MARKT BKKiüHTKJNi Laatste Berichten. tot htden weet waaihosn hij is vertrokken. Ned. R. K. Volksbond. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. LUXEMBURG, 5 Nov. De Hertog van Nassau is hier aangekomen en met luid gejuich der saamgestroomde menigte ont vangen. By de receptie heelt hij aan den Voor zitter der Kamer verklaard: Ik heb niets auders te zeggen, dan dat ik het gevoel heb, als ware ik gekomen te midden van mijn gezin. Tot den Voorzitter van den Raad van State sprak de Hertog: de bevolking heeft mij eene warme ontvangst bereid, waardoor ik zeer getroffen ben. BRUSSEL, 5 November. De technische commissie, belast met het uitwerken van een tarief van invoerrechten voor den Congo- staat, is heden bijeengekomen. Wegens af wezigheid van den Minister van buitenland- sche zaken, werd de commissie welkom ge- heeten door den Minister van Financiën. Baron Lambermont is benoemd tot voor zitter der commissie, welke morgen hare werkzaamheden za't aanvangen. NEW-YORK, 5 November. In deu staat New-York ziju 4 democraten door 4 repu blikeinen vervangeu. In Pennsylvania zege- viereu de democraten. Volgens de laatste berichten zullen in Ohio alle republikeinen zjjn gekozen. D e Amsterdamsche Tram-Omnibus Maatschappij heeft gedurende October 196,956 passagiers ver voerd, zouder abonuemeots- of vrijkaart. (hem iu de rede vallende). En ge hebt hem gezegd, dat ge niets kunt geven, ouidat ge dao kleermaker te wachten waart, hier is mijne qaitantie. zou verspelen, eu gaf zijn schoonzoon alleen de rente er van. Nu Prieses Zorka overleden is, verlangt haar gemaal hetgeheele bedrag,doch Vorst Nicolaes acht het in zijn bezit zeer veilig en weigert bet te geven, ook daar hij reden heeft om te vreezen dat Kara- georgeviich het voor politieke doeleinden in Servië zou bezigen. D ze zal nu een beroep doen op den Czaar, voor wien de zaak zeker niet gemakkelijk te beslissen zal zijn. Als een bewijshoe druk het eiland Marken wordt bezocht, deelt men mede, dat vau Mei tot October ongeveer 2500 personen, alleen per //tranibottere//, aldaar aankwamen. De Keizerin van Oostenrijkbe- vindt zich sedert eenige dagen te Florence in het strikst incognito onder den naam van miss Michol- son van Corfu. Nooit is het incognito door eenigeo op reis zijnden Vorst zoo ver gedreven. Aan den Oosteurijkschen consul, die om de eer verzocht zijce Souvereine te begroeten, werd geantwoord dat miss Micholson van Corfu niets gemeens had met den consul van Zijne Majesteit den Keizer van Oostenrijk. De Keizerin verlaat vroeg iu den ochtend haar hotel en keert laat terug. Zij wandelt door de stad te vo;t of rijdt in een eenvoudig huurrijtuig roud en doet hare inkoopen iu de magazijnen als eene gewone vrouw. Niemand kent haar te Florence en bijgevolg valt zij niet in het oog. Dit is juist wat de Keizerin verlangt, die geene bezoeken brengt noch ontvangt en altijd slechts door eeDe hofdame is vergezeld. Wegens niet betaalde belasting is de villa van Ricciotti Garibaldi te Rome op last der stad in het openbaar verkocht. Het volgend ongeval heeft eer- gistereo-avond omstreeks 7 uur op den Haagweg nabij Delft plaats gehad. Zekere J, als knecht in dieLSt bij den koopman V., was met zijn paard en wagen te zeer in de nabijheid van de rails der Haageche tram gekomen, tengevolge waarvan de wagen door de locomotief werd gegrepen. J. werd van den wagen geslingerd en geraakte tus- schen de locomotief en een boom bekneld, het hoofd werd nagenoeg verpletterd, zoodat de on gelukkige bijna onmiddellijk een lijk was. J. laat eene weduwe na, die eerst drie dagen geleden het leven aan een kind echonk. Deze omstandigheid was oorzaak, dat men het lijk niet naar de woning van den ongelukkige, maar