marktberichtm7~ Laatste .Berichten, neesmiddel tegen die vreeeelijke ziekte uitgevonden, en wel door Prof. Ewald, directeur van het Au- gasta-hospitaal ta Berlijn. Een voornaam be standdeel van het nieuwe middel moet Cayennepe per zijn. Nederl. R. K. Volksbond. Voor geest en hart. Ter behartiging. Tot Qaderwyzer aan de R. K. Parochiale Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. weest om zich tvecrene longaandoening daar volgens Koch's geneeswijze te laten behandelen, en keerde in nog zwakken toestand naar Berlijn terug. Kort voor Wiloa gevoelde hij zich bizonder mat, en nam daarom gaarne een hem door een paar mede reizigers aangeboden glas wijn ter versterking of opwekking aan. Seeds spoedig na het gebruik van dieo wijn, die met een verdoorend middel vermengd was, verviel G. in een diepen slaap, om bij zijn ontwaken te bemerken, dat bij bestolen was voor bovenvermeld bedrag. Een dokter speelde dezer dagen te Monte Carlo en was buitengewoon gelukkig. Toen hij met zijn gewonnen schat despeelzaal wilde verlaten, kreeg hij ten ten gevolge van zenuwover spanning eene beroerte en bleef dood. De twee en dertig-jarige zoon der weduwe D., te Quens'alt in Duilschland, werd omstreeks scht jaren geleden, ziek en sedert dien tijd zi-g men hem in het dorp niet meer. Als buren haar naar haar zoon vroegen, gaf de moeder ten antwoord, dat hij een zenuwlijden had en het bed niet koa verlatea. De arme jongen geraakte daar door langzamerhand bij de dorpsbewoners in het vergeetboek. Onlangz had een gandarm® aanleiding om in hat huis naar den zieke te zotkea. Iu den kolder ko mende, vond hij dan ongelukkige, in een hoek ineengedoken, mager als een geraamte, geheel met vuil overdekt en enkel met een oud laken bedekt; de knitën van den bek'agenswaardige waren tot de borst opgetrokken, alaof ze er mede samen wareu gegroeid. Een onderzoek toonde aan, dat de onge lukkige zes jareu in de kelder had doorgebracht. En Wft was nu wel de aanleiding hiertoe? De man der Weduwe D., die Zis jaren geleden stierf, had een ziekelijken zoon, die tevens zjjn oudste was, in zijn testament een beetje beier bedacht dan den jongsten zoon. Op den korenmolen van denHeer J. Meursing te Buinen, klom de elfjarige koaap J. H. tegen een touw op, waaraan men zakken koren optrekt, Tuen hij ter hoogte van de zoldering was gekomen, vielen de valdeuren, misschien door be weging van de touwen, dicht, zoodat het hoofd van den knaap er tusecbeo geraakte. Op bet luid ge schreeuw snelde H. N., in de nabijheid werkzaam, ter hulp, waardoor hij den hangenden knaap, die van schrik reeds het touw bad losgelaten, uit zijn bcnarden toestand redde. Te Maassluis heeft eeD brutale diefstal met inbraak plaats gehad. Terwijl de be- woaers uitstedig waren, is er bij den Heer M. ingebroken en uit de secretaire, die nut geweld geopend is, circa f ISO aan contanten ontvreemd. Dezer dagen had, in de tunnel door den berg Siut Go hard, een conducteur het ongeluk van een trein te vallen; hij kwam met het bovenlijf op de rails te liggeo en de wielen sneden hem het kootd ven den romp. Toen het onheil aan het station Göscheaeo bokend werd, ging oumiddellijk de baanopzichter, begeleid door twee arbeiders,met een loopwagen op weg, om het lijk van den ongelukkige te zoeken. Zij waren nog niet op de plaats des onheils, toen doadeljjke ontsteltenis zich van die wakkere mannen meester maakte. Voor hen uit op nauwelijks honderd meter afstand, kwam hun een sneltrein te gemoei! Het was te laat om eene poging tot redding te doen en in het volgende oogesblik was een Dog grooter on geluk gebeurd! De loopwagen was tot splinters geslagen, de opzichter had beide beecen