MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht. De gevoelige telephoon. Waarmaar.. Voor geest en hart. Moeder. Onschuldig wicht, dat nog gedachtloos koost en kust! Gjj zjjt te jong nog om eene moeder te waardeereD. Wordt nooit als velen, die 't pas leeren Als ze onder groene zoden rust! Allerlei. Bij eene muziekuitvoering ten platte- lande. Boerin, bij het zieu van deu corueitiet, wieus vingers snel over de pistons glijden: Jong! jong! kêk dicjen hoorn een» heet worden van 't blazen, hij kan der de vingers niet meer an hou wen! STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Rechtszaken. de gedachte in,' dat (rij Zwollenaars te weinig waardeeren, het goede politietoezicht dat wij genieten. Nooit komen hier klachten voor over ruw of onoordeelkundig optreden en heeft men de politie noodig, dan is zij onmiddellijk en talrijk bij de hand. Eergisteren was ik daar nog getuige ran. Een paar dronken lui maakten het in een restau rant lastig, een verzoek om zich te verwijderen baatte niet; toen werd de politie te hulp geroepen 6D in minder dan geen tijd waren er acht man. Natuurlijk werkte die overmacht terstond zeer ontnuchterend op de beide lastige bezoekers, die toen zonder eenige opschudding verwijderd werden. Zoo gaat het hier steeds. Men zitt de politie ternauwernood als er niets te doen is, maar nauwelijks is hare hulp noodig of zij treedt met beleid en met energie op. In andere plaatsen mag de politie wezenlijk een voorbeeld aan de Zwoleche nemen. Door eenige heeren te Rotterdam is, naar men mededeelt, een vaartuig aangekocht, met het doel de havelooze jongens, die daar langs de straten loopen, in de gelegenheid te stellen voor matroos te worden opgeleid. Aan de Zw. Ct. wordt uit Epe ge- meld: Omtrent de vermoede'ijke vergiftiging wegens het gebruik van bedorven vleesch kan nader worden gemeld, dat er van de verschil lende patiënten thans éen is overleden, naar aanleiding waai van eergisteren door twee doctoren, op last der justitie, een sectie-onderzoek heeft plaats gehad. Na onderzoek door den districtveearts is het in beslag genomen vletsch verbrand en begraven, terwjjl gisteren door den inspecteur van het ge neeskundig staatstoezicht deze treurige zaak is onderzocht. Aafke Kuipers, die aanvankelijk in eene gewone gevangeniscel was opgesloten, is thans in de pistole gehuisvest, en mag, op haar verzoek, voor eigen rekening in hare voeding voorzien. Tot gisteren had de instructie nog geene nadere bizonderheden aan het licht gebracht. Gfeneraal Booth van het Heilsle- ger heeft verbodsbapalingen tegen het gebruik van tabak uitgevaardigd. Het rooken ia wel niet geheel verboden, zooals het gebruik van sterken drank, maar het beneemt hun, die er aan doen, alle kans op bevordering. De onlangs te Sydney terugge- keerde stoomboot Richmond beeft berichten me degebracht van Palmerston, een afgelegen eiland in de Stille Zuidzee, dat alleen bewoond wordt door eene Engelsche familie, Masters genaamd. Da aankomst van de stoomboot was natuurlijk eene gewichtige gebeurtenis voor deze menscheo, die vaak in jaren geen schip te zien krijgeD. De geheele familie kwam aan boord en bezichtigde daar alUs met groote belangstelling. Yooral de daar aanwezige paarden werden bewonderd, daar deze in afzondering levende menschen, met uit zondering van esnigen der oudsten onder hen, nooit zuike dieren hadden gezien. De Masters, zoo wordt verzekerd, moeten, on danks hunne afzondering, een vtij gelukkig en tevreden leren leiden. De Heer Piepers beeft zich per telephoon laten verbinden. Hij heeft er een ia zijn woouhuis en een in zjjn ver van dit gelegen kantoor en pakhuis. Hij wil de proef nemen met den toe stel. „Jan", zegt hij tot zijn knecht, //ga jij nou eens naar het pakhuis, dan blijf ik hier in mijne huiskamer en dan zullen we samen pra ten.