De Phoenix, Dienstbode, Tweede-Uleid, Kleine iloÉMla Pholographie Mantel magazijn HHËS Van ALPIP, Kruisstraat -40, ci contant, zonder korting, Groote Markt 23-27 HAARLEM. BELANGIilJhE 1'HI.ISVEIIlll^EHIMi Stedelijk Muziekkorps, KOppers' Boekhandel, K. van DUIN. Sociëteit VISITES, 8^ FICHU'S, JAQUETS, PROMENADES, PELLERINES. Tengevolge liet reeds gevorderde SEI ZOEN aanmerkelijk verlaagde, doch vaste prijzen, WAARONDER Diverse Dames- en Kindermantels, welke tot zeer geringe prijzen zullen worden verkocht. Tricot-Tailles, Rokken, Japonstoffen, gekleurde Katnenen, Buckskin en witte Goederen en eene GROOTE PARTIJ LAPPEN. MARKTBERICHTEA7. Laatste Berichten. Vierde AboDnementsooneert Poffertjes, lllAltllliiDKIi. Weijenberg, Drogist Korte Janstraat 1 INSTANTANBE. AD VERTEN TIEN. Wegens vergevorderd SEIZOEN Waar wordt de meeste koffie gebruikt. Muzikaal zand. Voor geest en hart. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Boekaankondiging. op Zondag 21 Juni, 8 uur, Zijlstraat 34. a 5 Cents per VEL Jansstraat 25. J. C. van der LIST. Ier, die den Franschen volzin general fit battre la généraleu (den generalen marsch) overbracht met: //Der General liess die Frau Generalin priigeln." Volgens de laatste statistiek van de hoeveelheid koffie, die iu de landen van Europa verbruikt wordt, (welke opgave we in een Engelsch weekblad aantreffen) is de Hollander de sterkste koffiedrin ker. Ieder persoon in Holland gebruikt gemiddeld 16'A pond per jaar. Dan komen de Belgen, die ongeveer de helft van die hoeveelheid of 8pond per hoofd drinken. Daarna volgen de Noren met 6xh pond en de Zwitsers met 6 pond. De Duitschers gebruiken 41/. pond per hoofd, of 2 pond meer per persoon dan de Franschen, die den naam hebben van sterke koffiedrinkers te zijn. In Oostenrijk wordt stechts 2 pond per persoon gebruikt, maar dit wordt gedeeltelijk verklaard doordat de boeren en de armere klassen soep of gerstepap voor hun ontbijt gebruiken. Ieder Italiaan drinkt jaarlijks iets minder dan Vs Pond en de Spanjaard iets meer dan lA pond. De Engelschman gebruikt jaarlijks bijna i/s pond, terwijl de Bus zich met 'A pond vergenoegt; Dr. Lenz, een natuuronderzoeker, die kort ge- leden van daar terugkeerde, deelt in zijn verslag de volgende merkwaardigheid aangaande Tim- boektoe mede: //In Inguidi,//, zoo zegt hij, eene streek van zandduinen, die zeer moeilijk door te trekken zijn, nam ik een even zeldzaam als merkwaardig verschijnsel waar. Ik bedoel het klinkende of muzikale zand. Plotseling hoort men in de woestijn de tonen eener trompet. De reiziger ziet verbaasd om zich heen, welk menschelijk wezen mocht naderen; toch laat hij vergeefs zijne blikken gaan, hoever hij zich ook in de richting der zandduinen, waaruit het geluid voortkomt, beweegt. De lang gerekte doffe trompettoon houdt aan, doch er is geen sterveling, die het geluid voort brengt. Eindelijk hoort men de tonen niet meer, zij zijn weggestorven en alles is doodsch en stil als te voren. De verbaasde reiziger zet zijn marsch weer voort, maar straks wordt zijne aandacht opnieuw door het verschijnsel getrokken, dat zeker voor den woes tijnreiziger iets beangstigends heeft. //Ik