MARKTBMICfflm Laatste Berichten. Voor geest en hart. Naar uwe kleerou ontvangt u de lakei, niet echter de heer. Er zijn dingen, die de mensch zwij gend behoort te dragen. Zorgenloos zijn is een geluk, zorgeloos zijn is een ongeluk. Ter behartiging. Ook de allergeringste onzer dienaars zijn menschen, Uw naasten! En vraagt gij uw plichten? Welnu: Leef zóo met uw mindren, als gij-zelf zoudt weuschen vDat immer uw meerdren zoo leefden met u!« Allerlei. STEDELIJK NIEUWS- Postkantoor Haarlem. Kerknieuws. Rechtszaken. BERN, 15 September. De Bondspresi dent heeft heden-ochtend bericht ontvan gen, dat in Tessino de openbare orde niet gestoord, maar de opgewondenheid zeer groot is. Een regiment dragonders staat tot vertrekken gereed. BELLINZONA, 15 September. Tusschen de vertegenwoordigers der radicalen en der conservatieven is een vergelijk tot stand gekomen. De Bonds-commissaris heeft be paald, dat den 5en October a. s. de volks stemming over de constitutie zal plaats hebben, LISSABON, 15 September. .De in het geheele land bestaande opgewondenheid is, naar men verneemt, ook naar de Azorische eilanden overgeslagen, en heeft daar een bijzonder ernstig karakter. ik Amsterdam moede was, maar wijl ik in de pa rochie niet werken kon zooals ik verlangde. Mijn zwak gezicht verhinderde mij troost en hulp te gaan brengen hij het arme volk, bij de kleine burgers, bij de werklieden. Daarom was ik als Pastoor niet op mijne plaats; want in het bizon der heeft de kleine stand behoefte aan den troost van den godsdienst en van zijne Bedienaren. De noodzakelijkheid daarvan werd des te groo- ter, nu van vijandige zijde de godsdienst en zijne Bedienaren worden aangerand, nu gepoogd wordt den godsdienst uit te roeien, vooral bij het Ka tholieke volk. Daarom verheugde mij de oprichting van den Bond, bestemd om een dam daartegen op te werpen, en mijne vreugde was nog grooter, toen Z. H., bij mijn bezoek aan de H. Stad, na de oprichting van den Katholieken Volksbond, in antwoord op mijne bede om eene geestelijke gunst op een dag van het jaar voor den Bond, met levendigheid zeide. Neen niet een, maar drie dagen sta ik toe, waarop de leden een vollen aflaat kunnen verdienen. Ik verheug mij van harte dat de Volksbond bestaat, wijl hij ten doel heeft, de belangen van den werkman en van den kleinen burger te be vorderen, elkander te steunen en te helpen. En dit zonder wanorde, zonder revolutie. Ik verheug mij over den eerbied voor het gezag van Yorst en Kegeering; ik verheug mij in het bizonder, dat de Bond zijne plannen wil tot stand brengen naar de voorschriften en op de grondslagen van den Katholieken godsdienst. Dat wilde ik u heden toonen door in uw midden te verschijnen. Ik heb daartoe evenwel nog eene tweede reden: ik heb tot u ook eene kleine waarschuwing te richten. In den beginne, als zulk eene Vereeni- ging is opgericht, gaat alles goed, maar toch mag men zekere bezorgdheid niet onderdrukken. Zal alles goed blijven gaan? Met bet oog hierop wil ik u waarschuwen; het is beter het kwaad te voorkomen dan het te moeten uitroeien. Bedenkt wel, dat er gevaren dreigen, 't Zou kunnen ge beuren dat de Katholieke Bond ontaardde in Katholieke volksverdeeldheid. Het kan komen van buiten en van binnen. Yan buiten, wijl sommige personen zich zouden kunnen indringen, die ver keerde grondbeginselen hebben, die u aanzetten om deel te nemen aan allerlei politieke zaken; de politiek moet buiten den Bond blijven; alleen het belang van den werkman moet worden be hartigd. Yeel meer andere gevatcn dreigen van binnen. In onzen tjjd wil bijna ieder de wereld, ten minste het Land, regeeren, en in den regel is men zoo gehecht aan eigen zienswijze, dat men die wil doordrijven, koste