Verloren en teide ar beiders moesten, zwaar gekwetst, van onder den trein te voorschijn worden gehaald. Tot overmaat van ramp overreed het rijtuig van een te hulpgeroepen geneesheer een klein kind,dat zulke zware verwondingen bekwam, dat men er aan wanhoopt om het in het leven te behouden. Te Antwerpen is een Engelschman in hechtenis genomen, die in twee dagen 37 valsche sovereigns in omloop had gebracht. Een schipper te Eemnes, een zeil ontrolhnle, dat dea geheelea wiuter opgerold op het dek had gelegen, ontwaarde daarin meer dan vijftien doode muizen en mollen. Dio beesten, be ducht icor de strenge vorst, hadden daar een veilig toevluchtsoord meenen te vinden, maar waren,naar het blijkt, in hunne verwachting bedrogen. In deVereenigdeStaten,zijnzoo- veel Duitschers, dat er 500 Duitscho dagbladen worden uitgegeven. Een zoontje van M. H. teRoorda- hnizum sp elde met oude koperen centen, met het gevolg, dat hij er eenige van doorslikte. De knaap bleef gezond, maar de maag weigerde droog voedsel en toen Dr. Kooperbarg, de centen, zonder veel moeite, uit de maag verwijderde, bleek dat het kind drie centen bij zich had. Te Kopenhagen is eene interna tionale boekententoonstelling geopend, ter herden king van de 400-jarige toepassing van de boek- drukknnst in Denemarken. Ia 1491 werd te Ko penhagen bet eerste Deecsche boek gedrukt door Gottfrial van Gbemeo. Te Auckland is een uit de mena- gerie van Wombweli ontsnapte tijger een park binnengedrongen en beeft daar 7 herten en 5 schapen gedood. Men heeft op bet dier geschoten, maar het slechts gewond, en niemand bijna durft thans zijd huis meer verlaten. In het Hotel de Bellevue te's- Gravenhage is aangekomen Prof. Liebreich uit Berlijn, do uitvinder van de nieuwe geneeswijze voor keeltuberculose. EMen krijgt na hoe langerhoe meer keur van middelen tegen longtering. "Volgens de ^Apotheker-Zeitung ia er alweder een nieuw ge Een bijbel, in 1450 te Mainz ge drukt, naar verzekeid wordt door Gutenberg, is dezer dagen Ie New-York verkocht voor f 37,500. Het ongeluk in despoorwegtun- nel te New-York is, volgens da ui'spaak der jury van de lijk-chouwing, Se wijten aan de onachtzaam heid der beambten, en voornamelijk aan de kachels, welke, in strijd met de wet, in den trein werden gebruikt. Er werd een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd tegen twee van de directeuren der maatschappij. Eeu van deze kwam zich vrijwillig aanmelden bij het gerecht. Hij werd tegen eene borgstelling van 2000 dollars, door den He^r Van der Bildt gestort, op vrije voelen gelaten. In het Casino, Wagenstraat te 's Gravanhage, had Zondag-Damiddag de gewone bijeenkomst plaats van d® Haagsche Afdeeling van den Roomsch Katholieken Volksbond. Nadat de vergadering geopend was, met een door allen gezongen lied, ter eere van den PJozef, deelde de Secretaris mede, dat op de jongste vergadering van het Hoofdbestuur, besloten was op den tweeden Paaschdag alhier eene bijeenkomst te houden van het Hoofdbestuur, met de afgevaardigden der Afdee- lingen, ter behandeling van de punten, welke op de jongste Algemeene Vergadering, te Haarlem, onaf gedaan waren gebleven. De Voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat op de eerstvolgende Afdeelings-bjjsenkomst op 22 Maart, de Heer W. Kiippers, uit Haarlem, als spre ker zal optreden. Üe Heer Zwart heeft als bestuurslid bedankt. Aanstaanden Zondag zal de Afdeeling eene ver- gaderiog houden te Scheveningen in het Hotel Zee- rust, ten eiude het doel en de strekking van den Bond ook bekend te maken bij de bewoners der achate Afdeeling van 's-Gravenhage. Door den Heer Van Kol, Voorzitter van het Ondersteuningsfonds, werd