MODES BarteljorisstraatNo-34 MARKTBERICHTEN. Laatste Bericht, Winteraardappelen, Verslag der Jury van de Tentoon stelling van den Nederl. It. K. Volksbond te Amsterdam. Smakelijk. Een kop koffie als barometer. Voor geest en hart. Wind in een kooi, water in eene zeef, ziedaar wat goede raad is in het oor der dwaasheid. Beoordeel nooit een rnenseh as leen naar zijri uiterlijk voorkomen; mooie, glimmende laarzen kunnen soms leelijk knellen. Strooi voor de vogels uwe kruimels, maar blijf er niet als een vogelverschrikker bij staan. Ter behartiging. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS- j&ff; Commissariaat van Politie to Haarlem. Rechtszaken.- P3 EH 3 EH P3 13 Bericht de ontvangst der Haarlem 15 Oct. 1890. HEERLIJKE, Toen nu onlangs een commissaris van het Ko- nicklijk Huis onverwachts uit Rome kwam om liet paleis te icspecteeren, bevond hij, dat het daar al zeer wonderlijk gesteld was. De burge meestersvrouw was gekleed in het lijfgoed van H. M. Bij onderzoek bleek, dat nagenoeg al het kostbare linnengoed der Koningin door de vrij postige paleiabewoocster was vuilgedragen. Daar enboven bleken er nog aanmerkelijke verduisterin gen te zijn gepleegd. Vassaio eu drie zijner beambten werden onmiddellijk ontsiag-n, en ook de Burge meester zal zijne straf niet ontgaan. Wanneer de vruchten, peren of app> ten, haar natuurlijken omvang bereikt hebben, moet men die, welke van de hoornen vallen, voor dat zij tot volle rijpheid zijn gekomen, inzamelen. Zij kunnen nog gedeeltelijk dienstig zijn, wanneer zij aangestoken of wormstekig zijn. Men bewaart de aldus verkregen vrnchteu, hakt alles dooreen, en werpt het mengsel ia een vat, dat voor een derde daarmede wordt gevuld. Bij een vat van ongeveer 60 liter inhoud, voegt msu na verloop vau 24 uur een half kilogr. „catsonade" fruwe suikei), een halve liter brandewijn, en vult verder san met zuiver water. Het vat wordt goed ge kurkt. Na zes weken tapt men af. Deze drank kau e n jaar bewaard worden en is in Frankrijk zeer gezocht door de veidarbeiders. Het bekende logement Velser-end nabij de ruïne van Brederode, zal Donderdag 6 Nov. s. in veiling komen. Te Amsterdam is het inde laatste dagen des avonds vrij onrustig op straat: Zaterdag-avond ging het in de Damstraat het uitverkoren veld voor de socialistische pro paganda weder uiterst rumoerig toe. De vol hardende ijver, waarmede de venteis juist die buurt uitzoekendoet reeds geruimen tijd hunne komst, bij de bewoners allesbehalve welkom zijn, terwijl het publiek aanvankelijk altijd gevormd door opgeschoten jongens eene beslist vijande lijke houding tegeu hen aanneemt. Donderdag-avond, toen er zoo goed als geen po litie aanwezig was, werden een zestal venters de straat uitgedreven en nam het publiek eene zoo dreigende houdiDg tegen hen aan, dat zij op dien avond niet waagden weder te komeD. Zaterdag-avond evenwel verschenen zij opnieuw en nu in versterkten getale. Al heel gauw had men de poppen weder aan het dansen. Eene bende jongens, gaandeweg versterkt door anderen, dron gen onder de leuze van //weg met den sociaal// en «Hiha-hiha,// op de luidruchtige hunne waar aanprijzende venters, waarvan