"IïaëktbmïchtmT- B E UitöBElilCHTEN Laatste Berichten. Eene taalfout als reclame. Padden. Nachtlichtjes van wilde kastanjes. Voor geest en hart. Hebt gig geen huis, zamel er bouwstee- nen voor op; hebt gij geene bouwsteenen, teeken een plan op het papier. Ieder moet een plan, een doel in zjjne gedachten heb ben. net geluk geeft velen te veel, maar niemand genoeg. Wjj blijven ondankbaar eischen. Men klaagt omdat zgne wenschen niet vervuld worden; hoezeer zou men kla gen dan, wanneer alle wenschen eens werden vervuld. Moederliefde. De Moederliefde is van Gods liefde 't beeld, Een adem Gods, die onvergankelijk leeft En levenskracht aan 't harte mededeelt, Te rgker immer naar zp meerder geeft, Zicb-zelf verloochnend, en bjj wel en wee Onbluschbaar door al 't water van de zee! Allerlei. STEDELIJK NIEUWS^ Kerknieuws. Postkantoor Haarlem. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Amsterdam 18 Augustus 1890. Prijzen der onderstaande effecteng,noluerd l»7n 197» 967e 100V4 REVAL, 17 Augustus. Keizer Wilhelm is heden-middag, door de saluutschoten van het Russische eskader begroet, aangekomen. MADRID, 17 Augustus. Te Jaen is naar aanleiding van de accgnzen een oproer ont staan. Verscheidene gendarmes en manifes tanten zijn gewond. Eenige personen zjjn gevangen geuomen. De rust is hersteld. BUENOS-AYRES, 17 Augustus. Het gerucht wil, dat de Regeering voornemens is eene belasting op de tabak te leggen. tot dat doel. Eene der moeders neemt het kind in hare woning op, en de andere bewaken en verzorgen het, ieder op hare beurt, om het uur. Aan alles wat op een kind betrekking heeft, zijn in Bretagne vrome gebruiken verbondeD. Niemand zal eere vrouw, die een kind op den arm heeft, voorbijgaan, zonder te zeggen: „God zegene u!" Zelfs ingewortelde haat wordt djor dit gebruik ontwapend. De onverzoenlijkste menech zal zijn vijand een zegenend woord toeroepen als hij een kind bij zich be ft. Eenige jaren geleden had een hoedenmaker in LondeD gemeend er voordeel in te zien door een ander in hetzelfde vak zijn geheelen voorraad af te koopen, maar al spoedig bleek het hem, dat zijn magazijn nu wat al te ruim was voorzien. Hij wist geen raad met al zijae hoeden en was op het puDt, hoe ongaarne ook, eenigan zijner werklui hun ontslag te geven, toeu een schrandere vriend hem te hulp kwam. Op diens raad liet hij een prijscourantje druk ken, waarin op de goedkoopheid zijner waren gewezen werd, zooals hij vroeger ook reeds had rondgezonder, slechts op een punt van de vroe gere verschillend. Bovenaan stond: „Wie is uw oedenmaker//? (atter in plaats van hatter), en overal in het prijscourantje werden zijne artike len vermeld als: /roeden// (ats in plaats van hats) //Zijden oeden Bever oeden Damesrij- oeden", cez. Al hel overige was in onberispelijke taal. De uitkomst voldeed aaa de verwachting. Die prijscourantjea werden gezocht als typographische merkwaardigheden. Men schaterde van lachen om de bespottelijke onwetendheid, zooals men meende, van den steller of den drukker. Men stak die prijscourantjes in zijn zak en Het ze uit aardigheid aan zijne vrienden zien. Een paar bejaarde heeren, die nog al in den win kel geweest waren, kochten er //oeden" en brachten den hoedenmaker ernstig zijn zondigen tegen de taal onder 't oog. Jongelui kochten er voor de grap, vroegen een prijscourantje en hielden grappige gesprekken met den hoedenmaker. De winkel werd bekend en de eigenaar maakte goede zaken en glimlachte dikwijls als hij de straatjongens hoorde roepen: //Wie is ja oeden maker"? Tot nog zeer onlangs bleef in Londen de uit