geloof,// zoo besluit Dr. Lenz zijne mededee- ling, //dat het uit de wrijving der over elkaar rollende brandend hee-te kwartskorrels voortkomt, die in voortdurende beweging zijn//. Eene raste overtuiging wjjkt niet voor bedreigingen. Géene overwinning is grooter, dan die men op zijne begeerten behaalt. Een goed geweten is een paradjjs. Vreugd is vrjjheid, vrjjheid vreugd. Laten beide zóo u laven, Dat de erinnring nog verheugt! Heerlijk zjjn des Hemels gaven; De eerste een onbedorven jeugd! Allerlei. Beleeldheid.Bij een veldtocht icNederlaudBch- Iodië, liet een luitenant bij ongeluk zijn sabel vallen. Juist toen hij bukte om die op te nemen, trof een kogel uit eene vijandelijke hinderlaag een soldaat, die achter hem aanmarcbeerde en doodde dien. Zoo ziet ge zeidede luitenant tot dan sergeant naast hem, die buiging heeft mij gered. Het is alijd goed beleeid te zijn. Goed begrepen. Boekhouder. Wat moet ik zeggen, mijnheer, als mjjoheer X. vandaag komt om ern nieuw pak te bestellen? Kleermaker. Hoe weet je, dat hij vandaag hier kamt? Boekhouder. Hij heeft odb vaa morgen 25 gulden op de oude rekening gezonden. Op de hoogte. Vaa het gebrek aan wereldken nis van Burgemeesters eti Burgemeesters-vrouwen ten plattelands worden soms aardige anekdoten verteld. Zoo was er eens eene tentoonstelling, die door j&cningin Victoria en Prinses Beatrice geopend 'werd, waarna zjj in het bezoekersboek hare vorste lijke namen: //Victoria// en //Beatrice// schreven. Toen hierop de beurt aan de Buigemeestersvrouw kwam, schreef zij er met fiksche letters //Jane" on- dor. Vleiend- //Die man heeft getracht, mij mijne reputatie te ontstelen. //Nu, bij zal u niet best hebben gekend.// Een diplomaat. Photograaf (tot zijn slacht dier). Als ik ma niet vergis, Mej. Zwart, dan heb ik u verleden Maandag op 't concert geziet? Mej. Z. Zoo, heeft u? Photograaf. Ja, en ook uwe vriendin, Mej. Blauw wil u uwe kiD een beetje hooger houdeD, Zoo,dank u en wat sttrnd die hoed haar vei schrik kelijk leelijk. (Na eene kleine pauze) Zie zoo, 't is 'ti orde en ik twijfel er niet aan of 't zal een heel Poed beeld zqD, met eene vroolijke opgewekte uit drukking. Secuur. Boer. Kees, heb je al water bij de melk k'daan? Kees. Zeker weet ik het niet, baas. Hoer. ^ou, als je 't niet zeker weet, doe het dan liever nog 6ecs. Een goede raad. Een heer zat tets aan tafel "«ast iemand, die buitengewoon spraakzaam was daarenboven erg bewegelijk. //Laat toch uwe hand rusten,//zeide de heer ^ndeljjk. //Je, maar we zitten hier zoo raüw," zaide de prater, //dat ik niet weet waar ik mijne hand zou moeten bergen.* //Lsg haar maar op uw mord, was het ant woord.// HAABLEM, 20 Juni. Door de vereenigieg //Volksbelang" alhier zal Maandag-avond t ens huishoudelijke vergadering wordeu belegd waarop onder andere zakan zal worden besproken een voorstel tot het ve; krijgen van Zmdagsrust in het bakkersbedrijf. Daar volgens gegeven inlichtin gengeen der particuliere bakkers hier ter stede des Zondags bakt, doch dit alleen geschiedt door de beide broodfabrieken (//Volharding// en /,Haar- lemsche Brood- en meelfabriek"/ en in de bakkerij van den Heer Colien, meent het bestuur dat, bjj