"ELK. Gerooide Faling, iiiiis; fill. Molenaars. P Afep. MEIJER, Onlvangeii alle Winlerarlikclen, Meid-Alleen, of TWEEDE-MEID, R. k. Dienstbode Steenkolen. I. en J, Travaglino, TE KOOP Belangrijk bericht GROOTE FINALE UITVERKOOP, 1^** MEN ZIE DE ETALAGE. G. ROLIAQ CROOTE HOUTSTRAAT 2 Wesierkappel Md. Dr.H.J AJ. Schaepman. C.H.V.ELLUUIZO P. Pil. Van der WART, GEKOOKTE BIETEN, DE HAARLEMSGHE Wouter Boscb Zoon. AARDAPPELEN Bericht m a rktbe RICHTEN Bacteriën vrije F. X. Dutzenberg, Geen Opruiming, Geca Verbouwing, Geen Brandschade, Geen verandering van zaken, Handschoenen, Wollen Artikelen, Üeeren-Artikelen, Mode-Ar tikelen, daarbij Drap Foulé Uni van prachtige qualltelt, Prijs 'i'l1 |a ct. per 69 cM. (Ei.) S3T STELREGEL -ffBf Alle goederen worden a C0\TA\T verkocht. Des ZONDAGS is het Magazijn gesloten. Laatste Berichten. Geldkoers der Nederlandsclie Bank. Zijlstraat 34. F. A. BELL FN Gz,, Dr. A. I A. J. ARIëNS, Fr. g 51 Koningstraat51 Handwaseb-, Bleek en Drogerij. Spoorwegstr, 22, A. PLOEG, PAL1N GHÜIS, Barteljorisstr. 4. Katoenbaal, Warmoesstraat 6, AD V ERTEJN TIEN of Noodhulp A, G, VERBEEK, Kerkornamenten, Linnen Artikelen wegens opheffing der zaak, Voorheen Gez, GRASVELD. De kaart van Europa. Een p ootig voorzittertje. Voor geest en hart. De ware rust. Alleen die vast geloolt, en, steeds zijn God nabij, De wereld overwint, al sloeg zjj vele wonden, Is vrjj, is groot, is met zich-zelf in harmony, Is meester van zijn daan, en heelt de rust gevonden. Allerlei. Proeve van logica. Vreemdeling. Wat kost zoo'n taartje? STEDELIJK NIEUWS- Kerknieuws. Rechtszaken. Necrologie. Letteren en Kunst. Van af heden te ver krijgen, per flesch: Het beste Adres van HORLOGEMAKER, De Geldersche Lange Veerstraat 21. Puike Zeeuwsche BANKVEREENIGING, Het beste adres van HEERLIJKE Koksteeg 12. DEPOT VAN voor Altaren enz. maar Stalen en Goederen worden niet opzicht gezonden. Het Magazijn zal des namiddags van 5 uur tot halt 7 gesloten zijn. reisden, is dezer dagen, na opnieuw ie zijn ge- reatsureerd, weder voor den dienst in gebruik genomen. Jarenlang is de kapel gesloten geweest. TeHarzburgbijBrunswijkis Zon- dsgavond het postkantoor door brand vernield. De directeur is in da vlammen omgekomen. Ia een klein dorp in Zsvaben, kwam onlangs de schoolopziener om de school te bezoeken. Hij vond baar iu volkomen gorden staat, slleen scheen bij iets aan den wand te misseD, waarom bij zich tot den gerokten schoolmeester wendde: „Ik ziehier kaarten «an het district van Wurtemterg en ook van Duitschland, maar ik mis er eene, de kaart van Europa." Bij deze woorden was de soho <t van do gemeente, een eenvoudig boertje, met een bedeesd gezicht dan schoolopziener genaderd, en begon met een haperende stem: //Mijnheer de schoolopziener, die kaarten zijn zoo verduiveld duur en onze ge meente is zoo arm. Stel ons van die kaart van Euro pa nu maar vrij, want wie weet, of er wd ooit iemand uit onze arme gemeente dear komt!