MARKTBERICHTEN. De best gekleede man in Europa. Trapsgewijze beleefdheid. Automatische oogartsen. Voor geest en hart. Menigeen wordt bewonderd door ben, die hem niet begrepen. Het ia een bewijs van geestelijke ar moede wanneer men altijd over zyn rijk dom spreekt. Eene vrouw kan in haar boezelaar meer het huis uit dragen, dan een man met eene kar er in kan brengen. Ter behartiging. Gewichtig, zeker! mag zij heeten, De taak des levens die u wacht; Maar zijt ge aan 's Heereu voet gezeten, Dan, uit Zijn zegen stroomt de kracht! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Commissariaat vanPolitie te Haarlem. Necrologie. Rechtszaken. iets ran Kemmler's martelingen ter oore gekomen en zij verkeeren nu in grooten angst. Twee zijn als krankzinnig; een andere, een Japanner, smeekt telkens, dat men hem toch moge onthoofden. Een nieuw bewijs, dat ook een sterke electri- sehe stroom niet doodend behoeft te zijn, heeft men dezor dagen gezien in een te Washington voorgekomen ongeluk. Daar heeft een beambte der Electrieiteitmaatschappij door eigen onvoor zichtigheid een eleetdschen schok van 2000 volta's gekregen. Hij viel roerloos op den grond, maar kwam spoedig weder tot bewustzijn. Hij had ech ter zeer pijnlijke brandwonden op de plaatsen, waarde eltctrische stroom in zijn lichaam drong en daar weer uitkwam. De Prins van Wales, zegt het Engelsehe mode tijdschrift The Outfitter, is de best gekleede man in heel Europa, zoo niet van de geheele wereld. Zijne garderobe is grooter en van rijker ver scheidenheid dan die van eenig ander man maar de mode. Bij een onlangs opgemaakten inventaris op Marlborough House is gebleken, dat de ver moedelijke troonopvolger wel 300 pautalons heeft. Hoeveel vesten, ochtendjassen, middagjassen, jackets, jschtrokken, gekleede rokken, overjassen en ulsters hij tref), is men nooit te weten ga- komen, maar de voorraad was groot genoeg om een kleerenmagazijn van de eerste klasse op te richten. De Prins houdt zich niet aan éen kleer maker. Al de voornaamste kleermakers van Londen, en verscheidene van de kleinere soort, krijgen van tijd tot lijd bestellingen van hem. De prijzen van die klteren zijn verschillend, maar men kan als bijna zeker aanDi men, dat de Prins er niet te veel voor betaalt. E rst toen er in het Parlement beraadslaagd werd over het betalen vbd zijne schulden, is het zelfs uitgekomen, dat hjj in eenige jaren zijne kleermakersrekenin gen niet had betaald. Dat hindert echter niet, hy heeft de kleeren en hij heeft een onbeperkt krediet om er nog zooveel meer bij te krijgen als hij wil. Gewooulijk kleedt de Prins zich met veel smaak; hij heelt een aantal kamerdienaars en een daarvaD heeft het toezicht over zijne garderobe. Do klte- dingen, die dit personage voor hem uitkiest, trekt de Prins aaD. Hij is gaarne in 't zwart gekleed, en de Prins Albertrok, Ier eere van zijn overleden vader aldus genoemd, is eene van zijne lievelingskleedingen. Hij is ook zeer gesteld op gelakte laarzen en witte pantalons en heeft bizonder veel op met een zijden hoed. Zulk eene uitgebreide garderobe heeft hij, dat bij zelden dezelfde kleeding twee maal in dezelfde maand aanheeft. Hij i3 de toongever der mode in de stad, maar zijne twee soous, Prins Eddie, bekend als Collars and Cuffs (halsboord en manchetten), en Prins George van Wales komen hem tegenwoordig al zeer nabij. Als de troonopvolger naar Schotland gaat om te jagen of te visscheo, kleedt hij zich in het kostuum der Bergschotten. Wanneer hij eene militaire vergadering bijwoont, draagt hij altijd zjjne regimentsuniform. Gaat hij Oxford of Cam bridge bezoeken, dan kleedt hij zich als een der studenteD, met toga en baret. Zijne zoons volgen op het punt van kleeding getrouw zijn