0. De JONG, affaire Per Buitenmeid IIII. Kruideniers. DIENSTBODE, GEZOCHT. II. li. Dienstbode Boerenarbeider TE KOOP: Voorloopig belangrijk bericlilü groote finale UITVERKOOP tjtoa\p n. van aile VOORHANDEN GOEDEREN. üT- STELREGEL f G. ROLMG, Voorbeen Gez. GBASVELD. Groote Houtstraat 2, Klippers' Boekhandel, Klippers' Bnekkaadei Te Koop gevraagd: F. X. Dutzenberg, Geen opruiming, Geen brandschade, Geen vertiinmering, Geen verandering van zaken, maar wegens LIQUIDATIE der ZAAK, te beginnen a. s. Alle goederen worden a contant verkocht. Stalen en goederen worden niet opzicht gezonden. Het Magazijn zal des namiddags van 5 uur tot 6X|2 uur gesloten zijn. Des Zondags is liet Magazijn gesloten. ~M ARKTB E RICH TEiN Laatste Berichten, in kt zoo gunstig bekende Moeten wij wachten tot de vlam uitslaat Een R, K. net Kerkornamenten, Linnen Artikelen Te KOOP gevraagd AD VERTENTIEK of Noodhulp Dadelijk uitgepraat. Vervulde voorspellingen. Voor geest en hart. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS- Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw. Jansstraat 25. JAN HOLLAND. DEPOT VAN voor Altaren enz. E'fü agent van eene leveLSverzekencg-maat- schappij kwam bij iemand, die dien ochtend leeds op zijn kantoor bezoek had gehad van nog drie zulke welbespraakte heereD, en onder meer andere drangredenen voerde hij aan: //Het leven is zoo onzeker! Wij kunnen elk oogenblik sterven.// „Ja, dat is wel waar,// kreeg hij ten antwoord, //vooral met mij is dat het geval. Ik kan er plot seling uit zijn. Mijn dokter verklaart dat ik nog maar twee maanden te leven heb.// //O. neem me niet kwalijk, dat ik u heb op gehouden. Ik zal niet langer aandringen. Goeden morgen!" En weg was de agent. Met trots en weemoed beschouwde de meester bakker Zemel zijn vijf zonen, die den ouderdom van 4 tot 12 jaren hadden bereikt. Zouden zij eenmaal, de wereld ingegaan, den vaderlijken naam tot eere strekken? Terwjjl hij daarover peinsde, kwam het hem in den zin, dat in een steegje in de buurt eene waar zegster woonde. Dadelijk was zijn besluit geno men. Hij nam zijne vijf zonen bij de band en be gaf zich naar het donker verblijf der Sibjlle. De waarzegster toonde zich bereid, de wen- scheu van den rijken bakker te vervullen. Eenige geheimzinnige kaarten werden op do tafel uitge spreid en zij profeteerde. Eduard, de oudste, zal een kunstenaar van van belang worden. Tot een duizelingwekkende hoogte zal bij stijgen, en de menigte zal hem toe juichen. Karei zal een veldheer worden; zijn scherp wapen zal duizenden ter dood brengen. Frits zal een hoog heer, een graaf worden. Hij zal s'echts in hooge kringen zich bewegen en eeu •vreker der onschuld worden. De misdadigers zul len voor hem beven. Lodewijk zal een beroemd staatsman worden, aan wien de hoogste aristocratie hare hulde niet zal onthouden. Etnil zal Hah! riep de eenzame bakker, die moet mijn opvolger wordeD. Zooals ge verkiest, zei de kaartlegster, 't Is twee kwartjes per persoon; dat mr.akt drie gulden. Het geld was niet weggeworpen. De voorspel lingen kwamen prompt uit. Eduard werd koorddanser. Karei werd veldheer, d. w. z. boer. Met zija scherp stokje doodde hij vele slakken. Frits werd photograaf en had zjjn atelier op eene vieide