MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS" Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. die elkeu nacht van heinde en ver door de vis- schers op die kusten wordt genen. In die lantaarn ïelve brandt geen licht, maar zij wordt verlicht door middel van een spiegel, die er in gezet is. Op het eiland Lewis, vijfhonderd voet er van af, staat een gewone vuurtoren, met zijn volle verlichtiogsvermogen en uit een verster in dien vuurtoren straalt een lichtstroom op den spiegel in de lantaarn op Arnish Rock, en levert aldus het merkwaardige schouwspel van een vuuitoren waarin geen licht aangestoken behoeft te worden Het is eene algemeeue waarheid, dat weinigen met hun lot, al is het ook nog zoo goed, tevreden zijn en weinigen over hun verstand, al is het ook nog zoo slecht, ontevreden zijn. De beste levensreis is die, waar het gevoel de zeilen vult en het verstand het roer houdt. Men zegeviert over slechte gewoon ten gemakkelijker heden dan morgen. Vrjj ga door den tjjd verloren Wat, hier voor een tijd ontstaan, Bloesems afwierp op onz' paan. 't Eeuwige is uit God geboren, 't Godljjke zal nooit vergaan! Allerlei. Poëzie en. proza. Zij. Heerlijk, niet? dat klokje daar ia de verte! Hij. 'k Wou liever, dat het de bel was voor de table d'hote 1 Eene goede bediening. Hoe is de bedie ning in dat hotel? Alles is er koud behalve het water, alles zuur behalve de komkommers, was het antwoord. Een parel van een meid. Mevrouw. Kan je netjes kamers doen? Dienstbode. Dat geloof ik, Mevrouw! Iu mijn vorigen dienst moest ik eiken dag den stal schoon maken, en daar was wat ander vuil dan hier in de kamer. Goed vooruitzicht. Zij. Welk een geluk zal het voor mij wezen, de deelgenoot te mogen zijn van al je verdriet! Hij. Maar, lieve kind! Ik heb nog nooit ver driet of zorg gekendl Zij. Maar als we getrouwd zijn, dan zal je het wel leeren kennen 1 Vrienden. Een land-cdelman komt langs het postkantoor van de kleine stad, welke niet ver van zijne goederen gelegen is en vraagt den directeur op jovialeo toon: Zeg eens, vriend, is er niets voor mij? Neen, vriend, er is niets voor je. Sinds wanneer die familiaire toon, als 'k vragen mag? Wel, sinds we vrienden zijn. Eene andere meening. Vader. Wel, Jan, wat heb je van daag geleerd? Jan. Dat de zijdewormen heel nuttige diertjes cjjn. Vader. Zool Laat dan den meester de reke ning maar eens zien van uw moeders kostumes. Baas boven baas. A. Die vrouwen hebben toch altijd wat anders, Gisteren krijgt mijne vrouw een stofje in het oog, zij gaat naar den oogarts en het kost mjj zes gulden. B. Het zou wat. Gisteren ga ik met mijne vrouw wandalen; zij kreeg een mantelbazar in t oog en het kostte mij over de tachtig guldeD. HAARLEM, 6 September. In de jl. Woens dag-avond gehouden vergadering der leden van de afd.//Haarlem en omstreken" der Hol!. Maatsch. van landbouw, onder presidium van den Heer L. E. Gerdessen, werd o. a. medegedeeld dat het Hoofdbestuur f100 ter beschikking hoeft gesteld voor het houden van een cursus in het hoefbe slag te dezer stede. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering te Sliedrecht werden benoemd de Heeren L. E. Gerdessen en W. Meijer. Voorts werd besloten aan het Bestuur de samen stelling over te laten eener Commissie, welke zich met B. en W. had te verstaan omtrent de belaugen der landbouwers by de kaas- boter- en veemarkt. Tot penningmeester werd benoemd de Heer Everwijn Lange in de plaats van den Hoer W. Meijer,Aie voor deze functie niet meer in aanmer king wenecbte te komen. Voorts werd door den Voorzitter medegedeeld dat een nienw reglement was samengesteld, waar over later zal geoordeeld worden. Daarop werd de bijeenkomst