// Piepers vraagt, als by deokt, dat de knecht aan het pakhuis kan zijn, aansluiting. Jan is er al lang en heeft op de vele wippertjes, die hij dien morgen reeds achter den kraag heeft, nog een paar klaartjei laten volgen en zit in afwachting, dat men hem zal schellen. De bel van de telephoon komt in beweging. De knecht brengt het kokertje aan 't oor. Jan, hen jij er al? Ja, mijnheer. Piepers, om wat te zeggen, roept: Wat heb je gebruikt? De knecht is een en al verbazing: «Wat drommel", zegt hij bij zichjzelf, „wat werkt zoo'n ding secuur: mijnheer ruikt waarachtig, dat ik een graantje heb gepikt.// Eens had, op zekere zeereis, de stuurman, die gewoonlijk het logboek (scheepsjournaal) hield, zich bedronken en was niet in staat zijne gewone werkzaamheden te verrichten. Omdat de man zich zelden aan onmatigheid schuldig maakte, zag de kapitein het ditmaal door de vingers en hield dien dag zelf het logboek, met de bijvoe ging: //De stuurman is den geheelen dag stukkerig geweest." Den volgenden dag was de stuurman op het dek en hervatte zijne gewone taak. Toen hij het logboek opBloeg en het ingeschrevene zag, waagde hij het daartegen op te komen. //Was het noodige, kapitein, dat er in te zetten?// vroeg hij. „Was het dan niet waar?" zeide de kapitein. „Ja, kapitein; maar moest het daarom juist in het logboek staaD?// //Weluu," hernam de kapitein, „als het waar is, moet het er ook maar instaan." Den volgenden dag zag de kapitein toevallig het logboek in, es onder het rapport, dat de stuurman had ingeschreven, las hij: „De kapitein is den geheelen dag nuchter geweest." De kapitein riep den stuurman en bulderde hem toe: //Wat beteekent het, dat je dat in het rapport hebt geztt? Ben ik niet eiken dag nuchter?// «Ja, kapitein, maar was het niet waar?// „Natuurlijk was het waar." „Welnu, kapitein, als het waar is, moet het er maar instaan." Dit vond de kapitein niet en beide inschrij vingen werden uit het logboek geschrapt. Die werkt en bidt, dien zegent God. Leert vroeg God te zien in de wer ken Zijner hauden en de taak te volvoe ren, waarin de Hemel u^voorgaat, ver heerlijking van Hem, met al uwe krach ten. Als de zonde u haar klatergoud aan biedt, als hare lokstem u bekoort, als hare verstrooiing den erust uit uw hart doet wjjken ontruk n dan aan dien toover- kring, hef de oogen omhoog en hoor naar de stem der Hemelen. Langs een omweg. Twee vrienden ontmoe ten elkander na eene afwezigheid van tien jaar. Hoe gaat het je, oude kerel? vroeg de eene. Zoo tamelijk. Rijk, vermoed ik? Geen cent. Getrouwd? Neen. Eu hoe maak jij hal? Zoo tamelijk. Ryk, vermoed ik? Za zeggen, dat ieder kind duizend gulden meebrengt. Ja. Nu, dan heb ik f5000. Overbeleefd. „Dag beste vriend, hoe maak je het! Wat hebben we elkaar in lang niet ge zien! En boe gaat het met vrouw en kinde ren?" „Ik ben ongetrouwd, zooals je misschien wel west! „O ja, dat is waar ook. Ik had eigenlijk ook willen vragen hoe lang je nu al ongetrouwd bem!