MARKTBERICHTEN. Laatste Bericht. Voor geest en hart. Ter overweging. STEDELIJK NIEUWS" heeft, vernam onlangs, dat hy daarvoor in de termen viel van peneioen te genieten. Daarom trent inlichtingen vragende bij den Amerikaan- ichen consul te Amsterdam, mocht hij vernemen, dat dit werkelijk het geval is en dat hij ook recht had op een aardig spaarpotje, voor hem aan de andere zijde van den Oceaan gegaard in de gepasseerde jaren. De noodige maatregelen xyn nu genomen om de uitbetaling te bevorderen. Dit geval wordt medegedeeld in het belang van allen, die wellicht in hetzelfde geval ver- keeren. De «lugste reis van Rotterdam naar New-York is thans gedaan door het stoom schip Yeendam, welk schip de reis in 9 dagen en 12 uren heeft volbracht. De gezondheidscommissie teMaas- tricht heeft op eene aanvraag van het Gemeen tebestuur aldaar geadviseerd, dat tegen het gebruik van looden verbindingspijpen by de waterleidiog geen gevaar voor de volksgezondheid bestaat, zoolang alleen in het ingedampte water sporen van lood kunnen worden aangetoond. Indien echter het oplossingsvermogen van het water der waterleiding ten opzichte van lood dermate mocht Vermeerderen, dat dit metaal ook in het onin- gedampta water is aan te wijzen, dan zouden haars inziens, daartegen maatregelen dienen te worden genomen. Ook teLonden en t e Weenen is sinds eenige dagen de influenza weder uitge broken. Oscar Comettant, de bekende 1 et— terkundige, tevens schrijver van de muzikale critiek in de Siècle en directeur van het Institut Musical van Parys, vertoeft thans to Rotterdam en zal o. a. ook Den Haag en Amsterdam be zoeken. Het doel zyner reis is een onderzoek in te stellen naar de btste werken van levende Nederlacdsche componisten, teneinde daarvan dan een programma te vormeD voor een uitsluitend aan Nederlandsche compositiën gewijd concert, dat te Parys door het bekende huis PI yel zal worden gegeven ten bate van de kas der Ver- eeniging van Toonkunstenaars van Frankrijk, eene inrichting, die, evenals onze Voorzorg, zich ten doel stelt: het verkenen van hulp aan toonkun stenaars bij ziekte en tevens van pensioen. De bemoeiingen van den Heer Comettant ea van het huis Pltyel zijn geheel belangloos, daar de bruto-opbrengst van hst concert zal komen ten bate vau de genoemde Vereeoiging. Nederland sche pianisten en zangera zullen met de uitvoering van het programma worden belast. Het concert zal derhalve eeo uitsluitend Nederlandsch ka rakter dragen. Op dezelfde manier zijn ten vo- rigen jare Zweedscbe en Noorweegsche componis ten, zangers en pianisten bij het Fransche publiek ingeleid. Eene geachte Rotterdams che d a— me, Mevr. Hansen Van der Schalk, is in den omtrek van Davos, tengevolge van een sprong uit het rijtuig, waarvan de paarden op hol gingen overleden. Hare dochter, die ook den gevaarlijken sprong waagde, kreeg weinig letsel. Reeds meermalen is het plan ge- opperd om het langs kunslmatigen weg te doen regenen, schoon we niet kunnen zeggen op het oogenblik van de noodzakelijkheid daarvan sterk doordrongen te zijn. Thans heeft het Aardrijkskundig Congres te Washington eene som van 20C0 dollars beschik baar gisteld voor proefnemingen tot dat doel. Men heeft opgemerkt, dat dikwijls na een grooten veldslag veel regen viel en dit toegeschreven «au de aanhoudende trillingen, door de kanonschoten veroorzaakt. De weermakers willen du regen doen ontstaan door, met behulp van luchtballonnen, ontploffingen te veroorzaken in de hooge luoht- lagen. Als