eenige medewerking van het publiek, aan de ver wezenlijking van haar plan geene onoverkomeijjke moeilijkheden in den weg liggen. Ü8 directiën der twee genoemde fabrieken en de Heer Cohen zijn tot bijwoning dier vergadering uitgenoodigd. Het gewona concert van het gemeentelijk muziekkorps zal in plaats van op Woensdag 24 dezer den daarop volgenden Vrijdag-s vond worden gegeven. Hier ter stele is eene vereeniging van Archi varissen in Nederland gesticht, waartoe een zestal vakgecooten het initiatief hadden genomen. Eene door hen rondgezondene circulaire was door de meeste coihga's met eene betuiging van instemming beantwoord. Uit een wetenschappelijk en maatschappelijk oog punt kan deze vereeniging veel nut en voordeel stichten. Onder leiding van den Heer Mr. Enschedé werd het reglement vastgesteld. Alle aanwezigen treden tot het lidmaatschap toe. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, de sti;le HH. Missen te 7 en 8 uur met Onderrichting. Te 10 uur da Hoogdiensten Predikatie. Te 2 ure de Catechismus en ta 3 uur het Lof en Rozenhoedje. Zaterdag te 6 uurhttLofen van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In dez8 week éone H. Mis, ta half 8. Wegens het schoonmaken der kerk geen Lof en geen Catechismus. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag deHH. Missen te h&lf 6, 7 en half 9, met Onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie, to half 3 de Catechismus, te half 4 de Vespsr», waarna de Lofrang Te Deum tot sluiting der Novene ter eere van 8:. Antonius. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mi», te 7 uur het Lof. Woansdag-avond te 7 uur vergadering voor de leden der Derde Orde. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mi», te 7 uur het Lof. Deze week de H.H. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. De Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag da HH. Misaen ta half 6, 7, half 8 en half 11 uur de Hoogmis, te 3 uur da Vespsrs, te half 5 OJeniug dtr H. Familie. Dinsdag te half 10 gezongen H. Mis voor Bruidegom eo Bruid. Maandag- eu Woensdag-avond te 7 uur het Lof. De Catechismus naar gewoon te BURG. STAND DEB GEM. HAABLEM ONDERTROUWD: 18 Juni: N. S. Blesgraaf en A. M. Nelissen. GETROUWD: IS Juni: P. A. Timmers en M. C. Rnigrok. BEVALLEN: 17 Juni; L. Groenewegen-Van Daalen, d. N. Kievit; De Vries, z. en d. 18 JunbJ. Vis ser-Van den Bosch. d. G. Broens-Van der Hoef, d. A. E. Moieman-Thelen, z. J. Wereldsma-Viersen, d. M. G. Smolenaars-Van Leuven, z. G.M.Bernard De Groot, d. OVERLEDEN: 16 Juni: J. en J. P. Lntters, 9 d. 17 Juni: P. J. Tamis, 5 m. A. A. G. Van Tooren, 16 m. C. Puts, 25 j. Commissariaat van Politie te Haarlem. {Gedeponeerde voorwerpen.) Een bril in étui. Twee paraplu'es. Eene lederen pan toffel. Eene defecte handmof. Eene onderofficiers-sabel kwast. Eea dolk in scheede. Eene zilveren horlogeketting. Een Dnitsch boekje. Eenige centen in een papiertje. Een kerkboek. Eene fluweelen kindermuts.Een glacé handschoen. Een onderstuk van een gouden oorbelletje. Een rijtuigmoer. Eene zwart sauella parapluie zonder knop. Een school schrift. Een potloodhouder. Eene portemonnaie waarin eenig geld. Eenige