MAR&TMmCHTEJV. Ned. R. K. Volksbond. Afdeeling Rotterdam. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Letteren en Kunst. Rechtszaken. Ingekomen giften N, N. Overveen 3,— Bsch verteerd. De schade wordt op 4000 fr. ge schat. Te Breda is in de vorige week een belangrijke diefstal met inbraak gepleegd ten huize van den President der Arr.-Rechtbank, Mr. B. Hulshoff, in de Nieuwe Ginnekenatraat,. De die ven hebben zich door sen op den tuin uitkomend keukenraam toegang weteD te verschaffen en zijn vervolgens door een ander raam, dat zij met zeep hadden uitgelicht, verder binnengedrongen. Zij hebben in het salon uit eene damessclmjftafel het daarin liggende geld, ongeveer f100, genomen en al de zilveren en gouden voorwerpen uit eene zilverkast tot eene aanzienlijke waarde gestolen. Bij de ontdekking van den diefstal vond men de schrijftafel in den tuin liggen. Hoewel dadelijk een streng onderzoek is inge steld zijn de dieven nog niet gevonden. Ook is diefstal met inbraak gepleegd in de R. K. kerk te Teteringen, bij Breda. De dieven schijnen aldaar door een raam binnengedrongen te zijn en hebben al de zilveren en gouden kerk sieraden geroofd en de offerbussen geledigd. Al leen de gouden kelk, welke in de sacristie bewaard wordt, is overgebleven. Id het tuchthuis te Geelong, V i c- toria (Australië), is dezer dagen een man over leden iu den ouderdom van honderd jaren. Hij was tot levenslange opsluiting aldaar veroordeeld. Alle slagers en vleeschleveran- ciers te Madrid hebben het, werk gestaakt, omdat het gemeentebestuur maatregelen tot beparking hunner winsten heeft genomen. Slechts op enkele markten kon men vleesch bekomeD, tl. daar waar van overheidswege vleesch verkrijgbaar werd ge steld. Deze hoeveelheid was echter onvoldoende. Dr. Lipari, te Palermo, kwam, vol gens de Lyon medical, na langdurige proefnemingen en waarnemingen over de besmettelijkheid van croupeuse longontsteking, tot het resultsat dat nevens de pneumococcen ook de koude als lactor voor het ontstaan der ziekte geldt. Dieren, die door uitwerpselen met pneumococcen besmet waren maar gezond bleven, werrleu ziek, wanueer zij opvolgend, na of voor de besmetting, aan koude waren blootgesteld. Van 8 dezer diereu stierven er 6. Liparischrijftdat toe aan pathologische proce ssen, door de koude op het slijmvlies der luchtwegen ontstaan, welke het indringen der smetstoffen in de Blveolen begunstigen. Omtrent het voorgevallene bij de firma Hirsch Cie., te Amsterdam, verneemt het Jlblad het volgende: Nadat door de firma sedert geruimen tijd voor werpen vermist werden en reeds achterdocht bestond wie de bewuste persoon was, heeft de firma, om zich van het feit te overtuigen, zooals gewoonlijk iu een paskamertje verschillende artikelen uitgesteld en nauwkeurig opgenomen. De verdachte persoon, eene zekers G., die voor hare rekening met haar echtge noot eene werkkamer bij gemelde firma heeft, maakte *s namiddags weder van genoemd paskamer tje gebruik, en toen zjj het had verlaten, werden eenige voorwerpen vermist. Zij kon dus alleen de daderes zijn, en alvorens zij dien avond het huis verliet, werd zij in de woning der heeren Kahn en Berg (de firmanten) ontboden en ondervraagd. Het bleek, dat zij de schuldige was, want met behulp van eenige dames werden al de voorwerpen, die op