het regenmaken gelukt is, zal men zeker ook gaan beproeven om mooi, zonnig weer t8 maken. In Perry County, Kentucky, V. S., waar een rechter thans onder bescherming van eene afdeeling troepen zitting houdt, is ingang van rechtsvervolging verleend tegen 200 personen, waaronder velen wegens moord en andere daden van geweld. De sheriff werd met eeDe militaire patrouille gevangen genomen, toen hij op weg was naar de bergen, om een der ergste roovers gevangen te nemen. Alle pogingen, welke aangewend zijn om het huis: „lu duizend vreezen", op de Groote Markt te Rotterdam, waaraan zooveel hiatorische bizonderheden verbonden zijn en dat door geen vreemdeling onopgemerkt werd voor bijgegaan, voor ondergaug te behoeden, zijn mis lukt. Het huis is eergisteren voor afbraak ge veild en bracht als zoodanig op de som van,, .f210. De historische tegels werden afzonderlijk geveild en brachten f235 op. De difinitieve afslag is vastgesteld op asnstaande week. Te Chicagois Dinsdagnacht de schouwburg Mac-Ticker geheel afgebrand. Ver- soheidene brandweermannen werden daarbij ge- wond. Een Servisch blad verhaalt, dat den 9an dezer maand op een berg in de naby- heid van het plaatsje Slavisch-brod honderden menschen bijeen waren, die daar op gemelden datum komen voor het doen eener bedevaart. Terwijl de geloovigen aan de godsdienstige plech tigheden deelnamen, hoedde een twaalfjarig meisje, in de nabijheid van den berg, varkeDB. Op zeker oogenblik kwamen vier Zigeuner-vrouwen, braken het kiod een arm en eeD been, en wildea het ook de oogeo uitsteken, met het doel om later met het ongelukkige schepsel bedelend door het land te trekken. Gelukkig kwam juist op het oogenblik een boer in de buurt en' drie der vrouwen namen toen zij hem zagen, de vlucht, terwijl de vierde door hem gegrepen werd en aan de bevoegde overheid overgeleverd. Het zoo schandelijk mis handelde kind wordt thans goed verzorgd en er bestaat hoop, dat het zal genezen. De ontaarde vrouwen worden vervolgd. De werklieden, bezig aan de beide einden van de tunnel onder de St. CRir rivier, tusechen Port Huron in Michigan en Sarnia in Ontario, de langste riviertunntl ter wereld, hebben elkander de hand kunnen reiken. Een merkwaardig voorbeeld van de gevaren, verbonden aan het werken in loop- zand, geeft een ongeval, dat kort geleden plaats had te Woolside in den Staat New-York. Een zekere James Parsells wilde nabij zijne woning eene welput graven, die ongeveer 5 M. diep iu eene laag welzand moest komen. Tydens het werk kalfden de wanden in en Parsells werd gedeel telijk onder het zand bedolven. Toen men hem opmerkte, was zijn bovenlichaam nog boven het zand, dat langzaam rond hem toevloeide. Hij was niet gewond en bezat genoeg tegen woordigheid van geest om met eene bedsarde stem de noodige bevelen te geven aan de arbei ders, die te zijner hulp waren toegesneld. Zijne beide zoons graafden met alle kracht, terwijl een twaalftal arbeiders ben hierin bijstonden en enkele touwen onder de aimen van den half begraven maa bevestigden. Tien mau trokken aan het touw uit de 2e verdieping zijner woning, totdat diepe groeven door het touw in het vensterkozijn waren gemaakt, doch alle pogingen om hem uit het zaad te trekken, waren vruch teloos. Steeds rees het zand en bereikte lang zamerhand zijn hoofd en bedekte ten laatste ook dit. Men gaf hem versterkende middelen en plaa'ste een eaoutchoucbnis in zijn mond om hem lucht te geven. Inmiddels werkten allen met wanhopenden ijver