wat het wil. Er bestaat gevaar dat de eensgezindheid verbroken wordt. Daarom is gezag noodig, een centraal gezag, waaraan de afdeelingen zich onderwerpen, en de afdeelingen moeten eveneens besturen hebben. Met vrede, rust en ernst moet verder elke afdee- ling hare eigen belangen behartigen. Zoo eenigen hunne eigen zienswijze willen doorzetten, zal er geen bond, maar verdeeldheid zijn. Wij zien, dat ook in de Vereeniging van den II, Vincentius een hoofdbestuur is, maar nog veel meer noodig is dit voor den Bond. Al be staat ook nu en dan verschil van meening, tracht toch altijd in vrede en eensgezindheid met elkander te blijven.En is het verschil niet weg te nemen, dan hebt gij altijd iemand om u te leiden, uw Geestelijken Adviseur. Gjj zult misschien zeggen: Priesters kunnen zich ook bedriegen, en er zijn zaken, waarvan wij beter op de hoogte zijn dan zij. Datzelfde zoudt gij ook kunnen zeggen, wanneer de Bisschop tusschenbeide komt. De Paus heeft aan de Bisschoppen de leiding van de Katholieken niet alleen in geloofszaken toe vertrouwd. Er zijn lieden, welke bij die leiding verdeeld heden brengen door te zeggen: Ja, ik wil wel den Bisschop in de Kerk, maar buiten de Kerk behoud ik mijne vrijheid van opinie. Wie zoo zouden spreken, zouden hetzelfde zeggen, wat in de wereld van den Paus wordt gezegd. Predik en leeraar in de Kerk, goed, maar niet daar buiten, niet in de wereld. Dit is eenvoudig eene uiting van liberalisme, niet echter de ware Katholieke geest. Nogmaals waarschuw ik u om een en eens gezind te blijven, ten einde den bloei van den Bond voortdurend te verhoogen. Eindigende zegt Z. D. H, gij wilt allen orde en regel. Leve dan de Maatschappij! Leve het gezag! Leve Z. M. de Koning en deszelfs huis! Leve de godsdienst! Leve Z. H. de Paus. En daar ik weet, dat deze toejuichingen uit uw hart voortkomen zeg ik op mijne beurt: </Leve de Ned. R. K. j Volksbond." Dankbaar was de gansche vergadering onzen beminden Bisschop, en het daverende applaus, waaraan schier geen eindekwam, was wel een be wijs dat de Kath. werk man zich in zulk eene bijeenkomst recht gelukkig gevoelt. De Weleerw. Heer Eijgenraam beantwoordde dezeschoone toespraak. //Monseigneur//, sprak hy blijkbaar diep getroffen, „het zal wel overbodig zijn u te zeggen, welk een genot uwe komst in ons midden en uwe vaderlijke toespraak in aller harten verwekt heeft, wijl de toejuichingen daar van welsprekender getuigen, dan mijne woorden het vermogen.// De Eerw. spreker gevoelde voorts behoefte om Mgr. zijn persoonlijken dank te bren gen voor den steun, hem bij de vervulling van zijn taak als adviseur, die hem door Z. D. H. op de schouders gelegd werd, verleend. Want die taak is zwaar; zij betreft de zorg voor het door Mgr. het meest beminde gedeelte zijner kudde (Daverend applaus). Yerder wees de Eerw. Adviseur er de leden op hoe Mgr. twee zaken met den vinger had aangewezen, welke zij hadden te behartigen, en waarvoor zij zieh hadden te wachten. Geene ver deeldheid heersche, maar eenheid; geen mistrou wen, maar een heilig vertrouwen onderling en in de overheden. Hier betuigde de Weleerw. Heer Eijgenraam nogmaals aan Z. D. H. zijn hartelijker» dank, en riep in geestdrift uit, dat diens vaderlijk woord de Grondwet zal blijven voor de afdee lingen van den Nederlandschen Roomsen-Katho lieken Volksbond, die reeds bestaan, en voor die, welke in de toekomst zullen worden opgericht. Van de tentoonstelling gewagende, welke zou geopend worden, wees de Eerw. Spreker erop, dat Mgr. wel wist, dat hij geene prachtstukken en meesterwerken ging bewonderen, maar den arbeid ging zegenen, die door velen aan hunne nachtelijke uren was ontwoekerd. Velen zouden wellicht, deze tentoonstelling