HOOI. Galanterieën, 1 (Ie hand le bp: HH. Hengelaars. Gedempte Oude Gracht, Naar de Spckstraat. JACHTVELD. Een Aak, - Wimpisinger, Tyroler Handschoenenkraam Gerookte PALINC Gerookte Paling, Gerookte Paling MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. ADYERTENTIEN. Ned-Indie 1890 Kinderspeelgoed, Byouterieën en Platen aus Zell,ZillerthaI, Tyrol, Een Reuzenboom. Voor geest en hart. Wie geneesmiddelen neemt, zonder voor schrift van een geneesheer, gaat ter zeevaart op een schip, waarvan de stuurman een huurkoetsier is. Die zotten gaat borgen, vermeerdert zyn zorgen. De valsche vrienden zija gelijk de trekvogels die komen met het schoone jaargetjjde, maar spoedig verdwjjnen wan neer het slechte aankomt. Troost. Moeten vaak de tranen vlieten, Gaan wij onder 't kruis gebukt Bij 't herdenken der beminden Die ons door den dood ontrukt; O! dan is het zoet te weten: Eenmaal, onder 't harpgeruisch Der volzaal'gen, klinkt hun stemme: »Welkom dierbre, welkom thuisU Allerlei. Nieuwe toepassing van hypnose. Bruin. Lsat ik tens zien of ik je niet kan bypnotiseereo, Zwait. Zwart. Ga je gang. B. (na eeoig gestrijk). Morgen-ochtend te 12 uur zal je me die twiutig gulden terug geven, die je onlangs van mij hebt geleend. Z. (op eer s weder helder wordtnd.) Neen, maar zeg eens, je moet eene grap nooit te ter drijven. STEDELIJK NIEUWS. Commissariaat van Politie te Haarlem. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. BRUSSEL, 3 Augustus. De Kouiogin, die op het punt stond om zich naar Spa te be geren, is bedenkelijk ziek ge worden. De De ken te Laeken is ontboden om haarde Hei lige Sacramenten toe te dienen. MARSEILLE, 2 Augustus. In de thans ontvangen bladen uit Tonkin wordt gewag gemaakt van vele daden van piraterie. CONSTANTINOPEL, 3 Augustus. De Christenbewoners vanCreta hebben zich met een adres tot den Sultan gewend, met het verzoek om de dreigende rampen, wegens de toenemende spanning ingevolge den laatsten moord, te voorkomen. PARIJS, 2 Angustus. Van wege de Chileensche Regeering is aan Bavas een uitvoerig communiqué gezonden, strekkende om de geldigheid aan te toonen van de verkiezing van den nieuwen president, den Heer Vinna, die weldra als zoodanig zal ge proclameerd worden. WEENEN, 3 Augustus. Alhier zgn berichten ontvangen uit Pera, dat een gevecht heeft plaats gehad tusschen Turk- sche troepen en de opstandelingen in de provincie Yemen, waarin de eersten eene volkomen overwinning behaalden, zoodat de onderwerping der opstandelingen spoedig wordt tegemoetgezien. LONDEN", 3 Augustus. Het Lagerhuis heeft het voorstel verworpen, om Daly en en anderen, die veroordeeld zyn wegens misdadige aanslagen gratie te verleenen. a, g. f. speet- Finale uitverkoop van 5 en 10 Cents. A. s. Vrijdag voor het laatst. STANDPLAAT;,: Gedempte Oude Gracht, tegenover den Heer H. J. KLUITENBUBG No. 106. 