// Zooals men weet of ook niet weet, is het in En geland gewoonte, dat door een persoon, in eme openbare ot gesloten vergadering een onderwerp of nieuw voorstel aan de orde wordt gesteld en dat een tweede dit ondersteunt. Na gebeurde het, dat de voorzitter van eene vereenigiog (de naam doet er niets toe) in Nieuw- Zselaud de vergaderingen weinig belangrijk vond en er de voorkeur aan gaf om niet te vcrechij en. Zijn gedurig wegblijven wekte ontevredenheid en een der leden stelde roor de censuur op hem toe te passen, welk voorstel volgens gebruik door ven tweede werd ondersteund, en algemeen werd aan genomen. Nauwelijks vernam de geachte voorsitter, een sterke beestenkoopman, dit besluit, of hij riep eene vergadering bijeen en na de gebruikelijke opening sprak hij: Wie onder u hoeft voorgesteld de cersuur op mij toe te passen? Ik, antwoordde de voorsteller niet zonder aarzeling. AIib! en een magistrale vuistslag daalde op den voorsteller neder, zoodat die naast zijn zetel nederviel. Wie heeft het vcorstel ondersteund? vervolgde de ijzersterke voorzitter kalm. Niemaid deed naiuurljjk een mond open; de vraag werd herhaald, dezelfde stilte bleef heer- tchen. Heeft niemand het vcorstel ondersteund? hernam de ossenkooper koelbloedig dan is de maatregel outwettig en het besluit van nul en geener waarde. Hij scheurde het blad, waarop het besluit geno tuleerd was, uit het boek en de vergadering liep verder rustig af. Gelukkig zij, bij wie de herinneringen der jeugd slechts een vroolijken, bljjden lach om de lippen te voorschjjn too veren, een traan van weedom en smart, niet een van spyt en berouw in het oog doet opwellen. Een goed dienaar en een goed mees ter te zijn is beiden al even moeilijk. Misleid u zelve niet met de gedachte, dat ge alleen onachtzaam en onnadenkend zijt in kleinigheden, en bij belangrijke din gen juist omgekeerd; ook in beuzel in- gen doet zich onze aard kennen. Opgehelderd. Jongedame (iu eene harington kij kend). Ocb, wat liggeD die dicht op elkaai;dan is het ook geen wonder, dat er geen een levend hier aankomt! Doorzien. Kan je op 't oogenblik een rijks daalder missen? O, een kleinigheid: ik heb van mijn leven al zooveel moeten missen! Te merken. //Ziet u, ik schreef het natuurlijk uitsluitend voor mijn pleizier," verzekert een jeugdig aristocraat, die aau eene courant e6ne partij tamelijk onrijpe reis-indrukken komt aanbieden. //Juist, jniel!" is bet antwoord van den redac teur." //Dat had ik er zoo hier en daar al san meenen te merken.// Dubbele portie. Hechter. De beschuldigde be weert dat hij u maar ésn klop heeft gegeven en u spreekt van twee. Getuige. Ja, het was er m ar é/n maarzoo éen, die bist voor twee kan doorgaan. Beleefde uitnoodiging! Straatroover (met een knuppel) E n aalmoes, asjeblief; mijnheer, an ders zou ik genoodzaakt zijn, uw horloge Laar den lommerd te brengen. Laconiek. Driftig rentenier. Van ochtend vlo gen je kippen over mijue heining en ze krabbel den mjjn heelen tuin om. Kalm buurman. Wel, dat is niets bizonders, die beesten krabbelen uit haar natuur. Maar als nu uw tuin eens over de heiniDg kwam en mijne kippen krabbelde, dat zou nog eens iets wezen, om in de krant te laten zetten! Buffetjuffrouw. Een dubbeltje. Hij neemt het, dech geeft het terug raet de woorden: Geef me dan maar liever een bittertje. Hij drinkt dit uit en wil beengeen. U heeft het glaasje bitter nog niet betaald, meDeer. Ik heb u daarvoor immers het taartje ge geven, juffrouw. Maar n hadt het taartje ook ri/t betaald. Heb ik he t dan opgegetei HAARLEM. 