste inschrijver), voor 1 1898. Heder, feestdag van den H. Vincentius a Paulo, herdenken de Heeren T. H. De Graaff en M. C. De Groot den dag waarop z(j nu 25 jaar geleden als Werkemle Leder, tot de St. Vincentius- Vereerdging te dezer slede toetraden. Deze dag zal door de Leden der betrokken Conferentiën niet ongemerkt worden voorbijgegaan. Wij voegen onze zegewenrchen bij die, welke de waardige Jubilarissen van hunne medeleden zullen ontvangen hebbenen hopen dat zij, ouder Gods z gen, nog jarenlang voortriffelijke vaders der armen en krachtige steunpilar n der St. Vincentius-Vereeniging mogen zijn. Jl. Donderdag-middag viel eene ladder op het hoofd van een werkmaD, die bezig was aan de electri/cke verlichting op de Groste markt. In bewusteloozen toestand werd de arbeider weg gedragen. Naar men zegt, moet hij niet buiten gevaar zijn. De feestviering van de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap werd gisteren-avond met een vocaal-en instrumentaal concert op de Groote Markt begonnen. De verschillende nummers van het programma werden uitmuntend vertolkt en door bet talrijk opgekomen publick bij herhaling geestdriftig ge applaudisseerd.Giet eleotriech licht en de keurig versierde muziektent maakten een goed effect. Uit de openbare gebouwen en uil vele huizen der ingezetenen wappert de vaderlaudsche driekleur, terwijl in tal van winkels keurige en toepasselijke etalages zijn aangebracht. Een en ander geeft aan onze stad een recht feestelijk aanzien. Door de feestcommissie voor den zangwed strijd, uiigeschreven door de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap ia nog b sloten: Wanneer het Zondag-namiddag te 4 uren zulk ODgunstig weder mocht zijo, dst het avondfeest niet op het terrein van „De Phoenix// kan plaats hebben, dan zal dit kenbaar worden gemaakt door wimpels op den grooten toren en op de tramwagens. Het feest zal dan worden gehouden in de groote zaal der sociëteit Vereeniging. Eergisteren is hier ter stede ovsrleden de klokkenluider van het naburige Overveen in den ouderdom van ruim achtenzeventin jaren. Sedert de oprichting van het nieuwe R.-K. kerkgebouw, 36 jaren geleien, nam hij zijne betrekking ijverig waar. Verleden week heeft men te Maeseijck op den zolder eener afgezonderde woning eene op hout geschil derde schilderij gevonden van Van Eijek. De schilderij is een Ecce Homo. De lichtglans, die het hoofd on^raalt, is een waar kunstgewrocht. De Zaligmaker ziet voor zich in bedrukte houding, die het medelijden afdwingt; naast den Zaligmaker staan twee mannen, gerechtsdienaars, waarvan een den purperen mantel vasthoudt. Het stuk is voorloopig te zien gesteld in het lokaal van den katholieken kring te Maeseijck. De arr. rechtbank te Winschoten heeft den eisch van den officier van justistie bevestigd en den geschorsten predikaut bij de Chr. geref. gemeente E. H. veroor deeld wegens verduistering van geld, tot 5 maanden gevangenisstraf, onder afkorting van de preventieve hechtenis. De Itotterdamsche rechtbank heeft den 19-jarigen knaap, die in de vorige week, op aanklacht van zijn vader, terechtstond wegens het stelen van eene qui tan tie, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Eene Engelsche Maatschappij heeft aan het Sud-Nord- Canal (Hannover nabij de Dr. Grens) eene uitgestrekte veenvlakte gepacht. Er zal eene groote fabriek gevestigd worden om briquetten te maken, en tegelijkertijd tapijtwerk uit het vlok van den bovengrond te vervaardigen. Omtrent den oogst kan uit Groningen gemeld wor den, dat tarwe en gerst