gesloten. Jl. Dondtrdag herdacht de Heer A. F. Van Kempen, Commissaris van Politie alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar door Z. M. den Koning tot die betrekking werd benoemd. Voor dien tijd bekleedde de geachte jubilaris dit ambt te Zaandam, na te voren eenige jaren als ambtenaar bjj de politie te 's Graven hage werk zaam te zijn geweest. Het politie-personeel had zich om strijd beijverd om den zeer geachten chef door woorden en stoffelijke blijken van waar deering hulde te brengen. Bij monde van den Heer II. Scherpenhuijsen, Inspecteur der le kl., werd de jubilaris met zijn feest geluk geweDScht en werd hem, namens de inspecteurs, adjunct-inspecteurs, den oud-inspec teur, den Heer Van Leijen, en den klerk, een gouden remontoir-horloge aangeboden. Ook de Secretaris, de ODtvanger, de ambtenaren ter se cretarie, de hooiden der gemeentewerken en van de reiniging gaven door een prachtig geschenk, beslaande in eene staalgravure, smaakvol geënca dreerd, hunne ingenomenheid met deze feestviering te kennen. De agenten van politie boden den jnbilaris een spiegel in gebeeldhonwde lijst aan, meteen album, waarin de namen der gevers staan vermeld. Voorts ontving de Heer Van Kempen van den Officier van Justitie, den Heer Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macare',*een geschenk, bestaande in een beeld van Ariadne, waarbij een zeer vleienden schrif telijken gelukwensch was gevoegd. Door het col lege van B. ten W. werd de jubilaris gecom plimenteerd. De Burgemeester sprak hem in treffende en vleiende woorden toe en deelde heoi mede dat de Gem enteraad besloten liarf tot het toekennen van eeue gratificatie. Oik van den Kerkeraad der Hervormde gemeente ontving de Heer Van Kempen een kcs'baar souvenir. Het bureau van den jubilaris was voor deze gelegenheid fraai met bloemen en groeD versierd. Blykbaar getroffen bracht de Heer Van Kempen aan allen, die hem in woord en daad hadden hulde bewezen, zijn harteiijken dank. Vele ingezetenen zoowel in de straat der wo- ning van den jubilaris als jin die van bet poli tie—bureau, hadden ,de vaderlandsche d r eklcur uitgestoken. Woensdag-avond had de jaarlyksche huis houdelijke vergadering plaats der Huarlemsche Mannenzangvereeniging Crescendowaarin o. a. de aftredende bestuursleden, de Hteren J. VV. Veldheer, vice-president, en J. J. Smits, secre taris, werden herkozen, terwijl het bestuur is uit gebreid met 2 leden, nam. een bibliothecaris en een 2e commissaris, tot welke betrekkingen risp. gekozen werden de Heeren G. Moerbeek en C*. Heemskerk. Het btstuur bestaat thans uit 7 le den en wel uit de vier bovengenoemden en de Heeren H. Savrij, president, J. Mostert, pen ningmeester, en M. W. Savrij, le commissaris. Voorts werden enkele wijzigingen in het regle ment gebracht, onder welke dezs, dat nu ook donateurs en donatrices tot de Vereeniging kun nen toetreden, tegen eene jaarlijksche contributie van minstens f10, waartoe men zich kan aan melden bij het beatunr. Op hei eerstvolgend concert zullen, naar wy vernemen, o. m. worden uitgevoerd de nummers, waarvoor Crescendo in den zangwedstrijd alhier zoo schitterend ia bekroond geworden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken hield zich in harejl. Dinsdag gehouden vergade ring bezig met de beantwoording der haar door de staats-consmissie, bedoeld bij de wet van 19 Januari 1890 Staatsblad No. 1), toegezonden reeks vau vraagpunten voor het onderzoek om trent de maatschappelijke toestanden der arbei- deis, omtrent de verhoudingen tusschen werkge vers en arbeiders in de verschillende bedrijven en omtrent den toestand van fabriekan en werk plaatsen met het oog op de veiligheid en de gezondheid