voort, doch konden het lichaam niet bevrijden van den krachiigen greep van het loopzand. Zijdelingsche loopgra ven werden toen gegraven, doch ook deze vulden zich bijna even spoedig, als zij werden gemaakt. Ten laatste slaagde mee er in, na eeu arbeid van 10 ureD, den oDgelukkigen mau zijdelings uit den grond te sleepet, doch het was te laat de caoutcbouc-buis was hem uit den mond gegleden en hij was in het zand gestikt. Op bevel van den Minister van ma- rine in Frankrijk zullen er proeven genomen worden met een pas uitgevondon toeste! om aanvaringen op zee zooveel mogelijk te voorko- meD. Aan den toestel, die voren aan het schip wordt aangebracht, zijn twee telephooen verbon den. Door eene bizondere is richting kan de dienst doende officier, door deze telephonen a»D de ooren te houden, tot cp grooten afstaud de aanwezig heid van een schip waarnemen niet alleen, maar ook coastateeren van welke zijde het gevaar dreigt. B ij het i n s t r.-b at. te Kampen is een jongeling iu dienst gesteld op löjarigen leefiijd, met eene buitengewone JeDgte van 1.846 M. Eene vrij aardige bizon derheid over het Huis van den Russischen Keizer. Alexander III heeft, naar bericht wordt, teae lijfgarde, bestaande uit Corsikanen, waarvan eouigeu in de keukeu werkzaam ziju en anderen rechtstreeks over zijn persoon waken. De Hear Pietri, reef van den Oud-Piefcet van Napoleon III, heeft dit korps bijeengebracht. Door de Amsterdamsche Omnibus-Maatschap- pi) zu'leB met 1 September a.s. op al hare lijnen retourkaarten a 121/a cent verkrijgbaar worden gesteld. Wanneer een verbond niet op weder- zydscb vertrouwen is gesloten, is het een zware ketting, die vroeg of laat zal breken. Bewaar het innerlyke, dan hebt ge het uiterlijke niet te vreezen. De wetenschap van het geluk is zijn plicht lief te hebben en er zyn vermaak in te zoeken. O God! de dood is verschrikkelijk, zooals men dien aan ons voorstelt. Want men zegt ons.- uw vader is dood oi uw kind is dood en dat moesten wy Chris tenen eigenlijk anders zeggen b. v. uw vader is naar zijn of wel naar ons land gegaan en omdat het zoo zyn moet, is by door dea dood gegaan, maar hij heeft zich daar nooit opgehouden. H. Franciscüs Van Sales. Allerlei. Een pessimist. Vreemdeling (door een dorp gaande, ziet aan het einde daarvan op een hoop eene massa scherveD liggen). Hier heeft waar schijnlijk een echtpaar verschil van opinie ge had. Van 't land. Dienstbode rrvan buiten(met een zucht de vele glazen der stadswoning lap pend). Heere, Heers, wat een ruiterijs] I/Wat zeg je daar, Trien?^' vraagt Mevrouw, lachend. //Noem je dat ruiteryc?" Olacht M..vrouw me weer uit? Nu geraamte dan, als Mevrouw dat beter vindtl" Twee vrienden. A. Zeg eens B., ze zeggen dat jij gezegd hebt, dat ik een gek beul B. Och kom, je weet heel goed, dat ik niet zoo gek ben, om alles te zeggen wat ik denk. Eene slimme. Eene dam», die pas eene keu kenmeid van het platteland gekregen had, be merkte op, een goeden dag, dat het fornuis droop van het vet. //Maar Mien, wat beb je nu toc-h uitge richt?" „Niet!, Mevrouw; ik had alleen eene kaars in den gootsteen laten vallen en heb haar nu op het fornuis te drogen gelegd.