sleutels. Eene parapluie, ten postkan tore achtergelaten. Terng te bekomen bij den Heer D. Koot, Kennemer- plein No. 24: een beursje met eenig geld; bij den Heer Van Koningabruggen. Houtmarkt No. 45: eens kar op veeren en gemerkt; bij den Heer J. Pommee, Oranjestraat No. 72: eene broche; bij den Heer N. Handgraaf, wonende te Overseen naast den Heer Van Looij: een granaten armband met gonden sluiting; bij den Heer F. A. Schoi- temaker, Spaarnwouderstraat No. 93rood: een Cyperach katje; bij de jongejuffrouw A. Croll, Hasselaarstraat No. 6: eene portemonnaie met eenig geld; bij den Heer M. L.V an Gemert, Gedempte Oude Gracht: eene portemonnaie met geld. In éen der tramwaggons achtergelaten; Een armband. Een kindermanleltje. Een reisgids. Een blaasinstrument. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 18 Juni 1891. 1. C. K., z. b. of woonplaats (gedet.). Bedelarij. 12 Dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing in eene R. W.I. 2. J. P. R., timmerman, zonder woonplaats (gedet.). Land- looperij. 12 Dsgen hechtenis. 3. C. A. D., stukadoor te Haarlem. Eenv. beleediging. 14 Dagen gev. straf. 4. K De B., werkman te Zaandam. Mish. Bij verstek 3 Jagen gev. straf. 5. P. B., 6. W. Van G., 7. P. T., arbeiders 8. A. v. d. M., schippersknecht, allen te Haarlemmermeer. Mish. Allen 3 dagen gev. straf. 9. P. S., G. V., J. V., arbeiders te Haarlemmermeer. Mish. Ieder 2 maanden gev. straf. 10. G. H. S., z. b. te Hillegom. Verduistering 6 Weken gev. straf. 11. J. S., schippersknecht teVolen- dam. Diefstal. 8 Dagen gev. straf. 12. C. v. E., arbeider te Beverwijk. Diefsiat. 14 Dagen gev. straf. 13. J. P., sjouwerman te Haarlem. Diefstal. 2 Maanden gev. strat. 14. G. C. De W., a.beider te Hillegom. Diefstal. 2 Maan den gev. straf. 15. M.E. De V., h/v A. Ras z. b. te Edam. Diefstal. Bij verstek 2 maanden gev. straf. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Bottemanne, heeft benoemd tot Pastoor der parochie van den H. Petrus te Leiden den Zeereerw. Heer J. J. Ver- nieuwe, die Pastoor was van de parochie van het Allerh. Hart van Jezus te Amsterdam. Tegen de aardappelziekte wordt tegenwoordig een middel in den handel gebracht, genaamd kopervitriool-speksteen, hetwelk in poedervorm door een bestniver over het gewas wordt geblazen. Met het bestuiven moet meo niet aan vangen voor 20 Mei, tenzij men afwisselend warm en vochtig weer heeft. Met 2 a 3 bestnivingen van 50 kilu's per HA. kan men volstaan. De kosten zijn circa f7.50 per HA. Het bestuiven geeft da beste resul aten als men het doet des avonds en bij windstilte. Het wo. dt dan meer gelijkmatig over den akker verspreid. Te Tal en 't Waal werd Woensdag bij eene kersen verpachting gemidde'd 12 cents per kilogram aan den boom bes'eed. Te Kuinre is Dinsdag de gewone jaarlijksche ver huring van het grasgewas uit den buiienpolder aldaar („onland") gehouden, met eene totale opbrengst van ruim f 33.000, tegenover f 20.000 in het vorige jaar. De schaarschte van het gras allerwege in een der voornaamste oorzaken van deze stijging der huurprijzen. Tegen den jongeling Be Vries, die beschuldigd wordt van moord op zijne bejaarde kostvrouw te Drachten, is door het O. M. bij de Rechtbank te Heerenveen 15 jaar gevangenisstraf geëisebt. Bij de firma M. J. H. Kessels t» Tilburg is ver schenen eeu bundel van 12 der populairste natio nale liederen en 4 toosten. No. 1. Wien Neêrlandsch bloed, J. W. Wilms. 