der werklieden. Zo08la vroeger is gemeld, was vooraf hierom trent door de Kamer het gevoelen gevraagd van bestuurders van eenige alhier bestaande Werk lieden- en Vakvereenigingen en van de hoofden van eenige belangrijke industriëele inrichtingen. Van laatstgenoemden hebben slechts enkelen ge antwoord, terwij! inlichtingen alleen zijn gegeven door de Haarlemsche Typographische Vereeni ging „de Pheoix" en door de alhier gevestigde Timmerliedeu- en Modelmakersvereeuiging. Van de ontvangen antwoorden zal door de Kamer, bij haar in dezs uit te brengen rapport aan de genoemde staals-commissie, tevens me- deeling worden gedaan. (O. Haarl. Ct Onder de vele eD talr'jke voorwerpen, welke op de eerstdaags in de hoofdstad ie openen tentoonstelling van den Ned. R. K. Volksbond zullen te zien zijn, zal ook een product vau Haarlemsche nijverheid de bizondere aandacht trekken, namelijk een dames-reiskoffer, vervaar digd door den Heer J. G. Schwartz, kofferfabri kant alhier. Deze koffer heeit een sierlijk uiterlijk, is ge heel met fraai leder overtrokken, voorzien van keurig, solide koperen, beslag en dubbel slot en munt vooral uit door fijnheid van bewerking alsmede door zijne practische inrichting tengevolge van de vele en doeltreffende afdeeliogen, welke ook in het deksel zijn aangebracht. De inder daad fraaie koffer pleit voor het degelijk fabri kaat van onzen geachten stadgenoot. Ongetwijfeld zal de Heer Schwartz met dit voorbrengsel zijner industrie op de tentoonstel ling alle eer inoogsten. Wij wenschen hem tal van bistelliDgen toe. Gisteren-middag arriveerde alhier per trein van 4 uur 15 uit 's-Graveuhage Z. D. H. Vorst Albert van Thurn en Taxis met zijoe gemalin, H. Keiz. H. Margit, geboren Aartshertogin van Oostenrijk, met gevolg. Het gezelschap begaf zich in twee open rijtuigen naar de tuinbouwin richting der fbrna E. H. Krelage Zoon aan den Kleinen Houtweg, alwaar de hooge bezoekers ruim een uur vertoefden en met belangstelling de tuinen en serres beziehtigdeo. Daarna werd kennis genomen van de zeldzame unica en curiosa betreffende den windhandel in tulpen enz., uit de boekerij van den heer J. H. Krelage. Van hier begaf het gezelschap zich naar het magazijn van antiquiteiten van den Heer L. J. Van Os, Oude Groenmarkt 24, waar ettelijke inkoopen werden gedaan. Gedurende de maand Augustus zijn door de politie alhier 43personenvervolgd wegens dronken schap op straat. 1q de maand Augnstus van het vorige jaar was dit getal 52, dus 9 moer. Gisteren-middag te half vier uur had een hevig gevecht in de Spekstraat plaats tusschen een paar burgers. Toen de politie was ontboden, namen de vechtersbazen ijlings de vlucht, eenige sporen van bloed achterlatende. Naar men ver neemt moet drankmisbruik de oorzaak zijn. Gisteren-namiddag zjjn twee manden pie terman, die in bedorven stast verkeerden, aau de Vischmarkt in beslag genomeD, naar de vuilnisbelt overgebracht en vernietigd. De volgende vereenigingec zullen deelne men aan den kegel wedstrijd, die Zondag en Maan dag a. 8. van wege den Neiierlandschen Kegel bond op het sportterrein de Phoenix zal worden gehouden. Regiment en Aurora uit Rotterdam, Excelsior en Rand of Zand te Enschede, Hout of Fout en Leerdam te Leerdamj Sempre Amicitia te Breda, Bondsclub te Vucht, Phoenix en Vauxhall te Haarlem, 's-Gravenhage te 's-Hage, Rand of Zand en Unie te 's-Boseb, Uitspanning door In spanning, Houdt plank, Ada en La Force te Leiden. De commissie bestaat uit de Heeren H. Wjj- nands te 's-Bosch, E. v. Wijk te 'e-Hage, Joh. Van Eugen te 's-Bosch, II. Verhagen te 's-Bosch, J. K. v. Campen te Haarlem, F. HoBkorn te Rotterdam, C. Klep le Breda eu J. Moüju te Tiel. De korpswedstrijd zal aanvangen Zondag ta half n, nadat de vereenigingen eerst te 12 uur door den bondsvoorzitter zullen zijn ontvangen. Voor dezen wedstrijd zijn uitgeloofd: eene gou den, eene groote verguld zilveren, eene verguld zilveren en eene zilveren medaille. Te 2 uur is het matinéa en te 4 uur prijsuitdceling. Maandag te 12 uur wordt de bondsvergade ring gehouden en daarna vangt de personeele wedstrijd aan, waarvoor tal van medailles zjjn uitgeloofd. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de gelezene HH. Missen met Onderrichting. Te 10 uur de Hoogmis en Pre dikatie; te 2 uur de Catechismus en te 8 uur het Rozenhoedje en het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars, en gelegenheid om te biechten tot 5 uur. Te 6 uur plechtig Lof met Predikatie eu opdracht van de Militairen. Maandag de ,HH. Missen als op Zondag, te 7 uur het Lof en Rozenhoedje. Maandag en volgende dagen der week na da laatste H. Mis het Rozenhoedje. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9, en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H.Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 de Hoogmis met Predikatie, te half 3 de Catechismus, te half 4 de Vespers. Maandag de HH. Missen als des Zondags, ta 6 uur het Lof. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 6 uur het Lof. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis van dank baarheid voor de behouden terugkonast der bede- vaarlgaDgers uit Kevelaar; tej6 uur het Lof. Deze week de HH.Misseu te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus Daar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, le half 5 uur Oefening der H. Familie, te 7 uur het Lof. Maaudag, het Feest van Maria Geboorte, de HH. Missen, als op Zondag, des avonds te 7 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur het Lof. De HH. Missen te 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 4. Sept.: J. G. Van Schalk en M. J. L. Van Zijl GETROUWD: 4 Sept.: H. Seggdink en M. Arons. J. G. Erdtsieck en M. C. De Herder. BEVALLEN: 2 Sept.: D. M. Jansen Hendriks-Buys, z. S. Vester-Stunrman, d. K. H. Willemse-Geer- liogs, d. 3 Sept.: C. Akersloot-Antonisse, z. M. Boeré-Schornageld. J. Bijster-Roosez. OVERLEDEN: 2 ;Sept.: G. Plantje, 10 md. D. Portegijs, 3 md. 3 Sept.: A. Goodshoorn, 1 md. 4 Sept.: C' J. Zoomers, 43 j. H. Breek, 1 md. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voorwerpen Eene gouden oorbel. Vier portemonnaies met geld. Een hamer. Een handschoen. Eene koperen rijtuigkrnk. Twee paar handschoenen. Een oranjewimpel. Eene jon genspet. Een bloedkralen ktttinkje met gouden sluiting. Een koperen muilkorf. Een gouden overhemdsknoop. Een boorijzer van een kuikeoboor. Een beenen ring en eene speen eener zuigflesch. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij Mej. Robin, Lange Begijnestraat No 28: eene bloedkralen halsketting met gouden sluiting; bij den Heer W. Bolderdijk, Kruisweg No ,112; een blauwkralen armbandje met gouden sluiting. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Tereohtzitting van 4 Sept. 1890. 1. J. O., horlogemaker te Oude Wetering (gedet). Verduisteriug. 2 jaar ge), stiaf. 2. H. C. v. W., kleer maker te Haarlem (gedet.) Oplichterij. 4 maanden gev. Btrnf, met aftrek der prev. hechtenis. 3. A. J. en H. V., 'beiden loswerkman te Zaandam. Diefstal. Ieder eene maand gev. straf. 4. C. B. jr; H. P. De G., beiden zonder beroep en C. B., werkman, allen te Haarlem. Diefstal. De le en 2e ieder 8 dagen gev. straf met vrij spraak van het meerdere hun ten laste gelegd. No 3 vrijgesproken. 5. Th. R., koopman en Ch. R. zonder beroep, beiden te Assendelft. Mishandeling. Ieder 3 maan den gev. straf. 