// Langs een omweg. Leeraar. Wie heeft je aan je opstel geholpen? Scholier. Niemand. Leer aar. Dat kan ik niet gelnoven. Heeft je broer je niet geholpen? Scholier. Neen, dat heeft hyuid! Leeraar. Wat dan? Scholier. Hij heeft het heele- maal gemaakt. Aan de grenzen. Kommies. Zeg eens even, mijnheer, gij beweerdet daar even, dat gij in uw reiskoffer niets gopakt hadt dan lijfgoed? Maar wat noemt gij daD zes halve fleschjes cognac? Reiziger. Slaapmutsjes. Een kenner. Winkelier. Kinderwagens? Ja, mijnheer. Wij hebben juist een nieuw soort ge kregen, gevoerd met satijn, afgezet met fluweel het ijzerwerk gepolyst met zilveren plaat. Dezen kant op, als u belieft. Uw eersteling, onderstel ik? Klant. Nseo, de zevende. Winkelier. O, zoo. JaD, laat dezen heer eens de laatst ontvaugen goed- koope kinderwag ns zien van vior ea een kwart. HAARLEM, 30 Augustus. De Heer dr. D. De Haan heeft bericht, dat hij de benoeming tot Wethouder dezer gemeente aanneemt. De nieuwbenoemde Majoor der cavalerie J. C. Lagerwerf is ingedeeld by het 2e reg. huzaren te dizer stede; hij wordt belast met het toezicht op de hoofd-admiuistiatie en het depotes- cadron van hei korps. J). Donderdag is alhier overleden de Heer J. Kat, gepensioneerd Luitenant-Kolonel der genie van het O.-I. leger. Hij bereikte den leeftijd van 53 jaren en was sedeitl881 gepen sioneerd. Het feest, dat bij gelegenheid van den a. s. verjaardag van H K. H. Prinses Wil helming, door den Volksbond aan 1200 kleine feestelingen, allen leerlingen van verschillende tcholen en in richtingen van liefdadigheid, gisteren werd gege ven, mag, ondanks de regenbuien, welke nu en dan kwamen opzetten, als zeer goed gcslaBgd worden beschouwd. Het feest was in twee deelen gesplitst; het eerste was van 9—12, het tweede van half 2 tot 4 uur. Te 12 en 5 uur werden de prijzen uitgedeeld, welke uit zeer doelmatige voorwerpen bestonden tot nut en vermaak. De spelen bestonden uit boegtprieiloop8n, touwtjespringen, masSklimmen enz. terwijl de kleinen al en toe op chocolade, limonade en krentenbrood werden onthaald. De Gyinnasiiek-Vereeuigiügen Sparta en Mars had den ha/e medewetking voor deze gelegenheid toegezegd en brachten niet weinig bij tot op luistering van het feest evenals het muziekkorps der schutterij, dat gedurende de pauze eenige schoote nummers ten beste gaf en de leerlingen der zangschool van den Heer J. W. Jenny Weyer- man, die eenige feestliederen met veel succes ten uitvoer brachten. Onder de hoofdleiding van den Heer J. G. Martin had het kinderfeest plaats. Door zijn tact en de genomen maatregelen van het Bestuur heerschte er de meest gewet schte orde. Ook het volksconcert, dat deB avonds te half acht plaats had, slaagde naar weusch. Het stede lijk muziekkorps, onder leiding van den Heer Kriens, voerde een keurig programma uit. Alle nummers we/den door de tuhijke aanwetigen luide toegejuicht. Onvermoeid gaven ook thans de ledeu van Sparta en Mars hunue medewer king tot opluistering vau het avondfeest, dat met een schitterend vuurwerk werd besloteD. D0 bekende 60jarige C. Berendrecht, die verschillende malen ter zake van diefstal is ver oordeeld geweest, is weder door de politie aan gehouden, thans omdat bij zich door oplichterij van een half hectoliter aardappelen had meester gemaakt. Naar wij vernemen komt binnenkort onder den hamer eene hoogst merkwaardige verzameling boeken en platen, uitsluitend over Haarlem, af komstig van een liefhebber-verzamelaar. Zij zal verkocht worden door de bekeode auctionarisaen de Ht eren F. Van Cittert Zonen. Eergisteren overleed te dezer stede de Heer C. Smit, eertijds gedurende een zeer lang tijds verloop geneesheer en baddokter te Zandvoort, bij velen in den lande en daarbuiten welbekend. Hij bereikte den leeftijd van 80 jaar. De tentoonstelling van Japansche kunst