11 October. Bij de jl. Woensdag gehouden verpachting van den tol aan de Leid- schevaart, was het hoogste bod van den Heer J. Spaans te Onderijn, f 425 per jaar. Jl. Woensdag is de directeur van het sport- terreiu De Phoenix, de Heer J. O. Brinkman, ter zake het verkoopeu van sterkeu dra ik in het klein, zonder de daartoe vereischte vergunning, overeen komstig den eisch van het openbaar ministerie, door het kantongerecht alhier veroordetld tot het maxi mum der botte, zijnde honderd gulden, subsidiair 10 dagen gevangenisstraf, en in de korten. Door den Commissaris des Konings zijn her benoemd tot zetters voor 's Rijks dirt-cte belas tingen alhier de Heeren P. j. Travaglino, H. U. Tombergh en D. Merens Dz. Aanstaanden Zondag is de laatste dag, waarop de honden in deze gemeente gemuilband moeteu zijn. Gedurende de vorige maand zij a door de politie alhier 31 personen vervolgd wegens dron kenschap op straat. Ia de maand September van 1889 wes dit getal 51, dus 20 meer. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag, 7 en 8 uur de stille HH. Missen met Onderrichting en te 10 uur de Hoogdieest en Pre dikatie. Te 2 uur Catechismus en te 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur het Lof met Predikatie. Maandag en volgende dagen der week ca de laatste H. Mis het Rozenhoedje. Donderdsg-avond te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In de week de IIH. Miism te half 8, 8, half 9 en half 10. De Catechismus cp de gewone ureD. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag de HH. Misseu te 5, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te haif 3 uur de Catechis mus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Autoiius. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Deze week de HH.Misren ie half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 7 ure het Lof en Roeenhoedje, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, de Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half vjjf uur Oefening der H. Familie, te 7 uur hit Lof. Maandag- en Wceosdag-avond te 7 uur het Lof. Gedurende deze week het Rozenhoedje dts mor gens na de H. Mis van 8 uur. De HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURGL STAND. DER OEM. HAARLEM. GETRODWD: 9 Oct.: J. L. G. Knappelder en M. M. Rube. H. Van Praag en V. Zwart. N. C. A. Ock- huysen en J. E. De Haan. BEVALLEN: 6 Oct.: S. Wagenaar-Jacobson, z. 8 Oct.: G. M. De Hey-Stiphont. z. P. A. T. Van Deur- sen-Kusters, d. 9 Oct.: A. M. Prinsen-Van Acker, z. C. C. Alaarlevcld-Brninier, d. (levenl.) N. Bay- Den Adel z OVERLEDEN: 7 Oct.: G. W. Roos, 3 md. 8 Oct.: P. J. Peltenburg, 3 md. 9 Oct.: T. Van der Meer, 4 j. 10 Oct.: W. J. De Rijk, 16 j. ARROND, RECHTB. TE HAARLEM. 'fechtzitting van 9 October 1890. 1. W. E. S., zonder beroep of woonplaats (gedetineerd). 2 diefstallen. Zes maanden gev. straf met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd. 2. J. H., zonder be roep of woonplaats (gedetineerd). Bedelarij. Vrijgesproken Mgr. H. Poppen, Huisprelaat van Z. H. Paus Leo XIII, Kanunnik van het Hoogeerw. Haarlemseh Kapittel, Deken van Amsterdam en Pastoor aldaar zal den 25 November a. s. zijn gouden Priesterfeest vieren. De Amsterdamsche Katholieken zullen den hooggeëerden en innig geliefden Herder bij deze gelegenheid een prachtig geschenk aau- bieden. Het Kantongerecht te Arnhem heeft Dr. v. d. B., te Laag Soeren tot f 50 boete, subs. 10 dagen