// Naar gelang. Sergeant-majoor (schrijvend). Hoe is je naam? Soldaat. Koeller, majoor. Sergeant- majoor. Met éeu of met twee l'a? Soldaat. Ja, ziet n, als ik lijd heb, schrijf ik altijd twee l'a, maar ais ik haast heb maar éen. Bij den. schoenmaker. Zijn dtze schoe nen het opknappen nog waard? Wel zeker. Ik zal er eeo paar voor-en achterstukken eD een paar nieuwe zolen en hakken onder maken. Da veters zijn nog best. Gevat. In zeker gezelschap wordt gesproken over de vaardigheid, die sommige menschen heb ben iu het nabootsen van diergeluiden. //Zoo heb ik een vriend") zei een der ledeo //die zoo nauwkeurig mogelijk het gekraai van den baan nadoet. Als hij kraaitt //Dan gaat de zon op" viel een ander hem hcheud in de rede. Volledig ingelicht. Advocaat. Als er van avond iemaud om mij komen mocht, zeg dan maar dat ik uitgehaald ben om eene ernstige zaak te behandelen. Dienstbode. Goed, mijnheer. (Een half uur later.) Vreemdeling. Is mijnheer ook te spieken? Dienstbode. Neen, mijnheer, hy is uit naar de kegelclttb om eene ernstige zaak te behandelen. HAARLEM, 9 Augustus. Naar wij vernemen zal nit deze gemeente een adres aan de Rogee- ring worden gezonden, uitgaande van groote blee- kers uit den omtrek van Haarlem en mede op aandringen van vakgeuooten uit het geheele land, waarin de bezwaren worden uiteengezet, die de wet op den vrouwenarbeid voor de bleekeiijen oplevert. Het adres zal ter teekening aau alle bleekers in den lande worden aangeboden. Jl. Woeusdag-avond is in het Calé Neuf van den Heer O. J. AMontagne aanbesteed het bouwen van eene spijtkokerij met vergader kamer en bewaarderswoning op een terrein in de Jacobstraat. Ingekomen 16 biljetten. De laagste ii schrijving was die van de firma Wed. Rehiders <5" Zoon voer f67 83, aan wie het werk is ge gund. De raming wss f 7900. De levering van een stoomketel voor de nieuwe inrichiing is op gedragen a»n de firma W. H. Jacobs, voor de som van f 350. Naar wij vernemen, zullen de bureau's van den Hollandechen Spoorweg, afdeeling beweging, welke in de bovenlokalen van het slation alhier gevestigd zijD, op een nader te bepalen tijdstip naar Den Haag worden overgebracht. Door het dagelijkseb bestuur dezer gemeen te wordt aan den gemeenteraad voorgesteld, voor het bouwen van eeoe nieuwe kostelooze school een crediet toe te staan van f50,720. In dit cijfer is begrepen eene som van f 1400 voor eene douche-bad-inrichting, en eene van f1280 voor het aanbrengen van toestellen daarvoor. Dan 30en April j.l. werd door den Ge meenteraad bepaald, dat de leerlingen op de openbare lagere scholen in den regel de school moeten verlateD bij het eindigen van het leer jaar, waarin zjj hun twaalfde levensjaar zullen hebben volbracht. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben niet kunnen goedvinden, dit raadsbesluit goed te keuren, van daar dat Burg. en Weth. nu voorstellen dit besluit iu te trekkeD. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Pre dikatie; te 2 uur de Catechismus en te 3 uur bet Rozenhoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeuring der zondaars. Maandag en volgende dagen der week ca de laatste H. Mis het Rozenhoedje. Donderdag te 7 uur het Lof, en van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, feest van Maria Hemelvaart, de stille HH. Mitsan te 7. 8 en lO'/s uur. Te 9 uur de H. Mis door Z. D. Hoogw. Mgr. deu Bisschop van Haarlem en toediening der HH. WijdingeD. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H.Antoniu* van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur, met Ondenichiing, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antocius, te 6 uur het Lof. Vrijdag de HH. Mi3seu en de.Vespers als des Zondags. Deze week de HH.Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, da Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Oefening der H. Eamilie, deB avonds te 7 uur het Lof. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Vrijdag, het Feest van O. L. Vrouw Hemel vaart, te vieren als Zondag, 's namiddags te 3 uur Vesper, des avonds te 7 uur het Lof. Za terdag-avond te 7 uur het Lof. De HH. Missen te halt 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 7 Aug.: J. A. J. Paulen eu M. H. Sweerts. BEVALLEN: 5 Aug.: A. M. Van Vueren-Vogels, z. s. Hes-Polak, z. S. M. Swennek er-Van Bilder- beek, d. M. Winkenback-Marlens, d. 7 Aug.: F. E. Mulder-Van der Hoek, z. M. Schild-Daane, d.— S. Rooze Demmers, z. H. Dijkstia-Van de Mauakker, z. E. Reinhardt-Kion, d. A. C. Erdtsieck-Van Maas, d. OVERLEDEN G Aug.: C. P. H. Van Kimmenaede, 1 m. J. J. Umaus, G j. 7 Aug.: H. Wijnands 6 m. Commissariaat vanBolitie te Haarlem. {Gedeponeerde voorwerpend) Een paar nieuwe kousenbanden. Drie phantasie-armban den. Eene koperen broche. Een ijzeren hamer. Twee koperen gewichten. Een pince-nez. Een glazenmakers diamant. Een koperen kinderwagendop. Eene broche. Een koperen spuitje. Een afsla itUoom. Eene onderofficier8- sabelkwast. Een zilveren armband. Eene portemonnaie met en eene dito zonder geld. Een manchet met knoop. Eene gouden oorbel. Een rozenkrans. Een portret. Eene cocos-noot. Twee trommelstokken. Een kinderschoentje. Een zakdoek waarin een zilveren geldstuk is geknoopt. Eene bloedkralen ketting met gouden sluiting. Twee lantarens en,.twee mandjes. Eenige muilkorven. Een ring met eenige sleutels. Eenige sleutels. Een mesje. Terug bekomen bij den Heer C. Van Zijp, Kennemer- plein No 9: een zilveren ornament, deeluitmakende van een vestketting; bij den adjunct-inspecteur van politie J R. Kevzer, Tuchthuisstraat No 7 rood: eene witte duif; bij den'Heer H. Vos, HeerensiDgel No 71H: eene portemonnaie met eenig geld; bij den Heer K. Hartog, Oade Groenmarkt No 6: eene broche van baar; in den winkel van den Heer Ruysenaars aan de Zijlstaat: eene parasol; bij den Heer H. Westerhoven, Ursula.teeg NolOG: een pak witte kant; bij den Heer Van Ommeren, WU- helminastraat No 10: drie blanwo boterpotten; bij den Heer Arnken, Zijlstraat: een dames flacon met zilver gemonteerd; bij den Heer P. H. Nijssen, hofje St. Bavo, Anthoniestraat No 7: eene portemonnaie met eenig geld; bij den Heer H. Van Gent, Boerensteeg No 26: een gouden medaillon met portret. Z D. H. Mgr. A. Godschalk, Bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Raamsdonkveer den Zeereerw. Heer J. Van Brussel; tot Directeur aan het Groot Semi narie te Haaren den Zeereerw. Heer Th. H. Van den Heuvel; tot Kapelaan te Tilburg, parochie St. Joseph (Heuvel) den Weleerw. Heer J. Glaudemans; tot Kape laan te Waalwijk den Weleerw. J. M. H. Van Ullt; tot Kapelaan te Schijndel den Weleerw. Heer J. A. Van Laarhoven; tot Kapelaan te Draten den Weleerw. Heer L Van Moorael, en tot Kapelaan te Nistelrode den Weleerw. Heer A. Verhagen, Priester van het Seminarie. Met innig leedwezen vernemen wij dat de Hoog- eerw. Heer Dr. Th.Borret, ond-Deken,Pastoor en Kanunnik, rnstend lid van de Koninklijke Academie van Weten schappen, Ridder van de Orde van den Nederlands chen