wader sommige ver lichte transparenten droegen. Telkens als er een zijn roep uitschreeuwde: /koopt en leest// enz., maakte een oorverdoovead gekrijsch uit de me nigte 's mans woorden onverstaanbaar. Hoewel de in het raawgebrachten eene lankmoedigheid aan den dag legden, eene betere zaak waardig, vielen er weldra klappen. Toen kwam de politie en alles stoof uit elkaar: de Warmoasstraat in, maar deels ook naar den Dam en de Kalverstraat. Ia deze laa* etc straat ontstond weder eeDe vechtpartij, waar bij een der venters onder bescherming der poli tie nasr het bureau motst geleid worden. De venters waren nu hst was ongeveer half tien allen verdwenen en verschenen niet meer op het appèl, maar de menigte was en bleef zoo luidruchtig, dat telkens de politie 't noodzakelijk vond kleinere of grootere charges met den stok te maken, hetgeen deu toestand niet kalmer maakte. Zij arresteerde tot in het ontelbare, waar aanhou dend aanleiding toe was, want twee patrouilles van ongeveer 15 agenten liepen maar steeds heeu eD weder, wat natuurlijk de dwaze nieuwsgierig heid gaande hield cn de menscheu in de Dam- stia&t zoo sterk deed vermeerderen, dat er ook voor de, agenten wel eens geen doorkomen aan wes. En dun had men ai heel spoedig met of zonder kwade bedoelingen eane botsing en kwamen de slokjes weder voor den dag. Dat duurde tot ongeveer haif-twaalf, teen de meigte zich meer en meer verspreidde. Iniusachen was er weer een Zaterdag-avond voor al de winkeliers, van de //bezochte// wijken ver loren gegaan. I)e jury, benoemd voor de beoordeeling der werkstukken in vrijen tijd vervaardigd, uitgeschre ven door den Nederlandschen 11. K. Volksbond, heeft hij de de vergelijking der voorwerpen het noodig geoordeeld, de verschillende voorwerpen in vijf klassen te rangschikken. De hoogste on derscheiding in deze klassen zijn ten deelgevallen «au de navolgende inzenders; Eerste prijzen-. Theod. Peters, Amsterdam, voor No. 18; E. Van Gyn, idem, voor No. 30; J. G. v. d. Meel, Den Haag, voor No. 70; H. M. Maas, Amsterdam, voor No. 94; A. D. Gerritsen, idem, voor No. 113. Deze inzendingen, zegt de jury, geven alle blijken van groote vaardigheid en meesterschap van uitvoering en doen den inzenders alle eer aan. Zij maken het glanspunt der Tentoonstelling uit. De volgende inzendingen kwamen voor de prijzen der 2e klasse in aanmerking. Tweede prijzen-. J. E. Veerkamp, Amsterdam, voor No. 11; J. C. v. d. T"gt, Dan Haag, voor No. 23; M. v. Esbbd, Amsterdam, voor No. 41; mej. J. Rabels, idem, voor No.48;J. H. Smink, idem, voor No. IOC; J. G. Schwarts, Haarlem, voor No. 103. Berde prijzen' N. v. d. Broek, Den Haag. voor No 1; W. H. Sluter, Amsterdam, voor No. 3; L. J. Bekkering, idem, voor No. 4; P. H. Ter- haak, idem, voor No. 7; C. H. Jansen, Den Haag, voor No. 10; C, H. De Jong, Amsterdam, voor Nc. 14; G. Verheijden, idem, voor No. 20; E. S. v. d. Pavoorlt, idem, voor No. 22; H. Klijo, idirn, voor No. 27; Jongejuffr. v. Gtijn, idem, voor No. 30a; H. E. Waars, idem, voor No. 32, H. A. v. Dalsn, idem, vcor No. 47; J. v. Schaik, Den Haag, voor No. 58; jongeheer Weesing, Amsterdam, voor No. 65; J. Jasperse, idem, voor JNo. 