direct naar Jaffa over- brscht. De machinist had herhaaldelijk en tijdig met de schel gewaarschuwd; hem treft dus geeue schuld. Ten gevolge van een gebrek aan de geleiding voor electrisch licht is brand ont staan in het //Grand Café// op dsn Boulevard des Capucines te Parijs. Het cafe was vol menschen, aoodat een groot gedrang ontstond, waarbij echter niemand werd gekwetst. De schade bedraagt om streeks 30,000 franks. De vermaarde onderzoekingsrei- zigor, dr. Nansen, wil in 1892, eenen nieuwen tocht naar de hoogstgelegen Poollanden ondernemen. Hij wil voor zijne onderneming laten bouwen een eikenhouten scheepje v«d plus minus 170 ton zoo hecht als scheepsbouwmeesters het maken kuDnen, en groot genoeg om eene uitgelezene bemanning van twaalf koppeD, alsmede een voorraad levensmid delen, reisbehoeften en steenkolen, voldoende voor vijf jaren, te bergen. Het scheepje zal als zeilvaartuig toegerust worden, doch een kleio stoomvermogen, voldo ude om zes mijlen in het uur te voren, bezitten. De zijden er van zullen scherper afhellen naar de kiel dan bij gewone schepen ten einde het glijden tusschen de ijsscholsen te vergemakkelijken. Z a t er d a g-a rond werd de rietdek- kerS. op den weg tusschen Oud-Gastel eo Fijnaart door drie onbekende personen vanzija horloge en geld beroofd. Door de Haagsehe politie zijn eer- gisteren naar Dordrecht overgebracht en in handen der politie gesteld twee knapen van omstreeks 12- jarigen leeftijd, waarvan de oudste jl. Zaterdag een bedrag van omstreeks f 60 ten nadoele zijuerouders had ontvreemd en in gezelschap van een jongeren makker naar de residentie was gereisd. Laat iu den avond kwamen de jongens, die zicb te Dordrecht eerst ieder een horloge hadden aangeschaft, daar aan en zochten in eene der achterbuurten eene slaapge legenheid op. Daar deze slaapstede den jongste niet beviel, liep bij 's nachts te 4 uren de straat op, door den onderen gevolgd, alwaar zij door de politie werden aaDgetroffan, die van hare ontdekking be- rioht zond naar Dordrecht, hetgeen met een verzoek om overzending der jongens werd beantwoord. De grootste helft van het ontvreemde geld was nog in het bezit van den oudste. Het zeldzame feit, dat alle kiezers van een plaats aan de stemming deelnamen,is onlangs voorgekomen bij de gemeenteraadsverkiezing te Zoetenaije. Die gemeente, de kleirste van België, welke 39 inwoners telt, heeft. *ijf kiezers, en san deze stemden 3 op den liberalen caudidaat en 2 op diets tegenstander. Bij het eiland Sylt is het bark- Behip Prik Berendse, op reis van Dundee naar Hamburg, verongelukt. Twee dagen lang deed men vruchteloos pogingen om de bemanning, die zich aan de masten had vastgebonden, te redden. Dit ge'ukle slechts met een matroos, die door middel van eene lijn aan wal kwam. Aide overigen verdron ken. Ook elf loodsen, die met eene reddingboot de schipbreukelingen wilden helpen, kwamen om het leven door het omslaan van h unne boot in den hevigen storm. De Heer D. F. H. G. v. I,, Burgemees ter van Aaperen en Burgemeester en Secretaris van Heuktlom, heeft zich in tie tweede helft der vorige maand van daar verwijderd, zonder dat men aldaar Dat Graaf Moltke, b ij zijne eenvou dige leveuswijs toch lang niet schriel ie, bewijst de manier, ivaaiop hij voor de inwoners van Kteisau waar hij zijn builen heelt zorgt. Hij heeft daar etne spaarbank voor kinderen gesticht, welke door zijne mildheid ieder kind op zijn veertiende jaar het dubbele van de ingebrachte gelden met de rente van die foai uitkeert. Hij heeft ook te Kreisau eene kinderbewaarplaats gesticht,waar arbeidersvrouwen, als zij op htt veld gaan werken, hare kleinen in veilige bewariug kunnen brengen. Voorts geeft hij jaarlijks een groot deel