1 Pater Dorgène, een zendeling, die uit Dahomey te Parqs aankwam, deelde mede, dat de begrafenisplechtigheden van den Koning een jaar zouden duren en dat in dien tijd 4000 slaven op zijn graf zouden opgeofferd worden. Veeleischend. Het moet wel een En- geltcbman zijn, die de volgende advertentie stelde, welke onlangs in de Times voorkwam. Een gentlemanongehuwd, rijk, 60 jaar oud, zoekt een appartement en pension in een geziD; prijs onverschillig. Bizondere voorwaarden: Gsen piano geen hond geen kat (goudvischjes leveren geen bezwaar op) geen rookende schoor steen geen trap, die kraakt geen deuren, die piepen of knarsen vooral geen kinderen con servatieve en rechtzinnige beginselen nabij een brievenbus en een tramlijn gelegen. Franco brieven enz. Een Duitech koopman, die te H u m- boldshain zijn naam in een prachtigen boom uit sneed, is veroordeeld tot 5 dagen gevangenisstraf. Bereiding van ijs. V o 1 g e n s de ;/H o t e 1- Revue" kan men op de volgende wijze zeer gemak kelijk ijs maken. In een aarden pot wordt 100 gr. gewoon zwavelvuur met 50 gr. zuiver water ver mengd, waarbij men daarna nog 30 gr. poeder van zwavilzure soda voegt. In dit mengsel zet men een kleineren pot, die het te bevriezen water bevat en goed toegedekt moet zijn. Wanneer men den pot nu een weinig ronddraait zal het water binnen eenige minuten tot ijs zijn geworden. Hetzelfde mengsel kan eenige malen worden gebruikt. Een Londensch rechter heeft beslist, dat een dienstmeisje niet kan worden ont slagen zonder voldoening van het loon, omdat zij weigert een mutsje te dragen. Bij het heien van palen voor den bouw der nieuwe ijzeren draaibrug over het Win- schoterdiep, te Sappemeer, wordt geen heiblok van 500 kilo's zwaarte gebruikt maar ze worden een voudig .ingezogen, of ingedrukt, met de brandspuit, Eu terwijl het heiblok met éen paal bijna een halven dag werk zou hebben, drukt de brandspuit in 't kwartier of een half uur een tot den kop toe er in. Hoe dit gebeurt, moet gij komen zieD, wordt aan de Pr. Gr. Ct. gemeld, 't is wel ean kijkje waardig. Het karrewei trekt dan ook vele belangstellenden en nieuwsgierigen. In de jongste zitting der Academie de Medecine te Parijs werd door de doctoren Do nation Labbé en Oudin gewezen op de gunstige uitkomsten der behandeling van teringlijders met geozoniseerde lncht. Zij behandelden op die wijze 38 patiëateD, waarvan 13 genazen en bij 19 duide lijke verbetering viel waar te nomen. Men schrijft uit Monnikendam: Het aantal vreemdelingen, dat dezen zom-r Mar ken bezocht, is niet zoo groot als andere jaren het geval pleegt te zijn. Op het eiland werd ons verzekerd, dat er nu niet meer dan 500 zijn ge weest, terwijl er anders wel 2500 komen. Toch gaat er geen dag voorbij, dat de tram geen vreem den hier brengt, die plan hebben Marken ea dik wijls ook het naburige visschersdorpje Volendam te bezoeken. Meestal lijn het E igelschen of Ame rikanen, doch ook wel Fiaoschen en Duitschers. Hollanders echter komen hier weinig. Aan boord van het stoomschip Obdam is op de tehuisreis onder de s(okers en en tremmer8 eene volslagea muiterij uitgebroken. De kapitein, de Heer Bakker, die de muiters tot hun plichtj trachtte te brengen, werd door een hunner te lijf gegaan, waarop hij tot zelfverde diging een schot uit eene revolver loste, met het noodlottige gevolg dat de aanvaller, zskere Blom, doodelijk gewond werd en kort daarop overleed. De oudstrijders van 1831 zijn jl. Zaterdag ter viering van den 60sten verjaardag van den tiendaagschen veldtocht aangekomen. Zij werden door de feestcommissie plechtig ontvan gen en door den Heer d'Ablaing van Giesecburg, oud-vrijwilliger-jsger der Utrechtsche hoogeschool toegesproken. Acht