dien dag vermist werden, op hare ceintuurbaan gehecht gevondeu. Door tusschenkomat van rechercheurs werd de dievegge voor den commissaris gebracht, die op het verlangen der firma eene huiszoeking te harent in de Verlengde Van Baerlesiraat deed in- stelleD, wat den uitslag had dat aldaar eene groote hoeveelheid der gestolen goederen werd gevonden. De daderes, aanvankelijk in arrest, is weder voor- loopig op vrije voeten gesteld. Zondag vierde de Afd. Amsterdam van den Ned. R. K. Volksbond het feest van den Bondspatroon, den H. Willibrordus. Nadat des morgens in alle parochiekerken door de leden eene generale Com munie gehouden was, vergaderde men ts 1 uur in het gewone vergaderlokaal; Plancius, waar de Zeereerw. Heer Sonings als feestredenaar optrad. De Voorzitter, de Heer Passtoors, opende de vergadering en heette de Zeereerw. Heeren Ro llings en den Adviseur,Rector Eijgenraam,zoomede de leden welkom. Een twintigtal nieuwe ledeu werden met eenige hartelijke woorden plechtig geïnstalleerd. Alsuu btsteeg de Pastoor der Mag- dalenakerk, onder luid applaus, de tribune. Z.Eerw. verklaarde, dat het hem een eer en ge noegen was een kort woord te mogen spreken. //Gij viert het feest van uw beschermer, broeders," zeiüe bij, «gij viert een godsdienstig feest en gij spiegelt u daarbij aan het voorbeeld van St. Wil- librord./y Spreker schetste in enkele grootsche trekken hei leven vau den grooten geloofsver kondiger, die vau Engeland 't eerst te Katwjjk aangekomen onze voorvaarderen aantrof als hei denen, die vaD den dienst van den waren God geheel vervreemd waren. St. Willibrordus heeft echter door zijn ijver, met het kruis in de hand als Apostel overal rondgaande, Nederland voor God herwonneu. Ten minste iD zooverre dat hij overal het zaad in een onontgonnen akker heeft uitgestrooid, dat in den loop der lijden de rijkste vruchten heeft afgeworpen. Maar nog op het einde van z(jo loopbaao, hij stierf op tachtig-jarigen leeftijd, zag de heilige Willibrordus reeds de Kerk van Nederland in hare eerste glorie. In welspre kende bewoordingen besprak ZEerw. de eerste toestanden en verklaarde dat niettegenstaande in latere jaren de koude adem van het protestantisme over Nederland is heengegaan, het goede zaad door St. Willibrord uitgestrooid, niet verloren is gegaan. In onze dagen toch bloeit het Katholicisme als weleer in ijjke pracht, en dat is de vrucht van het werken der eerste Apostelen van Nederland, van St. Willibrordus en de zijnen. Iu het meer practisch gedeelte van zijn rede toonde spr. aan, hoe de 'Volksbond geroepen was een dam op te werpen tegen den stroom des ongeloofs en ver maande allen zich vast te hechten naar het voor beeld van hun patroon,aan den Paus van Rome, omdat van dezen het ware licht over de wereld uitgaat. Vervolgens wekta hij de leden op tot liefde voor elkander, tot eendracht en eensgezind heid, omdat deliefdede sterkste band is en nood zakelijk ten zegepraal voert. Met eene krachtige opwekking werd deze zeer boeiende rede besloten. Van alle kanten steeg ten daverend applaus in de zaal op. De Voorzitter bedankte den Spreker op recht hartelijke wijze. De Zeereerw. Heer Eijgenraam hield vervolgens nog eene korte toespraak, waarin hij wees op het groote nut der fondsen en daarom met aandrang het ondersteuningsfonds den leden