bezoekende, de schouders ophalen en ze onbeduidend achten; maar dat zijn lieden, die alleen rekening hou den met de stof, inet den vorm; dat zijn mo derne heidenen, die niet letten op de innerlijke waarde van eene zaak. Maar een Prins der Kerk komt dien arbeid zegenen en bezichtigen, omdat onze godsdienst oog heeft voor hooger dan voor vormen en voor stof. De Eerw. Spreker stelde verder in het licht, hoe deze schoone dag samenviel met het heden door de kerkelijke liturgie gevierde feest der Kruisverheffing, en zette de hoogheilige en voor het heil der maatschappij zoo hoogst gewichtige beteekenis uiteen van het Kruis. Het Kruis tracht men den werkman te ontrooven, en in de plaats daarvan wendt men allerlei palliatieven aan: fondsen en wetten, en wil men ook wel mooi weer met den werkman spelen. Maar in niets van dat alles is het gezochte heil te vinden: dat kan alleen de godsdienst brengen. En daar om, vervolgde Spreker, stelt als eerste voorwaar de aan hen, die met dergelijke middelen tot u komen, den eisch: Eerst het Kruis terug, het symbool van ons geloof, van ons weten en van ons werken. In dit Kruis zullen wij overwin nen. Zich wendende tot Z. D. H, Vroeg Spreker voor de gansche vergadering den zegen. //Laat Monseigneur zoo besloot de Weleerw.Heer Eijgeii- raam, met het kruis dat hij op zijne borst draagt ons zegenen, voor hier en hiernamaals. Eerbiedig knielde toen de gansche vergadering neder en ontving met dankbare harten den Bisschoppelijken Zegen. Een drietal zangstukken werden door de Zang - vereeniging op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, waarna de Yoorzitter, de Heer W. Passtoors, met een kort doch passend woord deze bijeenkomst sloot. Nu begaf men zich naar het gebouw der Ten toonstelling in de Marnixstraat No 402. In de vestibule van het gebouw, met groen en bloemen versierd waar men ook den Staatsraad Mr. Heijdenrijck ontmoette, stond het Bonds- vaandel in den nagebootsten St. Willibrord-put, waaruit het water hoog opspoot. Monseigneur bezichtigde dit kunstig stuk smeedwerk met zeer veel belangstelling. In de aan de tentoon stellingszaal belendende kamer,waar Z.D. H. werd binnengeleid, opende de Heer E. AAdolfs, president der tentoonstellingscommissie, met een gepast woord den Bisschop dankende voor de groote belangstelling in het werk van den ar beider, deze tentoonstelling. Gedurende een uur bezichtigde Monseigneur met de grootste belangstelling de inzendingen, voorgegaan door de Heeren TV. Passtoors en L. kV. Adolfs met de Commissie-leden der ten toonstelling, die als om strijd zich beijverden om den hoogen bezoeker aanwijzingen te doen en inlichtingen te geven. Z. D. H. Mgr. Bottemanne gaf na het bezichti gen der tentoonstelling de aanwezigen nogmaals zijn zegen, betuigde opnieuw zijne ingenomen heid met de inzendingen en prees allen, die bijgedragen hadden tot het welslagen der eerste tentoonstelling van voorwerpen door Leden van den B. K. Volksbond vervaardigd. De indruk, dien wij van een en ander kregen, was iinderdaad goed. Het getal inzenders bedraagt 120, de inzendingen 160, behalve de voorwerpen, die tot opluistering waren ingezonden. De Leden en Eere-leden van den B. K. Volksbond hadden door de beperkte ruimte in het Tentoonstellingsgebouw tijdens de opening en het verblijf van Z. D. H. den Bisschop al daar, geen toegang. Van 4—6 uur in den na middag was de Tentoonstelling voor hen ter bezichtiging gesteld. Op de volgende dagen is de Tentoonstelling- geopend van 10 tot 5 uur tegen een entreeprijs van 10 cents voor leden en eere-leden van den Bond en van 25 cents voor niet-lcden. Ook eene verontschuldiging Rechter. Hos kwa&int ge er toe, een vreemden paletot van den kapstok weg