van zijn vruchtenoogst aan de inwoners van het plaatsje. Voor de armen is bij zeer mild, en het is hem ook wel gebeurd, dat hij werd beetgenomen. Zoo heeft hij eens eene vrouw, die hij 's morgens vroeg bezig vond met grassnijden en die hem haar nood klaagde, om haar ijver geprezen en haar wat geld gegeven, en latei bleek het, dat die vrouw bezig was geweest, zijn gras te stelen! Uit Meiningen wordt gemeld, dat gisteren aan het spoorstation te Sleusingen de locomotief vau eeD gereed staauden trein eenige oogenblikken door het daarop behoorende perso neel was verlaten en in dien tijd de ketel der locomotief is gesprongen, met het gevolg dat drie spoorwegbeambten zwaar gekwetst en bijua alle ramen van het stationsgebouw verbiijzeld zijn. Tegelijkertijd werd uit Neurenberg bericht ont vangen, dat aldaar bij het ontsporen van een trein de machinist en eeu stationsbediende werden ge dood en een stoker hoogst gevaarlijke brandwon den bekwam. Tevens werd uit Weenen per tele graaf melding gemaakt van vier spoorwegonge lukken, die in Oostenrijk hebben plaats gehad; het grootste daarvan was voorgevallen op den Frans-Jozef-spoorweg bij Wojriau, waarhij twee personen gedood eu eeuigea gekwetst zijn. Voor devaeeeiende betrekking van opzichter der 3e klasse van den provincialen watersUai in Gelderland hebben zich 42 sollici tanten aangemeld. De onvoorzichtigheid van het alleenlatftn van kinderen had te Asseu eeu nood lottig gevolg. De vrouw vau M. verwijderde zich even om veevoeder te haien, toeo in dien tus- schentiju haar jongste zoontje in het vuur viei. Van het hooid tot de voetjes vol braudwocden en de kleer jes nog iu voile vlam, strompelde het kind naar buiten, waar de vlammen spoedig werdeu gebluscht. Het kind verkeert in levens gevaar. Sedert de troonsbeklimming van Czaar Ahxander III hebben niet minder dan 270,000 Israëlieten Rusland verlaten. In het hospitaal te Milaan heeft men bij het afschiapen van eenige witte muren eene belangrijke muurschildering ontdekt: een copie van Leonardo da Vinci's vermaarde //Instelling ran het Avondmaal." Die schilderij schijnt eeDe getrouwe teruggave van het beroemde stuk te ziju, zooals het oorspronkelijk door Da Vinei geschilderd werd, eu bizoaderhedeu te bevatten, welke van het origineel verdwenen zijn door slechte behandeling, gedeeltelijke herstellingen enz. Tot die bizoiiderheden behooren o. a.: ge deeltelijk leesbare Damen en opschriften op de ran den van draperieëo. De afdetlir.g Vlissingen van den Ned. R. K. Volksbond hield jl. Zondag hare gewone maau- delijksche vergadering. Ongeveer 120 leden waren tegenwoordig, terwijl ook de meeste eereleden, de Zeereerw. Geestelijke Directeur en de Wdeorw. Heer Van Buchtm, Kapelaan, de vergadering bij woonden. Door ongesteldheid van den President en bijjonsteltenis van den Vice-President was de Se— erttaria, de Heer Jos. C. Prein, met de leidiüg belast. Deze opende de vergadering en verklaarde iu 't kort de rede van zijn optreden, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de President weer spoedig in staat mocht zijn het voorzittersschap op zich te nemen. Nadat de notulen waren gelezen en goedge keurd, werden vijf nieuwe ledeD geïnstalleerd. De commissie, die de rekening en verantwoording had nagezieD, bracht bij monde van den Heer Siijgers verslag uit van hare bevinding. Daar alles in orde was bevonden, werd den Penning meester, den Heer A. Elauts, dank gezegd voor zijn accaraat beheer. Een voorstel van eenige le ven om kleino kindereu op buitengewone verga deringen toe te laten werd met 88 tegen 22 stemmen verworpeD. De Secretaris deed nu eenige mededeelingen van huishoudelijken aard, vooral betreffende het St. Willibrordusfeest, hetwelk zal