aanbeval. Na een laatste woord van dank van den Voor zitter aan de Zeereerw. Sprekers aan de Lie dertafel en aan den Heer Smit, die de aanwezigen op eene waarlijk schoone bariton-solo had vergast, werd de vergadering met het zingen van het Volks lied gesloten. De vergadering in Frascati op Zondag-namiddag gehouden, was eene constitneerende vergadering gewijd aan de vak-afdeeling der bakkers van den Bond. De Voorzitter opende de vergadering en bracht in herinnering, dat in de laatste drie eeuwen geene vergadering van B. K. bakkersgilden had plaats gehad. Het Protestantisme heeft de banden, die in de gilden patroon en gezel bonden, verbroken. Thans zijn de bakkers wederom bijeen, om ter bestrijding van het socialisme die banden weder te herstellen. Hij wees op Dr. Winterer hoe deze in zijne redevoeringen den weg heeft aangewezen welke de katholieke werklieden-vereenigingen moe ten bewandelen, en hoopte dat patroon en gezel in den B. K. Volksbond tot beider nut en voor deel en tot dat der gebeele maatschappij zullen werkzaam zijn. Het doel, de samenstelling en de werkkring der vak-afdeeling werden in statuten vastgesteld. De vak-afdeeling stelt zich onder het patronaat van den H. Aubertus, den alouden patroon van het bakkersgilde. Nadat de Heer Fikkei het woord gevoerd had over het groote nut eener vak-afdeeling san bak kers, ging men over tot het kiezen van een bestuur bestaande uit twee patroons en drie gezellen. Met een woord van dank, door den Heer Scheer der, Voorzitter der Afdeeling Botterdam vau den Ned. R. K. Volksbond, gesproken, werd deze vergadering gesloten. Een goede vriend. A. Da positie van den Referendaris Bommelmeijer is alhs behalve gunstig; de man zit over de ooren in de schulden; iedereen moet geld vau hem hebben.B.Hoe weet ge dat? A, Wel, ik ben een zijner beste vrienden. Landelijke eenvoud. Landbouwer (tot zijn zoon, den student). Hoe lang moet je nu nog studeeren, voor dat je nog een bril mag dragen? Een goed ruiter. Amanda. Wat zie ik! Mijn Ferdinand te paard! O, du weet ik, dat hij mij oprecht bemint. Om mij genoegen te doen, waagt bij zelfs zijn leven. Zelfkennis. A. Zeg eens, is de Heer Van Piekeren een fatsoenlijk man? B. Nu, hij heeft een karakter zooals wij beiden. A. Dus men kan hem niet ios alles vertrouwen. Eene lieve gade. Hij. Nu, Marie, hebt ge ook in mijne afwezigheid dikwijls aan mij gedacht? Zij. Zeker, beste man, dien prachtigen armband, welken ik u onlangs bij den juwelier heb aan gewezen en die u zoo goed beviel, heb ik in uwe afwezigheid gekocht. Een brave hond. Student (in een g/zelschap, waar juist ocer een bond1 als levensredder wordt gesproken). Ook mijn brave hond heeft mij eens uit eene groote gelegenheid gered. Een der aan wezigen. Op welke wijze? Toe, verhaal het ons. Student. Ik heb hem eens, in benarde omstan digheden, voor 50 gulden verkocht. Bloementaal. Sergeant-majoor (tot de recru- ten). Tot de eerste indrukken die ge moet hebben als ge een pakket van huis ontvangt, behoort ook een gevoel van dankbaarheid jegens uw sergeant- mBjoor. HAARLEM, 11 Nov. Dat het Bestuur van de Haarlemsche afd. van den Ned. R. K. Volks bond de kunst verstaat op hoogst waardige wijze een feest te orgaoiseereD, werd jl. Zondag-avond volkomen bewezen. Ter gelegenheid van het pa troonfeest kwam, met