te nemen. Beschuldigde. Hij kwam mij zoo bekend voor, mijnheer de rechter. Versproken. A. Mijne zaak gaat slecht sinds jaren moet ik geld bijpassen. B, Waarom heft ge haar dan niet op? A. Waarvan moet ik dan leven? Wat is bijziendheid? Wanneer iemand op eene avondwandeling eer.e sigaar wil rooken en (jaarvoor aau een glimworm vuur vraagt. Bij den phothograaf. Photograaf. Waarom houdt ge uwe hand voor den neus. Boer, Ja, weet ge, mijnheer, ik zou niet gaarne zien, dat mijn roode neus op het portret kwam. Do likkebroer op reis. A. Ja, ja, in Zwe den is het prachtig, als men er maar niet zoo veel moest drinken. B. In welke gezelschappen want ge dm? A. Ik was don metsten lijd al leen. Een buitengewone kracht. Vreemdeling. Heeft u hier nog al buitengewone krechten aan de opera? Inwoner. Baiteogewooe krachten? O, zeker; toen onlangs onze tweede bas werd uit gefloten, heeft hij al het publiek de deur uitge gooid. De eerste stap. Hij. Maar, Bartha, ik heb in do vorige maand reeds honderd gulden aan uwe modis'e betaald en hier ia nu wederom eene re kening van 50 guldenZij. Na, ge ziet daa toch, beste man, dat ik begonnen ben spaar zamer te worden. HAABLEM, 14 Sept.. Da plechtigheid der inwijding van het nieuwe paleis van justitie te dever sttda.had gistaren-middag te half twee plaals. Üp dien tijd waren de rechters en pL.alsvervan- geude rechters, de officier vau Justitie en de grif fier met hunne substituten en een groot aantal genoodigden in de groote rechtszaal vergaderd. Z. E. da Minister vau justitie, vergezeld van de Heeren Van Beyma, Secretaris-generaal, Car rière en Feith, Bctereedarissen bij zijn departe ment, was ter bijwoniug der inwijdiug herwaarts gekomen. Na op plechtige wijze te zijn binnen geleid, nam Z. E. het woord en schetste in eene keurige redevoering, iu korte trekkeu, het ontstaan der Haarlemsche Bechtbank en de verschillende muta'iëc, welke zij had doorleefd. Z. E. meende dat Haarlem zich gelukkig mocht rekenen, nu door de vestiging van het nieuwe palets van jus titie ookhet blijven voortbestaan derBucht'oank zoo goed als verzekerd was. Aan het slot zijuer rede voering droeg Z. E. het paleÏ3 over aan den President der Bechtbank, die het aanvaardde, Z. E. voor de geuite woorden dank bracht, iu eene keurige redevoering de geschiedenis van de Haarlemsche Bechtbank gedurende de laatste 60 jaar herdacht en bij het einde van zijne rede o. a. ook dank zeide aan Z, E. den Minister, aau deu B/ferendaria van het departement, aan het Gemeentebestuur, aan den ingenieur van 's Bjjks rechtsgebouwen, aan den bouwmeester van het nieuwe paleis en aan allen, die tot het tot standkomen van het sierlijke gebouw hunne zorgen hadden besteed: Nadat Z. E. de Minister van justitie het ge bouw in oogenscbouw had genomen en de door den Heer J. N. Warnier sierlijk gecaliigrapheer- da oorkonde had getekend, begaf hij zich naar het Hotel Punchier, waar hem door de leden der rechterlijke macht een dejeuner diaatoire weid aangeboden. Aan dit dejeuner, dat te 4 uren plaats had, waren, behalve de. Minister van Justitie onder anderen als genoodigden van de arrondissements rechtbank en het. kantongerecht aangezeten: de Heeren Beijma, Carrière en Metzelaar; de Com missaris des Koniugs, Jhr. Schorer, eu de Bur gemeester van Haarlem, Mr. Jordens, de verschil lende kantonrechters uit het arrondissement, het Kamerlid Farnecombe Sanders, de auditair-militair Mr. Th one, Jhr. v.d. Poll, voorzitter van regen ten van de gevangenissen enz. Het nieuwe paleis van justitie is eenvoudig van slijl doch flink en ruim opgebouwd. De gevel is van hardsteen evenals ds sierlijke trappen, welke naar de eerste verdieping leiden. Deze bevat de groote rechtszaal en die