68; A. C. Ph. Simonis, Den Hasg, voor No. 69; J. Erwicb, Rotterdam, voor No. 102; B. J. Boerrigter, Haarlem, voor No. 115; W. Teuling, Rotterdam, voor No. 116; A. E. v. d. Pias, Am sterdam, voor No. 122, T. C. J. Suei, idem voor No. 123. Diploma's met loffelijke vermeldingL, v. Zatphen, Amsterdam, voor No, 16; S. Geerkens idem. voor No. 21; Mej. C. Souale, idem, voor No. 28; H. J. Jansen, idem, voor No. 31; Y. Boucher, idem, voor No. 37;Mej. J. M. Hompe, idem, voor No. 43; O. Bijlama, idem; voor No. 59; J. Vis, idem. voor No. 63; E. S. Kraft, idem, voor No. 72; D. v. Andel, Deo Haag, voor No. 74; A, J. v. d Burgt, Amsterdam, voor No. 77; W. Bos, Haarlem, voor No. 87; E1. Loots, idem, voor No. 88; L. A. Mathot, idem, sosr No. 89; A. Schoonebeek Jr. Amsterdam, voor No. 97; Jongejuffr. A. M. G. Blom, idem, vo r No. 105; J. B. Kubl, idem, voor No. 106; J. 11. A. As- kamp, Rotterdam, voor No. 108; J. A. Lips, Haarlem, voor No. 110; Ph. v. d. Heiden, Den Haag, voor No. 102. Diploma's tot aanmoediging: J. Bruin, Am sterdam, voor No. 6; jongejuffr. Drcskens, idem, voor No. 9; L. W. Teunissen, Den H«ag, voor No. 13; C. P. Da Jong, Amsterdam, voor No. 15; H. J. Stadtman, idem, voor No. 25; mejuffr. G. A. Taphoorn, idem, voor No. 33; mejuffr. C. A. Taphoorn, idem, voor No. 34, A. H. Hompe, idem, voor No. 39, A. W. E. Otto, Den Haag, voor No. 61; J. A. Kristel, Amsterdam, voor No. 64; J. Van Angerer, idem, voor No. 66; S. A. Stokman, idem, voor No. 71; D. Pannekoek, idem, voor No. 75; J. G. Bouverie, idem, voor No. 84; J. Kipshagen, Haarlem, voor No. 90; A. Schoonebeek, Amsterdam, voor No. 93; H, G. Dresscher, idem, voor No. 95; jongejuffr. C. Verheijeu, idem, voor 98; G. De Witte, idem, voor No. 99; E. G. Barens, idem, voor No. 111; H. J. Bonfière, Haarlem, voor No. 114; P. W. Taphoorn, Ams'erdam, voor No. 134. De jury heeft gemeend de som, beschikbaar ge steld door het comité voor prijzen ter bekroning der beste ingezonden werkstukken, in drie klassen te splitsen, ten einde de geldelijke belooningen niet te klein te maken, en die belooningen aldus gesteld: Aan de inzenders in de eerste klasse de som van f 15, idem tweede klasse f 10, idem, derde klasse f 5, terwijl in de vierde klasse eec diploma met loffelijke vermelding, en in de vjjfde klasse een diploma tot aanmoediging is uitgereikt. De jury wenschte nog onder de aandacht van het comité te brengen, dat veel inzenders zijn afgeweken van het programma en werkstukken hebben geleverd buiten hun vak, en spreekt den wensch uit, dat bij volgende tentoonstellingen de inzenders zich meer aan het gestelde program mogen houden, waardoor aan nog grootere verwachtingen ten opzichte van den goeden uitslag der tentoonstel lingen zou beantwoord worden. De jury bestoud uit de Heeren: E. J. A. Vos, J- J. P. Thüring, W. G. Welsing, Am. A. M. Bruniag en T. J. Van Vuuren. Over den smaak valt niet te twisten, maar over de grenzen van den smaak ook niet meer. Die heeft Professor Venabies voor ons uitgemaakt: Volgens zijn onderzoek kon nog duidelijk geproefd wor den: 0,0028 gram suiker, 0.0009 zout, 0,00018 n looizuur, 0,00009 zoutzuur, 0,0000048 saccharine, 0,00000048 strychnine. Het