nijverheid, die op het Museum van Kunstnijver heid alhier gehouden wordt, is reeds gedeeltelijk gereed. Ofschoon nog verschillende inzendingen worden verwacht en nieuwe toezeggingen gaarne worden aangenomen, zal zij aanstaanden Zondag voor het publiek zijn geopaud. Onder de tentoon gestelde voorwerpen trekken vooral de aandacht de van Mevrouw Halewijn in bruikleen ontvangen vuurscherm en vazen, een ge?chenk aangeboden door den Onderkoning van Riouw aan wijlen den Oud-Resident Halewijn bij diens vertrek uit ludië. Des Zondags is de toegang vrij. KEBKBERICHTEN. Knthedrale en parochiekerk van den H. Jozefl. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Pre dikatie- te 2 uur de Catechismus en te 3 uur het Rozenhoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeeriDg der Z°Maaudag en volgende dagen der week na de laatste H. Mis het Rozenhoedje. Donderdag te 7 uur het Lof. Vrydag te 7 uur het Lof, ter eere van het Goddelijk Hart van Jeeus. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5—10 uur gelegenheid om te biechten, In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H.Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 6, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half II de Hoogmis met Predikatie, te half 3 de Catechismus, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mis van voor bereiding voor die iu bedevaart naar Kevelaar geao, te 6 uur het Lof. Deze week de HH.Missen to half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 5 uur Oefening der H. Familie. Maandag- en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag te half 9 gez. H. Mis van Requiem voor alle overledene geloovigen, die op het kerk hof St. Bavo zijn begraven. Donderdag, te half 9 gez. H. Mis voor de leden van de Broederschap van Gedurige Aan bidding. Vrijdag-avond te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. De HH. Missen te 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURGK STAN D DEB GEM. HAABLEM GETROUWD: 26 Aug.: P. Van Staveren en T. Hage- man. S. Van Dissel en E. Lutgens. BEVALLEN: 26 Aug M. B. Van der Aar-Derks, z. G. Kieft-De Jong, z. W. M. A. Kreuiter- Strnik, z. 27 Aug.: E. H. Albers-Boester, d. K. C. W. Zonneveld-Verzijlbergh, d. E. Verwer-Sikman, z. W. M. Van Koningsbruggen-Mertens, z. J. G. Ter Horst-Vevbruggeu, z. 28 Aug.: J. J. Boogaard- Prenen, z. C. A. AufderheyJe-Mulder, z. C. Van Looy-Zwarter, d. 29 Aug.: E. Van Lierop-Dweelaard, d. M. J. E. Van Dualen-Van Saarloos, z. OVDRLEDEN: 26 Aug.: P. J. Duyns, 11 m. 27 Aug.: J. Kat, 53 j. M. L. Van der Poorten-Ser- geysens, 62 j. 28 Aug.: J. Langeberg-Van den Berg, 92 j. C. E. Boeree, 15 md. 29 Aug.: W. E. Walig, 5 j. DELFT, 28 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt: vette koeien le qual. 245 k 282 dito 2de qual. 170 a 210 kalf- koeien lste qual. J 230 J 275 dito 2de qual. f 165 a 200, vaarkoeien lequal. f 190 a 230, dito 2de qual. f 130 a 160 vette kalveren, lste qnal. f CO 70 dito 2de qual. 38 a 50 vette «chapen lite qual. 23 a 31 dito 2de qual. f a lamicha— pen le qual. a 2de qual. f vette lammeren 15 a 25, - - weilammeren a magere varken» 24 a 36biggen f 6l/s a 14.— nuchtere kalveren f 10 a 22. paarden f 50 a 130 f a stieren f 80 a 140 ossen l— k Rnndvleesch 64, 68 a 72 c. vet kalfsvleesch 70, 75 82 c. schapevleesch 54 a 64 o.. lamsvleeich a e. Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.25 a 9.60 nieuwe dito f a roode dito f 7.75 a 9.— min a rogge f a nieuwe dito f 5.50 6,50 vrintergerst f 4,50 a f5 50 zomer dito f4— 5.