in het wit gekleede meisjes strooiden bloemen op hun weg naar het hoofd gebouw van den dierentuin, waar hun een ontbijt werd aangeboden. Na het ontbijt verspreidden zich de strijders in dea tuin, waar de musiek der huzaren zich deed hooren. De aaodacht der aanwezigen werd hier ingeroepen voor eoee eigenaardige plechtig heid, waartoe de voorzitter appèl liet blazen en alle krqgakameraden oDa zich heen deed verzame len. Hij deelde mede, dat Mevrouw Bjngartz- Smeete, te Amsterdam, hem verzocht had den gouden horloge-ketting diep haar man die ook versierd was met het Metalen Kruis gedragen had tot zijn dood in 1865, als hulde te schenken aan den oudsten hier aanwezigen Ridder der Mi litaire Willemsorde, gedecoreerd met het Metalen Kruis, Citadel medaille of beiden. Da ondste R dder der Militaire Willemsorde, die aan de door de schenkster gestelde voorwaar den voldeed, was de ruim 90-jarige gepensioneerde Gerereal G.flL,, een veteraan, die op zijn hoogen leeftijd het gezichtsvermogen mist en dus het ge schenk niet kon aanBchouweo. De Heer d'Ablaing, die den Heer Goffin den ketting uitreikte, wees de aanwezigen er op hoe ds verdiensten der oud-strijders nog na jareu worden erkend. De oude Generaal wist geen woorden te vindea om zqo dank uit te spreken, dien hij in de aller eerste p'aats richtte tot Hem, die hem het voorrecht had geschonken het eereteeken zoo lange jaren te mogen dragen. Bij dd geschenk was gevoegd een huldegroet van de schenkster-zelve ia de navolgends versrege's, welke door den Hter Vorsterman van Oij»n werden voorgelezen en waarvan al de oud-strijders een exemplaar ontvingen: //Ik bied dan den oudste, die 't Ridderkruis voert, Een schakel, die spreekt van een band die ons SDoert, Een schakel mq reeds door herinnering zoo dier, Draag brave, draag gij die tot feest-aouvenir.// Zondag-ochleod werd op het plein hulde ge bracht aan Z. M. Willem I en woonden de oud strijders de parade bij in de Maliebaan. Daarna trokken zij naar het terrein van de Witts Sjc ëieit ter bijwoning van het concert der kon. militaire kapel. Commissarissen lieton niets na om de ontvangst te maken tot een der aangenaamste herinneringen van het feest. In de zaal van het Kurhaus te Scheveningen waren des avonds voor de oudstrqders afzonderlijke plaat sen ingeruimd, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Er heerschte een aangename en prettige geest. Met het zingen van het volkslied, door het aanwezige publiek, werd de avond besloten. Het grootste uurwsrk op aarde werd onlangs aangebracht in het raadhuis te Philadelphia. De middellijn der wijzerplaat is 10 meter lang, de lengte van den minuutwijzer is 4 en die van den uurwqzer 2y2 meter; de klok, die de uren slaat, weegt 25,000 kilogram. Om dit uurwerk op te winden, bedient men zich van een klein stoomwerktuig, hetwelk tevvus dient om de dynamo-machine in beweging te brengen, die het electrisch licht voor de verlichting van de wijzerplaat levert. Te Birdaard (Fr.) is de bliksem geslagen in eene woning, waarin zich moeder en zoon bevonden, die door den schrik een tijdlang bewusteloos neerlagen, maar overigens geen letsel ontvingen. Een reuzenbonm is te Chicago aangebracht, waaromtrent een aldaar verschijnend blad het vol gende heeft medegedeeld: Dat blok hout, 't