voorbeeld. Beiden zijo, evenals hun vader, bizonder gesteld op dan zwaiten rok, ge lakte laarzen en zy.Jen hoed. Prins Eddie geeft den toon in halsboorden en manchetten aan en hy heeft de fraaiste en uitgebreidste sorteering van dassen, die nergens in het Rijksgebied der Koningin te vinden is. Talleyrand, evenals alle diplomaten, was bizon- der gesteld op de regels der etiquette en ver- hoogvaardigde zich er op, dat hij bij elke gelegenheid aao elkeen juist wist te geven, wat hem toekwam. Als een voorbeeld daarvan wordt aaogehaald, dat wanneer men familiaar bij hem ten eten was en hij zijne gasten uitnoodigde, zich bijv. van vleesch te voorzien, hij als volgt te werk ging: Tot een prins van den bloede. Mag ik de eer hebben, Uw Koninlljke Hoogheideen stukje vleesch aan te bieden? Tut een hertog. Monseigneur, vergun mij, u een stukje vleesch aan te bieden. Tot een markies. Markies, mag ik u een stuk vleesch aanbieden? Tot een baron. Baron, gebruikt u vleesch? Tot een niet adellijk persoon. Monsieur, een atuk vleesch? Tot zijn particulieren secretaris. Vleesch hebben? Hiermede was de afdalende trap ten einde, zou men zeggen. Maar eens had hij iemand aan tafel, die nog lager in rang was dan zijn secretaris. Hoe zou Talleyrand het maken, om overeen komstig zijne beginselen dezen eene portie vleesch te offreereo? Talleyrand was geen oogeablik verlegen. Terwyl hij den nederigen gast strak aanzag, zonder een woord te spreken, wees hij met het vleeschmes, waarmede hij bij deze gelegenheid zelf voorsneed, vragend op het vleesch De automaten geven ons te eten, te drinken, te snoepen, te rooken, wegen ons, maar mengen zich ook nog in zeer intieme aangelegenheden. Zekere heer Wolfson, te Londen, heeft een automatisch toestel uitgevonden, waarmede men de kracht zijner oogen kan melen. De toestel bestaat uit 22 paar lenzen, deals convex, deels concaaf, welke men alle, door aan eene kruk te draaien, voor zyne oogen kan brengen. Men werpt het bepaalde geldstuk in eene sleuf en plaatst tegelijk den voet op eene trede. Nu komen twee lenzen te voorschiju met het opschrift: normale gezichtikracht. Ziet men door deze lenzen en bevindt men, dat men de in den achtergrond aanwezige letters met gemak kan lezen, dan kan men daaruit besluiten, dat men geen bril noodig heeft. Is men bij- of verziend, dan draait men aan de eene zijde van den toi-sttl aan eene kruk, waardoor men eene reeks van zorgvuldig genum merde concavea of holle lenzen voor zijne oogen krijgt, of aan eene andere kruk, die hetzelfde teweegbrengt met convexe of holle lenzeD. Als men eindelijk de gepaste glazen geeft gevonden, neemt men deo voet van de trede weg en de toestel is dan gesloten. Nu vindt men bet nom- mer van den bril, dien men behoort te gebruiken in een schuiflaarije vau den toestel op eeu kaartje geschreven. Op vele plaatsen kan mee zelfs op deze kaart eene bestelling op een bril of knijpbril schrijven en dan de ksa t in de dichlst- bijstaaude brievenbus laten werpen. Welk eene practiscbe eeuw beleven wij toch Alles is zoo gemakkelijk en goedkoop te krij gen, en toch: welk een zware strijd om het bestaan/ Onmogelijk. Gast. Kellner, geef me eene kleine portie ham. Kellner. Kleine porties geven we niet. Gast. Waarom niet, die kiijgtmeu toch overal. Kellner. Kleinere porties dan hier? On mogelijk. Een vergezicht. Huurder. De kamer bevalt me, maar waar is nu dat mooie vergezicht, waarvan ge io uw brief mei ling maakt, alle ven sters zien uit op de binnenplaats. Huisheer (op een klein dakvenster wijzende). Hier. Huurder. Maar, mijnheer, ik zie niets. Huisheer. Pardon, zie maar eens goed; van hier uit kan men tot aan de sterren zieu en dat is toch ver genoeg. Overtroffen. Een Engelschman, een Fransch- man en een