medewerking der Zangver- eeniging St. Bavo ea de Rederijkerskamer J.A. Alberdingk Thijm, dien avond ter opvoering: het oratorium Rosa Mystica en Hofdyks Profecieder Starren. De concertzaal der sociëteit Be Kroon was ge heel en al gevuld door de eerste helft van het aantal leden met hunne dames en de genoodig- den. Aller aandacht was gespannen van hetgeen men zou zien en hooren. Eu inderdaad de uit voering van het programma heeft bepaald de ver wachting overtroffen. Zij, die Zondag-avond op de eerste uitvoering aanwezig waren, betuigden allen hunne groote ingenomenheid, ja, hunne bewonde ring over hetgeen zij hadden geboord en aan schouwd. De feestviering werd met eene hartelijke toe spraak van den Voorzitter, den Heer A. J. De Jong, geopend. Hij heette allen welkom en sprak met enkele woorden zijne gevoelens op dank baarheid uit, welke hem bezielden bij de gedachte aan de wijze waarop het feest van den Willibror dus ook godsdienstig en kerkelijk was gevierd. Met den hartgrondigen wenecb, dat alle aanwe zigen een genot zouden smakendat heerlijke en heilige indrukken bij hen zou achterlaten besloot hij zijne mei applaus begroete openingsrede.' Ilofdij/cs dramatische schets: De profecie der starren werd allereerst ten tooneele gevosrd. De rollen waren uitmuntend verdeeld en blijkbaar was aan de mise èn scene moeite noch zorgen ge spaard. De dialogen waren voortreffelijk, dank zij de rolvaslheid der vertooners, die voortdurend bewrzen, dat zij van hunne rol eene bizondere stu die hadden gemaakt. Zonder aan de voortreffelijk heid van het spel der overige vertooaers iets te kort te doen vermelden we gaars e, dat de rol van Willem van Lsijerdorp op uitstekende wijz; werd vervuld. Als inleiding van het oratoiium werd door den Heer A. Rooijers, die met zijne zangers en zan gertjes op de fraai versierde estrade had plaats genomen, bet schoone Wees gegroet van Smeele voorgedragen. Van deze taak kweet de volij vorige directeur der zangvereeniging St. Bavo zich op uitstekende wijze. Het lied werd met gevoel ea toe wijding gezongen. Daarna kwam het oratorium, het glanspunt van den avond, ter uitvoaring. De eigenaardigheid vau dit oratorium bestaat hierin, dat het onderwerp van den gezongen tekst in tableaux door perso nen wordt voorgesteld. Zes tableaux werden ver toond, die alle zonder onderscheid een overwel digenden indruk op de aanwezigen maakten. Vooral groep 2,3 en 6 waren van bizondere schoonheid,zoo wel wat samenstelling als decoratief aangaat. Inder daad men moet deze tableaux zien om er zich eene juiste voorstelling van te kunnen vormen. Ze te beschrijven eischt eene bekwamere pen dan de onze. Gaarne getuigen wij echter, dat in alle groe pen eene glorie, eene pracht, eene bezieling, maar ook eene godsvrucht en teederheid heerschte, die, tot bewondering wekte en vaak een fraau van aan doening uit de oogeD perste. Men weet niet wat meer te bewonderen bij het aanschouwen dezer tableaux of de fraaie en aes- thetische groepeering dan wel de vertolking, de uitdrukking van de handeling der personen, die zwijgende toch in zoo hooge mate welsprekend waren. Decoratie en kostumes, niets liet te wenschen over, terwijl al hetgeen in de groepen werd voor gesteld van ernst en waardigheid getuigde. Het hei lige werd hier heilig behandeld. De Zangvereeniging