— chevalier dito f5,25 f6,25, haver f 4,50 a 5,— groene erwten f8,25 a 9,75 mesting f 6, a f 6,50 paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.25 a 7,25 bruine boonen f a koolzaad f 8,7o a 10 hennepzaad f 6,25 a 7.— kanariezaad f 6.25 a 7.75 GOUDA 28 Aug. Granen. Witte poldeitarwe f a jarige roode dito f a f Angel dito f a Zeeuwsche dito 18.80 a 19.20, nieuwe dito f afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 8.30 a 8.60 Zeeuwsche dito a polderrogge f 5.— a 5.50) wintergerst f 4.50 a 5.25— aanvoer dito (per 70 kilo. a jarige cl eva ier a zomer dito f a Haver f 4.25 a 5.— dito nieuwe 8.80 a 9.50 perlOOkilo. Kookerwten f a per heet. Mais. Amerik. f 6.10 a f 6.25 Odessa a Cinquantine f 6.25 6.50 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f6.40 a 6.50 en buitenlandsch f 6.60 k 5.75 apelt kanariezaad f 7,— k 7.75,. Kaas le qual. f27,a 29.— 2e, qual f 23.— a 26 graskaas f—a Noordhollandsche f 23 a 25'— aangevoerd 113 partijen. Handel matig. Boter met matig, aanvoer; handel ving pry. der goeboter f 1.35 a 1,45; der weiboter f 1.10 it 1,25 Melkvee met tamel. aanvoeren handel station. Vette varkens met tamel. BRnvoer, handel vlug, van 23 tot 26 c per half kilo. Biggen voor Engeland met tamel. aanvoer, haDdel gewoon van 19 tot 20 c. per half kilo. Magere biggen met goed. aanvoer, handel ving. f 0,90. a 1.50 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel fl, f 24 a 32. Nuchtere kalveren met tamel. aan voer, handel flauw f.7 a 22. HOORN, 28 Aug Ter waag gewogen 362 stapels kaas wegende 105,414 kilo; hoogste prys per 60 kilo 32,50 voor kleine/25,50voor commissie,^voor middelbare. LEIDEN, 29 Aug. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: pBardeu a—74 stieren 170 a f248 196 ossen f 138 a 295, 157 melkkoeien f 104 a 272 —kalveren dito f ,a .,110 vare dito f 90 a 242, 54 vette dito f 32 a 72 36 graskalveren f 19 a 48 54 vette dito f 32 a 72, 60 a 80 c. per kilo. 19 nuchtere dito f 10 a 22 1592 vette schapen f 23 a 34. 50 a 60 c. per kilo 430, lammeren f 12 a 21.— 192 magere varkens f 17 a 40 294 biggen f .10 a 16.— Kaas. Heden wsren aangevoerd 72 partijen. Gondsehe f 22 a 27.— Derby f 25.— a 27 Edammer f per 50 kilo en Leidsche f a per 150 kilo. LONDEN, 28 Aug. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 600, schapen en lammeren 4000 kalveren 70, zwijnen 90. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/ a 8/ kalveren 3/4 a 5/4 zwijnen 2/6 a 4/ ALKMAAR, 29 Aug. Aangevoerd 525 stapels kaas. kleine f 30, commissie dito f 26l/3, middelbare f 263/,. TTA ART.EMMERMEER. 28 Aug. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe 9,—. Witte tarwe f 8,35. Rogge f 5,40 Haver f a f, Chevaliergerst f 6.25 a f Wintergerst f 5,— af,— Zomergerst f a f Duivenboonen f a f Paardenboonen f a f Bruine boonen f a f Groene erwten f a f Grauwe erwten fKanarie zaad f Karwijzaad f8,75. SCHIEDAM,28 Aug. Moutwijn per Ned. vat a (10,— Jenever 15,50, Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f O,Ml Commissie f 0,50. NEW-YORK, 29 Augustus. De New- York Herald deelt in berichten, uit Gua temala ontvangen, de volgende voorwaarden van het vredetractaat met San Salvador mede: volledige onafhankelykheid van San Salvador; de legers van beide Staten zullen binnen 48 uren vau de grenzen terugtrek ken; geen der beide Staten is gehouden eenige vergoeding te betalen wegens ver oorzaakte schade,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3