gevierd wor den op Zondag 9 Nov. a. s. Tot slot werden achtereenvolgens voordrachten gehouden door de Heeren Hanssen, Stavens en Florschütz, welken Sprekers door den Secretaris werd dank gezegd voor de genotvolle oogenblikken, die zij der verga dering hadden verschaft. Verraden. Kleine Emmy (haar oom een be schuitje toereikeudt). Toe, oom, rook dat eens. Oom. Onzin, dat kan ik immers niet rooken. Emmy. En papa zegt, dat u alles rookt? Oom. Zoo, wanneer zeide hjj dat? Emmy. Nu, onlangs op uw geboor tedag, toen mama sigaren voor u kocht. De nieuwe restauratie. A. Heerlijk eten, vindt ge niet. B. Hm, eeu nieuwe zaak lokspijs. A. (een haar uit de soep nemende). Eigen lijk meer lokkenspijs. Gevangen. Heer (tot zijn kleermaker). Ah, rijt ge daar, waarde heer Saijdermans; 't spijt me, geld kan ik u vandaag niet geven. Zooeven was I mijn schoenmaker hier enKleermaker. Veelbelovende werkkracht. Een jong amb tenaar zat, den dag na zijne benoeming, in gepeias vtrzonken aan zijn lessenaar. //Waar deck je zooovei?" vroeg een der andere klerken. „Ik heb juist uitgerekend," antwoordde bijs //dat ik hier 24 jaar en 364 dagen moet zitten, eer ik aanspraak op pensioen heb." Een wijsgeer. ./Eon stuiver voor dia kleine eitjes! Veel te duur! En misschien zijn ze nog bedorven er bij!// «In dat geval//hernam de koopman, bedaard „is het tamelijk onverschillig of ze groot of klein ziju!" Licht in 't water. Leéraar. Wat gebeurt er, ala het licht onder een hoek van 45 graden iu het water valt? Leerling. Dan gaat het uit. Onder vrienden. „Hoe kan je een tientje weigeren aan mij, je alter ego?// „Dat is het juist wat mij ongerust maakt: ik ken mij zeiven." HAARLEM, 6 November. Bij koninklijk be sluit is bet eereteeken tot. belooning van eervollen, langdurigen werkelijken dienst bij de schutterijen, toegekend aan Mr. W. Jager Gerlings, Majoor- Commandant, en aan J. Bottu, O. Van Brero en Th. J. Van Zutphen, tamboers bij de dd. schutterij te dezer stede. In de laatste dageu wordeu een aantal in gezetenen, vooral die in de parken eu andere vooruarae buurten, op hoogst hinderlijke wijze lastig gevallen door eeu veertigjarig, forech ge bouwd mao, die onder te koop aaubiedieg van zeep, de menscheo tracht te dwingen hem gtld te geven. Meu zij des op zijne hoedeen men zal goed doen bij voorkomende gelegenheid ten spoe digste de hulp der politie in te roepen. (Opr. Haarl. Ct.) In de gisteren gehouden zitting van den Raad dezer gemeente werden de geloofsbrieven van htt nieuwe raadslid, Mr. AVan der Mersch, ou- derzooht en goedgekeurd eu werd de begrootirig van 1891 in behaedeling genomen. Bij de bespreking van den post „jaarweddeu der wethouder*" betoog de de voorzitter dat eene bezoldiging van f 900 te weinig was voor het werk aan de betrekking ver- bonden.In andere gemeenten hebben de we.houders veel meer traktement; hier motst het volgens zijne opinie f 2000 wezen, doch daar het aantal waar schijnlijk spoedig zou moeten uitgebreid worden, stelde hij nu voor het salaris op f 1500 te brengen. Da Heer Stolp, rapporteur der 2e afd., gaf keunis dat ia die afd. f 1200 noodig was geoordeeld eu oa da Heer Bijvoet deelde het gevoelen dezer afd. De Heer Krol oordeelde dat het wethouderschap Diet was eene betrekking, want dan was em trak tement van f 2000 nog te weinig, maar een eere- post. Hij gelooft, dat het oogeublik slecht ge kozen is om tot verhooging over te gaau. De Heer Prins kan in het wethouderschap geen eerepoat zien. Men moet er voor werken van den morgen tot deu avond eu dat doet men iu eereambten niet. Eeu traktement van f 1500 komt hem gewenscht voor. De Heer Macaré meent, dat er verband moet bestaan tusschen het, salaris van den Burgemeester en dst der Wethouders. De