verdieping. Ook werkte hij voor de justitie om het portret van misdadigers te nemen. Lodewijk werd een beroemd damtskleermaker, die dus veel voor den staat werkte. Da adellijke dames overlaadden hem met lof. Emil werd de waardige opvolger in de bakkerij. Het is heel wat gemakkelijker medelijden te toonen aan het ongeluk dan zonder ja- loersehheid omhoog te zien naar hen, die boven ons staan. Deuk, dat gij hier in 's Heeren spoor moet treden!. De kroon wacht dien, die wettig heeft gestreden. Wien veel vergeven is, van dien wordt veel verwacht! Wil liever dragen dan dat gij laat dragen, Door eigen schuld uwen naaste tot last! Is u 't gewicht op de schouders getast, God neemt het af, maar wil vragenl niet klagenl Verstrooid. Wie heeft u dat verhaal toch ge daan, professor? Mijoheer mijnheer och, hoe heet bij nu ook weer? Toe help me eens even terecht, 't is de man van Mevrouw Muller! Wel, dan zal het mijoheer Muller zijn! Juist, jnist, die is het! Ja, zoo gaat het als men slecht namen kan onthouden! Op school. Leeraar (voor het bord). Als een waudelaar 5 mijlen in het uur loopt en een an der 6 mijlen, terwijl de eerste een half uur vroe ger op weg is gegaan, waar zullen zjj elkander dan treffen? Veelbelovende leerling. In de eerste herberg aan den weg. Hen lastig misverstand. De sneltrein zal juist vertrekken, en er ia reeds voor de derde maal geluid, toen eene dikke dame in ademlooze haast komt aauloopen. De beleefde conducteur grijpt haar bij den arm, duwt haar in een wag gon, en de trein stoomt het station af. Kort daarop komt de conducteur, die de kaart jes ophaalt, ook aan de coupé, waarin de dikke dame nog zit te hijgen. „O, ik wilde alleen maar" „Nu ja, wees bedaard u heeft den trein nog gehaald, en dat is het voornaamste." //Ik ik wilde alleen „Uw kaartje afejebliefi!// //Ja maar ik wilde alleen maar dien bii.f in de bus steken! Ik wilde niet met den trein mee." Platzak. Dief. Je geld of je leven! Slachtoffer. Ja, dan moet je me maar dood schieten als je daar pleizier in hebt. Ik kom juist van een uitstapje met mijne familie Daar een onzer eerste badplaatsen en Dief. In orde, mijuheer; ik begrijp wat je be doelt. Je kunt doorgaan. Consciëntieus. „Maar, Karei, zit nu look niet deu beden avond in dat boek te lezen! Zon'n haast taetft dat toch ook niet!" „Zeker, moe! waat de volgende week word ik negen, en hierop slaat, dat het is voor kinderen van zss tot acht jaren!" Naar omstandigheid. ver, bier of champag ie? Wel, dat hangt er geheel van af. Waarvan hangt dat al? Wel, van wie er betalen moet! Wat drink je lie— Moedertaal. Onderwijzer. Wat wil dat zeg gen moedertaal? Leerling. l)at vader niets te zeggm heelt. H AAKLEM, 4 October. Voor de door B. en W. jl. Donderdag gehouden aanbesteding van het maken van rioleering en b.strating in den Zuid polder, Amsterdam- en verdere projectstraten in den Zuidpolder alhier, zijn ingeleverd 14 biljetten. Het werk is gegund aan den Heer Th. J. Ver- zijlbergh alhier, laagste inschrijver, voor f6590. Door het provinciaal bestuur vao Noord- Holland is ji. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed: Het maken eener bijhaven, het ver lengen der havendammen en plankieren, en het verdiepen der bestaande haven en de uitvoering van eenige bijkomende werken aan de haven be oosten het Oude Schild op Texel. RsmiDg f 42,000. Minste inschrijver de Heer W. De Jong, den Helder, voor f 38,970. Zondag a. s., te half 2 uur zullen de toe- gaDgspennningeu van den Opeubaren Kinder speeltuin in de groote zaal //Felix Favore// door het beslunr in ontvangst worden genomen. Door de welwillende medewerking van emige ttidge- nooten zal hij die gelegenheid aan de getrouwe bezoekers eeue kleine versnapering woideu aan geboden en zullen er eenige wedstrijden om pijj- zeu plaats hebben. Door den Minister van Oorlog is toegewe zen aan den Heer Joh. De Breuk te deztr stede de levering van 500 buss;n verduurzaamd vleesch van 1 kilogram, 1100 bussen idem van 3 hecto gram, 1000 bussen soep van 3 liter en 2000 bussen volksspijs van 3 liter, tegen de prijzen respectievelijk van f 1,28, f 0,55, f 1,22 eu f 1,70 per bus. De levensmiddelen zijn bestemd voor het magazijn te Utrecht. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondeg, feest van den H. Rozenkrans, Te 7 en 8 uur de stille HH. Missen en te 10 uur de plechtige Hoogdiecst. Te 6 uur het Lof met Ro zenhoedje en Feestpredikatie. Maandag en volgende dagen der week te 7 uur het Lof en het Rozenhoedje. Zaterdag te 6 uur het Lof eu Rozenhoedje, en vau 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de HH. Mitsjn te half 8, 8, halt 9, en half 10. De Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den Il.Antoniuvan Padua. Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 uur, te half 11 de plechtige Hoogmis, te 6 uur Vespers eu Predikatie. Dinsdag te 8 uur gezoDgen H. Mis ter eere van St. Anlonius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Deze week de HH.Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 7 ure het Lof eu Rozenhoedje, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te balf 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half vijf uur Oefening dtr H. Familie, te 7 uur plechtig Lot, Processie en Te Deum. Gedurende deze week des avonds te 8 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag te half 9 Rquiem voor alle overledene geloovigen, op het kerkhof St. Bavo begraven. De 'HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus nasr gewoonte. BURG. STAND. DER. OEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 2 Oct.: J. E. Fabius en A. M. J. Van Walchren. J. B. Van Rooyen en M. H. Van Bilderbeek. G. J. Heydanna tn J. Negrijn. J. Van de Pol en K. T. Diepenbeek. 3 Oet.: L. Speyer en F. Glazer. BEVALLEN: 30 Sept.: E. Verzijlberg-Willemse, z. C. Zwarts-Kroone, z. 1 Oct.. C. Van Lieshout- Blom, z. 2 Oct.: C. C. Lijcklama-Kennik, z. J. M. H. Hille-Priesman, d. L. P. KerkbofF-Van Bil derbeek, d. 3 Oct.: J. Van Bockhoven-Wijkhnizen, z. OVERLEDEN: 1 Oct., Mr. R. Binkes, 75 j. H. W. Handgraaf, 55 j. 2 Oct.: A. A. Os, 11 md. 3 Oct.: M. G. A. Blaocken, 23 j. Commissariaat van Politie to Haarlem. {Gedeponeerde voorwerpen Een ijzeren hoepel. Een kinderboezehar. Een phantasie- armband, gemerkt met drie letters. Een kinderschoen. Een gouden oorbelletje. Een zakdoek. Eeu phantasie-hoed. Een witte zak met eenige kleinigheden. Een scboojjon- gens-riem. Een gehaakte zwarte doek. Een gouden aam band. Eene ladder. Eenige