vrij goed staan, aardappelen en haver meer dsn middelmatig, koolzaad goed, vlas en klaver middelmatig. Bij aanhoudend nat weder zullen de uitkomsten niet aan de opgaven beantwoorden. Do kans op een groot honiggewin is dit jaar gering. Opgave van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbekende personen, welke stakken thans door de afzenders kunnen terug gevraagd worden. BRIEVEN. J. H. Bieka rt, R. v. Leeuwen, Mevr. Rlnges, B. Zuurwelle, Mevr. Bleker, H. Veldermans, Amsterdam; J. W. de Bruijn, Arnhem, F. v. Veen, Delftshaven; J, W. v. d. Berge, 's Hage; A. Pauw, Haar lem Geene, Heemstede; Jeebring, Leiden; M. Hooft Maartensdijk; WDe Gast,? BRIEFKAARTEN. Witner, M. M. Groeneweg, W. Meyer, Van Delden, G. Merle, D. v. Vnuren, Amsterdam. Brieven, verzonden geweest naar het buitenland,-. Kaufmann Co., Hamburg; J. A. Temple, Londen; Sophie Burij, Nice; J. H. Boom,? (Frankrijk). De Parijsche correspondent van V Indépendance lelge meldt dat de prijs van fr. 10,000, uitgeloofd door den Heer Cernuschi voor het beste antwoord op de door hem uitgeschrevene prijsvraag over het bimelallisme, toegekend is aan den oud-Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. C. Rochvissen, te 'a-Gravenhage. Do Koninklijke Deventer Tap ij t- fabriek hoeft nog steeds volop werk zoowel voor het buiten- als voor het binnenland. Er is thans een zeer prachtig tapijt voor een Indisch Vorst gereed. Een twaalftal personen te Par ij s zullen een leelijk souvenir van het re/oluliefeest behouden. In de dolle vreugde van eenige hunner mede burgers, die hun geestdrift uitten met het afvuren van revolvers en ander schiettuig, kregen zij op verschillende plaatsen kogels in het lijf. Te Puteaux werd een man doodHijk gewond door het springen van een ;/feestkanon". Het lang vermiste Engelsch vaar- tuig Inchcape Rock is in ontredderden tosstand te Qutenstown binnengeloopen. Op 24 Februari vertrok het schip met eene lading tarwe uit San Francisco. Alles ging goed tot 12 April, teen een vreeselijke orkaan losbarstte. Zee op zee brak over het schip, eene groote golf vernielde het stuurrad en sloeg twee booten en de kaar- tenkamer stuk en weldra werd het schip onhan delbaar van de eene golf naar de andere op- en neer geploft. Geen man kon op de been blijven, alle manschappen werden elk oogenhlik onder de stortzeeëa bedolven en tegen de verschansing geslagen. Kapitein Amour sloeg over boord en verdronk, de hofmeester en 2 zeelieden werden gedood of verdronken. Alle instrumenten, de meeste levensmiddelen en de geheele kleeding van de zeelui spoelden de zee in en alle booten op éene na werden weggeslagen, terwijl de zeilen uit de lijnen vlogen. Met een hulpzeil en nadat een deel der lading overhoord was geworpen, slaagde men er in, het schip drijvende te houden en na eene angstige reis Engeland te bereiken. Een rijke zonderling te Edinburg, de Heer John Hope, heeft bij testament bepaald, dat zijn vermogen van omstreeks 85,000 pd. st. moet worden belegd en van de rente jaarlyks 1000 tot 1500 pd. st. moeten besteed worden voor de bevordering van geheel-onthouding van sterken drank. Dinsdag-middag waren aan het strand, op ongevi er 1/2 uur afstand van Huisdui nen, knapen gaau baden. Hetzij door kramp bevangen of doordien zij in eene geui geraakten, zonken zij eensklaps in de diepte weg. De vader van eea der beide joDgens, de kustlichtwachter A. E., op htt ongeval opmerkzaam gemaakt, begat zich zoo spoedig doenlijk te water, en had slschts het geluk een der twee te redden. Voor zyn eigen 12jarigeu zoon was geene redding meer mogelijk, dtze was reeds in de diepte verdw nen. Zjjn lijk werd later gevonden en aan bet stiand gebracht. 