Heeren Cnoop Koop- mans eu Jhr. Van de Poll oosdeeleD dat vor- hooging noodig is. Laatstgenoemde doet het voor stel drie wethouders te houden met eene bezoldiging van f 1500 per jaar. Dit voorstel werd echter met 11 tegen 7 stemmen verworpen, doch dat der 2u af J, om het traktement te bepalen op f 1200 met 15 tegen 3 stemmen aangenomen. Daarna werd besloten het salaris van den ar chitect met f200 en dat vau den opzichter over de gebouwen met f 400 te verhoogen. Voorts werd de belofte gedaan dat eene reorganisatie der po litie zou plaats hebben; over de jaarwedden der ageDten werd niet gesproken. De post Van f 7500 voor openbare vermakelijkheden werd door sommi ge leden te hoog, door anderen te laag geacht. De Raad droeg Burg. en Weth. op in overleg te treden met de bestuten der buitengemeenten tot regeling van het. schoolgeld voor lageronder- wijs. De Heer Macare stelde voor het salaris van den Burgemeester te verhoogeu met 1 500; dat was billijk; doch de Burgemeester zeide dat de eer Burgemeester van Haarlem te wezen hem genoeg was, dat hij geeue verhooging wenschte en er altijd op het tegenwoordige salaris genoeg bekwame titularissen zouden te krjjgeu wezeD. (Applaus). Da begrooting werd vastgesteld in ontvangst op f 977,114,225, in uitgaaf op f 963,173,955,en de onvoorziene uitgaven op f 13,940,27. De Raad benoemde tot onderwijzer 2e klasse aan de opleidingsschool voor jongens den Heer S. Voorzanger te Heeren veen, en ala onderwijzer 2« klaBse aau de eerste tusacheuschool den Hoer R. Haverschmidt te Dieren. Tot leeraar iu de wiskunde aau het Gymnasium en keiaar iu de wis- en natuurkunde aau de H. B. School ter opleiding voor Handel en Nijverheid werd be noemd de Heer L. Van der Vegt te Breda. Als regent van het Groote of St. Elizauetbs-Gaslhuis werd verkozen de Heer C. Druyvesteynals lid der comm. van toezicht op de schoieu van mid delbaar onderwijs de Heer R. O. Van Manen en als lid van de commissie voor de bezwaarschrif ten de Heer JSabelis. Door den Heer Ph. 8. Frank alhier is eene graphische voorstelling vervaardigd van het aantal overledenen aan pokken op 100,000 inwoners in Pruisen, Nadetland en Oostenrijk. Deze strekt om eaue duidelijke vcoratcllmg te geven van de feite lijke gevolgen, die het al of niet hebben van eene vaccine-wet, blijkens de ervaring, oplevert. Het doel, dat de Heer Frank zich vau ziju arbeid voor stelt, is, om tegen de auti-vacciuewat eene adres beweging uit te lokken. H'i heeft zich daartoe reeds tot de besturen vau groote lichamen zooals fabrieken enz. geweud om de arbeiders te doen bekend maien met de gunstige gevolgen der vaccine en de noodlottige, welke de afschaffing daarvan teagevolge zou hebben. Uit de graphische voor stelling, die de Heer Frank geeft, blijkt dat in beide e rsigonoemde landen waar (iu Pruisen algemeen verplichte vaccinatie en revaccinatie, wet van 1874 eu iu Nederland met verplichte vacci natie voor de toelating op de scholen, wet van 1873) de vaccine is ingevoerd, bet sterfiecijfer, voor da invoering der wet zier hoog, na dien tyd tot een uiterst gering minimum ia gereduceerd, terwijl de sterfte aau pokben in Oostenrijk, waar geen verplichte vaccinatie bestaat,ontzettend hoog is. De Heer P. E. Van Os, kunstschilder en zijne echtgeuoote Mevrouw C. J. Gonteyn, wo nende aao den Kruisweg, hadden gisteren het voorrecht, hunne vijftigjarige echtverbintenis te gedenken. Als huldebetoon hadden een aantal buren uit hunne woningen de vaderlandsehe vlag doen wapperen. Bruid en Bruidegom tellen resp. 79 en 82 jaren. Door het omvallen van eene brandende pe troleumlamp heeft eergisteren-avond,omstreeks half tien, een begin van brand plaats gehad, ten huize van G. Potser, wonende in de Blauwepoort aan de Kampervest. De bewoner, een man van ruim zestig jaren, heeft daarbij brandwonden bekomen aan beide beenen en is met de rader baar naar het St.