hechtenis ver oordeeld, ter zake van het verplegen van een krankzin nige, over wien het Staatstoezicht zich uitstrekt, zonder daarvan bianen 2 maal 24 nren kennis te hebben gegeven aau den Burgemeester. De rechtbank te Ma.stricht heeft zekeren J. H. Breuers, daglooner te Eijgelshoven, wegens mishandeling van zijn kind, tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. De kantonrechter te Oud-Beierland veroordeelde twee personen tot geldboete, wegens het op den Rijn, zijne ver takkingen of uitmondingen, duar waar vloed gaat, tusschen het tijdstip van het eerste laagwater van Zaterdag-avond zes unr en het tijdstip van het daaropvolgende laagwater, openstaande te water hebben van zalmfuiken. KRALINGEN, 9 Oct. Na een langdurig lijden overleed beden-nacht te 3 uren, in den ouderdom van circa 61 jaren, onze geliefde Pastoor, de Zeer- eerw. Heer A. J. W. Dijkhof. Ofschoon nog slechts betrekkelijk kort hier werk zaam Pastoor Dijkhof wts in 1886 tot Pastoor alhier benoemd had deze ijvervolle Priester, die in 1855 gewijd was, zich door zijn innemend karakter de liefde en genegenheid vbd zijne paro chianen weten te verwerver. In de Katholieke School lezen wij het volgende: De October-aflevering van DE KATHOLIEKE GIDS, maandschrift voor het Katholieke Nederl. volk, ziet er weer flink uit. De inhoud is afwisselend en het eer at e| ar tikel, een „Reisverhaal" (over den St. Gothard) van Prof. A. H. M. Ruijten, brengt ons in eene aangename stemming; het is verrukkelijk bij zonneschijn en helderen hemel met z'n vieren een reisje te maken over de Alpen naar Italië; maar den St. Gothard over te gaan, waarover doukere wolken in woeste vaart daarheen vliegen en de regen bo ven en onder, voor en achter, den vroolijken reiziger ver gezellen, doet den schrijver en medgezel zingen: Mijn vrienden, weet ge 't nog Al hooger klom de weg, al hooger; 'tZou boveu beter zijn en toch, Het werd geen greintje droger. De regen, dio eerst dropsgewijs Begon ons te vervelen, Scheen ous helaas! tot eiken prijs Een poets te willen spelen. Eu toch weet Prof. Ruylen den overtocht over den St. Gothard, zoo eigenaardig aan den lezer voor te stellen, dat het een verlangen opwekt naar het vervolg dezer zoo interessante reisbeschrijving. „De waarheid omtrent het Romeinsche vraagstuk," stemt ernstiger; helder en duidelijk doet de geleerde Jezuïet, Pater J. Van Helvoirt, te Rome vertoevende, ous zien, hoe de tweedracht tusschen de thans bestaande machten in de stad der Pausen, een knagende worm is, hoe het tijde lijk welzijn wordt verwaarloosd, en hoe de Italiaansche saamgezworenen eiken stap, die tot verzoening voeren kan ontwijken. Duidelijk doet ons de geleerde schrijver zien, dat het werk tegen Z II, den Paus aangevangen, ten doel heeft, vernietiging van het goddelijk gezag, om een troon voor den salan op te richten, waar sedert eenwen het mid delpunt van het Rijk vau Christus is gevestigd. Moge het ons gegeven zijn in volgende afleveringen eene terdere uit eenzetting van de stndie over dit belangrijk vraagstuk weer aau te treffen. „Herstelde Misdaad", het vervolg eener novelle van W. Doreisi, neemt haar weg, boeit en doet ons het karak ter en de handelingen kennen van bedorven mensclien in den persoon van Koker en zijne helpers. Een ander artikel geeft ons de Heer J. R. Van