6. M. L., werkman zonder vaste woon plaats (gedet.) Bedelarij. 3 hechtenisstralïen van 6 dagen een 1 jaar en 6 maanden plaatsing in eene R. W. I. 7. P. V., zonder beroep en woonplaats (gedet.) Bedelarij. 2 hechtenisstraffen vau 6 dagen en 7 maanden plaatsing in eene R. W. I. Tegen een tapper te Leiden is proces-verbaal opge maakt ter zake het verstrekken van sterken drank aan weesjongens, hetgeen in strijd is met de politieverorde- De rechtbank te Utrecht (strafzaken) deed eer gisteren uitspraak in de zaak van den gewezen deur waarder A. M. Hcij. wonende te Loenen, thans in ver zekerde bewaring, beklaagd van verduistering van gelden, hem uithoofde van zijn beroep ter hand gesteld, ten nadeele van J- M., te Vreeland. P. v. d. D., te Ond- Loosdrecht: W. D., te Oud-Loosdrecht, en A. K. te Abkoude, gepleegd in 1889 en 1890, en veroordeelde hem tot gevangenisstraf van een jaar, met aftrek der preventieve hechtenis en in de kosten. De eisch van het O. M. was twee jaren. OLST, 4 September. Thans zijn de door den Heer E. J. Hengeveld in het voorjaar met bouillie Bordelaise bespoeide aardappelen gerooid. De nitslag was verrassend De aardappelen, die besproeid werden, hebben niets van de ziekte geleden, terwijl die waaraan niets gedaan werd, door de ziekte werden aangetast en voor het grootste gedeelte zijn vergaan. Van de besproeide werden8 man den en van de niet besproeide 3 manden geoogst, hetwelk per hectare is van de besproeide 200 en van de niet besproeide 75 heetol. Onder de rubriek boekbeoordeeling in de Katholieke School" van 4 September jl. geeft de inzeoder een over zicht van den inhoud der September-aflevering van. de //KATHOLIEKE GIDS", zooals wij reeds in een vorig nummer, nit „de Tijd" overgenomen, hebben mede gedeeld. Tlier echter wijst de schrijver o. a. op //De Schat" et n tooneeJspe) iu een bedrijf in verzen, door Fiancois Coppée, vet tnald door Mr. Eugene Gompertz en zegt, dat niet alleen de verdienstelijke bewerking den ver taler alle eer aandoet, ma\r dat hij ook niets liever zag dan dat dit juweel van het tooneel ook hier in ons land eu in onze taal zou worden opgevoerd. „Moge," zoo eindigt deze boekbeoordeeling, „de Katho» lieke Gidshet zoo bij uitstek goedkoope Katholieke maandschrift, niet ontbreken inde studiekamer van hen, die belast zijn met de opvoeding der jeugd. Waar lijk voor den onderwijzer ia dit tijdschrift, dat onder kerkelijke goedkeuring staat, een leerzame en veilige Gids." DELFT, 4 8ept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:—vette koeien le qual. 230 a 265 dito 2de qnal. 165 a 200 kalf- koeien 1ste qual. 220 a 260 dito 2de qual. 160 a 205, vaarkoeien lequal. f 180 a 220, dito 2de qual. 125 a 165 vette kalveren, lste qual. f 57 66 dito 2de qual. f 40 a 48 vette schapen lste qnal. J 24 a 32 dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. a 2de qual. f avette lammeren 16 a 26, - - weilammeren f a magere varkens 25 a 34biggen f6 a 13 nuchtere kalveren f 10 a 25. paarden f 40 a 120 f a stieren f 65 a 130 ossen I— a Rundvlecsch 64, 68 a 72 c. vet kalfsvleesch 70, 76 84 c. schapevleesch 54 a 64 c.. lamavleeach a c Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 7.50 a 9.75 nieuwe dito f a roode dito f 8.a 9.min a rogge f a nieuwe dito f 5.50 a 6,50 wintergerst f 4,50 a f5 50 zomer dito f4— 5.— chevalier dito (5,25 f6,25, haver f 4,50 a 5,— groene erwten f8,25 a 9,75 mesting f 6, a f 6,50 paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.25 a 7,25 bruine boonen f a koolzaad f 8,75 a 10 hennepzaad f 6,25 a 7.— kanariezaad f 6.25 a 7.75 GOUDA 4 Sept. Granen. Witte poldertarwe f a jarige roode dito f af Angel dito f 8,75. a Zeenwsche dito l'9.