welk nu door zijne grootte en zwaarte indruk maakt, vormde eens het hoofdbestanddeel van een boschreus, 223 voet hoog, die zich boven zijne medeboomea in de vallei der Snoqnalmic uitstrekt langs de zuide lijke helling van het Cascade-gebergte en zich trottch en fisr verhief. Eerst op eene hoogte van 170 voet schoot hij zijn eersten tak uit, die zich zeiven reeds tot een boom van respectabele dikte vormen zou. Eenige weken geleden, giug Kol. Soper op aanzoek van de brouwertfirma Pabst, naar de kuststaten van den Stillen Oceaan op reis. Na drie weken reizens, vragees en zoeken® voad hq in den Staat Oregon, op een atstaud van 60 mijlen van Seattle, in de geDoemde vallei dien boomen koning. Twaalf man hadden drie degen handen vol werk om hem te vollen en de wijze waarop hij van de plaats waar hij gestaan had naar Portland vervoerd werd, laugs een opzettelijk daartoe aangelegd spoor, is inderdaad een wonder van vervoerkunst. Van Portland werd hij op drie vlakke karren naar Chicago gebracht. Geen super intendent der maatschappij verzuimde in eigen persoon hem op zijne reis naar het Oosten, zoover zijn district reikte, te begeleiden. Eindelek kwam hij hier, waar men hem met niet mindere bewon dering huldigde. Zijne bast is met zoo vele namen beschreven, dat men er een behoorlijk stedelijk adresboek mee kon opvullen en met niet minder fjver dan het lqfstoebehooren van een Napoleon is hij bekapt, besneden en besnoeid. Maar nog is hij niet wat hij wezen moet. Hem wacht eene operatie dii hem eene zuiver vierkante gedaante zal geven. Vijftig mannen zullen aan dien arbeid worden gezet en om der merkwaardigheidswille zal ieder der talrijke ambtenaren van de betrokken spoorweg maatschappijen gedurende eenige minuten met schaaf en beitel daaraan werken. Is de boom zoo vervormd, dan gaat men hem aan het polijsten en dan? Dan wordt hij op üieuw op het spoor gebracht om overal in de groote steden van het Oosten te worden ten toon gesteld. Van dien tocht terug ondergaat hij die finale kunsibïwerking, die hem tot vervulling van zijne eigenlijke bestemming: een toonbaakblad te zijn voor de groote salon, die er ergens ter wereld gevonden wordt, in staat zal stellen. Toch, zelfs dat is het einddoel van zijn bestaan niet. Wanneer dat alles wat wq schreven met en aan hem gebeurd is, dan wordt hg in dikkere en in dunnere planken en plankjes gezaagd en moet dienen om de wag gons van dezelfde maatschappij te versieren, die hem uit zijn rustige verblijfplaats in het verre Westen heeft opgespoord, neergeveld en verarbeid- In zijn vollen omvang, in zijn ruwen natuurstaat weegt hij 90,000 ton en heeft 123,000 kab. voeten aan hout. Da som, waarmee men hem geveld en vervoerd heeft, bedraagt dollar 1,300, (f3250). Matig. Twee oude heeren bluften tegenover elkauder op hunne matigheid. Heb je me ooit gezien, vroeg ten slotte de eene, dat ik meer had gedronken dan ik verdragen koL? Neen, was het autwooid, maar wel zoo, dat ik dacht, dat het toch beter zou geweest zijn,wanneer je het in tweeën hadt gedaan! Op een medisch congres. Het is merkwaar dig, sprak een leek, die lid wss van een medisch congres en ook den feestelgken maaltijd bijwoonde, zacht tot een ander hier worden heel wat toosten ingesteld maar geen der heeren denkt er aan op