der Lans, hij bespreekt een paar werken van de vele, die geschreven zijn door onze gevierde novelliste Melati van Java. Te recht maakt de schrijver de opmerking, dat zij recht heeft op waardeering van den kant harer geloofsgenooten voor haar jarenlangen arbeid op het veid der katholieke en va- derlandsche letterkunde. Zij is een groote steun voor het zoo algemeen gewild en geroemd tijdschrift de „Ka tholieke Illustratief. Eene beoordeeling te geven vsn de verdiensten van haar belangrijken letterarbeid was aan geen betere hand, dan aan die van den Heer Van der Lans toevertrouwd. Een beknopte levensschets van den beroemden Engel- schen bekeerling, den onlangs gestorven Kardinaal John Henry Newman, doet ons een blik slaan in het leven en werken van den man, aan wien het katholieke Engeland zeer veel verschuldigd is. Het was een goede gedachte van den Heer Everard L. J. M. Meijuders, om de lezers va i de „Katholieke Gids" een der grootste figuren, een der meest beteekenende mannen van onzen tijd meer van nabij te doen kennen. Zoo verhaalt de Heer Meijuders ouso. m.: Op den 9 October 1845, toen 't scheen of de elementen der natuur in dienst waren genomen door de vijauden van het katholieke geloof, toen de regen bij stroomen viel en de storm boomen en heesters benkte, toen de huizen schudden op hun grondslagen en 't somber en akelig was daar buiten; razend en gierend hnilde de orkain geen menseh waagde zich op straat; de tonen van den Angli- kaanschen kerktoren weerklonken dof brommend alsof zij een doode der Staatskerk, een hoogst betreurenswaardige doode, uitluidden. Zoo was de avond, waarop de geleerde professor van Oxford, de Priester iu de Anglikaausche Kerk, de voor de Engelsche Staatskerk zoo hoopvolle geleerde John Henry Newman, zich in zijn stille woning te Ldle- moie nederwierp aan de voeten vau den eenvoudigen Pater Dominicus en nederig smeekte hem in Christus' Kerk te willen opnemen. Newman was toen 44 jaar oud. Deze «flevering sluit haren inhoud met een lief gedient, „De Kerkhoflaan," waarin rijke gedachten over een kerk hof zijn neergelegd van den Heer N. Bernard Roozen. De „Katholieke Gids" is aller aandacht waard en een tijdschrift dat zooveel goeds en nuttigs voor eengeringen prijs geeft als dit Maandschrift, verdient aller steun en sympathie. DELFT, 9 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:vette koeien le qual. f 240 a f 274 dito 2de qual. f 100 a 210 kalf- koeien lste qnal. f 225 a f 250 dito 2de qual. ƒ175 a 200, vaarkoeien lequal. 180 a 230, dito 2de qual. 135 a 164 vette kalveren, lste qual. 70 102 dito 2de qnal. 44 a 58 vette schapen lste qual. 20 a 30 dito 2de qual. a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. avette lammeren f 14 a 20,-- weilammeren a magere varkens 22 a 28— biggen f 5 a 12.— nuchtere kalveren f 10 a 23. paarden f 35 a 140 f a stieren f 80 a 140 ossen fa Rnndvleesch 62, 66 a 70 c. vet kaifsvleesch 70,78 86 c. schapevleesch 54 a 60 c., lamsvleesch a c Granen,Zeeuwsche en Overmaassche tarwe f 8.25 a 10.50 nieuwe dito f a roode dito f 8.50 a 9.50 min a rogge f a nieuwe dito f 5.50 6,50 wintergerst f 4,50 a f5 50 zomer dito f4. 