Leeaw, enz. Donderdag-nacht te Bergen bij Alkmaar in den ouderdom van omsteeks 80 jaar is overleden. Voor eenige dagen deed in de meeste bladen een be richtje den omloop, volgens hetwelk Jan Holland (Dr. A. J. Vitringa, te Deventei) de betrekking van redacteur van Be Tijd zon aanvaarden. De mededeeling was in den vorm onjuist en daarbij voorbarig. Het verheugt ons evenwel thans te kunnen berichten, dat inderdaad Jan Holland'erin heeft toegestemd, de medewerking van zijne geestige en welversnedene pen aan Be Tijd te ver kenen. Voorloopig op onbepaalde tijden zulleu hoofd artikelen en feuilletons van zijne hand in ons blad wor den opgenomen. Wij beschouwen die medewerking als eene groote aanwinst en twijfelen volstrekt niet, of onze lezers, die wij vroeger, in de dagen toeD wij Jan Hol land nog niet ten volle tot de onzen mochten rekenen, reeds meermalen met zijne romantische werken en gees tige artikelen in het Overvcluwjch IVeekblad deden kennis maken, znllen met de meeste voldoening het op treden van dezen gevierden letterkundige als Katholiek journalist toejuichen. {Be Tijd.) De raadkamer der arrondissement-rechtbank te Maas tricht heeft rechtsingang verleend met bevel tot gevan genneming tegen Mathieu Ghert, oud 25 jaren, ver dacht van diefstal met braak in vereeniging met J. Dostart, te Maastricht gepleegd. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. kerken en gestichten. ROTTERDAM, kerk van O. L. V. O. O. Uitgeloot de obligatiën No 72 van de 4 pctsleening en No 18 van de 3 petsleening. Betaalbaar 1 Sept. e. k. aan de Pastorie, aldaar. DELFT, 7 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:—vette koeien te qual. 250 a 300 dito 2de qual. 180 k 220 kalf- koeien.lste qual. f 225 r f 266 dito 2de qual. f 165 a 210, vaarkocien le qual. f 200 a 225, dito 2de qual. 1 45 a 180 vette kalveren, lste qual. f 60 74 dito 2de qual. f 36 a 50 vette schapen lste qual. 23 a 30 dito 2de qual. f a lamscha— pen le qual. a 2de qual. f a—vette lammeren f 16 a 25,-- weilammeren f a magere varkens 23 a 30biggen f 7 a 13 nuchtere kalveren f9 a 20. paarden f 50 a 120 f a stieren f 75 a 225 ossen—, Rundvleesch 66, 70 a 76 c. vet kalfsvleesch 70,80 85 c. schapevleesch 60 a 70 c„ lamsvleeach a e. Granen,Zeenwsche en Overmaassche tarwe f 6.26 a 8.50 nieuwe dito f a roode dito f a min a rogge f 5.25 a 6.—, nieuwe dito f a wintergerst f 4,25 a f5 25 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f4,50 f6,—, haver f 4,50 a 5,— groene erwten f 7,25 a 8,50 mestÏDg f 6, a f 6,50 paardeboonen f 5.25 a 6.—, duiveboonen 6.25 a 7,25 bruine boonen f 7.50 a 9,75 koolzaad f a hennepzaad f 6.25 a 7.— kanariezaad f 6.— a 7.75 QOUDA 7 Ang. Granen. Witte poldertarwe f a a jarige roode dito f a f Angel dito f a Zeenwsche dito f a f nieuwe dito 8,40 f8.75 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 7.90 a 8.25 Zeeuwsche dito 6.75 a 7.polderrogge f a wintergerst f a aanvoer dito (per 70 kilo) 5.20 a 5.40 jarigen, chevalier a zomer dito f 5,25 a 6.50. Haver f 4.— a 4.90 dito nieuwe 8.75 a 9.50 perlOO kilo. Kookerwten f a per heet. Mais. Amerik. f 5.90 a f6.— Odessa u Cinquantine fj^6.25 6.50 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 6.25" a 6.50 en buitenlandsch f 5.50 a 6. 60 spelt kanariezaad f 6,75 a 7.50,. Kaas le qual. f27,a 29.2e, qual f 23.