2. Wij leven vrij, J. W. Wilms. 3.Blijf éen, H. Bender 4. Ret vaderland. H. Bender. 5. Koningin s Per' jaardag, C. Mühlenfeldt. 6. Waar kunnen wij beter zijn, Grety. 7. Vrijheid, C. Grooss. 8. Wilhel muslied, 9. Gelofte. 10. Mijn Vaderland, B. Klein. 11. Geboorteplaats, H. Bender. 12 O God, verlaat mijn Neerland niet, L. Waldmann. Vier der schoonste toosten. Verzameld en bewerkt door den gunstig bekenden toonkunstenaar, den Heer Herm. Bender, Muziekdirecteur en leeraar in de Zang- en Toonkunst aan de Eijkskweekscbool voor onder wijzers te Deventer. De liederen zjjn voor onzen nieuwen toestand passend. Zij zjjn voorzien van nieuwe gewijzigde teksten door J. W. Van Bal f sen en J Sepp. Daar nu deze liederen verkrijgbaar zijn voor Mannen- en Gemengdkoor, alsook in 1, 2 en 3 stemmige uitgave, mag deze Bundel zeer welkom, ja onmisbaar genoemd worden voor elke Neder- landscke Zangvereeniging alsook voor de scho'en. De druk is zeer fraai en het formaat handig. De uitgave is voorzien van een keurig gelitbograpbeerd titelplaatje( waarop een goed gelijkend portret van onze geliefde jeugdige Koningin. Daarbij is de prijs zeer laag gesteld.Kooruitgave, Partituur met 4 stemmen slechts fl 1,50. Eenstem mig 25 cent. Bij genoemde firma is tevens gratis verkrijgbaar voor H H, directeurs of presidenten van zanggezelschappen,Huldiging van den Zang." Groot koor met soli voor 4 Mannenstemmen door G. Hamm, en Liefde's Lente voor gemengd koor door Herm. Bender. DELFT,18 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:— vette koeien le qua!. 230 a 268 dito 2de qusl. 172 205 kalf- koeien late qnal. 225 h 245 dito 2de qual. 140 a 200, vaarkoeien lequal. f 170 a 210, dito 2de qual. 96 a 150 vette kalveren, late qual. f 56 68u dito 2de qual. 35 a 44 vette schapen late qnal. f 18 a 30 dito 2de qual. f a lamacha- pen le qual. 24 a 32. 2de qual. a vette lammeren f a weilammeren 4.— a 12 magere varkens f 14 a 19 biggen f2 a 7.— nuchtere kalveren f7 a 20. paarden f 40 a 100 f a stieren f 50 a 125 ossen fa Rundvleesch 66, 72 a 78 c. vet kalfsvleesch 70,80 85 c. sckapevleesch 55 a 64 e.. lamsvleesch a c Granen, Zeeuwsche en Overmaassche tarwe 8.25 a 11.— nieuwe dito f a roode dito f 9.a 11.. a rogge f 6.50 a 7.75, nieuwe dito f wintergerst f 4,75 a f 550 zomer dito f4.50, a 5.25 chevalier dito f5,50 f6,50, haver f 4,25 a 4,75 groene erwten f 10,a 11,50 mesting f7,a f ,8— paardebconen f 6.50 a 7.50, duiveboonen 6.75 a 8,— bruine boonen f 12.a 14,koolzaad! 10,50 a 1175 hennepzaad f 8.a 9.50 kanariezaad f 6.50 a 8.50 QOUDA lSJcni. Granen. Witte poldeitavwe f a jarige roode dito f8.75 af 9,25 Angel dito f 9,25. a Zeeuwsche dito fa f nieuwe dito 10.50 f—afwijkende dito mindere soort. Zeeuwsche f 9.25 a 9.75 Zeeuwsche dito 7.80 a 8.40 polderrogge f 6.50 a 6.75. wintergerst f 4.90 a 5.60. aanvoer dito (per 70 kilo 6.60 a 6.90 jarige chevalier a zomer dito f a Haver f 4.50 a 6.50 dito nieuwe 9.