-— a f9.60, nieuwe dito 8,25 f afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 8.30 a 8.60 Zeeuwsche dito a polderrogge f 5.— a 5.40) wintergerst f 4.50 a 5.—.. aanvoer dito (per 70 kilo. a jarige chevalier a zomer dito f 4,30 a 4.80. Haver f 4.25 a 5.— dito nieuwe 8.80 a 9.50 perlOO kilo. Kookerwten f a - per heet. Mais. Amerik. f 6.20 a f 6.30 Odessa a Cinquantine f 6.25 6.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandach f6.40 a 6.50 en buitenlandsch f 5.60 h 5.75 spelt kanariezaad f 7,59 a S. Kaas le qual. f27,a 29.— 2e, qual f 24.— a 2G,— graskaas f a Noordhollandsche f 25 a aangevoerd 98 partijen. Handel vlug. Boter met tamel. aanvoer; handel vlug prijs der goeboter f 1.30 a 1,40; der weiboter f 1.05 a 1,20 Melkvee met tsmel. aauvoeren handel station. Vette varkens met tamel. aanvoer, handel vlug, van 23 tot 26 c per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel gewoon van 19 tot 20 c. per half kilo. Magere biggen met goed. aanvoer, handel vlug. f 0,90. a 1.501 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel tr. f 23 a 81. Nuchtere kalveren met eenigen aan voer, handel gewoon f,. 8 a 20. HOORN, 4 Sept. Ter waag gewogen 282 stapels kaas wegende 80,843 kilo; hoogBte prijs per 50 kilo 32,50 voor kleine/26,SOvoor commissie,/—,-—voor middelbare. LEIDEN, 5 Sept. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden a98 stieren f74 a f250 192 ossen f 142 a 298, 105 melkkoeien f 100 a 270 —kalveren dito f a a 62 vare dito f 96 a 240, 78 vette dito f 35 a 74 48 graskalveren f 18 a 47 78 vette dito f 36 a 74, 55 a 75 c. per kilo. 24 nuchtere dito f 10 a 20 1280 vette schapen f 22 a 34. 50 a 60 c. per kilo 268, lammeren f 14 a 20.— 164 magere varkens f IS a 39 260 biggen f 9.25 a 15.— Kaas. Heden waren aangevoerd 69 partijen. Goudsche f 22 a 28.— Derby f 25.— a Edammer f per 50 kilo en Leid.che I a per 150 kilo. LONDEN4 Sept. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, schapen en lammeren 3000 kalveren 170, zwijnen 130. Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/8 schapen en lammeren 4/ a 6/ kalveren 3/4 a 5/4 zwijnen 2/4 a 4/2. HAARLEMMERMEER, 4 Sept. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f 0,—. Witte tarwe f 8,60. Rogge f 5,40 Haver f a f, 7.87 Chevaliergerst f a 16.Wintergerst f a f Zomergerst f a f Duivenboonen f a f Paardenboonen f af Bruine boonen f a f Groene erwten f 8,50 a f Grauwe erwten fKanarie zaad f Karwijzaad f 9,35. SCHIEDAM, 4 Sept. Moutwijn per Ned. vat a f 10,— Jenever 15,50, Amsterd. proef 116,75. Spoeling f 0,G0 Commissie f 0,70. SELZAETE (Nederlandsche grens), 5 September. De Nederlandsche gendarmerie heeft het duël tusschen Rochefort en Tri- baut verhinderd. De beide partpen zijn met de getuigen naar Gend teruggegaan. PRAAG", 5 September. Alarmsignalen kondigden de uitbreiding der overstrooming aau. De toestand wordt van uur tot unr ernstiger. WEENEN, 5 September. Het water der Donau begint te daleu, zoodat men aan watersnood hier zaL ontkomen. De levensmiddelen worden met bootjes ver voerd. Op verscheidene spoorwegen staat het verkeer stil. ATHENE 5 September. De brand te Saloniki brak uit in den nacht van Woens dag op Donderdag. Volgens de laatste be richten zjjn 1600 buizen, waaronder vele openbare gebouwen, zooals het hospitaal, de kathedraal en het Grieksche consulaat, vernield, terwijl de brand nog steeds voort- woedde. Er zijn 10,000 personen van huisdak be roofd. Wegens volslagen gemis van water zijn de werkzaamheden ter blussching ge- NEWYORK, 5 September, Volgens be richt van den Gezant der Vereenigde Sta ten hebben Guatemala en Salvador offi cieel verklaard dat de vrede 13 hersteld,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3