afschuwelijke vergift strychnine is dus de smakelijkste zelfstandigheid, die er bestaat. Interes sant is het, maar prsctisch niet. Een inwoner van Valencia, met name Dr. Sauva- geon, heeft ge luiende verscheidene jaren de ver schijnselen onderzocht en nagegaan, welke een schepje suiker teweeg brengt in eeu kop koffie. Uit zijne waarnemingen meent hij met zekerheid het volgende besluit te kunnen trekken; Laat men de suiker, zonder de koffie om te roeren, zich kalm oplossen, dan komen er, r,aar men weet luchtblazeu, aan de oppervlakte. Vormen deze nu eene schuimige massa io het midden van het kopje, dan kan men vast en stellig op aanhoudend mooi weder rekenen; zet zich het schuim daarentegen ringvormig aan den rand vast, dan zijn zware regen buien in aantocht; blijft het schuim tussehen den rand en het midden, dan wordt het weder veran derlijk, terwijl, eindelijk, wanneer het schuim, zon der zich te verdoelen, naar een enkel punt van den rand drijft, eeu matig buitje volgt. Hij heeft, naar hijzelf mededeelt, deze voorspel lingen geregeld met die van den barometer vergele ken, en eerst nadat hij zeker was van de juiste overeenstemming, is hij er toe gekomen zijne waar nemingen in het licht te geven.. Moog' de mist een sluier weven Voor den klaren starreuglans, Mogen schrikgestalten zweven In een wilden schimmeudans, O, de vreeze zal niet duren! Kalm en kalmer wordt Natuur, En na weinig' donkere uren Bloost de Morgen aan 't azuur! een biljet had kennis gekregen, treedt het gebouw binnen en vraagt aan den kastelein, die bet toe zicht houdt: „Z-.g eens, kastelein, dit. zijn schilde rijen maar waar zijn nu eigenlijk die vissclien te zien? Aquarellen. Iu eene sociëteit wordt eene ten toonstelling vau aquarellen(waterverf-teekecingen) gehouden. Een lid, die daarvan door middel van Een klein misverstand. Men wacht 11 Geen huizen deu Vorst van het land, die op zijne rond reis voor de eerste maal daar zal aankomen. Door onvoorziene omstandigheden wordt de Verst echter opgehouden en laat hij lang na den vsstgesteldeu tijd op zich wachten. Eindelijk komt hij aan en wordt met luid gejubel ontvangen. De Vorst is bij deze gelegenheid bizonder spraakzaam en richt tot ieder, die hem wordt voorgesteld, eer.ige vrien delijke woorden. Zoo vraagt hij o. a. aan den Burgemeester: „Hoe lang is u reeds hier, mijuheer de Burgemeester?" waarop deze, diep buigend, antwoordde: O 't heeft niemendal te beduider, Uwe Hoogheid, eerst sinds een paar uur." Ook een bloemenvriend. Is u ook een bloemenvriend, mijnheer de griffier?// „Zeker, juffrouw Sophie, bloemkool eet ik wonder graag." Met de jaren. Monoloog van den kleinen Karei. Ik moet toch wel verbazend veranderd zijn. Toen ik nug heel klein was, noemde Mama mij altijd haar lammetje en nu noemt zij mij b'i elke gelegenheid eeu schapekop. Een goede zoon. Student Bommelmeijer schrijft aan zijn vader: „Lieve Papa, ik gevoel mij gedrongen en beroep te doen op uwe veelzijdige koopmaustalenten en bekwaamheden op financiëel terrein. Weet dan, als ik aan hetjeinde der maand geen geld meer heb, dan ga ik naar dm geld schieter, doch dan moet ik 8 a 9 percent betalen. Ziet u, Papa, dat