11 Ah, quel plaisir d' étre docteur!" is de uitroep van een der medewtrkers aan de Hos pital Gazette, en die uitroep zal voorzeker bij menigeen zijner collega's weerklank vinden. Be zoekt een dokter zijne putiëuten wanneer zij gezond zijn, dan heet bet, dat hij te diueeren wil ge vraagd worden. Neemt hij eeue uitnoodiging niet aaD, dan is het hem alleen maar om het geld voor zijne visites te doen; om iemands gezelschap geeft hij niets. Gaat bij elegant gekleed, dan is hij een fat. Is hij achteloos op zijne kleeding, dan weet hij niet wat hij aan zijn stard is ver schuldigd. Blijft zijie vrouw liever thuis, in plaats van bezoeken af te leggen, dan doet zij dit omdat het gezelschap niet goed genoeg voor haar is. Zoekt zij couvereatip, dan wil zij voor haar man reclame maken. Houdt hij rijtuig, dan noemt men dit verkwistend. Huurt hij er een, dan roept men: „Die arme drommel!" Schrijft hij veel op, dan bederit bij het gestel van zjjoe patiënten doo/ medicijnen. Schrijft hy weinig op, dan heet het, dat hij geen zorg voor zijne patiënten heeft. Is zijn paard weldoorvoed, dan heeft hij niets te doen. Is het mager, dan krijgt het arme dier te weinig te eten. Rijdt het te snel, dan is 't om het publiek te doen gelooven, dat hij het zoo druk heeft. Rijdt hij langzaam, dan laat hij zijne patiënten wachten. Wordt de pat'ëut weer g/zond, dan ligt htt aau de goede verple ging der familie. Slerft de patlëat., dan is de dokter een ezel. Spreekt hij veel, dan is hij familiaar. Spreekt hij weinig, dan heet het: //wij moeten eeu dokter hebben, die //conversabel" is." Spreekt hjj over politiek hij moest zich liever bjj de medicijnen houdeD. Geeft hij op eene vraag niet dadeljjk antwoord, dan vindt men hem on vriendelijk. Schrijft hij dikwijls dezelfde, medi cijn voor, die ksn toch niet alijd goed zijn. Wisselt h'j de medicijn af, dan is hij het met den apothekerjeens. Gebruikt hij een populair geneesmiddel, dan steunt bij maar op de pu blieke opinie en zoekt zich op die wijze bemind te maken. Doet hij het niet, dan is hat eigen wijsheid en uit beroepsvoordeel. Bewilligt hij iu een consult, dan is 't omdat hij het zelf niet weet. Weigert hij er een, met de verzekering dat hij de zaak aan het rechte einde heeft, dan is 't omdat hij bang is een hooger geplaatst collega zijn onwetendheid te toonen. Vordert bij het bedrag zijner rekening, ot verzoekt hij maar de helft op alkorting, dan is hij de onbescheidenheid in peraooD. Inderdaad: wie zou niet dolgaarne dokter wil len zijn. Die zegt: daar is geen eerlijk man Op heel deze aard te vinden; Die deugt, wees daar verzekerd van, Ook zelf niet veel, goê vrienden! N. Beets. Het zekerste middel om weinig de waarheid te booren, is alleen om te gaan met lieden, die geheel van ons afhankelijk ïjju. Een kruisbeeld in de veite zichtbaar aan den openbaren weg, werkt beter op het hart van bet volk dan een heel boek deel vol zedenlessen. De Bonald. Het huiselijk geluk laat zich niet be schrijven; het kenmerkt zich door uiets dan door vrede en geluk; het is gemakkelijk den waterval te beschrijven, die zijne wa teren tegen de hellingen der rotsen stort en naar beneden bruist; daarover ban men veel zeggen; maar men heeft zeer weinig te zeggen over de rustige rivier, die, bijna onmerkbaar voortgaande, binnen baar bloei ende oevers stroomt; juist zoo is het ook met den huiselijken vrede en het huiseljjk geluk. Alles