— a 26,— graskaas f—a Noordhollandsche f 23 a 26,— aangevoerd 105 partijen. Handel vrij vlug. Boter met tamel. aanvoer; handel ving prijs der goeboter f 1.40 a 1,50; der weiboter f 1.10 A 1,30 Melkvee met tamel. aanvoeren handel station. Vette varkens met tamel. aanvoer, handel vlug, van 21 tot 24 c per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel flauw, van 18 tot 20 c. per half kilo. Magere biggen met goed. aanvoer, handel vlug. f 0,95. a 1.50 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel 11. f 28 a 30. Nuchtere kalveren met weinig aan voer, handel ving f 6 a 10. HOOBN, 7 Ang Ter waag gewogen 339 stapels kaas wegende 98,263 kilo; hoogste prys per 50 kilo 32,— voor kleine/24,50voor commissie,/ 24,50voor middelbare. LEIDEN, 8 Ang. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a 56 stieren f72 a f220 146 osaen f 142 a 290, 85 melkkoeien 110 a 268 kalveren dito f a a 48 vare dito f 95 a236, 51 vette dito f 38 a 80 graskalveren f 19 a 32 51 vette dito f38 a 60, 60 a 85 c. per kilo. 29 nuchtere dito f 9— a 24 720 vette schapen f22 a 32. 50 a 60 c. per kilo 352 lammeren f 15 a 23.— 116 magere varkens f18 a 38, 212 biggen f 9.50 a 15.— Kaas. Heden waren aangevoerd 70 partijen. Goudscbe f 20 a 28. Derby f 25 a Edammer f per 50 kilo en Leidsche 1 45 a per 150 kilo. LONDEN, 7 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 100, schapen en lammeren 5000 kalveren 100, zwijnen 80. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/4 a 6/ kalveren 3/4 a 5/2 zwijnen 2/4 a 4/ ALKMAAR, 8 Aug. Aangevoerd 550 stapels kaas. kleine f 29'/s, commissie dito f 27'/,. middelbare f 27. Amsterdam 8 Augustus 1890. Prijzen der onderstaande e!fectengenotecra pCt. de koers Nederland ("ertif. Work. Schuld. 8' 8 e Hongarije. Obl. in papier5 Gcudleening5 Italië. Obl. Pauiel. Leen. 1860-64 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)5 zilver (Jan.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Eusland, bij Hope k Comp. Oude Russen 5 Obl. Nio. Spw. 1867/6». 4 1877 Amst. L 80-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 1876 2 binnenl. (Perpetueele)4 Turkije. Obl. Alg.Sohuld 1865 Serie D. 5 186» C. 6 Egypte. Obl. Leening 1876 N.-Amerlka. Obl. Vereen, Staten 1376. 1877 - Columbia. Obligation Peru. Leeuing 1870 1878 Ooetenrljk. Aand. Nationale Bank. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spvr. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boztel Wezel Obl4' 187Ï. I Italië. Suid-Ital. Spoorw. OblS Rutland. Gr. pw. Maatseh. Aand.. t Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl.. I KiewBreit Aand5 Knrak Chark. Obl. 100 Obl. I 94% Morschansk Syiran Aand.. 5 32'»/,, Riaschk Wiasma 8 333/s 4 4', 4 4> 6 5 dlvid. 81'/,, 95»/a 102 86'/, 96»/. 90 76'Vi» 78'/,. 61'// 104'/, 96'/, 50 67 7z 18'/. 18'/, 96'/, 1007« 13 11'/, 1423/, 156 1337, 90 143'/, 119»/, 12 59 123'/, 64«/„ Rumenle. Amerika. A.ndeolen Spw. dlv. Chicago N. W. Gert. Aand.. N. Tork Lake Erie W. S. Aand. Illinoi» Cert. Aand.. Mis» Kansas Tezas Obl. Cart.. 7 PRBMIB-LEBNIN GEN. Nederland, Loten Amsterdam /100. 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet8 Belgle. Stad Antwerpen 1887- Oo.tenrljk. Staalsl. 1854. A 18608 1864 Rusland. 1864 1S665 Geldkoers prolongatie, 3 pet 139 25 117 Vs lll'/z 107 103'/, 907e 115 1217, 1547/ 165 156 BÜENOS-AYRES, 7 Augustus. Het nieuwe Ministerie is aldus samengesteld: Generaal Roca, Binuenlandsche Zaken; Costa Buitenlaudsche Zaken; Jose Maria Juiterez, Justitie; Generaal Levale, Oorlog.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3