sleutels. Drie moerslentels. Eenige sleuteltjes, aan een touwtje. Een muilkorf. Eenige diverse handschoenen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een lombardbriefje. Terug te bekomen bij den Heer Visser, Korte Begijne- straat No 9: een paar kinderscboentjesj bij den agent van politie Traksel, Gedempte Raamgracht No 16: een groo- ten rood bonten baan; bij den Heer Heer G. Kruijer, Smedestraat No: 4 eene paiapiuie. In een der Iramwaggons achtergelaten: Eene parasol. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. ïechtzitting van 2 October 1890. 1. A. F., kleermaker te Overveen. Het plegen van ontuchtige handelingen. 6 maanden gev. strsf. 2. A. L., voermansknecht te Haarlem. Beleediging ambt. in func tie. Bij verstek 5 dagen gev. straf. 3. J. F. en J. P. K., steenhouwers te Haarlem* Mishandeling. De le eene maand, de 2e twee maanden gev. straf. 4. J. A. Lakleer- maker te Haarlem. Huisvredebreuk en wederspanigheid. 8 dagen gev. straf. 5. M. W., dienstbode te Haarlem. Diefstal. 6 weken gev. straf. 6. D. V., schildersbaas te Wormer. Mish. beleed, en wederspannigheid. Eene maand gev. straf. 7. G. K., olieslager te Zaandijk. Openb. dron kenschap en wederspannigheid. Bij verstek f3 boete of een dag hechtenis en 6 weken gev. straf. 8. E. V., hor logemaker te Zaandam. Openb. dronkenschap enmish.f5 boete of 3 dagen hechtenis en 6 weken gev. straf. 9. M. M. v. d. L. b/v J. L. S., zonder beroep te Heemstede, Mish. 2 dagen gev. straf. 10. J. K. Jz., waterklerk te TJmniden. Misli. f15 boete of 8 dagen bechtenis. 21.G. C., arbeider te Haarlemmermeer. Mish. 2 dagen gev. straf. 12. G. A. L. en J. J. K., de le stneadoor, de 2e land bouwer, beiden te Purmerend. Laster. Ieder 6 maanden gev. straf. Op een der bovenzalen van het lokaal d'Geelvink te Amsterdam, is door de Heeren L. J. Brouwer en H. Voocht eene tentoonstelling van platen bijeengebracht. Onder deze platen vindt men merkwaardige gravures, dc portretten van alle Pausen, vau verschillende Prelaten uit alle tijden. Behalve deze meuigtc platen zijn er nog een paar zeld zame kaarten of plattegronden van llome, uit de 17e en 18 eeuw, en een groot boek met de portretten van alle PauBen, benevens negentig wapens van alle Pausen sedert de kruistochten. Van Erasmus zijn er niet min- ner dan 25 afbeeldingen te zien. De op de algemeene tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij vau Landbouw te Dordrecht met le prijzen bekroonde zaaigranen, als wintertarwe, winterrogge en wintergerst, zullen publiek verkocht worden op Maan dag 6 October, a. s.; des voormiddags te elf uur, op de Korenbeurs te Rotterdam. Deze maatregel wordt door de Maatschappij genomen om de verspreiding van best zaaizaad te bevorderen. Door de 5e afdeeling van het genootschap ter be vordering van den landbouw in Drente worden pogingen aangewend tot oprichting van een coöperatieve spaar- en voorschotbank voor den landbouw, waaraan een coöpera tieve vereeniging tot aan- en verkoop van landbouw arti kelen zal kunnen verbonden worden. Het bestuur van de voornoemde afdeeling noodigt belangstellenden tot op richting eener zoodanige vereenigiug uit ter bijwonen eener vergadering, te houden op den 1 November a. 8. te Sleen. De prijzen