geld kon u ook verdienen. Consequent. lieer. Je bedelt nog? En ik heb vernomen, dat je zooveel hebt geërfd, dat je goed kunt leven! Bedelaar. Dat is ook zoo, mijnheer, maar moet ik daarom gean luieren? HAARLEM, 14 October. In de morgen te honden zitting van den Gemeente.aad komt aan de orde het vooratel-Gallandat lluet, in zake de uitbreiding vaa de kom der gemeente. Door Burg. en Weth. werd Vtijdag-middag in tegenwoordigheid der stadsdeskundigen van den concesssie-aanviager het tracé nagegaan van de StoomtramZandvoort. Daze stoomtram zal loo- pen van de Rozenstraat door het Kenaupark, daar met eeue brug gaan over den Singel, dezen en eveneens het bewconde gedeelte der Laideche- vaart om, in het onbewoonde gedeelte gekomen over te gaan in een locaaLpoorweg, die dwars door de weilanden naar de Zaudvoorteche laan, en langs deze naar Z.mdvoort zal gaan. Da con cessie-aanvrager is de Heer D. Storm. Gisteren-nacht omstreeks 12 uur geraakte in de Bakenessergracht bij het Spaarne een man te water. Door het mistige weder wss het hoogst moeilijk den drenkeling te redden. Esnige be woners kwamen met braudende lampen buiten, om da plaats te hunnen onderscheiden, waar de drenkeling zich bevond. Met een bootje van den beurtschipper Hopman gelukte het den inmid dels toegescbotenea den man op het droge te krij gen. Zij, die ons hebben medegedeeld dat de Heer Mr. Van der Mersch,&.& candidatuur van de kics- vereeuigiag Vooruitgang voor da vacature in den Gemeenteraad niet had aangenomen wegens de verregaande eischeu hem gesteld, hebben zich ter dege vergist, te meer, nu hij is gebleken de g6- Wenschte man te zijn door in alles wat de liberale kiesvereeniging Vooruitgang hem heeft voorgelegd aan te nemen. Er was haast niets op te noemen, dat in de oogen dezer vereeniging goed mocht heeten, of de candidaat was er voor en de Haar lemsehe burgerij zal een vertegenwoordiger in hem vinden, die de zaken eens flink zal gaan aanpak ken; althans, dat zullen de voorstanders van de zen iu Haarlem zeer weinig gokeuden candidaat ons eens doen zien. Wij lezen en vernemen o. a. ook dat de Heer De C.'ercq, den candidaat. heeft gepolst over de oprichting van eene gemeentelijke ambachtsschool en de candidaat was er voor. Bouwpolitie beslaat hier nog niet voldoende en ook hiervoor is de can didaat, eveneens voor het beteugelen van het mis bruik van sterkeu drank en voor het toelaten van onbemiddelde joDgens op de H. B. Scholen. Hij was voor volksbaden en voor schoolbaden, althans hij was er voor dat de kinderen behoorlijk moes ten gereinigd worden. Wat zullen de Haarlemsehe burgertjes en burgeresjss, ook zonder de moeder zorg, er dan net uitzien. Wat het onderzoek van levensmiddelen betreft, ook hiervoor was de Heer V. d. Mersch, ook voor eene reorganisatie van de inrichting van het buitenhuis en de gemeente-belasting. Eene inkom stenbelasting, en dat wii wat zeggen, zou hem het meest gewenscht toeschijnen. Voor de verzekering van werklieden tegen de gevolgen van ongelukken, zal hij zorg dragen en de Haarlemsehe burgerij kan er oprekenen, als er sprake komt om van Haarlem een luilekker land te maken, en dit zeggen wij zeer velen