6.50 chevaiier dito f5,25 f6,50, haver f 4,25 a 4,75 groene erwten f 8,25 a 9,75 mesting f7,25 af 6,50 paardeboonen f 5.50 a 6.25, duiveboonen 6.25 a 7,25 bruine boonen f 10.ia 13,koolzaad f 8,50 a 9 75 hennepzaad f 6.25 a 7.25 kanariezaad f 6.50 a 8 50 GOUDA 9 Oct. Granen. Witte poldertarwe f a jarige roode dito f af,Angel dito f 7,60. a Zeenwsche dito f9.80 a f.10,40 nieuwe dito 8,75 f9.30 afwijkende dito mindere soort Zeenwsche f 6.75 a 7.— Zeeuwsche dito 6.10 a 6.50 polderrogge f 5.— a 5.40. wintergerst f4.80 a 5.25.. aanvoer dito (per 70 kilo) a jarige chevalier a zomer dito f4,50 a 4.90. Haver f 3.10 a 4.— dito nieuwe 7.25 a 8.— perlOO kilo. Kookerwten f a per heet. Mais. Amerik. f 6.40 a f 6.50 Odessa a Cinquantine f 6.25 6.50 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f5.75 a 6.en buitenlandsch f 5.80 a 6.— spelt kanariezaad f 7,50 a 8.50. Kaas le qual. f27,a 29.2e, qual f 23.— a 26,— graskaas f a Noordholhudsche f 23 a 27, aangevoerd 82 partijen. Handel vlug. Boter met lamel, aanvoer; handel vlug prijs der goeboter f 1.45 a 1,55; der weiboter f 1.20 a 1,35 Melkvee met tarael. aanvoeren handel station. Vette varkens met tamel. aanvoer, handel vlug, van 22 tot 25 c per half kilo. Biggon Yoor Engeland met weinig aanvoer, handel gewoon van 19 tot 21 c. per half kilo. Magere biggen met goed. aanvoer, handel vlug. f 0,80. a 1.25 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel tr. f 18 a 25. Nuchtere kalveren met eenigen aan voer, handel gewoon f a LEIDEN, 10 Oet. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden af—; 46 stieren f64 a f252; 224 ossen f 148 a 298, 204 melkkoeien f 118 a 279 kalveren dito f a a, 104 vare dito f 112 a 236, 48 vette dito f 38 a 90 306 graskalveren f 15 a 70 24 vette dito f38 a 90 70 a 90 c. per kilo. 11 nuchtere dito f 8 a 20 718 vette schapen f20 a 32. 50 a 55 c. per kilo lammeren f a 120 magere varkens f 17 a 40 352 biggen f 10. a 15.— Kaas. Heden waren aangevoerd 92 partijen. Goudsche f 20 a 27.— Derby f 26.— a Edammer f per 50 kilo en Leidsche f a per 150 kilo. HAARLEMMERMEER, 9 Oct. Graan- en zaad- markt. Oude tarwe 0,Witte tarwe f 7,Rogge f 5,40 Haver f 6,60 a f, 7.25 Chevaliergerst f 5.25 f6.Wintergerst f 5,— a f 5,50 Zomergerst f a f Duiveuboonen f 6,50 a f Paardenboonen af 5,75 a f Bruine boonen f9.75 af Groene erwten f 6,65 a f 6,.75 Grauwe erwten f Kanarie zaad f Karwijzaad f ALKMAAR, 10 October. Granen. Aangevoerd 5000 hectol. Tarwe f7.50 a 9.12, rogge f5.50 a 6.25, gerst f4.60— 5 5,— chev. f5.50 a 6.—, haver f315 a 3.80, paardeboonen fö.50 a 6.bruine boonen f 10.25 a 13 citroeu- dito f 13.50 a duiven dito f7.a witte f a katariezaid f—a rood mosterdziadf 13.— a 15,50 geel dito a 13,50 koolzaid f a karwijzaad f9.— a dito oud f a lijnzaad f—a blauw maanzaad f1250 a groene erwten f12.— a 17,grauwe dito f 16 a 19,— vale f 11.a 17.,witte f9.a ,kor'ander- zaad f HOORN, 9 Oet. Ter waag gewogen 329 stapels kaas wegende 98,145 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 32,50 voor kleine/28,50voor commissie,28,50voor middelbare. LONDEN, 9 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 200, schapen en lammeren 1000 kalverei 40, zwijnen Prijzen beste runderen 2/4 a 4/8 schapen en lammeren 4/8 a 6/ kalveren 3/4 a 5/8 zwijnen 2/4 a 4/ ALKMAAR, 10 Oct. Aangevoerd 525 stapels kaas. kleine f 31,50 commissie dito f 28,50 middelbare f 2950. SCHIEDAM, 10 Oct. Moutwijn per Ned.vat af 11,50 Jenever 17,—, Amsterd. proel