is zoo alledaagsch, alles zoo regelmatig, dat het slechts met weinige woorden te beschrijven is. Maar toch laat het zich niet beschrijven. De botanist kan het uiterlijk van eene bloem schilderen: dit is de stengel, dat de bloemkelk en dat de weelderige kroon, maar hij kan niet haar inwendig leven begrijpen en schilde ren; hij kan ons niet zeggen, waarom de bloembladeren der roos de kleur van het morgenrood dragen en waarom de lelie de kleur van de sneeuw heelt. Zoo is het ook met het menschelijb geluk. Wij zien het en gelooven het dikwerf te zien, maar wij kunnen niet zeggen hoe het groeit, hoe het zich vormt; iets weten wij echter, dat het geluk, gelijk de bloem, het best in de dalen en de tuinen der huiselijkheid geurt. Wij weten, dat tot bloeien en groei en licht van boven noodzakelijk is, en dat gedurende den nacht de dauw des hemels op het veld valt en het verfrischt. Gerechtvaardigd. Mevrouw. Zeg, je moet beter koffiezetten; het lijkt wel slootwater. Keu kenmeid. Ten eerste laat ik me niet afsnauwen en ga 'k over zes weken heen; ten tweede moet u maar een uurtje vroeger beneden komen, voor dat de koffie lauw is, en ten derde zou er niet te redameereii zijn geweest, als ik niet vergeten had koffie in de machine te doen. Eene dienstorder. Let wil op, sprak Me vrouw X., als ik tweemaal schel, moet de knecht komen; schel ik étnmaal, het werkmeisje en als ik iu 't geheel niet schel, de keukeumeid. Veelbelovend. Ei, ei, mannetje, je sleept eene groote schooltasch mee. In wtlke klasse zit je dan wel? In de eerste vau onderen. Zoo, zoo. En wat voer je dan al zoo den heeLn voormiddag uii? Ik wacht tol de school uit is. In de stad. Mevrouw. Wat, twaalf stuivers voor die tong! En die vischboer langs de straat vent ze voor tien. Vischhandelaar. Je, Mevrouw, maar dat zijn andere. Deze tongen zijn met de hand gevangen en de andere in netten; dat maakt verschil, weet u. Mevrouw. Dat is waar, daar heb je gelijk in. Nu, geef me dan maar die twte grootste. negentiende - eeuwsch. Een Engelsch toe rist kwam in eene stad, van het vasteland, waar hij shchts een uur kon vertoeven. Hij roept den eersteu dsn besten huurkoet sier en zegt: „Laat mij het merkwaardigste uwer stad zien//. De koetsier rijft hem regelrecht naar de ge vangenis eu zegt: 't Is het schoonste monument van onze plaats. De gentleman betuigt htm zijne hooge tevredenheid over hetgeen hij heeft gezien. '1 Is mooi, niet waar mijnbeer? En zoo iets bouwt men voor spitsboeven! De wereld zal tog al wat omwentelingen beleven eer meu voor de koetsiers zoo iets houwt. Overtroffen. Eene oude dame, dieren- beschermster a, outrance, schelt haar bediende om eene bromvlieg, die hsar hindert, voorzichtig te komen vangen en behoedzaam iu den tuin te zetten. Handig kwijlde knecht zich van zijne opdracht en verlaat de kamer, met het insect tusschen duim en vinger. Twee minuten later echter komt hij wter bin- neD, met de vlieg nog steeds in zijne handen, „Nu, Jan?a //Mevrouw, ik durfde het niet te doen: het regentl" Verbeterd, Ja, mijoeheeren, zeide de redenaar aan het slot van zijne grafrede, onze overleden vriend s plo seling weggerukt van zijne geliefde vrouw, öie nu als eene huipelooxe weduwe iu een ouderdom van nauwelijks acht-en-twintig jaar achter blijft. J//Zes-en-twintig,"enikle de weduwe, ten oogec- blik haar zakdoek voor de oogen wegnemende. HAARLEM, 19 Juli. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is jl. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed: Het bou wen van een tolhuis ter vervanging van het bestaande, bij de Kruislaan van de Watergraafs meer, behoorende tot de werken van den Groo ten weg der 1ste klasse no. 1- RamiDg f3000. Minste inschrijver de Hetr G.Boverhof te Diemen, voor f 2 800. Eergisteren werd door Burgemeester en Wethouders het maken van eene tolgaarders- en wegwerkerswoning aau het tolhek bij de Leidsche- vaart op den hoek der ZaDdvoorderlaan, waar van Donderdag voor 8 dagen de aanbesteding heeft plaats gehad en waarvoor 26 geldige biljetten waren ingeleverd, gegund aan den Heer L, F an KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den IIJozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HU. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Pre dikatie; te 2 uur de CaLchismss en te 3 uur het Rozeuhoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeuring der zondaars. Maandag en volgende dagen der week na de lamste H. Mis het Rozenhoedje. Woensdag van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, Processie naar Den Brie!, de HH. Missen te 4, kwart over 4, 8 en half tien uur. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de IIH. Missen te half 8, 8, half 9, en half 10. De C.it.chismus op de gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonins van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur, met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, te half 4 uur de Ves pers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 7 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Misken te half 8, 8 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Ziterdsg de HH. Missen naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Misseu te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Oefening der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur hot Lof. De IIH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. GETROUWD: 17 Juli: J. P. Strijbos eu M. M Smits. BEVALLEN; 15 Juli: M. G. Bekker-Ausum, z. M. Wengelaar-Herdeman, d. 16 Juli; J. L. Van der Vliet-Banck, 2 d. J. M. Erdisieck-Bolderwijk, z. T. Barnek-Kolk, d. J. Boerée-Vogelwede, d. eu z. E. P. Jansen Vau Raay-Balabre'ga, z. 17 Juli; W. A. De Vogel-Zwart, z. C. Vau der Werft-Brus sel, d. E. Delissen-Vaa Hooft, d. E. Vau llemert- Voet, z. H. J. Franken Dicks, d. OVERLEDEN: 15 Juli: A. Van den Berg-Topsvoort, 63 j. 17 Juli: G. Vermaas, 5 ind. H. J. Van Weel-Willemsen, 50 j. C. C. Faasen, 78 j. Commissariaat van Politie te Haarlem. (iGedeponeerde voorwerpen.) Een wandelstok Een phantasie-armband. Een vrouwen zak waarin een zakdoek en een knipmeaje. Een ijzeren denr-hengsel. Een kinderwagendep. Eenige messen. Een portemonnaie met eenig geld. Een vuilirsblik met stof fer. Eeee teekening. Eene naaidoos waarin 0. a, breika toen. Twee strengen trouw. Een charivari van een hor logeketting. Een tiensportsladderlje. Een riem. Eenige muilkorven. Eenige sleutels. Eenige handschoenen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een witten springbok. Terug te bekomen bij den Heer II. Boersma, Lange Heerenstraat No 30: eene dames-parapluie, bij den Heer J. Bijster, Koolsteeg No 18: Twee blauwkralen kettingen met gouden sluiting; bij Vrouw Borst, Burgwal No 16: eeue zwarte parapluie. In een der waggons achtergelaten: Een armband. Een dolk met scheede. DeD 22en Juli a.s. zal te Nieuw Vennep (Haarlemmer meer) het 25-jarig bestaan der R. K. Parochie feestelijk worden gevierd. Het bericht, dat Dr. Vitringa uit Deventer redacteur van Be Tijd zou geworden zijn, is onjuist. Hij guat zich te Utrecht vestigen. N. Jl. Ct-J UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. Kerlcen en Gestichten. ROELOFAREND3VEEN. Parochiekerk. Uitgeloot aandeel No. 12. Betaalbaar aan de Pastorie aldaar. DELFT. B. K. Parochiale Scholen. Uitgeloot de aandeelen Nos. 278, 289, 341, 403, 555, 597, 654,721, 743 en 746, Betaalbaar bij den Heer JH. W. Van der Polder en bij de beide Zeereerw. Heeren Pastoors, aldaar. GOUDA 17 Juli. Granen. Witte poldertarwe f 7,30 a a 7.50 jarige roode dito f .