spraak van hoed (at in plaats van hat) volgens de spelling op dat prijscourantje. Padden zijn in een tuin onwaardeerbaar, want 't Is verwonderlijk zooals zij de insecten weren. Bloemkweekers van beroep voeren ze zelfs bij honderden in en betalen er een hoogen prijs voor, wetende, dat het niet lang duurt of zij heb ben de onkosten ruimschoots vergoed. En ieder tuinier, hetzij uit liefhebberij of van beroep, moest in zijne broeikasten een paar padden houden, om als politie dienst te doen tot wering van misdadige insecten. Wanneer in het najaar de bladeren van de boomer vallen, dan ziet men de kinderen plantsoe nen óf Hosschen doorkruisen, om wilde kastanjes te zoeken, waarmede zij dan spelen. Dat wilde kastanjes ook nog wel voor iets anders te gebraiken zijn,zien we uit een Franach tijdschrift, dat den wenk geeft: Men neme eene kastanje, liefst van ongelijken vorm, én prikke daarin met een naald of speld kleinp gaatjes. Vooraf late men de kastanje echter op het water drijven en zie goed toe, welke zijde boven drijft. In deze zijde boort men eeD gat, waarin een katoenen draad kan bevestigd worden, die als pit dienst moet doen. Nu late men de kastanje gedurende 12 nren in olie drijveo. De gaatjes zullen, enenals een spons, die olie opzuigen. Na diqn tjjd doe men in het bovenvlak een katoenen pitje, neme een glas zuiver water en meD heeft een goedkoop nachtpitje. Dit licht blijft gedurende den geheelen nacht branden, is zuiver, zonder gevaar en goedkoop! Verergerd verdriet. Hypolitus (afscheid nemende van zijne bruid). //O, dierbare Amanda, mijn eenig geluk, 't valt mij zoo zwaar, dat ik van u scheiden moet en dubbel grnwlijk is het, dat dit juist op den dag van uw vertrek moet zjjn. informeerd hoeveel veiteringsbelasting ik be taal. Dubbel raak. Kastelein. Nu, mijnheer, hoe vindt ge onze biefstuks? Gast. Nu, ze zijn tamelijk klein voor hun ouderdom. Zeker teeken. Bankier (tot zijne echtge- noote). Weet je al, Laura, dat Baron Van Bom- melburg verliefd is op onze Augusts? Zij. Neen; hoe weet ge dat? Bankier. Omdat h'j heeft ge- Waargenomen. A. Neem je het woord „ui!" terug? B. Ik neem nooit iets terug. AZoo, nu leen me dau s. v. p. vijftig gulden. Begrijpelijk. Oude kokette. Titn jaar van mijn leven zou ik willrn geven wanneer ik mij twin tig jaar jonger kou maken. Een kleine speculant. //Domme jongen," zegt ten heer, die zeer Biecht te paard zit,// waarom loop je toch zoo dicht naast nejj?// „Nu, u valt er straks af en dau verdien ik ze ker wel een fooitje als het ik paard opvang." Macht der gewoonte. Matrcos (vroeger- spoorweg-conduoteur, die zijne eerste zeereis doet, bij aankomst te New-York). //Amerika, allen uitstapppeu!" HAABLEM, 19 Augustus. Gisteren had onze gemeente het voorrecht de plechtigheid der Eetste H. Mis van een ouzer stadgenooten te zien ge vierd. De Weleerwaarde lieer A. G. van den Berg, jl. Vrijdag tot Priester gewijd, droeg voor het eerst iu zijne geboorteplaats het plechtig H. Mis offer op in de parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Het altaar was voor deze gelegenheid keurig en smaakvol versierd. De jeugdige Priester werd bij deze plechtigheid geassisteerd door den Weleerwaarden Heer P. Pan der Iiagen als Index, door den Weleerw. Heer Van der Aa als Diaken, door den Eerwaarden Heer Colla als Subdiaken en door den Eerwaarden Heer Hendriks als Cere- moniarius, terwijl de Weleerwaarde Heer H. M. J. Taskin naar aanleiding van den tekst: En hij zeide tot Aaron: nader tot het altaar en offer voor uwe zonde, draag een brandoffer op en bid voor u en voor het volk. Lev. IX 