verder nog medegedeeld, dat aanstaanden Zondag, des voormiddsgs te half elf uren, ia de parochiekerk van den H. Jacobus, in de Parkstraat alhier, eene plechtige Hoogmis roor het Ondersteuningsfonds zal worden opgedragen. Spreker hoopte, dat vele leden bij deze plechtig heid tegenwoordig zouden zijn. Daarna was het woord aan den Heer Sleyffers, Spreker verheugde zich over den grooten bloei van den Bond en van deze Afdeeling in het bizonder, doch knoopte daaraan de waarschuwing vast om op de verkregen gunstige muhateo niet in te sluime ren, doeh werkzaam te zijoomdat de Bond staat tegenover een vijand, die van elk zwak oogeablik partij zal trekken. Bij het atrijdvoeren tegen den greoten vijand van den Bood, het socialisme, moest vooral in het oog gehouden worden, dat door beleid en juistheid vau inrichting en door vaste aaneensluiting allien zege te behalen is. Ook in het dagelijksch leven heeft - zeide spre ker de werkmansstand vijanden, vooreerst in enkele zoogeraamde nijverheidsmannen, die de arbeiders niet als medemeoschen, doch eenvoudig als werktuigen beschouwen en hen als zoodanig be handelen, en oak in degenen, die het onnadenkende en lichtgfloovige arbeidende volk tot ontevreden heid opwekken door voorspiegeling van phantasti- sche toes an ien, welke voor hen toch nooit bereik baar zijn. Doch de werkman heeft ook werkelijke vrienden, die hem zjjne eigene waarde leeren kennen,allereerst den Godsdierst, die hem zegt, dat het geluk door hem verkregen kan worden door het geduldig dra gen van beproevingen en wederwaardigheden. De Godsdienst spoort da wtrklitden niet tot oproer, doch tot ijverige en nauwgezette plichtsbe trachting aau niet alleen tot hun stoffelijk welziju, maar ook omdat het Gods wil is, die dit yerlangt. Spreker besloot zijne rede met den raad aan de leden om de broederlijke eendracht steeds te bewa ren, elkander te helpen en te steunen iu broederlijke liefde, waardoor voor hen het eeuwig geluk wbs weggelegd. Luide toejuichingen volgden op deze toespraak. Na de pauze droeg de Heer Van der Lsus een door hemzelven veivaardigd gedicht voor en gaf de Heer Kuypers, lid van de Rederijkerskamer, eene komische voordracht ten bes e, waarna de bijeen- komst werd gesloten. Dagblv. Z. H. en ,s-Gr.) Het gaat met onze oordeelvellingen al3 met onze horlogesrgeen enkel gaat volkomen juist, toch gelooft ieder het zijne. Wie kinderen wil leeren zich ordentelijk jegens andereu te gedragen, gedragezich zelf eveozoojegens ben. Het is geen kracht, maar zwakheid om overal fouten van anderen te zien. Ja, 't Hart heeft zijn instinct, maar Raadpleeg ook 't Yerstand, Bij 't kiezen uwer vrinden! Het snoer is ras geknoopt, maar zonder schade of schand Zoo spoedig niet te ontbinden! Allerlei. Op school. Onderwijzer. Kare', kunt ge mjj een schepsel noemen, dat rugwaarts loopt? Karei. Zeker, meester, twee zelfs: de kreeft en mijn vader. Onderwijzer. Uw vader? Karei. Ja, meester, want die is touwslager. Twee zielen en eene gedachte. A. Hoe laat is het? B. Tien uur. A. Markwaardig toeval! Juist zooveel guldens wilde ik je te leen vragen. In een coupé le klasse. Eerste lieer (tot zijn buurman). Ea waar gaat de reis heenPAndere Heer, j Naar Amerika. Eerste Heer.Da* ook naar het verre westen. Hoeveel hebt ge wel verdonkeremaand? Een tweede Willem de zwijger. A. Zeg eens, kunt ge zwijgen? B. Zeker, bet graf is er een kermis bij. Brutaal. Heer. Geld geven doe ik niet, maar ik zal je aan we'k helpen. Bedelaar. Zeg eens, me- neertj», we hebben hier een goed gekkenhuis in de stad, hoor je. Bloementaal. A. Wat zeg je van mijn nieuw kostuum, amice? B. Nu, dat uw kleermaker een zier gefortuneerd man moet zijo. Royaal. Boer (op het postkantoor). Mag ik een postzegel van u hebben? Postambtenaar. Van vijf, tien, vjjfiien of twintig cents? Boer. Nu, ik heb miju booi duur verkocht, ik kijk niat op een paar ceuter; geef er maar eentje van vier stuivers. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM, 12 Maart. Jl. Maandagavond werd eene vergadering gehouden van degenen, die hun voornemen hadden te kennen gegeveu om deel te nemen aae de tentoonstelling van plaatselijke nijveiheid, waartoe het initiatief werd genomen door het Haarlemsche departement van de Maat schappij vau njjverheid. Vermits het aantal in zenders slechts met weinigen was vermeerderd, eu het cijfer van 50 nog niet had bereikt, vereenigde men zich algemeen met het ad»ies der Commissie, dat van de tentoonstelling niets kon komen, vermits de vermoedelijke ontvangsten niet in eene gunstige verhouding staan met de noodzakelijk te maken onkosten. Wel zouden wellicht door subsidie van gemeente en steun van anderen de financiën kunnen gevonden worden, doch men begreep om een en ander niet te kunnen verzoeken nu de nijverheid zelve, als naaste belanghebbende, niet algemeen en krachtig had medegewerkt. De commissie zal thans aan het departementsbestuur rapport doeD, ten einde tot eene beslissing te komen. Met een woord van dank aan al de aanwezigen, die getoond hadden, de pogingen van het depar tement in het belang der Haarlemsche nijverheid aangewend te willen steunen, sloot de voorzitter de bijeenkomst. Zooals wjj reeds vroeger gemeld hebben zal de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap dozen zomer Diet deelnemen aan buitenlandsche coiicoursen, doch de werkende leden zullen eeu uitstapje maken naar Kleef en omstreken. In eigen kring zal voorts eeu wedstrijd voor quartet- en solozang worden georganiseerd, waarvoor reeds eenige prijzen beschikbaar zijn gesteld. De Heer J. J. Bakker, Adjunct-Inspecteur van politie alhier, is benoemd lot Inspecteur van politie te Sliedrecht. In de gisteren gehouden zitting van deu Raai dezer gemeente werd het voorstel van B. en W. tot, wijzigiug van sommige bepaliugen betreffende den dienst der gemeente-reiniging met 19 tegen 2 stemmen aangenomen. De eigenaars van huizen zul len dus voortaan voorde verwijdering van faecale stoffen vau elk hun toebeboortnd perceel eene jaar- lijksche retributie moeteu voldoen. Op voorstel van den Heer Jlethaan Macare werd de behandeling van de wijziging iu de ouderwijs- trakt menten tot later uitgesteld. Een eersol ontalag werd verleend aan den Hei r Obermüller als leeraar aan de hoogere burgerschool met 5 ja igen cursus tegen 1 Sspt- a. s. eu aan Me juffrouw Van der Ven als leerares aan de meisjes- burgerschool tegen 1 Mei a. s. Door Gedeputeerde Staten was ingezonden het Provinciaal Blad met vaststelling der jaarwedde vaD de Wethouders. H t besluit van den Raad om dia jaarwedde te bepalen op f 1200 is nu goed gekeurd. Eergisteren-avond hield de Yeroer.iging van IudustriëeUn enKoopliedeu belr, ff ndcBouwkunde en aanverwante rakken gevestigd te Haarlem,goed gekeurd bij Koninklijk besluit van 16 Deo. 1887, no 24,eene voorhaie leden eu voor haren werkkring belangiijke vergaderirg, waarvan da resultaten allereerst den werklieden barer leden zulieu ten bate komen. In de laatste helft van het vorige jaar werd door een der leden dezer Vereeniging hel denkbeeld ge opperd om in overeenstemming met hare statuten eene afzonderlijke afdeeling op te richten ter on derlinge verzekering van zich en hunne onderge schikten, tegen invaliditeit en ongelukken. Dit denkbeeld vond, nadat menig bezwaar was uit den weg geruimd, weerklank bij de Algemeone Verga- gadering,die