-—af Angel dito f a Zeeuwsche dito f a f nieuwe dito 8,40 f8.75 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 6.75 a 7.— Zeeuwsche dito 6.50 a polderrogge f a wintergerst f a aanvoer dito (per 70 kilo) 5.10 a 5.40 jarigen, chevalier a zomer dito f - a Haver ft 4.—a 4.90 dito nieuwe 8.50 a 9.25perl00 kilo. Kookerwten f - a per heet. Mais. Amerik. f 5.50 af5.60 Odessa a Cinqnantine f 6.25 6.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f6.40 a 6.75 en buitenïandsch f 5.50 a 5.60 spelt kanariezaad f 6,75 a 7.50,. Kaas le qua], f28,— a 30.— 2e, qnal f 24.— a 27,— graskaas f—a Noordhollandsche f 24 a 29,— aangevoerd 94 partijen. Handel vrij vlug. Boter met lamel, aanvoer; handel vlug prijs der goeboter f 1.30 a 1,05; der weiboter f 1.05 5 1,20 Melkvee met weinig aanvoeren handel station. Vette varkens met lamel, aanvoer, handel gew., van 20 to 22c per half kilo. Biggen voor Engeland met tamelt an voer, haDdel gew., van 18 tot 20 c. per half kilo.- Magere biggen met goed. aanvoer, handel ving. f 1,05. a 1.65 per w. Vette schapen met tamel. aanvoer handel ft., f 22 a 30. Nuchtere kalveren met tamel. aan voer, handel vlug f a HOORN,10 Juli Ter waag gewogen 371 stapels kaas wegende 112,550kilo; hoogste prijs per 50 kilo voor kleine/32,-voor commissie,26,50voor middelbare, LEIDEN, 18 Jali. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a 34 stieren f 66 a f250; 92 ossen f 136 a 305, 80 melkkoeien f 100 a 265 —kalveren dito f a a 48 vare dito f 92 a239, 63 vette dito I 37 a 70 graskalveren f a 62 vette dito f36 a 72, 60 a 80 c. per kilo. 38 nuchtere dito f 11— a 25 vette schapen f23 a 34. 55 a 60 c. per kilo 320 lammeren f 14 a 22.— 120 magere varkens f 17 a 43, 160 biggen f9,50 a 16. ALKMAAR, 18 Juni. Aangevoerd 600 stopels kaas. kleine f 29VS, commissie dito f 261/,. middelbare f 28. LONDEN, 17 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, schapen en lammeren 7000 kalveren 150, zwijnen 50 Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/6 a 6/ kalveren 3/4 a 5/6 zwijnen 2/6 a 4/ SCHIEDAM, 18 Juli. Moutwijn per Ned. vat a 10,— Jenever 15,50, Amslerd. proef f 16,75. Spoeling f 0,20 Commissie f 0,20. MADRID, 18 Juli. In de hofkringen heerscht bezorgdheid wegens de zwakke gezondheid des Konings. Te Manresa is de orde niet gestoord; de werkstaking heeft een zuiver oeconomisch, geeue straatknndig karakter. —Iu de provincie Valencia zijn 20 cho leragevallen voorgekomen eu 10 sterfge vallen aan die ziekte. LONDEN, 18 Juli, Het 2e bataljon gre nadiers heeft order ontvangen, Dinsdag naar Kaapstad te vertrekken. Dit is het zelfde bataljon, hetwelk onlangs in de Wellington-kazerne den dienst weigerde. De Times meldt uit Durban, dat Sauer, vroeger staatsambtenaar te Johan nesburg en de broeder van deu Minister van koophandel, eene sensatiewekkende onthulling over den zwendel der Trans- vaaische goudmijnen openbaar gemaakt heeft, waardoor verscheidene bekende per sonen in Engeland zijn gecompromitteerd. De Goldfdeld News heeft de onthulling opgenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3