voor de zittingen vaa het kantongerecht, heide eenvoudig doch dsfti.; gemeu bileerd. Voorts bevatten de eerste eu tweede ver dieping de vertrekken van de rechters, hat per soneel en de g. tuigen. In In t sousterrein bevin den zich de stookplaats voor het centrale ver warmingstoestel, de woning van den concierge, benevens zes cellen, die van het paleis aan de achterzijde bereikbaar zijn en door een trap wor den verbonden met de rechtszaal. Een ruim portaaal biedt de gelegenheid aan om de afkondigingen aan te plakken en het ruime plein maakt dat de beschuldigden en gavonnisden niet meer bloot staan aan de nieuwsgierige blik ken vau het publiek. Het paleis is gebouwd door den Heer P. Eijsnagel te Aarlanderveen, wien allen lot en eer daarvoor toekomt. Generaal Smit uit de Transvaal zal heden, Dinsdag, een bezoek aan onze gemeente brengen. Na het bezichtigen vau de stad en hare merk waardigheden, zal de Geaer&al zich vereenigen met eenigo genoodigden aan een diner in het Hotel Euockler. Het menu van dat diner is uitsluitend op Tratisvaaische wijze ingericht. Jl. Zaterdag-avond is door de politie alhier de bierhandelaar en slijter P. B., wonende in de Kleine Houtstraat, bekeurd, ter zake het ver- koopeu van sterken draok in het klein, zonder de daartoe vereisehte vergunning te bezitteD. Da Afd.Haarlem van den Nederl. R. K. Volks bond hield gisteren-avond hare wekelijksche bij eenkomst. Na de opening der vergadering her dacht de voorzitter, de Heer A. J. de Jong, het eenjarig bestaan van de Haarlemsche Afdealiüg van den Bond. Esn twintigtal 'eden werden geïnstalleerd; van een groot aantal anderen hoorden wij de namen voorlezen omdat zij geroyeerd moesten worden als lid van den Bond. De Voorzitter deed eenige medtdeelingen van huishoudelijken aard, waar onder ook dis, dat het Bestuur had goedgevonden niet in deze, maar in eens volgende vergadering zeven afgevaardigden te kiezen voor het Centraal bestuur, waarna <ie Heer Woldenberg een op wekkend woord tot de vergadering sprak. Een ander lid, de Heer Van Dam, las een verslag voor van de jl. Zondag gehouden feestelijke ver gadering in den Bond te Amsterdam. Dz Heer A. H- Allard, bestuurslid vau de afdeelirg 's Graveuhage, besprak in eene sierlijke rede de werking vaa zijne afdeeling en gat met den gloed zijner overtuiging eenige punten aan omtrent den te voeren strijd tegen bet socia lisme. De Heer H. W. Kouwenhoven van Overveen gaf ons zijne indrukken weer van het on- largs door hem bijgewoond congres te Coblenz.Hij sprak daarbij, met een enthusiasme hem zoo eigen, den wensch uit, dat ook Nederland iu de naaste toekomst e er als andore landen zijn Katholie kendag moge hebben. Zoowel bij den aanvang als by het einde der bijeenkomst liet de Z»ug/. St. Bivo zich hooren. Voor de goede uitvoering van den zang geven wij den ?augns gaarne een woord van waardeering. De Voorzitter bedankte de sprekers, en sloot na het gebed, deze samenkomst. Opgave van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, geadresseerd aan onbe kende personen, welke stukken thans door de afzenders kunnen worden teruggevraagd. BBIEVEN' A. M. W. Nolting, Heshnsius,Leen" m ijer, Klein, Kobleus, J. v. d. Wetering, W. Simons, Amsterdam; P. Klaassen. 's Hage; J. Mulders, Hilversum; S. Knol, Nibbixwoud; F. Dekker, N. Niedord; Mevr. M. Bosch, A. Bussen, S. Burger, Nieuwer Amstel; C. W. E. Sandé, Nijmeger; J. W. Koopman, Botf.; Van Zetten, Zutfen. BEIEEKAABTEN. A. Goeewehr, A. Wolzak, H. Bergb, E. Meijers, Amsterdam; Sluyterman Van Loo, 's Hage. Brieven, verzonden geweest naar het buitenland-. Mrs. J. D. Prost, Brooklyn; Jeanne Lacy, Pasadera; M. V/rheek, Brussel; Montague Codo- ltt, Nimes; Otto Winkeler, Parijs. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. BEVALLEN: 12 Sept.: A. E. Phillippo-De Zwaan, z. (levenl.) A. E. Voogel-Parijer, d. A. E. Schor- nagel-Prinsen, z. 13 Lept.: J. G. Jansen-Eekhout, d. M. Van Horick-Homan, z H. T. Stoelman- Van Keulen, z. E. M. Van Gend-Coeree, d. M. Van Norden-Van Amelrooij, d. JM. Dekker-Ruif- rok, d. A. H. Van der Meer-Smit, d.E.Dijkzeul- Engele, z. 14 Sept.: G. M. Roest-Westrik, z. J. Fiölich-Mandemaker, d. OVERLEDEN: 12 Sept.: J. G. C. Roose, 3 md. J' J. Derr, 4 j. 14 Sept.: C. De Koe, 45 j. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, heeft benoemd tot Pastoor te Amersfoort (Par. O. L. A. Hemelvaart) den Weleerw. Heer. H. J. Kleve; te Langereen den Weleerw. Heer B. J. Kerckhofa; te Oude-Pekela den Weleereerw. Heer J. A. Eekman; en te Compiscnum den Weleerw. Heer. C. J. Wolff; en tot Kapelaan te Amersfoort (Par. O. L. V. Hemelvaart) den Weleerw. Heer G. B. Meijknecht; te Hilversum den Weleerw. Heer R. J. A. Jansen en te Uithuizen den Weleerw. Heer T. W. Hendriks. De socialist J. K. Vau der Veer uit VGraveuhage, die in den laatsteu tijd in Friesland als spreker optreedt, zal den 17 Sept. a. s. voor de arrondissementa-recht— bank te Leeuwarden terechtstaan, als beschuldigd in eene vergadering te Tjaoamarum den Burgemeester van Franeker ten laste te hebben gelegd poging tot omkoo- ping van den stadsomroeper, om eene bekendmaking van de socialistische partij niet aan te plakken. HAAHLEM, 15 Sept. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte 1 8,30 a 6,— rogge f5.75 a f 5,25 Haver f 3,87 «f 3.50 gerst f G. bruine boonen f af Gr. erwten f 9,— af, Capucijners fll,50 a fOliezaad fKarwijzaad f 9,30 a ALKMAAKA3 Sept. De aanvoer vau vee en daarvoor bestede prijzen als voigt: koeien32175 a2S0, 28 nuchtere kalveren 12 a 22, vette kalveren a 895 schapen 18 a 26 varkens -c. per kilo, 147 ma gere dito 16 a 19,7 bokken 2.50 a flO. 4 paarden 70 5/ 150 lammeren f ÈL HOOKN, 13 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 5,a 8,50 heet. rogge f5.25 a 6,— Ilect. Gerst 4 25 a 5,50hect haver f 3,25 f 4,25mosterdzaad 17, a 18.50 heet. bruine f 10.50 a 15,gele J a heet. paardeboonen I G.25 a 7.heet. erwten 8,50 a 10.— AM8ÏBR1) AM15 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd401 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,74 a.dito 2deqnal.f 0.64 dito 3de qualiteit J 0,54 per kilo; melk- en kaifkoeien 140 a 270, graskalv. a 16 nuchtere kalveren J 8 a 12, 6 schapen en lammeren a 218 vette varkens 46 a 50 c, per kilo. LEIDEN, 13 Sept. De prijs der boter was heden pel V, vat 1ste qual. f54.— a 60.—, 2de qual. f48— 52.Aanvoer eu handel middclm. DELFT, 13Sept. Heden werden aangevoerd 71 stapels kaas, wegende te zamen 19,944 kilo; prijs f 20 a 28 c. per 100 kilo. Handel stil. LONDEN 15 Sept.. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 3000, schapen en lammeren 10000, kalveren 120, zwijnen 140. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/9 schapen en lammeren 4/8 a 6' kalveren 8/4 a 5/4 zwijnen 2/4 a 4/2. HOTTEHDAM, 15 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 62 runderen 56 vette en gras- kalveren,— nuchtere kalveren, 1015 schapen of lamme ren, 432 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren ais volgt: Runderen 1ste qualiteit 76 o. 2de qual. 72 c., 3de qual. 68 c.; kalveren 1ste qual. c. 2de qual. 85— a 80— c., schapen lste qual. 60c., 2de qual. 55 c., alles per kilo; varkens lste qual. 26—. a o., 2de qual. 25a c., 3de qual. 24—c., licht soort20 a 21o. per half kilo. SCHIEDAM,15 Sept. Montwijn per Ned.vat af 10.75 Jenever 15.25, Amsterd. proef f 17,50. Spoeling f 0,80 Commissie f 0,60.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3