7., eene indrukwekkende en welsprekende feestrede hield, welke door de talrijke menigte in het kerkgebouw aanwezig, met de grootste aandacht werd gevolgd. Door het Zaogkoor werden onder deze verheven plech tigheid de voorgeschreven gezangen op zeer ver dienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Voor de familie van den gewijden Feesteling en voor allen, die van deze plechtigheid getuigen waren, zal dit schoone feest nog lang in gezegend aandenken blijven. Moge de dag van gisteren voor den jeugdigen Priisier de aanvang zijn van een priesterlijk leven lang van duur en rijk in verdiensten voor Kerk en Maatschappij. Op de veiligheidstentoonstelling te Amster dam zijn o. a. de volgende bekroningen toegewe zen: Eerediploma, Pare Vacciuogèae, Directeur de Heer P. S.Frank. Zilveren med. aan den Heer J. A. Bakker. Zilveren waardeeringsmedaille aan de HeereD B. Il.Blok en J. Smits CJzn. Ieder inzender ontving voorts eene bronzen herinneringamedaille. Ia de gisteren gehouden zitting van den Raad dezer gemeente is ingekomen de rekening over 1889, welke in handen der Commissie van fioanciëa werd gesteld. Het voorstel van den Heer Gallandat Huet om het Raadsbesluit van 19 Februari 1890 gedeeltelijk te wijzigen en in plaats van: „Zoo binnen ze3 maanden na de dagteekeniug van dit besluit de daarbij aangeboden bijdrage niet door de Hol- landsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij is aan genomen, vervalt dit besluit", thans te lezen: //Zoo voor den lo Januari 1891 de bij dit btsluit aangeboden bijdrage niet door de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij is aangenomen, vervalt dit besluit", werd na eenige gedechten- wisseling met algemeene stemmen verworpen. De Raad achtte eene verlenging van den termijn waarin de Administratie der H. IJ. Spoorw. Mij. antwoord kon geven op de voorstellen-an den Raad van de maand Februari 1890 on- noodig. Aangenomen werd o. a. het voor stel van B. en W. om het gebouw in de Sme- destraat, waarin thans het postkantoor geves tigd is, van 1 Januari 1891 tot 1 Mei 1892 aan het Rijk te verhuren voor f 580; het voorstel van B. en W. om uit het onlangs genomen be sluit omtrent den leeftijd ®an toelatiog van leerlingen tot de openbare scholen, alsmede be treffende den tijd, waarop zij die moeten verlaten, in te trekken de zinsnede: //in den legel zullen de leerlingen de school moeten verlaten bij het eindigen van het leerjaar, waarin zij hun twaalfde levensjaar zullen volbracht hebben; het voorstel van B. en W. om, met ingang van 1 September e. k., vooiloopig voor den tijd van éen jaar aau de Burgerschool te openen eene 7e klasse, ter herhaling en uitbreiding van het gelee/de in de zes laagste klassen; en het voorstel van B. en W. om het plan van uitbreiding der gemeente in zooverre te wijzigen dat het aan de Nauwe Gel- deloozepad ontworpen plein eene grootte verkrijge van 2032 M3 in plaats van 2832 M2, gelijk aan vankelijk was bepaald. Tot onderwijzer 3e kL werd benoemd de Heer J. Mulder. De Heeren C. en Th. Sorgdrager, te d-zer stede, die den 28n Juli j.l. P" trein naar Parijs vertrokken, zjjn Zaterdag-avond halfelf alhier teruggekeerd. Zij hadden den terugtocht Ioopande afgelegd. Gemiddeld werd per dag 10 a 11 uur ge marcheerd, en overdag werden slechts kleine rusten gehouden onder eene geïmproviseerde teut. De reizigers teerden grootendeels op melk en brood, daar zij 's avonds meestal te laat in de verschillende plaatsen aankwamen om nog warm voedsel te kunnen krijgen en zij 's morgens voor dag en dauw weder op weg gingen. Zij zijn den 3sn