f 18,25. Spoeling f 1, Oommissie f 0,70. S.deit de vorige mededeeliog ie er in den toe stand van Zijne Majesteit den Koning weinig ver andering ten gceie te bespeuren. De Koning lijdt weinig pijn, maar gevoelt zich steeds lusteloos. De voeding blijft voldoende. Staatscourant BERLIJN, 11 October. Te Griiaeeberg, inSn- hezië, beroemd om zijne groote lakenfabrieken heeft wegens stilstand van zaken in de weefnij verheid tegenover ten groot aantal arbeiders de opzegging plaats gehad van het werkcontract. Te Eschwegtt in Hessen hebben alle groote sigaren fabrikanten hnnne werklieden den dienet opgezegd wegens geschillen met hen. Dergelijke lock out's, tot dusver iu Duitschland onbekend, zullen waatschija- lijk in andere nijverheidstakken wel spoedig navol ging vinden. Correspondenten te Haarlem Disconto van v. i 3;-ls 3 limdt. eri gouvern. ;-,cc. 2'/3 pet. Disconto van wis els 2 handt. en promessen 3 pet B Lening va i Biunenl. Ef fecten 3 pet. Beleening vau If .itei l. Ef fecten 31/2 pet. Beloering vau Goederen 3 Korte Beleetiingen 4 Voorschotten in R kening- Courant. 4 pet Hot kantoor is geoper.d van 9—1 uur. vorsche is hij Kruisstraat 15, hoek RIDDERSTRAAT. Bij do uitgevers KAPPERS LAUREY, te Haarlem is verschenen; Een Studio door Deze lijvige Brochure, groot 38 pagina's, mctDr. Sohaepmans portret, op best royaal 80 papier gedrukt, hoeft een keurig uiterlijk, en is tegen den geringen prijs van 30 Cents, franco per post, 35 Cents, alom verkrijgbaar ge steld. Zonder bijtende ingrediënten, zonder merkbaar slijten en zonder verlies van goederen, van TE HAARLEM. Vragt nog eeuige VVasschen. Kleine proefwaschen wor den spoedig en solide te huis bezorgd. Vai af heden dagelijks versch verkriigbasr: BIJ in lossing. Mon ders verkrijgbaar bij D. VEKDEL, Zijlstraat 90. Prijs zeer billijk. Teding van BERKHOUT DE CLERCQ, Kleine Houtstraat 11. Belast zich met aan- en ver koop van effecten, incasseert, disc inteert en verstrekt binnen- en buitenlandsche wissels, koopt en verkoopt coupons, lossingen en vreemd geld, verleent voor schot in rekening-courant, sluit prolongatie, verschaft reiscrediet- brieven, neemt waarden in be waring en gelden a deposito op langen en korten termijn. Te koop gevraagd een WIND-, WATER- of STOOMKOREN- MOLEN. Verzoeke opgaaf van gemaal en prijs. Franco brieven, adres A. J. MULDERS, Lunteren bij Ede. i* het van ouls bekende VAN Getrouwd JOSEPH ZALM met HERMANCE HENDRIKS. Amsterdam, 7 Oct. 1890. Voorspoedig bevallen van esne DOCHTER, E. F. M. DE POOSTER— Beelen. Tiel, 7 October 1890. Tegen 1 November biedt zich aan, door buitengewone omstan digheden, als een fatsoenlijk MEISJE. Brieven franco, letter Q., aan het bureau van dit blad. Ie qualileit, 1 Kilo (netto) f 1,30; 2 Kilo f 2,20; 3 Kilo f 3,20; fraco toezending per post door A. N. MIDDELBURG, te De Lier. dadelijk GEVRAAGD, goed kunnende Koken en WerkeD. Heerengraeht 397, Amsterdam, Dagelijksche aanvoer. 85 Cents per Heetvrij te huis. MAANDAG weder in lossing een SCHIP Puik beste Zeeuwsche WIN TER A ARD APPELEN voor een billijken prijs; ligplaats van het SCHIP. Bakenesser- gracht MONSTERS te verkrijgen BIJ Oude Gracht 105, Haarlem. IN en bij Wed. HOPPENRIJSjte Dui ven, 70 a 80 HL, Koolzaad. VAN ALLE VOORHANDEN i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3