-Elizabeths-of groote Gasthuis overgebracht. BURG. STAND. DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWU; 2 Nov.: O. H. Kappalhof eu J. Ter Smitten. - J. De Nijs en H. M. Cliteur H. C. De Bie en W. Prinsen. J. J. Kuene en M. Yan der Zande. M. Nieuwenhuizen en A. C. ldes. G.Her- mers en A. M. Kessens. J. Wevere en T. Reen. GETROUWD: 4 Nov,: H. T. Tal en F. Davidson. A. Davidson en M. Davidson. 5 Nov.: H. G. Boer en H. Mantingh. P. Houtman en A. S. Van Schaik. H. J. Veen en M. S. Van Gestel. A. Van Beaumont en A. M. Ter Horst. BEVALLEN: 2 Nov.: W. Smits-Martens. z. 3 Nov.: G. Van der Wijden-Veenings, d. W. S. Groenewoud - Zurendonk, d. J. Linthorst-Cuper, d. 4 Nov.; Ji E. Heilo-Wisse, d. A. X. Gubbels-Snoeks, z. 5 Oct.: A. Van den Boogaard-Bijland, z. M. H. Boon- Lubse, z. (levenloos). OVERLEDEN: 1 Nov.: W. K. H. F. L. Praag, 3 uren. Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem. Mgr. C. J. M. Bottemanneheeft benoemd tot Kapelaan te Amsterdam (H. Bonilacius) den Weleerw. Heer J. Th. Lagerwey, tot Kapelaan te Zoeierwoude den Weleerw. Heer C. J. B. Olifiers, die Kapelaan was te Leimuiden, en tot Kapelaan te Spierdijk den Weleerw. Heer H. N. Bollinger, die Kapelaan was te Haarlemmermeer (H. IVanciscus van Sales). HAARLEM, 5 Nov. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: koeien 23 verkocht 17 voorl 230 af 170; 1 stieren verk, 1 voor f 120a vaarzen verkocht voor f a pinken verkocht voor f af— graskalv. 9 verk. 7 voor t '50 a 30, nuchtere kalveren, 24 verk.24— 13 a f 8 schapen, 12 verk. 12 voor f 25 a f 15 Lammeren verk. ,f a Varkens, verk. per 5 ons. Biggen verk. f a Paard, a verk. f a Veulens, verkocht f a—f Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht. 69 stapels kaas uitmakende 8661 stuks, wegende 17292 kilo. Hoogste prijs f 28,50, middelbare prij» per 50 kilo. AMSTERDAM, 5 Nov. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen lste qnal. c. 2de qual. c. 3e qual. c.; vette kalveren, 171 lste qual 80 a c. 2de qual. 60 c, per kilo graskalveren f—a 19 nuchtere kalveren f7 a f 12. 1 schapen en lam. vette varkens 145, 40 a 45 c. per kilo. biggen paarden f RURMBREND, 4Nov. Kaas: aangevoerd 203 stapels. prijs der kleine kaas f S3.middelh., prijs ƒ30.—. Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger stug in prijs kalfkoeien. 340 rund. Vette kalveren traag 130 stuks, prijs 70 a. 80 e. per kilo, handel stug; nuch tere dito: aauvoerl42 stuks prijs f 10a f 24 per stuk, mati- geu handel. Vette varkensaanvoer 232 stuks, prijs 40 a c.50 per kilo met stuggen handel; magere dito aan voer 85 stuks, prijs f 10 a f 18 per stuk met matigen handel. Biggen aanvoer: 357 stuks prijs f 4. af 8.— LÜKTDEN, 3 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 2000, schapen en lammeren 10000, kalveren 60, zwijnen 99. Prijzen: beste ruuderen 2/4 a 4/11 schapen en lammeren 4/8 a 6'1, kalveren 3/4 a 5/4 zwijnen 2/4 a 3/8. ROTTERDAM, 4 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 67 paarden, 500 rundereD, 390 vette en gras- kalveren, 18 uuchtere kalveren, 12 schapen of lamme ren, varkens, 427 biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 75 e. 2de qual. 68 c., 3de qual. 64 o.; kalveren lste qual. 92'/, c. 2de qual. 82'/j a 87'/2<n> schapen lste qual. c., 2de qual. c., alles per kilo; varkens lste qual. a c., 2de qual. a c., 3de qual. c., licht soort a c. per half kilo. SCHIEDAM, 5 Nov. Moutwijn per Ned.vat af 12, Jenever 17,50, Amsterd. proef f 18,75. Spoeling f Commissie f 1,50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3