Amerikaan spraken over schilder kunst en ieder hunner betoogde de groote ver diensten van de schilders van hun land. Einde lijk zeide de Amerikaan, toen de anderen uit gepraat schenen: Ja, uwe schilders hebbeu wel eens wat goeds gemaakt, maar in het dorpje, waar ik woon, is een jongmensch, die on'angs een stuk hardsteen beschilderde, zooflat het er uitzag als kurk. En, zoo waar ik leef, het ding dreef! Geruststellend. Zij. O Willem, wat een schrik! Hij. Wat is 't, lieve? Zij. Ik heb in 't geheel niet aan de poes ge dacht, en wij blijven eene week van huis. Het arme dier zal van honger sterven. Hij. O, ik heb voor de poes gezorgd. Ik heb eene bus met gecondenseerde melk op de keukeu- tafel gezet en het blikken-me<je er bij gelegd. Eenvoudige straatreiniging. Hoor tens, dat moet ik je zeggen, sprak een vreemdeling tot den hurgemeester van eene kleinere stad, zoo smerig als de straten hier zijn, is me nog ner gens voorgekomen. Heeft men hier geene straat reiniging? Nu, dat zou ik meenen: de allerbeste! gaf de burgervader ten antwoord. Vooreerst de zon, die smelt de sneeuw. Ten tweede, de regen, die spoelt het vuil weg, en ten derde de wind, die voert het stof mtê. Wat wilt ge nog meer? Aanbeveling. A. Braver man dan dokter R. leeft er niet. Hij neemt dikwijls geen geld van zijne patiënten aan B. Wat je zegt! A. Neen; hij rekent meestal met de erfgena men af. De maatstaf der beoordeeling. Hoe vindt uw man uw nieuwen hoed? Ik weet het niet; hij heeft de rekening nog niet gezien. HAARLEM, 16~Tugnstus. De g'Z^dhdd^ toestand dezer gemeente was in de maand Juli wederom zeer gunstig. Van in de wet genoemde besmettelijke ziekten werdea ter gemeente-secre tarie aangegeven 3 gevallen van mazelen en 2 van roodvonk. Sterfte aan die ziekte kwam niet voor. Het sterftecijfer was wederom zeer laag. Het totaal der overledenen met 5 levenloos aan- gegevenen bedraagt 70. Verhouding der over ledenen tot 1000 iowoners per jaar, voor deze maand berekend, 16,1 tegen lb,8 in de vorige maand. Aan lichaamszwakte stierven 11, am kanktr 4, aan stuipen 5, aan apoplexie 4, aan hersen ziekten 3, aan organische hartgebreken 5, t an ziekten der ademhalingsorganen 16 (waarvan 10 aan keel- en longtering of bloedspuwing), aan ziekten der spijsverteringswerktuigen 7, aan and re oorzaken 3, aan onbekende oorzaken 4 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 23, van 1—5 jaren 3, van 514 jaren 3, van 1420 jaren 0, van 20— 50 jaren 15, van 5065 jaren 6, van 6580 jaren 12, boven 80 jaren 3. Geboren zijn 70 jongens en 71 meisjes. Door hel provinciaal bestuur van Noord- Holland ia jl. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed de uitvoering van eenige onderhouds werken ten behoeve van de Keulscbe Vaart in Norrd-Holland. Raming f2450. Minste inschrij ver de Heer H. A. Steenman te Muiden, voor f2189. De rekening der gemeente Haarlem over 1889 ia venehenen, zij wijst aan in ontvangst 1 960,326.87 en in uitgaaf f 1,001,820.145. Aan belas it gen en htffiogen werd ontvangen f552,195.585, aan schoolgelden f 64,201.73s, t- r- w'il o. a. werd uitgegeven voor onderwijs, kuns en wetensehapptn f 216.362.595, voor renten ea aflossingen f 130,883.06, De Apostolische Internuntius, ZEx. Mgr. Rinaldini, heeft eergisteren een bezoek geb'acht nan Z. D. II. den Bisschop van Haarlem, Mr. 6'. J. M. Bottemanne, ter gelegenheid van di na 67n verjaardag. Da Burgemeester, de Heer Mr. E.A.Jor- dens, is uit het buitenland teruggekeerd en heeft zijn ambt weder aanvaard. Door de agenten van politie ta dezer stede wordt een adres aan den Raad gericht, waarin zij op lols.erbeterirg aandringen. Ook het vorige jaar deden zij dit, doch teen zonder succes. Naar men verneemt is het hoofdkwartier in Nederland van het //Leger des Heils// voor nemens binneukort voor zijne bijeenkomsttn te bestemmen het huis, staande in de Scbachelstraat alhier, get. No. 26, in welk perceel vroeger eene gaasfabriek was gevestigd. Volgens achterstaande advertentie is het aangekondigde Feest-Concert met medewerking van de Koniukl. Zangvereeniging Cecilia/' op het sportterrein uDe Phoenix// door plotseling opgekomen omstandigheden uitgesteld tot 24 Augustus e. k. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezeue HH. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Pre dikatie; te 2 uur de Catechismus en te 3 uur het Rozenhoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Harl van Maria, voor de bekeering der zondaars. Maandag en volgende dagen der week na de laatste H. Mis het Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag te 7 uur het Lof ter eeie vau O. L. V. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Purochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur, te half 11 de plechtige Hoogmis, te 6 uur de Vespers, Fetstpreclicatie en plechtige Processie. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Gedurende het Octaaf van Maria Hemelvaart dagelijks te 6 uur het Lof. Deze week de HH.Misaen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Oefening der H. Familie, des avonds te 7 uur het Lof. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag-avond te 7 uur het Lof. De HH. Missen te bal! 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 13 Aug, F. Heerens en EM. Aerts. J.J. Vooges en A.M. Van Genegen.—It Aug.: P. Van Staveren en T. Hagemann. 15 Aug.: J. G. Reyer en M. C. Van Hoof. GETROUWD: 10 Aug.: J. G. Kuil en 3. M. P. Janse. M. J. Wesseliug en J. Miesijerus. J. W. Van der Horst en H. Maat. P. Folkertsen II. Van Berloo. J. F. Hoogerbeets en H. G. Mulder. H. J. Bel- terman en S. A. Richter. H. Peschar en H.M. Pries- man. H. J. Pieleprat en D. Rigter. J. De Mooy en A. M. I. Speekman. H. Dieltmans en M. M. De Bel. 14 Aug.; M. Binnenwijzend en A. M. Uhlen- broek. BEVALLEN: 12 Aug.; A. G. Inpijn-Masman, z. J. A. Van Wort-De Nijs, z. en d. 13 Aug.: E. G. Ratte-Heerenmans, z. L. Van der List-Koning, d. J. Aghina-Spijkman, d. M. G. Schaap-Bodegraven, z. A. C. Wingender-Egner, z. M. Vreenegoor- Medemblik, d. C. Bosman-Van Rooy, z. 14 Aug.: A. Beuter-Van der Linden, d. M. E. Van der Klugt- Stiphout, d. D. Bonger-Van Rosenbeek, z. P. M. Uylenhoed-Prins, z. T. Timmer-Prins, z. OVERLEDEN: 11 Aug.: A. De Vries, 1 m. 12 Aug.: A. Nauwlaud, 14 d. 13 Aug.: H. Vau der Horst, 8 j. J. Braakenburg-Wezelenburg, 70 j. Gedeponeerde voorwerpen.) Een rood tapisserie-werkje. Eene portemonnaie met eenig geld. Een zakboekje. Twee paar handschoenen. Een kinderschoen. Eene phantasie-broche. Eene spring— balans. Een stukje goud. Eeu paar schoenen. E:n notitie boekje. Een phaulasie-armband. Een zilveren horloge ketting. Een jongenskraagje. Eene zweep. Een boezelaar. Een ijzeren ketting. Een jongenskraagje. Eene zweep. Een boezelaar. Een ijzeren ketting. Een rijtuigmoer. Een granaten armband met gouden sluiting. Eene vergulde oorbel. Een kinderkousje. Eene gesloten kist, vermoede lijk met timmermansgereedschappen. Een muilkorf. Eenige sleutels. Eeu ring met eenige sleutels. Terug te bekomen bij J. Aartsen, wonende bij Mevrouw Mulier, Zijlstraat No 76: eene dames-parapluie; bij den Heer J. C. Roussac, Leidsche straat No 73: een zilve ren knipje met beursje, gemerkt; bij den Hter W. Pijn appel, Heerensingel No 31: een vest; bij den Heer Van Staveren, Haarlemmerhout: een kleine doghond; bij den Heer J. M. Ramaker, Leidsche Straat No 167; eene katoenen deken en een paar kousjes: bij den Heer H. Godefroy, Noorder-Schoolsteeg No 13Z: een lombard- briefje; bij den