na, dan is de candidaat van de kiesvereeniging Voor uitgang er stellig ook voor. Een en ander geeft te denken; wij zullen hier niets meer neerschrijven dan dat onze Katholieke kiezers nu weten dat er door de liberalen een candidsat is gesteld, die geen tegen-candidaat in de Katholieke kiesvereeniging heeft gevonden. Zullen wij ons moeten neerleggen bij het spreek woord was man nicht Jcann itndern, muss man lassen schlendern? BïïEö. STAND. DEK O-JSM. HAARLEM BEVALLEN: 9 Oct.: G. Kleefman-Hazelaar. 2 d. (leven loos).) 10 Oct.; A. Van ^vvietcn-Eibergen, z. A. C.Hennen-Van Balen, z. 11 Oct.rA. Bank-Van Brng- z. W. Huijkmau-Deen, z. G. Baas-Van Alt- A P T)rnnP~Vnn rlpr P«1 r» n t Gedeponeerde voorwerpen Eene ledige portemonnaie. Eene portemonnaie met een weinig geld en waarin ook o. a. eene R. K. medaille. Twee kousjes. Een blikken oliekannetje eener velocipede. Twee brillen in een kokertje.(Een insigne van het metalen kruis. Twee einden touw. Eene zweep. Een handschoen. Een meisjeshoed. Een uurwerksleutel. Een zilveren arm- baud. Eeu stalen beugel. Een 1/20 aandeel in de 325e NederJaudsche Staatsloterij, geldig voorde 5e klasse. Eene kaart met een aantal marineknoopen. Een potloodhouder. Een rozenkrans. Een phantasie^armbaud. Eene jas. Een muilkorf. Een sleutel. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent twee schapen. lerug te bekomen lij don Heer J. Smit, Frankenstraafc No 32: eeu pakje, waarin o. m. eene streng zijde; bij den brigadier-majoor-titulair der Rijksveldwacht J. Stapel, Leidsche Straat No 19: eene schaaf, gemeikt; bij den Heer P. Van Loon, Anthoniestraat No 57: eene parasol; bij den Heer H. Van Zandvoord, Sehachelstraat No 41 .-eenezil veren broche; bij den Heer G. Fris, Verleugde Gasthuis laan No 57; eene bloedkralen halsketting met gouden slui ting; bij den Heer L. Romiju, Leidsche Straat No 16; eene kip: bij Vrouw Geldrop, Wijdegeldeloozepad No 14: een roode papegaai. ln^ een der tramwaggons achtergelaten: Een kinder- mantje. Een kanten doekje. Eene paraplnie. De milicien L., van het le reg. infanterie te Leeu warden, die, onlangs van verlof terugkeerende, in den spoortein allerlei voor den Koning kwetsende liedjes zong en deswege door eenige burgers werd aangeklaagd, is door den krijgsraad te Leeuwarden, wegens opzettelijke beleedi- ging van den Koning, veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. De Zutfensclie rechtbank heeft zekeren H. Kuit Deventer, die in de maand Juli jl. in een grafkelder van de familie Y. v. q. C. te Vaassen heeft ingebroken, ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en f 10 boete, subsi- dair 10 dagen hechtenis. Door den Commissaris des Konings in Limburg zijn van het garnizoen te Maastricht 8 manschappen gerequi- reerd tot afzetting der pachthoeve te Vaals, waar het mond en klauwzeer onder het rundvee is uitgebroken. TJITIiOTINGEN. van aandeelen in geldleeningen voor B. K. kerken en gestichten. OOS1ERHOUT. Kerk der Eerw. Paters Je zuïeten. Uitgeloot ais premie. No 1 met f100, No 251 met f150, No 502 met f25. Ter aflossing Aaadeel Nos. 74, 123 en 175 a f100, Nos. 270, 283, 328,471,472 en 483 a f 50; Nos. 501, 513, 541, 720, 773, 833, 850, 859, 877, 889, 940 en 1000 a 1 25. Betaalbaar met 40 pet. surplus ten huize der E;rw. Paters Jezuïeten te Rozen- daal en ten kantore van de Heeren Gebr. Van der Pol Corap, te Oosterhout. HAAKLBM, 13 Oct. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe f a f witte f 7,85 a 8 rogge f 5.90,a f 5,50 haver f 3,50— a f 3,25 gerst f ö'öO bruine boonenf 11,50 af,—; Gr. erwten f 10,—a f 6,80 Capucijners fa|fOliezaad fKarwijzaad f ALKSIAAH, 11 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen als volgt: koeien29 130 a.SOO 32 nuchtere kalveren/8 a 22, vette kalveren a 315 schapen 18 a 25 varkens c. per kilo, 142 ma gere dito 14 a 19,18 bokken 3.00 a f8. paarden a/ lammeren'— a HOORK, 11 Oct. Op de weekmarkt van heden waren do prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwo f 7,25 a 9,— heet. rogge f a Heet. Gerst 4.75 a6,heet haver f 3,50 f 4,— mosterdzaad 15, a 16.50 heet. bruine f 10.50 a 13,gele 12, a /17.— heet. paardeboonen f 5 75 a 6.50 heet. erwten 9,50 a 11.— AMSTERDAM13 Oet. Ter veemarkt waren aangevoerd 391 runderen, van welke de prijzen waren vette late qual. f 0,76 a—.dito 2dequal.f 0.66 dito 3de qualiteit f 0,56 per kilo; melk- en kaifkoeien 150 a 280, graskalv. f a 41 nuchtere kalveren 7 a 12, 26 schapen en lammeren a 267 vette varkens 46 a 49 c. per kilo. LEIDEH, 11 Oct. De prijs der boter was heden pel Vvat lste qual. f 58.— d 66.—, 2de qual. f 52— 56.Aanvoer middelmatig en handel vlug. DELFT, 11 Oct. Heden werden aangevoerd 66 stapels kaas, wegende te zamen 17,165 kilo: prijs f 19 a 271/sc. per 100 kilo. Er was veel vraag. BOTTERDAM, 13 Oct. Op do veemarkt waren heden aaugevoerd: paarden, 118 runderen 72 vette en gras kalveren, nuchtere kalveren, 1466 schapen of lamme ren, 371 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van bet vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 72 o. 2de qual. 68 c., 3de qual. 62 e.; kalveren lste qual.e. 2de qual. 85— a 80c., schapen lste qual. 70c., 2de qual. 60 c., alles per kilo; varkens lste qual. 26— a e., 2de qual. 25a c., 3de qual. 24— c., licht soort 20a 21 c. per half kilo. Bericht omtrent den toestand van Zijne Majesteit den Koning. Sedert veertien dagen hebben zich bij Zijne Ma jesteit den Koning opuieuw de verschijnselen der vroegere ziekte voorgedaan. Wel blijven de li chaamskrachten voldoende, maar sedert dien tijd is er eene zoodanige vermoeidheid der hersenen ODtstaan, dat Zijne Majesteit buiten staat is, zich met ernstige aangelegenheden bezig te houden. Het Loo, 13 October 1890. Dr. Roseoateio, Dr. Vinkhnyzen, J. Vlaanderen. (Staatscourant.) gen, z. vv. nuy»ui«u--j»eiu, ur. mas-van Alt- veer, z. A. C. Droog-Vnn der Pol, z. C. G. A. Meyer-Boogaard C. C. Erdmausdorfter-Koning, z. (levenl.) 12 Oct.: F. A. H. Knijf-Van Es, d. D. Kok-Van Nellestijn, d. A. J. Vreugdenhil-Berghnys, d. OVERLEDEN: 10 Oct.: J. Waniug-De Graalf, 45 j. i Van Zutphea, 8 m, H, E. Luaing.l ii Heden ontvangen puik baste Zeeuwseho Winteraardappe len, tegen concurreerenda prijzen; ook puike Duinaardappelen. Monsters te bekomen bij Th. HARTOOH, Tuchthuiastraat I,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3