St. Bavo verhoogde het genot door hare schoone voordrachten. Zoowel de gemeDgde- als de mannenkoren werden mei gloed en bezieling voorgedragen. De groote en de kleine zangers kweten zich dapper van hunne lang niet gemakkelijke laak. De eoli door de Heeren A. Rooijers, Van Giezen en L. H. Van Giezen ten uitvoer gebracht, werden op hoogs; lo ff Iijke wijze vertolkt evenals het quartet „O zaalge nacht,// waarin behalve de twee eerstgenoemde heeren ook de HearenZ). Jansen en J. Buwalda medewerkten. Met bizondere toewijding vooral werden de koren bij groep 5 en 6 gezongen. HAdestefidelis" werd eveneens zeer schoon vertolkt; de zangertjes zon gen dapper hunne partij. Ook van het muzikale gedeelte der feestviering kunnen wij niet dan met lof spreken. Wat ten gehoore werd gebracht getuigde van ernstige stu die ouder leiding van den heer Rooijers, die door den Heer Buwalda als accompagnateur trouw ter zijde werd gestaan. In de pauze vond de Heer W. Meesterman, lid van de Rederijkerskamer Alberdingk Thijm, gele genheid om de dames, die bij de opvoering van het oratorium hare medewerking verleenden,namens bet Bestnur hartelijken dauk te betuigen. Aan Mejuffrouw C. Van Giezen, die zieh welwillend met de declamatie had belast, welke elke groep voorafging, en die hare taak op voortreffdlijke wijze vervulde en aan M.-juffrouw G. Blesgraaf, die de persoon der H. Maagd voorstelde, werden door genoemden heer uit naam van de leden der Rade- rijkerskamer sierlijke bouquetten aangeboden. Met eene redevoering van den Voorzitter ein digde deze heerlijke avond, de eerste van de drie waarop de voorstellingen plaats hebben; Spre ker betuigde in wel gekozen woorden zijn harte lijken dauk aan allen, die tot het wolslagen van al hetgeen ten geboore en ten aanscbouwe werd gebracht, hadden medegewerkt. Hij was overtuigd, dat ieder aanwezige vervuld van een godsdienstigen indruk bij het gesmaakte genot huiswaarts zoude gaan eu merkte daarbij tevens zeer terecht op, dat zulk een indruk heiligend werkt en verkre gen wordt op eene feestviering sis deze, welke zich zoo gunstig onderscheidt van de tooueelvertoo- ningen, die door de oirgeloovige wereld worden aangeboden. Met een hartelijk woord tot de leden van den R. K. Volksbond gericht, waarbij hij aan- spoorde tot getrouwe plichtsbetrachting opdat het doel eu het streven van den R, K. Volksbond mocht bereikt worden, eindigde de Heer De Jong zijne toespraak, die met luide bijvalsbetuigingen werd begroet. Aan waardeering van het genotene van den kant der talrijk aanwezigen ontbrak het dien avond niet. Ofschoon het applaus bij de verschil lende tableaux, ten einde den indruk niet le ver storen, achterwege bleef, uitte de algemeene te vredenheid zich ua het slot-tableau dermate, dat aan de bijvalsbetuigingen geen einde scheen te komen. En deze hulde was wel verdiend, want zoowel de leden van de Rederijkerskamer als die der Zaugvereeuiging hebben het auditorium door hunne taleuten in hooge mate verplicht. De ar ocd van jl. Zondag heeft bij allen een heer lijken indruk achtergelaten, die ongetwijfeld lan gen tijd eene weldadige uitwerking zal te weeg breugen. Aan het Bestuur, aan den Directeur der Zang vereeniging en aan allen die tot het weista gen dizer feestviering hebben medegewerkt, komt voorzeker lof en hulde