Augustus van Parijs vertrokken en hielden rust, of beter nachtverblijf, te Lagny, La Ferté- Soua-Jouarre, Chateau Thierry, Soissons, Laan, D. Janus, a a T. A. Donnés, Verviers, Mabeuge, Saïgny, Brussel, Antwerpen," Burgen-op-Zoom, Breda, 's Hertogenbosch en Utrecht. Van Utrecht naar Haarlem werd in éen dag gemarcheerd. Beide heeren zijn hoogst voldaan over hun tocht; zij roemen ook zeer de wegen in Frank rijk, die reel beter zijn dau in België. Te dezer stede is op 47-j irigea leef ijl plotseling overleden de Heer W. L. Dijkman, aannemer van verschillende groote werken ia Ned.-Iudië. Onder zijn beheer werd o. m. di stoomtramweg SemarangJoannePalti gel'gd. Jl. Vrijdag is alhier eene instructie ge houden in zake de Amaterdamsche veigiftign gs- zeak. De Heer Smissaert, die hier verblijf houdt, werd verhoord. De Postduiven-Vereeniging „de Snelvlieger" alhier, hield eergisteren eene wedvlucht met jonge duiven van Oldenzaal (voorvlucht Rheine Bonds wedvlucht 24 Augustus), 's Morgens te 6 uur werden door welwillendheid van den stationschef te Oldenzaal losgelaten 140 duiven met helder weer en westenwind. De duiven werden door de eigenaars getoond en behaalden prijzen ah hier volgt: le prijs de duif v. d. Heer T. J. v. Baars, 2a u H. E. Jung, 3e ii n n Joh, Jung, 4e i, a A. W. v. IJsseldijk, 5e a nu Dhr. T. Lunow, 6e 11 n a a n P. Jung, 7 e 8e n 9a a a A. F. H. Harms, 10e I, Abr. Meijer, 11e nu v n T. v. Putten Jr., 12e I, A. Haart man, 13e n n Jan Faber, 14e n u n Jac- Faber, 15a u ,7 n Joh. Muller. De afstand tussehen Oldenzaal en Haarlem is circa 170 kilometer. De le duif vloog ongeveer 1000 meter per min. Zij kwam hier aan te 9 uur 1 m. 44 s. Hierbij mag ook vermeld worden, dat het telegram, verzonden 8 uur 10 min. uit Oldenzaal, eerst 11 uur 4 min. ontvangen werd te Haarlem, dus was de snelheid der duif gelijk aan die van den telegraaf. Sedert eergisteren-morgen wordt in deze gemeente vermist oen 12 jarige knaap C. F. Kruyff, flink gezet en blond, gekleed met donker buisje en broek en witte sportschoenen. De Com missaris van politie verzoekt namens zijne ouders opsporing en bericht. Naar wij vernemen zal 22 Oct. a. s. de //Waguer-kampioen// in Frankrijk Lamoureux, zich met zijn uit 120 musici bestaands orkest op de Bachvereeniging alhier doen hooren. Voor eenige weken stond in de N.R. Ct. eene advertentie, inhoudende eer.e dienstaanbie- voor eene R.-K. kindermeid te Parijs. Een twin tigjarig meisje hier ter stede schreef daarop en ontving kort daarna een schrijven met eene som van f 35 voor kosten. Het meisje, door welke reden dan ook, argwaan verkregen hebbende, richtte zich om inlichtingen tot den consul van Fraukrijk en ontving vau dezen de mededeeling dat het opgegeven adres onbekend was. BUaa. STAND DER O-EM. HAABLEM BEVALLEN: 14 Aug.: A. Mulder-Heinhuis, z. 15 Aug.: A. Kros-Vau den Berg, z. A. E. Roosen-De Droog, d. J. Kitseroo-Do Vries, d. - M. Blom-Van dtr Molen, d. M. I. D avidson-Machielsc, z. (leven- loos), 16 Aug.: J. K. Koper-Van Maris, d. J. De Muouik-Fortgens, z. J. J. Groenendaal-Sunnotel, d. W. Wessel-Seger, z. H. E. Van den Berg- Zuydwijk, z. M. J. Anthonisse-Henneke, d. J. Van Breemen-Smink, z. C. E. Douwina-Panhuyse, 3. E. Van der Ham-Berends, d. 17 Aug.: S. B. Eykenaar-Wiggers, z. M. Van Looy-Domhart, d.J. S. Holster-Heuner, z. A. Van Welsnm-Vau Aken, d. 18 Aug.: G. J. Tjaden-De Groot, z. C. A. Brakel-Joor, z. J. M. C. Manche-Van den Boom, d. OVERLEDEN: 15 Aug.: W. Van der Hoek, 48 j. E. Van Es, 6 m. R. M. Manche, 53 j. 16 Aug.: J. Timmermans, 77 j. 17 Aug.: M. C. Van Kampen, 8 m. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M Snickers, heeft den 15n dezer in de metropolitaankerk de HH. Wijdingen toegediend: van het subdiaconaat aan de Eerw. Heeren F. X. W. Bult, H. Cainpman, A. H. G. Driessen, A. A. L. Ledel, H. J. Lubbers, C. E. Osse, J. N. A. Rijnhant, H, J. Staal en C. T'. Voss, die met de Eerw. Fraters van den H. Augustinus J. Wil- derbeek, F. Frank en P. Van Rijn den lOn jl. de ton suur en de vier kleinere wijdingen hadden ontvangen; van het diaconaat aan de Eerw. Fraters Carmelieten J, Stumpel en S. Ter Haar en van het H. Prieterschap aan de Eerw. Heeren J. W. Van Beurden, H. B. G.Van Bijleveld, A. B. A. Derksen, E. A. Van Himbergh, J. C. Jansen, E. L. Kolkman, A. H. Meijer, P. W. A. Pieck, J. H. Scholten, A. C. H. Vossenaar en B. H. Weenink, alsmede aau den Eerw. Pater P. Jansen van de Orde van den H. Augustinus. Z. D. H. heeft voorts benoemd tot Pastoor te Bols- ward (H. Franciscus) den Weleerw. Heer A. A. L. Van Wouw. Den 27 M&art 1891 zal het 50 jaar geleden zijn, dat aan Z. D. H. Mgr. P. M. Snickers de H. Priester wijding werd toegediend. Reeds worden plannen ter viering vau dit aanstaande gouden Prieaterjabilé mede gedeeld. Het zal echter goed zijn voorloopig te dien aanzien het stilzwijggeu te bewaren. Z. D.H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft Zondag 10 Aug. jl. in de kapel van het seminarie Warmond de tonsuur en de mindere Orden toegediend aan de Heeren H. P. J. Möllmann, J. H. Niedveld, Th. Jansen, F. M. C. Van Kersbergen, B. H. A. Znrlohe, J. C. F. Jansen en P. Nieman en den 15 Aug. jl. in de kathedraal te Haarlem het H. Diaconaat aan de Eerw. Heeren H. Dirken, H. Graman, E. II. Rijkenberg en J. M. Wellegers en het H. Priesterschap aan de Eerw. Heeren J. D. M. Meijer, A. Th.Heiligers, G. L. Buren. B. P. Aalberse, P. J. Nierman, W. J. J. Van Straelen, A. G. Van den Berg en F. A. Keet. Opgave van de door dit kantoor verzonden brieven en verdere stukken, geadresseerd aan onbekende personen, welke stukken thans door de afzenders kunnen terugge vraagd worden. BRIEVEN. C. D. Zwartz, P. Westerman, M. De Laat, Helm, Amsterdam; Baren, Alkmaar; A. Lsgrouwe.'s Hage; A. Wiegand, 's Hage; de Hertog, Vadder, A. Basck, C. Kolling, B. v. d. Berg, Haarlem; Veenstra, Harlingen; J. Werver, Kampen; Heckhout, Klinge; Zuiderreld, Mant- znm; H. v. Veen, Nijmegen; Jansstr. 10., Rott.; De Boer, Zeeland; Mevr. Koopman-Gorten,? BRIEFKAARTEN. B. Warmeijer J. v. Hest, Mevr. C. De Leeuw, Amsterdam; Mev Kronenburg, 'sHage; H. C. Risoli, Middelburg, C. Trits, Rotterdam; G. Jansen,? Brieven, verzonden geweest naar het buitenland: L. H. Snijders, Dresden; A. Kops, Londen; De VoogtPau; E. Lubiffe, Parijs. In de gemeente Oost-Stellingwerf (Fr) vernielen groo te zwermen zwarte kraaien de schoven rogge op het land. De landbouwers hebben daardoor groote schade. Gaarne zouden zij de brutale dieven dooden, maar de kraai is opgenomen ouder de door de wet beschermde vogelsoorten. Een aantal landbouwers zijn nu voorne mens aan den Minister ontheffing te vragen van die be paling. Zekere V., gesignaleerde in het Politieblad, die wegens misdrijf veroordeeld was, en tot het ontgaan van zijn straf naar Dnitschland wilde vluchteu, is door de maré chaussees te Hengeloo aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. De Rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak ge daan in de zaak van den kellner J. A. F., die terecht stond ter zake van mishandeling met doodelijk gevolg. Zij verklaarde den beklaagde schuldig aan mishandeling, en veroordeelde hem tot 1 jaar gevangenisstraf. pCt. de koers Wedertand ertif. Werk. Sehuld. 