de gezondheid der patiënten te drin ken. Natuurlijk. Bij het onderzoek in een geduchte vechtpartij werd door den Officier van Justitie aan een der getuigen gevraagd: hoe de zaak was aange komen. Hij antwoordde: Eerst kregen we vier glazen bier. En toen? Twee flesschen wijn. En toeD? En glas brandewgn. En toet? Toen kregen we natuurlijk ruzie. Overleg. Gierige oude heer (bij een kunsthan delaar). Mijne kinderen staan er op, dat ik mqn portret laat maken, maar ik vind dat nog al duur. Heeft u niet iets onder uw photographieën, dat op mij lijkt? Een stil plaatsje. Student. Ik moet u eens iets latea zien, papa, wat u zeker nog nooit heeft gezien. Vader. Nu, wat dan? Student. Kijk eens, hoe aardig. Tusschen mijne medische boeken heeft een vogeltje zy o nestje gemaakt. Opgehelderd. Buurman. Zeg eens, baurmaD, wat beduidt toch telkens dat schieten in je achter huis? Poelier. Och, ik heb een paar klanten, die gaarne reebout eten, en nu schiet ik wat hagelkor rels in het schspenvleesch. HAARLEM, 4 Augustus. Aan het Bestuur der Vereeniging van de H. Elizabeth alhier is bij Ko ninklijk besluit vergunning verleend om eene ver loting te houden van geschonken voorwerpen, waarvan de opbrengst zal strekke n ten dienste van armen en noodlijdenden. In de maand Juli jl. is het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het raadhuis alhier bezocht door 585 personen tegen en door 318 personen zonder betaling. Gedurende de maand Juli 11. is het museum van kunstnijverheid alhier door 1408 personen bezocht. Te dezer slede lueft de commissie, welke belast is m.-t het toezicht over het gemeentelijk mu ziekkorps, bij den Raad een verzoek ingediend om de bestaande subsidie te verhoogen. Zonder dat meent de commissiezal het onmogelijk zija het muziekkorps in Btand te houden, of zullen de oude toestanden weder terugkeereo. Jl. Zondag had voor de cavalerie-kazerce de aangekondigde parade plaats ter gelegenheid van den verjaardag vaa H. M. de Koningin-Re gentes. Dit militaire schouwspel werd door eene talrijke menigte bijgewoond. Des avoadi wts de fontein in den Hout in werking en werd daar door bet gemeentelijk mu ziekkorps eon concert gegeven. Van de kerken, openbare gebouwen en een groot aantal particuliere woningen werd de vader- landsche vlag uitgestoken. Gisteren heeft te dezer stede het congres voor ambhchtsouderwijs in de bovenzaal der Socië teit Vereeniging plaats gehad, waarop de aange kondigde onderwerpen door de onderscheiden sprekers werden ingeleid en door de aanwezigen besproken. Jl. Zondag is de Ambachtsschool-tentoon stelling bezocht door 230 personen. Eergisteren-avond tegen negen uren is brand ontstaan ten huize vaD D. M. G., behanger, woon achtig in de Barentsestraat no. 6a, door het valleu van een hangende petroleumlamp. Het woonvertrek met meubilair is geheel uitgebrand. De buren hebben den brand gebluscht. Alles ia verzekerd. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een brigadier van de huzaren, die in eene tapperij in de Lange BoogaardBlraat een burger met zjja sabel eeue bloedige wonde op het hoofd heeft toegebracht. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. BEVALLEN: 30 Juli: W. Van den Berg-Kamerbeek, d. C. De Wilde-Hahn, z. M. E'Duyns-Winterkamp z. 31 Juli; C. M. Bronkhorst-De Groot, z. L. J. Van der Weyers-Bosch, i. 1 Aug. H. S. P. Wyers., Swaanswijk, z. M. D. Hessels-Van Damme, z. C. Kriege-Musscher, z. M. E. H. Pats-Van Koniogs- brugge, z. 3 Aug.: J. H. Schepper-Hofer, z. OVERLEDEN; 30 Juli: H. M. Timmer, 6 j. 31 Juli: R. Van Baak, 68 j. 1 Aug.: H. Krauwer, 6 m. -- 2 Aug.: M. Scheerlings-Witteveen, 36 j. G. L. Bodegraven, 13 j. (Gedeponeerde voorwerpen.) Een phantasie-armband. Een rozenkrans in étni. Een kinderboezelaar. Een bloedkralen armbandje. Een muilkorf. Eene broche van acht kleine geldstukken. Een drink - kruikje. Eeu rozenkrans. Een handschoen. Een kinder schoentje. Een paar kousen. Eene portemonnaie waarin eenig geld. Een sigarenkoker waarin éene sigaar. Ben koperen dop ran een kinderwagen. Eene zwart wollen kinderkous. Een kleiu gouden medaillon. Een muil. Eene portefeuille. Een vrouwenzak waarin een zakdoek «n kin speelgoed. Eenige sleutels aan een hoorn. Eenige sleutels Terug te bekomen bij den Heer Cobelens, Ostadestraat No. 12: een puckhondje met lederen halsband zonder belastingpenning; bij den Heer J, G. Feije, Ravelingsteeg No. 13: eene dames-broche; bij den Heer H. Van der Steeg, Oude Groenmarkt No. 9: eene portemonnaie met eenig geld; aan het bnreau van Haarlem's Dagblad, Kleine Houtstraat; een wandelatok met vermoedelijk gouden knop; bij den Heer Van Cruijuingen, Vrouwensteeg No. 10: een zilveren armband; bij den Heer H. De Lugt BronwerBtraat No. 15: een zilveren armband; bij den Heer J. R. Smit, Lange Annastraat No. 25: twee mandes; bij Mej. de weduwe Rijer, wonende te Schoten bij de oude school: een mooi geelharig pnekhondje; bij den dienaar van politie A. H. Hagedooru, Voorz irgstraat No. 44B; een jorg konijn; bij den Heer J.J. Van der Steeg, Bal- jnwslaan No. 7: eene jockeypet. In de laatste dagen van de vorige week zija aan het bnreau van den Commiisaria van politie achtergelaten geworden: een paar donkerbruine glacéheeren-bandschoenen met eene dubbele knipsluiting. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. P. M. Snickers, beeft benoemd tot Pastoor te Maarsen den Weleerwaarden Heer B. F. Nasz; tot Pastoor te Zeist den Weleerw. Heer W. G. B. Jansen en tot Pastoor te Frederiksoord den Weleerw. Heer J. C. H. Kok. Door Z. H. Mgr. P.Leijten Bisschop van Breda, ia benoemd tot Pastoor te Wouwsche Plantage, de Weleerw. Heer A. D. Jong, Kapelaan te Nieuw-Vosmeer. In de Akkerbouw waarachuwt men tegen vervalschingen van kopersnlfaat. Zooala men weet wordt dit zont meer en meer gebruikt ala bestanddeel van de bouiliie borde laise ter bestrijding van de aardappelziekte. Daar dit zout betrekkelijk duur ia, zon bet volatrekt geen wonder zijn, wanneer men hoorde van vervalschin gen b. v. met het veel goedkooper ijzersulfaat, dat ook eene veel geringere anti-parasitische werking bezit. De vervalsching met ijzer is zeer gemakkelijk te ont dekken, men lost namelijk een weinig van het monster in zuiver water op en voegt er eenige droppels ammoniak bij.jishet kopersulfaat zuiver dan neemt de vloeistof eene doorschijnend blauwe tint aan, is het vervalscht, dan ontstaat een vuil, na eenigen tijd donkerbruis wordend neerslag. De rechtbank te Zwolle heeft rechtsingang met bevel tot gevangenneming verleend tegen Jan Rudolf Nicolsas Vos, ond 35 jaar, boterkooper