van schapen en lammeren in Friesland zijn in den laatsten tijd sterk gedaald. Vooral voor lam meren werden in het voorjaar hooge sommen besteed; thans, nu ze een half jaar geweid zijn, is de prijs weinig of niet gestegen, zoodat het weidegeld verloren is. De handel is slap en gedrukt. De oorzaak van dit verschijn sel moet gezocht worden in den Datten zomer, ten ge volge waarvan een groot aantal lammeren ziju aangetast door de geelziekte. De kenteekenen dfer kwaal zija het gemakkelijk loslaten van de wol, eene vale kleur der huid en een mat-gelen tint der oogen. Het leesoh en vet der aangetaste dieren is slap en waterig, waardoor ze on geschikt zijn voor de slachtbank. Volgens deskundigen staat in den eersten tijd nog eene belangrijke uitbreiding der ziekte te vreezen. Een eu ander levert vooral voor vele slagers ten plattelaude groote nadeelen, daar zij gewoon zijn juist in het najaar belaog- rijke verzendingen te doen naar de Londensche markt. DELFT, 2 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee aU volgt:—vette koeien le qnal. 230 f 280 dito 2de qual. 165 a 200 kalf— koeien late qual. f 220 a 240 dito 2dequ:il. 170 a 190, vaarkoeien lequal. 170 a 2*20, dito 2de qual. f 120 a 160 vette kalveren, late qual. f 65 76 dito 2de qual. 36 a 54 vette schapen late qnal. 22 a 38 dito 2de qnal. f a lamacha- pen le qual. f a 2de qual. f avette lammeren 15 a 21, - - weilammeron a magere varkens 20 a 26higgen f 5 a 11 nuchtere kalveren f8 a 26. paarden f 40 a 120 f a stieren f 70 a 130 ossen 1a Rundvlecsch 62, 66 a 70 c. vet kalfsvleesch 70,75 82 c. schapevleesch 55 a 60 c., lamsvleeach a c Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.a 10.25 nieuwe dito f a roode dito f 8.25 a 9.25 min a rogge f a nieuwe dito f 5.50 6,50 wirtergerst f 4,50 a f5 50 zomer dito f4.— 5.— chevalier dito f5,25 f6,50, haver f4,25 a 4,75 groene erwten f8,25 a 9,75 mesting f725, a f 6,50 paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.25 a 7,25 bruine booren f 10.—fa 13,—koolzaad f 8,50 a 9 75 hennepzaad f 6.25 a 7.25 kanariezaad f 6.50 a 8 GODDA 2 Oct. Granen. Witte poldertarwe f a jarige roode dito f a f Angel dito f 8,60. a Zeeuwsche dito 1'9.60 a f.10,25 nieuwe dito 8,75 f9.20 afwijkende dito mindere soort Zeeuwsche f 6.75 a 7.— Zeeuwsche dito 6.10 a 6.50 polderrogge f 5.— a 5.40 wintergerst f 4.80 a 5.25.. aanvoer dito (per 70 kilo) a jarige chevalier a zomer dito f4,50 a 4,90. Haver f 3.10 a 4.— dito nieuwe 7.25 a 8.perlOOkilo. Kookerwten f a per heet. Mais. Amerik. f 6.40 a f 6.50 OdeBsa a Cinquantine f 6.60 7.— per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 5.80 a 6.en huitenlandsch f 5.90 a 6. spelt kanariezaad f a Kaas le qual. f27,a 29.— 2e, qual f 23.— a 26, graskaas f a Noordhollandsche f 23 a 26, aangevoerd 93 partijen. Handel vlug. Boter met tamel. aanvoer; handel ving prijs der goeboter f 1.50a l,60;der weiboter f 1.25 a 1,40 Melkvee met tamel. aanvoeren handel station. Vette varkens met tarael. aanvoer, handel vlug, van 22 tot 25 c per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel gewoon van 19 tot 21 e. per half kilo. Magere higgen met goed. aanvoer, handel vlug. f 0,80. a 1.25 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel Ir. f 20 30. N uchtere kalveren met eenigen aan voer, handel gewoon f a LEIDEN, 1 Oct. Op de heden alhier gebonden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 3 paarden 45 af 85;)]4 stieren f78 a f210 160 oasen f 150 a 295, 67 melkkoeien f 115 a 274 kalveren dito f a a 52 vare dito f 110 a 225, 24 vette dito f 40 a 86 156 graskalveren f 16 a 68 24 vette dito f40 a 86, 65 a 80 c. per kilo. 10 nuchtere dito f 10 a 18'/, 385 vette schapen f 22 a 33. 