toe voor hun ijver, zor gen en bemoeiingen. Zij hebben opnieuw bewe zen wat toewijding en samenwerking vermogen tot stand te brengen. Het succes van den avosd en de dankbaarheid der aanwezigen is voorzeker het heerlijke loon, dat zij ontegenzeggelijk in da ruimste mate hebben verdiend. Ook aan deu Heer A. Lemin,\om\. een woord van dank eu waardeeriug toe voor de regeling van het decoratief en de samenstelling der groepen. Aan zijn goed beleid ia voorzeker een groot deel van het genot van den avond te danken.' Naar wij vernemen zal Zondag a. s. eene her haling voor deze feestviering plaats hebben voor de tweede helft der leden van den R. K. Volks bond afd. Haarlem en hunne dames. Eene derde voorstelling zal, tegen betaling, toegankelijk zijn voor het publiek. Bij koninkl. besluit is eervol ontslag ver- leeud aan de Heeren G. J.Van WalchrenenH. C. Van Slooten beiden als le luitenant bij de d.d. Schutterij te dezer stede, en benoemd tot le lui tenant de Heeren J. W. Reeh orst en P. G. Van Hemert, beide thans 2e luitenant, tot 2e luilonant den Heer A. E. J. Al. Sinkel thans 2e luitenant a la suite eu W. J. II. Muiier, thans schutter, tot 2e luitenant a la suite deu Heer J. A. G. Van der Steur, thaus schutter. Door Regenten van het St. Elizabeth's of groote Gasthuis te dezer stede, is, in opvolging van deu Heer Dr. C. Ekama, tot geneeskundige aan die instelling verbonden, de Heer Dr. H. L. Van Linden Van den Ileuvell. Eergisteren-avond te 12 uren werd een heer in de Warmoesstraat, hoek Spekstraat, bewusteloos op de straat gevonden. Nadat door eenige om standers te vergeefs pogingen tot opstaan waren aangewend, werd de politie ontbodeD, welke hem per wagentje naar bet bureau vervoerde. BURGk STAND. DEK GEM. HAARLEM BEVALLEN: 6 Nov.: A. C. S. Ter Smitten-Van Daf- felen, z. 7 Nov.: H. M. Van der Veldt-Heetum, z. H. F. Groeneveld-Oetjes, z. (Levenloos). 8 Nov.: W. Van Leven-Schaar, z. T. van Loon-Casteleyn, d. (le venloos). E. Van der Weyden-Van der Ark, z. M. Groot-Lange, 2d. G. Kluft-Hartel, z. A. Rose- Van den Heuvel, d. D. Van Bilderbeek-Dekker, d.~ C. F. Overmeyer-Boon, d. H. M. Koestal-Walker, z. L. E. Van der Golk-Bredemeyer, z. 9 Nov.: S. Kroon-Hogetoorn, z. C. Kloos-Van Amstel, C. A. Van Arkel, z. (levenloos). OVERLEDEN: 6 Nov.: H. Tol. 1 m. 7 Nov.: H. A. Bij voet-Klaasen, 77 j. J. Van Boekhoven, lm.— 8 Nov.: J. Van Wort, 2 m. 9 Nov.: G. Kuipers, 21. m. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 1 Novombtr 1890. 1. G. B. h/v F. B. en F. B.; molenaars, Krommenie, Mish. Ieder f 15 boete of 8 dagen hechtenis. 2. A. S. arbeider, Zandpoort. Wederspannigheid. 14 dagen gev. straf. 3. G. V., arbeider, Hillegom. Vernieling. 3 dagen gev. straf. 4. J. v. H., broodbakker, Krommenie. Mish. 14 dagen gev. straf. 5. A. De J. en C. J. Van E., timmer lieden, Haarlem. Beleediging, De le 7 dagen, do 2e 5 dagen gev. straf. 6. H. B., arbeider, Haarlemmermeer. Mish. Vrijgesproken. 7. H. De N., tuinder, Hillegom. Mish. Eene maand gev. straf. 8. A. v. H., sigarenmaker, Haarlem. Beleediging. f 1 boete of een dag hechtenia. 9. P. W., arbeider, Hillegom. Mish. Eene maand gev. straf. 10. L. S., tuinder, Beverwijk. Beleed, ambt. in functie. 5 dagen gev. straf. 11. J. De R., arbeider, Beverwijk. Vernieling. 