—a 9.50 perlOOkilo.Kookerwten f a—per heet. Mais. Arnerik. f 8.25 a f 8.40 Odessa Cinquantine f 8.20 9.— per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 10. a 10.2aen buitenlandsch f 8.75 a 9. spelt a kanariezaad f 8,25 a 9. Kaas le qual. f,27 a 29.— 2e, qual f 22.—a 26 graskaaB f a Noordhollandsche f 22 a 27.— aangevoerd 115 partijen. Handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug prijs der goeboter f 1 25 a 1,35; der weiboier f 1.05 a 115,— Melkvee met goeden aanvoer en handel gew. Vett. varkens met goeden aanvoer, handel gew. van 18 tot 21—c per half kilo. Biggen voor Engeland met taraet. aanvoer, handel vlug van 16 tot 17 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel tr. f 0,50. a 0.80 per w. Vette schapen met redelijken aanvoer handel vl. f a 26. Nuchtere kalveren met goeden aan voer, handel vlug f 6. a 12. LEIDEN,19 Juni. Op de hoden alhier gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: paarde a f —42 stieren f 50 f230 80 osaen, f148 a 285 a 98 melkkoeieu f 110 a 275 kalveren dito f ,a 98 vare dito f 98 a 240, vette dito f 41 28 graskalve/en f a 82 vette dito f 32 a 65, a 65 c 80 per kilo. 52 nuchtere dito f 5.— a 18.—610 vette schapen f 22 33.— 50 a 55 c. per kilo 3554 lammeren f4— a 13.— 178 magere varkens f 16 a 26 324 biggen f 2.25 a 13 ALKMAAR, 19 Juni. Aangevoerd 600 stapels kaas. kleine 30.commissie dito f 29,middelbare f 30— HOORN,18 Juni. Ter waag zijn gewogen 299 stapels kaas wegende 834il kilo; hoogste prijs per 50 kilo voor kleine/,31—voor commissie,ƒ29,50 voor middelbare EDAM, 18 Juni. Kaa». Aangevoerd 215 stapels, we gende 14018 kilo; prijs f27.—. LONDEN, 18 Juni. Ter veemarkt zfiu aangevoerd runderen 200, schapen en lammeren 6000, kalveren 115, zwijnen Prijzen: beste runderen 2/8 a 5/2 schapen en lammeren 3/6 a 5'9, kalveren 3, 2 a 5;8 zwijnen 2/6 a 3/8. SCHIEDAM,18 Juni. Moutwijn per Ned. vat a f 11,— Jenever 16.50 Amsterd. proef (17,75. Spoeling f Commissie f 1,40 ALKMAAR, 19 Juni. Granen. Aangevoerd 150 hectol. Tarwe f S.50 a 10.75 rogge f 6.25 a gerst a chev. f 6.12 a 6.50, haver f.380 a 4.50, paardeboonen f a bruine boonen f 13.50 a citroen- dito f a duiven dito f0.a witte f a katariezaad f a rood mosterdz adf a geel dito a koolza/d a karwijzaad f9.— a dito oud f flijnzaad rablauw maanzaad f a groene eeiwten f17.a 18,grauwe dito f 14. LONDEN, 19 Juni. Iu bet Lsgerhuis heeft Smith de wet op de arbeiders-verzekering ingetrokken. Een amendement, door Brixton voorgesteld, om te beginnen met 1 Juli 1892 voor kinderen beueden 14 jaren geen lange- ren arbeidstijd toe te laten dan de helft van den reglementairen arbeidsuur voor jonge lieden, wer door Matthews bestreden en door het Huis verworpen. Volgens bericht aan de Standard doet de Regeering der Vereenigde Staten op zeer groote schaal bestellingen van torpedo's. Alleen Whiteheads moeten er ten spoedigste honderd worden geleverd. Dj Russische Regeering heeft de Punch in beslag doen nemen, wegens eene caricaiuur op de jodenvervolging. Uit New-York wordt gemeld, dat er in Gnatamala een complot is ontdekt, ten doel hebbende aanhechting van Guatamala bij de Vereenigde Staten. Naar het