Heer A. Houting Vergers, Gedempte Oude Gracht No 6rood: een zilveren geldstuk. In een der tramwaggons achtergelaten: Een paar hand schoenen. Een ring met eenige sleuteltjes. Een haud- cchoenenhaakje. Kardinaal Newman is Maandag-avond op negentig jarigen leeftijd, na eene korte ongesteldheid, in zijne woning te Edgbaston ontslapen. In hem verliest Euge- land eene zijner edelste figuren, een mensch, Priester en geleerde, even vereerenswaaraig door zijn adel van karakter als door zijne vootbeeldige vroomheid, heil rijke werkzaamheid en uitnemendheid van geeste lijke gaven. Of, om met een Londenscli avondblad te spreken; «Door Newman's dood verliest de Kerk van Rome een harer twee groote Engelsehe Kardinalen, de Engelsehe literatuur een harer grootste meesters, en de wereld een der eersten onder hare heiligen." John Henry Newman werd op 21 Februari 1801 te Londen uit protestantsche ouders geboren, en aanvaardde op 23jarigen leeftijd het herdersambt in de Anglicaan- sche Kerk. Hij onderscheidde zich toen réeds als leer redenaar en als schrijver over theologische-onderwerpen. Laugzamerhaud neigde hij tot de Romanistische zijde der Angl'caansche gemeente, en zoo betrad hij den weg, die hem ten slotte tot de Moederkerk deed overgaan. In 1854 aanvaardde hij het rectorschap van de Katholieke universiteit te Dublin, dat hij trouwens spoedig weder nederiegde, om op allerlei wijze, als Jeeraar en als schrij ver, werkzaam te zijn. Iu 1879 ontving hij den Kardinaals hoed en zoo groot was de achting, in welke de Prelaat wegens zijn karakter en zijne gaven bij zijne landge- nooten stond, dat gansch Eugeland, ook het protestant sche, trotsch en verheugd was over deze onderscheiding, aau een zijner zonen tebeurtgevallenSedert is Newman een grijsaard geworden, en heeft minder van zich doen hooren; doch om zijn naam bleef een stralenkrans ge weven, dien ook de dood er niet aan zal ontnemen. Newman was niet alleen een vroom Priester, geleerd schrijver, maar tevens een dichter en uitnemend stylist. Door het O. M. bij de Arrondissements-Rechtbank te Maastricht is tegen Joseph Classen, oud 32 jaren, kleer maker, laatstelijk woonachtig te Verviers, thans gedeti neerd te Maastricht, eene gevangenisstraf van 12 jaren geëisebt, ter zake van diefital met braak door meer ver- eenigde personen, vergezeld en gevolgd van geweld te Holzet-Vaals gepleegd. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor H. K. kerken en gestichten SCHEVEN1NGEN. PorochieJcerïc. üitgeloot aandeel No 68. Betaalbaar 1 September a. s. DELFT, 14 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:—vette koeien le qual. f 230 it f 270 dito 2de qual. 170 k 220 kalf- koeien 1ste qual. J 240 a 280 dito 2de qual. f 160 a 215, vaarkoeien lequal. 190 a 220, dito 2de qual. f 1 35 a 170 vette kalveren, 1ste qual. f 55 65 dito 2de qual. 34 a 45 vette 6chapen late qual. 24 a 32 dito 2de qnal. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a—vette lammeren 17 a 24, - - weilammeren f a magere varkens f 24 a 37— biggen f 6>/3 a 14 nuchtere kalveren f8 a 23. paarden f 60 a 140 i a stieren f a ossen f80 h200. Rundvleeseb 66, 70 a 76 c. vet kalfsvleesch 70,80 84 c. schapevleesch 57 a 66 c„ lamsvleesch a o. Granen.Zeeuwscbe en Overmaassche tarwe f 6.75 a 8.75 nieuwe dito f a roode dito f a min a rogge f 5.50 a 6.50, nieuwe dito f a wintergerst f 4,25 a f5 25 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f4,50 f6,-—, haver f 4,50 a 5,— groene erwten f7,25 a 8,50 mestÏDg f 6, a f 6,50 paardeboonen f 5.25 a 6.—, duiveboonen 6.25 a 7,25 bruine boonen f 7.50 a 9,75 koolzaad f 8,50 a 9 75 hennepzaad f 6,25 a 7.— kanariezaad f 6.— a 7.75 GOUDA 14 Aug. Granen. Witte poldertarwe f a jarige roode dito f af,Angel dito f a Zeeuwscbe dito f af.