7 dagen gev. straf. De Zeereerw. Heer R. Van Oppenraaij zal van zijn met goud bekroond gedicht Amor een tweeden druk in het licht geven. Deze tweede oplage is ten voordeele der melaatschen, aan wier verpleging Pater Damiaan zijn leven had toe gewijd. —Door den Zeereerwaarde HeerW. H. Schmeits, S. te Oudenbosch, is, ter voldoening nan de bepaling van art. 99 der wet op het hooger onderwijs, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken kennis gegeven, dat door hem te Oudenboseh eene bizondere school van hooger ouderwijs is opgericht. Door de Rechtbank te Roermond is de landbouwer H. B. uit Kessel, wegens moedwillig in brand steken van eene korenmijt onder Baarloo, tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. De Rechtbank te Amsterdam heeft geene termen gevonden om Aafke Kuijpers gerechtelijk te vervolgen en stelde haar jl. Zaterdag-avond op vrije voeten. Naar men zegt heeft de Officier van Jüstitie verzet HAARLEM, 10 Nov. Ter graanmarkt van heden af gedaan: roode tarwe f a f witte f 8,40 a 6,7 5 rogge f6.15 a f6,haver f 3,60 a f 3,50 gerst f 5,50 bruine boonen faf,—Gr. erwten f 9,60af6,75, Capucijners f 11,a fOliezaad f.—Karwijzaadf ALKMAAR, 8 Nov. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen was als volgt: koeien j 17 nuchtere kalveren/ 12 a 24, vette kalveren a 88 schapen 16 a 25 varkens e. per kilo, 79 ma gere dito 12 a 17,15 bokken 4 a f 12. paarden 0 a/ lammeren f 4 HOORN, 8 Nov. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe f 7,— a 9,— heet. rogge f a Heet. Gerst 4.50 a5,75hect haver f 3,25 14,— mosterdzaad 14, a 16.25 heet. bruine! 10.— a 13,75 gele f 12,— a 17.— heet. paardeboonen 15 75 a 6.25 heet. erwten a 0 AMSTERDAM, 10 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 421 runderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,70 a—.dito 2dequal.f 0.60 dito 3de qualiteit f ,50 per kilo; melk- en kaifkoeien 170 a 280, 4 graskalv. f a 36 nuchtere kalveren 7 a 12, 35 schapen en lammeren 276 vette varkens 40 a 45 c. per kilo. LEIDEN, 8 Nov. De prys der boter waa heden pet vat lste qnal. f 62.— 4 68.—, 2de qual. f 64— 60.Aanvoer groot en handel vlug. DELFT, 8 Nov. Heden werden aangevoerd 47 stapels kaas, wegende te zamen 11301 kilo; prijs 1 20 a 27'/i O. per 100 kilo. Handel geregeld. ROTTERDAM, 10 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 140 runderen, 95 vette en graa- kalveren, nuchtere kalveren, 1227 schapen of lamme ren, 605 varkens, biggen, bokken of geiten. De prjjzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 76 o. 2de qual. 68 c., 3de qual. 64 c.; kalveren lste qnal. e. 2de qual. 82'/s a 87V3C-, schapen lste qual. 60 c., 2de qual. 50 c., alles per kilo; varkens lste qual. 24 a e., 2de qual. 23—a c., 3de qual. 22—c., lieht soort 20 a 21 c. per half kilo. SCHIEDAM, 10 Nov. Moutwijn per Ned. vat a f 11,50 Jenever 17,—, Amsterd. proef f 18,25. Spoeling f Commissie f 1,50. VELSEN, 8 November. Ter groote jaarmarkt waren ruim 2900 stuks vee aangevoerd. De handel was Btng en de piijzen hoog. Kaifkoeien golden f200 a 225; melk koeien f150 a 170; geldekoeien f 160 4 220; vaarzen f 130 a 190; hokkelingen f60 4 100. voor het arme kerkje te ACKWORTH GRANGE bij Pontefbact (Engeland). Mej. N. Nf 1;_ N. N1 N. N1, Postwissel Amstelveen2,50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1890 | | pagina 3