50 a 60 c. per kilo 137, lammeren f 16 a 20.88 magere varkens f 18 a 31 286 biggen f 9 a 16. Kaas. Heden waren aangevoerd 35 partijen. Goudsche f 20 a 26.— Derby f a E lammer f per 50 kilo en Leidsche f s per 150 kilo. HAARLEMMERMEER, 2 Oct. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe f 0,Witte tarwe f 7,Rogge f 5,40 llavcr f 6,60 a f, 7.75 Chevaliergerst f 5.50 f5.80. Wintergerst f a f 4,70 Zomergerst f a f Duivenboonen f a f Paardenboonen af a f Bruine boonen f af Groene erwten f 6,25 a f 6,.7 5 Grauwe erwten f Kanarie zaad f Karwijzaad f ALKMAAR, 8 October. Granen. Aangevoerd 4000 hectol. Tarwe f7.50 a 9.—, rogge f6.— a 6.25, gerst f4.60— a 5,25 chev. f5.25 a 6.35, haver f3.30 a 4. paardeboonen f5.50 a 6.bruine boonen f 11a. 12 50 citroen- dito f 13.50 a duiven dito f7.37'/sa witte f a kanariezaad farood mosterdzaad f 13.—a 16,— geel dito 12 a 13—koolzaad f .9 a karwijzaad f9.— a dito oud f alijnzaad fa blauw maanzaad f 1225 a 12.50, groene erwten f9 a 16,grauwe dito f 14 a 19,— vale f 12.50 a 15.,witte f9.a koriander zaad f HOORN, 2 Oct. Ter waag gewogen 329 stapels kaas wegende 97,264 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 33,— voor kleine/28,50voor commissie,/26,50voor middelbare. LONDEN, 2 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, schapen en lammeren 2000 kalveren 110, zwijnen Prijzenbeste runderen 2/4 a 4/8 schapen en lammeren 4/8 a 6/ kalveren 3/4 a 5/6 zwijnen 2/4 a 4/2. ALKMAAR, 3 Oct. Aangevoerd 625 stapels kaas. kleine f 31, commissie dito f 28, middelbare f 28 SCHIEDAM, 3 Oct. Montwijn per Ned.vat af 10.75 Jenever 16,25, Amsterd. proef f 17,50. Spoeling f 1,— Commissie f 0,70. Wij vernemen, dat in do ongesteldheid van Z. M, den Koning, helaas! nog 'geene verandering ten goede merkbaar is. BERLIJN, 3 October. Te Gotha is een merkwaardig proces wegens majesteitsschen nis te verwachten tegen den redacteur van het Gothaïsche Tagehlattdie den Vorst van Bulgarije, Prins Ferdinand van Koburg, een verren bloedverwant van den regee renden Hertog, heeft beleedigd. Aangezien Prins Ferdinand door Duitschland niet als regeerend vorst is erkend, belooft dit pro ces uit een politiek oogpunt vermakelijk te worden. LONDEN, 3 October. Eeue dépêche van IAoyd uit Aden noemt het gerucht, dat aldaar de cholera zou heerseheu, van allen grond ontbloot. De limes maakt tijdingen uit Vitu bekend, waarin aangetoond wordt dat de moord der Duitschers het gevolg was van een komplot en dat de Sultan er medeplichtig aan war. - mmm UITSLUITEN!) M A G AZIJN VAN het soliedste adres van HAARLEM. te Koop, om dadelijk te aanvaar den le Looiersdwarsst aat No. 7, Amsterdam. tot sluiting vau ir.maakbusseu en potten. 15 Cents de Meter. 