8'80»/, 8 8>s QongertJc. Obl. in papier5 Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Lesn. 1880-84 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nov.)8 zilver (Jsn.—Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853-84 8 Builand, bij Hope Corap. Oude Rassen 5 Obl. Nie. Spw. 1887/88 1877 Amst. L 80-100 Spanjs. Obl. buitenl. 1878 brnnenl. (Perpetueels) Turkije. Obl. Alg. Sehuldl885 Serie D. 1889 C. Egypte. Obl. Leeuing 1876 4 5 8 4 5 6 4 4'. 4 8 95'/s 101 37 97'/i. 90 777 79 6H/s 1047,, 98»/. 8 8 8 8 K 8 E 8 6 div. s 50 72 42 13 103/, 1427, 160 135 907, 144 119% 12 59 123% 65%. 95%. 333/, 33'/, 141 26% 1137, U17. 107 104 91 117 122 1557, 1677, 160 ET.-Amerlka. Obl. Vereen. Staten 1876 1877 Columbia. Obligation Peru. Leeuing 1870. 1872 Oostenrijk. Aand. Nationale Beuk. dlvid Nederland. Holl. IJï. Spw. Asnd. M. tot Eipl. St. Spw. Asnd, Cent. Spw. gestomp. Obl, Indische Spw. Aend Rjjn Spw. volg. Aand. Boxtel Weiel Obl4' 1878. Italië. Zuid-Itol. Spoorw. Obl Rusland. Gr. pw. Maatseh. Aand,, SaltiscUe Spw. Aand.. Jelei Griasi Obl Kiew Breit Aam}.. Kursk Ohark. Obl. 100 Obl Moraebansk Sysran Asnd.. Riaechk Wiasma Bumeuls. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand.. N. York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand.. Miss Kaneas Teia» Obl. Cert.. 7 PaJÊMIS-LBENINGSlN. Nederland, Loten Ametardam /100. 8 Rotterdam...3 j Gemeente Crediet8 Belgla. Stad Antwerpen 1887. Oostenrijk. Staatel. 13844 1860,5 1864.. Builand 1S64.i 1868 Geldkoers prolongatie, 3 pet. HAARLEM, 18 Aug. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f a rogge f 5.15 a f 5, Haver f af,— gerst f 5,30 bruine boonen f af Gr. erwten f a f Capncijners 110,75 af.— Oliezaad fKarwijzaad f ALKMAAR, 18 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: koeien 11/ 230 a275, 18 nuchtere kalveren/12 a 22, 165 vette kalveren 40 a 90, 523 schapen 20 a 32 103 varkens 52 c. per kilo, 53 ma gere dito /16 a 19, bokken a f paarden k f lammeren f a HOORN, 16 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 8,— a 8,50 heet. rogge f a Heet. Gerst 5.— a 5,50hect haver f 4,75 f 5,—,mosterdzaad a heet. bruine f 12.50 a 13,gele f a heet. paardeboonen 6.a 7.— heet. erwten f a LONDEN. 18 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2100, schapen en lammeren 9000, kalveren 110, zwijnen Pry'zen: beste runderen 2/4 a 4/11 schapen en lammeren 4/6 a 6'2, kalveren 3/4 a 5/4 zwijnen a AMSTERDAM, 18 Ang. Ter veemarkt waren aangevoerd 439 runderen, van welke de pry'zen waren vette lste qual. f 0,78 a.dito 2deqnal.f 0.68 dito 3de qnaliteit 0,58 per kilo; melk- en kaifkoeien 140 a 275, graskalv. f a 30 nuchtere kalveren f 7 a 12, 10 schapen en lammeren a 285 vette varkens 47 h 50 e. per kilo. ROTTERDAM, 18 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 102 innderen 122 vetteen gras- kalveren, 1 nuchtere kalveren, 1367 sehapen of lamme ren, 426 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qnaliteit 76 c. 2de qual. 72 c., 3de qual. 68 e.j kalveren lste qual. e. 2de"qual. 877s a,82'/a c., schapen lste qual. 85 c., 2de qual. 65 e., alles per kilo; varkens lste qual. 27.— a e., 2de qual. 26a c., 3de qual. 25.—c., licht soort 20 a e. per half kilo. LEIDEN, 16 Aug. De prys der boter was heden pei vat lste qual. f50.— a 66.—, 2de qnal. f40— 48.Aanvoer groot, handel vlug. DELFT, 16 Aug. Heden werden aangevoerd 67 stapele kaas, wegende.te zamea 19113 kilo; prys f 19 a 27 o. per 100 kilo. Handel stil.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3