eene commissie benoemde ®an 7 leden, bijgestaan door den algemeenen Secretaris der Yer- eeniging, ten einde die zaak zoo mogelijk lot stand te brengen. De commieeie kweet zich lcff lijk van hare taak en in eene druk bezochte Algemeene Verg. van bovengenoemde Vereeniging, eergis- teren-avond gehouden, werden hare voorstellen met algemeene stemmen aangenomen. De afdeeling Oa- d rl.Verz. tegen Inv.en Ongel, is dus geconstitueerd eu baar bestuur benoemd, terwgI staande de verga dering reeds voor f 22500 van het aacdeelen-kapi- taal, groot f 50000 nominital werd getetkend. Het doel van de oprichting dezer onderl. verze kering is om zich en hunne werklieden op solieden grondslag en tot den minst mogelijken prijs, tegen inv. en ongel, te verzekeren, waartoe een minimum tarief kan worden toegepast, omdat de administratie door de bestuursleden bijna geheel belangloos zal worden waargenomen en hare oukosten alzoo zeer gering zullen zij", terwijl van de eventueel te behalen winst ten bate komt: 30 pet. aau de deelnemers en 50 pet. aan het ri servefonds der afdeeling. Om zich of zijne werklieden te kunnen verzekeren moet men lid zijn van de Vereeniging, waartoe men zich doo: 3 leden gesteund, steeds bij den secretaris, den Heer 1. Van Campen, kan aanmelden. Naar wij vernemen, heeft de rechtbauk alhier tot beëedigd vertaler in de Hoogdnitsche co Eiansche talen benoemd, don Heer O. Wesseldijk, leeraar aau het Gymnasium alhier. De Heer A. Van Stralen, lid van Gade- putaerde Staten van Noord-Holland, is door eene ernstige ziekte getroffen. Zijn toestaud is niet zonder gavaar. Burgerschool voor jongen a is, met ingang van 1 Mei, benoemd de Heer J. A. M. Bruning, te IJselstein. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM ONDERTROUWD: 11 Maart: E. H. G. F. Kleinleer en H. Vermeer. A. Wykhuizen en E. Visser. GETROUWD: 11 Maart; C. Van Walwijk en M. H. Badenhuizen. C. L. Rozijn en A. H. Heidelberg. C. P. Vau Poolen en M. Kros BEVALLEN; 8 Maart: M. W. Van Emerik-Van der Horst, d. J. M. Hilterman-Breek, d. C. F. A. Hessels-Martin, d.E. Frank-Zaai berg, d. 9 Maart: J. E. Dommisse-Van Looy, z. J. Van Dijk-Kreniter, z. 10 Maart: G. Gcerevliet-Laros, d. J. Goblens- Kenter. 2 z. 11 Maart: L. Smits-De Vries, z. OVERLEDEN: 7 Maart: C. Voges, 67 j. 8 Maart: H. F. Smit, 00 j. A. C. H. Donnee, 1 m. —9 Maart: J. Hofstee, 4 ra. G. Korswagen. 73 j. J. Boon. 10 m. F. Montauban, 7 j. C. Negrijn, 2 j. 10 Maart: F. Pronk-Feyenaar, 73 j. A. Klein-Stegerhoelc, 72 j. 11 Maart: R. Booger, 6 m. Ia de jangste bijeenkomst van bloembolleokweekers te Oegstgeest is besloten, eene bloembollenveiling ta houden, 0nder directie van de Heeren Ant. Roozen, te O .erveen, eu A. W. en W. N. Alkemade, te Noordwijk. Te Breda is Viijdag gevankelijk overgebracht de ont- slagan ambtenaar bij 'a rijks belastingen S., als verdacht van meineed in zake zoat-amokkelarij. Te Roermond liju Zaterdag 5 veld-artilieristen, van dat garnizoen, in arrest geateld, beschuldigd van diefstal, gepleegd in de cantine. Zij zullen naar deu Krijgsraad wordea verwezen. HAARLEM 11 Maart. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, veikoopen en prijzen als volgt koeien verkocht 1 voor f 280 af j aticren verkocht pinken verkocht voor f af— graskalv. verk. voor f a nuchtere kalveren, 73 verk. 73— 9 a f 5—, ichapon, 2 verk. 2 voor I 27 a f Lammeren verk. ,f a Varkens, verk.— per 5 ons. Biggen verk. f a Paard. 0 verk. f a Veulens, verkocht f a—f.. Aan de kaasmarkt werden hedeu aangevoerd en verkocht 1 stapels kaas uitmakende 107 stuks, wegende 220 kilo. Hoogste prijs f 26,—, middelbare prijs per 50 kilo. AMSTERDAM, llMaart.Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: runderen lste quah— c. 2de qual. c. 3e qual.— c.; vette kalveren, 149 lste qual 110 a c. 2de qual. 90 c per kilo graskalveren f—a 154 nuchtere kalveren f6 a f 10. 4 schapen en lam. 138 vette varkenB, 38 a 43 c. per kilo. biggen paarden f RURMEBEIVD.lOMaart.Kaas: aangevoerd 29 stapels, prijs der kleine kaas 134.50 middelb., prijs f Koeien matig in prijs; melk prijshoudend; geldiger stug in prijs kalfkoeien.105 rand. Vette kalveren matig 50 stuks,prijs 80 a. 1,c.per kilo, handel matig; nuch tere dito-.aanvoerj 426 stuks prijs f 4a f 15 per stuk, mati gen handel. Vette varkens: aanvoer 68 stuks, prijs 36 48 c. per kilo met vluggen handel; magere dito aan voer 45 stuks, prys f 12 a f20 per stuk met stuggen handel. Biggen aanvoer: 207 stuks pry's f t. i I 9.— SCHIEDAM,llMaart.Montwijn per Ned.vat a f 10,— Jenever 15,50 Amsterd. proef f 16,75. Spoeling f Commissie f 1,60. ROTTERDAM, lOMaart. Op de veemarkt waren hede» aangevoerd: 7 paardau, 350 roudereD, 153 vetta en graa- kal veren, 308 nuchtere kalveren, sohapen of lamme ren, 1 varkens, 61 biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen van het vee, beiteed ter markt van heden waren aia volgt: Rnudoren late qnaliteit T4 e. 2do qual. 68 c., 8de qual. 62 c.; kalveren late qual. 110 c. 2de qual. 95 a 100 c. achapen lste qual. e., 2de qual c., alles per kilo; varkens lste qual. a 2de qual.— ac., 3de qual. e., licht aoort a c. per half kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd: 75/8 en 10/16 ton en 960 stukken per half kilo; prijs le qual. f 60— 2e qual. 56 3e qual. f 50 per half kilo 55 a 75. BERLIJN, 11 Maart. In den toestand van Wiudtborst, die gisteren ziek geworden i«, kwam tot heden avond geene verbetering. Hij lijdt aan eene lichte longontsteking. In den namiddag heeft Windhorst de H. Communie ontvangen. Naar van goede zijde wordt gemeld, heeft de Keizer het verzoek vau den Minister van Eeredienst, dea Heer Von Gossler, om ontslagen te wordeo, toegestaan. De begrootingscom missie uit den Rijks dag heeft met groote meerderheid aangeno men het vooretel-Mauteuffel om als eerste termijn voor den bouw van twee nieuwe pantserschepen een bedrag van 1 millioen voor elk toe te staan, en evenzoo het voorstel der Heeren Rickeri en Ballestrem, volgens hetwelk uit de begrooting 1890/91 de toege stane eerste termijn van 2,300,000 mark voor een kruiser zal wegvallen. BRUSSEL, 11 Maart. In de zitting der centrale sectie heeft JanseD, het hoofd der progressisten, de voorstellen der Regeering goedgekeurd. Desgeljjks deed Buis, het hoofd der linkerzijde, uitgezonderd ten aanzien der voorgestelde proportioneel® afvaardiging. ROME, 11 Maart. Di Rudini antwoordde in de Kamer op eene interpellatie welke betrof handelingen van Oostenrjjksche au toriteiten, die beleedigend waren voor Italië. Hjj verklaarde dat hi) van die voorvallen niets wist, en in elk geval zou hjj de Oos- tenrijksche Regeering waarschuwen, dat de Italiaansche Regeering er op gesteld is te handhaven de vriendschap met Oostenrjjk- Hougarije. Prinitti en Cavalotti interpel-. leerden de Regeering over hetgeen in Mas- sowah gebeurd is, en verlangden een par lementair onderzoek. Di Rudini deelde mede dat hij onderzoek had gelast nopens alle ambtenaren eu de organisatie der kolonie, maar hij verwierp een parlementair onder zoek. In deu toestand van Prins Jéróme Bo naparte is eenige verbetering gekomen. LONDEN, 11 Maart. De Times meldt uit Zanzibar dat de Sultan het garnizoen van Merka versterkt heeft ingevolge geruchten dat de Abessiniërs naar de Somali-kust op rukken,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1891 | | pagina 3