10 Cents' het Vel. Verkrijgbaar in I» eene bnitenzaak ia Holland wordt eei.e flinke R. K., gevraagd, die goed kau werken, tegen goed loon, naar bekwaam heid. Franco brieven, onder letter A., aan den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Maarsmans- steeg, Liden. Een Jougmensch, oud 20 jaar, R. K., zes jaar in het vak werk zaam, volkomen op de hoogte, zag zich gaarne tegen November ver plaatst, van goede getuig«chrifien voorzien. Adres franco brieven, letter K., hij den Kantoorboek handelaar E. DE HAAS, Jonker- fransstraat 97, Rotterdam. r DOOK Prijsfl.SO. Voorhanden in Jansstraat, Haarlem. Gevraagd: een goed gedresseer de BOK, zonder hoorns en niet oud, liefst met netten WAGEN en TUIG, compleet. Opgave van ouderdom, prijs en waar te be- z:chtigen, worden ingewacht onder letter C., Boekhandelaars SIK KEN Co., Heerengracht 226, Amsterdam. 22 jaar oud, zag zich gaarne tegen November of eerder geplaatst in een WINKEL; ook niet ongene gen in de Huishouding behulp zaam te zijn; liefst in Amsterdam. Adres, letter Z., bij den Boekhan delaar H. VAN TUSSENBROEK, te Wzgeningen. Oude Gracht 105, Haarlem. IN en een ijzeren Brug voor voetgan gers, liefst roi den vorm. Lengte 14 a 15 Meter. Prijsopgave en waar te zien spoedig te berichten, adres den Heer G. DE JONG, Katwijk aan den Rijn. in Rood, Blauw, Grijs enz., voor handen bij VERMAAK SLAG TER, Steenfabriek, Utrecht. Terstond gevraagd eene R. K. tegen hong Loon, bijH.J. VAN AVEZAATH, te Abcoude. Getrouwd: C. H. HIJGEMANN en H. C. M. DOLHEIN. Amsterdam, 2 October 1890. Bevallen van een ZOON, J. G. F. JANSSEN— 11 El' MANS Amsterdam, I Oct. 1890. Heden overleed, na voorzien te zijn van de HH. Sacra menten der Stervenden mijn innig geliefde Echtgenooie, AGNES ELISABETH MARIA DE BONT, geb. DE BRUIN, in deu ouder dom van 34 jaren, mij vijf nog zeer jeugdige Ki> deren nalatende, te jong oin dit zoo smartelijk verlies te besrff.n. J. A. DE BONT. Vucht, 1 Oct. 1890. Heden overleed, ua een lang durig en smartelijk lij ieu, meermalen gesterkt door de HH. Sacramenten, tot groote droefheid van mij eu mijne kinderen, mijne joi gste doch ter MARIA GERARDINA ANTONIA, in den ouder van 23 jaren. Wed. J. C. J. BLANCKE— TEN SANDE. Haarlem, 2 Oct 1890. Volstrekt eenige kennisgeving. dadelijk GEVRAAGD, goed kunnende Koken en Werken. Heerengracht 397, Amsterdam. E n R. K. JUFFROUW, 32 jaar, geruimen tijd werkzaam ge weest in eene flinke Zaak, en sedtrt jaren aan 't hoofd van een groot gezin, zoekt, door sterfge val, liefst spoedig eene BETREK KING, 'i zij als Iluishoudsfor, Linnenjuffrouw of Winkeljuffrouw. Ook zoude zij zich gaarne met Administratis belast zieu. Uitste kende referentiën staan ten dienste. Franco brieven, letters M. Z., aan WINKELHAGENS's Alg. Boekh Raainsteeg 7, Amsterdam. Voor een JONGMENSCH van 16 jaar wordt als plaatsing met Inwoning gezocht, bij R. K. lieden, in Noord-Bra bant of Limburg. Opgaaf va» conditiën franco onder let ers V. N., bij B. A. VERZIJL, Boekh., te Gouda. de Dennon van ongeveer 6 Bun ders der Sparrendnabche Bos- schen, gelegen onder Ermeloo op de Veluwe. Aanwijzingen inlicli- lingen bij den Boschbaas WOLFF, te Putlen, op de Veluwe. Aanbioding met prijsopgaaf fr., onder No. 2188, bij den Boekh. L. HANSMA, Apeldoorn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3