laatst gewoond hebbende te Zwolle, thans voortvluchtig, en wel ter zake van ver- duistering en valscbhcid in geschrifte. In het Politieblad van 30 Juli wordt door den officier van justitie zijne aanhouding en opzending verzocht. UITLOTINGEN van aandeelen in geldleeningen voor R. K. kerken en gestichten. AMSTERDAM. Parochiekerk van den H. IVillibror- dus. Uitgeloot aandeel No. 35. Betaalbaar aan de pastorie. EOTTEBDAM, 3 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 6 paarden, 134 runderen, 177 vette en gras- kalveren, nnohtere kalveren,1509 schtpen of lamme ren, 848 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren ale volgt: Runderen late qualiteit 76 o. 2d qual.68 c., 3de qnal. 64 e.; kei veren lste qual. 87 e. 2de qual. 80 t 83 c. schapen late qnal. 70 .,2de qnal. 60 c., alles per kilo; varkens lste qnal. 21 a e., 2de qnal.20 a— e., 3de qnal. 19 e., licht soort 18 a 19 e per half kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd: 92/8 en 80/16 ton en 1034 stukken per half kilo; prijs le qual. f 56— 2e qnal. f 52 3e qnal. f 48 per half kilo f 50 a 65. HOORN, 1 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de pr(jzen en aanvoeren der granen alt volgt: heet. tarwe 9,—a 10,heet. rogge f a Heet. Gerat. 550a 6— heet haver f 4,75 {5,— mosterdzaad 15,al 5.50 heet. bruine 113.50 a 15.— gele 14.50, a /16.heet paardeboonen 6,25 a 7.—heet. erwten J 10.50a f 12— HAABLEM, 3 Aug. Ter graanmarkt van heden zijn gedaan: roode tarwe f a f—witte f 6,50 a rogge faf haver f e f gerat f bruine boonen f a f Gr. erwten f a f Capneijnert faf Oliezaad f.—Karwijzaad f 9,25 DELFT, 1 Aug. Heden weden aangevoerd 97 stapels kaas, wegende te zamen 29053 kilo; pijs f 25 a 32 eta. per kilo. Handel kalm. EDAM, 1 Ang. Kaas. Aangeroerd 98 stapels, we gende 22133 kilo; prijs f 29. ALKMAAR, 3 Ang. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen was ala volgt: 12lcoeien 210, 17 nuchtere kalveren 10 a 18 227 vette kalveren 35 a 86, 254 schapen 20 a /28 220 varkena 36 c. per kilo, 30 ma* gere dito 12 a 15, bokken af paarden 5 f 82 lammeren f 6 a 10 SCHIEDAM, 1 Ang. Moutwijn per Ned. vat a f 11,75 Jenever 17,25 Amaterd. proef f 18,50. Spoeling f Commissie f 0,80. LEIDEN, 1 Aug. De prijs der boter wts beden pei V4 vat lste qual. f 52.— a 58.—, 2de qnal.f 46 50.Aanroer groot en handel vlug. AMSTERDAM, 3 Ang. Ter veemarkt waren aangeroerd 359 rauderen, van welke de prijzen waren vette lste qual. f 0,76 a —.dito 2deqnal.f 66 dito 3de qualiteit 0,56 per kilo;120 melk- en kaifkoeiei 140 a 275, graskalv. f - nuchtere kalveren J 7 a 11, 47 schapen en lammeren a 352 vette varkens 39 a 44 c. per kilo. Heden overleed te Laren, tot onze diepe droefheid, ons jo'-.gete kindje HENRICUS GERARDUS FRANCIS- CUS, oud 11 maanden. H.G.F. WENNINK. J. P. M. WENNINK— Stommel. Amsterdam, 31 Juli 1891. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de laatste HH. Sacramenten der Stervenden, in den ouder dom van ruim 17 jaar, ten huize van den Heer J. D. SPEET, Rgnkade, onze innig geliefde Zoon LAURENTIUS ANNA JOSEPH G. J. SPEET. Van dek Voorden Leiden, 31 Juli 1891. t!oor de vele deelueming, ons betoond bij de geboorte van onzen ZOON, zeggen hartelijk dank HENRI DE JONG. JEANETTS DE JONG— Geebligs. Amebsfookt, 31 Juli 1891. Ondergeteekende belast zich met het inkoopen vau puik HOOI voor solide afnemers. G. VAN DIJK Wz. Kampen. Verschenen bij JOHs. NOMAN ZOON, te Zalt-Bommel, en alom verkrijgbaar: royaal formaat f 4. Eene R. K. JUFFROUW zag zich gaarne tegen November of eerder geplaatst, 8 jaar in boven genoemd vak werkzaam geweest; goede getuigschriften staan ten dienst». B-ieven franco, letter K., bg den Boekhandelaar J. M. BRE- DéE, Oostmolenetraat, te Rot terdam. WINKELHUIS met VRIJE BOVENWONING, onlangs nieuw gebouwd, staande san de Markt te Bodegraven. Brieven franco aan J. STERK, aldaar. Aanbiedingen gevraagd van 800,000 stnks a contant, succes- sievelijke levering. Adres met franco brieveD, onder letter F., aan 8CHOLTENS Advertentie bureau te Gorinchem. Een onfeilbaar middel om ten allen tqde overvloedig Visch le vangen, is de «GRAISSE DE HÉRON (Reigervet). Met ge bruiksaanwijzing franco verkrijg baar tegen pottwissel ad f 1,65 bij GÉRARD, Spiegelstraat 74, Amsterdam. Gedurende de Kermis voorhan den puik beate bij P. A. BEELEN Gz. Kruisstraat 15. Schuins tegenover het Hó'.el FUNCKLER. bfj de [Zijlstraat, tegenover denleer J.J.BEUKERS, Eenige prijzen: Concurrentie onmogelijk. Bij deze bericht ik mija geschten begunstigers, dat ik weder, evenals alle jaren, ruim voorzien bi n van beste gerookte Spasrndamsche PALING, hopende door billijke prijzen en eene nette bediening mij ieders gunst waar dig te maken. W. A. BALM. STANDPLAATS: Ged.Oude Gracht 2de wagen van af de Groote Houtstraat achter het huis van den Heer V. d. Vaart. H. BALM ZONEN berichten dat hunne staanplaatsen geduretde de Kermis zjju. 1. Ged. OUDE GRACHT hoek Gr. (Houtstraat voor het huis vau den Heer V. D. VAART le wagen. 2. hoek ZUI DERSTRAAT. 3. GR. MARKT voor het Stadhuis. Gedurende de Kermis te ver krijgen puik beste Spaarndamsche bij A. HARTENDORP ZOON, hoek Zijl- en Barteljnrisstraat. De ondergeteekende bericht zijnen geachten Begunstigers van Haarlem en Omstreken, dat hg weer is gearriveerd met puik- beste GEROOKTE PALING van Spaarndam. Hij hoopt weder, zooals hij reeds vele jaren genoten heeft, met een groot de biet vereerd te mogen worden. Door zijne puikbeste waar, uit eigen rookerij, tegen den meest concurreenden prijs, is bij wel be kend. Standplaats: hoek Spek- straat en Groote Houtstraat; vair zijne Dochter: Ged. Oude Gracht, voor de Christelijke kerk en van zijn Zoon: Kruisstraat, voor het /Hofje van Oorschot#. Uw dienaar, J. K. PRUIS, van Spaarndam. De Burgemeester van Zundert en Wernhout zal op nader te be palen tijdstip publiek Verpach ten, voor 5 jaar: 4000 Hectaren prachtig Jachtveld. TE KOOP GEVRAAGD: gebruikt, doch goed onderhou den; draagvermogen circa 10,000 Kilo. Offerte met beschrijving en prijsopgaaf onder letter T. H, aan den Boekhandel. F. L. VAN AM- MERS, 's Bosch. bericht aan zijne geachte en geëerds begunstigers, dat hij weder te Haarlem gearriveerd ia met eene groote sorteering IVOOR- en HOUTSNIJWERKEN. Bericht het geachte publiek van Haarlem en Omstreken, dat hij is ge arriveerd met zijne meer dan 30 jarig bestaande STANDPLAATS, Ged. Oude Gracht, tueschen de Kleine Houtstraat en Schachelstraat over het huia van den Weled Heer Dr. J. B. WIJNHOFF, No. 117.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1891 | | pagina 3