heet, zgn de voornaamste aauleggers van dit complot koffieplanters. BERN, 19 Juni. De Nationale Raad heeft de amnestie voor de betrokkenen bjj de ge beurtenissen van Tes8iuo aangenomen. WEENEN, 19 Juni. Het Heerenbuis heeft het voorstel aangenomen, om den ter- mjju van opzegging van het Oostenrijkseb- Italiaensche handelstractaat met éen jaar te verlengen. Vervolgens heeft het ook het voorloopig budget tot 31 Juli bewilligd. ATHENE, 19 Juni. De openbare meening verkeert in zenuwaebtigen toestand wegens de zaken in Macedonië. De dagbladen beve len een samengaan aan met Servië en Mon tenegro. Ten gevolge der stijging van den wisselkoers is de financiëele markt verontrust. ROME, 18 Juni. De radicale partjj heeft een manifest uitgevaardigd, waarin zij het volk uituoodigt zich vrijelijk nit te spreken over den gang van zaken, inzonderheid over de quaestin van bbt drievoudig verbond. D O O X HET Dir. Luit.-Kap lm. C. P. W. KRIENS, Voor abonnenten en hunne dames. In een klein gezin word; tegen 1 Augustus gevraagd eene R. K. die goed kan KOKEN en WEB- KEN. Zander goede getuigschrif ten onnoodig zich aan te melden. Brieven franco, letter N., aan bet Bureau van dit Blad. Er biedt zich aau een net R. K, MEISJE, als goed Kunnende NAAIEN en STOPPEN en van goede getuig schriften voorzien. Brieven franco letter M.aan het bureau van dit blad. De on-'ergeteekeude maakt asn Haarlem's Ingezetenen hekend,dat zij dit jaar vójr de K rmis met bare netingerichtiPoffanjeskraam is geplaatst op het Erf aan do Zijlvest. Door het verzotten van de ker mis kan zij niet meer, zooals tal van jaren, de kermis bezoeken. Door zindelijke bediening en lek kere Foff rtjes mocht zij steeds veler gunst genieten, waarom zij hoopt thans weiier met eon druk bezoek vereerd te zullen worden. Wed. J. C. 81BBES. Om den groei te bevorderen en het uitvallen te beletten, prijs per flacon 0O cent. Een meer dan gewone helderziende Somnambule is d g-lijks te raadplegen van 104 uur. Voor en na dien lijd ook asn huis te ontbieden. HAARLEM. Verkrijgbaar in HAARLEM. «lies per 5 ons. Krenten15 Cts. Witte Suiker25 Griesmtel15 Thee, van af70 Bestellingen worden dagelijks aan huis bezorgd. Aanbevelend, ZOETESTRAAT 8, bij de KROCHT. Eenigst goedkoopste Adres om zich in alle genres te laten photographeeren. 2 piojven Albumpoitretten f 0,50 7 net afgew. 1,— l doz. vu 1,50 2proeven Cabir.etportretten, 1, LET WEL. De aflevering ge schiedt van heden af met fraai be drukte kaarten. Bij elk dozijo Albumportretten ontvangt men eeu Cabinetpoitret ten geschenke. 18 Juni 1891. Ondertrouwd: CORNELIS PETRUS DE ROEPER en ELIZABETH HENDRIKA W1LLENBORG. Hoorn, Amersfoort, Getrouwd: JAN ESS ER, van Veniay, en MARIE REMMERS. Rotterdam, 18 Juni 1891. Bevallen van een welgeschapen ZOON, M. J. A. PETERS— Louwerens. Amsterdam, 13 Juni 1891. Heden overleed, zacht ea kalm, na een langdurig 6D ge duldig lijden, meermalen ge sterkt door de HH. Sacra menten, onze geliefde Behuwd zuster en Tant", Mejuffrouw ELISABETH ERANCISCA SMITS, ia den ouderdom van 66 jsar. Namens de Familie, P. C. FICK— Smits. Breda, 12 Juni 1891. l

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1891 | | pagina 3