—, nieuwe dito 8,60 f8.90 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 8.10 a 8.40 Zeeuwsche dito a polderrogge f a wintergerst f a aanvoer dito (per 70 kilo) 5.30 a 5.50 jarige chevalier a zomer dito f 5,25 a 6.50. Haver f )4.25 a 5.— dito nieuwe 8.80 a 9.50 perlOOkilo. Kookerwten f a per heet. Mai». Amerik. f 5.a f 6.10 Odessa a Cinqnantir. t'-f 6.25 6.50 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f o!? a 6.50 en buitenlandsch f 5.50 a 5. 60 spelt kanariezaad f 6,75 a 7.50,. Kaas le qual. f26,- a 28.50 2e, qual f 23.— a 25,— graskaas f—a Noordhollaudsche f 22 a 26,— aangevoerd 101 partijen. Handel matig. Boter met matig, aanvoer; handel vlug prijs der goeboter f 1.40 a 1,50; der weiboter f 1.15 a 1,30 Melkvee met tamel. aanvoeren handel station. Vette varkens met tamel. aanvoer, handel vlug, van 22 tot 25 c per half kilo. Biggen voor Engeland met tamel. aanvoer, handel gewoon van 19 tot 20 c. per half kilo. Magere biggen met goed. aanvoer, handel vlug. f 0,90. a 1.50 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel fl. f 20 a 32. Nuchtere kalveren met tamel. aan voer, handel flauw f 12 a 20. HOORN, 14 Aug Ter waag gewogen 299 stapels kaas wegende 80,890 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 31,— voor kleine/25,voor commissie,/voor middelbare. LEIDEN, 15 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prjjzen als volgt: 4paarden 25 a 70; 60 stieren 175 a 1260 130 ossen 1 148 a 295, 71 melkkoeien 100 a 272 kalveren dito f a a 48 vare dito f 98 a242, 50 vette dito f 36 a 70 graskalveren f 19 a 32 51 vette dito f 38 a 60, 60 a 80 c. per kilo. 23 nuchtere dito f 9— a 21 580 vette schapen f 23 a 34. 50 a 60 c. per kilo 408 lammeren f 11 a 18."110 magere varkens f 17 a 35, 210 biggen f 10.— a 16.— Kaas. Heden waren aangevoerd 40 partijen. Goudsche f 20 a 27.50 Derby f a Edammer f per 50 kilo en Leidsche f a per 150 kilo. LONDEN, 14 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 700, schapen en lammeren 6000 kalveren 170, zwijnen 100. Prijzenbesto runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/ a 6/ kalveren 3/4 a 5/4 zwijnen 2/4 a 4/2. SCHIEDAM,14 Aug. Moutwijn per Ned. vat a f 10,— Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling 0,50 Commisaie f 0,50. ROTTERDAM, 14 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd:^ paarden, 90 runderen 156 vette en graa- kalveren, 1 nuchtere kalveren, 1499 tchapen of Jamme ren, 534 varkens, biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 76 e. 2do qual. 72 c., 3de qual. 68 c.; kalveren 1ste qnal. 92'/jC. 2de qual. 85— a 80 c., schapen 1ste qual. 65 e., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens lste qual. 26.— a c., 2de qnal. 25a c., 3de qual. 24.—c., licht soort 19 a 20 c. per half kilo. AMSTERDAM, 13 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd runderen, van welke de prijzen waren vette lste qnal. 10,a .dito 2de qual. f 0.— dito 3de qualiteit f 0,per kilo; melk- en kaifkoeien a graskalv. f a 31 nuchtere kalveren 8 a 13. schapen en lammeren a 145 vette varkens 46 a 60 c. per kilo. HAARLEM, 13 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt, koeien 5 verkocht 4 voor f 270 af 170 stieren verk. 0 voor f vaarzen verkocht voor f a pinken verkocht voor faf— graskalv. verk. voor f a nuchtere kalveren, 16 verk.16 f 16 a f 10—schapen, 24 verk. 20 voor f 30 a f 18 Lammeren 40 verk. 40 ,f IS a 10. Varkens, verk. per 5 ons. Biggen verk. f a Paard, a/ verk. f a Veulens, verkocht f a—f Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 100 stapels kaas uitmakende 12864 stuks, wegende 24217 kilo. Hoogste prijs 1 24,50, middelbare prijs per 50 kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3